Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

χαχαχα.. πλάκα έχουμε...

εμ τι νόμιζες σωσώ... οοτι είχες το κονοπώλειο στην ιδιοτροπία;

αμ δε... χαχαχα.

καλά το μαριαννάκι δεν παιζεται.

είναι η κόρη που θα ήθελα να έχω... χαχαχα.

αλλάκτα αγοράκιαωείναι γλύκα..

μαρντ, στον α βίωσα τημητρότητα μέσω του θηλασμού.

στο δεύτερο είναι διαφορετικά τα πράγματα.

πας να θηλάσεις κι έχειςχίλια δυο πάνω στο κεφάλι σου...

κι αν προσθέσεις κ τη ζέστη...

αλλά σίγουρια βαριέμαι περισσότερο το μπουκάλι.

το θεωρώ μεγάλη αγκαρία... κ πιο δύσκολο από τον θηλασμό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωσώ λέει ότι θέλει φετινό αλλά επειδή ακόμα δεν έχει λήξει η προθεσμία για τις φετινές δηλώσεις πιστεύω θα διευκρινήσουν όπως και πέρσυ ότι όσοι έχουν του 2013 θα στειλουν του 2013 όσοι δεν έχουν θα στείλουν του 2012 και θα στείλουμε φυσικά όποιο μας συμφέρει...χα χα.Ετσι είχε γίνει πέρσυ τουλάχιστον.......................................................................................................Marker τελείωσα Πανεπιστήμιο Μακεδονίας σχολή Λογιστική Χρηματοοικονομική μόνο στην Πολιτική Οικονομία είχα έφεση στο σχολείο εξού και αποφάσησα και το επάγγελμα αλλά νομίζω όχι γιατί μου άρεσε το μάθημα αλλά γιατί μου άρεσε ο καθηγητής!!!Αν είχα φιλόλογο να με εμπνέει ίσως ήμουν δασκάλα πχ τώρα.......Δεν ήμουν πότε από μικρή πορομένη πχ θα γίνω αυτό ή εκείνο....σε αντίθεση με τη δίδυμη αδερφή μου που από 8-10 χρονών έλεγε θα γίνω βιολόγος και έγινε....Ετσι όπως τα περιγράφεις με το βυζί (τα ειδυλλιακά )το χω και γω στο νου ματάκια που σε κοιτάνε πιπιλίζοντας και λιώνεις η μάνα.......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον εχω 2 ωρες στο βυζι

θελω να κλαιω -να ουρλιαξω - να το εξφεντονισω να πω

δεν ξερει τι θελει

μιλαμε καθε μερα την ιδια ωρα βαραει εγκεφαλικα

τι να πω ελπιζω να καταλαβω τι τον ενοχλει γιατι εχω απογοητευτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας μας ειπαν φετινο..οκ..απο βδομαδα θα τα κανει ο λευτ..δε μπορω..δεν εχω ετοιμασει τιποτα απο πραγματα..σιδερο ωβουνο.να μαγειρεχψω στον αντρα για καμια 10 αρια μερες..να κανω μπανιο..να σιδερωσω..

να μαζεψω στεκες σαπουνια κεραλοιφες λαδια και οτι αΛΛΟ μπρω..

πωπωπω..μιλαμε θα τρελαθω..δε θα προλαβω..

μαρκερ..λιγο επιθετικη η ζυζητηση σας..με τα παιδια και τις καλστσες λεω..

ξεχασα να σχολιασω τον μετεωορολογο..ολα τα λεφτα..

χαχ.α..

παραγγειλαμε κοτοσουβλακια..κ εφαγα κ 1 σκετη πιτα..ε δεπ ειραζει..

πανω να δω τι θα κανω με τη διατροφη..αν κ ειμαι πολυ χαλαρη..εννοω πορωμενη..δε νομιζω να αδυνατισω αλλα δε θα βαλω κιολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω επιμενω οτι ειναι απαραδεκτο το ονομα μπαεμπα!

ακους εκει..... ποιος το βρηκε να'ξερα... και πληρωθηκε κιολλας....

και συ βρε Χρυσουλα.... να μη βρισκεις το βαρυκεντρο...... τσ τσ τσ.....

τι σε ζητουσε ο ανθρωπος!!!! χαχαχα!

αααχχχ..... σχολικες αναμνησεις!!!!

εγω λατρευα αριθμιτικη απο την 1η δημοτικου! την εκανα μολις εφτανα σπιτι, πριν κατσω να φαω!

μετα τρελαινομουν για γεωμετρια... και 1η-2α λυκειου για χημεια!

με τη διπλανη μου ειχαμε "αναλαβει" 2 συμμαθητες μας που δε σκαμπαζαν και πολλα και καθοταν μπροστα ή πισω μας στο θρανιο και τους βοηθουσαμε σε ολα τα διαγωνισματα! χωρις εμας δε βλεπω να επαιρναν απολυτηριο.... μεχρι και στις εξετασεις β' λυκειου στον εναν τον εδειχνα με νοηματα, ζωγραφιζα στον αερα με το δαχτυλο, για να κανει το μοριο που ζητουσε η ασκηση. ξερετε... ανθρακας, μονοι και διπλοι δεσμοι με υδρογονα κλπ....

μολις βγηκαμε ριξαμε ενα γελιο!!!!

Ντομ Αρνιακο βλεπετε;;;; καλουλης ο κυριουλης! αν και τα αγορια σου θα επρεπε να βλεπουν καιρο με καμια διμετρη κουκλαρα!

Μαρκερ πανακριβα τα επιπλα....

εμεις τελικα πηραμε 2 σιδερενια κρεβατια-καναπεδακια απο το πρακτικερ, 70Ε το καθενα! και τα βαλαμε και σε 12 ατοκες! ειναι μαυρα. μαλλον το ενα πριν το στησουμε θα το παμε για βαφη να ειναι ασπρο για τη ΜΑριαννα, ποσο θα μας παρει... 15-20Ε λεει ο αντρας και του Σπυρου θα πρεπει να το παμε σε εναν τοπικο σιδερα να το κοντινει 4 ποντους για να χωραει στο μερος που το θελουμε και ισως να ενισχυσει το σιδερενιο μερος που εχει απο κατω αντι για ταβλες γιατι αν αρχισει ο κανακαρης τα χοροπηδητα... δεν ξερω ποσο θ'αντεξει... εδω εχει σπασει 2 ταβλες απο την κουνια του!

Σωσω ο αντρας θελει να παμε το αμαξι μου τη Δευτερα να το περασει αεριο, γιατι λογο τιμης βενζινης δεν το κινουμε πολυ και εχει κανει μονο 26000χλμ σε 3χρονια! ελπιζω Τριτη ή το πολυ Τεταρτη να το εχω, γιατι θα το περασουν και ΚΤΕΟ αυτοι...

ο γειτονας μας εχει κοτες... κινδυνευουν απο τη Ντουκαν σου;;;; χαχαχα...

θελεις οταν βρεθουμε να σε φερω αυγα απο το γειτονα;;; τρωτε;;;

Νανα και ο αντρας αρχισε τη γυμανστηκη;;;; εμ, ερχονται διακοπες!!!!

βλεπω και την κορη να'ρχεται!!!!

οσο για το αν ακουνε... δεν εχω παραπονο... βεβαια υπαρχουν και οι φορες που οντως σα να βρισκονται σε αλλη διασταση! δεν εχουν σημα ντιπ! μιλαω, ξαναμιλαω... φωναζω.... και αν η γειωση συνεχιζεται παω και τους λεω οτι οταν σας μιλαει η μαμα ή ο μπαμπας θα απαντατε αμεσως!!! τσιριζοντας ολιγον τι.....

ε, μα... δε μπορω να με γραφουν ετσι! ειναι ομως ωρες ωρες στην καρακοσμαρα τους!

για τα ρουχα ο Σπυρος κατα 90% δεν εχει θεμα...

η αλλη... θελει ολο φουστανια... σπανια βαζει ομως... χιχι...

και αρχιζει... αυτο το χρωμα δε μ'αρεσει... δεν ταιριαζει.... γιατι μου φορας αυτο... πως με χτενισες ετσι.... θα με κοροϊδευουν τα παιδακια... δε μ'εκανες ομορφη και αλλα τετοια!!!! μεχρι τη γειτονισσα ρωτησαμε αν ειναι ομορφη μια φορα που τηνεπιασε η κριση...

Χαρα, αν μας διαβαζεις, αν ειναι για καλυτερα με το καλο να πατε και να μας γραφεις τις ωραιες στιγμες σας εκει! σιγουρα και για τον μικρο θα ειναι καλυτερα... και ειναι και σε καλη ηλικια απότι ειχα διαβασει τις προαλλες για να μαθει ξενη γλωσσα.... ολα καλα να σας πανε!

ΜΑρντιο χιχι... δε σε ξεχασα...

ή μηπως να σε λεμε Αλικη Βουγιουκλακη;;;;

ερωτας με τον καθηγητη, ε;;;;;

αααχχχχ......

ερως ανικατε μαχαν!!!!!

πως τη λεγανε μωρε στην ταινια.... Παπασταυρου;;;;

χορευε τουιστ.... χορευε τρελα!

χορευε τουιστ... κι ολα θα παν καλα....

τελεια ταινια!!!

ειδε και πεταλουδιτσες πρασινες, κοκκινες και κιτρινες!!!

βεβαιως βεβαιως!

α! και εγω σημερα που πληρωσα στον παιδικο ρωτησα μηπως υπαρχει πιθανοτητα να μη μας παρουν του χρονου... η διευθυντρια ειπε οτι σιγουρα θα μας παρουν αφου ειμαι εργαζομενη και αν χρειαστει να κοψουν καποιες θα ειναι αυτες που δε δουλευουν και ειναι αρκετες.

τη ρωτησα αν γενικα η ταξη προνηπιων σε παιδικο ειναι διαφορετικη απο την ομοια σε νηπιαγωγειο και ειπε οτι το προγραμμα που ακολουθουν εκει ειναι σαν των νηπιαγωγειων,,αλλα φυσικα παντα υπαρχει διαφορα αναμεσα στα σχολεια, αναλογα με τις δασκαλες και τους χωρους και τα διαθεσημα σχολικα βοηθηματα που εχει καποια δασκαλα στη διαθεση της για να διδαξει...

και μεις απο βδομαδα θα τα καταθεσουμε....

φιλια!

και κανενα ντεπον γιατι σας εγραψα πολλα ΠΑΛΙ και σας πονοκφαλιασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φωτο με τα παιδια με αυτα που ηταν στο πακετο με τις φωτο που βγηκαν στο σχολειο και το καλαθι που εκανα για την κουμπαρα μου που θα γεννησει οπου ναναι....

post-8953-13873940588952_thumb.jpg

post-8953-13873940589038_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

οοσο μπορώ να δω τις φωτό από το τάμπλετ, φαίνοβται σούπερ.

εγώ στην ιστορία ήμουν σκράπας.

άλλά στην πρώτη λυκείου είχαμε εναν φοβερό φιλολογο που δεν χρειαζόμουν διάβασμα στο σπίτι, τη μάθαινα από την παράδοση...

με είχε κάνει να λατρέψω τα φιλιλογικά μαθήματα... είχε τρομερη μεταδοτικότητα..

μάρκερ κάπου είχα διαβάσει ότι οθ κολικοί τα πιάνουν το βράδυ.

κ μένα ήταν πάνω στο βυζί από τις εφτά μέχρι τις οχτώ και...

αυτό που με στενοχώρησε είναι ότι αποκοιμηθηκε κ ο α κου ενώ περίμενε να πάμε κάτω για να του οαθαρίσω φρουτάκια να φάει...

ο π ήταν δουλειά.

η ψυχή μου πόνεσε...

σήμερα το απόγευμα είναι η γιορτούλα τους.

σας έχω πει ότι δεν τα γουστάρει καθόλου αυτά;

χθες ήερθε κ μου είπε ότι τον αγκάλιασε κ τον φίλησε μια συμμαθήτρια του.

η οποία ξερω ότι τον "αγαπάει"...χαχαχα.

το οιυλάκι μου περίμενε να τελειώσει η χρονιά για να εκδηλωθεί... χαχαχα...

κ κάτι άλλο ήθελα να σχολιάσω αλλά δε θυμάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Δυστυχως αυτη ειναι η ψυχοσυνθεση της δευτερομανας οταν θηλαζει...

κι εγω τη 2η φορα που μπορουσα να φχαριστηθω το θηλασμο γιατι δεν πονουσα, ειχα το αγχος να προλαβω να τελειωσω για να κυνηγαω απο πισω το Βασιλη που εναμιση χρονων που ηταν, καταλαβαινετε τι αναγκες ειχε. δεν μπορουσα να ειμαι με τις ωρες πανω στο βυζι.Κι ενω το σωστο αυτο ειναι που λετε, οση ωρα θελει, οταν το αλλο πιλαλαει...εισαι με το ρολοι...

αλλα ξερεις οτι κανεις το καλυτερο για το παιδι...οπως το λες Μαρκερ...

Βαγκ εχεις πολλη πλακα αυτες τις μερες...

τι γελιο κανω με το μπεαμπα και το βαρυκεντρο της Χρυσουλας...

Να ρωτησω κατι τις Μαρκερ, Μαρντιο, Βαγκ

εχετε παρατηρησει συμμαχια των αδερφων οσο μεγαλωνουν εναντιον σας;

γιατι κατι φιλοι ετσι μου εχουν πει κι εγω μεχρι στιγμης μονο οτι υπερασπιζονται ο ενας τον αλλον εχω δει...

αλλα οσο μεγαλωνουν λεει αυτα θα συμμαχουν εναντιον των γονιων, καλα οχι τιποτα βαρια περιστατικα...απλως ισως πλακες, ψεμματακια, τετοια...

Βαγκ Αρναουτογλου του αρεσει του Βασιλη, ο δικος σας, αλλα ετυχε Αρνιακος προχτες, ο μικρος κοιταζει τις διμετρες κουκλες του καιρου, ειναι απιστευτα γκομενιαρης παιδια, θα χω προβλημα στο μελλον...

καλα μου το λεγαν διδυμος με ωροσκοπο λεων...

Σωσω ολα τα προλαβαινεις καλε εσυ...εκει που κωλωσα βεβαια ειναι φαϊ 10 ημερων στον αντρα...

εδω σπας το κεφαλι τι να μαγειρεψεις καθημερινα, ποσο μαλλον για 10 μερες και κατι που κρατιεται καταψυξη...φανταζομαι...

η συζητηση για τις καλτσες σου φανηκε επιθετικη;εσενα;μωρε θα μας τρελανεις;

Το Μαρακι πού ειναι;

δε πιστευω να γεννησε;

Μαρκερ υπαρχει περιπτωση να μην εχεις τοση παραγωγη;δε σε αγχωνω απλως στα τελειωματα του θηλασμου μου με το Φανη που ειχα πολυ λιγο γαλα, τσινουσε πολυ το παιδι και νευριαζε πανω στο βυζι...

βεβαια εσυ λες οτι συμβαινει μια συγκεκριμενη ωρα της ημερας...

αν δεν εχεις θηλαστρο ηλεκτρικο για να δεις τι ποσοτητα παραγεις, φτιαχνεις ξενο κι αν σου πιει λιγακι τοτε οκ εχεις γαλα, αν σου πιει ομως πολυ τοτε εχεις θεμα

αυτο μου ειχε πει η παιδιατρος στον Φανη...δηλ απο λαιμαργια μπορει να πιει και 40 μλ αλλα να πιει 100 150μλ ειναι πεινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...εγω νιομιζα νανουκα οτι ψοφας για τετοια...γιορτες..φωτο..και τεςτοια..

εμεις ουτε γιορτη ουτε τιποτα..ουτε συλλογο εχουμε..οτι ναναι..

το τρελο παρκαρισμα..

σημερα τελευταια μερα η μαρθα..μετα 15 μερες οφ..

και ιουλη παλι σχολειο..

εννοειται βαγκ ιτο θελουμε αυγα..τοσα στοματα..4 παιδια κ 1 στη κοιλια..

η θουλη θα μενει τριανδρια..ολοι μαζι..

φερε οσα μπορεις..μη φςερεις καμια οκα!!

παλι 7 ξυπνησε..σκατα..η μαρθα πρωτη φορα μου κατουρησε 2 φορες..στο κρεββατι..

μα νταλακιασε...

αλλη φορα δε α πινει τοσο πολυ νερο..

ρε παιδια..η αλεκα;;το μαρακι;;

η ζζζ;;;\αυτη η ζζ τι να κανει;;

εχω να κατεβω κεντρο..

να δω τι θα πρψωτο τελειωσω..

θελω να παρω κ κρεας να αφησω ταψι με γιουβετσι στο λευτ για κανενα μηνα..

θυμαστε τοτε με το παστιτσιο;;;για 5 μερεςς;;\ωραιοτατα...

τελειες οι φωτο...βναγκ!!

και το δωρακι..καλο..εγω το περιμενα..αλλιως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χτες εκανε κακα του ο Βαιλης και εμπαινε μεσα ο Φανης το σκατο και τον κοροϊδευε οπως σφιγγοταν να τα βγαλει...

΄΄ουφ! ουχ!΄΄ εμπαινε εβγαινε αγκομαχητα εβγαζε... τι σουσουμιασμα αυτο το παιδι...

και μετα τον φιλαγε (ειναι μεγαλος αγαπησιαρης)

και μετα τον επλενα στην μπανιερα σαν μπιντε και κοιταζε τον κωλο κι επιανε κωλομερι...

ανεβαζε τα βρακια του ο Βασιλης, εκανε οτι τα ανεβαζε κι ο Φανης...ειναι πολυ αφασιας τυπος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

το βραδυ κυλησε καλυτερα ευτυχως

χαχα σωσω και που να δεις

εχει προηγηθρι η μια ωρα αγαπημενης συζητησης

δεν θελεις να την γραψω ολη χαχα

μα καλα πως γινεται φετινο - ενι γουει - εμας παιρνουν παντα τον περσινο και ζητανε τον φετινο με την εναρξη

οι ελευθεροι επαγκελματιες ειναι τελος του μηνα να καταθεσουν τι θα κανουν αυτοι;

Λες ντον - αν και δε νομιζω ρε συ

βαρος παιρνει κανονικα -εχει μειωσει βεβαια παιρνει γυρω ατα 300 την εβδ αλλα μειωσε και ποσοτητες -οαντως το βυζι τρεχει οποτε ζουλαω

και οταν κανει εμμετο οπως στις 5:00 βγαζει αρκετη ποσοτητα

θα τ βγαλω ομως μαι μερα και θα δω

δικιο εχει η παιδιατρος σου

εγω που το ρωτησα μου ειπε οσο παιρνει αβρος δεν κανουμε τιποτα

του αρκει και ας γκρινιαζει

χαχα οχι ρεσυ το παιδι λες απο τωρα να εκφραστηκε χαχαχα

ο νικος προχθες ζητησε απο τη δασκαλα να τον παρει αγκαλια και να τον χαιδευει -μαλαγανιες

οσο για την σμμαχια εξαρταται τη θελουν - εαν θελουν να κανουν σκανταλια ναι

αα σωσω ηθελα το τηλ απο τα θηλαστρα και τη μαρκα που παιρνατε.

νανα δεν ηταν κολικοι ρε γμτ εχουν μειωθει αρκετα μπορω να πω

πιχτευω οτι μπορει αν ειναι το μπανιο που τον κανω - αν τον αναστατωνει , να τον ξυπναει να πω

ή το βραδυ

οταν βγηκαμε βολτα και βραδυασε το επιασε αμοκ - δεν μπορουσαμε να το συνεφερουμε

θα δοκιμασω σημερα να τον κανω μπανιο μεσημερι αντι για βραδυ

και βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου υπενθυμιζω το symphony της μεντελα που μου ειπε ενας συναδελφος εδω με διδυμα κοριτσακια

οτι ειναι λεει το καλυτερο...κανει και διπλη αντληση και κανει και 60 ευρω περιπου το ενοικιο...αλλα αυτος μου τονισε ειδικα αυτο το μοντελο της μεντελα...

παντως το βραδινο μπανιο συνηθως τα ηρεμει...μηπως πειναει πολυ εκεινη την ωρα;

αν κι εγω ετσι εκανα, πρωτα μπανιο μετα θηλασμο να πεσουν σαν πουλακια...εκτος αν τα εκανε μετα κι επρεπε να το πλυνω και του την εσπαγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ρωτησω ντομ ,θα το ψαξω ιντερνετικα δλδ

τον ταιζω μετα δεν τον αφηνω . παντα πριν το τελευταιο γευμα

αλλα σεληνιαζεται.

τι να πω μπορει να κανω και εγω κατι λαθος

θα μεγαλωσει που θα παει χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

εδω ειμαι δε γέννησα.

εχω μέλλον....

ειχα ιλιγγο αυτές τις μέρες και δε μπορούσα να σας διαβάσω... :(

εχω αναγουλες τα πρωινά....

Σημερα είμαι λίγο καλύτερα.

Γενικα έχω στρεσσαριστει και με το θέμα της μικρής που δε γυρνάει. Ο γιατρός λέει να πάμε για ισχιακο. Εγω έχω αρχίσει και φοβάμαι. Λέω να του προτείνω να πάμε για καισαρικη.

ετσι κι αλλιώς ομως έχω την εντύπωση ότι και αυτός θα μη το πει κάπου στην 38η. Θα βρει και καλα έναν λόγο και θα μου πει πάμε.

το θέμα ειναι η απόσταση γμτ! Θα μπορούσα να το αφήσω μέχρι τελευταία στιγμή και ότι κάτσει. Μπορει και να γυρίσει. Αλλα αν με πιάσουν οι πόνοι και δε προλάβουμε;;;;;;;;; Αλλο να έρχεται με το κεφάλι... Γενναω και στον δρόμο . Αλλο ομως με τον πωπο.

φακ δηλαδή.

οπότε.

για πείτε μου... Για να αρχίσω να συμφιλιωνομαι με την ιδέα της καισαρικης.

αν προλάβω και φύγω απέναντι θα γίνει με επισκληριδιο.

ποσος χρόνος χρειάζεται για να αναρρώσει μια γυναίκα; Πονάει πολυ μετα; Καθετηρας ποτε βγαίνει;

Βάρη ποτε σηκώνετε;

γενικως πείτε.......

κατα τα αλλα καλα.

ο μικρός καλα.

τα έχω έτοιμα ολα. Ανυπομονω!!!!!! :)

θα προσπαθήσω να σας διαβάσω καλα.

Ισως με εχει πιάσει ιλιγγος και απο το άγχος... Είμαι πολυ φοβιτσω με τα χειρουργια... Αλλο να βλέπω και αλλο να κάνω εγω!!!! Μπρρρρ!

αλλα τι θα κάνω;;;; Να το βγάλω απο το κεφάλι σαν τον δια;;;; Χαχα δε γίνεται!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristv σωσω το σημειωνω

ελα ρε μαρακι τοσο πολυ σε εχει ακομα;

να πας καισαρικη , εγω στη θεση σου δε θα σκεφτομουν κατι αλλο

αλλα εσυ οπως νιωθεις καλυτερα , πως νιωθεις το σωμα σου

κοιτα να δεις στην πρωτη καισαρικη εγω παιθανα , ειναι και λιγο αυτο που λεω , αλλα κανανε μλκ με τα φαρμακα

στη δετευρη δεν καταλαβα τιποτα

μετα απο 6 ωρες περπατησα φαντασου μαζι με τη γεννα δλδ κανα 3 ωρο μετα τη γεννακαθετηρια ειναι θεμα γιατρου

εμενα τα εβγαλε 3η μερα οπου και εφαγα

αλλα θα εκανα αλλες 10 καισαρικες εαν ολες ηταν ετσι.

μη ρωτας οπως σου κατσει την καθε φορα ειναι φανταζομαι

παρηγγειλα της αντερμα για ατοπικο ξηρο δερμα του μπεμπη , μου εχει βγαλει σπυρακια , ο ντοκ λεει τιποτα που τον ειδεαπλη ενυδατωση να κανω αλλα δεν μπορω να το βλεπω σπυριασμενο.

μωρε εαν δεν ποναει ειναι αγγελουδι

οσο δεν ποναει γελαει και κοιμαται

οταν ποναει ξυπναει και ουρλιαζει το μαναρι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα μαρακι ξερω στην καπαρωση την κορη η νανα

αλλα για σκεψου να εχεις φυσικοθεραπευτη συμπεθερο χαχαχαχα

νανα παω να στη χαλασω χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αυτα θεμα γιατρου ειναι

εμενα μου το εδωσε αμεσως να το κρατησω 2-3 λεπτα μην φανταστεις

γιατι εχουν κανα 15λεπτο ραψιματα μετα δεν μπορεις να θηλαζεις και αυτοι να ραβουν

μετα αναλογως τον αργανισμο - ποσηωρα θα παρει να περασει η επισκηρ. μενεις στην ανανηψη - εμενα δεν με κρατησαν πολυ αυτη τη φορα -καμια ωριτσα

ενω στα αγορια που ετρεμα σαν το ψαρι εκατσα 2 ωρες και

μετα αναλογως ποση ωρα θα κανει να το εξετασεις ο ντοκ - θα στο φερουν

στα αγοραι δεν ειχε κοσμο μου τα ειχαν φερει στη 1 ωρα μετα οπου και τα θηλασα

τον μπεμπη αργησαν - αφου κεινη τη μερα γεννουσαμε ενα τσουρμο.

εσυ δεν θα εχεις θεμα εκει

η πατρινια η φιλη μου αμεσως τον πηρε

βγηκε στις 3 ημερες αφου ηταν μια χαρα ενω εγω στις 5

μπανιο μου ειπε μετα απο 5 μερες στο σπιτι

μονο τοπικα - βεβαια εγω ειχα παρει γαζουλες αδιαβροχες και λουστηκα και πληθηκα τοπικα -οχι φουλ μπανιο

ειναι οπως νιωθεις

η φιλεναδα μου μπηκε στο μπανιο την επομενη μερα

θα σου πουν και τα αλλα κοριτσια

γενικα το παν να ξερεις ειναι να σηκωθεις να περπατησεις αμεσως και να γυρισεις πλευρο μονη σου

μετα ολα τα αλλα ειναι τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ ο γιος μου βαριέται τη γιορτή.. εγώ ψοφάω, όπως είπες..

βέβαια, αν ήταν να συμμετέχω, θα ήμουν σαν τον γιο μου..

μαράκι, αν κάνεις καισαρική να βάλεις επισκληρίδιο.

λογικάαμέσως θα μπορείς να θηλάσεις.

το ιδανικό είναι να θηλάσεις μέσα στο πρώτο μισάωρο.

την κυριακή είναι η γιορτή του μπαμπά.

του έφτιαξε μια κάρτα κ το σχολείο τους έκανε δώρο ένα ποτήρι της μπύρας που γράφει "μπαμπά σ'αγαπώ".

η πεθερά θα πάει στη γιορτή των διδύμων κ δε θα μπορέσει να κρατήσει το μωρό.

ελπίζω να είναι φρόνιμος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρκερ κι αυτό εξαρτάται από τους γιατρούς.

η γυναικολόγος έραβα, εγώ προσπαθούσα να θηλάσω μετη βοήθεια της παιδιάτρου κ η παιδίατρος έκανε την απαραίτητη φροντίδα στο βρέφος.

αλλά είπαμε... παιδίατρος πρόεδρος του συνδέσμου θηλασμου κ γυναικολόγος πουθήλασε 2,5 χρόνια τα παιδιά της... χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...