Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ή ΑΕΤΟ ΠΕΤΑΤΕ;;; Νο38


Recommended Posts

Καλημερα Μαρακι, Βαγκ, συμπεθερα

σας ξεχασα...

με τη Χαρα θα συναντηθω τελικα την αλλη βδομαδα...δεν ευδοκιμησε το χθεσινο...

θα παει να χαιρετισει τη βαφτιστηρα της στη Λιμνη, σαν καλη Νονα και οταν ερθει θα βρεθουμε και ευελπιστω να βγαλω και φωτο να σας δειξω τα κορμια μας τα φιδισια και των παιδιων μας-που ειναι οντως φιδισια αυτα...

Νανουκα μου δεν πας να κοιμηθεις φρεσκολεχωνα γυναικα και να μας χεσεις για λιγο καιρο εμας;

αχ μωρε Νανα δεν κλαιω για τα σπυρια, απλως απο τις αρχες Φεβρουαριου εγω προσωπικα-δε σου βαζω μεσα τις ιωσεις των παιδιων-δεν εχω δει μια μερα που να ειμαι καλα...τελοσπαντων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 919
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ βρε συμπεθερα ...κ παιδια κ δουλεια κ εγκυουλα κ αντρα -αυτο που το πας-ποσο να αντεξεις η γυναικα!!!!!!!!!!!!!

νανα τι κανει ο μπεμπουλης????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκ ξεχασα

ειδες ρε συ πως σε κανουν να γινεις κακια;

καλα ειπε στα παιδια να απανησουν πιστευω -τωρα κατα ποσο ειναι εφικτο δεν ξερω

Νανα αααα

οκ ο μπομπιρας;

Καναμε ενα σωρο εξετασεις

αλλεργικες δεν καναμε ειναι η αληθεια αυτο ηταν το πιο πιθανο

αλλεργικη αντιδραση απο αγχος μου ειπαν ολοι

ουσιαστηκα δεν βρηκαμε δλδ

αλλα ειχα δει οτι οταν επιανα μεταλλο - ακομα και την κουπαστη στις σκαλες κοκκινιζαν σε σημειο που σχεδον εβγαζαν αιμα και με ετρωγαν σαν τρελλα - τα εβαζα τοτε κατευθειαν στην καταψυξη

μπορει αν ειναι απο οσο περνας τωρα ρε συ -γιατι εγω μολις τελειωσα και τις σπουδες κοπηκε μαχαιρι - αρχισε στο λυκειο.

Μπορει το ναιλον να σε επηρεαζει -μη φορας καθολου ή παρε αυτα τα κοντα καλτσακια που ειναι μονο για τα δαχτυλα.

ελπιζω να σε βοηθησε το κρυο και εσενα - εμνα ηταν βαλσαμο πραγματικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκααααα

λες να ειναι ησυχούλης :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μπαααα δεν τον κοβω να με λυπαται ο θεουλης

εσυ τελος η δουλεια τωρα ε; περιμενετε τιποτε αλλο να βγει ή ειστε στο ψαξιμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκ,πριν πεθάνει η μαμά μου, ο αδερφός μου συμβουλεύθηκαν την παιδοψ του σχολειου.

τους είπε ν χρησιμοποιουν τη λέξη πεθανε κ όχι έφυγε ή κοιμήθηκε...

να μη λέμε ότι πήγαν στο θεούλη γιατί τον συνδιάζουν με κάτι κακό

ΝΑ λέμε ότι μαλλον πήγε στον ουρανό.

όταν πάμε στα μνήματα να μην τουε πούμε ότι εκεί είναι θαμένη η γιαγιά.

απλά είναι χώρος που θα αφήνουμε λουλούδια στη γιαγιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalημεςρα κ απο μενα..απο δουλεια σας γραφω...οχι τοσο χαλιαο οσο νομιζα..σδουλευω κανονικα..

την μεγαλη την πηγα 8 παρα παιδικο και θα παω να την μαζεψω στις 3 μολις σχολασω..

ολα καλα..

αλεκακι διατηριες τα κιλα που εχασες η ςεχασες κιαλλα;;

τελικα δεν τα ειχα ξεχασει ολα..στη δουλεια..αλεκα ηρθα για 1 βδομαδα για να παρω ολη την αδεια του 13..

για 1 βδομαδαθα ειμαι εδω..πρωινα μονο..

η μπουμπουθα παει σε 1 φιλη γιατι ο λευτ θα παει για μιτιγκ στη δουλεια..χαμος..

α ρε ντομ..ποσο σε σκεφτομαι αληηθειασου λεω..για την πιπα που τραβας..αληθεια..

πραγματικα δεν εχεις δει ασπρη μερα..

αφου ειναι καλα το παιδι...της κοιλιας εννοω..

βαστα μανα..αντεχεις μαλλον..

σκεψου τα κιλακια που δε μπαινουν κ θα ειμαστε σουπερ γκομενες μετα!

κ γω για τους παπουδες κ γιαγιαδες στη μαρθααυτο λεω..

πεθανε κ πηγε ουρανο..

οπως κ για ταψαρακια που ψοφησαν!χαχα

μετεωριτες μλκ για βαφτιση εννοειται!!

μαρκερ πλησιαζει ο καιρος..κ ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι πολυ φρονημο το μπεμπε@

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Αλεκακι αυτον τον καιρο να περασει τον μετραω πως και πως...

Ντομ τι να σου πω...και εγω σπασμενα νευρα εχω ...ειδικα με την κωλοδουλεια..ολοι λενε να προσεχεις να προσεχεις αλλα μη χασουν κανενα 5 λεπτο απο το μαθημα μουτρωνουν..μιλαμε θελω να τα δειρω ολα τα κακομαθημενα...

δε νομιζω οτι ειναι απο κατι που κανεις χρονια..μηπως αλλαξες απορρυπαντικο.??απλωσες και εχει πεσει γυρη???

Ο αντρας μου εβγαλε προχθες μονο στην πλατη..δεν καταλαβαμε απο τι ηταν..εβαλε μονο πουδρα και του περασε......

κλαψε να ξεσπασεις...ειναι και ο ορμονες..

δε θα με ξαναδει ο γιατρος μεχρι την προηγουμενη της γενναςλογω πολυ καλου βιοφυσικου μαλλον..χθες που με πηρε να δει τι κανω μου ειπε να κατεβω μονο αν δε νιωθω καλα..

Μαρια δεν ειναι ολες οι μερες ιδιες..μην αγχωνεσαι..και εμενα χθες ψιλοηρεμος ηταν σε σχεση με τις αλλες μερες..μεγαλωνουν και δεν εχουν και πολυ χωρο να κινηθουν..

παντως ειναι πολυ πιο κινητικος απο τον Θ..φανταστειτε τι εχει να γινει...

η αφωνια βοηθαει πολυ αρκει να την τηρησεις...

εγω του χρονου θα δουλεψω 4 ωρες τη μερα αι νομζω οτι θα τις σωσω τις χορδες μου..

Σωσω νωρις θα τελειωσεις ευτυχως..ασε που νομιζα οτι πας μονο σημερα...

στο ξαναλεω ευτυχως που εχεις φιλες και σε βοηθανε..

Βαγκ εγω αυτο το θεμα δεν εχει χρειαστει να το πιασω...και δε μου ειχε περασει και απο το μυαλο καν..

ορθιοι απο τις 5.30 σημερα..ο Θ ειχε αϋπνιες...δεν μπορουσα καν να σηκωθω απο το κρεβατι..με τα χιλια ζορια τον κρατησα ξαπλωμενο στο δικο μας κρεβατι με κατι παραμυθια μεχρι τις 7...

ευτυχως εχουν παει τα σχολεια κατι εκδρομες και τελειωνω στις 6 σημερα..εχω κανονισει εναν καφε με φιλες..ελπιζω να αντεξω..

ξεκινησαν μαστορεματα στο σπιτι που ανακαινιζουμε..ξενοικιαστηκε μετα απο 15 χρονια που ηταν μισθωμενο σε υπηρεσια του δημοσιου και μας το αφησαν ενα χαλι...ξηλωμα ολα!!!!η αυλη ειναι γεματη μπαζο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ εξοδα δλδ Χρυσουλα ε;

Κριμα ρε γμτ - τουλαχιστον τα πληρωσε τα ενοικια το δημοσιο ή σας χρωστανε;

Ναι μωρε ολα καλα θα πανε -ετσι πιστευω και εγω -αλλα τοσα ακους απο δω και εκει και λεω - ρε λες;

ενι γουει σε 2 βδμ θα συναντηουμε και απο κοντα

ο Κωστας θα το κλεισει Μ.εβδ και θα κρατανε τα αγορια εναλλαξ με τους δικου του

η μανα μου φυσικα επισκεπτρια - θα δουλευει λεει και το ρεπο της το πηρε 26 - ελπιζω να παρει και 29 -οχι οτι με νοιαζει να την εχω μαζι αλλα για το γμτ

Ευτυχως που υπαρχουν και τα πεθερικα -γιατι οτι και να λεω -στραβοι κουτσοι αναποδοι αλλα σε αυτα ειναι πολυ ενταξυ.

Μακαρι χρυσουλα να μην εχεις ποτε θεμα με τη φωνη

Θα σου βγει 4ωρο; Συνηθως εχω 20-22 ωρες και τις βαζω σε 4 μερες -καλα παντα κατι τυχαινει ιδιαιτερο κλπ αλλα αφου δουλιτσα δεν με πολυνοιαζει

Δεν ξερω εαν θα ξεκινησω απο Οκτωβρη πραγματικα φοβαμαι να το αφησω.

Καλα να περασεις σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επέστρεψα γιε τα δικά μας νέα...

ΝΤΟΜάκι μου δεν έχω την πολυτέλεια νε κοιμηθώ.

άσε που αισθαενομαι καλά.

ΣΣΣ γραεφω όταν θηλάζω.

ο μικρός θέλει το στήθος κ γιε πιπίλα, την οποία θα ξεκινήσω από βδομάδα.

ήτςν πολύ καλύτερος χθες τη νύχτα κ σήμερα.

θα στρώσουμε σιγα σιγά.

Κ ο α ήταν πολύ καλύτερος.

ΤΙ ευλογία που είναι αυταε τα βρέφη... είναι σαν άγγελοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε Νανα - πολυ χαιρομαι

ειδες δυναμη που σου δινουν

κοριτσια πιστευω οτι οο θηλασμος βοηθαει παρα πολυ

θυμαμαι οτι οταν σταματησα αν θηλαζω - δεν μπορουσα να ανοιξω τα ματια μου -δεν τα ακουα καν οταν εκλαιγαν - ενω πρωτα ακουγα κιχ και πεταγομουν και δε νυσταζα και ολη μερα

Βαλε καμια φωτο ρε συ

Ερωτηση - την πιπιλα πως θα την αποστειρωνεις; με αποστειρωτη ή θα τη βραζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Νανα...!!!!

Μαρια εγω το αντιθετο ...οσο θηλαζα ειχα φοβερο εκνευρισμοκαι απιστευτη ενταση...μετα ισιωσα...ισως μαλλον γι αυτο τωρα ενταθηκε η αδυναμια μου για θηλασμο...

εντωμεταξυ θα με διαβασει και καμια σκληροπυρηνικη του θηλασμου και ποιος με γλιτωνει... :?:?

τις πιπιλες τις εβαζα αποστειρωτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έστειλα φωτό στη σωσώ για να σας την προωθήσει

δεν ξέρω αν φαίνεται καλά γιατί την έβγαλα από το τάμπλετ τώρα που κοιμάται στην αγκαλίτσα μου.

ΤΗΝ πιπίλα θα την αποστειρώνω στο μπρίκι.

ΣΤΟΝ α αγχωνόμουν για τον θηλασμό γιατί δεν ήξερα αν θε τα καταυέρω.

τώρα είμαι πιο ήρεμη γιατί ξέρω ότι μπορώ να τα καταφέρω αρκεί να το προσπαθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέτι πολύ σημεντικό που δεν πρέπει νε ξεχάσω.

η παιδίατρος του πήρε αίμα για να ελέγξει τον θυροειδηι του.

ο υποθυροειδισμός στα νεοθναε μπορεί να προκαλέσει νοητικά προβλήμετα τα οποία είναι αναστρέψιμα α αρκει να τα προλαεβεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Χρυσουλα σοβαρα; μηπως ειχες αγχος παραπανω;

καλα δεν ταιριαζει σε ολες ο θηλασμος

και για το κακο που κανεις στον κοσμο θα σε μαστιγωσουμε και θα σε βγαλουμε στην πατεια του χωριου να σε καψουμε :lol::lol::lol::lol:

ασε ρε Χρυσουλα - ολες οι καταστασεις δεν ειναι ιδιες -ειδικα εσυ που θα δουλευεις κιολας

ωραιαμε τις ωτο ελπιζω να τις στειλει

αυτο με το θυροειδη δεν το ηξερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια και στο Ιασω το εκαναν..δεν ειμαι 100% σιγουρη αν ελεγξαν θυροειδη αλλα νομιζω..η Ντομ θα θυμαται καλυτερα και αν ειναι θα ρωτησουμε τωρα...

εχω αλλαξει μειλ μετα απο εκεινη τη μλκ που εγινε...

θα στειλω στη σωσω πμ με το νεο μου και δεν εχω καμια σας γιατι μου κλειδωσε λογω ιου

και φυσικα θελω να δω μπεμπουλη !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω αυτο που ηξερα με το θυρεοειδη και κατι αλλα δε θυμαμαι πώς τα ονομαζουν σχετικα σοβαρα νοσηματα, ειναι οτι κανουν τις εξετασεις στα νεογνα, τις στελνουν στο ινστιτουτο παστερ αν θυμαμαι καλα και μονο αν εχει κατι σου λενε, αλλιως δε σου λενε τιποτα...

αυτο το εμαθα στο ιασω στο 2ο παιδι, οταν μου ειχε πει, πριν γεννησω, η παιδιατρος οτι τους κανουν τετοιες εξετασεις σε ολα τα νεογεννητα και ειχα μπριζωθει που δε μου ειχαν στειλει στο Βασιλη τιποτα :D

μου εξηγησε η προϊσταμενη εκει

Χρυσουλα και στο θεμα του θηλασμου ταιριαζουμε :D

δε νομιζω οτι σε κατακρινει κανεις...εισαι ντεμι σαν κι εμενα, δεν εισαι των ακροτητων ΄΄α θα θηλασω 5 χρονια!΄΄ ή ΄΄α δε θα θηλασω καθολου γιατι ετσι γουσταρω΄΄

Οσο μπορεις κι ό,τι σου λεει το σωμα σου και οι αντοχες σου...

εμ ελα που εγω λεω θα σου βγει ησυχος...μου θυμιζει το Φανη που ενω ηταν πιο ανησυχος στην κοιλια απο τον Βασιλη, σαν νεογεννητο βγηκε αστερι!Δεν εκλαιγε ποτέ παρα μόνο μουρμουραγε, παραμιλουσε και ηταν παντα χαρουμενος και ευδιαθετος.Το πόσο με ξεκουραζε αυτο σε σχεση με τον Βασιλη που ηταν μες στην γκρινια, δε λεγεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτάκια;;;;;;;;;;;;;;;;Κουκου τζα

Χάθηκα το ξέρω....Πολύ δουλειά ανοίγει η σαιζόν και τρέχουμε λέμεεεεεεεεε....

Το πρωί προλαβαίνω μπαίνω ίσα ίσα γράφω στο θέμα με τις Οκτωβριανές του 2010,εσάς από τη Κυριακή ούτε που σας διάβασα,είδα αποσπασματικά.

Νανά και απο δω να σου ζήσει,διάβασα την εμπειρία σου και γω συγκινήθηκα...

Σωσω πολύ ωραία η ιδέα για το ντύσιμο της σοκολάτας που σου δωσε η Marker.Εμείς είχαμε τυπώσει αυτοκόλλητα με τα ονόματα τους και τη λέξη "σας ευχαριστούμε" και ένα σχέδιο από το προσκλητήριο και τα κόλλησα στα κουτάκια με τα παραδοσιακά γλυκά που σας είπα ότι κάναμε στη βάπτιση.

Γύρησες δουλειά για λίγο ε;Τι βλακεία,αυτά τα διαδικαστικά.

Χρυσούλα εγώ όταν είπα στο παιδικό τις Παρασκευές που η Χρυσανθούλα μου δε καλοτρώει φακές και φασόλια να τους παίρνω σε ταπεράκι το φαί του σπιτιού μου είπαν όχι γιατί θα βλέπουν και τα άλλα και θα δυσκολεύονται να ταίσουν και τα άλλα.Εγώ γενικά πάντως τις ξαναταίζω το μεσημεριανό ως το βράδι,δεν εμπιστεύομαι ότι τρώνε ικανοποιητικά στο σχολείο και θέλω να τρώνε μαγειρευτό φαγητό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατά τα άλλα καλά είμαστε,μπήκε Ανοιξη βάλαμε πάνινα,καπαρδινούλες,ψωνιστήκαμε γενικώς....

Η γκρίνια της μιας φυσικά καλά κρατεί...γερά νεύρα και προχωράμε...

Παρασκευάρα σήμερα...για τις εργαζόμενες που αλληλοκαταβενόμαστε έρχεται ΣΚ!!!!!!!!!

Οι ετοιμόγεννες marker και Χρυσούλα βαστάτε γερά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω ξέρω σε πρήζω αλλά θύμησε στο Λευτέρη τα ζουζούνια που σας έδωσε η vag..

Ξαναγόρασα περιοδικό Tv με δαύτα και κλαίω τα λεφτά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα Μαρδιο εμενα μονο στα οσπρια δεν εχει προβλημα στον παιδικο...

δεν ειχαν προβλημα ισα ισα μπορω να σου πω..δεν εχω βαλει ταπερακι μαζι ακομα..δεν ξερω τελικα αν θα το κανω αφου μετα τρωει σπιτι..δε βαριεσαι..αφου κανει ολα τα υπολοιπα δε θα σκασω για το φαγητο...

σημερα τα εβγαλαν κηπο και τον επιασε ο ηλιος στο προσωπο...που να ηταν και κατασπρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και από εμένα!!!!!

Αχ Νανά είναι υπέροχο το αίσθημα του θηλασμού! Μπράβο που τα πάτε καλά!!! Και εύχομαι να σου πιάσει την πιπίλα γιατί εμένα κανένα από τα 2 καμάρια μου δεν την ήθελε. Είχα δοκιμάσει όλες τις μάρκες και όλα τα είδη αλλά τζίφος. :cry: Οπότε βυζάκι για πιπίλα και άγιος ο Θεός! :lol: Χτύπησε; Βυζί! Πόνεσε; Βυζί! Έκλαψε; Βυζί! Έφυγε μια τρίχα από το κεφάλι τους; Βυζίιιιιιιιι! Από την μια είναι τρέλα όλη μέρα εκεί, αλλά νιώθεις μια πληρότητα! Εγώ ακόμα θηλάζω το μικρό και θα ήθελα σιγά σιγά να το περιορίσουμε σε 2-3 φορές την ημέρα αλλά δεν ξέρω πως θα γίνει αυτό.... είναι και τσιλιβίθρας και δεν τρώει ικανοποιητικές ποσότητες τροφής οπότε το λυπάμαι και του προσφέρω στήθος όποτε θέλει..... χμμμμ δηλαδή 853.965 την ημέρα!!! :lol::lol::lol: και εννοείται είναι βεντουζαρισμένος και όοοοοολη νύχτα :shock:

Χρυσούλα μου και εγώ είμαι της άποψης να μην παίρνει ταπεράκι.... εαν πεινάσει και εαν θελήσει κάποια στιγμή θα φάει. Και αφού τρώει στο σπίτι όλα καλά! Αλλά για πες, μόνο το μεσημεριανό δεν τρώει ή ούτε και το πρωινό;

Και κάτι για το νέο μπεμπάκι.... δώσε του καλέ λίγο βυζάκι! :roll: όσο λίγο και αν είναι αυτό θα είναι προς όφελός του. έστω και για λίγες μέρες, παρά καθόλου καλά θα είναι. Ειδικά το πρωτόγαλα ας μην το χάσει.... τώρα αν δεν τα καταφέρεις οκ, αλλά προσπάθησε το!

Μαρδιο και εγώ δίνω το μεσημεριανό μας, το απόγευμα στον Χριστόφορο αν και τις περισσότερες φορές με το που έρθει στο σπίτι θα κάτσει και θα φάει κατευθείαν! :lol: μετά όμως δεν ζητάει τίποτα μέχρι το βραδινό γάλα.

Ντομ ναι 3 μήνες διαφορά έχουν τα Οκτωβριανά σας από τον Χριστόφορο, τέλος Γενάρη γεννήθηκε οπότε είμαστε και 1 τάξη μικρότερη. Παραδόξως ο μικρός μου που είναι 13 μηνών με την μικρή της Σωσώς που δεν είναι ακόμα 5 μηνών θα είναι συμμαθητές :shock:

Σωσώκα μου ωραία η σοκολάτα! Είτε στο διάφανο με την κορδέλα είτε σε περιτύλιγμα τυπωμένο όλοι θα την τιμήσουν! Εγώ ίσως κάνω γλυκό κουταλιού ή μαρμελάδα σαν μπομπονιέρα των μεγάλων.... άσε που τελικά δεν ξέρω πότε θα την κάνω.... έλεγα τον Οκτώβριο αλλά αν δεν είναι καλά τα οικονομικά μας να την κάνουμε τον επόμενο Απρίλη. Καλά τελικά στην δουλειά ε; Μπράβο! Καλέ που το άφησες το μικρό; Και εγώ αν θέλεις βοήθεια εδώ είμαι! Θα πάμε τελικά για καφέ σήμερα;

Πάω να κάνω μπανάκι τώρα που κοιμούνται! Φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγαμε σουπερ το μεσημερι -ηρθε και η αδερφη μου

καλα τους εβαλα στον παιδοτοπο ακι λεω θα κατσω και εγω απο εξω γιατι θελουν να μας βλεπουν αλλιως δενκαθονται πουθενα

και ηθελε ο νικος να βγει -δεν τονα αφησε η κοπελα καιεγινε χαμος κυριου - πεταξε τα βραχιολακια αναγνωρησεις - την εδειχνει και φωναζε -αυτη απο πισω του ετρεχε να τουραψει τον ανριθμο του στο χερι αν μην τον χασει -της φωναζε φυγε κακια

τον βγαζω εξω και του γραφω εγω τον ανριθμο του στο χερι και με το που βλεπει οτι ο Στελιος εχει τον αριθμο 5 (μη γελασετε εχουν κολλημα με το 5) -εγινε χαμος κυριου 2. τους πηρα και εφυγα αρον αρον -αυτα ουρλιαζαν - ο νικος εκλαιγε και τον κοιτουσαν γυρω και του ελεγαν "γιατι κλαιςμωρε γλυκουλακι;" και εγω απο μεσα μου να λεω θα τις βρισω ολες τους -τον εσερνα και δεν τους εδινα σημασια -χαμος

ενι γουει σημερα εχω μιλησει οσο δεν παει -τσαμπα δουλεια 3 μερες τωρα με τηνα φωνια

γεια σου Μαρντ σε καταλαβαινω εαν εισαι σε 2 θεματα δυστηχως δεν προλαβαινεις και τα 2

μπραβο που εχετε δουλεια παντως

τα κοριτσια σου καλα; τιποτα το περιεργο αυτες τις μερες;

αντε σωσω στειλε τις φωτο περιμενουμε

το μρο οκ τα περασε; και της Μαρθας πως της φαηκε που εμεινε τοσες ωρες;

εσυ στη δουλεια φανταζομαι ξεσκασες ε;

εγω θα εδεινα και θα παραεδεινα ταπερ

φοβαμαιαπλα και μονο στην ιδεα να μεινουν νυστηκα γιατι απο πρωινο δεν τρωνε τιποτα στον παιδικο -κατι χαζοκουλουρια δινουν ολη την ωρα και κανα φρουτο και ουιατηκα απο τις 7:30 που πινουν γαλα εως τις 1:30 ειναι νυστικα -πολλες ωρες

στο δημοσιο δεν παιρνουν ταπερ σιγουρα το ξερω

στα ιδιωτικα κανεις οτι θελεις φυσικα

εγω θα εδινα στανταρακι

Βρε Μαριλου τοσο βυζοκολλημα με το πρωτο τι εκανες; δεν του φανηκε περιεργο;

πολυ το σκεφτομαι οτι θα μπεμπεκισουν τα μικρα γιατι ειναι και πολυ ζηλιαρικα μεταξυ τους -φανταζομαι τωρα με το μωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι θα τον κάνω;

πολύ αγκαλίτσας ρε κορίτσια...

ΤΟ πρωί που τον θήλαζα ήρθε ο α κ μου λέει θέλω κι εγώ.

βγάζωτο άλλο βυζί κ του λέω έλα.

την πρώτη φορά δεν το έβαλε στο στόμα.

τη δεύτερη φορά το έβαλε αλλα σιχάθηκε... χαχαχα.

Τόσο πολύ ρε μαριλού;

ο α αποθήλασε μόνος του δεκατριών μηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε Νανα με τα αγορια σου!

κοριτσια ισα που σας διαβασα και θα την πεσω γιατι ειμαι ψωφια...

ναι καναμε σεφτε και εμεις...

εχουμε την πρωτη μας γαστρεντεριτιδα! χθες τη νυχτα αρχισε ο ΣΠυρος τους εμετους... τοπρωι τις διαροιες κλπ κλπ κλπ... αυτος χωφιμι να θελει ολο αγκαλια και να βγαζει οτι τρωει και οτι πινει, εγω να βαζω πλυντηρια με τα λερωμενα και η ΜΑριαννα να κανει οτι χαζομαρα τις ερθει στο νου για να τραβηξει την προσοχη μου... θα φαω λεει ολα τα κουρκουμπινια, να πονεσει η κοιλια μου να αρρωστησω να με παρεις αγκαλια!!!! καλα λεω... γλυκος θανατος!!!!

πηγα να παρω απο κατω τα ρουχα απο το στεγνωτηριο καιτη λεω αν κανει εμετο ο Σπυρος ή κακα (τον εχω ολη μερα με πανα βρακακι μετα το πρωτο βρακι που πεταξα) να με φωναξει. και εκει που βγαζω τα ρουχα την ακουω να ουρλιαζει μαμα!!! τρεχω σαν την παλαβη και λεω τι εγινε.. να λεει εκλαιγε ο Σπυρος.. οχι δεν εκλαιγα λεει αυτος. και με λεει η ζηλιαρογατα... πλακα σε εκανα και σε φωναζα!!!!

το κοπανας ή δεν το κοπανας!!!!!

και ηθελε και αδερφακι τρομαρα της.... στο πλυντιριο θα το εβαζε!

σα να ακουω να ηχουν τα εντερα μου.... ελπιζω απλα να χωνευουν τα τοστακια και να μην ειναι "ηχοι πολεμου"!!! αλλιως την κατσαμε τη βαρκα.....

αχχχ... ηρεμο βραδυ να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το prl είναι η προλακτινη; Θηλαζεις ; Είναι πολύ υψηλό το 88 δεν σου ειπε κάτι ο γιατρός ;  περίπου το όριο είναι 20-25 ανάλογα με το μικροβιολογικό εμένα με 32 μου έδωσαν χαπι  σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει ; εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που θα γίνει 2 τον Αύγουστο και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 7,5 μηνών 
    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...