Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Πηρες ποδηλατο τελικα? Αφου κοιμηθηκες κατι ειναι και αυτο, αλλα μην το αμελησεις να πας!

Εγω ελεγα σημερα να παω να ρωτησω να δω που εχει ωραια προγραμματα να παω, αλλα ειδα ηλιο και ξεχαστηκα το ριξα στη βολτα. Αν δεν σημειωσω τελικα το τι θελω να κανω δεν υπαρχει περιπτωση να το θυμηθβ . Με βαλατε στη μπριζα ομως με τη ζουμπα, θελω κι εγω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποδήλατο πήρα και κάθε μεσημέρι την ώρα που κοιμούνται τα παιδιά κανω τη μισαωρη βόλτα εκτος αν βρέχει αλλά για να μη έχει ευθύνες πάει σουπερμάρκετ.... Αχ μη τα συζητάς και συγχιζομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε καταναλωτικα όντα?

Εχετε πεσει στις αγορες και χαθηκατε??

Ψωνισα κι εγω!Οχι απο κινεζια αλλα απο αμαζον!

Αυτο.http://www.urbanbaby.com.au/Hipseat-by- ... SJucfIp9v0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε;

δεν βρισκω χρονο να μπω,αλλωστε συνηθως μπαινω μεσημερι που κοιμαται ο αντωνης αλλα σημερα δε κοιμηθηκε κ δε μπορουσα να μπω.ειχα κ πολλες δουλειες..

τωρα ειναι εδω η κουνιαδα μου κ παιζει μεσα μαζι τους κ μπηκα να σας γραψω λιγακι.

ο αντωνης μου καλα ειναι ευτυχως.

τι ειναι αυτο το 13-18;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ari ontws polu katatopistiko to site...thanks!

Sofia :lol::lol: nai lew na exw allo ena forema gia kabatza! To fraoulenio fusika kai to protimw! Alla fobamai min baftisoun emena katalathos! :lol:

To allo thelw na to kanw ligo panw apto gonato an to parw...mou aresei arketa kai to xrwma polu alla kai to pws pianei sto laimo!

Christy xoriaki tha deiksei sigoura!

Telika nai bgazoume dontaki!!

Re Lela ti einai auto?? Gia na stisrizeis ton Stratara panw sou??? Egw nomiza oti tha pswnises tipota mpales pali!!! :lol:

Kai poso kanei auto???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρη ξεκουδουνιστρα για ποσο καιρο θα νομίζεις ότι θα τον εχεις πάνω σου? Άμα περπατήσει ο στρατουλης τον έχασες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια τι πολυλογία είναι αυτή? Είχα γράψει και ένα κατεβατό και σβήστηκε 2 φορές. Την μία έκλεισε το παράθυρο ο σύζυξ και την άλλη ενώ πάτησα υποβολή δεν εμφανίστηκε.

Ότι θυμάμαι θα γράψω.

Cristie welcome back μεγειά το δοντάκι σας και ναι η χοριακή λογικά θα δείξει.

Έλενα για το φόρεμα τα είπαμε στο skype.

Αντωνία καλώς επέστρεψες. Να μας ξαναρθεις.

Όσες δεν θέλετε να συμμετέχετε θα σας βγάλω από την λίστα. Αν είστε στην λίστα μου και δεν θέλετε να συμμετέχετε υπενθυμίστε το μου να σας σβήσω.

Επίσης, έγραφα ότι έχω συνεργασία με κουριερ acs 2 ευρώ για αττική και 3 ευρώ εκτός.

Σοφία συμφωνώ σε αυτό που λες για τις αγορές εγώ γι'αυτό ήθελα να πάρω κυρίως μάρκες που δεν τις βρίσκεις εδώ με 3 ευρώ όπως paul frank, gap, polo κλπ.

Λέλα όντως δεν θα χρειαστεί για πολύ. Μόλις περπατήσει ειδικά τα αγόρια δεν κάθονται με τίποτα αγκαλιά.

Μαράκι τι καλά που όλα βαίνουν καλώς. Περιμένουμε περισσότερα νέα.

Κατερίνα τίποτα ακόμα στα κακα. Τζίφος. Μόνο μία τρίχα μου βρήκαν :lol::lol:

Σήμερα πήγαμε βόλτα σε μία φίλη μας 40 ημέρες μικρότερή μας.

Είχε ωραία μέρα και αύριο μάλλον θα πάω στην μητέρα μου οπότε παίζει να μην μπαίνω για τις επόμενες 2 μέρες. Θέλω να πάρω αυτό για το καρότσι γιατί ναι μεν και το καρότσι δεν θα χρειαστεί για πολύ ακόμα αλλά επειδή το χρησιμοποιούμε πολύ και στο σπίτι είναι ωραίο και μπορώ να το βάλω και στο κάθισμα του αυτοκινήτου αργότερα. http://www.kalkito.gr/product.php?id_product=558

Κοριτσάκι σορυ αν ξέχασα κάποια. Πάω για νάνι γιατί κουράστηκα σήμερα.

Έλενα τελικά πίνει από μένα τώρα γάλα με το μπουκάλι. Από τον μπαμπά δεν θέλει γκρινιάζει. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bουλι ακομα να βγει το καμματακι?Λες να το χωνεψε τελειως? :shock::?

Πιστευω θα το χρησιμοποιησω αρκετα το hipseat.Δεν με βολευει το καροτσι καθολου.

Καληνυχτουδια,καλη ξεκουραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου,

Μολις κοιμηθηκαν τα ζουζουνια μου, νομίζω μου άλλαξε βραδινές συνήθειες ο μικρός. Θα σας πω μέχρι τωρα τον έκανα μπάνιο στις 9 και μετα τον κοιμιζα στο στήθος απο τις 9μιση και μέχρι τις 10 και ειχε κοιμηθει και τον πήγαινα έτσι κοιμισμενη στην κούνια. Δυο βραδια τωρα πίνει γάλα απο το στήθος και μετα το βγάζει και με κοιτάει χωρις να κοιμάται χθες τον σηκωσα και μετα απο ωρα τον ξανακοιμησα με λίγο πιπιλισμα στο στήθος, σημερα που μου εκανε πάλι το ίδιο με τον που τον σηκωσα κουρνιασε στην αγκαλια μου έτσι όπως παιρνει θεση όταν τον κοιμιζω μέσα στη μερα, του έδωσα την πιπιλα και κοιμήθηκε :shock::shock: .αμεσως.

Λέτε να ειναι επειδη έχω αρχίσει προσπάθειες να παιρνει πιπιλα αντί να βάζει το δαχτυλο, δεν περίμενα τετοια αλλαγη τόσο γρήγορα ειδικα στον βραδινό ύπνο!!!!!!

Η συνεχεια θα δειξει :?:roll::roll:

Για να δω τι γράψατε και εσείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη βάζω μισο μήλο μισο αχλαδι και μιση μπανάνα και 50ml χυμο πορτοκαλι, δεν βάζω καθολου νερο και βγαίνει συνήθως 180-200gr. Καποιες φορές έχω βαλει 1/4 μπανάνα και λίγο αβοκαντο ή λίγο ακτινιδιο και πάλι πανω κάτω η ιδια ποσότητα βγαίνει. Καλα και μένα έτσι δεν τρελαινεται για φρούτα αλλα το μεσημεριανο του αρεσει πολυ και τρώει και γρήγορα και πολυ!

Μαρακι τι καλα που παει καλυτερα η Αννουλα σου, λίγο ακομα υπομονη και θα ειναι τελείως καλα. Μεγεια και τα λαδοσετ και η λαμπάδα. Α το μαγιώ ήταν για το κολυμβητήριο οχι απο τωρα για το καλοκαιρι. Ένα απλο ολοσωμο οχι ιδιαίτερα αθλητικό.

Κατερίνα που τα έμαθες εσυ τα κινεζικα :lol::lol::lol: και εγω νιώθω έτσι ότι περνάει πολυ γρήγορα ο καιρος.

Χριστίνα αγοράκια δεν έχεις εσυ :roll::roll: ή μας ετοιμαζεις τίποτα αλλο?

Σοφια μου άρεσε το συνάδελφος!!! Αν με είχες παρει πιο νωρις τηλεφωνο θα προλαβαινα αλλα και εσυ που να το ξέρεις ότι θα είχες θέμα με το ανταλλακτικο. Μεγεια ότι ψωνισες!!!

Χρύσα αν έχεις υποψία ότι είσαι και όντως είσαι θα δείξει η χοριακη. Θηλαζεις? Σου εχει ερθει πολλες φορές μετα την γέννα?

Αντωνία αυτο που περιγράφεις ειναι το πιο σπαστικο μετα απο ένα ταξιδι, το συμαζεμα :evil:

Αλέκα δεν πειράζει και ο ύπνος εξίσου σημαντικός ειναι ;)

Λια θα ειναι ξεκουραστο λες γιατι και εγω τον στηρίζω στο κόκαλο της λεκάνης αλλα τα χέρια δεν τα έχεις ελεύθερα όπως στο σλιγκ και στο μει ται έτσι δεν ειναι? Αχ σε έχουν παρεξηγησει εδω μεσα :P

Έλενα πονηρό μυαλο :oops::oops:

Σταυρουλα και εγω μέσα είμαι για καποια μάρκα κυρίως και για λίγα κομμάτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα συβηθισε ο Στρατος να του δινει η μανουλα μπιμπερο, μπραβο.

Κατερινα εμαθε δηλαδη την πιπιλα για νανι? Πως το εκανες? Εμενα ειναι επαναστατριες και μου φτυνουν την πιπιλα καταμουτρα! Ασε που τωρα με ταδοντακια μουριχνουν κατι ξεγυρισμενρε δαγκωνιες!!

Σας καληνυχτω! Ηρεμους και γλυκους υπνους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα το έλεγα οτι την έμαθε κιόλας, το προσπαθω όλη μερα γιατι μολις αφήσει το οποίο παιχνίδι ασχολείται βάζει κατευθείαν το δάχτυλο. Μολις βάζει χεράκι κατευθείαν του βάζω την πιπιλα. Απλα και μένα μου εκανε εντύπωση αυτο δυο βραδια τωρα, μολις χορτάσει δηλαδη γάλα δεν θελει αλλο στηθος για πιπιλισμα αλλα θελει την πιπιλα. γιαυτο δεν λέω τίποτα ακομα άβυσσος η ψυχη του :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλεσ!Παλι βρεχει, :evil:

Κατερινακι εγω τησ δινω 1 μπανανα-1αχλαδι+1μηλο κ το τρωει ολο!Μηπωσ τρωει πολυ :roll:

Μπραβο στο μπεμπακι σου που συνηθιζει την πιπιλα κ το ηρεμει!

Πωπω 7 μηνων γινεται αυριο,πωσ περναει ετσι ο καιρος.Την ρουφαω ανελεητα,την πνιγω στα φιλια κ σκεφτομαι οτι καθε μερα μου φαινεται πολυ λιγη μαζι τησ...δεν την χορταινω :x:x

Χτεσ πηγα σε ενα συνοικιακο μαγαζακι,ειχε 50% εκπτωσεις.ΚΑι πηρα 2 υπεροχα σετακια στην μπουμπου.Ο μαγαζατορασ μονο που δεν εκλαιγε.ΠΑνε για κλεισιμο και αυτοι!ολη η οικογενεια τουσ τρεφοταν απο αυτο το μαγαζι :( .Και ετσι αποφασισα να ψωνιζω οσο μπορω μονο ελληνικα προιοντα(και αυτοσ ελληνικεσ ραφεσ ειχε)εστω οσο μπορω να συμμετεχω στην σωτηρια τησ Ελλαδας! Και στα σουπερ μαρκετ παιρνω ελληνικα προιοντα οσο γινεται

Λια ωραιο αυτο που εβαλες

Αντωνια εγω οταν γυριζω απο διακοπεσ απο το χωριο μου στην αθηνα παθαινω 1 μηνα καταθλιψη.Αντιθετα απο σενα δεν μου αρεσει καθολου εδω. μονο οι συγγενεισ κ οι φιλοι με κρατανε

αλεκα το καλο ειναι οτι το χεισ παρει ζεστα το θεμα να κανεις κατι για σενα,εισαι αποφασιστικη.εγω ολο το αναβαλλω

χρυσα περιμενουμε νεα σου.πολυ μου αρεσει να ακουω για εγκυμοσυνεσ

μαρια πωσ ειναι η μπεμπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου!!

Βαρεθηκα την βροχη!!απο το βραδυ βρεχει..

Σταυρουλα καλα να περασεις στην μανουλα σου!ωραιο το παιχνιδακι για το καροτσι!δεν φαμηκε ακομα τοκομματακι απο το τηλεκοντρολ??μηπως τελικα απλα δεν το εχετε βρει?? :lol::lol::lol:

Ελενα γιατι το πειραζεις το κοριτσι μας??θα ντρεπεται να μας λεει διαφορα μετα κ δεν θα χουμε καμμια να μας ανοιξει τα ματια :lol::lol::lol:

Λελα μεγεια το καθισματακι για την λεκανη!!ευχομαι να σε βολεψει!

Βιβη μεγεια τα ρουχαλακια σας!ειναι πραγματι στεναχωρω να βλεπεις οικογενειακες επιχειρησεις να κλεινουν.η κατασταση παει απο το κακο στο χειροτερο!

Κατερινακι μπραβο τον νικολα κ την πιπιλα!μακαρι να συνεχισει ετσι!

Μαρακι η Αννουλα ειναι καλυτερα???μεγεια τα πραγματακια σας με το καλο να ερθουν!κ λεω στο τελος της εβδομαδας να παω παιδιατρο!

με τον καιρο αυτο δεν στεγνωνουν τα ρουχα για να σιδερωσω τα νευρα μου!!!παω να μαγειρεψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...