Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ή ΑΕΤΟ ΠΕΤΑΤΕ;;; Νο38


Recommended Posts

ΧΡΥΣΟύλα καταλήξατε σε όνομα;

ΑΜάν αυτά τα πουράκια... μου κατσικώθηκαν... χαχαχα

γεια σου αλεκάκο.

τέλειωσε η δουλειά ε;

τουλάχιστον, έρχεται το καλοκαίρι κ θα πηγαίνεις στο μαγαζί σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 919
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νανά Μάριος Ιωάννης..θα τον φωνάζουμε Γιάννη..πρωτότυπο Ε???χαχαχαχα

Αλέκα αν είναι να παίρνεις καλά είναι..ελπίζω να είστε καλύτερα τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ την βάφτιση της ξαδέρφη γεωργίας. ΤΗΕ αδερφής του Λευτέρη. Δύο βδομάδες πιο μεγάλη από τη Μπουμπου. Η Μάρθα βήχει κ λίγες μυξες.ίωση νομίζω ήτανε. Η Μπουμπου τίποτΑ.έκανα τουλουμπακια. Θα υπάρχει μηχάνημα.δν εξηγείται Αλλιώς. Οι ρίγες κάπως πρέπει να βγαίνουν. Τεσπα. ΚαλουτσικΑ βγήκανε. Θα επιστρέψουμε θεσ νίκη αύριο. Θα έρθει η αδερφή να μας πάρει.από Σαντορίνη. Δε κατάλαβα Πάντως πως πέρασαν οι μέρες εδώ. Αλέκα κ μετΆ τι θα κάνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω μηπως αν τα εβγαζες με χοντρο κορνε ριγωτο;;; δεν ξερω και τι υφη ειναι το ζυμαρι...

μα καμια δε μου ειπε ποσο βηταμ να βαλω για να αντικαταστησω το λαδι στο γλυκο που θελω να κανω.... αχ... θα αυτοσχεδιασω παλι...

Αλεκα περαστικα στο νησι ασς! μαλλον παρακουραστηκατε απο το ξεφαντομα.

Σωσω να σας ζησει η ανιψια.. ειπα και εγω... δε θα ξεραμε αν ηταν η μικρη σου;;;

Χρυσουλα τελος οι λαρτζ καταστασεις... δεν πεσανε οι τιμες στα μαιευτηρια;; η κουμπαρα μου νομιζω ειχε πει πως πεσανε, αλλα και παλι το σκεφτεται να γενησει σε δημοσιο.

Νανα οποτε και να γεννηθει, με το καλο να ειναι... μπραβο που εισαι ηρεμη....

ο Α ειναι καλυτερα;;;

ο αντρας νυχτα.... εχω μια βαρεμαρα....

αυριο θα ετοιμασω τις σαλατες για τη Δευτερα και θα κανω το γλυκο

αντε να δουμε...

καλο Σαββατοβραδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και γω από το pc του πεθερού...

Πολύ καλά περνάμε αν και συνέβει ένα πολύ δυσάρεστο γεγονός με ένα γείτονα και πατέρα κολλητής μας και είναι το κλίμα εδώ στη γειτονιά κάπως αλλά εντάξει με τα μικρά ξεχνιόμαστε.

Marker ευχαριστώ για τις πληροφορίες για τους παιδότοπους,είναι ευτυχώς καλός ο καιρός και πήγαμε χθες Φλοίσβο,φανταστικά,έχει ένα καφέ με γκαζόν και κούνιες και πίνεις καφεδάκι και τα μικρά στα πόδια σου αλωνίζουν.Και σήμερα πλατεία Ν.Σμύρνης καλό καιρό δώστου πάνω κάτω αυτά.

Νανα βάστα γερά να τον γεννήσεις επετειακό τον Μάριο σου!Περαστικά στον "μεγάλο"!

Vag κάνε το γλυκό να μας πεις πως βγηκε ακούγεται σουρλουπ!Αν και δε κατάλαβα απο που και ως που ειναι νηστίσιμο με βιτάμ και digestive;;Αχ όνειρο θα ναι τα μικρά σου με τις παραδοσιακές στολές,στείλε καμιά φώτο ή βάλε από δω.

Σωσώ να σας ζήσει η νεοφώτιστη..πολύ μικρό καλέ δε το βάφτισαν;Μόλις 3 μηνών;Βρήκαν τόσο μικρά βαπτιστικά;Θα περιμένω για τα τζουτζούνια,προς το παρόν τα γράφουμε κάθε ΣΚ πρωί που τα χει live στον alpha και τους τα βάζω κανα απόγευμα.

Χθες βγήκαμε με παρέα ανευ τεκνων για φαγητό και φάγαμε ένα σουφλέ....δε σας λέω άλλα είστε και ετοιμόγεννες γυναίκες!!!

Χρυσούλα ξεκουράσου και λίγο με τα μαθήματα.Γιατί δε θες να κάνεις τις ενεσούλες κορτιζόνης;Εγώ από την 32η που τις έκανα ένιωθα ήρεμη μετά.Δεν έχουν κάποια παρενέργεια ίσα ίσα βοηθούν στην ταχύτερη ανάπτυξη των πνευμόνων του μπεμπέ.

Αλέκα πνευμονία στο νησί ε;Και χωρίς πολλούς παιδιάτρους φαντάζομαι τι θα γίνεται.Περαστικά στο Αγγελικιώ!Το μαγαζί με τα κεραμικά το χετε ακόμα ή το κλείσατε πέρσι;Θυμάμα που ξεπουλούσες ή λάθος κάνω μπορεί και να τα μπερδέυω.

Να χαίρεστε τα Βαγγελάκια και τις Ευαγγελίες σας για αύριο καλή παρέλαση και με όρεξη ο μπακαλιάρος!!!χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου.

ακόμη εδώ...

ΜΑΡΝΤ, η γιατρός μου είχε πει ότι έχουν παρεέργειες αυτές οι ενέσεις.

τις κάνουν σε περιπτώσεις που τα θετικά της θα είναι πιο πολλα από τα αρνητιά.

αν δεν είχαν περενέργειες, όλες μας θα τις κάναμε προληπτικά.

ΒΑΓΚ, περιμένω εντυπώσεις από το γλυκό..

ΝΟΜίζω ότι τα τουλουμπάκια θέλουν ειδικό μηχάνημα.

ΑΛΛΑ είστε μολυριτσες...

η μια με το σουφλέ, η άλλη με τα πουρρακια, τουλομπάκια...

ΧΘες ξύπνησα στις δύο, δεν μπορούσα να κοιμηθώ και τι έκανα;

πήγα στην κουζίνα κ έφαγα...

Ο α είναι πολύ καλύτερα.

ίγες μυξούλες του μείνανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα μπηκα να δω που εισαι...

οκ εδω εισαι!!!

αφου ο Ανθιμος ειναι καλυτερα ολα οκ..!!!!

εχουμε παρει παγωτακι για το βραδυ..νεες γευσεις με βιολογικο γαλα :-p:-p:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια;;;

Νανα κανονισε... αυριο εχω τη γιορτη μου. λες του χρονου να γιορταζετε γεννεθλια;;;;

αρχισες και τα μεταμεσονυχτια γευματα;;;;; να σε δω σε μερικες μερες που δε θα προλαβιανεις ουτε τη μερα να φας! :lol:

Χρυσουλα εκλεκτικη σε κοβω.... καλη ορεξη!

Μαρντιο καλα να περνατε στην πρωτευουσα...

τι εγινε με το γειτονα;;;

γιατι και εγω απο το πρωι ολο αρνητικα ακουω...

βγηκε η διαταγη και πανε15 ατομα καθε μηνα για το επονεμο 3μηνο αποτο τμημα μας στον Εβρο...

φυσικα τον Απριλιο ειναι μεσα και ο αντρας....με τις υγειες μας παλι...

και μεχρι να προλαβω να το χωνεψω ηρθε και η μεγαλη κατραπακια...

ο θειος μου που μενουν Λαρισα, 5ος και μοναδικος αδερφος απο τη μερια της μαμας μου, ενω ηταν ωραια και καλα στην Ελβετια ταξιδι που εδω και ενα χρονο δουλευει ο γιατρος-πλαστικος ξαδερφος μου και ξετρελαινοταν με την σχεδον 1χρ εγγονη του.... ανεβασε πυρετο χθες βραδυ, το πρωι ειπαν να τον πανε στο νοσοκομειο, αρχισε να μην τους αναγνωριζει, τον πηγαν εσπευμενα τελικακαι τον εβαλαν αμεσως εντατικη σε καταστολη γιατι ηταν επιθετικος και τραβουσε ορους και οξυγονα.... και ενω στην αρχη ελεγαν οι γιατροι για κρισιμο 48ωρο τωρα.... απλα μετρανε ωρες! απο σηψαιμια μαλλον... λεπτομεριες δεν ξερουμε... γενικα ολη η χρονια τον εριξε πολυ... στην αρχη περισυ κολησε Η1Ν1, μετα επεσε πολυ ο αιματοκριτης, τον ξαναεπιασαν τα αυτια του που εχει χρονιο προβλημα και το φθινοπωρο εκανε εγχειρηση κοιλη. αρα ο οργανισμος του ειναι ζορισμενος αν και ειναι 60αρης...

οι αδερφες του χαλια φυσικα... η μανα μου δε θελει να ερθει εδω να ειμαστε μαζι αποψε...

αυριο θα ερθει σιγουρα για να φαμε το μεσημερι και λεω να μην την αφησω να παει πισω μετα...

δε θελω να χτυπησει τηλεφωνο.....

αυτα...

κατα τα αλλα... να με χαιρεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

ΒΑΓΚάκι χρόνια πολά

ΝΑ σε χαίρονται τα παιδάκια σου κ ο ανδρούλης σου.

υγεία να έχετε.

όσο για το θείο τι να πω...

ΕΛΠίζω να μην πονάει...

ΤΟ βράδυ είχε πολύ βήχα κ τώρα έχει πηχτές μήξες κ δε δέχεται να του βάλω σπρέι...

ΧΘΕΣ ήρθε η κουμπάρα κ μας έφερε το παρκοκρέβατο

ΧΩΡίς να πούμε καάτι ή να φαίνεται τι έχει στο κουτι κ μετά από ώρα, της λέι ο α... έφερες δώρο στον άριο;

ευτυχώς δεν έκανε θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalημερα...βΓΚΕΛΙΩ χρονια πολλα κ καλαλ..να σε χαιρομαστε..

να εισαι παντα γελαστη οπως εισαι τωρα..

εμεις χθες γυρισαμε απο καβαλα..με το λεωφορειο ο λευτ κ εμεις με το αυτοκ του γκομενου της αδερφης μου..

να ναι καλα ταπ αιδια..

η μαρθα γκρινια πολυ χθες..το βραδυ πυρετο..ξςκινησε 37,5 μετα παραπανω..στο τελος 38,2 κ εδωσα αντιπυρετικο..δεν αντεξα..γιατι ηταν πολυ μαραζωμενη..εννοειτια δεν εφαγε τιποτα αλλα δε με νοιαζει..πολυ βηχα,μυξα..δε ξερω..σημερα ειμαστε καλεσμενοι σε 2 σπιτια αλλα δε ξερω αν θα παμε..η μπουμπου τιποτα ακομα..φτου..

τα νταιτζεστιβ ακουσα κ γω οτι ειναι νηστισημα..

βαγκ πως βγηκε το γλυκο;;παντως δεν αλλαζουμε πολυ ευκολα το βιταμ σε ελαιολαδο..εχει διαφορα..

τι εγινε με το γειτονα μαντρ;;ζει;;

περνατε καλα;;

κανω γυαλακια..θα παω κ τα τουλουμπακια τυπου στις επισκεψεις..εκανα κ κατι κουβεροτυρακια με κορν γι αυτους που νυστευουν!

εσεις τι θα κανετε σημερα;;

ποιος αλλος γιορταζχει;;τη πεμπτη επιστρεφουμε ηρακλειο..

περναμε πολυ καλα εδω παντωςε..ισως επειδη ειχαμε να ερθουμε κανανε χρονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμείς όποτε πάμε ελλαδα, αρρωσταίνει ο α...

ΔΕ σαε είπα...

είδα στον ύπνο ότι ήμουν εκκλησια και προσκηνυσα ια εικόνα με ένα ξανθό κοριτσάκι...

μετά εμφανίστηκε μπροστάμου ζωντανή και κρατούσε κατί ροζ στα νέρια της κ μου το πρόσφερε...

εγώ τρόμαξα στην αρχή αλλα αμέσως χαςρηκα γιατί λέω είναι η παναγίτσα κ ήρθε ναμου πει ότι είναι καλά το παιδάκι μου.

Κ στον α είχα δει την παναγια με τη μορφή της μαμμας μιας φίλης μου που είχε πεθάνει κ τη λεγαανε παναγιώτα.

μου είχε πει ότι το παιδάκι μου είναι υγιέστατο κ να μην ανησυχώ..

ΑΠίστευτο;

Πάλι μου εμφανίστηκε τη μέρα της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Νανά ανατρίχιασα με τα όνειρα σου....Βοήθεια σου και όλη ευλογία της πάνω σας...

Δε το ξερα για τις ενεσούλες ότι έχουν παρενέργειες δε μας ανέφερε τίποτα ο γιατρός.Στα μωρά έχουν παρενέργειες ή στη μαμά που τις κάνει;Ετσι από περιέργεια ρωτάω για την ιστορία,εμείς δεν εμφανίσαμε κάτι.

Vag πολύχρονη να χαίρεσαι την οικογένεια σου και να σε χαίρονται να σε γερή και δυνατή να μεγαλώνεις όμορφα τα παιδάκια σου.Κρίμα για το θείο.Εμάς δυστυχώς ο γείτονας ήταν μπαμ και κάτω,ανακοπή.Μπήκε τουαλέτα και αργούσε φώναξε η γυναίκα του μπήκε και τον είδε κάτω. Ηταν μια και κάτω.Αύριο είναι η κηδεία.Η γειτονιά είναι παγωμένη.56 χρονών μαθηματικός εν ενεργεία πολύ της παρέας χωρίς προβλήματα υγείας.Πάντρεψε την κόρη του επίσης Ευαγγελία τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε.Η μάνα του ζει. Αστε μια τραγωδία.Και δυστυχώς επειδή πρέπει να τον δει ιατροδικαστής η κηδεία από την Παρασκεύη λόγω αργιών θα γίνει αύριο και στο σπίτι γίνεται λαικό προσκύνημα. Πήγαμε και μεις με τον άντρα μου αλλά νομίζω ότι σε τέτοιες στιγμές ο πολύ κόσμος δε βοηθάει πάντα.Θέλεις και λίγο ηρεμία να κάτσεις να το σκεφτείς να το χωνέψεις δε ξέρω...

Σωσώ καλή επιστροφή και μεις Τετάρτη απόγευμα γυρνάμε.Πήγαμε allou fun park σήμερα,χθες Φλοίσβο το απόγευμα μάλλον στον παιδότοπο που είπε η marker athens heart.Τα της Κηφισιάς μας πέφτουν μακρυά.

Αλήθεια άλλα Βαγγελάκια έχουμε;Να τους χαίρεστε όλους και του χρόνου με υγεία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

τι κανετ;

τη Νανα ακομα εδω τη βλεπω ε;

σε βλεπω με προκληση στο τελοςεσενα ; :D

και αυτα τα ονειρα σου -πωπωπω!!!εγω γιατι κοιμαμαι ξερη; \ουτε οενιρα βλεπω και σεισμος να γινει δεν θα σηκωθω

Γιατι αρχιζεται ονόματα; εμεις δεν εχουμε καταληξει ακομα -μια Αγγελος λεμε - μια Μαριος απο μενα λεμε -ο Κωστας το δικο του δε θελει να βγει το δικο του -τη πεθερα δεν τη βγαζω με την καμια (εχει βγει το ονομα της) - δεν ξερω ειμαι σε σκεχψη ακομα -ο Κως δεν εκφραζει αποψη

Εμει 3ημρο στο εξοχικο -ολοι κρυωμενοι γυρισαμε και σημερα δεν περασαμε καθολου καλα - εχθες ηταν οκ -βγηκαμε μεφιλους

σημερααα;;;; μην περιγραψω

Χρυσουλα πηρα τιμες πηραμε - να στις γραψω αυριο -αν και μου ειπανοτι προσφατα αλλαξαν παλι

,πας πειπτωδη με αμοβη γιατρου (1500) και τη συλλογη του ομγφαλολακουντικου που το χρεωνουν εξτρα βγαινει συνολο περιπου στα 3200 - με μεσα τις εξτρα εξετασεις του παιδιου

εμεις εδω δεκατα ολοι -μυξες -βηχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ μου χρονια πολλα

καλα να περασετε εαν πατε πουθενα σημερα

παλι εσας στελνουν; πραγματικα δεν το καταλαβαινω -επειδη ειστε πιο κοντα; εδω ατι φιλοι αστυνομικοι δεν νομιζω να εχουν βγει εκτος Αττικης ποτε.

ενι γουει -υπομονη τι να πω - μπορεις να κανεις αλλιως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

siga poy ua thn lgitvname..38.8 το μωρο..ανυσηχο././δεν εδωσα αντιπυρετικο...καημενακι..η θουλη με πρησμενο λαιμο..ορο κανει..τα παιδια μπουκωμενα..η μαρθα καλα προς το παρον..πηγαμε στη θεια στη θερμη..το ξεσκισαεμ παλι..αντε ρε νανα με το ονειρο..απιστευτο!

αυριο παλι δουλειες...καφεδες..

εβγαλα αφθες στο στομα...ποναω!

φακ!

τλεευταιες μερες με ξαδερφια..περναμε πολυ ωραια αλαλ μου ελειψε κ το σπιτι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τις ευχες...

αλλα δε γιορταζουμε σημρα...

ο θειος μου πεθανε 7παρα το πρωι ωρα Ελλαδας...

η πτηση επιστροφης θα ειναι Πεμπτη και η κηδεια Παρασκευη...

ηδη ηρθε η θεια μου απο την Κρητη...

Νανα με το καλο..

αντε και το επομενο να ειναι κοριτσι συμφωνα με το ονειρο.

Μαρκερ και ο Σπυρος με το που γυρισαμε(ειχαμε παει στην ξαδερφη μου που ηρθε η μαμα της απο Κρητη) εκανε 38,2! ελπιζω να ειναι επιδη αλλαξε το προγραμμα του σημερα και αυτος δεν ειναι της ταλαιπωριας... ξυπνησε πρωι, πηγαμε εκκλησια, ηρθαν γιαγιαδες και παππους για φαγητο και για μεσημερι κοιμηθηκε μονο 1-1,5 ωρα απο τις 3 που εχει συνηθισει... και μετα παλι εξω...

μακαρι να ειναι αυτο... ο λαιμος του δεν ειναι κοκκινος παντως..

να ειναι καλα και το πρωι να παει σχολειο γιατι θα ερθει η φιλη μου η κομμωτρια να την δωσω πραγματα για το μπεμπη της που θα γενηθει σε λιγους μηνες. καθησματακι αναξιου και φαγητου, αν θελει καλαθουνα, μπανιερακι κουβερτες, σεντονια κλπ....

ρουχα τα αγοριστηκα τα εχω δοσει στην κουμπαρα μου αλλα ετσι και αλλιως δεν ταιριαζει η εποχη...

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

βαγκ, συλλυπητήρια για τον θείο.

απότομος θάνατος αλλα πολύ σημαντικό που δεν ταλαιπωρήθηκε...

ΡΕ συ βαγκ... σε αυτήν την εγκυνοσύνη μου έφερε το ροζ... χαχαχα

έχω λίγα πονάκια σήμερα ... κ με ενοχλεί η μέση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, καλη βδομαδα...

Χρόνια Πολλά Βαγκ...ζωή σε σας!

Σορυ βρε φιλεναδα σε ξεχασα φετος...

Ρε παιδια δε γινεται αυτο...ο Βασιλης παλι αρρωστος...Κυριακη απογευμα με το καλησπερα 39,5...αποψε 40,5

γαμησε με δηλαδή...

ειμαστε και οι 2 πτωματα απο την κουραση και την αυπνια...

γιατι ηταν ολη νυχτα και ο μεγαλος και ο μικρος στο ποδι...

του Βασιλη του ποναει ο λαιμος του από προχτες...εχει βραχνιασει, βηχει, εχει μια μικρη καταρροη σαν μπουκωμα που δεν εχει ξεσπασει ακομα...και φοβαμαι για ωτιτιδα παλι επειδη δεν ξερει να φυσαει τη μυτη του, ρουφαει κιολας...την τυχη μου...αντι να φυσαει...

και ξερετε την αλλη φορα που πηγε νοσοκομειο...απο ωτιτιδα ηταν...μαλιστα κυριε...τοσο υψηλος πυρετος 41.3 κι ακατεβατος....

Χτες εκανα και πρωτη φορα στη ζωη μου μπακαλιαρο σκορδαλια και παιδευτηκα η αχρηστη με τα κουρκουτια...

η σκορδαλια που εκανα ποσοτητα για ενα μηνα :lol: καλη ηταν...ο μπακαλιαρος μου τα χαλασε και δεν ξαλμυρησε και καλα...και γενικα τι ηθελα και παιδευτηκα η μαλακισμενη, ειχα το παιδι αρρωστο και ημασταν και οι δυο μας μονο...δεν τρωγαμε που λεει κι ο αντρας μου ψωμι και τυρι καλυτερα...

Βρε Νανουκα μου δεν καταλαβαινω ειχες δυο εκ. διαστολη την Παρασκευη κι ακομα;;;

εγω πήγα στο μαιευτηριο με πονους στο Βασιλη 11 το βραδυ και με ειδε η μαια και ειχα δυο εκ διαστολη οπως εσυ και 4.00 το πρωι τον γεννησα!!!

Πώς γινεται αυτο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως με κανατε και γελασα...Νανουκα με το ΄΄πηρα την παιδιατρο να ειναι σε ετοιμοτητα΄΄

και Βαγκ με το ΄΄Ο Σπυρος σκότωνε Τουρκους΄΄

Σωσωκα πολυ πυρετο η μπεμπα...δειχνει να την ενοχλει κατι;θα την πας παιδιατρο ή περιμενεις 3 24ωρα;

Κι εγω συμφωνω μαζι σου στο θεμα παντοφλα

Ρε συ Μαρκερ ειναι δυνατον ξυπολυτα χειμωνιατικα;εδω με καλτσες τον εβλεπε τον Βασιλη μονο η παιδιατρος και ειχε φρικαρει...θα αρρωστησεις του φωναζε...

ειναι δυσκολο να τα κυνηγας ολη την ωρα αλλα μαθαινουν, θέλοντας και μη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Σωσω δεν εχω παρει κανενα κιλο...οπως και στις προηγουμενες δυο εγκυμοσυνες μου...

αλλα μη σκιαζεσαι εγω η ηλιθια αντι να τα παιρνω στην εγκυμοσυνη τα παιρνω μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εγω χαλια - δεν μπορω μιλια να βγαλω

ενι γουει - εαν αυριο δεν καλυτερεψω αρχιζω αντιβιωση

οταν γενικα κρυωνουμε μας ριχνει πολυ κατω

χαχα λες Νανα τσαμπα να ετοιμαζεις τα μπλε; :D

ποτε δεν ξερεις βεβαια -μη το γελαμε

μας ελεγε φιλη οτι οι κουμαροι τους περιμενανε κοριτσι - ανε γεννανε με καισαρικη -βγαινει η μαια και λεει να σας ζησει ο γιος και εγινε χαμος κυριου στο οσοκομειο -τους κανανε μεχρι και τσαμπα τεστ πατροτητας για να σιγουρευτουνε :D

Ζωη σε σας βρε Βαγκ

Και περαστικα στο Σπυρετο -πηγατε σχολειο;

Βρε ντομ γιατι να κρυωσουν; αρχικα ολο το σπιτι ειναι στρωμενο -μεσα εχουμε στανταρ 20 βαθμους και το δωμτειο τους 19-20 παντα λιγο πιο χαμηλα

εγω κυκλοφορω με καλτσα και κοντομανικο ολο το χρονο και α παιδια με φανελα και ψιλο μλπουζακι

και γενικα φετος ειδικα δεν εχυμε κρυωσει τραγικα πολυ οπως αλλες χρονιες

ασε που οταν δεν εκλεινε μια πληγη στο ποδι του Νκου μου λεειο γιατρος "ε αστο και λιγο ξυπολιτο μεσα στο σπιτι και εσυ τι θα παθει;" :D

γενικα καλτσες φορανε και τις αφηνουν στα ποδια δεν εχω θεμα -αλλα και να τις βγαλουν και να μεινουν λιγο ξυπολιταρια δεν θα τους πω τιποτα -εαν δω οτι ψυχραινε ο καιρος θα τους πω να τις βαλουν

Σωσω τοσο πυρετο το μωρο ε;

εγω θα ειχα δωσει απο πολυ πριν αντιπυρετικο και θα ειχα σταντ μπαι και μια αντιβιωση - δεν μπορω φοβαμαι πολυ και δε θελω να ειναι ουτε βραχνιασμενα ουτε τιποτα -λογω ευαισθσιας δικης μου εαν ειναι και αυτα ετσι μετα την 3η μερα εαν δεν αρχισουμε αντιβιωση ειμαστε για νοσοκομειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα ρυζωτο με λαχανικα

ειχε βγει τελειο του ανκλ μπενσ δοκιμαστε το

μονοι σας εισασταν και εφτιαξες τοσα ντομ;

το Φανη ποιος τον εχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα που ειμαι στη δουλεια τον εχει η θεια μου, και τους 2 τους εχει η θεια μου...

ρε παιδια 2 μερες τον πηγα παιδικο Πεμπτη Παρασκευη απο τοτε που αρρωστησε...3 βδομαδες οφ ηταν...και αυτες οι 2 μερες ηταν αρκετες για να μου τον κολλησουν...

ειχε δικιο ο αντρας...επρεπε να αφησω ολο τον Μαρτη...

λυπασαι τα λεφτα που δινεις τσαμπα στο σταθμο και τραβας τα μαλλια σου μετα...

περαστικα βρε Μαρκερ...εγω θα σου λεγα παρε το γιατρο σου να αρχισεις και σημερα αντιβιωση

Τι να πω ο καθε παιδιατρος λεει τα δικα του τελικα...

εμενα που ειναι και φιλασθενος ο Βασιλης γινεται χαμος αν τον δω ξυπολυτο...

καλα αυτο το περιστατικο με τους κουμπαρους της φιλης σου τι μας το ειπες τωρα;για να το ονειρευομαι;;; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Μόλις γύρισα κι εγώ απο τη Β' επιπέδου... Επιβεβαιώσαμε ότι είναι κοριτσάκι. ΠΗΤ 23/8 σταθερά, βάρος 487γρ. Όλα φυσιολογικά. Πλακούντας μπροστά και πλάγια και τράχηλος 38χιλ με μέτρηση απο την κοιλιά (στην αυχενική ήταν 35χιλ.)... Και τέλος κορίτσια μου... έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά!!! Μια χαρά μου τα βρήκε όλα ο γιατρός μου. Σε 6 βδομάδες, 4/6 , θα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου!
    • Εγω το πρώτο μου παιδί το γέννησα με καισαρική όποτε λογικά και το δεύτερο έτσι θα πάει δεν πιστεύω ο γιατρός να με πάει φυσιολογική γεννά λίγη παίρνουν το ρίσκο μετά από καισαρική να σε βάλουν να γεννησεις φυσιολογικά έχουν περάσει και 2 χρόνια από την καισαρική όποτε το εχω ξεγράψει πλέον το φυσιολογικό τοκετο  κοριτσια εύχομαι να είστε τυχερές να ζήσετε αυτήν την όμορφη στιγμή με την φυσιολογική γεννά 😊
    • Mια χαρά η β επιπέδου, τέλεια! Κι εγώ κορίτσια με φυσιολογικό τοκετό θέλω.. Θα ξεκινήσετε τίποτα ασκήσεις ή κάποια προετοιμασία? δεν έχω ψάξει ακόμη γι' αυτό.. @Elk εσύ πώς το ξέρεις ότι θα σε πάει καισαρική? Εμένα αυτό που αγχώνει κορίτσια είναι ότι γεννάμε Αύγουστο.. Αν τύχει να λείπει ο γιατρός και δεν προλάβει να έρθει? Γενικά τι κάνουν? Μένουν απίκο και περιμένουν την κάθε μία πότε θα την πιάσουν οι πόνοι?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...