Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ή ΑΕΤΟ ΠΕΤΑΤΕ;;; Νο38


Recommended Posts

μάρκερ, είναι πολύ περισσότερες οι αντοχές.

άσε που δεν έχεις το άγχος για το πώς θα αντιμετωπίσεις κάποιες καταστάσεις...

πχ θηλασμό, μπάνιο, αλλαγή πάνας κτλ κτλ...

μαράοι, πώς το πήρε ο διονυσάκος;

εννοώ που δεν μπορεί να φάει τα γαλακτ πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 919
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νανα τοσο ξυπνουσε και ο Θ...

σιγουρα οι αντοχες ειναι πιο πολλες..ασε που ξερεις τα παντα πλεον σχεδον..

δε νομιζω οτι εναι νωρις για ζηλιες...θα του περασει...

Μαρια πιστεψε με αν δεν καπνιζεις δεν εχεις καμια πιθανοτητα να εξελιχθει σε κακοηθεια...

αφωνια και να μαθεις να μιλας βγαζοντας τον αερα απο την κοιλια κα οχι με το λαιμο..

Σωσω μπορω να τρωω κοτοπουλο καθε μερα με καθε τροπο...πεθαινω...οσο δεν μπορω να φαω μοσχαρι...

με τη δουλεια πραγματικα κανω απιστευτη υπερβαση..εκανα γ λυκειου 1-8 σερι..δεν εχω αλλο κουραγιο...θα το σκεφτω πολυ αν θα κανω Δευτερα και τριτη που ελενα κανω...

ο Θ παιζει με μια μπαλα μεσα στο σπιτι ..αναρωτιεμαι πως θα κοιμαται ο μπεμπης με τετοια φασαρια ....ουτε θελω να του λεω συνεχεια μη και μη κανεις αυτο και το αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egv lev oti νωρις για ζηλιες ακομα...εγω νομιζω ας πουμε οτι απο δωβ κ περα η μαρθα θα βγαλει χολη..

πιο πριν δεν την πολυενοιαζε..

εγω εβαζα τομπρεξ νανα..εχουμε αδειασςει πολλα κουτια στο ματι και των 2 κοριτσιων..

η μικρη κανει διαρροιες..σας το ειπα;;

αλλα κατα τα αλλα ευδιαθετη κ τρωει..

ρε χρυσουλα πες κ σε μας συνταγες με κοτοπουλο γιατι εγω μονο κοτοσουβλακια τα κανω αλλα βαρεθηκα!!

πηγαμε σουπερ μαρκτ και εκκλησια..αλλα και στα 2 ηταν απαραδεκτη η μαρθα και φυγαμε..κ εχασε κ το αυριονο παιδικο..

αυειο αν εχει καλο καιρο,που δε το βλεπω θα παμε κεντρο με τη μαρθα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζητειται βοθρατζης για φουλ τάιμ απασχοληση!

καλα μιλαμε... εχω αδειασει... 3 μπουκαλια χλωρινη και ποσα ξυδια... τα χαρια μου σκασανε απο τα απολυμαντικα σαπουνια..

και φυσικα... δεν τη γλυτασα και εγω!!!

ω, ναι!

ουτε η Μαριαννα την αντιβιωση.. ανεβασε την 3η μερα 39 και οπνεσε το αφτι οποτε... ρουφα την αντιβιωσουλα και ολα καλα...

σημερα και τα 2 που ηταν καλα ηταν σα σελινιασμενα! ειχαν μερες να παιξουν μαζι και να κυλιουνται, να παλευουν, να παιζουν, να μοιραζονται παιχνιδια!

εγω την Πεμπτη εκανα μια φορα διαροια και ανεβασα 38 πυρετο. Παρασκευη ξυπνησα με 37,5 και ημουν μια χαρα ολη μερα αλλα το απογευμα... ετρεχα!

και σημερα ξυπνησα με 38,5 πηρα ντρπον και ημουν παλι μια χαρα ως το απογευμα που.... τρεχα!!!

εχω και ενα βηχα που δε μπορω να μιλησω... θα παρω αεριους γιατι μπορει να ειναι αλεγρικο. το μπαλκονι ειναι κιτρινο απο γυρη! το επλυνα το πρωι και το απογευμα παλι χαλια.

αυριο θα παω δουλεια. θα ερθουν τα πεθερικα. δε θα ειναι η συναδελφισσα ευτυχως, μην την κολησω...

Δευτερα θα την εχω απο μακρια...

τα μικρα καλα ειναι για παιδικο λεω, αλλα τα πεθερικα θελουν να ερθουν να τα κρατησουν και Δευτερα, οποτε θα τα παω Τριτη.... λεμε τωρα...

Σωσω η διαιτα δε με εκανε κλικ... πολυ καιρο ρε συ... και αν τη χαλασεις στην υπολοιπη ζωη σου θα ξαναβαλεις παραπανω;;;

Μαρκερ μετα τη γεννα κανε καμια βιωψια να ηρεμισεις και να μην το εχεις στο νου σου...

Ντομ εφυγε ο ταχυδρομος;;;; λενε χτυπαει 2 φορες.... ο δικος σου;;;;

Μαρακι σε ποσο καιρο θα ξανακανετε προκλιση;;;

Μαρντιο και ο γειτονας και 2 συναδελφοι που κανουν λογοθεραπια τα παιδακια τους τα παιρνουν τα λεφτα απο εοππυ. ελπιζω να μη χρειαστει καν φυσικα. αλλα λες να πρεπει να τις χωρισειες και εσυ ταξη τελικα;;; και εμενα στην αρχη δε μου ατρεσε που μου τα χωρησαν αλλα οντως ο Σπυρος σταματησε να ειναι ουρα της ΜΑριαννας...

Χρυσουλα τοσες ωρες δουλειας ρε συ;;; τελικα μονο στο μαιευτιριο θα χαλαρωσεις...

Νανα... μπραβο παραγωγη!!!!!!!

καλα σιγουρα ο Μαριος θα περασει εκπαιδευση πεζοναυτη απο τον αδερφο του τα επομενα χρονια!

πωπω... καλα που δεν ξυπνανε απο το βηχα μου...

εφυγε και ο μπαμπας μας... να δουμε αν τον κολησαμε και αυτον... χιχιχι....

τωρα μετραμε αντιστροφα μεχρι Μ.Παρασκευη ή στην καλυτερη αν παρει ρεπο, Μ. Πεμπτη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,'

αχ ρε Βαγκ ουτε η ανοιξη σας αφηνει να ηρεμησετε...αντε οι τελευταιες αρρωστιες σας να ειναι αυτες...

ποτε θα τους βρισω ολους και θα μαζευτω σπιτι μου να μεγαλωσω τα παιδια μου δεν ξερω...

Σωσω μονο ψητο και μονο ασυνοδευτο???ποσες συνταγες να υπαρχουν για αυτο???

κατεβηκες κεντρο τελικα???

πραγματικα χθες τα εφτυσα..με επιασε μια μλκ να κανω τα παντα...βγηκαμε και βολτα με τον μικρο...επεσα πτωμα το βραδυ..κα αυτος φυσικα 10-7 σερι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου.

τι κάνετε;

εγώ πέρασα ένα υπέροχο σαββάτο με την κουμπαρούλα μου...

τι καλά που ηταν.

ευχαριστήθηκε κ τον βαφτιστικό της κι αυτός τη νονά του.

με βοηθούσε κ με τον μικρό...

τη βγάλαμε στο σπίτι.

δενήθελε να πάμε βόλτα κ το απόγευμα άρχισε να βρέχει.

φάγαμε κ σκάσαμε...

η μαμά της μου έστειλε κ κολοκυθόπιτα που τη πατρεύω κι εκείνη την φτιάχνει υπέροχη.

αλλά, στο αεροδρόμιο της κράτησαν τις μερεντούλες...

του έφερε τη λαμπάδα με το ελικόπτερο τιυ πλεειμομπιλ κ ρούχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

επιτελους βρήκα τα κατατοπια εδω!

πρεπει να δω για τα τικερακια τώρα.

Καλε το άλλο σουκου γεννατε μαρ, χρυσουλα;

Μαρ διάβασα τα νέα σου. Δε νομίζω να ειναι τίποτα. Σίγουρα πρεπει να γίνει βιοψια αλλα θα δεις όλα θα ειναι καλα.

και γω έχω κάνει βιοψια για το στήθος. Επρεπε απλά να γίνει για να είμαστε σίγουροι. Ακόμη και ο Διονυσακης στις ενδοσκοπησεις εκανε. Δε σημαίνει κάτι αυτό. Είσαι θετικός άνθρωπος! Όλα καλα!

γοα τον θηλασμο θα κανεις αυτό που νιώθεις. Οταν έρθει η ώρα για τις εξετάσεις μετά βλέποντας και κάνοντας.

εμεις καλα. Εγω μια χαρα.

Προκληση μάλλον θα αργήσουμε αρκετα. Ρωτησες Νανα πως το πήρε.... Οχι και πολυ καλα. Αλλα συζητήσαμε πολυ και του είπα οτι η κοιλιτσα πονουσε απο το γάλα και δε κάνει να ξαναπιει για καιρο. Μάλιστα προχθές παίζαμε με τη κουζίνα του και μου έδωσε και καλα να πιω γάλα. Μόλις το ήπια λέω ωχ ωχ η κοιλια μου πονάει! Δε θα ξαναπώ γάλα!!! Καραγκιοζιλικια με λίγα λόγια για να συνηθίσει παλι.

ευτυχως βρίσκω πολλές εναλλακτικές.

δηλαδη μερεντα με λάδι καρυδας και κακαο και μέλι...

ορεξη να χεις.... Βρίσκεις..

του έφεραν οι δικοί μου χθες μια ταμειακή μηχανή και εχει ξετρελαθει... Χαχα

ψωνιζουμε, πληρώνουμε και μετά μαγειρευουμε. Εχει ξεχαστεί πολυ με το παιχνίδι.

εστρωσε και το στόμαχακι του. Επαθε χοντρή πλάκα. Ποναγε και είχε αέρια, διαρροιες, γκρίνια...

ολα καλα τώρα.

Θα επανέλθω.. Να σας διαβάσω και πιο καλα.

με τα τικερς πως τη κάνατε;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

Ελα ρε βαγκ - καλα τωρα παιζει πολυ αλλεργια ρε γμτ - περαστικα σε ολους σας. πραγματικα ισως το χωρισμα πολλες φορες βοηθαει τα παιδακια που δεν ειναι τοσο θαρραλεα. ειδικα σε εσας βαγκ το θεωρω πολυ περιεργο -δεν ξερω πως θα ηταν με ενα αγορι και ενα κοριτσι

τα δικα μου τους αρεσει πολυ η παρεα των κοριτσιων - τα φιλανε παιζουν μαζι τους -τα προσεχουν ενω με τα αγορακια ειναι πιο επιθετικα ισως γιατι ειναι και στο σπιτι πολυ αντροκατασταση

ημερα γιουβαρλακια για ολους και αυριο δλδ το ιδιο -ειχε φτιαξει η πεθερα 300 κιλα και μας τα μοιρασε σε ολους

μπραβο που περασατε ωραια Νανα - ολοι μαζι μεινατε;

καλε γιατι κρατησαν την μερεντα - τι μπορει να ηταν αυτο το καφε πραγμα σε βαζακι χαχαχα - εκτος εαν ηταν πολυ ποσοτητα

εχω βαλει και ακουω πολυ κλαπατσιμανο πρωι πρωι και ο αντρας που ειναι του ροκ βαραει εγκεφαλικα χαχαχα

πηρα κινητο χθες και ολα τα κουλα συνεβησαν

ηρθαν οι νονοι του Νικου - του πηραν πολυ ομορφα πραγματακια καταχαρηκε -μονο που την πιστα την ξαναειχαμε αλλα δεν ειπε τιποτα ο κακομοιρης -μονο οτι την εχουμε αλλα δεν πειραζει λεει. Ειπε ευχαριστω τους φιλησε και ηταν τυπος και υπογραμμος. τα παπουτακια ηταν κατι αμερικανικα και ηταν τεραστεια - εχουν μεγαλυτερα μεγεθη εκει μαλλον ε; τα σκετσερς που του πηρα ηταν 28 και της ειπα το ιδι νουμερο να παρει αλλα ηταν βαρκες

θα τα αλλαξει

το κιν τωρα -καλα θεικο

αλλα ενω το ειχα βαλει για το 1ο φορτισμα - μπαινει στο δωματειο μα η μεγαλη της το παιρνει στα χερια της και σε κλασματα δευτερολεπτου της το παιρνω

παω μετα το βραδυ να το ανοιξω και τι να δω;

ειχε πατησει μια γλωσσα που δεν την ξερει ουτε η μανα της -κατι ξερω και απο γαλλικα -γερμανικα-ιταλικα -ισπανικα - οχι να μιλαω βρε παιδι μου αλλα ξεχωριζω τη γλωσσα και καμια λεξη -απο αυτο ντιπ

να μην μπορω να βρω ουτε το οχι - τι να σας πω οτι ημουν 2 ωρα στο τρανσλειτ για να το ανοιξω και μετα μεσ του σιτ της εταιρειας και τρανσλειτ να αλλαξω γλωσσα - ειχα κατι νευρααα

τελικα ειχε επιλεξει πολωνεζικα!!!

αφου το εφτιαξα -σημερα παω να βαλω σιμ και θελει την micro-sim

οποτε αυριο παω κοσμοτε να αλλαξω καρτα - χεσε μεσα -της ταλαιπωρια

βαγκ ναι θα του το συζητησω την παρασκευη αυτο για τη βιοψια -οχι αφαιρεση αρχικα γιατι θα πρεπει να κοψω θηλασμο -λεω να κανω τη βιοψια εκτος εαν παει καλα ετσι; και εαν ειναι κακο τοτε να κανω χειρουργειο

εγω δεν κοιμαμαι τα βραδυα καλα - εχω πολυ αγωνια - γυρναω κοιταω την κουνια και νομιζω οτι κατι λειπει. μλκ γιατι νιωθω πολυ κουραση απο την αυπνια

Χρυσουλα 6 και σημερα ε; στειλε το ονομα που θα εισαι δηλωμενη να βρεθουμε γιατι προβλεπω να φωναζω στους διαδρομους Χρυοσυλα του Μαμμυ που εισαι χαχα

Ναι Μαρακι τιποτα δεν θα ειναι - αφου ηδη χθες ημουν σουπερ αλλα απο τη χρηση τησ φωνης παλι εκλεισε ο λαιμος .

Πωπω αυτο με το Νιονιο σας μου φαινεται μανικακι ρε συ με τοσο ιδιαιτερα φαγητα κλπ - καλα σιγουρα δεν μπορεις να κανεις αλλιως αλλα θελει πολυ υπομονη μου φαινεται.

εσυ καλα πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhμερα κ απο μας...δε κατεβηκα κεντρο τελικα..κατσαμε σπιτι..φακ..το απο δεν ειχαμε τι να κανουμε κ τελικα κατεληξε με 3 οικογενειες φιλων κ τα πσιδια τους..

μεχρι τις 10,30..ευτυχως ειχα προψημενενς πιτσες κ κερασα κατιτις..

σημερα το πρωι σπιτι..φυσαει..η μικρη κ χθες διαρροιες..αλλα καλη διαθεση κ ορεξη..

ποτε να την παω στο γιατρο;;

4 φορες τη ημερα περιπου νερουλα κιτρινα..καλη ορεξη..

μπραβο ρε νανα που πςερασατε καλα..αληθεια γιατι τις μερεντεςςεντυπωση μου κανει..

κοτοπουλο μπιφτεκια κ πατατες στο φουρνο για σημερα..

το ταχυδρομο δεν τον εχω εντοπισει ακομα..

ρε συ βαγκ...αληθεια;;ολοι μαζι αρρωστοι;;πωπωπω!!

μακαρι να ειναι το τελευταιο που λεει κ η χρυσουλα..

αυριο θα κατρβω κεντρο..τελος..

χθες εκανα και μια ατασταλια στις 3 βδομαδες..

εφαγα μισο τοστ..

ε τα εβλεπε χθες και ...

το μετα δε το ξερω..εχετε δικιο οτι μπορει κ να μην τη κρατησω..αλλα ισως αλλαξω πιστευω ως προς τους υδατανθ που μονο με αυτους ζουσα..

τι να πω!!

θα δειξει..

εχω να φαω κουλουρι 3 βδομαδες..και ετρωγα για 15 χρονια τουλαχιστον καθε πρωι..

χρυσουλα αληθεια ποτε θα τους σιχτιρισεις και θα ξεκουραστεις;;

αλαλ ειναι κ δικια σου επιχειρηση..

μαρκερ τι κιν πηρες;;

αυτο με τη βιοψια δε μπορει να γινει μετα;;απο 4 μηνες ας πουμε;;

πηρα εξεταση της μαρθας..ιναι η πιο συνηθες μικροβιο για ουρολοιμωξη..δεν εκανα αντιβιογραμμα..λυπηθηκα τα 10 ευρω που θα εδινα παραπανω..

ισως χρειαστει επααληψη αλλα να μου την γραψει..

θα κλεισω ραντεβου παιδιατρο απο βδομαδα..να μας μετρησιε κιολας..την μαρθα εννοω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω αφου τωρα την εχεις ξεκινησει κριμα δεν ειναι; τοσος καιρος ετσι τσαμπα θα παει; - γιατι δεν κανεις παραλληλα κανα γκιλι; ποιο πολυ να ου δινει συμβουλες ο διαιτολογος. παντως ρε συ πραγματικα για πες κιλα και υψος γιατι απο φωτο εγω μια χαρα σε βλεπω και οταν ειχες ερθει μια χαρα φυσιολογικη θα σε ελεγα

καλα φωτομοντελα δεν εισαι χαχα -αλλα και ποια ειναι; χαχα

ναι καλυτερα καντις επαναληψη πρωτα - να τη γραψεις φυσικα και την καλ και το αντιβιογρ -ειναι πολλα τα λεφτα.

για 4 μηνες δεν το κοβω να μπορει να περιμενει - κανονικα μου ειπε θελει 15 μερες με φουλ κορτιζονη και 10 μερες αφωνιας αλλα παιζει σημαντικο ρολο και η εγκυμοσυνη - ισως μετα τη γεννα να θεραπευτει γρηγορα μου ειπε -οι ορμονες δεν το βοηθανε και τα αντισωματα κλπ πανε ολα στο παιδι τωρα -γι αυτο θελει να περιμενουμε. με κορτισζονη δεν γινεται να θηλαζω -μου ειπε να το κοψω για τις 15 μερες -αλλα δεν θελω.

δεν ξερω τι θα γινει - τιποτα πιστευω

αλλα χειροτερεψα σημερα πολυ

τι να πω θα ζητησω παντως και 2η γνωμη αφου γεννησω -αν και τον εμπιστευομαι πραγματικα

το HTC 8s πηρα - σουπερ ειναι

καλα γενικα μονο οταν τα κλαταρουν τελειως παιρνω κινητα -ελπιζω να κρατησει κανα 3χρονο και αυτο γιατι πολλα τα μανια ηταν.

τη μικρη δεν θα την πηγαινα εγω τουλαχιστον - αλλα σιγουρα θα ειχα παρει τηλ την παιδιατρο - που θα μου ειχε πει να αρραιωσω το γαλατακι για 4 μερες και εαν δεν επαναλθει να παρω για 1 εβδ το χωρις λακτοζη. αυτη τη θεραπαεια στις διαρροιες μας εδινε εμας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περισσοτερο νερο αντι για σκονη

δλδ να βαζεις τις μισες μεζουρες για το νερο που βαζεις - για αρχη και μετα σιγα σιγα τις αυξανεις εαν εδις οτι παει καλα

αυτο καναμε εμεις τουλαχιστον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!!!

σωσω περαστικά.

απο την ίωση ειναι οι διαρροιες;

Τελικα είχες δώσει αντιβιωση με την ίωση που είχε;

κανετε και δίαιτα βλέπω! Καλή επιτυχία!!! :)

βαγκ καλα διάβασα; Και σεις με ίωση; Περαστικά ρε παιδι!

μαρ καλα είμαι. Περάσαμε μανικακι όντως. Πιο πολυ φοβήθηκα. Έχουμε κόψει παιδικό και μάλλον τον κόβουμε γενικώς. Εχει ταλαιπωρηθεί με τις ιωσεις και επιβαρύνεται πολυ.

αφου έχουμε πάρε δώσε με παιδάκια και κάνουμε πολλές δραστηριότητες νομίζω παει για φέτος το σχολείο. Εμεις είμαστε και σε νησί οπότε αλλη ζωή. Μπανακια, βόλτες.

εγω καλώς εχόντων των πραγμάτων δε θα κάτσω πολυ μέσα όταν με το καλο γεννησω. Ας ειναι καλα ο μαρσιπος. Μέσα το νινι και βολτιτσες.

η φάση ειναι οτι τώρα θα του κοψω και σιτηρά. Χαχα εδω πέφτει γέλιο.

αλλα πάμε καλα.

θα παραγγειλω τώρα αλεύρι καρυδας απο το αμαζον μάλλον για κανένα κεηκ, γλυκισμα κλκλπ

θα κάνουμε τη δίαιτα αποκλεισμου για να τσεκάρουμε αν παίζει και δυσανεξια στη γλουτενη.

ολα γίνονται. τα παιδιά μόνα τους σε καθοδηγούν πολλές φορές. Αλλιώς και να μη γίνει αυτό όταν κόβεις τη τροφή που τα πειράζει επειδή νιώθουν μεγάλη ανακούφιση δε τη ξανά ζητούν.

παντως γενικα ειναι καλα.

Περιμενει λεει να βγει η μπεμπα! Χαχαχα θέλω να δω τα φάτσα του όταν δει το μωρο! Χαχαχαχα

μαρντ είχες ρωτήσει για λογοθεραπεια; Κάτι είχε πάρει το μάτι μου.

μονο θα κερδίσει η μικρή. Δε θα χάσει σίγουρα. Έχεις μετρό σύγκρισης επειδή εχει τη δίδυμη της. Αυτό λεει πολλά. Οτι όντως θέλει βοήθεια. Δεν υπάρχει λόγος να αργούμε για τέτοια θέματα. Ετσι και αλλιώς γίνεται πολυ όμορφα η διαδικασία και ειναι σα παιχνίδι. Φυσικα πρεπει να πέσεις σε σωστό ειδικό.

Γνωμη μου με λίγα λόγια να πάτε να σας δουν. Αν χρειάζεστε θα σας το πουν.

ο δικός μου εχει απογειωθεί. Κοντεύει να ξεπεράσει τα παιδιά της ηλικίας του. Ασε που και μεις έχουμε βοηθηθεί. Έχω μάθει τόσα ενδιαφέροντα πράγματα. Γιατι ο λογοθεραπευτης εκτός απο τον λόγο διορθώνει και αλλα πράγματα.

απλα ειναι ειδικότητες που τραβάνε χρήμα. Μια διάγνωση αναπτυξιολογου που δειχνει θεμα αυτόματα θα μοιράσει χρήμα σε λογοθεραπευτες, εργοθεραπευτες, ειδικούς παιδαγωγούς κλπ

οντως όμως υπάρχει θέμα;

δυστυχως ο γονέας πρεπει να ειναι πολυ ενημερωμένος για να μη τη πατήσει.

εμεις όντως το είχαμε ανάγκη.

με τη διάφορα οτι δεν ηταν σωστή η διάγνωση. Υπήρχε θέμα αλλα όχι αυτισμος. Είχε περάσει πολλά απο την αλλεργία που χτύπησε πίσω αναπτυξιακά.

Δε μασαγε σκέψου... Μόλις ξεκίνησε να μασάει, μίλησε... Τυχαίο;

Τεσπα ειναι μεγάλη η δική μας ιστορία.....

Μαρ περάσεις και συ πολλές ιωσεις!!! Που να στρωσεις;;; Και όντως η εγκυμοσύνη δυσκολεύει τα πράγματα!

Την αλλη εβδομάδα θα έχετε τα μωρακια σας αγκαλιτσαααααα!!!!!!!! Τρελαίνομαι!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ πάλι.ο α πήγε κινηματουράφο με την κουνιάδα κ τα ιαδερφάκια του.

μαράκι μου, πολύ χαίρομαο που ο διονυσάκος έχει τρομερή εξέληξη.

τώρα για την αδερφούλα τι να πω....

δεν ξέρω κατά πόσο το πιστεύει αυτό όυ λέει...

ή τέλος πάντων, δε μας διευκρίημσε για πιο λόγο την περιμεενει... χαχαχα

χρυς κ μαρκ έφτασε κι ο δικός σας καιρός....

τελικά δε θα έχουμε πολύ διαφορά.

χρυς, τι να πω... είναι πολύ ζόρι να δουλεύεις τον τελευταίο καιρό...

κι εγώ θέλω διαιτα ρε σωσώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου έμειναν επτά κιλά από τη γέννα κ θέλω άλλα τέσσερα για να φτάσω τα πενήντα οκτώ που ήμουν πάντα.

αλλα είμαι λυξούρα ρε παιδιά..ν

αλλα τι να κασνω;

τέτοια κολοκυθόπιτα να την αφήσω να πάει χαμένη;

χαχαχα

μάρκερ, γέννα με το καλό κ όλα θα γίνουν όπως πρέπει.

η μτομ εελεγε ότι ξέρει έναν καλό ωρλ.

βαγκ, ώρες ώρες σε θαυμάζω για τις αντοχές σου.

γιατί δε λες στη μαμάσου να έρθει για βοήθεια;

γίνομαο γραφική αλλά...

κάθε μέρα είμαστε κ καλύτερα.

έχουμε μπει σε εεναν ρυθμό κ όλα γίνονται πιο ευκολαο α είναι πιο ήρεμος κ δεν ασχολείται συνέχεια με το μωρό.

κ το μωρό κοιμααται πιοκαλά, τρώει πιο καλά... κάθεται στο ρηλάξ πιο πολύ ώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα νανουκα πραγματικα είμαι σίγουρη οτι δεν εχει συνειδητοποιήσει τι συμβαίνει!

εχω πει στον Αντρέα με το που μπούμε με το μωρο να τραβάει βίντεο! Χαχαχα

τι γραφική καλε!!!! Μη λες τέτοια!

Μπραβο!!!! Και για το μωρο και για τον ανθιμο!

ασε που μας ανεβαζεις και το ηθικό!!!! :)

εχει πολυ καλή εξέλιξη όντως ο μικρός. Πάντως σήμερα με τόσα μέσα και τόση ενημέρωση όλα τα παιδάκια εχουν ίσες ευκαιρίες.

Επίσης Μαρντ να σου πω οτι καλύπτονται απο τα ταμεία οι συνεδρίες. Εμεις περνάμε απο επιτροπή. Βλέπουν τον μικρουλι και παίρνουμε έγκριση απο το ταμειο. Κάθε χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τα χάσεις νανουκα τα κιλά. Μια ΧΑΡΑ. Σε καλο δρόμο είσαι. Ακόμη Λεχωνιτσα είσαι.

ειδα τη φωτό του μωρού!!! Κουκλος ειναι!!!!! Είχα γράψει ποστ τις πρώτες μέρες των αλλαγών και δεν το είχε πάρει! Φτου φτου! Μωρουδιλα! Αχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκρρρρ δεν έφαγε απόψε... Πόσο μου τη σπάει αυτό!

μου έφερε η μητέρα μου τα πρώτα ρούχα της μπεμπας! Καλα έχω κατουρηθει! Απο ζαρα! Τι όμορφα που ειναι! Μια γλυκα! Και απο βδομάδα θα πάω μπενετον να πάρω και τα υπόλοιπα.

κοιταξα μαδερκερ δε μου άρεσε τίποτα. Ενώ στον διονυσακη τα είχα πάρει όλα απο εκεί.

ειδα μπήκε και η συμπεθερα μου; Βρε καλυψω! Που είσαι βρε πουλί μου!!! Να μπαίνεις!! Μας ελειψες!!!!

καλα εγω βλέπω φωτο της μικρής στο φεις! Κορίτσια μιλάμε για κοριτσαρο!!!!! Με ένα μακρύ μαλλί! Φοβερό πλάσμα!!!! :)

καλυψω λες να μου βγει και μένα πουτανος;;; Χαχαχαχα

ντομ έχω να της πω πολλά όταν γεννηθεί! Το τι ιωσεις έχω περάσει δε λέγεται φέτος! Καταλαβαίνετε όλες σας! Φανταζεσαι να γυρίσει να μου πει δε με χεζεις ρε μάνα μια μέρα ε; Η ο γιος μου.... Που έχω λιωσει πάνω απο τη κουζίνα αυτες τις μέρες με τα ιδιαίτερα του!

Να μου λεει ε σελω ψαακι. Σελω αβονενονο(αυγολεμονο)...... Και δωστου εγω να φτιάχνουν σούπα αυγολεμονο στον κοντε.

Περναει η ώρα μου όπως καταλαβαίνετε..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε βλεπω στον Αντ1 καινουριο σοου... τωρα το πηρα χαμπαρι... ε, μεσα στη μοναξια... καλο ειναι..

εσυ ΜΑρακι πιο ορεξατη για κους σκους σε βλεπω τωρα που ερχεται η κορη....

αλλα ρε συ, τετοιος αποκλεισμος σε τροφες;;;; ευκολοτερος τροπος δεν παρχει;;;

Νανα τη μερεντα την κρατησαν γιατι ειναι ρευστη. εμεις τοοοοτε που ειχαμε παει Γερμανια και φερναμε κατι σοκολατακια (κολαση!) γεμιστα με μερεντα στον ελεγχο αποσκευων το μηχανημα το εδειξε απαγορευτικο επιδη ηταν ρευστη η γεμιση! αλλα τα ανοιξαμε και η στρουμπουλη κοπελα που ηταν υπευθυνη, αφου τα ειδε μαζι με οοολα τα αλλα καλουδια που ειχαμε στην ιδια τσαντα μας τα αφησε.

Σωσω η μικρη μονο διαροια εχει; κανε αυτο με το αραιωμενο γαλα που λεει η Μαρκερ.

τοσο αερα εχετε καλε κατω;;; το καλοκαιρι δηλαδη θα σας παρει και θα σας σηκωσει;;;

εδω λεμε οτι ζεσταινει καθε μερα και περισσοτερο... ευτυχως...

Χρυσουλα μακαρι να μπορουσανε ολες οι μανουλες να ειναι στο σπιτι να μεγαλωνουν τα παιδια τους... να ηταν οι νομοι σας τη Φιλανδια ρε παιδι μου... τοτε που ακομα ειχαμε περισσοτερες επαφες με την penpal μου και ειχε γενησει, θα ειχε αυτη 2 χρονια αδεια ανατροφης και μετα 1 χρονο ο αντρας της (!) μεχρι να φτασει η ηλικια του παιδιου να γινει δεκτο σε παιδικο σταθμο! χελοου!!!!!!αααχχχχχ....

αχ ρε Μαρκερ, ερχεται η ωρα να γεμισει η κουνια! και θα ψαχνεις με το χερι την πιπιλα να τη χωσεις στο στοματακι για να κοιμηθει λιιιγο ακομα!!!!

καλε αφου θα γεννησετε ιδιες μερες δεν εχετε κανενα κονε εκει να σας βαλουν στο ιδιο δωματιο;;;;

Μαρντιο.... πρεπει να ερθει Δευτερα να μαθουμε νεα σου;;;

εμεις εδω καλυτερα... αν και ο Σπυρος για δευτερη μερα μολις σηκωθηκε απο το μεσημεριανο υπνο ειπε οτι ποναει το αυτι του... εβαλα σταγονες και μετα τιποτα.. αυριο στη γιατρο...

σημερα πηγα και δουλεια! επιτελους!

οταν γυρισα η πεθερα... δε φαγανε ουτε ψωμι με μερεντα, ουτε με μαρμελαδα... μονο λιγες βουκιες... και καλα που ειχα φερει 2-3 κουλουρακια για να εχουμε για τον καφε και φαγανε αυτα....

ε, καλα τη λεω... 10 μερες με γαστρεντεριτιδα ειμαστε κουλουρακια θα εφτιαχνα;;;;;;;;

στο κατω κατω το ντουλαπι ειναι γεματο με τοσα κουτια διαφορα μπισκοτα!

οχι που δε θα εβρισκε να πει...

και ρωταει... αυριο τι ωρα να ερθουμε;; (σημερα ηρθαν 8:30)

7:30, λεω.

τι;; τοσο νωρις;;; εμ, τοτε πιανω δουλεια.

ε, και οταν τα πας σχολειο;;;;

αφου ομως ΔΕΝ θα τα παω σχολειο αυριο.

ε, καλα, και τι ωρα θα σχολασεις;;;

2:30

πωπω... τοσες ωρες;;;

εμ, αφου δεν ειναι σ/κ!

δαγκωθηκε. αλλη φορα και αρρωστα θα θελει να τα στελνω σχολειο για να μην ερθει ολη μερα...

αφου μια χαρα ειναι. ατοι ηθελαν να τα κρατησουν αλλη μια μερα. ας προσεχε.

ποια με ειχε ρωτησει γιατι δε φερνω τη μαμα μου για βοηθεια...

το Σαββατο ηταν τα 40 του αδερφου της και δεν ηθελα με τιποτα για να εχω βοηθεια, να κολησει και αυτη και να μην παει...

Τριτη ή Τεταρτη θα τη φερω για λιγες μερες...

αντε καλη βδομαδα να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

μάρκε, εννοείται ότι μείναμε όλοι μαζί

κοιμηθήκαμε κ μαζί.

ο π με τον γιο του... χαχαχα.

άκουναφρικάρεις...

στον γάμο μου μέναμε μέσα στο απίτι είκοσι άτομα.η

ήταν τέλεια.

από πανού έβλεπες να ξεφυτρώνει κ κάποιος άνθρωπος.

στο δωμάτιο μου κοιμόμασταν... εγώ, η κουμπάρα μου,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ συνεχίζω...

εγώ, ηκουμπάρα μου, η αδερφή της κουμπάρας, ο γιος της κ δύο φίλες μου...

φρίκαρες;

χαχαχα

βαγκ, δεν παίζεταιηπεθερά σου...

ναι ρε καλυψούλα... να μπαίνεις πιο συχνά.

θέλουμενέα από πούτανο κ από γιαγιά πούτανου...

χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα.. μικρη συνεχιζει διαρροιες και της εκανα ρυζονερο..να το φδοκιμασω αυτο 1 μερα και αυριο περνω παιδιατρο..

εντωμεταξυ τρωει κανονικα..οποτε δε πολυ ανυσηχω!!

αληθεια θα τον σταματησεις το νιονιο;;

λες να του κακοφανει;;

μηπως να το εστελνες μεχρι να γεννησει κ μετα να το εκοβες;;

ξενερωσα πολυ σδημερα..εχασα μονο μισο κιλο με τοσα κοτοπουλα κα τετοια..

κριμα!!

ντομ;;την γνωμη σου;;δσου εχει τυχει εσενα;;

νανα...καλε τι γραφιλη;;πας καλα;;1 χαρα τα λες και ετσι να πηγαινετε..

εδω ηλιο..

η μαρθα παιδια δεν κατουρησε χθες το βραδυ..12,30 πριν παμε για υπνο εμεις την εβαλα κ κατουρησε και το πρωι στεγνη..λετε να τα καταφερει;;

παντως ειδατε..περιμενα σημαδι..αυτη μου το πε..

που δε φοραει η φιλη της η μαρια..

αυτο που λεει κ το μαρακι..το παιδι σου δειχνει..θα κατεβω κεντρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Παλι το εντερ δε δουλευει μη χεσω

Θα φυγω σε λιγο να βγαλω καινουριο sim γιατι ηπαλια είναι μεγαλη

Εδώ ας πουμε καλα

Δεν μιλαω από χθες το απογευμα καθολου και νιωθω και ένα τραβιγμα– ο Στελιος εκανε κρατημα αναπνοης από το πολύ γελιο και κατερευσε και αρχισατα ουρλιαχτα – χεσε μεσα – καλα να ειμαστε θα γτιαξει η φωνη που θα παει

Βαγκ οποτε ειστε καλα εσεις – μπραβο ρε συ –αυτό ηταν τωρατελος οι ιωσεις πια –λογικα παντα. Η πεθερα είναι κλασικη – εμ θελει να τοπαιξει καλη εμ σου βγαζει και την πιστη – η βοηθεια της είναι ρητορικη – όπως οιερωτησεις –περιμενει απαντηση – όχι πεθερουλα μου ευχαριστουμε για τη βοηθειααλλα θα τα παμε σχολειο τελικα χαχα

Καλο το καινουριο σοου –λιγο μεγαλο είναι βεβαια καιβαριεμαι.

Χρυσυολακι εσυ θα πας στο ντελουξ τελικα; Εγω σε απλο και θαζητησω από τον 5ο και πανω σε παραθυρο –χαχα –πολλα θαλω βεβαια.Στειλε σε ποιο θα εισαι εάν είναι αν τις ρωτησω.

Σωσω γιατι δεν παιρνεις τηλ ρε συ και θα την πας; Να δεις νααλλαξεις γαλατακι για λιγες μερες θα σου πει. Λογικα την πειραζουν ταγαλακτοκομικα εάν βγαινουν κομμενα.

Καλα νανα ενοειτε ότι αυτό που μου περιγραφεις είναι απελπισιαγια μενα χαχα. Αλλα εχουμε σπιτια να τους φιλοξενησουμε τοσους ανθρωπους εμεις εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...