Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 vo40 - ΚΟΡΙΤΣΙΑ VS ΑΓΟΡΙΑ ΓΡΑΨΑΤΕ 2


Recommended Posts

Χρόνια Πολλά σε όλες τις Μαρίες!!!!!!

Μαράκι περαστικά σας.... ελπίζω να μην υποφέρατε πολύ.

Καλέ Βαγκ μην τον μαλώνεις τον Χριστιανό! χαχα!!! καλά κάνει και ζητάει αν δεν του δίνουν οι άλλοι, εκείνοι δεν γνωρίζουν από σαβουαρ βιβρ! χαχα! Τα ανίψια ταλιμπάν ε;; Απαπα! Θα είχα σαλτάρει!

Σωσω και τα 2 ταπεράκια με το τσιζ κεϊκ τα εφαγε ο Γιώργος το βραδυ κ δεν τον πήρα χαμπάρι!!!

Εμείς πήγαμε θάλασσα το πρωί! Ωραία ήταν! Είχα ετοιμάσει κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο και άφησα τη μάνα μου να το βλέπει. Οταν γυρίσαμε ήταν έτοιμο! Γλυκό δεν έφτιαξα γιατί δεν έχω που να το προωθήσω! Τη Δευτέρα που θα ερθουν τα ανίψια μου θα φτιάξω μια τουρτίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρόνια πολλά σε όλα τα μαράκια μας.ξε

χάσατε τον μάριο της χρυσούλας...

ευχαριστώ πολύ για τις ευχές αν κ είπα ότι θα τον γιορτάζω στις 25 μαρτιου που είχα δει την παναγία στον ύπνο μου.

ελα ρε μαράκι...

νομίζω ότι τα έχεις περασει όλα...

ευτυχώς βρήκες τη λύση.

βαγκ, φαντάζομαι τον άνδρα σου που είναι της τάξης...

κορίτσια, στον γάμο μου φιλοξένησα 20 άτομα στο σπίτι μου.

από οπου κι αν κοιτούσες, ξεφύτρωναν άτομα.. χαχαχα.

αλλά το ευχαριστιόμουνα γιατί ήταν αγαπημένα μου πρόσωπα...

βαγκ με τον ίδιο τρόπο είχες ξεκινήσει το μήνυμα πριν από 3,5- 4 χρόνια... μετά τη γέννα των διδύμων... χαχαχα

εμείς πήγαμε εκκλησία το πρωί κ συναντήσαμε τη νυφούλα μας.μ

ετά ήρθανε σπίτι για καφέ.

όταν βλέπεις μαζί να παίζουνε θέλεις να τους τρως...

μ

ετά πήγαμε στην πεθερά για σούβλα. κ τώρα σπίτι για "ξεκούραση"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συ Μαριλού Μαράκι είσαι;Πολύχρονη λοιπόν και συ!

Και η Μαριγώ του Ανθιμου σήμερα γιορτάζει;Να τη χαίρεται....

Δε θυμόμουν ότι και η Χρυσούλα θα τον πει Μάριο.Να σου ζήσει λοιπόν και σένα Χρυσούλα!

Χθες κάναμε βόλτα Παλιά Πόλη και ήθελα να πάρω ένα δώρο στον εαυτό μου.Συνήθως κάθε χρόνο τέτοια μέρα παίρνω ένα ζευγάρι σκουλαρίκια και τα φοράω όλο το χρόνο καθημερινά.Μπάνισα που λέτε κάτι κρικάκια που ήταν σα μισό μισοφέγγαρο με 3 ζιργονάκια στη μέση.Μπαίνω να ρωτήσω μου λέει είναι διαμάντια δεν είναι ζιργκόνια.Α λέω δηλαδή;Μου λέει 900€ δηλαδή...Α καλά λέω άντε γεια...Μετά ότι κοιτούσα μου φαινόταν συνηθισμένο..οπότε γιοκ δώρο για φέτος η Mardio!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k sena ρε μαντρ που πεφτει το ματι σου..παρεα με τη νανα εκανες στην αλλη ζωη;;χαχα...η τη χρυσουλα μηπως;;;

χρονια πολλα φιλεναδα μαριλου..σε πηρα το πρωι κ λειπατε..

μαντριο ...χρονια πολλα κ σε σενα!με το μπαρδον...

εμεις πηγαμε για φαγητο εξω..σκασαμε σας λεω..

ουφ παλι..τ απογ ελεγα να τα παω μονη θαλασσα αλλα βαριεμαι..αλλα εχει κ ζεστη..κ νυσταζω..δε ξερω..μπορει να πεταχτουμε σε καμια φιλη..χαλαρα!

ελα ρε μαρακι..πωπωπ..

ηττα τρελη..αλλα δε μασας..

καλα κανετε κ αραζετε διπλα!!

ετσι πρεπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε κοριτσια να μας χαιρομαστε ολες και ειμαστε και πολλες

και τη ζζζ μην ξεχασουμε

μαρντ μαρυλου μαριαννα μαριο μαρακι

ξεχναω καμια;

εμεις εδω καλα σημερα ψηνιυμε τρωμε κλπ

ελα ρε μαρακι περαστικα σας

κριμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ματι ομως βρε μαρντ χαχα

παρε ενα και σε μενα εαν βρεις χαχα

γιαυτο αγχωνομαι με τον μπεμπη

να τρωει να περνει βαρος και να μην με παιδεψει

φρικη και λιγα σου λεω

αστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντ, δεν μπορούσε να σου φτιάξει τα ίδια με ζιργκονάκια;

χαχα... ναι, κ η νυφούλα μου γιορτάζει σήμερα.

σε ένα διπλανό χωριο είχε πανηγύρι.τ

ο εκκλησάκι είναι πάνω στο βουνό.ουσι

αστικά, μέσα στο βουνό.

είχε κ έναν πάτερ που αν ήθελες σου διάβαζε ευχή κ του έλεγες προφορικά τα ονόματα.τ

ου είπε ότι ο μικρός είναι αβάφτιστος.

,ου είπε ότι έχει όνομα εφόσον τον πήγα για ευχή στις 8 μέρες... τότε γίνεται η ονοματοδοσία.

δεν το ήξερα αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα!!!!

Χρονια Πολλα σε ολες σας!!!!!

να χαιρεστε τις οικογενειες σας και ειδικα οι εορταζουσες!!!!να ειστε παντα ευτυχισμενες!!!!

πολλες πολλες ευχες στη Μαριαννουλα μας και το Μαρακι της Αλεκας!!!!

Νανα εγω θα τον γιορταζω 8 Σεπτεμβριου, στη γεννηση της Θεοτοκου...λογω της εκκλησιας που θα τον βαφτισουμε... σας το ειχα πει για την ονοματοοδοσια το Πασχα

Μαρακι ολα περαστικα να ειναι...!!!!!

Μαρδιο ε δεν εβλεπες τιποτα αλλο???σου καρφωθηκαν τα διαμαντακια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia καλημερα

δεν τρωει καθολου απο εχθες το βραδυ και θα παθω εγκεφαλικο

εχω κατι νευρα να σκοτωσω ανθρωπο θελω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας..τι εννοεις καθολου;;

πιπιλαει δλδ;;

κουυυυυυλλλλλλλλλ!!!

εμεις το πρωι πηγαμε για μπανιο οικογενειακως!

χαρα!το απογ θα ερθει 1 φιλη σπιτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο εμας...

δεν πειναει καν ή δε νοιωθεις να ρουφαει???

Νανα τι καλα..και εμενα κοιμηθηκαν ολοι μαζι...και βρηκα χρονο να ξεκινησω ενα βιβλιο....

μετα βολτα ποδηλατο..το εχω υποσχεθει απο το πρωι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας εχω πει οτι ο Νικος με το νεο εκπαιδευτικο συστημα χανει ωρες και κινδυνευει να πλεοναζει????φοβερο...ο μοναδικος πληροφορικαριος του Λυκειου με οργανικη θεση εδω και 13 χρονια , που απο τα χερια του περνανε ολα ..απειλειται με διαθεσιμοτητα...

οι νομοι που προστατευουν τις θεσεις των εκπαιδευτικων των μονιμων υπαρχουν απο το 1911 --υπο Βενιζελου--και αυτοι οι νομοι αλλαζουν εν μια νυκτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πρόβλημα είναι ότι ο μικρός δεν κοιμάται συνεχόμενα... μπορεί κ κάθε δέκα λεπτά να ξυπνάει κ να θέλει βυζί...πολ

ύ σπαστικό πράγμα...

τι λες ρε χρυς;

γιατί έτσι;

δεν είναι μόνιμος;

εγώ λέω ναπάω στα τζάμπο κ να αγοράσω τα πράγματα για τον στολισμό.

να τελειώνει κι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...

Χρονια Πολλα σε ολες τις Μαριες!

Τι εννοειτε για ονοματοδοσία στην ευχη οταν σαραντησουμε αν καταλαβα!Ρωταει ο παπας το ονομα που θα δωσουμε στη βαφτιση;

κι αν δεν ειναι αποφασισμενο;

Χαρα η βαφτιστηρα σου ειναι στο νοσ.Χαλκιδας γιατι μαλλον εφαγε τσιγαρο, δεν ηταν σιγουροι και τους ειπε η παιδιατρος να την πανε.

Εκει τους ειπαν θα την εχουν υπο παρακολουθηση 24 ωρες, αλλα της κανανε πλυση στομαχου τελικα...βρηκαν κατι ψηγματα καπνου τελικα...

ολα καλα απόσο ξερω...

ευχαριστω για τις ευχες σας για τον πεθερο μου

Τεταρτη πρώτα ο Θεός γενναω...

αν και 3ο μια αγωνια για τη γεννα την εχω...

και εχω πολλα ακομα...νευρα, κραμπες, συχνοουρια και νευρα πολλα νευρα...να φυγω να ειμαι καπου μονη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλα ρε ντομ... έφτασε η μέρα;

απίστευτο...

ξαναπείτε λίγο τι σχέση εχετε με τη χαρά... δε θυμάμαι...

διαβά στε τα θέματα χάσαμε την μπαλα κ ταξίδι με αυτοκινητο..

βρωμάει η υπόθεση... χαχαχα

ντομ,εδώ ρωτάει το όνομα ο πάτερ.

αν δεν έχεις αποφασίσει όνομα, το λες στον πατερ.

εγώ νυστάζω πολύ...

πότε θα μάθει να κοιμάται το κοτσιράκι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ντομ..ολα καλα θα πανε..δε βλεπεις τη θουλη;;τριτο γιο εκανε κ δε μασαει μια!!

και πηγε χωρις προκληση...

εμεις καλα..ηρθε 1 φιλη..

αληθεια χρυς δεν ειναι μονιμος ο αντρας σου;;

δε νομιζω να τον θεσουν σε διαθεσιμοπτητα..βαγκ εσας θεσαν σε κανενα διαθεσιμοτητα;;

ρε παιδια τον παιδι που τον φαγανε ο οδηγος κ ο ελεγκτης το ακουσατε,ε;;

μιλαμε..φρικιαστικο..

διαβαζω μπλογκ κ βλπεω κ βιντεο..

κ τι να να πω..

μαρκερ εφαγε ο μικρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται οτι ειναι μονιμος...διορισμενος με ασεπ και με χρονια καθαρης υπηρεσιας 13...εχει οργανικη στο λυκειο...αλλα θα εχετε ακουσει οτι πλεον βγαζει υπεραριθμους οταν δε συμπληρωνουν ωραριο...ε ο αντρας μου με το νεο λυκειο σε 2 χρονια δε θα συπμληρωνει ωρες γιατι καταργει την πληροφορικη απο το λυκειο αλλα βεβαια διατηρει τα θρησκευτικα και τη γυμναστικη...

δεν εχετε ακουσει γενικα για τους πλεοναζοντες δημοσιους υπαλληλους σε διαφορα υποργεια???

απο τη μια καλυτερα μηπως και δουλεψει ως ελευθερος επαγγελματιας με περισσοτερα χρηματα εννοειται...αλλα ειναι το κωλοαγχος στο ελευθερο επαγγελμα αν και βλεπετε οτι τιποτα δε θεωρεται πλεον μονιμο

Μπραβο Ντομ...πωπω πως περασε ο καιρος!!!!αντε να βγει ο 3ος μπεμπουλης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα βρε Νανα... που θυμασαι βρε ατιμο θηλυκο (με την καλη εννοια...) βρε Δραμινη με μνημη ελεφαντα..... τι ειχα γραψει πριν 3,5 χρονια!!!!!

με σοκαρες τωρα αληθεια!

αλλα οντως και τοτε σε μια τρελα ζουσα!!!!!

ασε που διαβασα 3 φορες το "κοτσιρακι" που εγραψες γιατι το διαβαζα κοριτσακι και μπλοκαρα....

ειμαι και φανατικη του Κοτσιρα... ασχετο....

Μαρντιο εισαι πραγματικη γυναικα βρε συ.... diamonds are a girls best friends!!!!

οχι σαν εμενα... που θα εβαζα στο ματι κανενα σπορτεξ ή κανενα αθλητικο ρουχο....

ωρες ωρες αναρωτιεμαι και εγω και ο αντρας... ποτε θα μου κοπει αυτο το συνηθιο και θα ντυνομαι πιο γυναικεια;;;;;

σημερα, την ιστορικη 17η Αυγουστου ... κλεινω τα 38 ετη!!!!!

αλλα τι πρωτοτυπο....

ουτε φετος μου φαινεται!!!!!!

ΧΑ!

δε θα γερασουμε ποτε......

τι ψωνιο....

να με χαιρεστε!

Ντομ παραλιγο να ειχα δηλ γενεθλια με το 3ο καμαρι σου;;;;;

αντε με το καλο σε ευχομαι απο σημερα γιατι τοτε θα λειπουμε διακοπες...

οσο για τις ευχες της εκκλησιας...

εμας ο εξομολογος μας μας ειχε πει...

την επομενη μερα της γεννας παει ο αντρας με ενα μπουκαλι νερο στην εκκλησια και διαβαζουν την ευχη της λοχειας.... ευλογουν το νερο και απο αυτο ριχνουν καθε βραδυ στο κεφαλακι του μωρου οταν κανει μπανιο.

την 8η μερα πας το παιδι στην εκκλησια για την ονοματοδοσια, αν το εχεις αποφασισει το ονομα και απο εκεινη την ωρα το παιδι εχει ονομα... τα υπολοιπα γνωστα.. μισοσαραντισμος για τη μανα και 40 ολοι παρεα....

Μαρακι ποσα θα σας βρουν πια;;;; καλα που εισαι διαβασμενη και βρισκεις τις λυσεις....

το τελευταιο να ειναι αυτο....

Μαρκερ..... οταν λες δεν τρωει... τιποτα;;; γουλια;;;;

μπας και ειναι κανενα αλμα αναπτυξης;;;

δεν ξερω και απο θηλασμο.....

Σωσω και εμενα μ'αρεσει να φιλοξενω κοσμο... απο μικρη το σπιτι μας ηταν συχνα γεματο... αντιθετα με τον αντρα που... δεν.... το σοϊ τους, οσοι εχουν σχεσεις, ειναι του στιλ... ο καθενας σπιτι του....

απλα τα ανηψια μου τελικα ειναι τοσο κακομαθημενα απο τα συγχορεμενα τα συμπεθερια και το γαμπρο μου που μαλωνει την αδερφη μου οταν τα μαλωνει (!!) που οπως λεει και η μαμαμου που τα εχει ζησει περισσοτερο εγιναν γαϊδουρια!

δηλ να σκιζεται ο Χρηστος να τους καθαριζει συνεχεια το σπιτι κατω και αυτα να πετανε παντου παπουτσια καλτες και ρουχα και να πρεπει η αδερφη μου ολο να ειναι εκει να μαζευει;;;;

να τους πηγαινουμε βολτες και για ψωνια και δωρα κ η μικρη (....10χρ...) να κλαιει γιατι δεν την εφτιαξα ακομα τη μακαρονοσαλατα που της ειχα ταξει;;;;; ελεος πια!

ασε αυτο το φαϊ!!!!! να τρωει περισσοτερο απο μας η "μικρη". διπλες μεριδες και να κλαιει για να τη δωσουμε να φαει! εχει γινει παχυσαρκη! πριν πεθανουν οι συμπεθεροι, οταν γυρνουσε απο το σχολειο πηγαινε εκει και ετρωγε με τον παππου της που ολο ετρωγε λυπη και κρεατα και δεν ελεγαν στην αδερφη μου οτι ετρωγε , οποτε οταν γυρνουσε αυτη απο τη δουλεια την εδινε να φαει με το ζορι γιατι νομιζε ηταν νηστικια! ε, ανοιξε το στομαχι...... αντε να τη βαλεις μυαλο και να το κλεισει τωρα....

χθες μεσημερι πηγαμε στην ταβερνα που ειχαμε κανει και τη βαφτηση... σκασαμε στο φαϊ... το απογευμα-βραδυ λεμε παμε για γλυκο... καταλυξαμε Καλαμαρια στον Χατζη με τα τουρκικα σιροπιαστα... να μας πριζει... οχι να παμε σε ταβερνα!

αφου εσκισε μια μπολαρα με 3 μπαλες παγωτο και σιροπια κλπ... (εγω εσκισα ενα χανουμ μπουρεκ με ντουντουρμα απο πανω..... μιαμ!) να κλαιει οτι πεναει! καταληξαμε στην Τουμπα να τρωει 11:30 τη νυχτα πιτογυρο!!!!!!!! ελεος!!!!!

κατα τα αλλα... καλα...

φυγανε το απογευμα...

αρχισα ηδη τα πλυντηρια... το 2ο τελειωνει τωρα... θα το κατεβασω στεγνωτηριο (ειναι ασπρορουχα) και θα βαλω χρωματιστα να τα απλωσω το πρωι πριν παω δουλεια, αφου πρωτα μαζεψω τα σκουρα που ειναι ηδη απλωμενα..... ουφ... κουραση...

και να αρχισω και να μαζευω πραγματα και για τις διακοπες....

τελικα ο δ/της θα μου κουβαλισει το βουρλο στο γραφειο!!!

ρε Χρυσουλα... αληθεια ωρες ωρες λεω... γιατι να βαζουν σε διαθεσιμοτητα τοσα ατομα με ορεξη και μυαλο και να επιβιωνουν κατι βουρλα! κανεις δεν ειναι τελειος, ουτε εγω, αλλα μερικα ατομα ειναι κοινα αποδεκτο οτι ειναι μονο για να καθονται σπιτακι τους!!!!!

τον ειπα τον δ/τη.... εγω οτι ειναι να πω το λεω ακομα και σε σενα και σε ακομα πιο υψιλοβαθμους που εχω συνεργαστει. και το λεω καταμουτρα και οχι με κομψο τροπο. αν με ακουσεις να τσιριζω και να φευγω απο τη δουλεια μη με ρωτησεις γιατι.....

ασε που και οι συναδελφοι οσοι το μαθαινουν τρελαινονται και λενε θα αντιδρασουν και αυτοι... αλλα δεν χρειαζομαι να δρασουν αλλοι για μενα....

το πιο ωραιο σε αυτη τη φαση θα ειναι να βγει ΕΠΙΤΕΛΟΟΥΣ το δικαστηριο για το 2ο 9μηνο των διδυμων και ενω μεχρι πριν λιγο καιρο σκεφτομουν να μην το παρω και να κερδισω λογω χρηματων κλπ... τωρα θα σηκωθω να φυγω την επομενη μερα και να βγαλουν τα ματια τους μονοι τους!

κακια;;;; δε με νοιαζει......

πωπω... πως σας επριξα παλι...

σας γλυτωσε το πλυντηριο που τελειωσε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα! επαθα πλακα!!!!

μπαινω google και βλεπω τουρτες και κερακια οπως βαζουν στις επετειους και στις ημερομηνιες καποιων διασημων...

λεω... μπα... ποιος εχει γεννεθλια μαζιμου;;;

παταω και διαβαζω...

Χρονια Πολλα Vag!

επαθα πλακα!!!!

ουτε ο αντρας μου ακομα δεν μου εστειλε απο τη δουλεια μηνυμα για χρονια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου.

χ

ρόνια πολλαα βαγκάκι... χα σε χαίρεται η οικογένειά σου κι εμείς...χαχαχα

να

ι ρε... το θυμαμαι...μάλλον ήταν πολύ εντονο... χαχαχα

ο κότσιρος στα κυπριακά σημαίνει κουράδα... χαχαχαάρα

το κοτσιραακι... σκατουλάκι... χαχαχα

όσο είμαι σπίτι, δε βλέπω καθόλου τηλεόραση.

οποτε δεν έχω ιδέα για το τι συμβαίνει στον κόσμο...

ζω στον δικό μου, ωραιότατο κόσμο... χαχαχα

ελα ρε βαγκ... κρίμα το μωρό να τρώει τόσο πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...