Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τα κανω οπως τα λετε...

αυτος και χαμος να γινεται κοιμαται το πρωι του καλου καιρου..

σημερα βεβαια απο τις 10.30 εως τη 1 ξυπνιος εντελως χωρις γκρνια!!!

το μεσημερι θα κοιμηθει...

μπα Νανα η ωριμοτητα του δικου μου ειμαι σιγουρη ειναι παροδικη μεχρι να ξαναφηνιασει χαχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ασε τοτε το παιδι ρε χρυς..θα το γυρισει απο μονο του..

αληθεια λες μαρκερ 25011και γω της δινω 180 με το σταγονομετρο...

οκ μαρκερ για τις ταινιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για 1 ετους σου πε Σωσω 250 γραμμάρια άρα για 6 μηνών που είναι η δικιά σου καλά δίνεις 180.Δε ξέρω ποτέ δε μέτρησα ποσότητες φαγητού ούτε γάλατος όσο τρώνε και όποτε τρώνε.Δηλαδή βάζεται πολτοποιημένα φρούτα στο σέηκερ πχ και μετράτε να ναι 180;Εγω θυμάμαι άλεθα 1 μηλο 1 αχλαδι 1 μπανανα και χυμο από ένα πορτοκάλι και όσο έτρωγαν.Αλλες φορές όλο άλλες φορές λιγότερο.................................Χρυσούλα και μας διπλή πάνα μας έλεγε να της φοράμε και το χαμε το παιδάκι να ναι σα ρομποκοπ!Χωρίς να υπάρχει στην ουσία πρόβλημα...........................................................................Νανά ξέχασα το ιντερνετικό φαρμακείο είναι το Pharmacy4u.gr | your online pharmacy .Εχει καλύτερες τιμές είναι στη Πάτρα να ξέρεις όμως καθυστερεί πολύ να σου στείλει τα πράγματα.Εγω αντιηλιακά φαντάσου παράγγειλα από το Πάσχα για να τα χω τώρα.Και πληρώνεις αντικαταβολή δε χρειάζεται να χεις κάρτα για σένα που φοβάσαι τα ιντερνετικά.......................................................................................................Βαριέμαι απίστευτα κουράστηκα να επαναλαμβάνω στον αντικαταστάτη τα ίδια και τα ίδια.Πως είναι δυνατόν κάτι που είπα χθες να με ρωτάει το ίδιο σήμερα;;;;Ήδε μου δίνει βάση ή είναι πολλά στο κεφάλι του και τα κανε αχταρμά....Δε πειράζει λέει θα σε παίρνω τηλέφωνο.....παίρνε με του λέω.....και αν με βρεις λέω από μέσα μου γράψε μου......Τους ζήτησα να μείνω τώρα ΄που είναι σαιζόν και υπάρχει φόρτος και είπαν όχι δε φταίω εγώ αν γίνει μπάχαλο....Τσιγκουνεύτηκαν μισθό και ένσημα για λίγους μήνες όταν φεύγουν λεφτά σε βλακείες από δω και από κεί....Ε ρε ΕΡΤ που μας χρειάζεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχα...ερτ που μας χρειαζεται λεει...σωστη...

εγω εχω κατι μπολακια της μπεαμπα...και εχουν πανω μετρητη..γι αυτο..κ γω ποτε δε μετρουσα..

παιδια..μπεαμπα..ρισπεκτ..

τι να πω..

ναναι καλα 1 φιλη που μου τον εδωσε..

αλλο πραγμα..νοστιμο κ γρηγορα φαγητο..για τη μπουμπου λεω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντ μερικοι θελουν το χρονο τους

αληθεια δεν τα πιανουν ολοι με την πρωτη

δωστου λιγοχρονο ακομα

ή γραψτε τα στην τελικη

θα μου πεις θελει πολυ μυαλο; οχι αλλα μπορει να ειναι τυπος που πελαγωνει

βρε σωσω τι σου εδωσε η φιλη; δεν καταλαβα

εμας ακομα αυτα τα 250 παλευουμε χαχα

νομιζω οτι γυρω στα 200 ειναι μια καλη ποσοτητα

ε ενταξυ ειπαμε μην γινει και βοθρωνα απο το πολυ φαι

αλλα ενα φρυτο αραπνω δεν θα της κανει κακο αφου το παιδι ζητει

και ασιγα δεν του δινεις μλκιες να φαει

φρουτακια και σουπιτσες

ισως να τι εκανες περισοτερα γευματα και πιο μικρα να την κρατανε

θα σου πει και το μαρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα αγοραι φτου φτου ειναι πολυ καλα

ισω γιατι τωρα βλεπω το μωρο που νιωθω οτι με κουραζει ωρες ωρες και μου φαινονται πολυ καλα παιδια τα μεγαλα

ο μπεμπης αγγαλιτσουλης

παλι πηγε να κανει τα ιδια σημερα

εφαγε 7:00 και γκρινιαζε - λογικο γιατι ετρωγε πονοντας και δεν εφαγε σωστα

μετα εφαγε 8:30 και ειχε γκρινια και ηθελε βυζι αλλα τον κοιμισα αγαλια 2 φορες

στην κουνια ξυπναει και θελει να κοιμηθει στο ρηλαξ

οχι κυριε στην κουνια θα κοιμιθεις χαχα

νανα θα αφησπυμε το κοριτσι να αποφασισει χαχα , ε μη σφαχτουμε τωρα για μια γυναικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχ...μαρκερ πως σου φαινεται που θηλαζεις;;κ το ρωταω επειδη δε το εκανες στα πρωτα αποκλειστικα..η κανω λαθος.;;;

τον μπεαμπα..τον ατμομαγειρα για παιδια..

πηγαμε παιδοτοπο με φιλη..1 χαρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι ατμομαγειρας για παιδια;;; δεν ειναι σαν τον κανονικο; και τι χαζο ονομα;;; μπεαμπα;;; εκτος και αν γραφεις αλλαμπουρνεζικα παλι.

οσο για φαγητο εγω γεμιζα ενα μπολ που παιρνει καπου 300μλ και το τρωγανε μαζι. μια κουταλια ο ενας, μια η αλλη. αλλα ειμαστε και σαμιαμιδια...

Χρυσουλα αν ειναι να μαθω αρχαια για να αποφυγω το αλτσχάιμερ.....

σα να μου λες οτι θα το παθω 100%! αρχαια, το χειροτερο μου! να φανταστεις οτι το μονο κατω απο τη βαση, 9, σε ολη τη σχολικη μου περιοδο το πηρα 1ο τριμηνο, 1η Λυκειου στα αρχαια!!!!!

δε μπορεουσες να μου πεις μαθηματικα που μεχρι τη 2α λυκειου ημουν τζιμανι;;;;; φακ!

η θεια μου που ηταν νηπιαγωγος στην Ορεστιαδα και ο αντρας της τα τελευταια χρονια πριν πεθανει (δακαλος αυτος) ειχε αρχισει την ανοια αν και κατω απο 70χρ, τον εβαζε να κανει παιδικα παζλ για να εξασκει το μυαλο του...

Μαρντιο ειπα στον αντρα τι σας κανανε οι γιατροι με τη μικρη και τα πηρε κρανιο. παλι. γενικα και στη δουλεια οσοι γενησαν τα τελευταια τους παιδια σε νοσοκομεια, λογο κρισης, ολοι ειχανε προβληματα. ή οι μανες, ή τα παιδια. και ολο ξαναλεει... σ'αυτη τη χωρα αν δεν εχεις λεφτα πεθαινεις!

γι'αυτο με πηγε σε ιδιωτικη κλινικη για το χερι μου ο χρυσος μου..... χιλιαρικα χαλαει για παρτη μου!!!! χαχαχα!!!!

Μαρκερ τα δικα σου μπορει να δειχνουν καλο χαρακτηρα αλλα τα καμαρια μου σημερα με βγαλανε το λαδι! πηγαμε το απογευμα σε εμπορικα, εψαχνα σετ που με ειπατε για δωρο για την κουμπαρα μου που θα γενησει και τιποτα! πηγα σε prenatal, mothercare, hondos, και το ενα ειχε τη δικη του μαρκα σε μικρες συσκευασιες, το αλλο ειχε τη δικη του μαρκα σε σετ, το αλλο τιποτα! ολα τα ειχανε μεμονομενα! ε, και εγω τα πηρα κρανιο, πηρα μερικα μεμονομενα, θα παρω απο το τζαμπο καλαθι και διαφορα και θα το διακοσμισω εγω! α, στο καλο! σημερα εκανα και τη ντάιπερ κέικ για τη φιλη μου που γενησε και το εδειξα στη γιαγια των διπλανων και επαθε πλακα!

θελει να την κανω ενα για την εγγονη της αδερφης στη που ειναι 1χρ και θα κατεβει να τους δει στην Αθηνα... θα πρεπει να την παω τζαμπο να παρουμε διαφορα και να το κανουμε...

αλλα εγω αλλο ελεγα ρε ΜΑρκερ... κατσε να δε τι ελεγα...

α! οτι με πριξανε! σε οποιο μαγαζι πηγιαναμε, στο τελος πηγαμε και ικεα, επρεπε ΟΛΑ να τα ακοθμπησουν! μας ζαλισανε!

σημερα δεν εκατσα καθολου απο το πρωι! εκανα και γυμναστηκη, αρχισα να πιανομαι παντου! και οταν τους εβαζα για υπνο και δεν αντεχα αλλο τα διαφορα τους, να εχεις και τη ΜΑριαννα να με λεει, δε θελω να εχεις θυμομενα μουτρα... λεω κουρασμενη ειμαι οχι θυμωμενη.... οχι αν δε μου χαμογελασεις και δε μεπεις Μαριαννακι και αγαπη μου δεν κοιμαμαι!

τι να κανω η δολια μανα!!!!

αφου απο την κουραση με ηρθε τωρα και περιοδος! 4-5 μερες νωριτερα.....

χαλια και ο καιρος...

χαλια και τα νευρα μου...

σκασιλαμου και για την ερτ.....

καλα κανανε ή λενε οτι θα κανουνε εκκαθαρηση, αλλα σιγουρα οχι με αυτο τον τροπο!

και φυσικα το τμημα μας... επιασε τις ραχουλες! φυλαμε τις κεραιες στο Χορτιατη! που εινα πολυ μακρυα απο την περιοχη μας... αρα... οι συναδελφοι που θα πηγαινουν θα κανουν καπου 1,5ωρα παραπανω υπηρεσια μεχρι ν'αλλαξουν τους αλλους στο βουνο... τουλαχιστο να εχει καμια δροσια, κανενα δεντρο καλοκαιριατικα...... βουκολικες καταστασεις παλι... οτι παρεις μαζι σου απο το σπιτι... ψυγιακι με νερο φρουτα, κανενα σαντουιτς, κανενα σπαστοκαφε... και τουαλετα.... δευτερο πουρναρι δεξια! παλι τα ιδια.....

αντε σας αφηνω...

πολλα ειπα παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι ατμομαγειρας για παιδια;;; δεν ειναι σαν τον κανονικο; και τι χαζο ονομα;;; μπεαμπα;;; εκτος και αν γραφεις αλλαμπουρνεζικα παλι.

..

[smilie=laughing6.g:

[smilie=laughing6.g:[smilie=laughing6.g:

μιλαμε γελαω μονη μου στο γραφειο...

πεθανα που λεει και η Σωσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Καλουτσικα ειστε αποτι διαβαζω...

Νανουκα μην ανησυχεις για το κεφαλι, θα φτιαξει, ειναι ακομα μαλακα τα κοκαλακια του...γυριζε το τακτικα πλευρο που λεει και η Χρυσουλα και θα φτιαξει χωρις φυσιοθεραπειες...

Τα εμβολια εδω ειναι εξισου ακριβα οπως εκει ισως και ακριβοτερα, αν δεν εχεις ασφαλεια...

Το Ροταριξ το ποσιμο για τη γαστρεντεριτιδα δε γραφεται το εχω κανει και στα 2 παιδια και τα εχει κρατησει για κανα χρονο (τσεκαρισμενα, δε κολλησανε οταν γυρω τους καιγοταν το συμπαν)

αλλα ειναι για βρεφικη ηλικια, για τον πρωτο χρονο μονο, μετα δεν το κανουν που ρωτησα τη δικια μου, σε μεγαλυτερα παιδακια

και η δικια μου τους το εκανε μαζι με το εξαπλο(σε μια δοση αυτο, οχι σε 2 οπως εσεις) και ειναι το μονο που μου λεγε και τους εδινα ντεπον κατα τις 8.00 το βραδυ ειτε ανεβασουν πυρετο ειτε οχι...

οπότε ειναι λογικη η γκρινια του Μαριου, ειναι μπομπα το εμβολιο αυτο...

Μαρκερ ωστε ετσι κανουν στις απολυμανσεις ε; κι εγω που ακουγα οτι καθε χρονο αλλαζουν το φαρμακο γιατι αυτες λεει συνηθιζουν και δεν τις πιανει...

παλι εκλεισα αυτο το σ/κ και παλι θα το αναβαλω μου φαινεται λογω καιρου...

μωρε αν εχει κολικους το παιδι τι να κανεις κι εσυ με τη διατροφη αφου τα δοκιμασες ολα;

δε μου λες επειδη δε θυμαμαι αν εχεις πει, μονο θυμαμαι που θα ειναι στο ιδιο δωματιο και οι 3, θα βαλεις κουκετα;ή εχεις βαλει;

Χρυσουλα στα αρχαια δε πιανομουν, 20 γραπτα Α΄Λυκειου, 19 Β΄Λυκειου, ειχα ομως μεγαλυτερη ξαδερφη που την παντρεψα κιολας πριν 3 χρονια, που απο καλοκαιρι Β Γυμνασιου μου εκανε μια φορα τη βδομαδα μαθημα

και εκανα περιπατο Α και Β Λυκειου.Ο καθηγητης ολο προσπαθουσε να με ΄΄πιασει΄΄ ο μαλακας, αλλα ολο τον ταπωνα...εκει που οι αλλοι μαθαιναν το ειμι εμενα με ρωταγε τι ειναι αυτο στο συντακτικο;και του ελεγα φερειπειν

ευκτικη του πλαγιου λογου και τσαντιζοταν χεχε.Αρκετα καυχηθηκα, αν τα φρεσκαρα κιολας τωρα μπορει να εχω ελπιδες για το μελλον...

χτες ηρθε και ο νευρολογος να τη δει, την ειδε πιο αγχωδη και ειπαμε να της δινουμε καποια χαπια σε σιροπι, για να της τα βαζουμε σε χυμο αφου τα πεταει τα κανονικα τα χαπια...

Τελοσπαντων...

Χτες δεν πηγα δουλεια να τρεξω την επανεγγραφη του Βασιλη στον παιδικο και σκεφτομουν να τον γραψω και σε προνηπιο κι αν κατσει...

αλλα εμαθα οτι το ωραριο ειναι ασχημο στο νηπιαγωγειο, ή 12.15 θα τον παιρνεις ή 4.00 αν ειναι σε ολοημερο

εν τω μεταξυ θελει να του δινεις ταπερακι να τρωει, που ειναι και δυσκολος, και εχει συνηθισε και να κοιμαται μεσημερικατα τις 2.30-3.00...

οπότε λεω να τον συνεχισω παιδικο, που δινουν προτεραιοτητα στα περυσινα παιδια, ασε που θελει αλλα χαρτια αλλο τρεξιμο για το νηπιαγωγειο, ασε κουραστηκα...

Η φιλεναδα μας η Χαρα δεν ειναι στα καλυτερα της...

κοιτανε και για εξωτερικο, Καναδα, εχει ενα θειο ο Πετρος λεει εκει που κοιταει μηπως του βρει κατι εκει...και θελει κι εκεινη να φυγει απο δω λεει...

ε ρε πουστη μου!μετα λενε για την ΕΡΤ! Χεστηκα κι εγω που εκλεισε!

Εβγαινε η αλλη και κλαιγοταν οτι ειναι στο ενιαιο μισθολογιο, εγω μωρη ειμαι απο το 2011 στο ενιαιο!

Παιρνω 800 ευρω και ειμαι και ΠΕ και εχω 3 ξενες γλωσσες και δε μου αναγνωριζουν τιποτα, μονο 2 παιδια για 40ευρω και τα 2...ουτε γαλα δεν παιρνεις με 20ευρω...

οταν σφαγιαζονταν οι αλλοι κλαδοι τα παπαγαλακια οι δημοσιογραφοι, γιατι απεργουν οι σκουπιδιαρηδες, ειναι εις βαρος της δημ.υγειας, γιατι απεργουν οι νοσηλευτες;τι θα γινουν τοσοι αρρωστοι, γιατι απεργουν οι φαρμακοποιοι

τι θα κανουν οι καρκινοπαθεις, τωρα που καιγεται ο κωλος τους απαιτουν συμπαρασταση

και πρεπει εγω σημερα να απεργησω;γιαυτους;αει χεσε με!

Βαγκ δεν ειχε ερθει ο αντρας εκει, απλα δουλευει στην ετζιαν τη αεροπ. στον προγρ.πτησεων

α!μια μερα ειχε παει Ηρακλειο, Θεσ/κη, Λαρνακα για να κανει μια παρουσιαση στις βασεις εκει

κι ελεγα βρε παει σε ολες τις μαμυ-φιλες μου σε μια μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

γενικα καλα εμεις

πολυ σφυξιμο ο μικρος ομως - οχι πονακι

σωσω θα σου μιλησω ειλικρινά , ειναι αρκετα βαρετο για εμενα τουλαχιστον

οπως γενικα το ταισμα ειναι βαρετο και μπουκαλι να ειχα παλι το ιδιο θα ελεγα

απλως τωρα θα ηθελα την ευκολια του μπουκαλιου να τον παρει ενα βραδυ ο κως

και ουτε μου αρεσει η ιδεα να αρμέγομαι για το βαζω σε μπουκαλι

αλλα σιγουρα ειναι πολυ καλυτερα για τον μικρο - ελπιζω να βγει πιο δυνατος και να μην ειναι το ευαισθητος σε αρρωστιες οπως τα αλλα

αν και αυτα τα ειχα θηλασει 3,5 μηνες + φορμουλα φυσικα

τον ειδα το ατμομαγειρα - πολυ καλος μου φανηκε πραγματικα - μαγειρευει σε 15 λεπτα αληθεια;

να αγορασω αποκλειεται βεβαια αλλα μου φανηκε καλος.

βρε σωσω πες μου απο που νοικιαζες θηλαστρο

τον αλλο μηνα θα παρω να κανω καμια καβατζα για σεπτεβρη

οποτε για αρκετο καιρο το γλυτωνεις το αλτζ

καλα οσο για τους καθηγητες μη σχολιασω κατι ηλιιες που ειχαμε- κολλημενες

οχι δεν εχω βαλει κουκετα ακομα

θα βαλουμε αλλα μαλλον του χρονου - τωρα εχουμε μετρημενα μεχρι τον σεπτεβρη 3000 σε υποχρεωσεις περαν του σπιτιου και μαγαζιου

γμς τα δεν υπαρχουν - θα περσει καρτα συννεφο

θα την κανω παραγγελεια μαλλον σε ξυλουργο και ας παει παραπνω γιατι δεν βρισκω αυτο που ακριβως θελω

γενικα απο οσο κοιταξαμε πανε πανω απο 1200 τα φτηνιαρικα ξυλα φαντασου.

ωστε ετσι η χαρα

χαρα να πας εαν διαβαζεις

αφου εδω δεν εχετε κατι τρομερο να σας κραταει και απο το να πεινατε που λεει ο λογος - να πας

αχ Καναδας

λατρευω κρυο , χιονια κλπ

μιλαμε θα σε επισκευτω καποια στιγμη

ονειρο μου ειναι ταξιδι στην αλασκα -καλως και ο καναδας ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kALHMERA...βαγκ ο μπεαμπα...

http://www.amazon.com/Beaba-Babycook-Baby-Food-Maker/dp/B001LQCOIS..παιδια σωθηκα σας λεω..

μαρκε καλο μου μακαρι να ητανε δικος μου να στον εδινα...

οταν τελειωνα με τα φαγητα..

εννοειται ειναι πανακριβος..

μαγειρευει τσακ μπαμ κ τα κραταει ολα μεσα..θρεπτικα κ τετοια..

παλι 7 παρα..γιατι ρε πουστη μου;;

κ τα 2!!

και μεις στον παιδικο θα παμε..

του χρονου εννοω..μαζευω χαρτια να τα παει ο λρυτ γιατι εμεις φευγουμε το σαββ..το ειπα η οχι;;χαχα...

ντομ εχεις ενα δικιο σε ολα αυταπ που λες..αλλα δεν ειναι η ερτ..η δημοκρατια ειναι ρε γαμωτο..

αποφασιζω ν κλεισω κ κλεινω;;ετσι;;γιατι μπορω;;

χθες ειχαμε συγκντρωση κατω κ γω προτιμησα να δω 1 φιλη και αισθανομαι ασχημα..σκατα..Επρεπε να παω!!

μπιφτεκια για μας σημερα..για ολους..

η μπουμπου παιιδα μονο παρεα θελει..και φασαρια..ετσι ειναι τα δευτερα;;ουτς στο παρκο ουτε τιποτα..καθεται και στο κωλο τηςεμ ονη..

και μου φυγε χθες απο το μαξιλαρι ετσι πως τηνειχα κατω κ εκανε 1 καρουμπαλο..ολο δικο της..

το λιντλ εχει απο δευτ ωραια παπουτσακια..κλειστα..για ριξτε 1 ματια..

για το σεπτ -οκτ..

ρε παιδια να σας ρωτησω..τα παιδια σας ακουνε;;

δηλαδη οτι πειτε θα το ακουσουν;;

εννοω ελα να φας και ερχεται..

βασλε τα παπουτσια σου και τα βαζουνε;;

απορια το εχω..

κ λεω μονο το δικο μου ειναι τοσο αντιδραστικο η οχι;;

αρχαια δεν εκανε..

τεχνικο λυκειο..

πηγα πρωτη λυκειου γενικο και εβγαλαλ 12..και μετα πηγα τεχνικο κ εβγαλαλ 18,3!!

αλλα εκει διαβαζα..ειδικα τα της νοσηλευτικης..για αυτο περασα κ στα τει..

με 18,3 τελικος βαθμος..αλλα τα μαθηματικα 9...στο πατο σας λεω..

χαχ!!

εγω ειμαι του καλλιτεχνικου..τελος!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ διαβασα και το σχόλιο σου για το κουτι που δινουν στις μαμαδες της Φινλανδιας...μεσα σε ολα ολα εισαι ρε παλιοσειρα!

μακαρι να χαμε κι εμεις!

Μαρκερ τι θα λεγες η κουκετα που θα παρεις να εχει τη δυνατοτητα να γινει 2 κρεβατια αν καποια στιγμη αργοτερα αλλαξουν για σας τα πραγματα απο αποψη χωρου;

το χε κανει μια ξαδερφη μου και το βρηκα πρακτικο, συντομα της χρειαστηκε, οταν εφτιαξαν το σπιτι μεγαλωνοντας το κατα ενα δωματιο, χωριστηκαν τα παιδια

και εσπασε η κουκετα σε 2 μονά

σε καταλαβαινω που βαριεσαι το θηλασμο καμια φορα...

να πω την αληθεια κι εγω το νιωθω μερικες φορες, ιδιως ξενυχτισμενη κουρασμενη.

καλα στο Βασιλη που ποναγα δε το συζηταω, εβλεπα το παιδι και νομιζα ερχοταν καρχαριας...θηλαζα κι εκλαιγα...

μακαρι ο τριτος να μη με πονεσει, να ειναι σαν τον Φανη

και φαγανος σαν τον Φανη, αλλα υπακουος σαν τον Βασιλη...γιατι ο Φανης ειναι μεγαλος γραψαρχιδας!Γραψαρχιδινη των 1000μγκρ. μόνο για να φαει σε ακουει, αλλιως νομιζεις ειναι βαρυκοος

α

α!προχτες ο Βασιλης τον επιασε να λεει τον καιρο, ειχε παρει ενα μολυβι, ειχε παει στην κολωνα που εχουμε στο σαλονι(εβλεπε τον μετεωρολογο του αντ1) κι αρχιζε:

στις κυκλαδες και στις σποραδες θα βρεξει...μία φορά...οπωσδήποτε!....σε αυτο το κομματι της Πελοποννησου θα καταδικασει (!) ανατολικες βροχες (!)

και θα κανει μεγαλο σεισμο...!...(λεμε και δελτιο σεισμου)...

αυτο το ΄΄καταδικασει΄΄ το χε ξεσκισει στην περιγραφη του...πού το εχει ξεπατικωσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

μονο τη Ντομ βλεπω να σωνεται απο το αλτσ...

Ντομ υπαρχει ενα πλαστκο εξαρτημα στα φαρμακεια που θρυμματιζει τα χαπια..σε κουταλακι θρυμματισμενο με μαρμελαδα στην πεθερα μου τα δινει η γυναικα...

Αν εχουν καποιον Καναδα γιατι οχι..αρκει να θελουν και οι δυο..και για το παιδι καλυτερα θα εξελιχθει...

ειχα και εγω ενα 8 γεωμετρια β λυκειου...ειχα βριστει με τον καθηγητη ασχημα...μου τονιζε σε καθε μαθημα οτι θα καθαριζω σκαλες μια ζωη επειδη δεν μπορω να βρω το βαρυκεντρο...

οσο του ελεγα οτι η δουλεια δεν ειναι ντροπη τοσο τον τσιτωνα...

Μαρια και εμεις σφιξιμο πριν τα κακα παροτι αλλαξα γαλα...

τουλαχιστον τα κανει κανονικα...

και εμεις κουκετα...πανακριβες και ψευτικες...παραγγελια αν δε βρουμε κατι αξιολογο..

Σωσω και εμενα ειναι με τις μερες..αλλες κανει με ακριβεια λεπτου ο,τι του πω αλλες σκαει γαϊδαρο...σε γραφει κανονικα και τσατιζεται κιολας...

αν τον πιασει η καλοσυνη και δε βαριεται μπορει να κανει τα παντα...

Βαγκ και εμενα μου αρεσει που γραφεις σε πολλα και τα γραφεις και σωστα χαχχαχχα!!!!

ναι αυτο που θελουν ολα να τα ακουμπανε με εκνευριζει...και ο θ το κανει στο σουπερ και ο,τι δεν του καθεται καλα μπορει στα μουλωχτα να το ριξει....

εμεις τα ιδια...απο τις 630 αγαπητη Σωσω ορθιοι..κανει ψυχρα πολλη και βρεχει ανα διαστηματα....

σκατοκαιρος...

και εμεις παιδικο παλι του χρονου....γινεται καλη δουλεια σε πολλα θεματα και λεω χαλαλι...

και μονο ποσο τον οροθετησαν σε καμποσα πραγματα ειναι σημαντικο...

κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο και δεν το εχω βαλει ακομα....

κα εμενα ο ατμομαγειρας ακριβος μου φανηκε αλλα μαλλον αξιζει..

καποτε χρησιμοποιουσα πολυ...προ παιδιου...τον βαρεθηκαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.π

ήγα αισθητικό κ γύρισα.

ψεκάζει τα λουλούδια ο π κ φύγαμε για λιντλ.

ο π μαγείρεψε φακές.

μετά θα κάνουμε κ τη γυμναστικούλα μας εναλλάξ...

ο α είναι ακριβώς όπως τον θανούλη

άλλες σπάζει κάμηλο που λένε κ στην κύπρο κ άλλες είναι το πιο καλοσυνάτο μωρό...

χαρουλάκι μπες να μας γράψεις τανέα σου.

θα νιώσεις καλύτερα.

θα μιλάμε κι από τον καναδά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa μου αρεσεις σωσω

γενικα τα δευτερα ειναι πιο ηρεμα λενε και δεν θελουν παρεα γιατι την εχουν υποχρεωτικα

εγω σε ενα ρηλαξ τον εχω ολη μερα ή στο κρεββατι

ο κως τον κανακευει πιο πολυ ή οποιος ερχεται σπιτι

καλα μην πουμε για βαθμους

παντα αριστη στα μαθηματικοφυσικεςχημειες

αρχαια - λογοτεχνια μετρια - του 15 , γενικα δεν τα διαβαζα και οτι επιανα

ιστορια παντα 11 , ετσι γιατι με αγαπουσαν οι καθηγητες

και εγραψα 6 χαχαχα - τη μισω ακομα να φανταστειτε -ειναι το μονο μαθημα που μπορουσα να κοιμηθω πανω απο το βιβλιο

ντομ δυστηχως δεν μας παιρνει ειναι υπερβολικα μικρο το δωματειο και για να φυγουμε απο δω δεν υπαρχει περιπτωση εκτος εαν πλουτισουμε

κατα τα αλλα μονο κρεββατια εχουμε δοξ το θεο πολλα εαν χρειαστουν μετα.

προλαβαινεις με το θηλασμο νανα; εαν πεινασει εκει τι θα κανεις;γιατι εγω δεν το εχω επειχηρησει ουτε για μαλλι να παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To ειδα το μπεαμπα...δεν τρελαθηκα κιολας να ειμαι ειλικρινης...

Μαρκερ εγω τρελαινομουν για μαθηματικα...αντιπαθουσα τη φυσικη και κατεληξα φυσικος!επειδη περασα στην 4η επιλογη μου...

Χρυσουλα κανα δυο τα θρυμματιζαμε και τα ριχναμε στον καφε της οπως μας ειχε πει ο γιατρος και το βλεπαμε στα κατακαθια...δε διαλυοταν καλα, καθοταν...

δεν πειραζει ας ειναι σιροπι...να το παιρνει στα σιγουρα...ιδιως αυτο για να μην παθαινει κριση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα είστε απαιχτες όλες για αυτό σας κάνω παρέα!!!χι χιVag με τα πουρνάρια σου και Ντομ με την ΕΡΤ σου σας απόλαυσα!Σωσώ και μένα μια φίλη πήρε της chicco ατμομάγειρα που τα αλέθεις κιόλας στο ίδιο μπολ.Πολύ ευχαριστημένη αλλά ακριβό....Εγώ κλασικά κατσαρολάκι και ματάκι κουζίνας....χα χαΌσο για το σχολείο ανήκω στα "φυτά",αριστούχα κάθε χρόνο όλες τις τάξεις Γυμνασίου-Λυκείου....χωρίς κάποιο μάθημα να μου αρέσει ιδιαίτερα,παπαγαλάκι!!!Και τι κατάλαβα....τέλος πάντων υγεία πάνω από όλα!Ντομ ο Βασίλης σου ο μετεωρολόγος όλα τα λεφτά!Πρέπει να χει πολύ γέλιο να τον ακούς και το Μαριαννάκι σου Vag επίσης.....θέλει να της το δίνεις χαρούμενη το γάλα μαμά μην είσαι μουτρωμένη...χα χαMarker αλήθεια βαρετό το βυζοτάισμα;Και γω το χω στο μυαλό μου σα κάτι θεικό;Να μου φύγει το απωθημένο λες να το απομυθοποιήσω και να μη ψάχνομαι για δεύτερη ευκαιρία;;;Πλάκα κάνω...Και γω είμαι υπέρ των χειροποίητων ξυλουργικών από ότι neoset κλπ.Και όπως τα θες και πιο αντοχής....................................................Και μας τα παιδιά που μέναν κάτω από το σπίτι μας φύγαν Βανκούβερ πέρσυ ήταν η γυναίκα από εκεί.Πολύ καλύτερα είναι οικονομικά.Και έρχονται και τα καλοκαίρια και τους βλέπουμε....Η γυναίκα διοργανώνει γάμους και ο άντρας προσέχει το παιδί στο σπίτι και ζουν άνετα με τα δικά της μόνο χρήματα,με δικό τους σπίτι βέβαια...............Σωσώ και μας μας σκάνε για να φύγουμε...όταν θέλουμε να πάμε μια βόλτα ξεκινάμε στις 18,00 και φευγουμε στις 19,00.Βρε βάλε παπούτσια... όχι θέλω κακά ....βρε κατέβα τη σκάλα΄...όχι να πάρω τη τσάντα μου μαζί.....βρε πάμε....όχι να πάρω το νερό μου....βρε μπες στο αμάξι....οχι να μπω από αυτή τη πόρτα.....πόση υπομονή Θεέ μου!Η προκηρυξη του εσπα για παιδικούς βγήκε χθες στο site της εεταα για όσες ενδιαφέρεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ο Βασιλης τα ιδια στις ετοιμασιες...

μονο ο εκβιασμος -οκ δε θελεις βολτα προφανως οπότε παμε μονοι μας- πιανει

τα παντα με εκβιασμο αυτο το παιδι...νιωθω ασχημα...αλλα δε γινεται αλλιως...

για να φαει...για να κοιμηθει...για να μην καθυστερει και κανει χαζομαρες για να ντυθει...

αλλα εχει μια ευαισθησια απιστευτη, ενω μιλαει επιθετικα στα αλλα παιδακια τις περισσοτερες φορες(εκτος απο μπεμπακια που μιλαει προστατευτικα)

ειμαστε σιγουροι οτι το κανει για να κρυψει την ευαισθησια του...

ειναι ομως σκεπτομενο και συναισθηματικα τουλαχιστον εξυπνο παιδι...

΄΄θα φυγεις θεια Μαρια;κι εμας (οχι εμενα!εμας!με τον αδερφο του) ποιος θα μας φροντισει;΄΄

νομιζε οτι θα εφευγε η θεια πριν γυρισω απο τη δουλεια...

ή τις προαλλες που ηταν Παρακευη και θα φευγε η θεια την πηγαιναν στο λεωφορειο με τους δικους μου και λεει της θειας μου η μανα μου ΄΄κατσε εδω, πού πας τωρα..΄΄

της λεει η Βασιλης ΄΄οχι γιαγια πρεπει να παει στο σπιτι της να ξεκουραστει η θεια γιατι κουραζεται πολυ εδω κι εχει πολλες ευθυνες!΄΄

ακους εκει το σκατο! ΄΄ευθυνες!΄΄

συγκινηθηκε μετα η θεια...χεχε...

ή μου φερνε εμενα αλοιφη αν του ελεγα οτι ποναω καπου

(για τα κουνουπια μπορει να ηταν αλλα δεν πειραζει...χεχε...η κινηση μετραει...χαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η φυσικη ειναι πιο βατη απο οτι η χημεια και ειναι θεμα λογικης γι αυτο τα -τα πηγαινα παντα πολυ καλα

τα συνδιαζα με τη ζωη

τα μαθηματικα 3ης δυστηχως θεωρω οτι ειανι οτι πιο δθσκολο εχω κανει και γι αυτο δεν πηγα καλα πανελληνιες γιατι το θεμα με τις οριζουσες κλπ , αυτα τα τινει προς τα μπεδρευα στο μυαλο μου

η χημεια ειναι αλλο πραγμα βρε παιδι μου , τα εχει ολα

η βιολογια το σουπερ βεβαια

ωστε παπαγαλακι ε μαρντ , γιατι ρε συ τι εχεις περασει;

κοιτα να δεις δε λεω ωραιο το βυζι , στα αγορια οταν σταματησα εκλαιγα σου μιλαω σοβαρα και ειχα παθει τα ψυχολογικα μου

αλλα και το βυζι θελει το ρεγουλο του -τουλαιστον για μενα

οταν ειναι ολη μερα στο βυζι και ποναει και προσπαθει να φαει και χτυπιετι και κανει εμμετο, κρανιαζομαι και λεω να ειχα ενα μπουκαλι να το μπουκωνα να μην χτυπιεται πανω μου

οταν τρωει ομως και σε κοιταει μες τα ματια και γελαει ευχαριστημενο και πιπιλαει και παιζει , λες τι ωραια που ειναι

παντως βυζοφανατικη δεν με κοβω εμενα , το κανω για το καλο του μωρου.

εχει μαι φιλη μου ειπε φτηνο ξυλουργο οταν το παρουμε αποφαση να το φτιαξουμε θα παρω τιμες και θα σου ντομ. εαν δεν βιαζεσαι.

εγω θελω να φτιαξω σκαλοπατια για να ανεβαινουν και θελω και αρκετο μεταλλο ωστε να μην ειναι μπεμπεκουλε και δεν τους αρεσει μετα.

γενικα οτι κοιταξαμε δεν μου αρεσαν εμενα . ο κως αδιαφορει χαχα

εχουμε μσε ολους τους τοιχους κατι κωλογωνιες που μας τρωνε χωρο οποτε τα σκαλοπατια πρεπει αν γινουν ετσι και αλλιως παραγγελια.

γεμιστα εμεις και το βραδυ κανα κεφτε για τα αγορια

που τρωνε και εμενα το βραδυ αυτες τι μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω μια απο τα ιδια

το λες 300 φορες για να μην το κανουν και αν τους τραβιξεις απο το χερι με το ζορι πο θα στην πουν κιολας

μαμα γιατι με τραβας; μη με βαρας και δεν τους εχεις ακουμησει κιολας ετσι.

βαλε τις καλτσες σου παιδακι μου

οχι δεν μου αρεσει η γκρι

αυτη σου παει

οχι και χτυπιεται παραλληλα

θα τις φας σου λεω βαλτες

θελω τις πορτοκαλι

δεν πανε ε τα παρσινα παπουτσια

οχι θελω

θα τις φας σου λεω τελειωε αργουμε

ελα δεν τις θελω -και χτυπιεται

σκασε θα ξυπνησεις το μωρο

χτυπιεται

εαν δεν εχω χρονο καθολου - βαλε τις κωλοπορτοκαλι να τελειώνουμε\εαν εχω - θα μετρησω μεχρι το 3 - εαν δεν τις εχεις βαλει θα πας τιμωρια.

ε θα παει μαλλον τιμωρια χαχαχα

σχεδον γαι ολα αυτη η συζητηση σωσω

σπανιως να ντυθουν ηρεμα ή να κανουν κατι ηρεμα

πρεπει να εχουν τις καλες τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...