Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καθαρίσω το παιδικό και κανω μπρεικ να κοιμησω το βοβολα.. Μαμωτο εβαλα πολλά πλυντήρια μαζι και έχω στιβες ρουχα για όλα τα γούστα.....

Πεινάω και σα λύκος αφήστε τα....

Ναταλακι από τη στιγμη που τα μωρά βάζουν οτιδήποτε στο στομα σταματάς την αποστείρωση γιατί δεν υπαρχει λόγος και να την κανείς.μονο που η ΔΕΗ έρχεται πιο φουσκωμένη με τον αποστειρωτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι παθατε?που ειστε ολες? νομιζα οτι εχει χαλασει το μαμμυ,μπαινω και υπαρχει απολυτη σιωπη! Εχει ξεσαλωσει στις βολτες???

Εμεισ πριν λιγο γυρισαμε απο την παιδιατρο.Μια χαρα η μπουμπουκα μου,λιγο κλαμα αλλα μια χαρα.Τωρα κοιμαται.Πηραμε 1 ποντο και 640γρ,δηλαδη ειμαστε 77,5υψος και 10140γρ,γιαυτο μου εχουν πεσει τα χερια.Μ αρεσει που στεναχωριομουνα γιατι εχει κοψει λιγο το φαγητο.Αλλα δοξα τον Θεο και με την διατροφη που κανει,που δεν εφαγε καθολου ζαχαρες κτλ μια χαρα παει.

Κανουμε και παλαμακια τωρα,αν και οτσν μου δινει αυτα τα σαλιαρικα φιλια με λιωνει.Βρε κοριτσια σαν τρελη κανει οταν ανοιγω την εξωπορτα,το καημενο κλειστηκε τοσουσ μηνες μεσα

Ναταλακι και εγω στον 6ο μηνα ειχα σταματησει την αποστειρωση,μου χε πει η γιατρος,αν και αργησα να το συνηθισω

Αλεκα πραγματικο κυνηγι με την μελισσουλα σου για το φαι ε?Ετσι ηταν και ο αδερφος μου και δυστυχως ακομα ετσι ειναι,λιγοφαγος και επιλεκτικος

Κατερινακι και μενα μουυ λιψε η πολυλογια που ειχαμε,ειδικα στην εγκυμοσυνη ποναγαν τα ματια μου απο το διαβασμα.Πω πω ειχαμε παθει ταρακουλο για τις προετοιμασιες των παιδικων δωματιων και τωρα μιλαμε για τα βαπτισια τους!Τι ωραια!

Να ρωτησω και γω αυγο ποτε αρχισατε να δινετε???ξεχασα,!

Και γιαουρτι???? Η δικια μου μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να δωσω γιαουρτι απο τωρα,αφου τα παει καλα με το βαρος.:roll:

Πωπω και τα smile τα βαριεμαι που τα χουν βαλει ετσι.Γιατι το αλλαξαν το μαμμυ ρε μαμωτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα.

Γύρισα από την μαμά και επειδή μπήκε νοσοκομείο ο πεθερός μου για πέτρα στα νεφρά δεν έχω καθόλου βοήθεια και τρέχω.

Όταν δεν έχεις βοήθεια ξαφνικά χάνεις τον μπούσουλα. Δεν είναι ότι δεν τα καταφέρνεις απλά έχεις συνηθίσει ένα τρόπο και είναι δύσκολο να ξεσυνηθίσεις.

Άρι χτες επιχείρησα να δω το "ΑΝ" το οποίο με ξενέρωσε γιατί είναι αντιγραφή της αμερικάνικης ταινίας "το φαινόμενο της πεταλούδας" και κόλλησε ή σταμάτησε ξαφνικά εκεί που έμεινε έγκυος η άλλη. Τώρα κοιτάζω να δω αν κόλλησε το pc ή αν δεν ήταν ολόκληρη η ταινία από κει που μου είπες να το κατεβάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες,καλα ειστε;

πολυ ερημια επεσε,οντως..πιστευω ''φταιει'' που τα λεμε κ στο φεισμπουκ,ε λιγο που αλλαξε κ το μαμμυ,εμενα δε μου πολυκανει καρδια να μπω εδω,δε ξερω γιατι..καλα στο φεις μπαινω κ απο το κινητο οποτε με διευκολυνει πολυ πιο πολυ..

κοιμουνται τα ζαουζουνια μου κ εμενα κ ειπα να ριξω μια ματια.

οσο για βαφτιστικα,εμεις κλεισαμε φωτογραφο κ τωρα θελουμε να συγκεντρωσουμε ονοματα για καλεσμενους να δουμε ποσα προσκλητηρια κ μπομπο χρειαζομαστε να υπολογισουμε τι κομματια να χρειαστουμε.οσο για τα βαπτιστικα δεν εχω κοιταξει κατι ειναι κ ο νονος μας φανταρος κ ακομα δεν εχει γινει καποια αναφορα,δε ξερω αν παμε κιολας μαζι η παει μονος..αλλα ενταξει εχω καιρο ακομα.

οσο για την δουλεια μου εχουν σπασει τα νευρα,εχω παρει 3 φορες τηλ τον υπευθυνο απο τις αρχες του μηνα ολο λεει θα σε παρω,δε με παιρνει κ σημερα ειχε πει θα με παρει τελειωτικα κ παλι δε πηρε..κ μονο που το γραφω νευριαζω..κανονικα ειναι να ξεκινησω μετα το πασχα κ θελω να ξερω..κ του το ειχα πει οτι γι'αυτο τον λογο τους πηρα νωρις για να τους δωσω κ χρονο αλλα οχι κ να μας γ@#$%αργαλησει κιολας..θελει να ξερει κ η πεθερα μου που θα μου κραταει τα μωρα για να το πει κ εκεινη στη δουλεια που παει οτι θα σταματησει.ολα αυτα του τα εχω πει.τελοσπαντων,θα ξαναπαρω το απογευμα,αντε να δουμε..λες κ ειναι η αποφαση του αιωνα..

ειμαι λιγο στεναχωρημενη απο χθες θα σας τα γραψω καποια στιγμη στην ομαδα.δεν εχω κ πολυ κεφι,τελοσπαντων.

κατα τα αλλα ησυχια.

αλεκα οπως τα λες μαζευεις μαζευεις κ μαζεμο δεν εχουν,πολλες φορες νιωθω δουλαρα πραγματικα..κ που να μεγαλωσει κ αλλο η μπεμπα που θα περπαταει κ θα παιζουν μαζι.

καλα εμεις ακομα τιποτα απο δοντι.ελεος.τελευταιες μαλλον μειναμε ε;;ο αντωνης ειχε βγαλει 8 μιση μηνων σχεδον οσο ειναι η μπεμπα.

ναταλακι μου ναι σταματει η αποστειρωση,οπως τα ειπε η αλεκα δεν εχει νοημα πια,αν κ καπου καπου βραζω τις πιπιλες η την θηλη του μπουκαλιου της ετσι για μια καλη αποστειρωση αλλα οχι καθε μερα πια.

βιβακι μια χαρα η μικρουλα σου απο αναπτυξη!εχω κ εγω εμβολιο μ.τριτη,να δω ποσο εχει παει κ η δικια μου.

σας ευχαριστω πολυ κ για τις ευχες σας για τα γεμεθλεια μου!

παω λιγο να ξαπλωσω πριν ξυπνησουν κ ερχεται κ σε λιγακι ο συζηγος απο δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή μια χαρά η μπεμπούλα σου. Κι εμένα όλο θέλει να τον βγάζω στο μπαλκόνι. Είμαστε εξοχή εδώ και του αρέσει.

Καλέ Ναταλία ακόμα αποστειρώνεις? :crazy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ελπιζω να ειστε ολες καλα!!εχω πλακωθει σε δουλειες για το Πασχα κ εχω γινει πτωμα!!

μια χαρα η κουκλα σου Βιβη!

Ναταλακι δεν χρειαζεται να αποστειρωνεις αλλο!

Βικακη πολυ σπαστικο αυτο που σου κανουν απο την δουλεια.φυσικα κ πρεπει να σενημερωσουν.

Αλεκακι κουραγιο!!!

Κατερινακι μπραβο τον Νικολα που σηκωνεται κ κανει βηματακια σαν καβουρακι!

Σταυρουλα περαστικα στον πεθερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναμαι πάλι....δυστυχως δε κατάφερα να τελειώσω το παιδικό και έπιασα και τη κρεβατοκάμαρα πανάθεμά με!!!!!

Μολιε τελείωσε το βραδυνό ο μικρός και θα φτιάξω και το βραδυνό της σαντυς....

Τσεβουλα νταρντανα η κορούλα σου μια χαρά κοπελαρα!!!!

Σταυρούλα μου έλειψε η κινεζοαγορες σου.....μονη μου πλέον χαζεύω τη κινεζια...περαστικα στο πεθερό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia!

Emeis simera eimastan sto xwrio mexri to apogeuma giati irthan ta petherika...

einai san na tous gnwrize prwti fora h mikri, tis arese giati itan kati kainourio to xwrio...pisteuw oti tha ta paei kala kai otan tin afinw ekei!

Bibi xathikame giati ta leme perissotero sto facebook stin omada oi perissoteres! Einai pio eukolo kai ameso. H mpempoula sou mia xara einai kale kai sta kila super!

Prepei na ti zugisw kai egw na dw giati exoun perasei sxedon duo mines apo tote pou pigame paidiatro.

Bouli auto epatha kai egw me to an...kai den exw dei to telos...ta teleutaia 5-10 lepta diladi...einai antigrafi tis tainias "sliding doors" to opoio mou arese polu....alla to an oute emena mou arese.

Natalia akoma apostirwneis??? Mexri 6 minwn lene oi perissoteroi.....kai eidika afou mpousoulaei kai paei monos tou ti apostirwneis? Den exei noima.

Egw perimenw ti mama mou gia na kanw geniki sto spiti kai na sikwsw xalia kai na kanw mpalkonia, alliws den ginetai giati einai terastio to spiti, thelw mia bdomada na to katharisw.

Basw min anisixeis gia ta dontia...kai mena pou einai 10 minwn exei enamisi donti xaxa kai twra molis eskase kai allo ena apo panw...auto tin talaipwrise arketa pantos...kai akoma diladi tis teleutaies meres ekei pou exei idi koimithei gia bradu meta apo kanena 2wro ksupnaei kai klaiei kai meta ksanakoimatai.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Αλέκα έχω σταματήσει τις κινεζοαγορές είπα να αποτοξινωθώ λιγάκι χαχαχα

Θα με πεθυμήσει ο ταχυδρόμος που τώρα τελευταία έρχετε κάθε μέρα.

Είμαι πτώμα. Χτες είχα την μαμά εδώ γιατί ο σύζυξ ήταν στο νοσοκομείο όλο το βράδυ και δεν κοιμήθηκα καλά γιατί ροχάλιζε.

Σήμερα έχω τον σύζυξ που ήδη κοιμάται από τις 8 το απόγευμα και τον ακούω να δίνει ρεσιταλ ροχαλητού. 2η νύχτα άυπνη και με έχει χώσει και με μπόλικη δουλειά γραφείου γιατί μέχρι την Πέμπτη είναι τα ΦΠΑ, γκρρρρρρρρρρρρρ τα νεύρα μου.

Πάω να συνεχίσω δουλίτσα και αν καταφέρω να κοιμηθώ λιγάκι. Θα μπορούσα να πάω σοφίτα να κοιμηθώ αλλά δεν θα ακούω καλά τον μικρό και φοβάμαι γιατί ο σύζυξ κανόνια να βαράνε δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας όμορφες, πτώμα είμαι ίσα που πρόλαβα να κάνω ένα μπάνιο και ξαναξυπνησε ο μικρός. Τα τελευται βραδια κοιμάται και μετα απο μια μιάμιση ώρα ξυπνάει με κλάματα, μαλλον δοντακι γιατι έχουν σχιστει εδω και μερες τα πανω ουλακια αλλα δεν εχει εμφανιστει ακομα δοντακι ή και άγχος αποχωρισμού ποιος ξέρει. Πάντως ηρεμει μετα απο λίγο στο στήθος και κοιμάται μέχρι της 3-4, το θέμα ειναι τι ώρα θα έχω κοιμηθει εγω. Κατα τ ´αλλα το έχω ρίξει στις δουλειές για να έχω κάνει μια καλη γενικη πριν το Πάσχα, απο λίγο καθε μερα την ώρα που κοιμάται πριν το μεσημέρι.

Ολες βλέπω το εχουμε ρίξει στις δουλειές!!!!

Βρε συ Ναταλια τι νόημα εχει τωρα η αποστειρωση, συνήθως με τις τροφές και όταν πια κινείται και βάζει τα παντα στο στόμα την σταματάνε.

Βιβη κοπελαρα η μπουμπού σου!!!!! Αυγο και γιαούρτι εμένα μου ειπε απο τον 8ο, γιαούρτι του δίνω καθε δευτερη μερα, αυγο εχει φάει καποιες φορές αλλα του δυο περίπου δυο φορές την εβδομάδα.

Σταυρουλα περαστικα στον πεθερο, έτσι ειναι όταν αλλάζουν οι συνήθειες μας φαίνεται κάπως.

Βασω έχεις απόλυτο δίκιο να εκνευριζεσαι που δεν σε ενημερώνουν, ειδικα αφου θα πρέπει να προγραμματισεις και την πεθερα σου που θα σου τα κρατάει.

Αντωνια σε νιώθω με τις δουλειές και γω μια απο τα ιδια.

Ελενα καλώς τα δέχτηκες τα πεθερικα, θα τους γνωρίσει η μικρη και δεν θα έχεις θέμα. Το σημαντικο ειναι να είσαι μαζι της στην αρχη μέχρι να ξεθαρεψει και σιγα σιγα να φεύγεις για λίγο και ξαναρχεσαι για να συνηδητοποιησει ότι η μαμα παντα επιστρέφει. Αχ τα ιδια κάνει βλέπω και η Εβελινα στον υπνο, αυτα τα πανω δοντακια πολυ τα ταλαιπωρούν.

Καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια. Εχθες γυρισαμε, μονο οι 3 μας, ο πριγκιπακος εμεινε στη βεροια, μιας κι πρωτα ο θεος θα ξαναπαμε την αλλη εβδομαδα για πασχα.

Ειπα νε ξεκινησω και λιγες δουλιτσες πασχαλινες, αλλα ουτε ορεξη εχω ουτε με βολευει με τη νεραιδουλα. Πρεπει να τις κανω ομως γιατι αν επιστρεψει ο μικρος σιγουρα δεν θα μπορω να κανω τιποτα!!!

Εμεις περασαμε καλα, η νεραιδουλα εδωσε ρεστα στη βαφτιση, ολοι την καμαρωναν και την κοιτουσαν και αυτη ηταν τοσο καλο μωρακι....:). φοβομουνα μη μου το ματιασουν το γιαβρι μου αλλα και ο πριγκιπακος ηταν τελειος, και οι παππουδες καμαρωναν για το παλικαρι μας, ειδικα ο παππους που του μοιαζει πολυ (ο πεθερος μου). Καναμε και λιγες δουλιτσες, πηγαμε και για καφεδακι....καλα ηταν μονο που μου λειπει ο πριγκιπακος μου :(.

Διαβασα λιγακι τα νεακια σας, βλεπω οτι ολα τα μωρακια κατι περνανε, αγχος, δοντακια, ετοιμαζονται για νεα πραγματα....... αντε να μεγαλωσουν τα καμαρια μας για να ηρεμησουμε και εμεις γιατι μας στεναχωρουν ολα αυτα που περνανε. Και εμενα η νεραιδουλα εγινε τζαναμπετα, δεν θελει κατω θελει ολο να την εχεις ορθια και να την παιζεις. Με το γαλατακι ειδαμε καποια διαφορα, εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον αλλα και παλι για να τη θηλασω θελει πολυ υπομονη γιατι ειναι βρε κοριτσια λες και το βαρεθηκε........ ενω ειδα οτι δεν της φταιει η ροη, ετσι με το θηλαστρο που εκανα αντλησεις την αυξησα την παραγωγη, αφου ειχα καιρο που δεν χρησιμοποιουσα επιθεματα και προχθες ετρεχαν τα στηθη μου και βραχηκα ενω ημουνα εξω. Ελπιζω να τα καταφερουμε μεχρι να χρονισει και μετα βλεπουμε.

Κατερινουλα ο νικολας εχει ζορια ε? ο καλος μου....

ναταλιτσα εγω αποστειρωνω μονο το θηλαστρο και τα μπουκαλακια που το αποθηκευω στο ψυγειο. ολα τα αλλα δεν χρειαζεται πλεον.

Βιβη η μπουμπου εγινε κοπελαρα, παει να μοιασει την αννουλα μας!!!! μπραβο σας. εγω αβγο και γιαουρτι ειπε στον χρονο.

σταυρουλα περαστικα στον πεθερο, υπομονη εσυ.

ελενακο καλως τα δεχτηκες τα πεθερικα, αντε τωρα θα εχεις και βοηθεια :) μπραβο τη μικρη που τους πηρε με καλο ματι.

αλεκακι πως ειναι τα μικρα?

νανσουιτα και χριστινακι τρεχετε εσεις με τα διδυμακια............ μας λειπετε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα!

κοιμουνται τα παιδια κ ετσι βρηκα ευκαιρια να μπω,αλλιως δεν παιζει,εχω κ τον καταληψια τον γιο μου που αν με δει να μπω θελει εκεινος παλι να δει κατι κ γκρινιαζει.X(

απο τη δουλεια παλι κανενα νεο,εχω γινει εξω φρενων..τον πηρα το πρωι τηλ δυο φορες τον υπευθυνο κ δεν το σηκωσε..ειλικρινα δε ξερω τι αλλο να κανω.εταιρεια δεν ειναι ποτε γιατι γυρναει στα καταστηματα,πηγαινει κ επαρχεια κ κυπρο κ κρητη ε κ δε θα τον βρω.θα ξαναπαρω το απογευμα.θελει κ ο αντρας μου να κανονισει αδεια κ η πεθερα μου να τους ενημερωσει αν θα σταματησει αμεσα να ξερουν κ αυτοι.ολοι κρεμομαστε απο τα @#$#$% ξερετε τι...συγνωμη που μιλαω ετσι αλλα μονο που τα γραφω εκνευριζομαι με την τοση αδιαφορια κ ανευθυνοτητα οταν εγω προσπαθω να ειμαι ξηγημενη κ τυπικη.

χθες το απογευμα πηγαμε φλοισβο κ ηταν τελεια.δεν ειχε κ τοσο ψυχρα,μονο λιγο υγρασια λογω θαλασσας κ δε μας εκανε καρδια να φυγουμε.περπατησαμε πολυ κ ηταν λες κ ειμασταν διακοπες.

ανυπομονω να παω διακοπες,βαρεθηκα ολο τα ιδια εδω κ δεν ειχα παει κ περσυ το καλοκαιρι κ πραγματικα θελω να ξεφυγω λιγο.

πασχαλιτσακι μου η νεραιδουλα ειναι μια κουκλιτσα κ ειμαι σιγουρη οτι θα εκλεψε εντυπωσεις,μπραβο κ στον πανουλη σου κ σε καταλαβαινω που λες οτι θα σου λειψει,αλλα οσο μπορεις εκμεταλευσου το για δουλειτσες!

ελενα τελεια που ηρθαν τα πεθερικα,τι ειπαν για την κορη σου;πως τους φανηκε που ειχαν να την δουν καιρο;

κατερινακι κ εμενα ετσι ξυπναει τα βραδυα συνηθως καθε τριωρο,εχω να κοιμηθω σχεδον ενα χρονο σερι..

σημερα το μενου ειχε κοτοπουλο με πατατες στον φουρνο αλλα απο τη τσαντιλα με τη δουλεια δε καλοεφαγα..το βραδυ θα πλακωθω παλι.

περιμενω το απογευμα να ερθει η κουνιαδα να παρει τον αντωνη να πανε σε μια φιλη της που εχει ενα κοριτσακι να παιξει με τον αντωνη.μου ειπαν να παω κ εγω αλλα εχω πολυ σιδερο κ εχω βαλει κ αλλο πλυντηριο κ αν το αφησω μετα μαζευονται πολλα ρουχα.

εχει τελεια μερα παντως,πηγα το πρωι για ψωμι κ μκαρκετ κ εσκασα που φοραγα μια βελουτε ζακετουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πάλι μόνη μου με αφήσατε.... Ο μικρός κοιμάται (εύχομαι για λίγο) και περιμένω το συζυξ να μου φερει σουβλάκια!!!!

Βικακι σε καταλαβαίνω οταν είναι να είναι ο άλλος μακακας σου σπάει τα νευρα, αλλά που να καταλάβει ο ηλίθιος ότι έχει 2παιδια πλέον.... Αχ μη τα σκέφτομαι και συγχυζομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γειά σας.

Είμαι στην Πάτρα και έχω ήδη κουραστεί πολύ.Σήμερα πήγαμε στο γιατρό, το πόδι της μαμάς μου πάει πολύ καλά και απο σήμερα μπορεί να το πατάει(με πατερίτσες)και θα κάνει και κάποιες κινησιοθεραπείες.Ο γιατρός μας είπε ότι υπο άλλες συνθήκες, σε άλλον θα του επέτρεπε να το πατήσει στο δίμηνο αλλά επειδή αυτής πάει τόσο καλά και την βοήθησε ότι είναι και πολύ αδυνατη, το πατάει στο μήνα. Βέβαια αυτή απογοητεύτηκε στην αρχή γιατί δεν μπορούσε καθόλου και έκλαιγε αλλά μετά εντάξει. Την λυπάμαι κι αυτήν, είναι κλεισμένη μέσα εδώ και ένα μήνα και έχει ψυχοπλακωθεί. Αλλά και γώ, έχω κάνει ρε κορίτσια πάρα πολλά και με την μπέμπα μαζί.

Βλέπω όλες το έχετε ΄ριξει στις καθαριότητες! Εγώ Κυριακή θα γυρίσω και δεν θα τρελλάθω αν δεν τα προλάβω κι όλα.

Ναταλία εμένα η παιδίατρος μου είχε πει να αποστειρώνω τις θηλές, επειδή δεν ξεβγάζονται εύκολα απο το γάλα μέχρι 12 μηνών αλλά εγώ δεν το κάνω συνέχεια, μια στο τόσο τις κάνω.

Κατερινούλα περάσατε ωραία στη Βέροια, μπράβο!

Και μεις έχουμε γκρίνια, πρέπει να βγαίνει και το 2 κάτω δόντι. Απλά μου έχει κάνει εντύπωση ο αργός ρυθμός εμφάνισης του δοντιού του πρώτου, έχουν περάσει 10 μέρες απο τότε που το πρωτοείδα και έχει βγεί ούτε το μισό.Και μου έλεγε μια φίλη μου οτι σε 3-4 μέρες στο μπέμπη της είχε βγεί ολόκληρο....

Σοφία και Έλενα, τί παίχτηκε με τη Σοφία?Πείτε μου και μένα να καταλάβω.Μάλλον και γω δεν θα πάω σε αυτήν για τα διάφορα της βάπτισης.

Ρε κορίτσια εγώ έχω 26 Μαίου τις εξετάσεις, είναι το Πάσχα στη μέση, μετά η γιορτή του άντρα μου,πρέπει άμεσα να δώ τί θα κάνω με τα της βάπτισης γιατί δεν με βλέπω να προλαβαίνω.

Να σας πω και το άλλο, η μπέμπα σήμερα στεκοταν όρθια που την έβαλα και κρατιόταν απο μια καρέκλα για τουλάχιστον 5 λεπτα χωρίς να την κρατάω.Και αναρωτιέμαι πως μπορεί και κάνει αυτό και δεν μπορεί απο ξαπλωτή ή καθιστή να σηκωθεί όρθια??

Σταυρούλα περαστικά για τον πεθερό σου!

Κοριτσάκια μου δεν θυμάμαι τίποτα άλλο τωρα,πάω και facebook

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες,με τόσα που έχετε γράψει στο fb λογικο να υπάρχει ερημιά εδω

Κατερινιω ωραια περασατε λοιπόν, μπράβο στα καμαρια σου που έκλεψαν την παράσταση. Τωρα για τον πριγκιπακο σου μια βδομάδα ειναι θα περάσει και ξέρεις ότι εκει τον προσέχουν και περνάει και καλα. Εκμεταλλευσου το και κανε όσες δουλειές μπορείς όταν κοιμάται η νεραιδουλα.

Βικακι όπως το λες ανευθυνότητα βρε παιδι μου αφου ξέρουν ότι έχεις παιδια και πρέπει να ρυθμίσεις και αυτόν που θα στα κρατάει....Κάνατε ωραία βολτουλα χθες και μένα μου αρεσει πολυ εκει. Εχει φτιάξει πολυ ο καιρος και κάνει και γλυκιες βραδιές δεν εχει κρύο, φαντάζομαι θα παει έτσι απο δω και πέρα.

Αριαδνη καταρχήν πολυ ευχάριστα τα νεα απο την μαμα σου, να δεις θα αλλάξει η ψυχολογία της τωρα. Τωρα για το δοντακι μην ανησυχείς καθολου φυσικα και βγαίνει αργα αργα, το 3-4 μερες μου φαίνεται αδύνατο, εμεις ειναι ένα μήνα και που έχουν βγει τα δυο κάτω και δεν είμαι σίγουρη αν έχουν βγει τελείως. Είδες που στέκεται το μπισκοτακι πολυ ώρα και αυτο που κάνει ειναι πάλι το φυσιολογικο, πιο εύκολα στέκεται στηριζόμενη κάπου παρα μετα θα καταφέρει απο καθιστη να σηκωθεί και τελευταίο και πιο δύσκολο απο ξαπλωτη ανάσκελα να σηκωθει.

Αλεκα τι κάνουν τα σκαθαρακια σου?

εγω κούκλες σημερα πήγα με την μαμα μου και τον μικρο στο εκπτωτικο χωριο στα Σπατα και δοκίμαζα φορέματα, είδα δυο που κάπως μου άρεσαν, έχω γινει δύσκολη μου φαίνεται....αλλα έφυγα με πονοκέφαλο φοβόμασταν μην μας ματιασουν τον Νικόλα αλλα μαλλον ματιασανε την μαμά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

εχω πλακωθει στις δουλειες δεν σας προλαβαινω!!!

Αρι μου μπραβο για τα ευχαριστα νεα της μανουλας!!!!σε λιγο καιρο με τις ασκησουλες που θα κανει θα ειναι πολυ καλυτερα!!!

το μπισκοτακιμας στεκεται ορθιο?μπραβο!!!!!!!!!!!!!χαχα να την βαζεις ετσι καθημερινα να γυμναζεται..καποια στιγμη θα κανει κ τα υπολοιπα.ειπαμε το καθε παιδι εχει την σειρα του κ τον ρυθμο του!οσο για τα δοντακια κ εμενα του Ανασταση απο την στιγμη που φανηκαν αργησαν πολυ να μεγαλωσουν.αποκλειεται να βγηκαν σε 3-4 μερες!

Κατερινακι μια αρχη ειναι κ αυτο με τα φορεματα!αφου σου αρεσαν δυο κατι ειναι κ αυτο!

Αλεκακι κ γω τα ιδια τραβαω με τον μικρο πολυ δυσκολος ειναι!

εμενα αντι να καλυτερευει η γκρινια μας κ το φαγητο μας ολο κ χειροτερευει!

κοριτσακια αυτα τα λιγα παω να συνεχισω τις δουλειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρ....εγραψα και σβηστηκαν!!!!

Καλημερα κορτσοπα μου!!!

Βλεπω οτι το φεις ολες το προτιμαμε, ειναι πιο αμεσο. γρηγορο και δεν χανουμε τη μπαλα με τα θεματακια μας. Δεν χρειαζεται να διαβαζουμε ολοκληρα κατεβατα για να μπουμε στο νοημα...... εμενα με βολευει αλλα και το μαμμυ οπως και να το κανουμε ειναι μια γλυκια συνηθεια :)

Σημερα εχω περισσοτερη ορεξη απο εχθες για δουλειες αλλα παλι οταν εχεις μωρο ή μωρα στο σπιτι δεν μπορεις να τις κανεις με την ηρεμια σου...... μου φαινεται οτι θα ευχαριστηθουμε τη λατρα οταν θα πανε τα καμαρια μας στο σχολειο!!! Μεχρι τοτε ας βολευτουμε με τα "πασαλειμματα" χαχχαχαχαχαχαα

Αριακο χαιρομαι που η μαμα παει καλυτερα, αντε να ηρεμησουν τα νευρα της αλλα και εσεις να μπειτε στη σειρα σας. Μπραβο στο μπισκοτινι που στεκεται, τωρα σιγα σιγα θα δυναμωσει και θα το κανει μονη της.

αλεκα και αντωνια ειναι οντως πολυ δυσκολο οταν ειναι κακοφαγο ενα παιδι, θελει πολυ υπομονη αλλα να σκεφτεστε οτι μεγαλωνοντας θα στρωσει και μαλιστα θα ερθει καιρος που θα τα κυνηγατε για να μη φανε!

Κατερινουλα θα βρεις το φορεμα των ονειρων σου :). αν ριξεις μια καλη ματια στις αγορες θα το πετυχεις .

ΠΑω να βαλω σιδερο.........[smilie=icon_geek.g:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ υπερβολική ησυχία επικρατεί......

Κορίτσια αύριο ξεκινάω δουλεια, στολή έτοιμη, παπούτσια καθαρά, η μεγάλη κοιμάται ήδη στη μανα μου και αύριο θα της παω και το μικρό αφού τώρα κόλλησε ο πεθερός μου γαστρεντερίτιδα....

ΣΑς φιλώ γλυκά και θα τα πούμε αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚαλημέραΚαλημέρα[smilie=hello.gif]

Σημερα θα πάω να γίνω όμορφη, θα πάω κομμωτήριο και λέω να ανοίξω λίγο και το χρώμα.

Αλέκα καλη αρχη αυριο στην δουλεια!!

Αντωνια, Κατερίνα πως τα πάτε με τις δουλειές?

βρε τσουπρες να μπαινετε και εδω μην ερημωσουμε απο τωρα:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!Οντως πολυ ερημια.

Μου ειχε στειλει αιτημα η λια στο φεις αλλα δεν ξερω πως επικοινωνειτε!Πρεπει να βρω καποια ομαδα και εκει? Ή απλα εχετε ανοιχτη την συνομιλια?Και πρεπει να σας κανω αιτημα φιλιασ??

Σας ευχαριστω για την μπουμπου μου,η αληθεια ειναι οτι δεν της φαινονται τα κιλα γιατι ειναι ψηλη προφανως.αλλα στην αγκαλια τα καταλαβαινεισ μια χαρα!

Θα πατε πουθενα για Πασχα?

Αλεκα καλη αρχη με την δουλεια

Κατερινακι ωραια που θα ανανεωθεις!Εμενα θα με εφτιαχνε να χα μπολικα λεφτα και να ανανεωσω την γκαρνταρομπα αλλα....τα κεφαλια μεσα

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω απο βδομαδα υποσχομαι να μπαινω περισσοτερο αλλα ολες σιγα σιγα θα μειωσουμε την συχνοτητα αφου επιτελους εφτιαξε ο καιρος κ θα αρχισουμε τις βολτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
    • Γκουντ μορνινγκκκκκκκ εβρι μπαντι!! Καλημέρα κορίτσια μου. Επιτέλους σήμερα μετά από πολλές μέρες δεν χρειάστηκα αποσυμφοριτικο  μύτης και χάπια για να μπορώ να λειτουργώ. Την πάτησα άσχημα με κρύωμα και ήμουν κρεβατωμενη.  @Elli13 αρχηγέ μου λιωνωωωω. Λιωνωωωω. Είδα την φωτό και συγκινήθηκα πολύ...αυτό το πλασματακι το ξέρουμε από όταν ήταν κύτταρο ακόμη..αχ υπέροχα συναισθήματα ❤️.  Διάβασα ότι μπόρεσα. Καλή επιτυχία @marinamanoulitsa ξέρω ότι είσαι ένα βήμα πριν το όνειρο σου! Πιστεύω δε σένα και σε αυτόν τον μήνα!  @Kate1992 χαχαχα πέθανα με το σχόλιο σου!! Ναι μαρή εσένα περιμένω εννοείται και βέβαια θα σε πιεσω να μείνεις έγκυος χθες για να πάρω και εγώ σειρά! Χαχαχ κανόνισε την πορεία σου. Μόνο αυτό σου λεω!! @Mpourmpouloεμείς τα λέμε φυσικά και εκτός, αλλά σου στέλνω και από εδώ μια ❤️🤗 @marilouuκαλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα θα σου πάνε υπέροχα ❤️.  @Elk μου αγαπημένη δεν ξέρω κάτι γι αυτό που είπες..όμως σου στέλνω μια ❤️. Τόσο καιρό οπότε μπαίνω πάντα βλέπω πόσο βοηθητική είσαι απέναντι σε όλες μας εδώ! Πάντα εδώ για τις απορίες μας!!    Εγώ κορίτσιαπ μου σήμερα θα πάω για έναν δεύτερο υπέρηχο. Την Δευτέρα ήταν η 7η μέρα του κύκλου μου και είχα ένα ωοθηλακιο 15 χιλιοστά . Αυτή τη φορά ίσως να μη με έπιασε καλά η κλομιφαινη και λόγω κρυωματος. Πρώτη φορά συμβαίνει να κάνω με χάπια μόνο ένα ωοθηλακιο! Ο γιατρός προγραμμάτισε την σπερματεγχυση για την Μ.Δευτερα.  επειδή όμως εγώ αγχώθηκα ότι μπορεί μέχρι τότε να σκάσει ζήτησα να με ξαναδεί και σήμερα θα ξαναπάω. Αγχώνομαι μην τυχόν και γίνει η ωορηξια μου την Κυριακή που είναι κλειστά τα κέντρα και δεν προλάβω να κάνω την σπερματεγχυση 
    • Καλημέρα! Να ακούσετε το γιατρό σας! Με το καλό το μωράκι σας και μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!
    • Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...