Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ή ΑΕΤΟ ΠΕΤΑΤΕ;;; Νο38


Recommended Posts

Εγω είμαι! Το maraki_1978!

Κάτι έγινε και επέστρεψα με άλλο όνομα....

θα φτιάξει πιστεύω.

δε σας διάβασα φυσικα.

Δεν πέτυχε η πρόκληση του μικρού. Φακ.

ξαναμανα απο την αρχή. Τέλος πάντων....

Κατα τα αλλα καλα. Εγω πολυ καλα. Κουράζομαι λίγο λόγω του Διονύση που εχει ιδιοτροπια με το φαΐ παλι αλλα δε βαριέσαι... Ολα θα γίνουν.

περιμενω γονείς τουλάχιστον το Σάββατο. Ερχονται νωρίτερα για βοήθεια.

θα μου φέρουν και ρουχαλακια για τη κοριτσαρα μου. Και έχω γράψει στον α. Τι θέλω να μου φέρει απο Αθήνα το σουκου.

Πω πω ντομ! Εφυγες και συ τα μισά! Περνάει ο καιρός!

ανυπομονω να τη γνωρίσω τη μπουκιτσα μου!

χρυσουλα, μάρκερ την άλλη εβδομάδα είστε; Είκοσι κάτι του μηνός; Με το καλο κοριτσαρες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 919
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα,

Μαρακι λογικα θα ξαναπροσπαθησετε καποια στιγμη ε???

ε ολα καλα θα πανε...υπομονη χρειαζονται ολα...

Σωσω σαν να σου κακοφαινεται ε???χαχχαχαα!!!!

Ντομ θα ερθεις να μας δεις εαν μπορεσεις ε???χαχαχχχα!!!!καλα θα ηταν να ειμαστε στον ιδιο οροφο τουλαχιστον να εχουμε ευκολια...

εδω τα ιδια..ευτυχως το συναχι μου υποχωρησε...

ο μικρος χτυπαει πολυ και ποναω στα πλευρα μου...

ρε Μαρια λες να το εχει πιασει το 3κιλο???

ο Θ συνεχιζει το λιγοστο φαγητο αλλα δε σκαω...εχει μειωσει και το γαλα σχετικα παντως...

καιρος τελειος...

μακαροναδα για σημερα και θα παω και ενα κομμωτηριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...

Μαρακι θα χεις τη μπουμπου σου αγκαλια και θα της λες μωρη πουτανιτσα τι περασα για να σε κρατησω...

Μαρκερ σε καταλαβαινω απολυτα με την ιγμοριτιδα...ετσι κι εγω ανα 5 λεπτα οπως λες εβγαζα χλαπατσα

αλλα μεχρι να τη βγαλω αυτη η χλαπατσα ηταν μαζεμενη 4 μερες στο αυτι και ποναγα οικτρα...

κοριτσια ευελπιστω να ερθω να σας δω...και τις 2!Ωραια θα ειναι!

Σωσωκα φυσαει ε;εμεις εδω και 2 μερες πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

γυρισα απο ντοκ

οχι καλα τα νεα με το λαιμο - ενι γουει

γενικα μαλλον θα χρειαστει χειρουργειο να κανουμε βιοψια

η βελτιωση ηταν πολυ μικρη με την κορτιζονη

ή δεν θα θηλασω και θα κανω φουλ αγωγη με κορτιζονη ή θηλαζω και βλεπουμε πως θα παει

μπορει να ειναι και κακο οπως το βλεπει -καρκινο εννοουσε αλλα δεν ελεγε τη λεξη

αφωνια οσοσ μπορω λεει

το εχω ρηξει στην ψυχοθεραπεια με φαι - χαχα - ρε δε μπα να παρω αλλα 2 κιλα σε μια βδμ εδω εχουμε σοβαροτερα θεματα

Χρυσουλα μου στανταρακι ειναι πανω απο 3κιλο

εγω νιωθω σουπερ παλι με τον μπεμπη δεν με ενοχλει καθολου- κουνιεται σαν να κανει κολυμπι δεν κλωτσαει πια

Μαρακι κριμα που δεν επιασε η προκληση ελπιζουμε την επομενη ετσι; ολα καλα θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε μαρκερ..τοσο σοβαρα ειναι το θεμα;;μλκ!

ποσες αντιβιωσεις εχεις παρει ως τωρα;;ενημερωτικα!!

χρυσουλα μακαρονια ,ε;;εχω να φαω υδατανθρακα κοντα 3 βδομαδες..τεσπα..ας οψςεται!!

ψιλοβρεχει κιολας ςδω..αυτο με το ευχαριστω δε ξερω τι ειναι..ετοιμαζω σε λιγο καιρο σαπουνια γλυκερινης..νομιζω θα βγουν τελεια!!χαχαχ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΜΑΡΚΕΡ ΤΩΡΑ!!!

του εχεις εμπιστοσυνη;τον ξερεις χρονια ομως νομιζω ε;

παρε το γυναικολογο σου τωρα να του τα πεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Βρε Μαρκερ μου τί λές κορίτσι μου;;; Απαπαπα.... εύχομαι να μην είναι τίποτα τέτοιο. Η Παναγίτσα να σε φυλάει και να κάνεις προσευχούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τις φωνες θα ειναι μωρε - ελπιζω δλδ

οπως και να χει θα το παλεψουμε ;) -μουγκαμρα δυστηχω ειναι οχι δυσκολο - αδυνατο

η 4η φορα θα ειναι σωσω με αντιβιωση απο οτι θυμαμαι δλδ

δεν σας ειπα ναρκωμανακι το εχω καταντησει αυτο το μωρο - κουδουνιασμενο θα βγει

δεν εχω να του πω κατι βρε ντομ -δικο μου θεμα ειναι μετα - το μωρο δεν επηρεαζεται σε κατι

θα με δει την Παρασκευη πριν γεννησω - μετα γενναω και λογικα κατα τις 15/5 θα παω να με ξαναδει

δεν με βαζει ετσι θα το παρακολουθουμε - εαν σιγα σιγα βελτιωνεται εστω και λιγο δεν θα προχωρησουμε σε τιποτα - εαν δεν βελτιωνεται πρεπει να δουμε τι ειναι - μπορει και τιποτα - μπορει και ΤΟ κακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Μαριλου μου -κανε και εσυ καμια γιατι εγω δεν τα παω καλα με τις προσευχες

Ολα καλα θα ειναι - ενταξυ αυτος σαν γιατρος πρεπει να πει ολα τα ενδεχομενα -καλα κανει

και θα προτειμουσα να κανω βιοψια να πω την αληθεια να δουμε σιγουρα τι ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα λοιπόν, τίποτα δεν είναι και τέλος..... θετικά σκεφτόμαστε! Καλά κάνεις βέβαια και το ψάχνεις όσο είναι νωρίς μπορεί να το προλάβεις.

Σωσωκα με τέτοιο καιρό δεν πιστεύω να ισχύει το απογευματινό καφεδάκι;;;; Εγώ θα κάτσω μέσα και μην σου πω οτι θα ανάψω και τζάκι! μπρρρρρρρ πολύ κρύο σήμερα και βροχή.....

και ήθελα διευκρινήσεις για την ντουκαν..... πω πω θέλει πολύ ενημέρωση πριν αρχίσει κανείς. Ερωτήσεις για όσες γνωρίζουν:

1) στην 1η φάση τα γαλακτοκομικά είναι 0% ενώ στην 2η φάση μπορεί να είναι και 2%; Είναι ελεύθερα στην ποσότητα;

2) μπορεί να γίνει συνδυασμός πρωτεϊνών την ίδια μέρα; Πχ. μοσχάρι το μεσημέρι και κοτόπουλο το βράδυ;

3) χρησιμοποιούμε ελαιόλαδο στην 1η και την 2η φάση; Και αν ναι, που και πόσο;

4) στην 2η φάση αναφέρει στα λαχανικά τον πελτέ & το πουμαρο αλλά όχι την φρέσκια ντομάτα... ισχύει;

5) το χοιρινό δεν επιτρέπεται;

6) την 1η φάση μπορείς να την κάνεις πάνω από 10 μέρες;

Αυτές προς το παρόν.... αντε να δούμε.... καλά αν τελικά κάνω αυτήν, σίγουρα μετά το Πάσχα. Μεγαλοβδομάδα νηστεύω τα πάντα και δεν έχω σκοπό να το αλλάξω φέτος. Ε, μετά για την μέρα του Πάσχα θα χαλάσω την καρδιά μου; Να φάω τον σουβλιστό οβελία μου σαν τελευταίο καλό γεύμα και ξεκινώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει ρε παιδι μου δε λεω, αλλα χανεις τιποτα να τον ενημερωσεις;

τι να πω...ολα καλα ευχομαι ολόψυχα και τσάμπα να σε αναστατωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Μαρια να παρεις και μια δευτερη και τριτη γνωμη και πολλες...

μπορει να ειναι ερεθισμενες πολυ οι φωνητικεες σου χορδες...

γεννα με το καλο και το κοιτας αμεσα...

ο πατερας και η μανα μου λογω δουλειας εβγαζαν συνεχεια καλους ολοκληρους αλλα με αφωνια και θεραπεια περνουσε αλλα ηθελε χρονο...

δεν εχω ιδεα απο διαιτες αλλα καλο ειναι να παιρνουμε λιγο απο ολα τα τροφιμα...

εγω μετα το Πασχα (Μαριλου εννοειται) θα μειωσω τις μεριδες και βραδυ μονο γιαουρτι..αν κοψω ψωμι , γλυκα, πατατες και γενικα τους συνδυασμους τροφιμων ξερω πως σε 1 μηνα θα εχω χασει τουλαχιστον 3 κιλα ..θα φυγει και η κατακρατηση , θα κανω και κανενα τσιγαρακι να μου κοβεται η ορεξη θα εχω και το τρεξιμο των πανελληνιων..τι στο καλο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το τι ινέρωμα εφαγα με τις αλλαγες

α στο καλό...

μέρκερ μου, να πας για δεύτερη γνώμθ

κι εγώ ήμουν μπουκωμενη, σχεδόν, σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την τρίτη πίγαμε παιδιατρο.

έβαλε εναεμιση πόντο ύψος κ ξεπέρασε το βαρος της γέννησης του.

η γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένη μαζί του.

οι θηλές τον ζορίζουν κάποιες φορές, αλλά στρώνουμε σιγά σιγά.

τα βράδια κίμάται στο κρεβάτι του κ ξυπνάει τρεις με τέσσερις φορές.

βγάζω κ με το θήλαστρο γιατί πρήζομαι.

ξεκίνησα κ τράπεζα για όταν επιστρέψω στη δουλειά.

τσιμπλιάζει το δεξί ματάκι του.

η γιατρός είπενα του βάζω γαλατάκι κ αν δεν περάσει α αρχίσουμε σταγόνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο α μου ζηλεύει...

ξυπνάει κοιμάται κ η έννοια του είξαι ο μάριος.

ικανοποιείται απίστευα όταν τον κάνεινα κλαίει...

απόψε έρχεται κ η κουμπαρούλα μου.

πόση μου έδωσε αυτο... μονο να ξέρατε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποτε νανα με το θηλασμο σουπερ -μπραβο σας - 4 φορες τη νυχτα ε; πωπω μαρτριο μου φαινεται πλεον αυτο - θα το κανουμε ομως δε γινεται και αλλιως - ο γυναικολογος μου ειπε να μη θηλασω καθολου - να το κοψουμε και να παω να κοιταξω τη φωνη -καλα το αποκλειω και δεν νομιζω να το θελει ακι ο ωριλα μου γιατι το θεωρει δεδομενο οτι θα θηλασω και σκεφτοταν τη αγωγη να μου δωσει και να μιλησει με το γιατρο κατα τη διαρκεια του θηλασμου μεχρι να παρουμε αποφαση τι θα κανουμε. Χρυσουλα μου αυτο ακριβως μου ειπε ρε γμτ - οτι δεν ειναι χαρακτηριστικη εικονα πολυποδα ή καλου για να ξερουμε τι ειναι - και απο τη στιγμη που δεν βελτιωνεται πρεπει να ελενξουμε αρχικα εαν ειναι κατι καλοηθες και απλα θα περασει με τον καιρο ή κακοηθες και πρεπει να παμε πιο επιθετικα. φυσικα και θα παρω και αλλη γνωμη οσο και εαν τον εμπιστευομαι και ο πατερας μου να ηταν που λεει ο λογος ανθρωποι ειμαστε μια γνωμη ακομα δε βλαπτει. επειδη το ειδα και εγω θα σας βαλω φωτο να δειτε πως ειναι περιπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1) στην 1η φάση τα γαλακτοκομικά είναι 0% ενώ στην 2η φάση μπορεί να είναι και 2%; Είναι ελεύθερα στην ποσότητα;

2) μπορεί να γίνει συνδυασμός πρωτεϊνών την ίδια μέρα; Πχ. μοσχάρι το μεσημέρι και κοτόπουλο το βράδυ;

3) χρησιμοποιούμε ελαιόλαδο στην 1η και την 2η φάση; Και αν ναι, που και πόσο;

4) στην 2η φάση αναφέρει στα λαχανικά τον πελτέ & το πουμαρο αλλά όχι την φρέσκια ντομάτα... ισχύει;

5) το χοιρινό δεν επιτρέπεται;

6) την 1η φάση μπορείς να την κάνεις πάνω από 10 μέρες;

Απαντησεις

1)Ας ειναι μεχρι 2% κι απο την 1η φαση δε χαλασε ο κοσμος (το 0% που εχει μονο η φαγε ειναι περιεργως αξιολογο)

2)Μπορεις και την ιδια ωρα να τα συνδυασεις και φυσικα οσο θελεις απο αυτα τα 2

3)Κανονικα στη 1η δε θελει λαδι αλλα εγω μπορει να εβαζα λιγο αν εψηνα στο αντικολλητικο κανα κοτοπουλο-δεν εγινε και τιποτα για 1 κουτ.γλυκου

4)βαζεις πουμαρο και γενικα ο,τι βλεπεις στα συστατικα οτι δεν εχει ζαχαρη, σε ολα αυτο προσεχεις, μουσταρδες, κετσαπ(υποψιν μονο το 17 κετσαπ δεν εχει ζαχαρη, τα χω ψαξει ολα στο σκλαβενιτη)

και μουσταρδα ντιζον γιαυτο λεει, επειδη δεν εχει ζαχαρη, αλλα προσοχη ειναι καυτερη, εγω παντως εβαζα εκμα απαλη, δεν εχει ζαχαρη

5)χοιρινο αρνι δεν επιτρεπονται, φαε να φχαριστηθεις Κυριακη του Πασχα

6) ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ, δεν αντεχεται αλλωστε...στη 2η φαση τι νομιζεις;μερα παρα μερα σκετη πρωτεϊνη θα χεις...

καλη επιτυχια!θα σας κανω παρεα αμα γεννησω και σταματησω θηλασμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.vsc-athens.gr/voice2.asp?id=7 - φωτο δεν βα<ει δεν εξρω γιατι - αλλα πατηστε στον συνδεσμο ειναι ετσι και πιο κοκκινη η φωνητικη χορδη. - πωπω τωρα το ειδα Νανα θελει να κλαιει ε; ελπιζω να του περασει γρηγορα του Ανθ - αν και ειναι νωρις ακομα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα μου αρεσουν οι διαιτες σας - βρε μαζευτε λεφτα και παμε ολες μαζι σε εναν καλο πλαστικο - να δειτε θαυματα που θα κανει. χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλιστα..ειδα την φωτο μαρκερ..

μαριλου κραστα τις ερωτησεις για το τηλ..

γιατι θα κανεις πολλες..οπως εκανα και γω..

μαλλον ακυρος ο καφες..τι να πω..γουατ δε φακ κωλοκαιρος..

αν κ βγαζει ηλιο κατα καιρους..ξανα μιλαμε..

νωρις ειναι για ζηλιες νανα του α!!

αν αρχισε απο τωρα..καηκες!!

κοιμαστε το βραδυ;;πονας;;

καλα να περασετε με κουμπαρα!!

μαρακι κ συ καλως να τους δεχτεις..

εφαγα..κοτομπιφτεκι..

ντομ εγω βαρεθηκα το κοτοπουλι..πωπωπω!!ξενερωσα χθες..

τεσπα..μη σας πρζουμε κ με τις διαιτες με διατολογο πανω απο το κεφαλι μας..ψχα.α..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί να είναι νωρίς για ζήλειες;

αφού τώρα ήρθε το μωρό.

συνολικά κοιμάμαι εξι ώρες περιπου.

αλλά πέφτω για ύπνο από τις εννιά το αργότερο.

ξυπνάει τέσσερις φορές.

για αρχή καλά είναι.

αλλά σας το λέω... στα δεύτερα έχουμε άλλες αντοχές.

δεν πονάω

οι ραφές δε φύγανε ακόμη αλλα δε με ενοχλιύν καθόλου.

κ οι αιμορροήδες έχουν καλμάρει.

μόνο κάποια πίεση νιώθω κάτω από την κοιλιά.

η γιατρός είπε ότι μπορεί να είναι κ κάποιο κάταγμα.

μάρκερ είδα τη φωτό αλλά δεν καταλαβαίν κ πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ονταν λες αλλες αντοχες; πιο πολλες ή πιο λιγες; χαχα - γαλα στο ματι ε; δεν ξερω βρε νανα εγω δεν το εχω ξανακουσει -καλα εμενα δεν τσιμπλιαζαν αν και στο χαρτι που μου ειχε δωει η μαια γραφει πρωι βραδυ μια σταγονιτσα ορο στο καθε ματακι και σκουπισμα με γαζουλα - θυμαμαι το εκανα για πολυ καιρο. και ακομα μια σταγονα ορο στο καθε ρουθουνι πριν καθε γευμα. - παρτη τηλ και ρωτα την ρε συ τη γιατρο. - εγω σε πιστευω οτι ζηλευει πολυ -εδω ημερα στησαμε την κουνια και αμεσως μπηκαν μεσα αρχισαν να μιλανε μωρουδιακα και ξετρυπωσαν μια πιπιλα του μπεμπη -ευτυχως τους προλαβα να μην την ανοιξουν αλλιως θα την ετρωγαν. - μμμμ σωσω κοτομπιφτεκι γεμιστο στη γαστρα να το φτιαξεις να δεις τι ζουμερο βγαινει και τελειο. αλλα πολυ κοτοπουλιδι βρε παιδι μου -και εδω χαλια ο καιρος παρα πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...