Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ή ΑΕΤΟ ΠΕΤΑΤΕ;;; Νο38


Recommended Posts

καλημερα

σωσω εχεις χειροτερεψει χαχαχα

εχω αρχισει να εχω μαντικες ικανοτητες σε αυτα που γραφεις

μια χαρα θα περασει ρε συ η Μαρθα

μα καλα και στους 2 μαζι ετυχε να εχετε δουλεια;

Καλη αρχη να εχεις αυριο

περαστικα βαγκ

με το καλο να περασει ο καιρος να τον ξαναδεχτειτε τον μπαμπα σας

Θα τα παρεις στο μνημοσυνο μαζι; δεν κλαινε και ουρλιαζουν σε εσας εκει;

εγω ακομα μουγκαμαρα

ποναει ο λαιμος εαν μιλησω πολυ

μς μια μερα κορτιζονη και πριστηκα στη μουρη και δεν εφαγα σχεδον καθολου αλατι

τα παιδια καλα

ο Στελιος 3η μερρα σερι κατουρηθηκε το βραδυ -θα αρχισω να τον ρωταω παλι κατα τις 12 που πεφτουμε στο κρεββατι και εμεις εαν θελει τσισα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 919
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κ μεις παιδια πρεπει να κοψουμε την πανα..βαριεμαι να πω την αληθεια..

ρε παιδια..να σας ρωτησω..εσας τα παιδια σας βουρτσιζουν μονα τα δοντια τους;;κ φτυνουν κ την οδοντ;;

η οδοντ ειπε οτι πρει να ξεκινησουν να φτυνουν..κ να πλενουν τα δοντια μονα τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι σωσω τα [ένουν και φτυνουν και τη γλωσσα πλενουν και γαργαρες και τις φτυνουν κανουν

εχω θεμα με το στομα εγω και γενικα τα πλεναμε απο πολυ μικρα

βεβαια το πρωι που βιαζομαστε τους τα πλενω γρηγορα εγω

γιατι μη φανταστεις οτι το κανουν με ευλαβεια μονα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

Σωσω γραψε λιγο πιο αργα...

και εγω τα μισα πιανω απο τα συμφραζομενα...

μλκ με τη δουλεια αυριο...

ευτυχως που εχεις φιλες να σε βοηθανε...

αν τον αφησω να τα πλυνει μπορει να κανει και 5 λεπτα...ασε τη μλκ που θελει να γυρναει με την οδοντοβ και την οδοντοκρ στο στομα στο σπιτι γιατι βλεπει τον Νικο να το κανει :evil:

εγω του τα πλενω τις περισσοτερες και οποτε θελει φτυνει αλλιως γελαει σαν παλαβος με τς μπουρμπουληθρες στο στομα.. :mrgreen:

Μαρια επρεπε να την αφησεις για μετα την κορτιζονη..ας ειχες τη βραχναδα..

ο γιατρος μου το ειπε καθαρα αν δεν αλλαξω τροπο χρησης της φωνης μου παω για κάλο στς φωνητικες χορδες..

τρια φαγητα σημερα..ελεος...

αρακα φρεσκο, μας τον εδωσαν απο το κτημα και επρεπε να τον ξεφλουδισω κιολας, γιουβαρλακια για παιδι, ψαρι για αντρα....\

μερα φανταστικη...

εγω σε ενα γυρισμα επαθα μια απιστευτη κραμπα στην κοιλια χαμηλα χθες βραδυ..χεστηκα ολιγον...

εχω μικρη μυτερη κοιλια ειμαι σιγουρη ο μικρος δεν εχει χωρο αρκετο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ψωνιατρο δεν εχω παει ακομα

αλλα δεν μιλουσα σχεδον καθολου

εηταν μεταξυ να μου δωσει αντιφλεγνομωδει για αρχη γιατι αντιβιωση δεν κανει τιποτα στην συγκεκριμενη περιπτωση και εαν δεν περνουσε μετα τη γεννα θα μου εδινε κορτιζονη

αλλα ο ντοκ που τον ρωτησα μου ειπε να τα αποφυγουμε τα αντιφλεγμονωδη στις εβδ που ειμαστε -τωρα γιατι δεν τον ρωτησα να πω την ,μαυρη αληθεια και μου ειπε καλυτερα να παρω κορτιζονη

εαν το αφησω θα χειροτερεψει ρε συ - μου το περιεγραψε οτι ειναι σνα να εχω φαει μπουνια στις φωνητικες χορδες - εχουν πριστει και εχουν μελανιασει -

τι να πω ελπιζω να ειναι για καλο

αλλα μουγκη με κοβω μεχρι τη γεννα σιγουρα

σημερα θα τα φτιαξεις ολα;

εγω εχω μουσακα με σκετες πατατες απο χθες γιατι μελιτζανες δεν πολυτρωμε και δεν ξερω εαν θα το φανε και τα παιδια - οποτε το φτιαχνω σκετο για τωρα τουλαχιστον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια εγω εχω πονακια ειδικα τα βραδια αλλα εχω την κωλοδουλεια γμτ...παιρνω μπουσκοπαν και πινω και μαγνησιο...χαλαρωνει τη μητρα...

στο γιατρο μου επα οτι σταματησα...

καλυτερα να δουλευω λεχωνα ημερων παρα τωρα...

εφυγαν 5ημερη η Γ και δεν παει κανενας δικος μου... :evil::evil: που μπλεκω γμτ καθε χρονο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ σασ κοριτσάκια μου.

είχαμε ένα δύσκολο βράδυ...

όλη την ώρα πάνω στο στήθος....

ζήτημα αν κατάφερα να κοιμηθώ τρεις ώρες συνολικά.

παραδόξως... ίμαι μια χαρά.

χαχαχα

Κάθε στιγμή που περνάει, τον ερωτεύομαο παράφορα.

εκείνη η μυρωδίτσα είναι όλα τα λεφτά...

Πήγαμε παιδίατρο.

από χθες έχασε μόνο είκοσι γραμ.

η γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένη.

απλλα τον βλέπει ανασφαλή....

ΧΘΕΣ ήθελς συνέχεια αγκαλιά.

με το που τον αφήναμε, έκλαιγε... αφού βράχνιασε και η φωνή του.

σήμερα φαίνεται καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε νανα..μετιουμ ειναι η παιδιατρος η γιατρος;;ακουσε εκει ανασφαλη...

τεσπα!!

θα στρωσετε μωρε..εχεις πειρα πλεον!

ο α τι κανει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ακομα τηε τα πλεω..αλλα πρεπι να το κοψουμε αυτο..μπανιο μονα τους η εσεις;;

3 φαγητα χρυσουλα;;πας αλλο παλι κ αυτο!!

εκανα τους μρετεωριτες..δεν ενθουσιαστηκα..θα τους βαλω κ σοτ μπλογκ@

παω για τσιγαρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα ειναι ημερων παιδι και λογικα θελει το βυζακι της μαμας του...

Ο Ανθιμος τι λεει???

Σωσω αν σου πω οτι ουτε τους μετεωριτες ξερω..εκτος και εδω τους λεμε αλλιως...

τι να κανω με τα φαγητα???

ο αρακας μολις ειχε κοπει απο το χωραφι ενος γετονα και ο νικος φαγωθηκε να τον φαμε φρεσκο, το ψαρι το ειχα βγαλει προγραμματισμενα απο χθες το απογευμα και ο μικρος δεν τρωει αρακα και ψαρι εφαγε το Σαββατο και αυτο με τα χιλια ζορια...

δε θελω να φαω φαγητο θελω να παρω ενα παγωτο :mrgreen::mrgreen::mrgreen: μεγαλο......!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Σώσω πραγματικά δεν τους είχα ξαναδεί..απέναντι από φροντιστ υπάρχει ζαχαροπλαστείο. Σκέφτομαι σε ποιο διάλειμμα να το φάω το παγωτό μου χαχαχαχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα μου αυριο θα ειναι και καλυτερα λογικα

με τον αποκλειστικο θηλασμο και βυζι -ειδικα εαν ειναι ζωηρο και το παιδακι ειναι μανικι ο πρωτος καιρος

αλλα θα στρωσετε δεν ειανι στο χερι του

Θα συμφωνησω με τη σωσω οσον αφορα την παιδιατρο :lol::lol::lol::lol:

το εθεσε πολυ ωραια :lol::lol:

εγω τρωω τρωω και ευτυχως δεν παιρνω Χρυσουλα -βεβαια δεν πολυτρωω γλυκα παρα μονο τυπου μπισκοτα -κουλουρακια - στα 9,4 με εδειξε σημερα

πολυ μπουνιδι το μικρο στην κοιλια

οι μετεωρητες σορυ σωσω που θα το πω αλλα απο εμφανιση ειναι μαπα - απο γευση μου φαινεται οτι πρεπει να ειναι καλοι παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως...κ μενα δε με τρελαναν απο ελφανιση..οχι τιποτα..μου προτεινε καποια να τα κανω για γλυκα για τη βαφτιση..γι αυτο το εκανα..αλλα μπαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε οχι για τη βαφτιη με την καμια για γλυκο

για κερασμα στο σχολειο ναι λλα για τη βαφτιση εμενα δεν θα μου αρεσε

σε γευση δεν ξερω πως ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ.. ηπια μια ουρσους για να περασω τη μοναξια μου.... με τοστακι και πατατακια... στα 78 εφτασα! πρεπει να χασω σιφγουρα 5-6 κιλα...

Νανα αλλαξε τικερακι!!! επιτελους βγηκε το αντρακι!!!!

Χρυσουλα και εγω θελω παφωτο!!!!

καλε σαν τη Σωσω γραφω σιμερα...

λετε να φταιει η ουρσους;;;; χικ!

:lol::lol::lol::lol:

ΜΑρκερ και η δικη μου φωνη παει να κλεισει παλι... περιμενω και περιοδο και ειμαι ολο φωνες στα καημενα...

εσυ πως τα πας;;

Σωσω και εγω ελεγη τσο καιρο... τι ειναι οι μετεωριτες... εκτως απο το προφανες...

αλλα μπα... δε νομιζω...προτειμνω τα σοκολατακια-βραχακια της μαμασ μου με κουβερτουρα και ξηρους καρπους... ειναι και νηστησιμα!

τα δικα σου κουρκουμπινια εκανα καλε... αλλα πιο κομψα... :roll:

τα εκανα μικρα κομματακια. ζεστα ηταν.... ονειρο! τρωνε και τα μικρα. η Μαριαννα φυσικα για γλυκο δινει ρεστα. ο αλλος το πρωτο που δοκιμασε το πεταξε... και του λεει η γλυκατζου... καλε γλυκο ειναι μηντ ο πετας... ειναι ωραιο φατο! και την ακουσε και εφαγε...

ΜΑρκερ θα τα παρω στο μνημοσυνο γιατι παμε πακετο. ιδιως τωρα χωρις το μπαμπα μας...

και τις προαλλες που ειμασταν στου αδερφου της νονας, οταν πηγαμε στα μνηματα τους ελεγα οτι ηταν πολυ αρρωστος και πονουσε και οι γιατροι δεν μπορουσαν να τον κανουν καλα, και πηγε καοντα στο Θεουλη και ειναι τωρα μια χαρα κλπ κλπ... και λεει ο Σπυρος... κα πως πηγε μεχρι τον ουρανο;;; κατεβηκαν οι αγγελοι που εχουν φτερα και τον ανεβασαν κλπ κλπ. και μετα που αναβαμε κερια και σε μνηματα γωνστων και στο χωνεφτηρι που ειναι τα οστα του μπαμπα μου, λεγαμε ολους που εχουν πεθανει.... ακομα 1-2 φορες το συζητησαμε, λενε ποιοι εχουν πεθανει και πηγαν στο Θεουλη και ειπαμε και οτι οσοι πανε εκει δεν ξανακατεβαινουν. τωρα για το αν θα υπαρχουν κλαμματα στου θειου μου... θα τους παρω παραεξω και θα το συζητησουμε σιγουρα. παντα με ρωτανε οταν βιωνουν κατι για πρωτη φορα. ελπιζω να εχω μονο τις καταλληλες λεξεις να τους εξηγησω... γιατι σιγουρα και η δικη μου διαθεση δε θα ειναι στα χάι της...

το απογευμα ειδα οτι ηταν κατω τα γειτονακια και ειπα να τους κατεβασω αλλα τα σκασμενα επιδη ηταν με φιλες τους δεν παιζανε τα δικα μου, τα διωχνανε και απο κοντα τους και ανεβηκαν πανω και η Μαριαννα στεναχωρεθηκε και εβαλε τα κλαμματα... και εγω νευριασα. η κακομοιρα πηγαινε κοντα τους να παιξουν και αυτες την εδιωχναν. αλλες φορες μια χαρα ερχονται και πεζουν με τα παιχνιδια μας που τα βγαζω εξω...τελικα την ειπα την αλλη φορα να μην παιζουν τα δικα μου μαζι τους. και να τους πουν οτι το κανουν γιατι ηταν τοσο κακη η συμπεριφορα τους. αμαν πια! καλα κανω και δεν τα κατεβαζω...

καλη δουλεια Σωσω... τους βλακες που σε κουβαλανε εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Καλωσήρθες σπίτι σου Νανουκα!Καλή λοχεία!Καλους θηλασμους!

Σιγα σιγα θα την βρειτε την ακρη οι 2 σας...

Ολα τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα τωρα στην αρχη, πρωτογνωρα και εντονα!

Θα δεις με τον καιρο πόσο ισορροπημενα μοιραζεται η αγάπη της μάνας...

Περιμενουμε φωτο με φιλακια κι αγκαλιτσες τα αδερφακια...

Σωσω πραγματικα ενα ποστ σου απο τα τελευταια τελειως ακαταλαβιστικο, ειδικα εκει που λες τη Μαρντιο Μαντειο...σιγα μην ειναι και το μαντειο των Δελφων...

τελοσπαντων δε σε τσιγκλαω αλλο γιατι θα εισαι και στη δουλεια και τραβας ζορια...

Απο την αλλη βεβαια εκει που ρωτας αν τα κανουμε εμεις μπανιο ή μονα τους... :lol::lol::lol: τι να πω... :lol:

πα΄ντως οσο για το βουρτσισμα δοντιων εγω εδω και πολυ καιρο εχω μια οδοντοκρεμα που δεν πειραζει να την καταπιεις, εξαλλου ο Βασιλης δεν ξερει να φτυνει, του λες να φτυσει και το κανει σαν τους νονους στη βαπτιση που τους λεει ο παπας να φτυσουν 3 φορες το κακο... :D ειμαστε κυριλε...

Χρυσουλα μην αγχωνεσαι βρε παιδι, ολα θα πανε προγραμματισμενα λεω εγω...δε θα σε δει ο γιατρος ακομα μια φορα πριν γεννησεις;

Μαρκερ... :shock: τι μαρτυριο τραβηξες παιδακι μου σε αυτη την εξεταση;

ωχ τι τραβαμε...

εγω χτες δεν πηγα δουλεια, δε μπορουσα να παρω τα ποδια μου...ειμαι ενα κουρελι...ο βηχας εξακολουθει...αν και παιρνω κλαρισιντ...και τωρα εχω αλλο...εβγαλα κατι δερματικα αλλεργικα μαλλον αγνωστου αιτιας, στο αριστερο χερι με πολλη φαγουρα και πονο και στα πελματα εντονες κοκκινιλες σκληρυνσεις πολυ πονο οταν παταω και τρελη φαγουρα.Πήγα σε δερματολογο ΕΟΠΥΥ, μου ειπε οτι ειναι στο χερι δερματιτιδα εξ επαφης πιθανον εκ πιεσεως

(εγω νομιζα μηπως επειδη προχτες πηγαμε με τον αντρα και φαγαμε θαλασσινα και επιασα καβουρα και γαριδες-αλλα δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα!)και σιγα μην επιασα τον καβουρα να τον στυψω!ακου εκ πιεσεως!

εξαλλου-λεει-αν ηταν λεει θαλασσινα θα ειχα πεταξει σε ολο το σωμα...

εχω κι ενα εξανθημα στη δεξια γαμπα απο τον Ιανουαριο και δεν εδινα σημασια και ολο το ξυνα γιατι εχει πολλη φαγουρα, και το ματωνα και αυτο λεει δεν επρεπε να το ξυνω.

Τελοσπαντων μη σας πρηζω αλλο, μου δωσε αλοιφη με κορτιζονη για 15 μερες, εχοντας το οκ απο γυναικολογο και να δω αν θα δω μια μερα που θα ηρεμησω.

Προχτες τη νυχτα καθομουν στον καναπε του σαλονιου και εκλαιγα γιατι...κουραστηκα...πολυ κουραστηκα...εχω χασει το κουραγιο μου και τα νευρα μου εχουν γινει κουρελι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ο μπεμπης ειναι πολυ ηρεμος σημερα

με φοβιζουν κατι τετοια ρε γμτ - κουνηθηκε μια φορα αλλα δεν χτυπιεται οπως αλλες φορες

αιματοκριτη ειχα 27 θα με βρισει ο ντοκ οτι δεν τρωω -ποσο να φαω - μιλαμε πηρα 4 κιλα το μηνα που καθομαι

αν και η αληθεια ειναι οτι σσε 3,5 εβδ ο μπεμπης πηρε 1,2 κιλα

φοβαμαι να τον παρω γιατι κατι για να μου βαλουν σιδηρο εαν πεσει μου ειπε πει την προηγουμενη και δε θελω να μεινω μεσα στο μαιευτηριο ρε γμτ απο τωρα

Καλα κανεις και τους τα λες βαγκ - ειχατε και πολυ θανατικο ρε συ εσεις και κοντινοι

καλα οπως η κατασταση δεν μπορεις να κανεις και πολλα

Η φωνη δεν ξερω πως παει γιατι δεν μιλαω καθολου οσο μπορω -πυτε ψιθυρο μου ειπε γιατι το θεμα ειναι να μην κουνηθει ηφωνητικο χαρδη -ειτε μιλας φωναχτα ειτε σιγα η χορδη κουνιεται

σημερα το πρωι νομιζω οτι λιγο πουμιλησα ακουστηκα πιο καθαρα

εμενα τωρα με βοηθαει αρκετα οι εισπνοες με ευκαλυπτο -βραζω ναρο και καθομαι απο πανω σαν να κανω καθαρισμο.

Λογικο ειναι να φωναζεις - τι αλλο να κανεις και μοναχουλα σου.

Ντομ οχι ρε συ δεν ειναι τιποτα - ουτως η αλλιως βαζει αναισθητικο - μια εμμετιλα οταν μιλας σου ερχεται κατα τα αλλα εγω δεν το καταλαβα

το εχω ξανακανει

Περαστικα για την αλλεργια -δοκιμασε κρυες κομπρεσες και θα με θυμηθεις

βαλε μια πετσεταβρεγμενη στην καταψυξη αστη να παγωσει καλα και τυλιξε τα χερια σου ια δεις τρελλη διαφορα - το παθαινα επι 4 χρονια με οτιδηποτε μεταλλικο εκτος απον χρυσο -περασε μονο του.

καλη δουλεια σωσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!!!

γεια σου βαγκ! κ εγω εχθες χτυπησα ποτακι....λικερ ροδι που εκανε ο αντρας ,με τσιπουρο του μπαμπαμου το εκανε κ ηταν λιγο βαρη αλλα ...μια χαρα εγω το συνοδευσα πρωτα με τοστ κ μετα με μερεντα :shock: παρτυ οι ορμονες λεμε!!!!!! χα χα χα

σωσω καλη αρχη!!!!!!!!!!

οι κορες ??/με το μπαμπα τους ?

πολυ νωρις δεν πας για δουλεια?εγω νομιζα θα κατσεις κανα χρονο :?

νανα μπραβο στον μπεμπουλη!

παντος αυτα που εγραψες για τα συναισθηματα σου σε σχεσει με τα αγορακια σου ....τα ειχα κ εγω!!!!!

καμια φορα με πιανει κ τωρα .....αλλα ειναι τοσο διαφορετικες ...... :D:D

χρυσουλα κουραγιο ...φτανει ο καιρος!!!!

αυτο με τον παιδικο μου κανει χαζο-σορρι-που σε τηλ για να σου πουνε διαφορα....

δεν πειραζει ...εσυ να μην σκας ;)

μαρια ...ετσι με ταραζε η Αγγελικη στην κλοτσια ...μολις βγηκε το απολυτα ηρεμο παιδακι...ολοι η σκανταλια της βγηκε εκει μεσα στην κοιλια! χα χα

εχω να γραψω κ αλλα.....καφε πρωτα!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ ευχαριστω γιαυτο με την πετσετα...θα το κανω...κορτιζονη εβαζες εσυ;

πώς βρηκες πού οφειλεται;

εγω στα ποδια ψιλιαζομαι να ναυλωειδη καλτσακια που φοραμε ολες με μπαλαρινες κλπ

αλλα τα φοραω χρονια, βεβαια μπορει ξαφνικα να σε πιασει μια αλλεργια...αλλα τι θα φοραω εγω αν ισχυει αυτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

ΑΜάν βρε ντομάκι μου...

πού βρέθηκαν τα σπυριά;

κ γιατί κλαις;

ΑΥΤά να είναι τα προβλήματά μας.

άλλωστε είσαι αστέρι κ δε σε φοβάμαι.

ΣΩΣώ τα γλυκάκια δεν ταιριάζουν για βάφτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...