Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 vo40 - ΚΟΡΙΤΣΙΑ VS ΑΓΟΡΙΑ ΓΡΑΨΑΤΕ 2


Recommended Posts

χρυσούλα ερώτηση...

πώς γράφεται;

κουράστηκα ή κουράστικα;

το ίδιο γράφεται κ το κουραστικό;

χθες πήγα ατην πεθερά για να πάρω τον γιο μου.

ήρθε κ η κουνιάδα από τη δουλειά...

σε κάποια φάση κάθισαν στο πάτωμα τα παιδιά για να ζωγραφίσουν.

ήταν τέσσερα παιδιά.

έρχεται λέει στον γιο της.. θεόδωρε έλα να γράψεις στο τραπέζι γιατί θα στραβώσει το σώμα σου... ΕΓΩ δε δέχομαι τα παιδιά ΜΟΥ να γράφουν στο πάτωμα...

χαχαχα

αυτό δςν είναι κόμπλεξ ρε κορίτσια;

νομίζει ότι είναι η τέλεια μαμά κ ΝΟΜΙΖΕΙ,με το νυαλό της, ότι μειώνει τις άλλες μαμάδες.

αφού είσαι τόσο καλή μητερα, πες με όμορφο τρόπο σε ολα τα παιδάκια να έρθουν στο τραπέζι...

έτσι για να μη φρικάρει η χρυς με τη δική της μόνο... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας....

Σωσώ και γω δεν ήθελα να γυρήσω στη δουλειά όταν τα μικρά ήταν 10 μηνών και έπρεπε να γυρήσω.Στεναχώρια,κλάμμα.Τα άφησα με μια γυναίκα άγνωστη που βρήκα από αγγελία,τελικά βγήκε άριστη για 2 μήνες και μετά μας τα πήραν με το Εσπα σε παιδικό ιδιωτικό και ξεκίνησαν 1έτους,την επομένη των γενεθλίων τους.Όταν πέρασε ο καιρός όμως και μπήκαμε στη ρουτίνα μας, περνούσα καλύτερα που ήμουν κάποιες ώρες στη δουλειά και τα παιδιά μακρυά.Καταρχήν ξαναπέκτησα όρεξη να ντυθώ που όλο ήμουν με πυτζάμες και φόρμες μέσα στο σπίτι.Ξελαμπίκαρε το μυαλό από κλάμματα και υστερίες και έλεγα και μια κουβέντα για άλλα πράγματα με συναδέλφους.Ασε που βάζεις το μυαλό να δουλέψει να ναι σε εγρύγορση.Μη το σκέφτεσαι από τώρα....

Χαρά μια χαρά θα τα καφέρεις με το μπεμπάκι και το θηλασμό θα χεις εδώ έμπειρες βοηθούς να συμβουλεύεσαι.

Vag το δα και γω το σκαμπώ-στρωμα.Καλορίζικα!Σίγουρα με τόσα ανήψια-επισκέπτες θα πιάσουν τόπο.

Δε θυμάμαι άλλα....είδες με μάτιασες Σωσώ που λες τα σχολιάζω όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axax μαντρ...

καλε εχετε κανεναν με τετοια παθηση που σας ειπα;;

χαρα η θουλη καταρχην δε σταμαμτησε να θηλαζει το παντελη..

αλλη κολλημενη..

καλα αυτο που λες νανα ναι θα ηταν το ιδανικο να γραφουν σε τραπεζι αλλα δεν γινονται ολα οπως τα θελουμε εμεις..

ρε χαρα και σε μας εξαφαν τα σκαμπουδακια..αλλα δε με ενθουσιασαν..

να σας ρωτησω..αν ειχατε τρχοπτωση κ υπηρχε 1 σαπουνι για τη τριχοπτωση θα το χρησιμοποιουσατε;;εννοω δεν ειναι δυσχρηστο;;

τι λετε;;

εννοω να κανω η οχι;

θα το περνει ο κοσμος η οχι;;

γι αυτο ρωταω!

εμεις το πρωι για μπανιο..ολ ευτ ρεπο..τα βουτηξε αυος..εγψ περιοδο δευτ μερα!

το απογ θα παμε ελενη σκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera

εχεσε ο μικρος και ξαναεπανηλθε η ορεξη

μιλαμε το σκτο εφτασε πραγματικα μεχρι το κεφαλι χαχαχα

γενικα καλα

ο κως τα πηγε το πρωι για μπανιο

χρυσ ξεχασα το πενταπλο επαναληψη εχομε να κανουμε εμεις -καπου ειχες ρωτησει

τωρα καναμε το 3πλο και τον πηραξε

ναι μωρε νανα το ξεχασα οτι ειστε πανω κατω

οντως δεν γινεται

σωσω μυρμηγκια ειναι ιος του δερματος - δεν μπορεις να κανεις τιποτα πραγματικα μονο με καυτηριασμο ή κρυπηξια φευγει

οποτε οποιον και να βρεις τιποτα δεν θα του κανει οτι και να εφτιαες

η δερμομυκητιαση και αυτη θελει θεραπεια φαρμακευτικη

ναι χαρα αδιαθετησα

γιατι ρε συ εχεις τοσο αγχος

χαλαρωσε πραγματικα με αγαπη στο λεω

μια χαρα ολα θα πανε

ενα παιδακι αρκετα μεγαλο ηλικιακα που μπορει να σε βοηθαει εχεις

βολικοτατο και ηρεμοτατο ειναι

οποτε που κολλας;

ολα θα τα καταφερεις

για τριχοπτωση επειση εχω και κανω χρονια φαρμακευτικη θεραπεια εχω δοκιμασει τα παντα σε σαμπουαν -φαρμακα κλπ

εαν φτιαξεις πραγματικα θα το χρησιμοποιησω

ναι νανα ειναι κομπλεξ - ετσι ειναι και η δικη μου συνηφ

τα δικα μου τα εχω ρεμπελα σου μιλαω σοβαρα

χυποληταρια

βρωμορουχα

ολη μερα εξω

οταν ειμαστε μαζι ολο μη και μη και δεν ειναι σωστο

χαχα αυτο με τα γλυκα πρωτη φορα το ακουω χαρα

ασχετως εαν πρεπει η οχι οταν μου φερνουν γλυκα παντα τα βγαζω και αυτα

καλα κανεις χρυ με το σπιτι

και εγω εβαλα την πεθερα οσο λυπουμε να κανει γενικη χαχαχα

ε αφου θα καθεστ εαν δεν βαριεστε χαχαχα

βρε τσαουσο τετοια του κανεις του ανρθωπου; μουτρα και τον ριχνεις χαχα

εμενα ειναι λιγο ξενερουα ο δκος μου δεν τον πιανει τιπτα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δλδ καμια θεραπεια για μυρμηγκια και μηκυτιαση;;να μην το προσπαθσω καν,ε;;

οκ!!

δλδ αν φτιαξω σαπουνια για τριχοπτωση να σε στειλω;

μπορω να το κανω κ με μεροφη σαμπουαν...για τους κοντινους μου..οποτε οκ..κατοχυρωνεσαι..απλα λεω οτι ειναι διαδικασια να πλενεις τα μαλλια σου με σαπουνι..

εγω ας πουμε δε θα το κανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ αν είχες τριχόπτωση κ καράφλιαζες .. τα πάντα θα δοκίμαζες.εεχω

συνάδελφο με τρομερή αραίωση..

σωσώ εγώ έχω βγάλει κάτι στο στήθος που μοιάζει με μυρμηγκιά αλλά δεν είμαι σίγουρη...φ

ιλι

ά στην ελένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεία σας σουσούδες!!!

Παναγία μου! Γλώσσα δεν βάζετε μέσα ε; χαχα!!!!

Καταρχήν Ντόμ τα συλλυπητήρια μου... ζωή σε εσάς.

Χρυσούλα πολύ μου άρεσε η δικιά σου! χαχα! Αν ήθελε και αυτή γλυκά γιατί δεν πήρε 2 μικρότερε κούτες να κρατήσει αυτή τη μια; πω πω γυφτιά! σόρυ κιόλας!

Το σωστό πάντως είναι να κερνάς και από αυτά που σου έφεραν. Αλλά να έχεις και κάτι άλλο εσυ ε; μην περιμένεις μόνο από αυτα!

Εγώ όταν πάω επίσκεψη παίρνω γλυκά σύμφωνα με τα δικά μου γούστα και την δική μου όρεξη εκείνη τη στιγμή! Θα ξενερώσω άγρια αν δεν μου προσφέρουν! χαχα! άσε που αν έχω θάρρος στο άτομο θα ζητήσω να με κεράσουν! χαχα!!!

Όσο για το βάρος του μπέμπη σου δεν σχολιάζω...απλά λέω οτι ο δικός μου είναι 17 μηνών και ζυγίζει 8.800 και 81 εκ.! Αφού και ο μεγάλος σου ήταν μπουλούκος και έφτιαξε, το ίδιο μάλλον θα γίνει και τώρα με το μικρό. Ο μεγάλος σου πάντως πρέπει να είναι ο ψηλότερος εδώ της παρέας ( 1,10 παίδαρος! ) και τα κιλά του ναι ίσως είναι λίγα. Εμένα ο δικός μου είναι 15,5 κιλά αλλά 103,5 και τον λες κανονικό προς αδύνατο.

Μαρδιο ασε γράψε άκυρο για το 3ο παιδί που σκεφτόμουν να κάνω.... χθες παραλίγο να με πιάσει εγκεφαλικό! Καθάριζα την κουζίνα και εκείνα ΝΟΜΙΖΑ πως έπαιζαν στο δωμάτιό τους.... πάω μετά από λίγο να δω γιατί ήταν ύποπτη η ησυχία τους και τί να δω; Είχαν πάει όοοολα τους τα παιχνίδια στο δωμάτιό μου και τα είχαν κάνει ένα μεγάλο σωρό το ένα πάνω στο άλλο. Από πάνω είχαν αδειάσει και τα 4 συρτάρια της τουαλέτας που είχα καθαρά και σιδερωμένα σεντόνια και πετσέτες και τα ξεδίπλωσαν και τα πέταξαν πάνω από τα παιχνίδια.... ευτυχώς που εκείνη την ώρα με πήραν τηλέφωνο και δεν άρχισα να κατεβάζω καντήλια. Δεν τα άφηνα να κοιμηθούν αν δεν έφτιαχναν τα παιχνίδια στο δωμάτιο και αν δεν μου έδιναν ένα - ένα τα σεντόνια να τα διπλώνω και να τα βάζουν εκείνα στη θέση τους. ΝΕΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=angryfire.g:

Ρε Σωσώ πάλι τα ίδια με την Μάρθα; Σορυ αλλά μου δίνεις την εντύπωση πως μεγαλύτερη σημασία για εσένα έχει η ψυχολογία της Μάρθας παρά η σωματική ακεραιότητα της μικρής... εγώ βάζω τιμωρίες ασύστολα όταν τον σπρώξει τον μικρό και πέσει ή όταν τον έριξε για παράδειγμα χθες από το κρεβάτι και έκανε το καημένο ένα τεράστιο καρούμπαλο... Δεν το έκανε κακοπροαίρετα, αλλά πάνω στο παιχνίδι. Αλλά εγώ πήγα μόνο τον μικρό στις κούνιες και ο μεγάλος έκατσε σπίτι να σκεφτεί τις πράξεις του.Μετά ο Χριστόφορος κάθε 3 και λίγο πήγαινε και έβλεπε το καρούμπαλο και το φιλούσε και του έλεγε πως το έκανε κατά λάθος και δεν θα το ξανακάνει. Και έδειχνε μετανιωμένος. Αϊ να δούμε.

Πρέπει να τα μαθαίνουμε όμως πως πρέπει να έχουν καλή συμπεριφορά. Δεν θα μάθουν μόνα τους. Δεν ξέρουν. (όποιος επιβιώσει! χαχα!) Και τώρα τα κάνουν αυτά στα αδελφάκια τους, μεθαύριο θα τα κάνουν σε ξένα παιδάκια. Και να σου πω κάτι; Εγώ δεν ανέχομαι να έρθει ένα κ@λοπαιδο και να βιαιοπραγεί πάνω στα παιδιά μου. Θα το πάρει και θα το σηκώσει, και αυτό και τη μάνα του που δεν του έμαθε τρόπους. Γι'αυτό και εγώ προσπαθώ να τον μάθω να είναι καλός και προστατευτικός. Μην έρθει καμιά στριμμένη σαν και εμένα και με προσβάλει. [smilie=icon_blacke: Θα τσουρομαδήσω και τον δικό μου και εμένα! χαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλού εμείς δε βάζουμε γλώσσα κι εσύ είναι να μην πάρεις φόρα... χαχαχα

αν κάνει αταξία κατα λάθος δεν τον μαλώνω.απλά του λεω να ε

ίναι πιο προσεκτικός.

τώρα ζωγραφίζει με τα πινέλα.

είναι για τη νονά του λέει.

τις τελευταίες μέρες ανα φέρει συνέχεια τη μαμά μου.σ

ήμερα μου είπε ότι την αγαπαει πιο πολύ από τηνάλλη του γιαγιά..

δεν ξέρω πώς του ήρθε.

πάντως χαίρομαι που την αγαπάει παρόλο που δεν την θυμάται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κολλησατε με τα γλυκα...εδω σας λεω οτ υπαρχουν χειροτερα...παλια τα εχα συζητησει με την Ισμηνη και λιγο με τη Σωσω....αντε στο καοο..δωσαμε τοπο στην οργη για χαρη των παιδιων που δεν εχουν ακομη αλλα ξαδερφια...να εχουν καποια σταθερα προσωπα στη ζωη τους...

Μαριλου αυτο κανω παντα αν θελω και γλυκα για την παρτη μου..δυο κουτια...

και εγω ζηταω να μας κερασουν απο αυτα που φεραμε...με τροπο εννοειται αλλα αν εχω το θαρρος χυμα...

καλα ξερετε ποσες φορες τους εχω ξελασπωσει με γλυκα που εχω αγορασει εγω???/

Χαρα μη φοβασαι τποτα...ολες εδω ειναι εξπερ θα σε βοηθησουν που δε θα καταλαβεις πως θα τα καταφερεις..

Βαγκ μεγεια τα στρωματακια...!!!!θα αξζει αυτο το παρκο...βγαλε και καμια φωτο...

Μαρδιο εννοειται χωρις δουλεια τραγικα...

καλα οχι οπως και εγω να ψοφησουμε κιολας αλλα μεσα στο σπιτι δεν μπορω...να τωρα μπορει να παραπονιεμαι αλλα τη χρειαζομαι τη δοση μου....

Νανα ειναι και η δικη σου τρελο νουμερο....

οταν μεγαλωσει ο Ανθ και ο μαριος θα τους πεις τοσα για τη γιαγα τους που θα ειναι σαν να τη γνωρισαν...]

Μαρια με τον αντρα μου καθολου δε θα ταιριαζες..μπορει να κατσει παραλια 500ωρες...χαχαχχαχαχα!!!!ουθτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε στον δικο μου περνανε αλλα νιωθω εγω καλυτερα..οταν καταλαβαινει τη μαλακια του κανει οτι δεν τρεχει τποτα...

τωρα το εξεφρασε κιολας και μου ειπε οτι εχει ξενερωσει μαζι τους....

Νανα κουραστικά και κουράστηκα...

Σωσω εδω ενα φαρμακει φτιαχνει ενα ειδικο υγρο για μυρμηγκια..θα παω αυριο να ρωτησω αν το κανει ακομη και θα σου στειλω....

Μαριλου τι καλα που τα λες...μου αρεσεις...!!!!συφωνω με τιμωριες εγω δεν ειμαι ικανη γμτ να τις εφαρμοσω τον λυπαμαι...

ασε σου λεω ο μεγαλος ειναι κοκαλο...και να φανταστεις θα σου πουνε ολες οτι ηταν το πιο παχουλο μωρο!!!!χαχχαχαχαχαχχα!!!!!

το σπιτι το εκανα γυαλι...δεν μπορειτε να φανταστειτε....το γλειψαμε με τη γυναικα..μηπως εκανα εγω πιο επολλα ...εκτονωθηκα κιολας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφήσαμε τον μ στη γιαγιά κ πήγαμε βόλτα τα δυο μας.

του αρέσειωπολύ να πηγαίνουμε μόνοι μας βόλτα.

το έχει ανάγκη μάλλον.

πήγαμε στο μολ.

ψώνισα λίγα ρουχαλάκια για τον μ για τον χειμώνα.

όταν θα πήγαινα δουλειά στον α... είχαμε δράματα.

έκλαιγα κάθε μερα...τ

ώρα το περιμένω πώς κ πώς... χαχαχα

εντάξει, θα μου λείπει το μωράκι μου, αλλά θέλω να ξελαμπηκάρει το μυαλό μου.

χρυσούλα, το ίδιο ισχύει κ για όλες τις λέξεις με τις ίδιες καταλήξεις;ε

ίναι κανόνας δηλαδή;

δεν ερχεσαι κ στο δικό μου σπίτι;

χαχαχαεγ

ώ θέλω να κάνω τα ντουλάπια της κουζίνας μου.

παρόμοιο στρωματάκι, αν κατάλαβα καλά, είχε κ το ικεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα πλεον..καλα ουτε 1 πρωινη;;

εσυ νανα κυρια μου που εισαι;;χαχα...

τι κανετε;;

εμεις καλα..

εκανα τζιζκεικ να κερασω στο καφε που θα παμε για το ανηψι..

με ολα τα τσακαλοκρητικοπουλα!!

τις φιλες μου εννοω!!

το πρωι κατεβηκα κεντρο..

μαρκερ ετοιμαζεται το σαπουνι για τριχοπτωση..θα σοτ κανω σαμπουαν κ θα στο στειλω οκ,;

αυριο μαλλον θα παμε για μπανιο φαγητο με ακομα 1 ζευγαρι..εδω κοντα ομως γιατι δουλευει ο λευτ απογ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα και εγώ τον λυπάμαι πολύ όταν τον μαλώνω ή όταν μπει τιμωρία αλλά δεν γίνεται διαφορετικά. Είναι ο χαρακτήρας του τέτοιος που αν του δώσεις λίγο παραπάνω θάρρος θα σε π@δήξει κιόλας! [smilie=icon_tongue:

Νανά μου και του Χριστόφορου του αρέσει να πηγαίνουμε κάπου τα 2 μας! Λογικά θέλουν να περνούν χρόνο μόνο μαζί μας και όχι να τον μοιράζονται με τα αδερφάκια τους. Συνήθως θα τον πάρω για σουπερ ή λαϊκή ή καμιά τράπεζα. Σε βόλτα για διασκέδαση δεν θυμάμαι να το έχω κάνει και δεν νομίζω να το κάνω. Το λυπάμαι το άλλο μόνο του :(

Σωσώ δεν πιστεύω να παρεξήγησες ε; Θα σε φάω! (και κάνω και δίαιτα! χαχα! ) Θα σας δω το απόγευμα! Και άσε τα γλυκά καλε!!!!! ΔΙΑΙΤΑ είπαμε! χαχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου.

είχα επισκέψεις το πρωί.

ήρθε μία κοπέλα που πηγαίνουμε μαζί στο πλεχτό.

είναι από θεσσαλονίκη, πολλή καλή κοπέλα.

μετά πήγαμε στο κέντρο υγείας για εμβόλιο.

έβαλε μισό κιλό σε ένα μήνα.

η μάρκερ θα βαρούσε εγκεφαλικά.. χαχαχα.

το ύψος το βγάλανε ίδιο με τον προηγούμενο μήνα...

δεν τον τεντώνουν καλά.. δεν είναι γιατροί αυτοί που κάνουν τα εμβόλια.

μετά πήγαμε στην πεθερά κ φάγαμε το συκωτακι που μαγείρεψε ο π.

η βαγκ πού είναι;

καλά να περάσετε σωσώ.

φάτε κ για μα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ πήγατε στην ελένηχθες;

μαριλού, ακόμη είναι πολύ μωρό οπότε δε νιώθω τύψεις που τον αφήνω.μη σου πω ότι κ

ι εγώ το έχω ανάγκη να ξεκολλάμε έστω κ μια δυο ώρες... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι να σε παρεξηγησω;;

πας καλα;;εννοειται πως οχι..διαιτα κανεις εσυ...εγω εχω φαει το μισο τασιζ κεικ!

καλα περασα ελενη..καλα ειρηνουλα ολα τα λεφτα..κουκλα!!

τα δε μικρα..απολαυση..

1 χαρα ειναι κ στακ ιλα και σε ολα..απλα κακοφαγα!!

ακους μαρκερ;;

μιλαμε ομως πολυ κακοφαγα..η ελενη λειψανο..

αλλα καλα την ειδα..θα πανε 3 μερες διακοπες τωρα..ολοι μαζι..

29 βαφτιζει τα παιδακια της..νανακ συ,του σεπτεμβρη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραεκανα σαμαλι για τη γιορτη - βγηκε θεικοπεριμενω πεθερικα , αδερφη μανα αυριο θα ψησουμεσωσω εννοειτε και μαζι στειλε μου και 4 μπουκαλακια αντικουνουπικο ο πατερα μου ενθουσιατηκε - μιλαμε μονο που εν κανει μπανιο χαχαχασου μιλαω σοβαρατι να ακουσω για την ελενη; προτειμω να μην ακουω γιατι σου μιλαω με ολη την ειλικρινια της ψυχης μου οτι με πιανει ταχυπαλμια και νιωθω τ κεφαλι μου να μουδιαζεισου μιαω σοβαρα και εαν θελετε το πιστευεται οτι δεν ευχομαι ουτε στον αχθρο μου τετοιο ψυχολογικο βασανισμο και για τους γονεις και για τα παιδια φυσικαπροτειμω να με μαστιγωνουν για να με βασανισουν απο το να με βαλουν να ταισω κακοφαγο μωροεαν περναει η Ελενιτσα εστω το μισο απο αυτο που περνουσαμε καθημερινα στο σπιτι μας πραγματικα στεναχωριεμαι αφαντασταασε νανα και εμας ο δικος μας ο παιδιατρος δεν τα κοιταει αυτα βρε τεντωσε τον - και μου λεει ελα μωρε θα τον κοντινω αυτον τον μηνα θα τον ψηλωσω τον αλλο χαχακαπου εκει θα παρει και ο δικος μας σε βαρος ασε και προπονουμαι για το εγκεφαλικο απο τωρα χαχαμαριλου και εγω δεν μπορω και ο κως με βριζει αλλα νιωθω τυψεις εαν αφησω καποιο μονο του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela!!να περναει δυσκολα η ελενη..αληθεια..καλε τι θα τα κανεις 4 αντικουνουπικα;;ειναι δυνατον;;

θα σου τα στειλω αλλα νομιζω οτι ειναι πολλα!!

σκεψου το..εμεις πηγαμε παιδοτοπο..

περασαεμ ωραια..τελικα μιλησα με φιλες κ λενε οτι πρεπει να μαλωνω τη μαρθα για τη συμπςριφορα της απεναντι στη μπουμπου..

οχι να γκαριζω..

αχ τελειο το τσιζ κεικ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω πραγματικα δεν εχω μιλησει μαζι της εσυ ξερεις αλλα ελπιζω να τα χαιρεται τα παιδακια της και να μην αναλωνεται ολη μερα στο να ταιζει μεχρι να ερθει το επομενο γευμαενι γουει καλα να ειναι ολοι τους πραγματικαοσο για τα αντικουνουπικα αφου τα θελειτι να σου πωτου θυμζουν το στρατο λεειχαχαχααφου ηθελε μισο κιλο λεει κανονικα χαχαχαστειλε τα μαζι με το σαπουνι οποτε μπορεσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα τα θελει για φετος ο ανθρωπος;;μηπως του αρεσε το αμυγδαλελαιο κ του στρωσε επειδερμιδα;

εγω θα του στειλω κ δωρο κεραλοιφη για πονους..αν εχει ο ναθρωπς ββαια!!

κατσε το σαπουνι ωριμαζει!!

αγχωνεται η ελενη κ πρεπει να παρει χαμπαρι και αρχιζει κ το παιρνει εννοω οτι ετσι ειναι τα παιδια κ τελος..με κουταλακι το γαλα..τιποτε αλλο δε σας λεω!!

μαρκερ ωραιαο ειναι αυτο το σαμαλι;;

σαν τι μοιαζει απο γευση;ευκολο;;

θα κανεις τιποτα αυριο για τη γιορτη σου;;

δε μου βγαινει το βιξ..τριτη προσπαθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζητω η τρελα!

δεν ειναι να καθονται για πολλες μερες τα ανηψια εδω!

το ειπε και η αδερφη μου....

ο αντρας κοντευει να εκραγει!

και οσο περνανε οι ωρες του δινω δικιο...

κατω στο ισογειο που κοιμουνται ονα ανω κατω...

παπουτσια, ρουχα χαμος! ολο μαζευει η αδεφη μου και παλι χαλια εινια!

εδω στον προθαλαμο να μη μπορεις να ανοιξεις την πορτα απο τις παρατιμενες παντοφλες!

και τους το λεω συνεχεια! ΣΥΜΜΑΖΕΨΤΕ ΤΙΣ! τιποτα!

τελικα απλα τις κλοτσαω παραπερα!

το χειροτερο;;;;

εχουμε στην αυλη καναπεδακι-μπαουλο πλαστικο που εχουμε μεσα ολα τα μπανιερα μας...

απο την αρχη του καλοκαιριου που το εχουμε εξω απο το σπιτι εχουν καθησει... μεχρι και η μαμα μου μαζι με τη γιαγια τη διπλανη! αρκετα κιλα!!!

η μαμα μου εχει το ρεκορ!

και δεν επαθε τιποτα.

αλλα ο ανηψιος καταφερε να το διαλυσει!

αραζε ξαπλωτος εξω, μεσα στη ζεστη, ενω ολοι κοιμομασταν και προφανως σκουντουσε με τα ποδια το πλαϊνο! το οποιο ανοιξε οι αλλοι δεν το πηραν χαμπαρι και εσπασε στην ακρη και το καπακι που καθεσαι!

τουρκος ο αντρας αλλα δεν το εδειξε πολυ... μετα ειπε μια σποντα οτι κρατιεται λογω των ημερων...

με την αδερφη μου τα βγαλαμε ολα απο μεσα, ευτυχως μπορεσαμε να το συναρμολογισουμε παλι και να τα συμμαζεψουμε...

δεν ξερω... ειναι η εφηβια τους.... το οτι ειναι κακομαθημενα απο τα συμπεθερια που πριν πεθανουν μεναμε διπλα στην αδερφη μου και οποτε τα μαλωνε τρεχανε στον παππου να κανουν τα παραπονατους κλπ κλπ....;;;;

τελικα ειχε δικιο η μαμα μου που οποτε πηγαινε για μερες την ανεβαινε η πιεση!

δεν περιμενα να πω, αμαν ποτε θα φυγουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιας που αλλαξε η μερα...

Χρονια πολλα στις Μαριες μας και τον one and only Μαριο!!!!!!

Σωσω ελπιζω να εδωσες στην Ελενη τα χαιρετισματα μας... και να της πεις... οτι και εμενα η μαμα μου με το κουταλακι με εδινε γαλα αφοτου της ειχα δαγκωσει τη θηλη, σχεδον την ειχα κοψει...

καλη δεν εγινα τωρα που μεγαλωσα;;;;

και εμας μας αρεσε πολυ το αντικουνουπικο παντως!!!

οσο για το σαπουνι τριχοπτωσης, οντως, αν εχει καποιος προβλημα και δει οτι του κανει καλο, μια χαρα θα το αγορασει νομιζω....

αλλα απ'οτι σας διαβασα... εχει δικιο ο αντρας που θελει να τον κερνανε οτι πηγαινουμε για δωρο;;;;;

τζαμπα τον μαλωνα συνεχεια;;;;

σας αφηνω γιατι γραφω μεσα στο σκοταδι...

ο αντρςπαλι πρωι αυριο.

εμεις θαπαμε εκκλησια, μετα θα παω ως το φαναρι της Λαχαναγορας για να οδηγησω τον αντρα της αδερφης που θα ερθει και δεν ξερει λεει το δρομο (!!!!!) και ουτε μορει μα διαβαζει πινακιδες (!!!!!) ειπατε κατι;;;;;

και μετα θα παμε στο χωριο που ειχαμε βαφτησει τα μικρα να φαμε σε ταβερνα και οα ντρς θα ερθει οταν σχολεσει....

τελικα δεν πηγαμε στα αλογα... πηγαμε Λουτρα Λαγκαδα γιατι ολο το πρωι γυριζαμε αγορα και εμπορικα για χωνια....

ψωνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φαντασου τι γινεται βαγκ στο σπιτι των 74 τμ με 4 παιδια οταν ανρβαινουμε θεσ νικη για 2 βδομαδες..τρελα..αλλα μαρεσει πολυ!

εμεις πηγαμε εκκλησια..κοινωνησα τη μεγαλη..

χρονια πολλα σε μαριο,μαριαννα, μαρκερ,μαρακι και καλυψω ασχετα που δε μπαινει..ξεχασα κανεναν;;

η παρεα δε θελει να παμε για μπανιο..αλλα μονο ταβερνα..αλλα εγω ψηνομαι για μπανιο..

δε ξερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μας χαιρομαστεεεε!!!!

χρονια πολλα στη μαριαννουλα μας και στον μικρό μαριουλη!!!!

Μαρ χρόνια μας πολλα ρε παιδί!!! Να χαιρόμαστε τα τέκνα μας!!!!

χρονια πολλα και στη Μαρία-Καλυψω!!!! Φιλια κοπελια!!!!!

Και στη Μαρία τη ζζζζζζ

και νομίζω μαρακι λένε και τη μια κορούλα της αλεκας.

χρονια πολλα!!!!

εμεις καλά.

Βαριεμαι λίγο αλλά θα το ξεπεράσω....

γίνεται το έλα να δεις από κόσμο στο νησί και δε πολυκυκλοφορουμε. Πολλή κίνηση και ζέστη.

παμε θαλασσιτσα μόνο αργά. Εγώ αραζω με τη μικρή σε κάτι φίλους δίπλα στη παραλια που έχουν σπιτάκια ενοικιαζομενα με πισίνα και χαλαρώνουμε μάνα και κόρη εκεί.

εχω ταλαιπωρηθεί αυτές τις μέρες με τον θηλασμο. Πάθαμε μηκυτιαση μαμά και κόρη. Μέχρι να γίνει η διάγνωση όμως τρελαθηκα στον πόνο. Πονάει πολύ σαν γυαλιά μέσα στο στήθος και οπονος αντανακλα στη πλατη σαν μαχαιριες. Πονάνε και οι θηλες.

φυσικα οι γιατροί άσχετοι. Μίλησα με σύμβουλο και βρήκα την υγειά μου. Ηξερα τι είχα αλλά ήθελα να μου πουν τι θα κάνω ακριβώς.

Προκληθηκε Από τις αντιβιωσεις που πήρα στην εγκυμοσύνη αλλά και από αυτή της καισαρικης.

το κατάλαβα από τη γλωσσιτσα της μικρής που ήταν λευκή ότι έχει μηκυτες. Αρχισα να ποναω και εγώ....

πολλες φορές δεν έχουν συμπτώματα και οι δυο. Μπορεί να τύχει μόνο το μωρο η μόνο η μαμα.

το μωρο έχει ανυσηχια και νευρικότητα γενικοτερα και όταν θηλαζει. Η αίσθηση ειναι σαν κάψιμο στο στόμα. Ευτυχώς η μικρουλα δεν είχε δείξει κάτι. Πολλές φορές ειναι και ασυμπτωματικο.

ντακταριν βάζουμε η μικρή στο στόμα εγώ στα μεμε.

κανω και δίαιτα. Δε πρέπει να τρώω αμυλα και ζάχαρη για να μη τρεφονται οι μηκυτες. Εχω κόψει και γαλακτοκομικά!!!! Χεσε μέσα!!!! Πειναω λίγο ομολογώ,,,

Τουλάχιστον νιώθω πιο καλά σήμερα... Για να δούμε.

Κατα τα αλλά περνάμε τέλεια ! Χαχαχαχαχαχαχαχα

παω μέσα να ξαπλώσω λίγο κοιμάται η μικρή με τον μπαμπά και η μαμα μου παίζει με τον Διονύση.

Φιλια σε όλες και να περάσετε όμορφα σήμερα!!!!! Να χαιρόμαστε τις οικογένειες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μαι και γω η εορτάζουσα!Δε με νομάτισε καμιά σας ακόμα στις ευχές αλλά δε πειράζει ξέρω ότι εννοούνται από όλες σας!

Νανά να χαίρεσαι το Μάριο σου έστω και αβάπτιστο.Πόσο γέλασα που είπες δεν το τράβηξε ο γιατρός καλά για να τον μετρήσει...χα χα

Vag γιορτάζει και η Μαριάννα σου;Είναι Μαρία-Αννά αλήθεια;Το ζώον νομιζα υπάρχει ξεχωριστή γιορτή όπως Μαρίνα πχ.Να τη χαίρεσαι.Καλά θηριοτροφείο το σπίτι σας,ευτυχώς που έχετε κήπο.Ωραία τα παιδιά αλλά άμα δεν είναι και δικά σου να χεις το θάρρος να τα μαλώνεις και να σου καταστρέφουν και το σπίτι δύσκολα.....Υπομονή...θα κάτσουν μέρες;

Marker πολύχρονη κορίτσι μου να σε χαίρονται οι άντρες σου!Αλήθεια τόσο κακόφαγα ήταν τα δίδυμα που το θυμάσαι ως κάτι τόσο δυσάρεστο;Βέβαια και τώρα σε ακούω να αγχώνεσαι κάποιες φορές με το βάρος του μπέμπη και άδικα από ότι καταλαβαίνω αφού πάντα σούπερ είναι οι μετρήσεις του.Αρα φτου φτου φτηνά την έβγαλα,δε μπορώ να πω πως δυσκολεύτηκα ποτέ για να φάνε,μόνο ίσως τη φρουτόκρεμα που μου έφτυναν αλλά κατα τάλλα δεν είχα τέτοιο θέμα ή ίσως δε πίεζα και τόσο πολύ.

Μαράκι Ζακυνθινό πολύχρονο και συ να σαι χαίρονται όλοι και καλά κουράγιο.Μύκητες και συ και το μωρό;Το χειρότερο μου και γω τώρα έχω από τελείωμα αντιβίωσης που πήρα για αμυγδαλές.Η daktarin εμένα δε με έπιανε και πολύ,βάζω την canesten και υπόθετα φυσικά.Το ξέρω τον πόνο.Αχου μωρέ και κάθεται η μπουμπούκα να της βάλεις στη γλώσσα;Το πουλάκι μου.Περαστικά. Thanks και για τη πληροφορία για άμυλο και ζάχαρη δεν ήξερα ότι παίζουν ρόλο στον πολλαπλασιασμό.

Σωσώ έτσι η Ελένη ε λείψανο;Να της φωνάζεις να τρώει εκείνη όχι τα μωρά.Είναι και μικρούλα,πολλές φορές τη σκέφτομαι με τόσες ευθύνες τριών μωρών ένα τόσο μικρό κορίτσι.Μη πέφτει με τα μούτρα στα μωρά και παραμελεί τον ευατό της.Τα μωρά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα γίνουν και μένα μου τα φώναζαν και δεν έδινα βάση αλλά στη πορεία το πήρα χαμπάρι.

Εμεις πήγαμε θάλασσα και φαί έξω και τώρα περιμένω να ξυπνήσουν να πάμε να κεράσω παγουτό που λέει και η Δημητρούλα μου!!!

Φιλιά σε όλες να τους χαίρεστε και να σας χαίρονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...