Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λογοτεχνικα Βιβλια - προτεινετε κατι....


Αννιώ

Recommended Posts

Το διαβασα και σας το προτινω ανεπιφυλαχτα.Νομιζω ταιριαζει απολυτα με το μαμμυ καθως το θεμα του ειναι η μητροτητα...Επισης ειναι το ιδανικο για οσους αναζητουν βιβλια με χιουμορ

ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΑΝΕΣ-ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΑΝΑΝΕΔΑΚΗ

-Δεν το συζητω.Πρεπει οπωσδηποτε να γινεις μανα.Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευτυχια απο τα παιδια,σου λενε οι...αλλες μανες πριν μπεις στο...club και σε κανουν να αγωνιας και να αναρωτιεσαι:<<Εγω ποτε θα γινω μανα;Ποτε επιτελους θα αποκτησω ενα μωρο;>>

-Καλά,δεν ξερεις τι χανεις...συνεχιζουν με χαμογελο.Η εγκυμοσυνη ειναι υπεροχη εμπειρια,η γεννα παιχνιδακι και το μωρο σου σιγουρα θα ειναι αγγελος.Θα ζησεις στον παραδεισο και θα εχεις και τον αντρα σου να σε βοηθαειστα δύσκολα!Κι όσο για την δουλειά σου;Μην ανησυχείς,βρε κουτό.Όλα συνδυάζονται αν το θέλεις...!

Μια...συνομωσία...ροζ πανευτυχίας που ξεσκεπάζεται όταν ,δυστυχώς, είναι πολύ αργά!Όταν έχεις αποκτήσει μια τεράστια κοιλιά σαν φάλαινα,όταν γεννάς,αν και θα προτιμούσες να πατήσεις σε αναμμένα κάρβουνα,και όταν το μωρό ουρλιάζει ρυθμικά,σε κοιτάζει με αγωνία και εσύ αδυνατείς να καταλάβεις τι θέλει και κυρίως γιατί το ζητάει απο εσένα!Κι όλα αυτά την ώρα που η στρίγκλα διευθύντρια σου απαιτεί τα ΠΑΝΤΑ,ενώ ο ...στοργικός πατέρας-που θα στεκόταν στο πλευρό σου...-σφυρίζει αδιάφορα!

Ένα απίστευτα χιουμοριστικό βιβλίο,που καταρίπτει το μύθο της ιδανικής μητέρας,της υπέροχης συζύγου και της τέλειας εργαζόμενης, που ,μεταξύ μας ,ΔΕΝ υπάρχει!Οι <<αληθινές>> γυναίκες έχουν μαύρους κύκλους στα μάτια,δε χωράνε μετά τη γέννα στο καλό τους τζιν και τα νεύρα τους είναι μονίμως χάλια,γιατί κανένας δεν καταλαβαίνει...Τι τραβάμε και εμείς οι μάνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...