Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ή ΑΕΤΟ ΠΕΤΑΤΕ;;; Νο38


Recommended Posts

βαγκάκι,δεν ξέρω για σενα... αλλά, εγώειχα πολύ όμορφο βράδυ.

κοιμηθηκε στο κρεβατάκι του κ για πολύ ώρα.

οι άνδρε ξυπνήσανε στις εννια...

κι εγώ για να τους ευχαριστήσω, τους έφτιαξα παν κέικς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 919
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα...

Νανα μπραβο στον μικρουλη!!!!ετσι να συνεχισει!!!

Μαριλου, πρωινο μπορει και να φαει αν περιλαμβανει κανενα μπισκοτο ή κουλουρι και πορτοκαλαδα...

μεσημεριανο με τιποτα..και εγω το μετανιωσα..αφου τρωει μετα σπιτι δε θα μπω στη διαδικασια..αφηστε που θα τον τάιζαν σιγουρα παραμερα για να μη δημιουργουνται προβληματα με τα αλλα...

βεβαια οταν τους το επα δεν ειχαν κανενα προβλημα...

Λετε να σιχαινεται και να μην ξερει να μου το πει???ή δεν το καταλαβαινει τι ειναι???

και για το βυζι δικιο εχεις αλλα ειμαι μια ιδιοτυπη περιπτωση..περα απο οτι εχω πραγματικα μηδαμινη ποσοτητα και πολυ νερουλή, εχω φοβερο προβλημα με τη δουλεια ..να φανταστεις θα γεννησω Σαββατο Λαζαρου και θα ξεκινησω δουλεια την Πεμπτη μετα το Πασχα.. :shock::shock:

το πιο σημαντικο ειναι οτι στο παρελθον εχω περασει για μεγαλο χρονικο διαστημα μια μαστιτιδα ακρως επικινδυνη γιατι δεν εχω σχεδον καθολου λιπος στον εναν μαστο..

Βαγκ και εμενα μου εκανε 2 φορες χθες και λεω λες να μας παει γαστρε ??αλλα ευτυχως βραδυ καθαρο...

ελπιζω να μη σε πιασει και σενα ...

Σωσω ελπιζω να σε προσεξαν στη δουλεια, να μη σε παρακουρασαν..αλλα σιγουρα θα τους ειχες λειψει... :D:D

Μαρια ειδες καμια φορα ???ειναι σαν να τα πιανε ο διαολος απο το ποδι...οπως ο δικςο μου ενα Σαββατο στο σουπερμαρκετ...μιλαμε ηθελα πραγματικα να ουρλιαξω...

ειναι δυαντον με 2 παιδια να κρατησεις αφωνια συνεχως...δε γινεται...

εδω πολυ καλος καιρος, θα παμε σε λιγο για ποδηλατο...

ευτυχως πηγε ο Νικος πρωι πρωι και εκανε ολα τα ψωνια μαναβικο , κρεοπωλειο και σουπερ μαρκετ...ψαρια ψητα σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυοσυλα κρυβε λογια για τις ποσοτητες και την ποιιοτητα του μητρικου σου γαλακτος...θα σε φανε σου λεω..χαχ...

εμεις καλα..νυσταζω..παιδια εδω κ 2 μηνα δεν εχω ευχαριστηθει καλο υπνο το βραδυ..η μπουμπου 2 φορες σιγουρεα για μυξα κ ισως γαλα..και η μαρθα με τις ανασφαλεις της..

με τις μυξες της..παλι παραπονεθηκε οτι ετσουζε το πιπι..

τι να κανω της λεω;;την επλυνα,της εβαλα κεραλοιφη..τι αλλο;;

ξανα κλαμα..ξανα ηρθε στο δωματιο..

το πρωι της στειλα απο μονη μου καλευεργεια να δω αν θα βγαλει τιποτα..το πρωι μου λεει μαμα δε ποναει το πιπι μου..τι να κανω..η δε μπουμπου..

αυτη η ρημαδα η πιπιλα..100 φορες..αφου λεω πως θα την βαλω στο δωματιο το παιδικο;;να πηγαινοερχομαι 100 φορες;;

κ πρεπει να κοψω και το παμπερς της μεγαλης..κ να ξεκινησω τις υφασματινες στη μπουμπου..

χθρς πηγαμε παιδοποτο..ολοι μαζι..σουπερ!

καλοκαιρακι εδω!

βαγκ περαστικα ρε!!

μαλκ!

καλο σκ μαντριο..

νανα κοιμηθηκατε,ε;;μπραβο ρε συ!!

παδια θα στειλω φωτο με τη πρωτη ευκαρια..

κ γω ειμαι κατα του ταπερ..εκτος καν μιλαμε για αλλεργιες κ τετοια..

ποσα κιλα ειναι χρυσουλα δεν μας λες..

σημερα ψαροσουπα η μαρθα αφου δεν εφαγε στο σχολειο χθες,νουντλ ο λευτ κ γω τσοσουι..

λαχανικα με κοτοπ στο γοουοκ κ σαλτα σογιας!

αντε να δουμε πως θα βγουνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο δικό μας το σχολειο μπορούσα να επιλέξω, αν ήθελα, να του βαζω εγώ το μεσημεριανό φαγητό.

ΤΟ οποίο σχολαί, μου έστειλε μία υπέροχη γλάστρα.

ΤΟ σκατούι μου, μόνο στην αγκαλιά μου κοιμάται.

μπορείτε να μου πείτε πως έχει μάθει στην αγκαλιά από τόσο κικρός;

ΕΓώ έφτιαξα γιουβαρλάκια από χθες.

ΤΑ πανκέικς γίνανε τελεια.

Ο π με τον μεγάλο πήγανε να αγοράσουνε μηχανάκι.

του άρεσε μία ντουάτι, τριακόσια πενήντα ευρώ.

είχε κ βέσπα αλλά δεν του άρεσε του κυρίου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω ρε δώρο που έφερε ο Μάριος στον Ανθιμούλη ολόκληρη μηχανή;;;;Αυτό θα πει!Μόλις γυρήσει θα σου ζητήσει κι άλλο αδερφάκι για να πάρει κι άλλο τέτοιο δώρο!Χα χα...

Αλήθεια εγώ που θήλασα μόνο 40 μέρες με την απορία θα μείνω.Από τι εξαρτάται αν το γάλα είναι νερουλό ή γαλακτερό;Από τη διατροφή της μαμάς;Από τη συχνότητα των θηλασμών;Και το νερουλό είναι χωρίς θρεπτικά συστατικά;Εμένα ήταν γαλακτερό και στα τελειώματα των σαράντα ημερών είχε γίνει διάφανο σα νερό.Κόπηκε και μόνο του δε πήρα χάπια.Δε το έψαξα ποτέ αλλά έμεινα με την απορία.Εβγαζα με θήλαστρο και έβλεπα το χρώμα.

Χρυσούλα να κάνεις ότι μπορείς και όπως αισθάνεσαι με αυτό το θέμα.Να είσαι πρώτα από όλα εσύ ψυχολογικά καλά και θα ναι και μια χαρά και το μωρούλι είτε πιει βυζί είτε σκόνη.Εξάλλου θα τη ξαναπώ την άποψη μου,τα γάλατα νέας γενιάς είναι πάρα πολύ προσεγμένα αν διαβάσετε τα συστατικά και τις βιταμίνες που έχουν.

Μαρκερ συμπονώ με τα καμώματα των υιών σου,είναι σα να βλέπω τις κανακάρες μου τη περασμένη Τετάρτη που επιχείρησα να τις πάω μόνη παιδότοπο.Ένα θα σου πω και δε μπαίνω σε λεπτομέρειες θα καταλάβεις...τις πήρα σηκωτές χωρίς μπουφάν και παπούτσια πλήρωσα το χυμό που δεν ήπια και φύγαμε όπως ακριβώς γυρήσαμε με μερικά νεύρα παραπάνω φυσικά...

Vag περαστικά ρε συ στο Σπυρέτο σου,ακόμα οι κωλοιώσεις θα μας ταλαιπωρούν;;;;Εδώ μπήκε καλοκαιράκι...ελαφρύναμε τα ρούχα,ελπίζω να μη την πατήσουμε τώρα στα τελειώματα...Ο άντρας κατέβηκε καθόλου να σας δεί;Ηρωίδα είσαι μανούλα,μόνη...χίλια μπράβο και σπίτι και δουλειά και μωρά...Δε ξέρω αν θα τα κατάφερνα.Μάλλον θα τα κατάφερνα γιατί όπως έλεγε και η γιαγιά μου "άμα σε πλακώσει το γουμάρι όλα θα τα κάνεις..." αλλά δε θα ήθελα να βρεθώ στη θέση σου...Μπορεί να του μουρμουράω του λεβέντη μου αλλά τον θέλω και για βοήθεια...Τι καλή η Μαριάννα σου,άξια βοηθός που θέλει και αδερφάκι να το μεγαλώσει εκείνη μωρέ...το ψυχουλίνο μου...

Σωσώ κινέζικα ακούω εξωτικά φαγητά....Γιαμι γιαμι...Θα έχει δικό της δωμάτιο η Αρετούλα ή θα μοιραστεί αυτό της Μάρθας;Γιατί αν είναι μαζί θα χεις θέματα διπλού ξυπνήματος νομίζω μέχρι να στρώσει ο ύπνος και της μικρής σου.

Σας φιλώ να κάνω και καμιά δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικιο μαντριο οτι θα ξυπαν ο ενας τον αλλον..αλλα δε χωραει στο λικνο κ πολυ..

αλλα θελω να παω ν συμηθισει..

θα τον πιω λιγο..αλλα οκ..

αυτο που πηρες τα παιδια κ εφυγες...το εκανα 2-3 φορες..δε ξερω τελικα αν ειχε νοημα!

αλλα θα το επνιγα..δεν υπαρχει νεορυλο γαλα και τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

μπραβο βρε νανα που κοιμηθηκατε λιγακι

θα φτιαξει ενα τυπικο προγραμματακι μωρε σιγα σιγα φανταζομαι

και με το βυζικαλα ε; μπραβο και παλι

πιπιλα δεν ξερω θεωρω οτι ειναι καλο να μαθουν λιγακι - αλλιως λη την ωρα βυζι βυζι ανθρωποι ειμαστε και εμεις

καλα εκανες και εφτιαξες και πρωινουλη-ετσι αν νιωσεις και λιγουλακι οτι γυριζεις στους ρυθμους σου

βαγκακι τι λες ρε γμτ -κριμα να σου τυχει και τωρα ειδικα

θα τα κρατησουν οι δικοι σου; πωπω βρε κοριτσι μου περαστικα σας

σημερα πως πηγε καλυτερα; εσυ τελικα οκ;

σωσω βγηκε η απαντηση;της πηρες κολπικο βρε θηριο; πωπω εγω θα φοβομουν θα την ειχα παει στο παιδων ή στο μητερα σιγουρα

οσο για την πιπιλα ειναι και μικρη αν της αφησεις καμαι 3αρια πιπιλες διπλα της να τις βρει

ε παρε καμια αρια και μοιρασε τες στο σπιτι γυρω γρω

τι να κανεις αλλο;

σε καταλαβαινω ειναι ΠΑΡΑ πολυ κουραστικο να ξυπνας 800φορες το βραδυ

μετα σε παιρνει ευκολα ο υπνος τουλαχιστον;

Τσαουσες και οι δικες σουΜαρντ ε;

ναι δε ολα τα παιδακια σιγουρα εχουν τις παραξενιες τους

Χρυσουλα 2 βδμ νταν ε;

τελιακ πως νοιωθεις καλα; ή θα ερθετε νωριτερα;

εγω εχω τουλαχιστον 2-3 γερα πετρωματα μεσα στην ημερα

Σημερα ειχαμε παρτυ

μια χαρα φτου φτου φτου πολυ καλα

ευτυχω παιζουν παρα πλυ και μονα τους και δεν χρειαζεται αν εξρουν ταυπολοιπα παιδακια -νιωθουν πουλ ασφαλεια οταν ειναι και τα 2 μαζι

εμενα η αφωνια παει βεβαια σημερα -τσαμπα ο κοπος ψιλοβραχνιασα παλι ενω ημουν πολυ καλυτερα- ε δεν μπορεις να πας και να μην μιλησεις στον κοσμο καθολου -ειχα και την κοιλια τουρλα και ολοι ηθελαν να μαθουν -τι να τους πω -σορυ αλλα σημερα το παιζω κωφαλαλη.

βρε κοριτσια σχολιαστε πολλα -εαν ξεχασα ακτι που θελτε σχολιασμο πειτε μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία εγώ πετρωματα όχι ..έχω πονακια χαμηλά πριν πάρω μπουσκοπαν..

Έχω αγχωθει λίγο με την κωλοκαισαρικη..

Ο δικός μου σήμερα διαολος..τον έβγαλε ο Νίκος και γύρισε με νευρα..εγώ φταίω φυσικά που είναι κακομαθημένος..ο άντρας μου έχει τηνεντυπωση ότι τα παιδιά σε αυτή την ηλικία κάθονται δίπλα στους γονείς τους και υπακούουν σε όλα..τα παιδιά ρομποτακια.. :evil::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tην πηρα και εγω τη φωτο

οχι καμια σχεση με τον Ανθιμο αλλα μου φαινεται πιο ομορφουλικο σαν μωρακι και εμενα

Να σας ζησει και παλι Νανα μου

γιατι καλε εχεις αγχωθει; με την επισκληρίδιο;

η διαδικασια δεν με απασχολει καθολου

το μετα δεν μπορω να σκεφτομαι πραγματικα εγω-το θεωρω πολυ βαρβαρο

απαπα οροι καθετηρες πονος τομες - μλπιαχ

και εμας ετσι ειναι Χρυσουλα μου - και εγω τσ θελω διπλα μου ακποιες φορες και να κατλαβαινουν τις καταστασεις

θα συμφωνισω με τον αντρα σου οτι πολλα παιδακια καθονται ιπλα στους δικους τους και δεν φευγουν και δεν κανουν σαν μουρλα - πραγματικα ωρες ωρες το χρειαζομαι να ειναι ετσι

σιγουρα ξερω οτι εχουμε κανει τα λαθη μας και εμεις για να ειναι τοσο ζωηρα

αλλα πραγματικα πψχ σημερα ειδα αλλα ιδιας ηλικιας με τα δικα μας τι εκαναν και λεω πολλες φορες οτι ζηταω παρα πολλα απο 4χρονα παιδια πο κατ εμε απο οσα εχω δει.

και σκεφτομαι ή εγω ειμαι πολυ αυστηρη ή οι αλλοι ειναι αναισθητοι

ιδιας ηλικιας παιδακι εβαζε τα δαχτυλα του μεσα στην πορτοκαλαδα - αφυνε ανοιχτο το στομα του να τρεχουν σαλια και οι δικοι του (γονεις παπουδες θειες ηταν εκει) γελουσαν και δεν ειπαν ουτε μια φορα ειναι κακο ή δεν ειναι ωραιο μην το κανεις.

και ελεγα μεσα μου-εαν ηταν δικα μου θα τους ειχα κανει 800 φορες παρατηρηση και στο τελος εαν το συνεχιζαν θα ειχαμε φυγει -θα ντρεπομουν ρε γμτ να κανουν ετσι

και ξανασκεφτομαι - μηπως τελικα ειναι φυσιολογικο να κανουν ετσι και εγω ειμαι υπερβολικη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα προλαβες να κανεις και πανκέικς;;;; εγω εκανα 1βδομαδα στο σπιτι για να θυμηθω να τους βγαλω φωτο!!! μακαρι να ειναι ηρεμο και να κοιμαται... και να μη σ'εχει εσενα για πιπιλα...

Μαρκερ και εγω οταν ειμαστε εξω παρατηρω διαφορες συμπεριφορες. αλλα παιδια φερονται χειροτερα και αλλα καλυτερα απο τα δικα μου. οποτε λεω οτι ειμαι καπου στη μεση. αλλα και τα πολυ ρομποτ δεν τα θελω. σας ειχα πει οταν πηγαμε Καβαλα που γενησε η νονα μας και πηγαμε στα γκουντυς; τα δικα μας γινοταν μουσκεμα στον ιδρωτα στον παιδοτοπο και ερχεται μια μανα με το κοριτσακι της ντυμενο σικ με ασορτι φουστανι με παλτο και καθονται. το κοριτσακι εβλεπε τα δικα μας να παζουν και ημουν σιγουρη οτι ηθελε και αυτο. ε, λεω θα φαει και μετα θα παει... ερχεται ο μπαμας και φερνει τους δισκους.... τρωνε ολοι μαζι και μετα αντι να παει να παιξει, καπου 4-5χρ ηταν, ανοιγει η μανα το παιχνιδι γνωσεων που ητν μεσα στο τζουνιορ και αρχιζει να το ρωταει... ποιος εγραψε την ιστορια του Θουκιδιδη!!!!! και αλλα τετοια!!! και η μικρη με τα ματια στον παιδοτοπο να προσπαθει ματαια να βρει τις απαντησεις..... αστο κυρα μου να χαρει το παιδακι!

Σωσω τι με θυμησες με τις πιπιλες... ποσα βραδια σκεφτηκα να τις κολησω με σελοτέιπ!!! και να τρεχω να προλαβω να τους τι χωσω παλι στο στομα πριν ξυπνηει και το αλλο και γινει παρτυ!

τι εγινε με το πιπι της Μαρθας;;;

Χρυσουλα γιατι εχεις θεμα με την καισαρικη καλε;;; τσακ μπαμ. απλα πες στο γιατρο να πει της αλλες εκει, να σε βαλουν καθετηρα κλπ. αφου πιασει πρωτα η επισκληριδιος. εγω του ειχα πει οτι το σιχαινομαι αυτο και την ειχε πει να το βαλει μετα.

Μαρντιο καλε γιατι αγοραζεις τα ζουζουνια;;; κανε λιγο υπομονη... θα τα ανεβασει φανταζομαι ο Λευτερης, αφου ηταν και αρρωστος.... τζαμπα λεφτα δινεις....

ο αντρας ειχε ερθει τη Δευτερα, εφυγε Τεταρτη πρωι. ξανα την Πεμπτη.....

και θα συμφωνισω 100% με τη γιαγια σου....

εμεις εδω καλυτερα λεμε... περιμενω βεβαια το 2ο ημιχρονο...

χθες βραδυ ο Σπυρος μια ηθελε ναρο, μια εκανε εμετο... τελευταιος εμετος 05:05!!! μετα τιποτα ουτε πανω ουτε κατω.... ως τωρα..... ειναι βεβαια χωφιος και απο την αυπνια 2 βραδυα τωρα και απο την αφαγια... καλα παει γενικα αλλα πολυ μιζερος αδερφακι μου... οπως την προηγουμενη φορα που ειχε αρρωστησει... παραδωμενος, μεσα στη μελαγχωλια... αγκαλια να τον μεταφερω.... ουτε το ποτηρι να σηκωσει να πιει νερο και ας ειναι διπλα του! τους εβγαλα στο μπαλκονι να τον δει λειγο ο ηλιος, να παρει αερα, να αεριστει καλα και το σπιτι... ολο αγκαλια! με το που ειπα να παμε τα σκουπιδια ομως.. πρωτος και καλυτερος! μαλλον βαριεται πολυ χωρις σχολειο...

να δω τι θα γινει αυριο να αποφασισω αν θα τα στειλω σχολειο τη Δευτερα η θα παρω ρεπο. ποσες μερες κανει να εμφανιστει αν καποιος κολησε;;; για να ξερω μεχρι ποτε να περιμενω για μενα και τη μικρη. επισης αν τον παω τη Δευτερα, θα μεταδοσει τον ιο στα αλλα παιδακια;;; απαντηστε οι ειδικες της παρεας!!!!! καλα που σας εχουμε...

με ηρθε και περιοδος... ολα τα καλα...

αντε να κοιμηθω... τι καλα να μη με ξυπνησουν ως το πρωι...

θα τα κρατησουν τα πεθερικα αυριο να παω στη δουλεια...

οταν κοιμηθικαν απολυμανα ολο το σπιτι. ελπιζω να μην κολησουν...

εχουμε ν 'ακουσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσιααααααααααααααααα

Τι κάνετε?

Αν δεν προλάβαινα να μπω μια φορά πριν τώρα χειροτερεύουν τα πράγματα για εμένα και τον διαθέσιμο χρόνο μου :)

Τα καλά νέα είναι οτι έπιασα δουλειά (παράλληλα με την επιχείρηση) τα κακά νέα είναι οτι πια δεν έχω καθόλου ελεύθερο χρόνο (θα μου πεις μήπως πριν είχα)

Δόξα το Θεό κάνω το σταυρό μου που τέτοια περίοδο βρήκα δουλίτσα και τουλάχιστον θα μπορεί να συντηρηθεί η οικογένεια γιατί η επιχείρηση (μόνο τα έξοδα της και αυτά με πολύ ζόρι :/

Τέλος πάντων

Εμείς καλά. Περάσαμε μια ιωσούλα, εγώ ακόμη βήχω και είμαι βραχνή

Ο μικρός ακόμη με σπυράκια που σβήνουν και ξαναβγαίνουν. Το κακό είναι οτι δεν έχω ασφάλεια για να πάω σε γιατρό να τον κοιτάξει. Προς το παρόν του βάζω κρεμούλα φουσιντίν και Betafusin και δείχνουν οτι σβήνουν αλλά κάπου έχει ευαισθησία το παιδάκι μου και πρέπει να το κοιτάξω

Κατά τα άλλα καλά. Τώρα φτιάχνω μπομπονιερίτσες νέα σχεδιάκια που είναι πολύ πολύ όμορφα (καλά εγώ παθιάζομαι μόνη μου χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα0)

Ελπίζω να προλάβω να διαβάσω τα νέα σας

Πολλά φιλιά σε όλες σας αγαπώ και μου έχετε λείψει <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ζζζ.τι δουλεια;;που βρηκες;;;

νανα πραγματικα δε μοιαζει με τον α ο μικρουλης..πως πηγε η χθεσινη χυχτα;;

μαντριο..να ξερεις οιτ ολα οσα ειχαμε στον υπολογ στηθεσ νικη ξεχασαμε να τα παρουμε στο στικακι..

και μας τα στελνει η αδερφη μου αππο θεσ νικη..οποτε..υπομονη..

η καλλιεργεια θα βγει τριτη πρωι..ρε μαρκερ καλ πηρα οχι κολπικα..τσισα κατουρησε σε μπουκαλακι..καλοκαιρι εδω..

θα παμε κανενα παρκο..

φαγητο το μεσημερι εγω ψαρι..η μαρθα ψαροσουπα κ ο λευτ κατι σε κοτοτπουλο κ κρεμα γαλακτος η κατι τετοια..δεν το εχω σκεφτει..

χρυσουλα μη σε αγχωνει η δευτ καισαρικη..παιχνικδακι..αληθεια σου λεω..

οσν αφορα τα ρομποτ..

παιδια..

και γω καμια φορα την κανω παρατηρηση..

σα ναν θελω να ειναι ενηλικας..αλλα μαλκ!

παιδια ειναι..το κακο ειναι οτι μεγαλωνουνε κ νομιζουμε οτι ειναι ενηλικες..

κ ια ειδικα οταα ερχεται 1 μικροτερο παιδι..

το μωρο ειναι μωρο και το αλλ οειναι μεγαλο..

το κανουν ολοι!

βαγκ πρεπει να περασουν τουλασχισοτν 24 ωρες απυρετοι η με οποιοδηποτε αλλο συμπτωμα.

νομιζω μετα κ απο 3 μερες που θα ειναι καλα το παιδιδ μπορει να κουβαλαει την ιωση..

νομιζω!

αυριο δουλεια!

φακ!

χθες πηρα το μωρο στο μαρσιπο κ τη μαρθα χερακι και πηγαμε μαρσιπαδα..

αντιστοιχη της καροτσαδας!αχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

εμεις καλα κοιμηθηκαμε

ολα καλα φτου φτου

ο λαιμος φτιαχνει σιγα σιγα

η φωνη εχει επανελθει σχεδον ακνονικα -μονο που εαν κανω και υψωσ λιγο τη φωνη νιωθω τραβιγμα -μαλλον ειναι φυσιολογικο

θα ξαναπαω τεταρτη αν με δει και ελπιζω να γλιτωσω αντιβιωση -το εχω μουρλανει στο φαρμακο αυτο το εμβρυο -πρεζονακι θα βγει

μραβο βρε ζζ για τη δουλεια πολυ χαιρομαι που βρηκες εστω κατι

μεγαλη υποθεση θα ηρεμησετε να δεις

κανε προβες και στις δικες μου μπομπονιερες γιατι τις θελω ουαου εντάξυ; :D μεχρι του χρονου να τις εχουμε τελειοποιησει.

α ρε βαγκ αγορια ε; μαναρι μου μαραθηκε λογικο ρε συ με τοσο εμμετο

να σου πω εγω στη θεση σου και να μην κανει κεμμετο σημερα καθολου θα τον κρατουσα αλλη μια μερα σπιτι και για τα αλλα αλλα πανω αλα και για τον ιδιομην κολλησει και τιποτε λλο ετσι εξασθενιμενος που ειναι

ΑΑ ουρα εδωσες - λεω και εγ

μιλαμε θα σου εβγαζα το καπελο εαν το ειχες κανει.αλλα μπορει να ειναι και καμια κολπιτιδουλα ρε συ- δεν την κοιτας μηπως ειναι κοκκινη και πιο μεσα;

καλυτερη η δευτερη καισαρικη Σωσω σιγουρα ε;

μη γραφεις αλλα και μας ερθουν μετα μπαστούνια

κρεατοσουπα τα παιδια

και εμεις μιση οτι εχει περισσεψει απο τη εβδμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε παιχνιδακι σου λεω..δε σε λεω για να σε εμψυχωσω...αλλλα κανενα θεμα..

πιο γρηγορη..πιο ανωδυνη..

αληθεια!!δλδ ανετα μπαινω κ ξανα κανω αλλη μια!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜέρα.

ήταν καλό το βράδυ μας.

φτου φτου.

ΜΑΡΝΤ, εννοείται ότι δεν του πήραμε την ντουκάτι...

πήγανε σε άλλο μαγαζί κ διάλλεξε μία τετράτροχη.

είναι δώρο από τη γιαγιά.

ΤΟΝ βρίσκεταιπιο όμορφο από τον α;

εγώ πάλι νομίζω ότι ο α ήταν πιο όμορφος.

κ τώρα που τους βλέπωμαζί, ο α μου φαίνεται ταιράστιος κ ακόμη πιο κούκλος... χαχαχα.

ΜΕ τον θηλασμό ζορίζεται λίγο τα βράδια, να πιάσει τη θηλή.

θα στρώσει κι αυτό.

ΒΑΓΚ, εγώ θα τον έστελνα σχολείο,αφού δύο μέρες είναι καλά.

ΖΖΖ συγχαρητήρια που βρήκες δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γι να το λες ετσι θα ειναι

μακαρι δλδ - να μου πεις ξερουμε τιμας περιμενει κιολας τωρα πια

θες και 3η καισαρικη πουλάκι μου ε;

πραγματικα σωσωκα σου ευχομαι να προσπαθησετε καποια στιγμη για το 3ο και αν ειναι αγορακι

ηδη εχει πετρωσει 3 φορες η κοιλια - αυτα συσπασεις ειναι απο οτι θυμαμαι απο τα αγορια ε; πωπω λετε να μην φτασω μεχρι τις 29; αγχωνομαι -οχι τιποτε αλλο δεν θα βγει 3κιλο ο παιδι και θελω πολυ να ακουσω τον αριθμο αυτο :lol::lol:

μπραβο που πηγε καλα και αυτο το βραδυ Νανα

αντικειμενικα που τον βλεπω εγω με τα δικα μου ματια ειναι πιο συμμετρικο -πιο στρογγυλοπροσωπο -πιο βρε παιδι μου

κατα τα αλλα ο Ανθιμος για τωρα σιγουρα θα ειναι το ομορφουλι σου - εμ ειναι και ο πρωτοτοκος βλεπεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

Μαρία μη με αγχωνεις..εγώ τι να πω που έχω πονακια..???.

΅εμένα δε με νοιάζουν τα κιλα, τα πνευμονία με ενδιαφέρουν..

Και είμαι και 2 ώρες δρόμο..

Εγώ Νανουκα νομίζω ότι ο Καθένας έχει τη δική του ομορφιά..χαχαχαχα

Φτου φτου να συνεχίσετε τα ήρεμα βράδια..

Από την καισαρικη σκέφτομαι την επόμενη μέρα και τον καθετήρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sorry βρε κοριτσια αλλα μιλαμε δεν μου δεχοταν τον κωδικο να μπω και θελει ψαξιμο να επαναφερω τον παλιο

καλο το καινουριο αλλα ελεος παλι θα φαμε καμια βδμμ να το συνηθισουμε

Νανα μου δεν ξερω τωρα για τον πονο τι να σου πω

με τον πονο τα παω και καλα βλεπεις

ναι μπορεις να πεις οτι το νιωθω σαν πονακι περιοδου λεντονο χαμηλα και το χαρακτηριστικο ειναι οτι μου ερχεται μια χαρακτηριστικη μυρωδια στη μυτη και ενα γαργαλημα σαν να πεινω κοκα κολα καθε φορα που σφίγγει

μωρε τσαμπα το σκεφτομαι το ξερω - αλλα δεν εχουμε ετοιμο τιποτα και δεν ξερω ποιος θα τα κανει - πρεπει μες την εβδ να τα ετοιμασω ολα.

Χρυσουλα φανταζομαι οτι μια χαρα θα ειναι τα πνευμονακια του

36+6 ειχα κανει τα αγορια και ηταν μια χαρα

δεν ξερεις πως θα τους κατσει ακους αλλες με τελειομηνα και εχουν θεμα και αλλες γεννουν 34 εβδ και ειναι σουπερ

ειναι να μην σου κατσει

ολα καλα θα πανε - εκει θα ειμαστε να τα λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elate..αλλαγες τρελες,ε;;αλλα οκ!!

θα την βρουμε την ακρη..σιγα σιγα..εμεις τελικα κατσαμε σημερα εδω..

συμμαζεψαμε λιγο το δωματιο..αυριο δουλεια..σε λιγο η μαρθα υπνο κ εμεις την σειρα μας..walking dead...τελειο ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα σημερα ηταν να γινουν οι αλλαγες;;;;

θα τη βρουμε την ακρη δε λεω, αλλα για μενα αποψε ξεκιναει το 2ο ημιχρονο.....

ποναει η κοιλια της Μαριαννας.... φακ!

αντε να δουμε τι νυχτα θα περασουμε παλι...

και ο Σπυρος ο δολιος ακομα κακα διαρροια εκανε σημερα, μεχρι να στρωχει το εντερο μαλλον...

οποτε.... να δω ποτε θα ερθει και η σειρα μου...

ηδη εστειλα μυνημα τη συναδελφισσα να μου κανει χαρτι για 2 μερες αδεια και βλεπουμε...

να ειναι καλα η κοπελα, πρεπει να την κανω ενα δωρακι σιγουρα...

παλι με φωναζει η μικρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε μαρτυρησα για να μπω στο νεο φορουμ...να διαγραψω τον παλιο κωδικο να βαλω καινουργιο να ξαναβαλω τον παλιο μην κανω καμια μαλακια και ξεχασω αυτον που μου δωσε το μαμυ....

ουφ!Καλημερα!

Νανουκα μου πριν λιγο εισα τον μπεμπη!

μωρε τι γλυκος μπουλουκακος ειναι αυτος!!!

ΣΑΝ ΣΑΡΑΝΤΑ ΗΜΕΡΩΝ ΠΑΙΔΙ!! ΦΤΟΥ! ΦΤΟΥ!

Δε σου ειπα που θα σου φαινεται τεραστιος ο Ανθιμος;

Εγω θυμαμαι ελεγα τι κεφαλας ειναι αυτος!Και τι τεραστιος κωλος οταν εβαζα την κρεμα συγκαματος...

εβαζα μισο κιλο για τον κωλο του Βασιλη και ενα δακτυλικο αποτυπωμα για τον μπεμπη...

και μου φαινοταν κι εμενα πιο ασχημουλης ο Φανης απο τον Βασιλη σαν μπεμπης...

και τωρα μου λενε ολοι οτι ο μικρος ειναι αστερι...

Χρυσουλα εγω σου λεω μπορει να αλλαξουν τα γουστα του και να αρχισει να τρωει στον παιδικο...

Βαγκ περαστικα στον Σπυρακο...τον προσεχεις με στεγνη διατροφη;τα τρωει αυτα;

την Μαριαννα δε βλεπω να τη γλιτωνεις φιλεναδα...πώς θα αντεξεις με 2 παιδια με γαστρ.

...αφου το βλεπω στα δικα μου...δεν μπορεις να τους χωρισεις...μια μερα διαφορα εχουν στις ιωσεις...

Σωσωκα η μικρη στο μαρσιπο ειναι καλα ή στριμωχνεται;πρεπει να βολευει αυτος γενικα ε;

Μαρκερ εγω σε βρισκω σωστη στα περισσοτερα πραγματα, σε αυτο που ρωταγες αν εισαι υπερβολικη με τα παιδια και τις σκανταλιες...δε θυμαμαι κατι που να ησουν υπερβολικη...αν θυμηθω θα σου πω...

ΜαριαΖ συγχαρητηρια για τη δουλεια...!

οταν αδειασεις ψαξτο για τον μικρο οπως δεν εχω αδειασει κι εγω να το ψαξω για αλλεργιες για τον μικρο μου...

ρε παιδια επειδη ψιλιαζομαι κακο κυκλοφορικο για αυτα που μου συμβαινουν μηπως ξερετε ποιοι γιατροι ασχολουνται με αυτα;

θα ρωτησω και τον ενδοκρινολογο μου, ρε πουστη παιρνει και 100ρικο αυτος στην επισκεψη...αλλα τι να κανω που δεν παει αλλο...ετσι ειναι τα μεγαλα ονοματα μη χεσω...

το Σαββατο πηγα κι εκανα πελματογραφημα και μου βρηκε κοιλοποδια που προκαλει πτωση μεταταρσιου που εχω και προδιαθεση ακανθα.

Απο αυτα τα κινεζικα μονο η Σωσω ισως καταλαβε και το Μαρακι.Κακο κυκλοφορικο μου ειπε η ποδολογος και πρεπει να βαλω πατους στα παπουτσια μου, ειδικους, που ειναι φτιαγμενοι στο ποδι μου.Γιαυτο λεει με πονανε τα γονατα μου(με πεθαινουν τις τελευταιες μερες, που δεν ειχα ποτέ ενοχληση εκει) και η μεση μου.

Βαλε 100 ευρω οι πατοι!

Ρε παιδια δεν ξερω τι να πιστεψω!Αλλα δεν παλευεται αλλο ο πονος στα πελματα, σαν να παταω σε βοτσαλα, να μου λενε αληθεια;

η φαγουρα που ειχα μαρκερ στο αριστερο χερι απο προχτες ειναι και στο δεξι, στα ιδια ακριβως σημεια, εσωτερικα στην παλαμη αναμεσα στο δεικτη και τον αντιχειρα και στο μεσαιο δαχτυλο(ασχολιαστο!)...και δε θυμαμαι να επιασα κατι που δεν εχω ξαναπιασει...μου λεγες χερουλι, μα δε θα πιασω χερουλι;και στα καλα καθουμενα να με ενοχλησουν τα χερουλια απο τις πορτες;

βαζω κρεμα κορτιζονης...στα πελματα δεν μου κανει τιποτα, μου ειπε και η ποδολογος οτι δε θα μου κανει τιποτα γιατι δεν ειναι αλλεργια λεει, ειναι κακο το κυκλοφορικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki πολλές καλημερες!

σε σκεφτομουν το σ/κ που περασε...

ποσα περασες!Και ποσο πολυ αξιζεις αυτο ροζ αγγελουδακι στην αγκαλιτσα σου!

σου ευχομαι να σου πανε ολα κατ΄ευχην!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elli13παντα θα ποναει. Οποια φορα και αν ειναι, οσα παιδακια κι αν έχεις ηδη. Εκανες όνειρα γι αυτο τ μωρο. Το αγάπησες απο οταν ηταν μονο ιδεα. Μεγαλωνε μεσα σου... Μόνο εσυ ξερεις πως νιωθεις. Ποσο πονας. Κλεισε τ αυτια σου σ αυτους που δεν θέλουν να σ ακουσουν.  Αυτο π περασες μεχρι να το αποβαλλεις δ θελω ουτε να το σκεφτω. Δεν μπορώ να το διανοηθω. Ισως για να μη σου πειραξει τη μητρα. Ευχομαι να καθαρισεις γρήγορα τουλαχιστον και η ταλαιπωρια σου να σταματησει εδω.
    • Καλημερα! Βασικά μου ειπε μόλις γεννήσω θα είναι εκεί να πάρει το μωρό να το δει. Θα είναι σε επικοινωνία με την γυναικολόγο μου για το ποτε γεννάω. Έγραψε κ την ΠΗΤ μου.
    • Καλημερα! Έγραψε τα στοιχεία μου κι ειπε θα μιλήσει η ιδια με την γυναικολόγο μου. Οχι μου ειπε θα τα πουμε μετα. Μου έγραψε μονο τι πρεπει να παρω απο το φαρμακείο 2-3 πραγματάκια. 
    • Καλησπέρα κορίτσι μου. Αυτή την ενεση τη βαζεις στην 28η εβδομάδα αν η μαμα εχει αρνητική ομαδα αίματος, δηλαδή resaus αρνητικό(δεν εχει αντισώματα reasus) . Σε περίπτωση που το έμβρυο εχει θετική ομάδα αίματος (δηλαδή αντισώματα resaus) να προλαβουμε να μην "μπουν" στον οργανισμό της μαμας. Στην ουσία βαζεις αυτή την ένεση για πρόληψη για την επόμενη εγκυμοσύνη. Προσπάθησα να στο εξηγήσω όσο πιο.απλα, εννοείται ο γιατρός θάνατο εξηγήσει πολύ καλύτερα 🩷
    • Ακριβώς το ίδιο μου είχε πει κι εμένα στην αρχή γτ κι ο δικός μου πλακούντας ήταν χαμηλά! Καλά όντως δεν είναι και πολύ βολικό, αλλά αφού βοηθάει για όταν μπούμε στον μήνα μας κάτι θα κάνουμε😀 Θα χούμε και τις ετοιμασίες εντατικά τότε! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...