Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Γεια σας και πάλι, πήγαμε και κάναμε τις εξωτερικές μας δουλειές, και τώρα πρέπει να καθαρίσω το σαλόνι, γιατί είναι λες και κυλιούνταν γουρούνια εδώ πέρα... Γύρισα χτες βράδι και βρήκα το πάτωμα γεμάτο μαύρους λεκέδες... Φαγητό ευτυχώς έχω γεμιστά από χτες.

Κατερίνα ξέχασα να σχολιάσω για το συμμαθητή του Νίκου. Ο διευθυντής οφείλει να της πει να δει κάποιον ειδικό. Το σχολείο δεν υπάρχει μόνο για να διδάσκει μαθήματα, αλλά και για να διδάσκει ήθος και να λύνει προβλήματα.

Χριστίνα ο Αντρέας με ξυπνά, αλλά μετά τον παίρνει ο άντρας μου και ξανακοιμάμαι! Αλλά με έχει κουράσει η νύχτα και η απόσταση, και φυσικά, δε γίνεται να μείνω μια ζωή στα εσπερινά!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφιες μου ευχαριστω για τα καλα λογια μπαινω καθημερινα απλα δε προλαβαινω να γραψω

βασουλα μου περασε μια κακη αναμνηση να μεινει προσοχη απο δω κ εμπρος κ ολα θα παρουν το δρομο τους σε εχω καθε μερα στο μυαλο μου

εσυ ευδιαθετη να σε βλεπει η ιωαννουλα να χαλαρωσει κ αυτο το ψυχακι

αννα μαρια μου γκρινια νομιζω μια ζωη οι γκρινιαρηδες θα χουν κ ο συναδελφος νομιζω ειναι λιγακι της μιρλας χαχα

κριμα να χεις να δωσεις τοσα κ να μη σε αξιοποιουν κριμα πραγματικα

ανθη μου περαστικα μας ελειψες τραγικα ποσα ζητανε οντως εγω ειχα πει ως 350 αλλιως ας κατσει ο ενας μας να τον κρατα μιας κ τοσα λεφτα ειναι πολλα

καγκουρακι μου γλυκο κλωτσαει κλωτσαει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!καλα ειστε;η Κωνσταντινα μου ξανα αρρωστη με λαρρυγγιτιδα!!!ειναι σε εξαρση λεει τωρα.η καημενη βηχει και ποναει πολυ. Μας εδωσε η παιδιατρος να κανει εισπνοες και ελπιζω αυριο να ειναι καλυτερα.παιδικο δεν την στελνω εννοειται.

Κατερινα θηριακι ο Νικολας!!ψηλος!!μπραβο!!ιδια κιλα με την Κωνσταντινα μου χαχα

Ανθη περαστικα στο κοριτσακι σου,ταλαιπωρειται η καημενη ε;Ελπιζω να σας παρουν και στον παιδικο!!με το εσπα που παιρνουν και ανεργες δεν εκανες;

Κατερινα Κα,ενα τετοιο παιδι σαν τον ανιψιο σου θελω...το εχω αχτι χαχα!!!απο την αλλη θελει προσοχη γιατι κριμα ειναι να τον βαλουν σε διαιτα τοσο μικρουλη.τα γενεθλια ειναι την Δευτερα,το παρτυ θα το κανουμε Κυριακη αν τελικα ειναι καλα η μικρη.Τουρτα νομιζω πως κατεληξα,σκεφτομαι διαφορα αλλα μετα προσπαθω να τα απλοποιησω σα πρωτη φορα!!αυριο θα αρχισω με τα παντεσπανια!!ακομα τρεχετε με τον γαμο ε; Βλεπω οτι ολοι κινουνται σσε slow motion...τι ειναι αυτα καλε;μαλωνουν τα παιδια για να κανουν παρεα με το ζορι;ε δεν μπορεις να επιβαλλεις στο παιδι ποιον θα κανει φιλο.ετσι που τα εκανε η μανα του...

Βασω μου σε σκεφτομαι ολη μερα...ευτυχως γυρισατε σπιτακι σας να ειναι και πιο ηρεμη η Ιωαννα.Πηγατε στον νευρολογο ;Τι περασατε βρε κοριτσι μου...ευχομαι ολα να τελειωσουν συντομα!!!

Αννα Μαρια τι γκρινιαζουν οι συναδελφοι αφου το ηξεραν;ενταξει ωραιο και το καθισιο αλλα αφου ειχατε την επιλογη τωρα τι κλαιγονται;παντως νομιζα οτι θα ειχαν περισσοτερη ορεξη οι μαθητες σου γιατι ειναι μεγαλυτερης ηλικιας απο τους εφηβους και πανε σχολειο συνειδητα..τι ειχε ο Αντρεας και εκλαιγε;κανενα ονειρο;εμενα αν ξυπνησει το βραδυ παντα θα ζητησει γαλα.της δινω αλλιως θα μας βρει το ξημερωμα!!!

Χριστινα μου αρεσει ο τιτλος σου,αυτο περιμενω ,να παισει καμια βροχουλα και να χουχουλιασουμε!!

Μαγδα μου πως περασατε στο οικογενειακο παρτακι;

Παω και απο την ομαδα. Καληνυχτα...η Κωνσταντινα την ακουω που βηχει..θα περασουμε ενα βραδυ ...τρελα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες τι κάνετε, εμεις τα ιδια ειχα εξωτερικές δουλειες το πρωι ΟΤΕ ταχυδρομείο λιγο κούνιες τον μικρο, ηρθε μετα και η μαμα μου και μας έφτιαξε φασόλια σαν μουσακά, ωραίο ηταν και ενας διαφορετικός τρόπος να τρως τα φασόλια. Βράζαμε τα φασόλια με ροδέλες καρότα τα βάλαμε σε πυρέξ απο πανω έβαλε κρεμμύδια ροδέλες παλι καραμελομενα, τριμμένη μοτσαρελα και απο πανω μπεσαμελ και στον φούρνο μεχρι να ροδισει.

Βασω πως ειναι η Ιωαννουλα καλυτερα? τι σου λεει? ολα θα φτιαξουν μερα με τη μερα.

Αννα Μαρια οπως σου είπαν και τα κοριτσια σιγουρα θα μπορεις να δωσεις περισσότερα σε πρωινο σχολείο, τουλάχιστον εκει θα υπαρχουν και μαθητές που θα ενδιαφέρονται περισσότερο, και σιγουρα θα ειωαι καλύτερο και για τον Αντρέα οταν θα ξεκινήσει στην αρχη παιδικο και μετα σχολείο να σε εχει κοντα του τα απογεύματα.

Κατερινα λίγες μερες έμειναν για τον γάμο της χρονιάς αντε να δω με τι θα τρεχεις μετα χαχαχα. Καλα έκανες κι μίλησες στον διευθυντή το πρόβλημα φαίνεται να ειναι αλλου και αυτός το πασάρει στα μικα παιδια ενω θα έπρεπε να εχει κάνει και ο ίδιος την προσπάθεια του.

Χρι στινα ωραίος ο τίτλος χειμερινός και χουχουλιαρικος! Για την πισινα θα την ξεκινήσω δοκιμαστικά ένα μήνα και βλέπουμε, το σκέφτομαι δεν λεω απο τη μια το ανοιχτο απο την αλλη κολυμπουσα σε ανοιχτή πισινα απο την τριτη δημοτικού και η αδερφη μου απο 4 χρονων καθημερινα και δεν πάθαμε ποτε τιποτα. Δεν ειχαμε αρρωστησει χειμώνα ποτε, τυχαίο ? τι να πω?

Μαγδα πως πέρασε τα γενεθλια του στον παιδικο ο μικρός σου?

αλεξανδρα περαστικα στην Κωσταντινα. Μεχρι την Κυριακή θα ειναι τελείως καλα να γιορτασετε τα γενεθλιακια της.

Σα αφήνω γιατι ειμαι κουρασμένη κλείνουν τα ματια μου και γράφω αλλα νταλα ευτυχως που εχει αυτόματη διόρθωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Αύριο έχω το ρεπό μου και έτσι το βράδυ μου είναι ξεκούραστο! Το χθεσινό πάντως ήταν δραματικό.Πέρα από την προετοιμασία που έκανα για το μάθημα και μου πήρε ώρα, είχα και άλλα. Πήγα να κοιμηθώ στις 4.15 (τα ξημερώματα εννοώ) και η μικρή ξύπνησε. Σκέφτηκα ότι θα την πάρω δίπλα μου στο κρεβάτι και θα κοιμηθούμε μια χαρούλα..Αμ δε...Είχε άλλα σχέδια η Αλεξάνδρα. Έμεινε ξύπνια ως τις 7.30 το πρωί και ήταν μέσα στα κέφια. Μου έδειχνε ένα αρκουδάκι που κρέμεται από το παντελονάκι της και μου έλεγε "κοίτα"..Μετά σκαρφάλωνε στο κρεβάτι και άνοιγε το φως...Και πολλά άλλα. Ερείπιο εγώ. Ο άντρας μου την πλήρωσε που ροχάλιζε...Χαχαχαχαχαχαχα. Εγώ ξύπνια, αυτός να ροχαλίζει και τα νεύρα μου κρόσσια. Για τον παιδικό έχω μεγάλο άγχος γιατί θέλει και ο Πάνος να πάει σχολείο.Δεν δίνω ομως τόσα λεφτά σε ιδιωτικό γιατί είναι μεγάλη εκμετάλλευση. Έλεος πια. Τι κάνουν και ζητούν τόσα χρήματα; Όσα πράγματα και να τους μαθαίνουν είναι ληστεία. Μέχρι 250 ευρώ θεωρώ λογική την τιμή αλλά μόνο στην επαρχία υπάρχουν αυτές οι τιμές. Δηλαδή έναν μήνα που θα πρέπει να πληρώσω ΔΕΗ με χαράτσι, φυσικό αέριο, σούπερ μάρκετ κλπ κλπ και θα πρέπει να δώσω και 400 ευρώ στον παιδικό πού θα τα βρω;;;;Τέλος πάντων. Περιμένω τον Οκτώβρη και ελπίζω ότι τα νέα θα είναι καλά. Βασούλα μου, χάρηκα πάρα μα πάρα πολύ που είστε πλέον στο σπιτάκι σας με την Ιωαννούλα. Μεγάλη περιπέτεια περάσατε...Θα το ξεπεράσει το κοριτσάκι σου, μην ανησυχείς. Η Παναγίτσα είναι κοντά σας και την προστατεύει! Τι σας είπε ο νευρολόγος; Την είδε; Κατερινάκι παντρεύεται η αδερφή σου; Νόμιζα πως ήταν παντρεμένη. Φαντάζομαι το τρέξιμο που έχετε...Φαγανός ο ανιψιός ε; Πολλά είναι τα 10 κιλά για την ηλικία του. Καλύτερα να του κόψει τις κρέμες σιγά σιγά. Εγώ παρόλο που τα παιδιά δεν είχαν θέμα με το βάρος τους, τις έκοψα πολύ νωρίς και στη θέση τους έβαλα γιαουρτάκι. Μόνο θερμίδες προσφέρουν. Τιποτα άλλο. Καλά, ο διευθυντής θέλει φάπες. Ακούς εκεί να υποχρεώνει τα παιδιά να κάνουν παρέα με κάποιον που δεν θέλουν..Και η άλλη η μάνα αντί να κοιτάξει να βοηθήσει το παιδί της πάει και κλαίγεται στον διευθυντή; Τι να πω; Αλεξανδρα μου, περαστικά στην Κωνσταντίνα σου! Θα γίνει καλά και θα κάνετε το παρτάκι σας! Είχα κάνει αίτηση και στο ΕΣΠΑ αλλά οι άνεργες παίρνουν λίγα μόρια. Έκανα και τη βλακεία να δηλώσω και τους 4 πιο δημοφιλείς σταθμούς με αποτέλεσμα σε αυτούς να καλυφθούν οι θέσεις από τις μαμάδες με πολλά μόρια. Σε άλλους σταθμούς πήραν και μαμάδες με πιο λίγα μόρια από έμενα αλλά πού να τα ξέρω όλα αυτά;; Την πάτησα λοιπόν κι εκεί. Και να πω ότι δεν είμαι εργαζόμενη..Κρίμα είναι. Μάγδα μου να ζήσει η αδερφούλα σου και η ανιψούλα σου! Περάσατε τέλεια ε;; Πάντα χαρές να έχετε! Δεν είδα τις φωτογραφίες που ανέβασες γιατί δεν μου ανοίγουν αλλά είμαι σίγουρη ότι θα έκλεψες την παράσταση με την ομορφιά σου! Άννα Μαρία καλά θα κάνεις που θα πας σε πρωινό. Όταν ένας καθηγητής θέλει και έχει να προσφέρει τοσα πράγματα είναι κρίμα να χαντακώνεται σε ένα σχολείο που δεν ενδιαφέρεται κανείς για τη μάθηση. Πόσο σε ζηλεύω που μπορείς να μείνεις μόνη σου στο σπίτι και να κοιμηθείς. Εγώ από τότε που έκανα 2ο παιδάκι έπαψα να έχω αυτή την πολυτέλεια... Κατερίνα μου τι κάνουν τα μωρά σου εντός και εκτός κοιλιάς;; Το ένιωσες το μικράκι σου; Εγώ πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο το ανοιχτό κολυμβητήριο στο ότι δεν αρρωσταίνατε μικρές. Το αφεντικό μου είναι χειμερινός κολυμβητής και δεν έχει αρρωστήσει ποτέ. Η ενόργανη σίγουρα θα της αρέσει την Αγγελικής. Είναι ωραίο τα παιδιά να έχουν δραστηριότητες. Εμείς τον Οκτώβρη θα πάμε τον Πάνο ποδόσφαιρο. Πολύ πρωτότυπο για αγοράκι ε;;; Χαχαχαχαχαχαχαχαχα. Τι κάνεις Χριστινάκι μου; Πολύ ωραίος ο τίτλος που σκέφτηκες. Με ψυχοπλακώνει βέβαια λίγο η βροχή αλλά λατρεύω τη ζεστή σοκολάτα! Τι κάνει ο Δημητράκης σου; Τον πηγαίνεις σε παιδικό σταθμό; Κατερίνα ξέχασα να σου απαντήσω που με ρώτησες για το προνήπιο. Στην περιοχή που μένω -όπως και στις περισσότερες περιοχές της Αθήνας- δεν παίρνουν προνήπια στο νήπιο γιατί καλύπτονται όλες οι θέσεις από τα νήπια. Πουθενά δεν υπάρχει φως....ΟΥΦ.... Να σας πω και για την Αλεξάνδρα μου. Η ζουζούνα έχει γίνει 13 μηνών+ και αρνείται να περπατήσει. Κρατιέται από έπιπλα και από τοίχους και πηγαίνει παντού αλλά έτσι και κάνουμε ότι την πιάνουμε μόνο από το ένα χεράκι ή ακόμα χειρότερα την αφήνουμε χωρίς να την κρατάμε, κάθεται ΑΜΕΣΩΣ κάτω με τον πωπό....Αμέσως όμως.Καμία προσπάθεια. Χτες ήταν όρθια πάνω στο στρώμα του κρεβατιού και την κρατούσα από το χεράκι. Κάποια στιγμή την άφησα και εκείνη στάθηκε για 2 δευτερόλεπτα όρθια χωρίς να κρατιέται από πουθενά. Μετά κατάλαβε τι γίνεται και κάθισε..Είχε ισορροπία στο στρώμα και στο πάτωμα τρέμουν τα πόδια της όταν δεν την κρατάμε; Πώς γίνεται αυτό; Μου φαίνεται ότι θα αργήσει πολύυυυ να περπατήσει και ανυπομονώ για να γίνει λίγο πιο ανεξάρτητη γιατί τώρα πιάνεται συνέχεια από τα πόδια μου και δεν μπορώ να κάνω τίποτα....Όταν περπάτησε ο Πάνος λύθηκαν τα χέρια μου. ΟΥΦ...Της έχω πάρει και καινούρια παπουτσάκια (μποτάκια και μπαρετούλες) και ανυπομονώ να τα βάλει και να τα περπατήσει...Προς το παρόν μόνο τα βάζει..Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα... Αυτά τα νέα μου. Μπορεί να χάθηκα τόσο καιρό αλλά άπλωσα σεντόνι με το που γύρισα! Συγνώμη που δεν σχολίασα τις φωτογραφίες σας αλλά δεν μου ανοίγουν. Φορτώνει μια ώρα και δεν ανοίγουν. Φορτώνω κι εγώ και κλείνω τον υπολογιστή....Χαχαχαχαχαχαχαχα.Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Πηγαμε χθες στον νευρολογο,μας εβγαλε και τις αλλες ραφες και τωρα πλεον ειναι ανοικτη η πληγη!λιωνω μονο που βλεπω ολη αυτη την τομη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα μου να σου ζησει η αδερφουλα σου!χρονια πολλα και στον Βασιλακο!πολυχρονος!

Καγκουρακι πως πανε τα μωρακια σου?και τα 3?

Κατερινακι με το καλο ο γαμος της αδερφης σου!το γεγονος της χρονια:-)

Αννα Μαρια και γω πιστευω οτι ειναι καλυτερο το πρωινο παρα το εσπερινο!θα ναι καλυτερα και για τον Αντρεα!

Εμεις θα ξανακανουμε αξονικη σε ενα μηνα!αυριο θα φευγαμε για αθηνα αλλα ακυρωθηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Εγώ γύρισα απ' το σχολείο, κλασικά ο Αντρέας ξύπνιος, τον έβαλα στο καρότσι, τον έκανα άπειρες βόλτες, κοιμήθηκε, και κάθε λίγο ξυπνά και κλαψουρίζει. Τι έχει πάθει δεν ξέρω. Ίσως φταίει που είναι λίγο κρυωμένος.

Μάγδα καλέ, ξέχασα να σου ευχηθώ για την αδελφή σου! Να ζήσουν και να χαίρονται το κοριτσάκι τους!

Αλεξάνδρα περαστικά στην Κωνσταντινούλα!

Μπα, οι περισσότεροι μαθητές μας πιστεύουν ότι επειδή δουλεύουν/είναι φαντάροι/είναι μεγάλοι, δεν είναι υποχρεωμένοι να ασχολούνται και πολύ, αλλά εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να τους δώσουμε απολυτήριο και μάλιστα και με καλό βαθμό. Σήμερα ευτυχώς κάναμε ωραίο μάθημα.

Καγκουράκι τώρα που είπες για την αυτόματη διόρθωση φωτίστηκαν πολλά! Τώρα καταλαβαίνω γιατί βγάζει κάτι τρελά ώρες ώρες! Πρόσεχε μη σου διορθώνει τα σωστά και τα βάζει λάθος, χαχα!

Πολύ ενδιαφέροντα αυτά τα φασόλια! Πώς ήταν από γεύση; Φασόλια με μπεσαμέλ, χμ...

Σίγουρα δεν υπήρχε θέμα να μείνω στο εσπερινό όταν θα πήγαινε ο Αντρέας παιδικό.

Ανθή είχατε κι εσείς περιπέτειες χτες βράδι! Τι γλύκα η Αλεξάνδρα με το κοίτα! Χιχι!

Σίγουρα, 400 ευρώ είναι πάρα πολλά.

Για τον ανηψιό της Κατερίνας κι εγώ συμφωνώ. Κατερίνα, δεν είχε πει η παιδίατρος στην αδελφή σου ότι θα κόψουν κάποια γεύματα γάλα, και θα αρχίσουν φαγητό γιατί είναι χοντρός; Καλά, είναι δυνατόν να δώσει κρέμες σε μωρό που έχει θέμα με τα κιλά και να του κόψει το γάλα;

Μην ανησυχείς για τη μικρή. Αφού πιάνεται και σηκώνεται, θα περπατήσει σίγουρα. Και η κόρη μιας φίλης μου το ίδιο, είναι μεγαλύτερη απ' την Αλεξάνδρα, είναι νομίζω 16-17 μηνών κι ακόμα δεν περπατά κανονικά.

Βάσω σιγά σιγά θα κλείσει η τομή, κάνε κουράγιο για το κοριτσάκι σου!

Δεν πειράζει που δε θα κάνετε τώρα το ταξίδι σας, θα το κάνετε υπό καλύτερες συνθήκες και θα ευχαριστήσετε το Θεό και για τη σωτηρία της Ιωάννας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, ειχα τρέξιμο και σημερα μαζεύω τα χαρτια για τις δραστηριότητες των παιδιών, και κατι αλλα για μια προκήρυξη παλι αντε να δουμε. Έγραψα την Αγγελικη σε ένα τμήμα ενόργανης ρυθμικής για παιδια 4-5 ετών στον δήμο και επειδη εχω κάρτα ανεργίας μαλλον θα εχουμε απαλλαγή απο την ετήσια συνδρομή. Αυριο θα την γράψω και στο κολυμβητηριο προβλέπονται τα απογεύματα μας γεμάτα, να δω μετα με την καινουρια χρονια που θα χω και το bebe ποιος θα τρεχει.

Ο Νικόλας συνεχίζει τις ταρζανιες και προς το παρών κάνει τον Ινδιάνο απο ομιλίες τιποτα ακομα. Τω μωρακι στην κοιλια το νιώθω αλλα οχι πολυ μετρημένες στα δάχτυλα ειναι οι φορες που το νιώθω μεσα στην μερα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το οτι ειναι νωρις ακομα και ισως θυμαμαι τα τρελα χτυπήματα προς στο τέλος απο τις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες. Επισης σε αυτη στην β επιπέδου μου είπαν οτι ο πλακουντας ειναι πρόσθιος και οχι οπισθιος οπως στην Αγγελικη και στον Νικόλα και ισως παίζει και αυτο ρόλο, ειχε καμια σας τετοια εμπειρια?

Ανθη τρελα κέφια η Αλεξανδρα χθες βλεπω.....να θες να κοιμηθεις και να μην σε αφήνει φανταζομαι ποσο θα είχες εκνευριστεί αλλα και η μικρη τι γλυκια που σου ελεγε κοιτα!!! Για το περπατημα οταν ειναι έτοιμη θα κάνει τα βηματακια της και μονη της το καθε ένα παιδακι εχει τους ρυθμους του. Ζεστη σοκολατα ζεστο καφεδακι ποτε λες να πιούμε?

Βασω θα κλεισει η πληγή, θα βγουν τα μαλλακια της ολα θα γίνουν οπως πριν, να εχετε παντα καλα νεα απο τους γιατρούς. Δεν πειράζει για το ταξιδι οπως λεει και η Αννα μαρια θα το κάνετε καποια στιγμη μαζι με την Ιωαννουλα και τοτε οι προσευχές και οι ευχαριστίες σας θα ειναι για έναν ακομα σημαντικο λογο.

αννα Μαρια ασε εχεις δικιο καλη η αυτόματη διόρθωση αλλα πολλες φορες βάζει οτι θελει δεν βγαίνει νόημα αν δεν το πάρω χαμπάρι να το διορθώσω. Τα φασόλια ηταν εκπληκτικά απο γεύση άρεσαν πολυ και στον αντρα μου και σημερα τα έφαγε και ο Νικόλας μια χαρα χωρις να διαμαρτυρηθεί. Αυτο το παιδι τρωει τα παντα μονο γάλα δεν πινει, την εχω εγκαταλείψει την προσπάθεια σε αυτο το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα δεν δούλευα! Φροντιστήριο δεν έχω την Πέμπτη και έτσι δεν έβαλα ούτε ιδιαίτερο για να είμαι free! Έριξα και έναν απογευματινό ύπνο όλα τα λεφτά! Καιρό είχα να το κάνω! Εκμεταλλεύτηκα το γεγονός ότι ήταν ο άντρας μου στο σπίτι και έτσι όταν κοιμήθηκε η Αλεξάνδρα έπεσα κι εγώ! Ο Πάνος έπαιζε με τον μπαμπά του! Με το θέμα του περπατήματος έχω αρχίσει λίγο να αγχώνομαι..Δεν θέλω και πολύ εγώ να αγχωθώ...Και στον Πάνο αγχωνόμουν μια για το ένα και μια για το άλλο. Είναι όρθια συνέχεια και σκαρφαλώνει όπου μπορεί αλλά έτσι και δεν κρατιέται από κάπου κάθεται αμέσως στο πάτωμα. Ακόμα και όταν την κρατάμε από το ένα χεράκι πηγαίνει σαν μεθυσμένη..Καθόλου σταθερή..Βάρκα γυαλός. Ουφ ουφ...Ας μην σας πρήζω. Ανυπομονώ πάντως για να γίνει και λίγο πιο ανεξάρτητη.. Βασούλα μου θα κλείσει η πληγή και στο κεφαλάκι της Ιωάννας και στις ψυχές σας. Πάει, πέρασε το κακό. Τώρα η μικρούλα σου είναι καλά!!! Εύχομαι να μην ξαναταλαιπωρηθεί ποτέ στη ζωή της. Μάγδα μου, ξέχασα να σου ευχηθώ για τον Βασιλάκη.Να το χαίρεσαι το αγοράκι σου το όμορφο! Πάντα ευτυχισμένος να είναι και να σας κάνει πολύ περήφανους! Άννα Μαρία όταν η Αλεξάνδρα μου λέει "κοίτα" μέσα στην ημέρα είναι πράγματι πολύ γλυκιά. Εκείνη την ώρα όμως δεν ήταν και τόσο...Χαχαχαχαχαχαχα.Μου κάνει κατά καιρούς κάτι τέτοια καλά. Επίσης, μέσα στη νύχτα θα κλάψει 1-2 φορές και θέλει απλά να πάω να την πάρω αγκαλιά για ένα λεπτό και μετά την αφήνω στην κούνια και ξανακοιμάται. Ανασφαλής μου βγήκε.Πώς είναι ο Αντρίκος σου με το κρυωματάκι; Βήχει; Τον ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟΝ ΒΗΧΑ...ΔΕΝ ΤΟΝ ΜΠΟΡΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ......Το κοριτσάκι της φίλης σου είναι 16-17 μηνών και δεν περπατάει καλά;;; Ωχ Παναγιά μου....Λες τα ίδια να έχω κι εγώ;;; Πώς θα την κουβαλάω τόσο μεγάλη;;; Βρε τι πάθαμε...Με την ομιλία τα πάει καλά. Λέει αρκετές λεξούλες - κοίτα, μαμά, μπαμπά, γυαά (γυαλιά), Πάπο (Πάνο), μπάμπο (μπάνιο), γιαγιά. γάλα, Αεάντα (το όνομά της) ,μαμ, άτα, καήτα (καληνύχτα) και διάφορα άλλα. Από φυσική κατάσταση όμως...δράμα...Χαχαχαχαχαχα... Κατερινάκι εγώ είχα στην μία εγκυμοσύνη οπίσθιο και στην άλλη πρόσθιο πλακούντα. Τον Πάνο τον ένιωθα σπάνια ακόμα και σε μεγάλο μήνα, ενώ την μικρή την ένιωθα συνέχεια...Δεν ξέρω αν φταίει αυτό. Επίσης δεν θυμάμαι σε ποιο παιδί είχα πρόσθιο και σε ποιο οπίσθιο...Σε διαφώτισα ε;;; Πρέπει να οργανωθούμε και να κανονίσουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρωινό καφεδάκι με τα μικρά μας! Άντε μπας και μάθει ο Νικόλας στην Αλεξάνδρα τα κόλπα και περπατήσει η ζουζούνα μου! Αυτάααααα. Την Κυριακή έχω και γάμο και δεν ξέρω τι να βάλω..Είναι και περίεργος ο καιρός. Το πόσο μου τη δίνει να σκάφτομαι τι θα βάλω κάθε φορά που έχω τέτοιο event δεν λέγεται...Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, γράφω απ' το σχολείο, έγιναν κάποιες αλλαγές στο πρόγραμμα επειδή λείπει μια καθηγήτρια, και τελείωσα νωρίτερα, αλλά οι υπόλοιποι που ερχόμαστε μαζί δεν τελείωσαν, έτσι πρέπει να περιμένω... Πολύ κουραστική η σημερινή μέρα, είχα τέσσερις ώρες συνεχόμενες, συν τη φροντίδα για τη γιορτή που έχουμε τη Δευτέρα. Μου άρεσε η τελευταία ώρα που είχαμε Νέα Ελληνικά. Κάναμε ένα ποίημα του Καβάφη, και οι μαθητές έδειξαν πολύ ενδιαφέρον, έγινε μια μεγάλη συζήτηση και μου έκανε εντύπωση που καταλήξαμε σε άλλο συμπέρασμα απ' ό,τι με την περσινή τάξη που κάναμε το ίδιο ποίημα. Καγκουράκι πολλές δραστηριότητες μαζεύονται! Ωραία είναι, φτάνει να μην πιέζονται πολύ τα παιδιά, κι εσύ να μετατρέπεσαι κάθε απόγευμα σε ταξιτζή. Μπορεί να τα δοκιμάσω αυτά τα φασόλια. Κι ο Αντρέας δε μίλησε και πολύ νωρίς, σχετικά άργησε. Ο Νικόλας δεν πίνει ξένο γάλα εννοείς, αλλά θηλάζει; Ρε κορίτσια, να σας πω τι μου συμβαίνει εδώ και καμιά βδομάδα περίπου. Αισθάνομαι μια ευαισθησία στο δεξί στήθος. Είναι αυτό που φρακάριζε ο αδένας και παραλίγο να πάθω μαστίτιδα 2-3 φορές. Το πίεσα και βγήκε λίγο γάλα. Τώρα βγαίνει περισσότερο και είναι κίτρινου χρώματος. Έχει τύχει σε καμία αυτό; Ανθή τι ωραία που έχεις μια ολόκληρη μέρα ρεπό! Μην αγχώνεσαι καλέ για τη μικρή, και της περνάς και το άγχος σου! Θα περπατήσει πού θα πάει; :) Να προσθέσω ότι η φίλη μου είναι και έγκυος στο τρίτο... (αυτή που δεν περπατάει είναι η δεύτερη) Ο Αντρέας είναι καλά, χτες έκανε νερουλά κακά, κατά τα άλλα μια χαρούλα! Κι εμένα μου τη δίνει αυτός ο καιρός, δεν ξέρουμε τι να φορέσουμε... Λες να βάλω αυτό, αλλά αν κάνει κρύο, πώς θα πάω με πέδιλο, κι αν βάλω κλειστό παπούτσι δεν πάει αυτό το ρούχο, και πάει λέγοντας. Εμείς το Σαββατοκύριακο θα πάμε σ' ένα μοναστήρι στην Πάφο. Έχει εκεί κέντρο εικονολογίας, δηλαδή για τις εικόνες, την τέχνη, τη θεολογία, κ.λπ. και εκδίδουν ένα επιστημονικό περιοδικό. Είχα δημοσιεύσει κι εγώ ένα άρθρο σ' αυτό το περιοδικό, και κάλεσαν όλους τους συνεργάτες να συμμετάσχουν σε ένα συνέδριο για τις εικόνες. Είπαμε, λοιπόν, να το κάνουμε οικογενειακή εκδρομή. Θα μέναμε στο μοναστήρι, αλλά επειδή θα έχουμε και το μωρό, μας έκλεισαν δωμάτιο σε κάποιο ξενοδοχείο στο κοντινό χωριό. Θα είναι και κάποιοι άλλοι σύνεδροι στο ξενοδοχείο. Οπότε, μάλλον από Κυριακή βράδι θα τα πούμε. Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Νέκρα έπεσε....Γύρισα εγώ και φύγατε όλες;;;;;; Κλαψ κλαψ....Την περασμένη Πέμπτη έκανε η Αλεξάνδρα εμβόλιο και συγκεκριμένα το priorix tetra(ιλαρά-ερυθρά-πρωτίτιδα-ανεμοβλογιά). Σήμερα σήκωσε πυρετό και επιπλέον ξυπνά τα βράδια με φοβερή υπερένταση και εκνευρισμό. Με αφορμή όλα αυτά αλλά και διάφορα που έχω ακούσει για τα εμβόλια, μπήκα στη διαδικασία (δυστυχώς) να ψάξω πολλά πράγματα στο ίντερνετ. Το αποτέλεσμα; Νιώθω χάλια που εμβολιάζω τα παιδιά μου.Το κακό είναι ότι θα ένιωθα χάλια και αν δεν τα εμβολίαζα....Οι γονείς που παίρνουν απόφαση να μην κάνουν εμβόλια στα παιδιά τους γίνονται όλο και περισσότεροι.Τι συμβαίνει στην πραγματικοτητα; Κάνουμε πράγματι τόσο κακό στα μικράκια μας με τα εμβόλια; Είναι πράγματι τόσο επικίνδυνα ή μήπως ο κίνδυνος θα ήταν μεγαλύτερος αν δεν τα εμβολιάζαμε;Έχω προβληματιστεί πάρα μα πάρα πολύ. Η υγεία των παιδιών μας είναι πολύ σημαντική. Είναι όλοι οι γιατροί τόσο ασυνείδητοι; Τόσο σάπιοι; Αν πράγματι θέταμε σε τόσο μεγάλο κίνδυνο την υγεία των παιδιών μας, θα έκαναν τα εμβόλια ελαφρά τη καρδία; Κορίτσια έχω χάλια ψυχολογία και πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω και τι να κάνω. Είναι κάποια από εσάς που έχει πάρει την απόφαση να μην εμβολιάσει τα παιδιά της; Θα ήθελα πάρα πολύ να ακούσω τις απόψεις σας για το συγκεκριμένο θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αννα Μαρια μπας και ανεβηκε η προλακτινη σου και γι αυτο βγαζει γαλα το στηθος σου?

Ανθη μου κι εγω διαβασα στο διαδικτυο ολα αυτα για τα εμβολια και φρικαρα!τι να πω!εγω την εμβολιαζω! Για το εμβολιο που λες ειναι το mmr?γιατι και την Ιωαννα την επηρεασε αυτο το εμβολιο με πυρετους και ανησυχια!οσο για την Αλεξανδρα μην ανησυχεις αν πιανεται και περπατα τοτε ειναι θεμα ημερων να περπατησει!

Καγκουρακι κι η Ιωαννα αργησε σχετικα να μθλησει!καθε μωρο με τους δικους του ρυθμους!

Μαγδουλα μου ηρεμησατε απο τη γαμοβαφτιση?

ΚΑ1 σημερα ειναι ο πολυσυζητημενος γαμος?:-)

Αλεξανδρα να σου ζησει η Κωσταντινα!να τη χαιρεσαι και ευχομαι να αναρρωσε για να χαρει τα γενεθλια της!

Εμεις αλλαξαμε παιδιατρο τελικα!εκεινη τη νυχτα που χτυπησε η μικρη δεν καταλαβε καν οτι η μικρη ειχε το παραμικρο.αντιθετως μας ειπε να την παμε σπιτι να κοιμηθει κι ολα καλα!ουτε για αξονικη,αν και τη ρωτησαμε να το ψαξουμε περαιτερω ηταν καθετη και σιγουρη οτι το παιδι ηταν μια χαρα!ασχετο οτι εκαμε εμετο στο ιατρει της, δεν σταματαγε να κλαιει, η αριστερη μερια του κεφαλιου της φουσκωσε κι ειχε βγει και αιμα επιφανειακα!ολα αυτα δεν δηλωναν σ αυτην τιποτα!οταν ηρθαμε σπιτι μας ξανακανε εμετο η μικρη και τρεξαμε απο μονοι μας για αξονικη!αν δεν πηγαιναμε?αν δεν το ψαχναμε?αν δεν τρεχαμε?αν τη βαζαμε για υπνο εφοσον ηταν 9 το βραδυ κι ηταν ωρα της μικρης για υπνο?κι οταν μετα επικοινωνησε ο νευροχειρουργος μαζι τηςψγια να την ενημερωσει οτι το παιδι παει για χειρουργειο για κρανιοτομη ηθελε να μου μιλησει και γω εκεινη την ωρα δεν ημουν καθολου καλα!μου ειπε αν ηθελα να ερθει στο ασθενοφορονμε τη μικρη και γω ειπα οκ δεν καταλαβε τη μικρη, η διαγνωση της ηταν λανθασμενη αλλα φερθηκε συναισθηματικα μιας και ηθελε να συνοδευσει τη μικρη στο ασθενοφορο!ελα ομως που οταν βγηκαμε απ το νοσοξομειο και την πηγαμε να τη δει, τη ρωτησα ποσα χρωσταμε!για την επισκεψη εννοουσα και μου λεει για τη διακομιδη?της λεω μια ποια διακομιδη!μου λεει που συνοδευσα τη μικρη απ την κλινικη στο νοσοκομειο Λευκωσιας!αναψαντα λαμπακια μου!της λεω οκ ποσα ειναι μου λεει απο 450 ευρω, για σας 300!πηγα χθες την πληρωσα αλλα ηταν η τελευταια της φορα!θυμωσα, νευριασα, λεω εμενα το μωρο μου κινδυνευσε και ειχε κι αθτη μεριδιο ευθυνης κι αυτη ηθελε να ρθει να μπει στο ασθενοφορο για τα λεφτα?αν ειναι δυνατον!πραγματικα!ειχα και ολο το σοι που της επιρριπτε ευθυνες και ο αντρας μου μετα που ζητησε και λεφτα εβγαζε αφρους!ε λοιπον χθες της ειπα να μου ενημερωσει το βιβλιαρειο υγειας της μικρης με τα παντα!μου λλει γιατι?της λεω θα την παω εξωτερικο να τη δει καποιος παιδονευρολογος και τα χρειαζεται!το καταλαβε αλλα χεστηκα!αναιδεστατη!2 χρονια πελατης της και να συμπεριφερθει ετσι?

Ε λοιπον αλλαξαμε παιδιατρο και μετα απ το ιστορικο του χτυπηματος μας ειπε να παμε προληπτικα και σε ενα οφθαλμιατρο!πηγαμε ξανα νευρολογο να δει τη μικρη γιατι ειχε κοκκινισει ενα μερος πισωαπ το κεφαλι της και τελικα ειναι εξανθημα μαλλον απ τις γαζες!θα ξαναπαμε τεταρτη!μετα πηγαμε οφθαλμιατρο και τη βρηκε μια χαρα,εκτις απο μια μικργ ανισοκορια, δηλαδη η μια κορη της ειναι πιο μεγαλη ελαφρα απ την αλλη αλλα μαλλον το φερε μαζι της.μας εκλεισε και ραντεβου για βυθοσκοπηση τη δευτερα!γραψτε οτι ο οφθαλμιατρος αλλα και ο νευροχειρουργος δεν μας χρεωσαν τιποτα!ο οφθαλμιατρος ειμαι εγω πελατισσα του αλλα ο νευροχειρουργος ειναι συναδελφος απλα των θειων νου που ειναι φυσιοθεραπευτες!μπορουσε να μας χρεωσει και δεν θα με πειραζε!αλλα η παιδιατρος δε φτανει που πηρε ρισκο με τη ζωη του μωρου μας, ερχεται μπαινει στο ασθενοφορο που δεν εκανε τιποτα, ουτε κατεβηκε καν στο νοσοκομειο και χρεωσε κιολας?δεν το χωνευω!

Επεξεργάστηκε από girl84!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη που δε σχολιαζω αναλυτικα μπηκα βασικα να δω τα νεακια σας αλλα δε μπορω να αφησω ασχολιαστη την παιδιατρο βασουλα μου κρεμασμα θελει οχι λεφτα κακος της τα δωσες μια μυνηση της αξιζε αν παθαινε κατι η ιωαννουλα ποσο απερισκεπτη κ κλεφτρα θεε μου την μισησα πραγματικα το μωρο κινδινευε κ δεν κατεβηκε καν..

Αντε σιγα σιγα να περασει κ αυτο κοριτσακι μου τα υπολοιπα αυριο παω να κοιμησω

φιλια σε ολες

ανθη μου εγω εμβολια κανω πιστευω ουδεν κακο αμιγες καλου τοσες ασθενιες καταπολεμηθηκαν χολερες ευλογια κ τετοια

σιγουρα οσα τρωμε πεινουμε κανουμε ειναι κακα τα περισοτερα κ ετσι δε τα ψαχνω τοσο μη τρελαθω..

κα με το καλο!!

καγκουρακι μου κ εγω δευτερα δοκιμαστικΑ τον ξεκινω πολεμικες τεχνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κάνετε, εμεις ετσι και ετσι εκει που είμασταν καλα και ετοιμαζομασταν για βόλτα μου λεει η Αγγελικη οτι την ποναγε η κοιλιτσα της αλλα την ειδα οτι άλλαξε πολυ και η διάθεση της. Νόμιζα οτι μπορει να ειναι επειδη δεν ειχε κάνει κακακια της σημερα αλλα τελικα εκανε εμετο, μετα έφαγε ένα μπισκοτακι ηπιε και λιγο νερο και ξανα εμετοκαι αργότερα της έδωσα γουλιες νερο γιατι διψούσε και παλι εβγαζε μονο σαλια... γαστρεντεριτιδα μυριζομαι να δω πως θα ειναι η νύχτα μας....πάντως κοιμαται τωρα. Οι υπόλοιποι για την ωρα καλα.

Βασω απαράδεκτη η παιδιατρος και καλα έκανες και την άλλαξες και μην σε νοιάζει καθολου, εδω περασατε τόσα και ακομα τρέχετε και ειχε το θράσος να ζητήσει χρήματα, δηλαδη αν εκανε και σωστη διάγνωση τι θα ζητούσε. Κρίμα να υπαρχουν τέτοιοι γιατροί, συγχηστηκα βραδιατικα. Χαιρομαι που οι γιατροί βρίσκουν την Ιωαννουλα να πηγαίνει καλα και ετσι θα συνεχίσει και θα ξεπεραστούν ολα.

Ανθη οπως έγραψα και στο fb ακουγονται πολλα για τα εμβόλια χωρις να ξερεις ποιος ειναι και απο πίσω, για μένα αν μια έρευνα επιστημονική έδειχνε οτι οντως υπαρχει πρόβλημα πιςτευω οτι δεν θα το άφηνε ετσι ο ΠΟΥ. Επιστημονικές και τεκμηριωμένες έρευνες βρίσκεις μονο σε επιστημονικά περιοδικά που δεν κυκλοφορούν και τόσο ελεύθερα στο διαδίκτυο. Εγω δεν θα ρισκαρα να μην εμβολιαστούν ο πυρετός ειναι η φυσική άμυνα του οργανισμού οτι ανταποκρίνεται στην μικρη ποσότητα του ιού που εισέρχεται στον οργανισμό οποτε δημιουργεί τα αντισώματα που χρειάζεται και ετσι παραμένει προστατευμένος. Αν δεν εμβολιαστούν παλι ακουγονται τόσα πιθανά αρνητικά που μπορει να συμβούν στον οργανισμο. Μια φίλη μου δούλευε ένα διάστημα στην ιατρική σχολή στην Τριχωπουλου όπου ο άντρας της ειναι ο γνωστός επιδημιολογος και οταν ειχε ρωτήσει εκει για τα εμβόλια της είχαν πει το εξής, αν κατι μας ξεχωρίζει απο τις υποαναπτυχτες χώρες του τρίτου κόσμου ειναι η δυνατότητα μας να εμβολιαστουμε εκει πραγματικα εκει θερίζουν οι ασθένειες και σε συνδυασμό με το οτι δεν έχουν και τα μεσα γινονται θανατηφόρες.

Μαγδα ελπιζω να του αρέσουν οι πολεμικές τέχνες του βασιλακη

Κατερινα σημερα η μεγαλη μερα να ζήσουν η αδερφη σου με τ αντρα της και να χαίρονται τον μικρο τους αντρακι, καλοφωτιστος να ειναι δεν θυμαμαι αν μας εχεις πει όνομα? περιμενουμε λεπτομερείες.

Αννα Μαρια καλα να περάσετε στην εκδρομουλα και στο συνέδριο. Για τις δραστηριότητες με μια ωρα καθε απογευμα δω νομιζω οτι πιέζονται η Αγγελικη βασικα γιατι ο Νικολας θα ειναι δυο ή τρεις φορες την βδομάδα. Και ναι συνεχίζει να θηλαζει δεν μπορούσα να τον πίεζω με το γάλα με τα χίλια ζόρια να πιει 100ml το βραδυ οποτε μου ειπε και η παιδιατρος να μην επιμένω αλλωστε τρωει τα παντα οποτε δεν μας ανησυχει που δεν πινει γάλα. Το μονο δυσκολο ειναι οτι λόγω εγκυμοσύνης πονάω οταν πιάνει την θηλη κα αυχιζει τα ρουφαει. Για αυτο με το στηθος δεν ξέρω να σου πω, ξέρω οτι για πολυ καιρο μετα τον αποθηλασμο βγάζει γάλα το στηθος αν το πιέσεις αλλα το κίτρινο υγρό δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

και ναι ο γαμος της χρονιας ελαβε τελος !!!σα;ς ευχαριστω για τιις ευχες,τα ποδια μου δεν μπορω να παρω σημερα το ποσο χορεψα δε λεγεται απο δημοτικα μεχρι ροκιες και ζειμπεκιες,η φωνη μου εκλεισε και ποναει ολο το σωμα μου,ηρεμησα ομως περαασαμε πολυ ωραια και ευτυχως ολα πηγαν ρολοι ,εκνευριστηκα λιγο με τις συνηφαδες της αδερφης μου που το επαιζαν επιτιμες καλεσμενες και δεν βοηθησαν στο ελαχιστο,μολις τελειωσαν και τα δυο μυστηρια πηγαμε πισω απο την εκκλησια να βγουμε φωτογραφιες και βγαιναν οι δυο τους πλατη πλατη λες και ηταν μοντελα τελοσπαντων μετα ειπαμε να βοηθησουν να παρουμε τα πραγματα απο την εκκλησια και σηκωθηκαν κι εφυγαν πηγαν στο κεντρο λες και δεν θα προλαβαιναν χωρις να παρουν τιποτα,ετσι εγω κι ο αντρας μου τα κουβαλησαμε ολα (τα πραγματα του μωρου,ορθοστατες,λαμπαδα,καραφες κτλ)και τα πηγαμε στο σπιτι,πολυ μου την εδωσε μου βαλαν και οι δυο τα μαυρα (μαυρα ρουχα φορουσαν και μακιγιαζ καταμαυρο λες και ηταν οι δυο χηρες)και νομιζαν οτι ηταν μεγαλες κυριες γκρρρρ τα νευρα μου,τελοσπαντων περασαμε καλα ασχετα απο αυτα,συγκινηθηκα πολυ με την αδερφη μου και μαζευα τα ζουμια συνεχεια ειδικα οταν μπηκαν στο κεντρο και χορεψαν δεν μπορυσα να μαζευτω !!!τελος καλο ολα καλα λοιπον .....

Ανθη μου μην αγχωνεσαι θα ερθει η ωρα της και θα περπατησει μονη της,ο Γιωργος περπατησε 15 μηνων οι αλλοι δυοστο χρονο μη στεναχωριεσαι το ξερω οτι ειναι κουρστικο αλλα οπως εχουμε ξαναπει καθε παιδακι εχει τους δικους του ρυθμους,οσο για τα εμβολια ουτε εγω θα ρισκαρα να μην τους εμβολιασω δεν ξερουμε τι θα μπορουσε να συμβει αν δεν εμβολιαζοταν και κολλουσαν κατι,η πρωτη παιδιατρος που ειχα και το ειχα συζητησει μου ειχε πει οτι οι ιοι γινονται ολο και πιο ισχυροι και χωρις τα εμβολια δεν θα μπορει ο οργανισμος να τους καταπολεμησει μην διαβαζεις και πολλα χειροτερα γινεσαι....

Μαγδα μου να χαιρεσε τον Βασιλακο σου,πολυχρονος και γερος να ειναι,πως πηγε νε τις πολεμικες τεχνες ;

Κατερινακι ο μικρος μας ονομαστηκε Δημητρης κι αυτος στον πεθερο της αδερφης μου,για τα κιλα του πουλεγαμε ενω εχει πολλα κιλα δεν του φαινεται ειναι πολυ ψηλος,αφου μια κυρια που ειχε ερθει στο σπιτι τον εβαζε να περπατησει νομιζοντας οτι ειναι στο χρονο,ενω ειναι 6μιση μηνων φαινεται σαν να ειναι ενος ετους ,δεν ξερω για τον πλακουντα ισως γιαυτο δεν το καταλαβαινεις τοσο αλλα και αν δεν καθεσαι ολη μερα πως να το καταλαβεις ,πως ειναι η Αγγελικη μηπως ειναι σκωληκοειδιτιδα εκει πηγε το μυαλο μου που ειπες οτι πονουσε η κοιλια της και εκανε εμετοαν συνεχιζει πηγαινε την για εξετασεις

Αννα Μαρια για το κιτρινο δεν ξερω αλλα ειναι λογικο να βγαζεις λιγο γαλα ακομα....πως περασατε σημερα;ο Αντρικος πως ειναι;

Βασω τι να πω για την παιδιατρο σας απαραδεκτη δεν ντρεπεται λιγο;ολα για το χρημα τελικα ,ειναι πολυ δυσκολο να βρεις ανθρωπους που να νοιαζονται πραγματικα,αφου περασε ο κυνδινος μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε κοριτσι μου,παει περασε....

σας αφηνω ηρθε η σσυνηφαδα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσούδια!

Γυρίσαμε κατά τις τεσσεράμιση το απόγευμα, αλλά τώρα βρήκα ευκαιρία να σας γράψω!

Περάσαμε πολύ ωραία, μείναμε στο χωριό Παναγιά, το οποίο είναι μαγευτικό! Φτάσαμε κατά το μεσημέρι, κάναμε πολλές βόλτες στο χωριό, επισκεφθήκαμε και το μουσείο Εθνάρχη Μακαρίου Γ', αφού το χωριό αυτό είναι η γενέτειρά του, και το απόγευμα πήγαμε στο μοναστήρι, όπου πραγματοποιήθηκε το συνέδριο. Ήταν λίγο δύσκολα, γιατί ο Αντρέας ήθελε όλη την ώρα να τρέχει και να παίζει, κι ο άντρας μου έπρεπε να τον κυνηγά, αφού εγώ ήμουν μέσα στην αίθουσα. Πιο πολύ γκρίνιαζε ο άντρας μου, παρά ο Αντρέας, γιατί βαριόταν, και δεν άντεχε, και μέχρι που μου είπε να πάρει τον Αντρέα και να γυρίσει σπίτι, και να με φέρει κάποιος άλλος την επομένη... Τελικά του πέρασε η κρίση βαρεμάρας και ... βλακείας, και έμειναν.

Σήμερα το πρωί πήγαμε στη λειτουργία στο μοναστήρι, όπου ζει μόνο ο ηγούμενος και δεν έχει ούτε ένα μοναχό... Μετά το πρόγευμα το συνέδριο συνεχίστηκε μέχρι το μεσημέρι. Εγώ μίλησα προτελευταία, και είχα αγχωθεί αρκετά, γιατί δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι οι περισσότεροι ομιλητές ήταν κάποια σημαντικά πρόσωπα. Νόμιζα ότι θα ήταν διάφοροι σαν κι εμένα! Τελικά τα πήγα καλά νομίζω, γιατί τα είπα από σημειώσεις και δε διάβαζα το κείμενο από μέσα όπως έκαναν όλοι οι υπόλοιποι και γιατί ήταν αρκετά πρωτότυπο το θέμα. Στο τέλος ήρθαν αρκετοί και μου έδωσαν συγχαρητήρια, οπότε νομίζω ότι τους άρεσε.

Φάγαμε στο μοναστήρι, όπως και χτες το βράδι και σήμερα το πρωί. Είχαν έρθει γυναίκες απ' την περιοχή και από την Πάφο και μαγείρευαν και κάθε φορά είχε ένα κατάφορτο τραπέζι. Σαν τα τραπέζια της Κατερίνας, χιχι! Μιλάμε, σκάσαμε απ' το φαΐ, αφού το μεσημέρι είχε για γλυκό τσιζκέικ, γαλακτομπούρεκο και κρεμ καραμελέ, κι είχα φάει τόοοσο πολύ φαγητό, που δεν είχα ούτε ένα χιλιοστό χώρο για γλυκό!

Ο Αντρέας έπιασε φιλίες με όλο τον κόσμο, σήμερα το πρωί είχαν έρθει επίσκεψη στο μοναστήρι ο πρώην και ο νυν μητροπολίτης Ζακύνθου και πήγαινε κοντά τους, χαριεντιζόταν και του έκαναν κι αυτοί χαρούλες! Μετά πήγαινε στο μητροπολίτη Πάφου, ο οποίος του έδωσε ένα τυροπιτάκι, ενώ το μεσημέρι διάφοροι μητροπολίτες και ο ηγούμενος του έδιναν ψωμιά, και υποπτεύομαι ότι τους τα ζητούσε! Έκανε παρέα με την ιεραρχία ο Αντρίκος, χαχα!

Εν τω μεταξύ είχε κι άλλα παιδάκια, περίπου 5-6-7 χρονών, πήγαινε ο Αντρέας και τους γελούσε, κι αυτά τον κοιτούσαν ανέκφραστα. Μόνο ένα παιδάκι τεσσάρων χρονών του έδινε σημασία, και τελικά έγιναν φίλοι και παίζανε.

Περάσαμε πάρα πολύ ωραία, αλλά και κουραστικά φυσικά!

Πάω για σχολιασμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, αν θυμάσαι μια φορά είχα πει κάτι για τα εμβόλια, και μου είχες απαντήσει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην εμβολιάσεις τα παιδιά σου, ότι δε θα το ρισκάριζες ποτέ κι ότι όλοι αυτοί που φοβούνται πώς μπορούν και ζουν έτσι, με το φόβο, βλέποντας τα πάντα γύρω τους εχθρικά. Ησύχασα κι εγώ και του έκανα όλα τα εμβόλια, και τώρα έρχεσαι και μου τα χαλάς! Χιχι!

Για να είμαι ειλικρινής, έχω διαβάσει κι εγώ διάφορα στο ίντερνετ, αλλά πλέον δεν έχω εμπιστοσύνη σε τίποτα απ' όσα διαβάζω εδώ μέσα. Κυκλοφορούν τα τέρατα, τι για τρόφιμα που έχουν κύτταρα νεκρών εμβρύων, τι για το τσιπάκι που ο "αντίχριστος" Ομπάμα σφράγισε όλους τους κατοίκους των Η.Π.Α., τι για τον Codex Alimentarius, σύμφωνα με τον οποίο τα τρόφιμα θα δέχονται ειδική επεξεργασία με ακτίνες για να χάνουν όλες τις θρεπτικές τους ουσίες, τι για τη γλουτένη που μας κάνει ηλίθιους, ενώ οι αρχαίοι Έλληνες τρώγανε ζέα και ήταν πανέξυπνοι και πολλά πολλά πολλά άλλα... Όλα αυτά, βέβαια, είναι παραμύθια, ιστορίες για αγρίους, διάφορες τρελές ιστορίες συνομωσίας, που πάντα έχουν κάποια ιστορική-λογική βάση, αλλά μετά κάπου χάνουν το δρόμο και γίνονται παραμύθια αντάξια αυτών της Χαλιμάς. Δεν ξέρω αν σ' αυτήν την κατηγορία εμπίπτουν και οι διάφορες θεωρίες για τα εμβόλια, αλλά απ' όσο λέει και το Καγκουράκι, δεν υπάρχει κάποια επιστημονική έρευνα που τις αποδεικνύει. Έχω βαρεθεί να διαβάζω για ένα παγκόσμιο κέντρο που μας κυβερνά και θέλει να ελέγξει τη σκέψη μας/να μας προκαλέσει ασθένειες/να μας στερήσει όλες μας τις ελευθερίες/να μας σκοτώσει. Ο οπαδός της θεωρίας συνομωσίας νιώθει περικυκλωμένος από παντού. Αν του πεις ότι τα εμβόλια βοηθούν τον οργανισμό να αντιμετωπίζει ιούς που από μόνος του δε θα κατάφερνε να εξουδετερώσει, θα σου πει ότι οι εταιρείες που φτιάχνουν τα εμβόλια φτιάχνουν και τους ιούς και τους ρίχνουν στον κόσμο για να τον αναγκάσουν να εμβολιαστεί... Δε βγάζεις άκρη.

Εν ολίγοις, συμφωνώ με τα κορίτσια!

Βάσω έχω μείνει άφωνη με την παιδίατρο. Απ' αυτά που μας είχες πει δεν είχα καταλάβει ότι η παιδίατρος σας είχε πει ότι δεν έχει τίποτα, αντίθετα νόμιζα ότι αυτή σας έστειλε για την αξονική. Πραγματικά δεν έχω λόγια, δεν ξέρω τι να πω για ένα τέτοιο... χμ... υποκείμενο...

Μάγδα καλές κλωτσιές!

Καγκουράκι πώς είναι η Αγγελική;

Κατερίνα να σας ζήσουν η αδελφή σου και ο Δημητράκης! Καλά, πολύ γέλασα με την περιγραφή των συννυφάδων, ειδικά που βγάζανε φωτογραφίες πλάτη πλάτη! Είδες, τελικά τέτοιες δουλειές θέλουν να τις παίρνεις χαλαράααα... Από αναβολή σε αναβολή τις έπαιρναν τις δουλειές, κι όμως μια χαρά πήγαν όλα!

Το στήθος μου το ένιωσα και σήμερα λίγο ευαίσθητο. Το πίεσα και έβγαλε μόνο δύο σταγόνες, υπόλευκου και όχι κίτρινου χρώματος. Θα δω πώς θα εξελιχθεί και θα το πω και στο γυναικολόγο. Βάσω, ούτε που το σκέφτηκα αυτό με την προλακτίνη! Να δούμε τι θα πει και ο ντόκτορ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, χθες ειχαμε μια λιγο δυσκολη νύχτα ξυπναγε και εκανε εμετους η Αγγελικη στην αρχη έβγαλε οτι ειχε φαει μετα εβγαζε μονο σαλια. Απο τις 6 το πρωι δεν εκανε άλλον και σιγα σιγα μετα τις 11 Επανηλθε και η όρεξη και η διάθεση της, το μεσημερι έφαγε κρεατακι κοκκινιστό που ειχα με πουρε, δεν έφαγε ποσότητα αλλα το δέχτηκε η κοιλιτσα της. Ευτυχως ολοι οι υπόλοιποι ειμαστε καλα.

Και ενω γενικα δεν ειχα πολυ όρεξη σημερα ήμουν και άυπνη, κοιμήθηκα ένα δίωρο το μεσημερι και το βραδυ κάναμε μια βολτουλα στον Πειραιά και περπατησαμε στην μαρινα δίπλα στην θάλασσα! ειχε πολυ γλυκια βραδια.

Κατερινα να ζήσουν παλι, πολυ ωραια περασατε αφου ευχαριστήθηκες χορό, οι συνυφαδες με τα μαύρα λοιπον, τι να πω υπαρχουν πολλοί ετσι που δεν θέλουν να κάνουν τιποτα μη σκάς εσυ.

Αννα Μαρια ωραια περασατε, μπραβο και για την παρουσίαση σου σιγουρα θα ήσουν εξαιρετική. Ο Αντρεας φανταζομαι θα ηταν ο πιο μικρός εκει και για αυτο κέρδισε την προσοχη όλων!

Καλη εβδομαδα να εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλα; Η Αλεξάνδρα είχε και σήμερα πυρετό. Έφτασε μέχρι 40.2 !!! Στις 8.30 πήρε πονσταν και έκανε και και μπανάκια και μέχρι τώρα (3.20-ξημερώματα) είναι απύρετη. Την παρακολουθώ βέβαια όλη την ώρα. Ελπίζω αύριο να είναι πολύ καλύτερα και να μην ξαναδώ 40άρια.. Άννα Μαρία θυμάμαι πολύ καλά τι σου είχα πει για τα εμβόλια και εξακολουθώ να έχω την ίδια άποψη. Κι εγώ τα κάνω όλα τα εμβόλια στα παιδιά μου. Μια φίλη μου, όμως,που αποφάσισε να μην εμβολιάσει την κόρη της, με βομβάρδισε με άρθρα που σπείρουν τον πανικό...Ήμουν κι εγώ ευάλωτη λόγω του πυρετού της μικρής και ταράχτηκα. Με μεγαλύτερη ψυχραιμία, όμως, διαπίστωσα ότι όσα διάβασα στα άρθρα που μου έστειλε δεν είχαν καμία επιστημονική βάση και δεν αποδεικνύονταν τα όσα έγραφαν...Ποτέ δεν θα έπαιρνα το ρίσκο να αφήσω ανεμβολίαστα τα παιδιά μου. Αυτοί που το παίρνουν το ρίσκο επαναπαύονται γίατί τα περισσότερα παιδάκια εμβολιάζονται και το γεγονός αυτό αποτελεί ασπίδα προστασίας για τα δικά τους. Αν κανένα δεν εμβολιαζόταν θα γυρνούσαμε 100 χρόνια πίσω και θα επανεμφανίζονταν θανατηφόρες ασθενειες και επιδημίες...Δεν θα ξαναμπω στη διαδικασία να διαβάσω τις παπαρ..ές του καθενός. Περάσατε όμορφα ε;; Είμαι σίγουρη ότι εντυπωσίασες με το λόγο σου και γι' αυτό σου έδιναν οι άνθρωποι συγχαρητήρια! Μπράβο Άννα Μαρία!!! Κατερινάκι, περαστικά στην Αγγελικούλα σου! Άτιμο πράγμα η γαστρεντερίτιδα..Φαντάζομαι ήταν πολύ κουραστική η νύχτα σου που έπρεπε να μαζεύεις εμετούς και να αλλάζεις σεντονια μέσα στη νύχτα...Χαρά στο κουράγιο σου και στις αντοχές σου εγκυούλα φιλενάδα μου! Μακάρι να μην κολλήσει ο Νικόλας και κυρίως εσύ!! Κατερινάκι, να ζήσει η αδερφούλα σου!!! Πάντα ευτυχισμένη να είναι μαζί με τον αντρούλη της και το παιδάκι της! Ξεφαντώσατε ε;; Όσο για τις συννυφάδες με τα μαύρα με έκανες και γέλασα.Ειδικά με τις φωτογραφίες πλάτη με πλάτη! Κάνουν γενικώς παρέα με την αδερφή σου ή είναι τυπικές οι σχέσεις τους;; Τα αδέρφια του γαμπρού σου γιατί δεν βοήθησαν στο κουβάλημα;; Άμα το ίδιο το αίμα αδιαφορεί, τι περιμένεις από τις γυναίκες τους;;; Ο Γιώργος περπάτησε 15 μηνών; Μήπως θυμάσαι μετά το χρόνο τι έκανε και πότε στάθηκε όρθιος χωρίς να κρατιέται από πουθενά; Νομίζω ότι αυτό πρέπει να γίνει πρώτα για να περιμένω μετά να περπατήσει.. Βασούλα τα έπαιξα όταν διάβασα για την παιδίατρο...Τι άνθρωπος είναι αυτός;;;;; Δεν φτανει που έκανε λάθος διάγνωση και δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα είχε συμβεί αν την είχατε ακούσει, ζήτησε και 300 ευρώ που ήρθε μαζί σας;;;; Κι εσύ αντί να τη βρίσεις της έδωσες τα λεφτά;;; Μεγάλη καρδιά είσαι Βασούλα! Εγώ 300 μούτζες θα της έδινα και όχι ευρώ....Πολύ καλά κάνατε και την αλλάξατε τη σιχαμένη. Συγχύστηκα πάρα πολύ! Πώς είναι το Ιωαννάκι σου; Είναι ακόμα φοβισμένη; Να της δώσεις ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ φιλάκι από μένα, άλλο ένα από τον Πανούλη και άλλο ένα από την Αλεξάνδρα!Το εμβόλιο που έκανε η μικρή δεν ήταν το MMR αλλά μια παραλλαγή του.Το PRIORIX TETRA. Έχει και αυτό ιλαρά-ερυθρά-παρωτίτιδα αλλά έχει και ανεμοβλογιά που δεν έχει το mmr. Είναι τετραπλό. Θυμάσαι πόσες μέρες ταλαιπωρήθηκε η Ιωάννα από το MMR; Έκανε ψηλό πυρετό; Κορίτσια με χίλια ζόρια είδα και κάποιες από τις φωτό σας! Μάγδα είσαι κουκλάρα και ο Βασιλάκης ΘΕΟΣ! Κατερινάκι πολύ ωραία τα δωμάτια των αγοριών. Ωραία χρώματα και αυτοκόλλητα! Χριστινάκι ο Δημήτρης είναι και πολύ γόης! Θα κάψει καρδούλες!!!! Κατερίνα μου, σε θαύμασα και από κοντά στη βάφτιση του Νικόλα! Ήσουν μια κούκλα και ο μικρός Νικόλας κύριος! Αυτά κοριτσάκια μου! Πάω να πιάσω το μετωπάκι της Αλεξάνδρας μου...Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εκεί που τελείωσα το τεράστιο μήνυμα που σας έγραψα με πέταξε έξω πριν πατήσω υποβολή. Ξαναμπήκα λοιπόν για να σας πω τι έπαθα και ότι δεν έχω αντοχές να τα ξαναγραψω όλα αυτά....Διαπίστωσα όμως ότι το auto saved που βγάζει κάθε τρεις και λίγο στην οθόνη όταν πληκτρολογούμε το μήνυμα ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ!!!! Τίποτα δεν χάθηκε!!!Τι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!σημερα το μικρο μου το κοριτσακι εγινε 3!!!!!πως περναει ο καιρος ;;δεν την χορταινω και σε λιγο θα γινει ολοκληρη κοπελα!!!δυστυχως το παρτυ μας αναβληθηκε.την Παρασκευη αρχισε να εχει παλι πυρετο γυρω στο 38,5 απο εκει που ειχε πεσει,την πηγα στην παιδιατρο γιατι εβηχε πολυ να την ακουσει και ενω περιμεναμε της βαζω θερμομετρο να δω που βρισκεται ο πυρετος γιατι ειχε αρχισει να μαραζωνει και ειχε φτασει 39,5!!μας εστειλε για εξετασεις και δυστυχως ειχε και στρεπτοκκοκο!!!οποτε ξεκινησαμε αντιβιωση.τα βραδια δεν κοιμοταν καθολου καλα,εβηχε πολυ,δεν ετρωγε τιποτα,ουτε γαλα δεν ηθελε,μονο νερο.ευτυχως τωρα αρχισε να τρωει και χθες κοιμηθηκε καλυτερα.ξυπνησε μεν αλλα οχι καθε μισαωρο που ξυπνουσε.παιδικο δεν θα παει ουτε αυτην την εβδομαδα,να γινε τελειως καλα,αντε μετα φτου ξανα προσαρμογη...Κια την επομενη Κυριακη καλα να ειμαστε θα κανουμε το παρτυ μας!!Ομως δεν μπορουσα να την αφησω ετσι και της εφτιαξα σημερα μια τουρτιτσα να σβησει το κερακι της για το καλο!!πολυ χαρηκε η αγαπη μου!!

Ανθη περαστικα στην Αλεξανδρα σου!!!40 πυρετο;θα εβρασε το παιδι!!

Κατερινα ΚΑ,να ζησει η αδερφουλα σου με τον αντρουλη της!!και να χαιρονται τον Δημητρακη τους1!!πολυ γελασα με την περιγραφη σου για τις συννυφαδες!!!

Κατερινα περαστικα στην Αγγελικουλα!!ελπιζω να μην κολλησετε και οι υπολοιποι.το χειροτερο μου η γαστρεντεριτιδα!!!μπαρβο σου παντως που εισαι τοσο δραστηρια με 2 παιδια ,το ενα τοσο μικρο και εγγυος!!!

Μαγδουλα πηγε ο Βασιλης για πολεμικες τεχνες;του αρεσε;

Αννα Μαρια ωραια περασατε στην εκδρομη σας ε;μπραβο!!!και ο Αντρεας κυριος!!εκναε καιτις γνωριμιες του!!συγχαρητηρια και για την ομιλια σου!!εγω παντως πανω απο 2 χρονια που εχω σταματησει τον θηλασμο αν πιεσω το στηθος μου βγαζει ακομα σταγονες γαλα...λετε να το πω στον γυναικολογο;;

Βασω τι να πω για την παιδιατρο;;;εδω εγω που ειμαι ασχετη αν εβλεπα ενα παιδι στην κατασταση που περιεγραψες θα καταλαβαινα πως πρεπει να παει για εξετασεις..εδω σε μια απλη διασειιση λενε να μην κοιμηθει αμεσως το παιδι και να παρακολουθειται...και η ξεφτιλισμενη ζητησε να συνοδεψει το παιδι για τα λεφτα,αντι να ζητησει συγνωμη;ηθελε βρισιμο και οχι να την πληρωσεις...μπραβο που τα πηγαινει καλα η Ιωαννα ,σε λιγο καιρο θα βγουν και τα μαλλακια ,μην σε στεαχωρει καθολου αυτο!!

γαι τα εμβολια κοριτσια συμφωνω μαζι σας,τοσα χρονια ειναι δοκιμασμενα ,ενα παιδι που δεν εχει εμβολιαστει νομιζω κινδυνευει ακομα κι αν τα υπολοιπα ειναι εμβολιασμενα γιατι μπορει να κολλησουν τον ιο αλλα να το περασουν πιο ελαφρια.εγω παντως δεν θα το διακινδυνευα!!

σας φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξακι μου περαστικα κ πολυχρονο το κοριτσακι σου το πανεμορφο!

αννα μαρια συγχαρητηρια για το συνεδριο ημουν σιγουρη θα πηγαινες καλα το χεις το λεγειν φαινεται κ απο δω χιχι

μπραβω κ στον αντρικο σου για το συζηξ τι να πω αντρεσσσσσς!!!

ανθη μου περαστικα μπα σε καλο μας πριν μπει καλα καλα ο χειμωνας φετος μας πηρε κ μας σηκωσε μπεμπα κ ινα κ αυτες αρρωστουλες ειναι

κα μου να ζησουμ ειδες ολα τελεια τελικα γελασα με τις χηρες χαχα

μαυρο σε γαμο ουτε χειμωνα θα φοραγα κ ας θεωρειται επισημο ενδημα

εγω σε νιωθω στην ινα ολη την ωρα εκλαιγα στο χορο στον προντζεκτορα που χε φωτο μας τοσων χρονων ελιωσα μιλαμε κ εγω ποδια κ λαιμο next day δεν ειχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου γλυκο πως ειναι η κουκλιτσα σου σημερα καλυτερα;;

θελει πολυ λιγο κ ελαφρυ φαι ως να στρωσει η κοιλιτσα μωρε.,

εγω τον β τον ενιωσα πολυ νωρις μαλλον λογω στρες σε μια κηδεια τεσπα.. Κ μετα τον ενιωθα πολυ δεν ξερω που ηταν αλλα ηταν μεγαλο κ ψηλο μωρο κ δυνατο κ ετρωγα πολυ κλωτσομπουνιδι αστα ειδικα στο τελος εχω βιντεο που εξειχαν αγκωνες κ φτερνες φραγκεσταιν η κοιλια μου χαχα

αννα μαρια κ εγω σκεψου ακομα σταγονες βγαζω γαλατος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μπες ψυχη μου να μας πεις πως παει η μπουμπου μας..

εμεις χτες καφε κ περπατημα στη παραλια στο καβουρι στο ηλιοβασιλεμα ονειρο κατα τα αλλα σπιτι δουλεια

βγαινω παω να τον μπανιαρω κ νανι κ μετα να κανω γιουβετσακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...