Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ή ΑΕΤΟ ΠΕΤΑΤΕ;;; Νο38


Recommended Posts

kaλημερα κ απο μας..δουλεια...φακ!!

πρωι πρωι η μαρθα σχολειο..το λυπηθηκα που το πηγα απο τις 7,10..ηταν το μοναδικο παιδι..χαχ..

εχει δουλεια..δε λεω!!

ρε ντομ ελεος καλο μου..τι αλλο θα σε βρει;;απιστευτη εισαι..παντως αυτο με τη κυκλοφορια παιζει πολυ..κ η ακανθα ειναι ατοιμο πραγμα..το εχει 1 ξαδερφη στην αθηνα κ τρελενεται σοτ πονο..

κ κατα καιρους που το κουραζει πεθαινει σου λεω!!

μαρκερ σου λεω..κ γω πιανω 1 στιγμη τον εαυτο μου να κανει το παιδι ρομποτ..απο την αλλη λεω παιδι ειναι..απλα δε θελω να ενοχλει τους αλλους..

οταν το κανει αυτο μου τη παιζει..

ντομ σου ειπα οτι κανω ντουκν εδω κ 2 βδομαδες;;δε ξερω αν ειναι καλο μαρακι ...αλλα την κανω 2 βδομαδες τουλαχιστον..

και εχω χασει 3,5 κιλα..με 4..

δε ξερω αν θα τα διατητησω αλλα πρωτη φορα εχω ξεκινησει κατι κ το συνεχιζω..

πολυ κοτοπουλο και πρωτεινη..ποιος;;εγω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 919
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα

βαγκουλα γαμ@@@ τις αδειουλες ε; κριμα ρε γμτ μακαρι να το περαει γρηγορα η Μαριαννα τουλαχιστον

και μακαρι και εσυ να μην κολλησεις

τις αδειες τις χρεωνεστε στις συνολικες μερες ή εχετε ειδικες αδειες για τα παιδια;

ντομακι ο παγος δεν σε βοηθησε ε; μπορει οντως να ειναι κυκλοφορικο

αγγειολογο λογικα θες ή καρδιολογο

βαλτα τα πλαματα κακο δεν κανουν θα σε βιηθησουν σιγουρα -τωρα απο τιμη τι ξερω το εχουν μονοπωλειο και τα χρυσοπληρωνεις -δεν ξερω εαν μπορεις να παρεις τιποτα πισω απο τον εοππυ δεν χανεις να παρεις ενα τηλ να ρωτησεις

Σωσω δουλιτσα ε; πραγματικα δεν εχεις ανανεωθει αυτες τις 2 μερες;

εγω οσο και να βαριεμαι να παω μετα νιωθω τοσο ομορφα που ειμαι στη δουλεια

οντως το 7:00 ειναι πολυ νωρις αλλα τι να κανουμε που και χωρις λεφτα δεν ζουμε

με μονο αγαπη η Μαρθουλα δεν νομιζω να τα καταφερει -μη γελιωμαστε

Εχασες βρε θηριο κιλα; μην αγχωνεσαι γαι το κοτοπουλο θα μεγαλωσει και το βυζι - οπως λεει η γιαγια μου χαχα

εμεις εδω καλα

εχω πονολαιμο εγω

ρε γμτ να δω ποτε θα τελειωσω με αυτα -δεν θα ειμαι καλα στη γεννα

το μονο που επεσε η γιαγια στσο χωριο εσπασε το γοφο και ειναι για χειρουργειο

χεσε μεσα και πλακωνεται ο θειος μου με τη μανα μου τωρα γιατι δεν θελει να την φροντισει (ο οποιος ζει με τη γιαγια μου -δεν δουλευουν κανεις τους) και της λεει να παρει αδεια μια εβδ να παει να την φροντισει

η μανα μου δεν εχει αλλη αδεια - λειπουν για πασχαλιατικες διακοπες οι υπολοιποι και ειναι τσιμα τσιμα στη δουλεια

χεσε μεσα - την αλλη εβδ γενναω και εγω

τελεια

φρικαρε

ενι γουει θα δουμε -αν και δεν την κοβω να ζει απο το χειρουργειο η γιαγια ή και καλα να παει δεν την κοβω να ξανασηκωνεται οποτε χεσε μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marker μη στεναχωριεσαι, μαλλον καμια λαμα θα της βαλουν στο γοφο, καλα θα παει στην επεμβαση καλε, γιατι να μην παει;

Σωσω δε μου τα πες αυτα!

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΣΥ!ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ!

ειδες που σου ειπα οτι χανεις γρηγορα;

να δεις πώς θα μαζεψεις ή μαλλον εχεις ηδη μαζεψει, οποιος σε βλεπει θα σου πει οτι εχεις χασει περισσοτερα και θα το βλεπεις και στα ρουχα σου και στην κοιλια σου κι ολα

αχ μπραβο πολυ χαρηκα αληθεια...πόσες μερες εκανες τη φαση 1;επτα;τωρα εισαι και με σαλατα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μενα...

αναγκαστηκα να κανω νεα εγγραφη γιατι εχω αλλαξε μειλ και δεν μπορουσα να ανακτησω κωδικο..μαλακια γιατ χαθηκαν ολα τα μηνυματα μου...

η αλλαγη δε μου αρεσει οπτικα..πρακτικα θα φανει...

Μπραβο Σωσω!!!

Ντομ δεν το εχω ξανακουσει αλλα λογικα κατι τετοιο συμβαινει...

Μαρια τα γεροντια εχουν αντοχες που δε φανταζεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3 merew thn ekana..ypotiuetaι θελω να χασω 10 κιλα...

αλλα πολυ κοτοπουλο ρε φιλε κ σαλατα..τι να πω!!

ψιλο βαρεθηκα αλλα τεσπα!!

αντε να δουμε..

ντομ εσενα σκεφτηκα κ το εγραψα οτι κανω ην ντουκαν..

βασικα την κανει η φροσω η δικια μας...κ 1 γειτονισσα απο εδω κ μου ειπε οτι εχει αποτελεσματα..οποτε την ξεκινησα..πινω γαλαλ πολυ ευτυχως..κανω και τις συνταγες μεσα απο το σαιτ..

νανα ολα καλα;;μαρκερ λες να μην την βγαλει η γιαγιαι;;και η γιαγια του λευτ επεσε κ εσπασε πλευρα..αλλα ξεριες..θα την θυμηθουν ολες οι παθησεις..

ετσι πανε τα παππουδια..

βαγκ πως ειναι η μαριαννα;;εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3 μερες εκανα την πρωτη φαση..εσυ μεχρι που το ειχες φτασει;;

βαγκ γιατι δε κανεις κ συ αυτη τη διαιτα;πρωτεινικη..ξανα λεω..σε συμφωνω καθολου με τα κοτοτπουλα αλλα ειναι η μοναδικη φδιαιατα που την εχω φτασει 2 βδομαδες..ολες τις αλλες τις παρατουσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω εγραψα και δεν τα πηρε

ενι γουει

δεν μπορω να βρω παλια θεματα που ειχα γραψει - τι να πω λογικα θα φτιαξει

αυτο που βαινει σαν λιστα και βλεπεις τι θεματα υπαρχουν

εφτιαξα κουλουρακια σημερα

καλουτσικα βγηκαν - στα παιδια αρεσουν παντως

τα εκανα τελειως ξερα και τα τρωνε σαν κριτσινακια -τι να πω περι ορεξεως

θα μπει το αμρακι και θα βρ΄΄ιζει χαχα

παντως θεωρω οτι ειναι θεμα πιθαρχειας και αποφασης να χασεις κιλα

το ειχα δει και σε μενα

ρε δε μπα να εκανα 800 διαιτες - με και χωρις διαιτολογους - αγγουρια

μεχρι που το εραψα και απλα δεν ετρωγα

ειναι η αποχη του πεσιματος της γιαγιας δλδ;

παντως λιγο μπλακ χιουμορ

η μια μου γιαγια εφυγε απο χεσιμο πραγματικα

αυτη λετε να ειναι του πέσιμο;

παντως ειναι γιαγια της ταλαιπωριας τους εχει κουρασει τους καταλαβαινω απο τη μια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Σωσω στο μυαλο μου εισαι!!!!

οσο διαβαζα να λετε για τη διαιτα και οτι χανεις και εχει κρεας και σαλατα που μ'αρεσουν, ελεγα να σε ρωτησω λεπτομεριες... οποτε εχεις ορεξη στειλε κανενα πμ, αν το βρω στο νεο μαμμυ...

Μαρκερ ισχυο η γιαγια;;; πολυ μεγαλη φανταζομαι... αν δεν επανελθει γιατι δεν τη βαζετε σε κλινικη και ν αμη μαλωνουν;;;

οσο για τις αδειες εχουμε καθε χρονο 34 κανονικη (δηλαδη για καλοκαιρι, γιορτες και γενικα για πολλες μερες απουσιας) και 11 βραχεια που μπορεις να την παιρνεις 2-3 μερες ή και ολες μαζι. φυσικα μεσα στην αδεια ειναι και τα σ/κ. δηλ. αν θες αδεια Δυτερα -Δευτερα παιρνεις 8ημ. αν δωσεις αιμα για ατομο παιρνεις 2 ημ αιμοδοτικη, αν δωσεις για τηνΕΛ.ΑΣ 4ημ. και μετα εχεις 3 γονικες ημερησιες το χρονο για να πηγαινεις για καποιο λογο στο σχολειο των παιδιων και παιρνεις βεβαιωση απο το σχολειο οτι παραβρεθηκες σε κατι εκει.

Ντομ κυκλοφορικο λες;;;; και αν ειμαι σωστη επιβαρυνεται απο εγκυμοσυνη. τις εκανες και εσυ απανωτες.... τουλαχιστο να βρεις τι ειναι ρε συ και να δεις πως διορθονωνται ολα αυτα...

εμεις εδω σανατοριο καιπαλι... η Μαριαννα ολο το βραδυ εκανε μικρους εμετους γιατι τα κρατουσε και δεν ηθελε να τα βγαλει!!! αφου την πηρα μαζι μου στην κρεβατοκαμαρα και καταλαβαινα οτι της ερχοταν και την ελεγα, βγαλτα καλη μου μη φοβασαι κλπ κλπ... και αυτη... ΟΧΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!!!!

φυσικα εγω αϋπνη ολο το βραδυ... αντε να κοιμηθηκα 2-3 μισαωρα... αλλα και αυτη.....

το πρωι περιμενα να αρχισει το χεσιμο, με το συμπαθιο, αλλα τιποτα! ελεγα για πλακα με τη μαμα μου στο τηλ οτι ειναι ευκαιρια για πρωτη φορα να αδειασει τοεντερο της, με τη δυσκοιλιοτητα της!!!!! αλλα μπα!

ενω της ερχεται να κανει... τιποτα! κακα εκανε Σαββ απογευμα αλλα προφανως επιδη τρωμε ολοι στουμπωτικα φαγητα λογω του Σπυρου,απλα με σαλατα εμεις, τα πρωτα εινα κλασσικα σκληρα και δεν εχει κουραγιο να τα βγαλει... ελπιζω αυριο να τα κανει να ησυχασουμε και να γινει καλα...

αλλα πρωτα πρωτα να κοιμηθει ηρεμα αποψε...

καλα ομως καμια σχεση η συμπεριφορα της με τη μιρλα του Σπυρου! γυναικα κοριτσια! ουτε γκρινιες, ουτε να θελει αγκαλιες, ουτε τιποτα... την ησυχια της ηθελε μονο και να ειμαι στο οπτικο της πεδιο....

λεω να την πεσω... να ξεκουραστεω και εγω γιατι οσο κι αν ελπιζω, δε νομιζω να τη γλυτωσω και εγω.....

ΜΑρκερ τελεια η φωτο που εβαλες!!!!

Νανα και εγω ειδα τη φωτο του ΜΑριου!!! καλε τι μαγουλα!!!!! τελειος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα θα με τρελανει ο γιος μου!

καλα που, λογω ΜΑριαννας, ειμαι σοτ πανω πατωμα...

στο τσακ τον προλαβα να καβαληκευει τα καγκελα του κρεβατιου του για να πηδηξει κατω φωναζοντας... ανοιξε την πορτα του καστρου!!!!!! ερχεται η καουμπόισσα!!!!!

ΕΛΕΟΣ με αυτα τα playmobil!!!!!

μεχρι ηρεμισει γρατζουνουσε με τα δαχτυλα τα καγκελα και ελεγε, ηρεμα πια, ανοιξε την πορτα... η καουμπόισσα......

αμπαλαέα!!!

αλλο ενα βραδυ στο στρουμφοχωριο προβλεπω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα...χαχαχ...βαγκ!!τελειος ο σπυρος...τι να πω!!!

ααχ

εμεις καλα..

λοιπον βΑΓΚ..μπες στο παρεα ντουκαν τελειο κομ..βαριεμαι να το γραψω στ ΑΓΓΛΙΚα..

εμεις καλα..η μαρθα παιδια μαλλον εχει προβλημα με τα αυτια της η το κανει επιτηδε.ς.οτι κ να της πουμε..τι ειπες;;τι ειπες;;

συνεχεια ολη μερα ομως..κ θελω να ρωτηω αν το κανει κ στο σχολειο..

δε ξερω..λεω να περιμενω λιγο κ μετα να την παω ωρλ!!

και πολυ αντιδραση..πως κοβεται αυτο το...

μαρθα ελα να κανουμε μυξες...καλαιει οδυρεται δε θελω δε θελω δε θελω..

της λεω οκ θα σε αφησω με τις μυξες.κ μετα χτυπιεται με τον ιδιο τροπο για να κανει μυξες..αληθεια σας ρωταω..ωπς κοβεται;;

θελεις να παμε βολτα;;οχι..κ μετα λεει ναι..χθες οριακα ημου να να την αφησω σπιτι..

αληθειΑ!

κατα τα αλλα καλα..ωραια τα βαταρ σας...θα βαλω κ γω οταν παω σπιτι..

αυτιο σταση εργασιας κ μαλλον θα κανω..δεν χαριζω τιποτα~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Προσπαθώ να μη χάνω τη ροή και του δικού σας θέματος αλλά σας χάνω δε προλαβαίνω έγιναν και οι αλλαγές..

Marker και Vag τέλεια τα avatar σας.

Σωσω μπράβο για τη ντουκάν κράτα γερά τόσο γρήγορα αποτελέσματα είναι θεαματικό αν και γω δε πολυπιστεύω στη μονιμότητα της απώλειας μετά από μια δίαιτα αστραπή.Σε μένα ισχύει αυτό που λέει η marker,αν δε το ράψω αποτέλεσμα δε βλέπω.

Vag περαστικά και στο Μαριαννάκι...Άπαιχτος ο Σπύρος με τις μυθοπλασίες του με τα playmobil,λατρεύω που είναι έτσι ησυχούλης και η "γυναίκα" η τσαούσω...χα χα.Πολύ γέλιο πρέπει να χουν στις καλές τους στιγμές.

Σωσώ η καλλιέργεια της Μάρθας έδειξε κάτι;Δε διάβασα αν το ανέφερες κάπου για τα αποτελέσματα.

Εμεις καλά,σκέφτομαι να πάρω τη Χρυσανθούλα μου σε λογοθεραπευτή για μια γνώμη.Είναι 2,5 και δε μιλάει καθόλου ή μάλλον μιλάει με τα δικά της ακαταλαβίστικα όποτε΄θέλει εκείνη.Ο άντρας μου θέλει πάλι να περιμένουμε μέχρι τα 3 αλλά εγώ είμαι η βιαστική της υπόθεσης.Η νονά μας είναι νηπιαγωγός και λέει με τόσα που βλέπουν τα μάτια της πιστεύει πως αν αργήσει να μιλήσει και δε τη βοηθήσουμε νωρίς μετά όλες οι μαθησιακές ικανότητες της θα πηγαίνουν πιο πίσω..πχ να συντάσσει προτασούλες,μετά να μαθαίνει γράμματα αριθμούς...Αλλες πάλι μανούλες μου λενε να αφήσω ήσυχο το παιδί έχει τους δικούς τους ρυθμούς και πως και τα δικά τους πχ άργησαν να μιλήσουν και τα παν όλα μαζεμένα.

Είναι και 2 μαζί και δε με αφήνει η πιο τσαούσω να της δώσω τη δέουσα προσοχή.Πχ Βλέπουμε εικόνες και πετάγεται αυτή να πει τι ΄βλέπει η οποία μιλάει και καθαρά και κάνει προτάσεις και πάντα κακώς τις συγκρίνω.

Εσείς τι λετε;Δε πρέπει να πάρω τη γνώμη ειδικού από τώρα;Να το αφήσω μέχρι τα 3;Θέλει λογοθεραπευτή ή εργοθεραπευτή για αυτες τις ηλικίες;Νομίζω Μαράκι Ζακυνθινό είχες και συ θέμα;Από ποια ηλικία το ξεκίνησες με ειδικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλοχα

σημερα ειχα χωνια για το βαπτιστηρι

δεν πηρα πολυ ακριβα -στεναχωρηθηκα ολιγον γιατι παντα παιρνω καλα αλλα μου την εσπασε η κουμπαρα παρα πολυ και την πληρωνει το μικρο τωρα

της ειχα δωσει ολα τα βρεφικα πραγματα απο αποστειρωτηρες -ζυγαριες -καροτσια -τι να σας πω μιλαμε για πανω απο 600ε πραγματα και τωρα που της ζητησα να μου τα επιστρεψει εκανε 1 μηνα να τα μαζεψει -εχει χασει τα σουτιεν θηλασμου - τα μισα πραγματα δνε τα χρησιμοποιησε και τα ειχε αφησει στη μανα της και μου τσιγκουνευοταν τα 12ε να τα στειλει με ελτα και τα εστειλε με κτελ που της κοστησαν ακριβως το ιδιο

και μου ελεγε να της στειλω πρωτα το καρεκλακι φαγητου το ενα και μετα να παει να μου στειλει τα δικα μου για να μην πηγαινει 2 φορες - το οποιο καρεκλακι εχει 180ε και μου λεει εαν ειναι να μου κοστησουν 30ε τα πραγματα να στα στειλω τοτε να δψσω αλλα 50 να παρω καινουριο καρεκλακι.

Μιλαμε τα πηρα κρανιο - ενι γουει

δεν ειανι ταλεφτα χεστηκα - ειναι το γμτ

Τι λες βρε βαγκ οποτε αρρωστοι για τα καλα ολοι ε; Με τις αδειες οποτε καλουτσικα τη βγαζετε με τις αρρωστιες

ρε συ ακομα τους εχεις τα καγκελα ολα της κουνιας;δεν φοβασαι μην πεσει ακι σπασει ακαν κεφαλι -το ειιχε κανει ο Στελιος και το εκανε και στον βρεφικο οταν πηγαινε

Εχουν φαντασια παντως τα παιδια σου και αυτο το βρισκω πολυ καλο

Δεν παιζει η κλινικη το συζητησανε αλλα ο θειος δεν θελει να δωσει φραγκο -η γιαγια παιρνει 300ε συνταξη και χρειαζονται αλλα 700 τουλαχιστον

μεγαλη ιστορια - αλλα αυτα παθαινεις εαν δεν εχεις φροντισει τα παιδια σου -μετα δεν σε φροντιζουν καλα και αυτα

Μπραβο υπομονη βρε Σωσω

δεν νομιζω να κοβεται - εγω θα την εβαζα τιμωρια

και να χτυπιεται σαν κατσικι και να μην κανεις και τιποτα πιο το νοημα ξερω γω

ειμαι ολιγον αντιπαιδαγωγικη το ξερω χαχα

δεν χρειαζεται ωριλα απλα σε γραφει ακι το παιζει κουφη για να σου σπασει τα νευρα

Η φωτο οι δικες μου θελαν επεξεργασια και βαριομουν -βρηκα ετοιμη

Μαρντ μου ετσι με τη μικρη ε;

εγω προσωπικα θα την πηγαινα σιγουρα να τη δει ενας λογοθεραπευτης

ανηψακι μας 5 χρονων τωρα και ακομα δεν μιλαει καθαρα ή με στροφαδα και φιλη της παιδοψυχολογος της ελεγε να μην πανε πουθενα

εγω το βρισκω προβλημα συγκρινοντας παντα τα δικα μου - το οποιο ξερω οτι ειναι λαθος

μια γνωμη ειναι δεν χανεις τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλέ τ'ι αλλαγές είναι αυτές; Απαπα! Εκανα 2 μέρες να τα καταφέρω να μπω! χαχα!

Μαρκερ μανίκι με τη γιαγιά. Εύχομαι να γίνει ότι είναι καλύτερο και γι' αυτήν και για εσάς. Αλλά να σου πω, και η δική μου γιαγιά είχε πέσει στα 80 της και έσπασε το μύλο και είπαμε δεν θα ξαναπερπατήσει γιατί είναι και στρουμπουλή και θα ζορίζεται. Σε πληροφορώ πως είναι 92 και πηγαίνει μια χαρά! Εντάξει ένα μπαστουνάκι το έχει εδώ και 3-4 χρόνια για ισορροπία πιο πολύ, αλλά είναι μια χαρά. Τώρα τελευταία έχει μόνο αρχίσει να ρετάρει και μας λέει κάτι κουφά του στυλ " οι άνθρωποι της τηλεόρασης συνέχεια κοιτάνε τον πίνακα που έχω στην κουζίνα αλλά εγώ τους λέω οτι δεν τον δίνω" ή οτι της μιλάνε οι ηθοποιοί και οι δημοσιογράφοι αλλά αυτή τους διώχνει....έ που και που λένε μαζί κανένα κουτσομπολιό! Αλλά οκ, είναι της ηλικίας.

Βαγγμαν εύχομαι περαστικά στην κουκλίτσα. Αυτός ο χειμώνας δεν λέει να φύγει ρε γμτ. Όλος ο κόσμος φέτος ήταν χάλια με τις ιώσεις....πόσο μάλλον τα παιδάκια. Υπομονή. Χαχα! Γελάω με τον γιόκα σου! Απίθανος!!!!

Μαρντιο είναι ντροπαλούλα; Ισως να την επισκιάζει η "τσαούσα" και να μην της αφήνει τα περιθώρια να εξελιχθεί και να ξεδιπλωθεί. Αν μπορούσες κάποιες στιγμές να τις έχεις χωριστά και να ασχοληθείς αποκλειστικά μαζί της λες να προσπαθούσε περισσότερο και να αποκτούσε μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση; Λέω τώρα εγώ. Της κουνιάδας μου τα παιδάκια έχουν 1,5χρονο διαφορά και ο μικρός ήταν στο στυλ της Χρυσάνθης σου. Με το που πήγε στον παιδικό ο μεγάλος και ο μικρός ήταν στο σπίτι με την μαμά είδε τεράστια διαφορά σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και στην ομιλία αλλά και στις δραστηριότητες! Βέβαια η συμβουλή ενός ειδικού δεν νομίζω να βλάψει. Εγώ σίγουρα θα έπαιρνα πάντως μια γνώμη.

Ρε Σωσώκα και σε είδα λίγο κομμένη αλλά δεν σε ρώτησα. Μπράβο ρε συ!!! Και εγω το ψάχνω για ατκινς (την απέκλεισα) ή ντουκαν (μάλλον θα την προτιμήσω) και λεω να κάνω και εγώ κάτι με την πάρτη μου ..... αλλά πρέπει να το αποφασίσω και να το επεξεργαστώ πολύ στο μυαλό μου.

Με την Μάρθα σκεφτόμουν τις προάλλες που έλεγε για το πιπί οτι πονάει και μετά οτι δεν πονάει οτι ίσως τα κάνει αυτά για να σας προκαλέσει το ενδιαφέρον...ξέρεις ίσως είναι και μια μορφή ζήλιας προς την μικρή.

Νανά σιγά σιγά θα τους βρείτε τους ρυθμούς σας! Μπράβο!!! Ο μεγάλος πως τα πάει με το μωρό;

Ντομ τραβάς ζόρι ε; Πωπω.... και με το κυκλοφορικό εκτός από τους πάτους δεν γίνετε κάτι άλλο; Φταίει η εγκυμοσύνη ή ανέκαθεν υπήρχε το πρόβλημα; Εννοώ οτι με το που γεννήσεις θα είναι όλα καλά ή όχι;

Εγώ πήγα τον Χριστόφορο χθες σε παιδοπνευμονολόγο γιατί έχει θέμα με την αναπνοή του κυρίως στον ύπνο. Μας έδωσε flixotide & singulair μπας και στανιάρουμε λίγο. Ωστόσο είμαι λίγο φρικαρισμένη γιατί 2 μέρες τώρα τσακώνεται ο μεγάλος με τον μικρό και ο μεγάλος σπρώχνει και που και που ρίχνει και καμιά φάπα στο μικρό και τον μαλώνω και σήμερα μου είπε " εγώ είμαι παιδί του μπαμπά και ο Γιαννάκης είναι δικό σου" .... πολύ στεναχωρήθηκα γιατί η αλήθεια είναι πως τον μεγάλο τον μαλώνω πολύ συχνά και κυρίως για να προστατεύσω το μικρό..... τί να κάνω δεν ξέρω.... βέβαια μετά που άνοιγε ο μικρός τα συρτάρια και πετούσε κάτω τα καθαρα σεντόνια και τον μάλωσα, λίγο χάρηκε ο μεγάλος και ήρθε και με αγκάλιασε κ είπε οτι μ' αγαπάει.....

Επεξεργάστηκε από maryloo28
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

preπει ν ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ την εξεταση σημερα...η αντωνια μου ειπε μηπως εχει πυκνωση ουρων επειδη δε πινει καολου νερο..δε ξερω τι να πω!!

μσριλου ανοιξα κα τις ηρακλειωτισσες..να ξερεις..εννοω τις εφερα παλι στην επιφανεια..

μαρκερ πως μου την δινει η συμπεριφορα της κουμπαρας...τρελαινομαι μιλαμε.!

αλλα δςε φταει το παιδι..

κ μεις εχουμε κατι φιλους που στο γαλμο τους ανεβηκαμε θεσ νικη μονο για αυτο κ δωσαμε πριν 4 χρονια βεβαΙΑ 300 ΕΥΡΩ..ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΓΑΜΟ ΘΕΣ ΝΙΚΗ φερανε 1 δωρο αξιας 70 ευρω..και μου την εδωσε κ οποτε τωρα συναντ παντα κραταω κατι για το παιδι τους..και αυτη ποτε..

ειπα θα το σταματησω να το κανω αλλα δε φταιει το παιδι..

δικια της η ντροπη..τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου μου καλα κανεις και το κοιτας

εμας τα σινγουιλερ μας εχουν βοηθησει παρα πολυ στα κρυωματα ειδικα γιατι παιρναμε πολυ αντιβιωση πρωτα

με τα χρονια φτιαχνει μου ειχε πει ο ντοκ - ελπιζω να σας βοηθησουν και εσας

λες να κρατησει τοσο πολυ η γιαγια; μωρε να κρατησει η γυναικα δε λεω αλλα δεν ηταν στα καλα της απο πριν τα εκανε πανω της - την ταιζαν πολτοποιημενα γιατι ελεγε οτι της εβαζε η νυφη της φαρμακο να τη σκοτησει και αλλα κουλα

ενι γουει εαν το χασει ο ανθρωπος - μακαρι να μην γινουμε ετσι και εμεις

Καλα αποτελεσματα Σωσω

δεν θα ειναι τιποτα να δεις

συφωνω ντροπη της το ιδιο που κανεις εσυ κανω και εγω

δεν παιρνω πλεον τιποτα ακριβο αλλα γυφ@@@@ες δεν κανω

και ξαναλεω δεν ειναι το οικονομικο αλλα η πραξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω πατησα οανω στο ονομα μου - στην πανω πανω γραμμη και σου βγαζει κατι με προφιλ και καπου εκει το λεει -τα πατησα ολα χαχα σεληνιασμενος ο Στελιος σημερα το απογευμα οι υπολοιπες που ειναι καλε; χαθηκαν στο φορουμ; δεν παταει εντερ τι αλλο θα δουν τα ματια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα καλα;;ετοιμαζω καποια πραγματα για 1 μπαζαρ που τα εσοδα θα πανε σε 1 παιδικο σταθμο...καλα μη φανταστειτε,κανενα σαπουνι,κανε καμβα με ντεκουπαζ κ τετοια..

θα μαζεψουμε κ τροφιμα!!

νυσταζχω..δεν εχει σειρα σημερα γιατι εχει παναθηναικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Σωσω... καλη η γραβατα-φιδι!

μπορεις να το χρησιμοποιησεις και κατω στις πορτες και τις μπαλκονοπορες που μπαζουν το χειμωνα;;;;

τι εγινε με τα αποτελεσματα;;;

Μαρντιο και εμενα ο Σπυρος ηταν πιο πισω απο τη Μαριαννα στην ομιλια. τοσο που ρωτουσαμε τη Μαριαννα να μας πει μερικες φορες τι εννοει ο ΣΠυρος! αλλα οταν πηγαν παιδικο και μαλιστα σε διαφορετικες ταξεις αλλαξε πολυ! ηταν τοση η καλυτερευση που μερικες φορες τη λεει, σταματα να μιλησω!

Μαρκερ δυστυχως υπαρχουν και μανες που μεγαλωνουν στα οπα οπα τα παιδια τους και στο τελος αυτα δεν πηγαινουν ουτε να δουν τι κανουν...

τελος παντων... το καλυτερο για ολους να γινει....

οσο για την κουμπαρα σου... ειναι αυτη που σας φερθηκε τοσο "ωραια" και οταν πηγατε στην πολυ τους να τους δειτε;;;

μ'αρεσει που εχει ακομα απαιτησεις ομως!

και εγω θα παρω ρεπο απο βδομαδα, λεμε τωρα..., και θα παω με την κουμπαρα μου που ηρθε εδω στη μαμα της ως το Πασχα, να ψωνισω το βαφτηστιρι... αφου θα δωσω οσα ειναι να δωσω, τουλαχοστον ας ειναι κατι που χρειαζεται και που θα της αρεσει... την ειπα να σκεφτει τι θελει, ρουχα ή παπουτσια και λαμπαδα θα δουμε απο κοντα.

Μαριλου και τα δικα μου πηραν σιγκιουλαιρ το Φεβρουαριο που ειχαμε περασει ομαδικως μια καραμπινατη ιωση, ή μαλλον 3 στη σειρα ο καθενας! ειχαν γευση που τους αρεζε τα χαπακια, που με κοροϊδευαν οτι δεν τους ειχα δωσει χαπακια για να φανε κιαλλο! οσο για αερολιν και φλιξοτάιτ... με το που αρχιζουν να βηχουν τα ξεκιναμε για να μη φτασουμε σε αντοβιωση... και τα καταφερνουμε νομιζω... ολο το χειμωνα, πρωτη χρονια παιδικο, μονο 2 φορε πηραν αντιβιωση.

οσο γι αμας το γλεντι καλα κρατει...

ο Σπυρος, ενω ελεγα οτι εγινε καλα, εκανε 2 εμετους σημερα, ενα μεσημερι ενα πριν τον υπνο τωρα, αλλα μετα ηταν μεσα στα κεφια και ηθελε να φαει! οτι να'ναι...

η Μαριαννα σημερα με προβληματισε... ειχε δεκατα απο το πρωι, χθες βραδυ ειχε 37.8 και την ειχα βαλει υποθετο γιατι δεν ειχε φαει τιποτα, και οταν γυρισαμε απο το σουπερ που πηγαμε για ψωνια αλλα κα να ξεσκασουν λιγο, εγινε πολι γκρινιαρα και ανεβασε πυρετο, την εδωσα με το ζορι λιγο ρυζι για να παρει ντεπον και κοιμηθηκε νωρις για μεσημερι. οταν ξυπνησε ηταν παλι μεσα στη γκρινια, ελεγε ποναει το κεφαλι και η κοιλια της, η οποια οντως ηταν πρισμενη και ανακατευοταν μεσα. κακα δεν ηθελε να κανει. την εβαλα και ελεγε δεν ηθελε, φοβοτανκε τετοια... τι ιστοριες εκανα οτι οπως εβγαλε τα μικροβια με τον εμετο απο το στομαχι, επρεπε να κανει κακα να τα βγαλει και απο την κοιλια της κλπ κλπ... τιποτα αυτη. μιλησα με τη γιατρο και την εβαλα κλισματακι μπας και ηταν σκληρα τα πρωτα και δε μπορεουσε να τα βγαλει. αλλα με το που το εβαλα, στο λεπτοεκανε μια δοση διαροια (ελπιζω να μην τρωει καμια, αλλα η καθημερινοτητα μου τις τελευταιες μερες ολο με τετοια ειναι γεματη...)και μετα ο πυρεοτς που ειχε αρχισει παλι να ανεβαινε...επεσε!

λεω μπας και ειχε πυρετο επιδη κρατιοταν να μην κανει κακα;;;; απο το ζορι;;

τι να πω... παλι 38αρι ειχε το βραδυ και πην εδωσα νταπον...

αντε να δουμε τι θα μας ξημερωσει αυριο... και αν θα κοιμηθουμε ως τοτε...

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Καλα κρατει η γαστρεντεριτιδα δλδ βαγκ;Εαν εκανε και πυρετο μηπως ειναι για αντιβιωση; μιας και την μελετησαμε; Για της σωσως τη γραβατα ηθελα να κανω το ιδιο σχολιο ακριβως οτι μοιαζει με αυτο που βαζουν κατω απο τις πορτες - Βαγκ η ιδια ειναι -την πηρα εγω να την ρωτησω εαν τα πηρε -οχι τιποτε αλλο μη το χασουμε κιολας και ηταν κατενθουσιαμενη που ηταν πανακριβο - τι να πω τωρα . Μια χαρα θα κανεις με το βαφτιστηρι - εγω πραγματικα δεν μου αρεσει αν με ρωτανε τι θελουμε - θα προτειμουσα στην ηλικαι που ειναι τα παιδια να τα παιρνουν να πηγαινουν να παιρνουν οτι θελουν. εγω εχω τρομερο συναχι απο χθες . να δω τι αλλο ετσι -η μυξα τρεχει συνεφο και νιωθω και πιεση στο λαιμο -το ενα μετα το αλλο ρε γμτ και τελειωνει και ο καιρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...τι κανετε;;προτελευταια μερα δουλεια..

η μαρθα τσιναει πρωι πρωι αλλα κ τι να κανω..σημερα κ αυριο κ τελος..

κΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ..ΤΑ ΠΑΟΤΕΛΕ ΔΕ ΜΠΟΡΕΣΣ ΝΑ ΤΑ παρω..φυσουσε χθες κ μειναμε σπιτι..

σημερα θα παμε στο παζαρι για καλο σκοπο..

αλλα θα πεταχτω καποια στιγμη!οι υπολοιπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας βρήκα επιτέλους!!!βρήκα ευκαιρία που μπήκα να αλλάξω τον κωδικό μου!!!

έμαθα τα ευχάριστα για την Νανά, να σου ζήσει κοπελάρα μου!!!

και εύχομαι με το καλό σε όλες σας που περιμένετε μωράκια!!!

μην νομίζετε ότι επειδή δεν μπαίνω δεν μαθαίνω και τα νέα σας!!!

χαίρομαι πάρα πάρα πολύ για όλες σας!!!

εγώ βέβαια είμαι σε τελείως άλλη φάση και για αυτό έχω χαθεί.

μην με παρεξηγείτε!!!

καλά είμαστε, έχουν γίνει πολλά και διάφορα...αλλά αντέχουμε!

παιδικός, αρρώστιες συνεχώς,ανεργία στο φουλ...και άλλα τέτοια!

μου λέιψατε πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elli13παντα θα ποναει. Οποια φορα και αν ειναι, οσα παιδακια κι αν έχεις ηδη. Εκανες όνειρα γι αυτο τ μωρο. Το αγάπησες απο οταν ηταν μονο ιδεα. Μεγαλωνε μεσα σου... Μόνο εσυ ξερεις πως νιωθεις. Ποσο πονας. Κλεισε τ αυτια σου σ αυτους που δεν θέλουν να σ ακουσουν.  Αυτο π περασες μεχρι να το αποβαλλεις δ θελω ουτε να το σκεφτω. Δεν μπορώ να το διανοηθω. Ισως για να μη σου πειραξει τη μητρα. Ευχομαι να καθαρισεις γρήγορα τουλαχιστον και η ταλαιπωρια σου να σταματησει εδω.
    • Καλημερα! Βασικά μου ειπε μόλις γεννήσω θα είναι εκεί να πάρει το μωρό να το δει. Θα είναι σε επικοινωνία με την γυναικολόγο μου για το ποτε γεννάω. Έγραψε κ την ΠΗΤ μου.
    • Καλημερα! Έγραψε τα στοιχεία μου κι ειπε θα μιλήσει η ιδια με την γυναικολόγο μου. Οχι μου ειπε θα τα πουμε μετα. Μου έγραψε μονο τι πρεπει να παρω απο το φαρμακείο 2-3 πραγματάκια. 
    • Καλησπέρα κορίτσι μου. Αυτή την ενεση τη βαζεις στην 28η εβδομάδα αν η μαμα εχει αρνητική ομαδα αίματος, δηλαδή resaus αρνητικό(δεν εχει αντισώματα reasus) . Σε περίπτωση που το έμβρυο εχει θετική ομάδα αίματος (δηλαδή αντισώματα resaus) να προλαβουμε να μην "μπουν" στον οργανισμό της μαμας. Στην ουσία βαζεις αυτή την ένεση για πρόληψη για την επόμενη εγκυμοσύνη. Προσπάθησα να στο εξηγήσω όσο πιο.απλα, εννοείται ο γιατρός θάνατο εξηγήσει πολύ καλύτερα 🩷
    • Ακριβώς το ίδιο μου είχε πει κι εμένα στην αρχή γτ κι ο δικός μου πλακούντας ήταν χαμηλά! Καλά όντως δεν είναι και πολύ βολικό, αλλά αφού βοηθάει για όταν μπούμε στον μήνα μας κάτι θα κάνουμε😀 Θα χούμε και τις ετοιμασίες εντατικά τότε! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...