Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Mαρη Σοφια ποιος θα το κουβαλαει αυτο και θα κανει και αναρριχιση??? :lol::lol:

Με φανταζεσαι με αυτο στην πλατη?Σα λατερνατζης θα ειμαι!

Καλή μου δεν καταλαβες! Ο αντρας θα ζωστει με συτο θα βαλει και τον Στραταρα πανω, και συ θα εισαι από δίπλα με το καπελινο σου και τη φωτογραφικη σου μηχανη, κιουρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το αρθρο για τα φρουτα http://www.healthpress.gr/wellbeing_cat ... icle=22744

Τι να πω... θα ρωτησω ΚΑΙ αυτο το γιατρο.. Κατι ξερει η ΠΑναγιωτα μου φαινεται που τα τρωει χωριστα τα φροτα αλλα οχι μιξ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλατη πλατη κατερινα, χαχαχαχα και χωράγανε? Εδω εμενα μπηκε η Μαρία μονη της με μπυφαν και ειχε καταλαβει την κουνια ολοκληρη. Οχι δεν το εχουμε αποφασισει για τα Χανια...μπορει να το κανουμε και στην Αθηνα, μεχρι να το αποφασισουμε μπορει να πηγαινουν τρεχοντας τα παιδια στην κολυμπηθρα. Ελεγα οτι αν ο Νικολας εκλαιγε πολυ θα ταν δοντια, αλλ τωρα που λες οτι γκρινιαζει τι ναπω! Ευχομαι μεχρι να τλειωσει το ποστακι αυτο ...δεν μας μενουν και πολλες σελιδες - να εχουμε λυσει ολες τα προβληματα του υπνου! Κατερινα την Αγγελικη οταν ηταν ενός εναμιση ετους την κοιμιζεσ με υπνόσακο? Με τις εκπτωσεις τους εχουν πολυ φθηνα , αλλα αμφιβαλω αν οταν περπατανε καθοπνται να βαλουν υπνοσακκο και δεν ξερω τι να κανω, to buy or not? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai egw thelw ena gia to fagito alla tha koitaksw sto jumbo...ontws Lelouko ligo akribo mou fainetai kai den exei megali xoritikotita.

Emena gia fagito afou trwei twra (otan trwei) 150-300ml den tha prepei na auksisoume tin posotita argotera kiolas? Den tha xoraei se auto. Tha dw otan paw jumbo ti exei.

Sofia to magazi pou sou elega legetai murobolo7, ekei eixe kanei mia fili mou party me olous tous filous prin to gamo, eimastan kamia 60-70 atoma...alla exei alla 2-3 tetoio stul pou mporeis na kaneis, einai mes ta sokakia tou limaniou!

Koritsia pali den efage tipota to mesimeri :cry: Polu me agxwnei auto....prospathousame panw apo 1 wra...tis allaksame thesi...tis kaname diafora paixnidia...prospathisame me xilious duo tropous...

kai to periergo einai oti otan tis dinw apo to diko mas fagito kati anoigei to stoma diaplata. Ti na pw pia. Exw arxisei na apelpizomai. Skeftomai mipws ti zorisa kapoia stigmi kai to pire arnitika kai twra exei parei xampari oti an sfragisei to stoma kai gurnaei to kefali den mporw na tin taisw me to zori kai to kanei?? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapes mou ti kanete? kairo exo na grapso edo, me boleuei kalutera to fb :? simera eixame paidiatro kai ta nea mas einai: o tonis einai kala tora, den bixei, o laimos tou den einai kokkinos opote ola good! :D einai 8 kila kai 66 ek pire ena ponto mono! o manolis einai 9 kila kai 68 ek. eipe oti einai polu kala ta mora kai einai euxaristimeni! mas eipe na kopsoume tin apogeumatini kremoula (ryzaleuro) kai na tous dino i fagaki xoris kreas i ryzogalo, spanakoryzo, krutharika,...mpiskotakia, keik ola auta xoris zaxari, alati, bouturo, aleuri aspro! mipos kserete kamia kali suntagi xoris ola auta??? tin rotisa gia ta frouta posa gr prepei na trone kai mou eipe oso theloun! apo ti stigmi pou ta trone den ta piezoume giati den tha ta theloun katholou argotera!!! gia to mesimeriano : tha bazoume zumarika, ryzi, ospria kai genika eipe na trone pio ''oikogeneiako'' fagito diladi oti trome emeis xoris alati! a kai na bazo kai kounelaki! opote to programma mas tha einai apo aurio:

proi-gala/ dekatiano-frouta/ mesimeriano-kreas me oti thelo/ apogeumatino- fagaki, keik-diafora/ kai bradu gala!

kaname kai embolio kai klapsame :cry: alla gia ligo ;) auta ta nea mas, pao na kano kamia douleia kai tha sas diabaso argotera. filakiaaaaaaaaaa :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε απο την παιδιατρο, είμαστε 8380 και 73cm πηρε δηλαδη 300γρ και 3 πόντους. Μας βρήκε μια χαρα κινητικά αφου κάθεται σταθερά και σηκώνεται όρθιος όταν πιάνεται. Απο φαγητο μας ειπε όταν κλείσει τον 8 να του βάλω και όσπρια και τον κροκο απο το αυγο. Τις μερες που θα τρώει όσπρια να του δίνω τον κροκο έτσι ώστε να παίρνει απο εκει την ζωική πρωτεΐνη. Για γιαούρτι μου ειπε μέχρι τον χρονο αν θέλω αυτα τα επιδόρπιο γιαουρτιού μετα αγελαδινο. Και για αυτα που μου κάνει τα τελευταία βραδια μαλλον για άγχος αποχωρισμού το βλέπει παρα για δόντια.

Αυτα γενικα τα νεα τα δικα μας.

Σοφια μετα τον χρονο την Αγγελική την σκεπαζω με πάπλωμα δεν είχα παρει άλλον υπνόσακο πέρα απο εκείνο τον μικρο που είχα στην αρχη. Εγω θα σου έλεγα να μην πάρεις, όπως και ολοσωμα φορμακια μολις αρχίζουν να περπατάνε δεν πολυ βολεύουν πιτζαμουλες το βραδυ και φορμουλες την ημέρα.

Έλενα δεν κανεις ένα τηλεφωνο στην παιδιατρο να την ρωτήσεις. Να σου πω αν και ειναι νωρις αλλα επειδη η Εβελινα ειναι αρκετα μπροστα και επειδη είπες ότι απο το δικο σας φαγητο θελει και ανοίγει το στόμα, δοκίμασε να της δώσεις μπανάνα σε μικρα κομματάκια ή καποια απο τα ώρας μένα λαχανικα πάλι σε μικρα μικρα κομματάκια. Επίσης για την ποσότητα δεν την αυξάνουν μεγαλώνοντας το αντίθετο μαλλον όταν κόψουν τα αλεσμενα συνήθως τρώνε λιγότερο. Και μένα μου ειχε κάνει εντύπωση αλλα σκέψου σε κομματάκια ειναι αδύνατον να φάνε μισο αχλαδι, μισο μήλο μιση μπανάνα και πορτοκαλι χυμο τι στομαχακι έχουν.

Χριστίνα μια χαρα ειναι και τα δυο σου τα αγοράκια!!!!

Κατερίνα ξέχασα να σου γράψω πριν για τις κούνιες συνήθως έχω και την μαμα μου μαζι, μονη μου πάω μονο σε δυο συγκεκριμένες παιδικές χαρές που ειναι πιο μικρές με μια κατασκευή έτσι ώστε να ελέγχω καλυτερα την Αγγελική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε;

εχω πολλες μερες να μπω,ολο κατι γινεται κ δε προλαβαινω.κ τωρα σκαστη απο δουλειες ειμαι,απλα λειπει κ ο αντωνακης κ ετσι ειμαι για την ωρα λιγο πιο χαλαρη.

εν τω μεταξυ ελεος για το πως μαζευονται τα πλυντηρια,οταν παω στη δουλεια ειλικρινα πως θα προλαβαινω τα πλυντηρια κ το σιδερο;;;νομιζω δε θα κοιμαμαι καθολου,αφου εχω διπλα μου μια κοπελα με δυο παιδακια κ εκεινη απλα μεγαλυτερα(πανε δημοτικο)κ μυριζω τα φαγητα του αποροφοτηρα της στις 12.30 η κ στις 1 τη νυχτα κ λεω ελεος..μια μερα που την ειδα κ της το ειπα μου λεει οτι σιδερωνει στις 2 τη νυχτα :? τι να κανω λεει πως να προλαβω κ κανουμε ιδια δουλεια,απλα αυτη δουλευει στο lapin.

κοριτσια οι γονεις μου δουλευουν στην δελτα,μαλλον η μαμα μου δουλευει αυτη τη στιγμη,ο πατερας μου ηταν 25 χρονια απλα τωρα περιμενει τη συνταξη του,η μαμα μου λοιπον ειναι στον ποιοτικο ελεγχο,οποτε ειναι πολυ μεσα στα πραγματα κ θελω να σας πω μη πολυμασατε με την greenpeace κ ολα αυτα που βγαζουν κατα καιρους,ειναι πολλα για να σας τα εξηγησω,αλλωστε μου τα εχει πει η μαμα μου κ για το δικο μου το παιδι,αν δεν ηταν ηταν οκ δεν θα μου το ελεγε να μη παρω γιαουρτι αντβανς π.χ;η ας πουμε εγω πινω μονο δελτα γαλα,ολα τα αλλα μου μυριζουν.υπαρχουν πολλα συμφεροντα απο την γκινπις στο να λεει οτι λεει για την δελτα αλλα κ για αλλες εταιριες.

παω να απλωσω τα ρουχα πριν ξυπνησει η μπεμπα μου κ ισως επανελθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια,είστε καλά?

Κατερινάκι μια χαρά ο Νικόλας, εγώ τώρα πρέπει να ανησυχήσω που δεν σηκώνεται?Και όταν κάθεται, μετά από κάποια ώρα γέρνει :?:lol: Είναι μόνο ιντελεκτουέλ το μπισκότο :lol::lol:

Έλενα γι αυτό που σου είπε η Κατερίνα έχει δίκιο με τις ποσότητες.Το ξέρω και απο τα ανηψάκια μου.Τα μπωλ των 250μλ είναι μια χαρά.

Βικάκι και γω αυτό αναρωτιέμαι για όταν πάω στη δουλειά, πότε θα τα προλαβαίνω.Γιατί μπορεί να δουλεύω περίπου 5 ώρες στο Νηπιαγωγέιο αλλά πάντα έχω και πολύ δουλειά για το σπίτι όσο και να σας φαίνεται περιέργο.Μπορεί να μην έχω διόρθωση κλπ αλλά έχω πολύ προετοιμασία.

Ενδιαφέρον αυτό που έιπες για τη Δέλτα.Τελοσπάντων βέβαια αφού υπάρχει και η εναλλακτική αλλου γιαουρτιού, μπορουμε να παίρνουμε και το άλλο.Τί να πω?

Χριστινάκι μια χαρά οι άντρες σου.Τώρα για κεικ και μπισκοτάκια κλπ πρώτη φορά το ακούω για τόσο μωρά.Μάλλον για μπισκοτάκια έχω ξανακούσει, για κέικ όχι. Δεν σου είπε πως να τα φτιάχνεις?Ή σου είπε για κάποια έτοιμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia h mera itan polu kourastiki kai exw stenaxwrethei polu...basika me exei kourasei to oti h mikri den trwei...

kanw uperprospatheia kai fobamai oti tha to parei arnitika to fagito genika an ti zorizw toso...alla ti na kanw???

Simera oute gala den ipie twra to bradu :( Apo ekei pou epine 200-250ml twra ipie 40ml kai me klama kai me to zori :( Den kserw ti exei pathei kai den kserw ti na kanw pia...diladi an tin afisw thelei na einai nustiki oli mera.

Katerinaki to kserw oti exei dikio gia tis posotites alla emena den einai apla oti meiwse tin posotita...den thelei katholou...aptin prwti koutalia gurnaei to kefali tis. Den thelei katholou! Kai gia to fagito pou les kommataki kommataki to skeftika...alla genika auta pou tis dinw apto diko mou fagito mi fantasteis oti einai megala kommatia einai oso to megethos apo enan kokko ruziou...kai to exei sto stoma tis kai to glufei kai meta to katapinei olokliro...opote gia na tis dwsw etsi ena frouto tha kanw 1 wra kai episis tha katapinei olokliro to frouto amasito? Ase pou pisteuw oti an tis dinw megalitera kommatia tha pnigetai. Skeftomai na parw tin paidiatro tis epomenes meres alla kai auti ti na mou pei kai ti na mou kanei, an den einai arrwsto to mwro den mporei kai auti na kanei tipota.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργοπορημένη και ξεχασμένη ως συνήθως.... Κοιμούνται και τα δυο και έχω πάρει ένα μπουκαλάκι κρασάκι και περιμένω να ξεκινήσει το μαστερσεφ....

Τα παιδιά μου και τα δυο είναι καλα, αλλά πάλι μεχουν πνίξει τα προβλήματα που αφορά την ευρύτερη οικογένεια μου... Ποσά ακομη θα τραβήξω μου λέτε,? Ελπίζω τώρα που ήρθε η μαμά μου να ξαναρχίσω γυμναστήριο μπας και αποβλακωθω εκεί....

Σας φιλώ γλυκά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μια χαρα τα αντρακια σου! Νομιζω ΔΕΝ υπάρχει συνταγη για κεικ χωρις ζαχαρη! Ο γιατρος δεν σου προτεινε κάτι?

Κατερινακι τελιος ο Νικόλας και ψήλωσε πολύ. Πρέπει να συναντηθούμε να τον δούμε από κοντα ;) Μια και εχουμε πιασει το θεμα των γιαουρτιων, ξερεις γιατι δεν συνιστουν το αγελαδινο τον πρωτο χρόνο?

Βικακι και Αριαδνη κι εγω εχω σκεφθει αυτο που λετε, το πως θα προλαβαινω οταν γυρισω στη δουλεια, αλλα καμια φορά η πίσει σε οργανώνει περισσότερο και σε ενεργοποιει περισότερο, αρκει να λες να κοιμωμαστε ΟΛΟΙ σερι το βραδυ για να εχουμε δυναμεις για να βγαλουμε τη μερα.

Ελενα ειναι λιγο περιεργο αυτο με την Εβελινα, βασικα με προβληματιζει αυτό που λες το καθολου. Πάντως ειναι καλη η ιδεα της ΚΑτερινας να δινεις λιγα πραγματα χωρις να τα αλεθεις, για να γινουν με τον τροπο αυτο πιο δελεαστικα. οι μικρες πριν βγαλουν δοντια, ετρωγαν το τραχανα χωρις αλεσμα. Επισης τους εδινα και τους δινω μια φετα πορτοκαλι, κανω μια τρυπουλα και τη ρουφανε, βεβαια την κραταω γιατι εχουν τετοια ορμη που φοβαμαι μην πνιγουν . Μου λεγε ο παιδιατρος ηδη απο τον 7 να τους δινω ενα παξιμαδακι να μασανε , κι εγω εκτος του οτι φοβομουνα, ελεγα μα πως θα μασαν χωρις δοντια. Κι ομως, ποσο μαλλον τωρα που και σεις και μεις εχουμε δοντακι. Επισης η Παναγιωτα επειδη δεν τρελαινεται για φρουτοκρεμα, της δινω τη μπανανα λιωμενη με το χερι μου. Σκεψου κι αλλα φαγητα, δωσε λιγο πατατουλα, κολοκυθακι, να δεις αν θα τα δεχθει και το ξαναβλεπουμε.

Αλέκα κουραγιο και καλα κρασια :D Σε φιλουμε και εμεις απο δω.

Η ΜΑρία και η Σταυρούλα που είναι κορίτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eπιτελους καθομαι λιγακι :D Αυριο εχω δυσκολη μερα..

Ελενα δεν τρωει το Εβελινακι?? Αλλαζε θεση, καντεις παιχνιδια, βαλε μουσικη, παιξε με τις γευσεις, ποτε να βαζεις λιγοτερο απο κατι και περισοτερο απο το αλλο...Εγω στην φρουτοκρεμα εκανα το εξης... Πηρα την μπανανα και αφου την ανοιξα ολοκληρη μπροστα του επαιρνα λιγη με το δακτυλο μου την ελιωνα και του την εδινα.Ειδα οτι του αρεσε ετσι ετρωγε τη μιση.Τη συνηθισε ετσι και μετα του εβαζα και λιγο απο τα αλλα με πιο εντονη την γευση της μπανανας.Σιγα σιγα αφου εμαθε την μπανανα και που την βλεπει τωρα καταλαβαινει οτι ειναι φαγητο προσθετω και τα αλλα φρουτακια και τα τρωει μια χαρα :D;)

Να ραβω δεν ξερω τπτ αλλα γενικα πιανει το χερι μου.Αγορασα και υφασματα για να φτιαξω για αρχη διακοσμητικα μαξιλαρακια για το παιδικο πολυ ομορφα, τα εχω δει και τα ζηλεψα,μενει να βρω χρονο...

Κατερινα μια χαρα ο Νικολας :D ψιλωσε για τα καλα.Εμεις σε καμια δεκαρια μερες θα παμε να δω και σε εμας τι θα μας πει για τις τροφες γιατι μεχρι τωρα τα ιδια τρωμε.Στεκεται και ορθιος ...τι καλα τα πουλακια μας :D:D Τα δοντακια σας ειναι θεμα χρονου τωρα ερχονται και αυτα.

Χριστινα μια χαρα τα αγορακια σας :D:D

Κατερινακι κεντας διαβαζω??Εγω ειχα κεντησει οταν ημουν πολυ μικρη 13,14 ετσι για λιγο τωρα δεν θυμαμαι τπτ.Μου αρεσουν ολα αυτα :D

Βικακι τρεχεις και εσυ, φανταζομαι κουραση! Στο mall εισαι?

Για την greenpease παντως ξερω οτι ειναι εθελοντικη και μη κυβερνητικη οργανωση.

Δεν θυμαμαι τι αλλο διαβασα αυτα προς το παρον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Ελενα πραγματικα σε νιωθω!!!προφανως κατι εχει το παιδι κ δεν τρωει.απο την στιγμη που δεν πινει κ γαλα καποιο ζορι εχει.ολο αυτο μου κανει για δοντια..εγω εχω δωσειπολλες φορες τον Ανασταση πεαγματα που τρωμε εμεις!κανει σαν τρελος για το δικο μας φαγητο.αλλα μολις του δινω τρωει παλο λιγο κ μετα σφραγιζει παλι το στομα!πιστευω πως θα της περασει κ σε συμβουλευω να μην την πιεσεις για να μην εχεις αρνητικα αποτελεσματα..αν πεινασει πραγματικα θα φαει.ξερωοτι ειναι δυσκολο αυτο που σου λεω κ στεναχωριεσαι γαιτι μενει νυστικη αλλα πραγματικα κατι θα την ενοχλει κ σε λιγο παλι θαρχισει να

τρωει.

Κατερινακι μεγαλωσε ο νικολας!!!μπραβο το αντρακι μας!κ εγω τετοιο γαλα δινω της Δεσποινας.

Αλεκα υπομονη!!ισως αλλαξουν τα πραγματα!

Λιλ ωραια πραγματακια θα φτιαξεις για το αντρακι σου!

Βικακη τρεχεις κ συ!!!καλο αυτο που μας λες για την μαμα σου που δουλευει εκει.

Χριστινακι κ τα δικα σου αντρακια μεγαλωσαν.κ εγω εχω δωσει κουνελι στον Ανασταση.

να και μια συνταγη για σενα αλλα γενικα υπαρχουν αρκετες χωρις ζαχαρη ψαξε κ θα βρεις.εχει κ πολυ ωραια κουλουρακια για τα αντρακια σου!

http://www.mitrikosthilasmos.com/2012/0 ... _3984.html

παω για δουλειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!χαθηκαμε λιγο γιατι ετρεχα να βρω λαμπαδες για τον γαμο!βρηκα βασεις λουλουδια συνθετικα, τουλια κ εστησα το ενα..σημερα θα κανω το αλλο!!μεχρι να βρω σχεδιο να κανω με το τουλι εσκασα.η μικρη εχει παραζωηρεψει..παει παντου.μεχρι κ στο μπανιο την βρηκα ορθια να χαζευει την μπανιερα κ να λεει ταταταταταττα....(το λατρευει το μπανιο).σας διαβασα στα γρηγορα..οσο για την λιστα ειναι σχεδον ολα οσα τρωμε..ελενα τρωει η εβελινα?κατερινα κ ο νικολας απεργια υπνου?μεχρι το απογευμα θελω να πιστευω πως θα μπορω να κατσω να σας διαβασω πιο αναλυτικα.. ;) φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα.

Έλενα και μένα για δόντια μου κάνει όλο αυτό με το φαγητό αφού πριν έτρωγε κανονικά.Για τις ποσότητες σου είπα και γω και η Κατερίνα όσον αφορά το θερμός που έλεγες ότι είναι μικρό.

Μαράκι, περιμένουμε αναλυτικά τα νέα σου.Καλές κατασκευές:)

Aλέκα τί συμβαίνει?

Και μεις τα ίδια, το μόνο νέο είναι ότι είναι πολύ πιθανό να πάμε το τριήμερο του Καρναβαλιού στη Θεσνίκη για να δουν και το παιδί η γιαγιά μου και οι θείοι μου αλλά να τους δω και γω.Όλα όμως θα εξαρτηθούν απο τον καιρό.

Πάω και γω να κάνω καμια δουλειά και τα λέμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη θα ερθεις σαλονικα?????? :P αν βολεψει κ να΄ρθειτε κατα δω να κανονισουμε να βρεθουμε!! :P:P

οσο για το φαγητο μου ειχε πει η παιδιατρος οτι θα ελλατωθουν πολυ τα κιλα που θα βαζουν λογω δοντιων..θα κοπει η ορεξη τους.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...

simera ipie olo tis to gala to prwi, frouto den tolmisa na ftiaksw kai na tis dwsw me to koutalaki giati nomizw oti tis exw dimiourgisei psuxologiko tis teleutaies meres pou tin piezw....Tony exeis dikio, oso duskolo kai na einai den prepei na tin piesw allo.

Me boithisate polu me tis sumboules sas kai ekana diafora apo auta pou mou eipate.

Tin wra pou trwei kanonika to frouto tis edwsa ligo kroko to opoio to etrwge apo to daxtulo mou mallon giati nomizei oti einai diko mou fagito. Meta estipsa mono portokali kai tis to edwsa me kalamaki kai ipie ligo alla tis fanike polu ksino kai mpanana me to xeri tin eliwna ligo alla katalaba oti h mpanana sketi den tis aresei, opote ebala ti mpanana kai to portokali sto mplenter kai ta ekana xumo kai ipie to perissotero me to kalamaki! Eutuxws! Mallon den thelei na tis dinw alesmena. Tha dokimasw na tis dinw laxanika se kommatakia na doume an tha faei mesimeriano.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου, σημερα μπορω να πω ότι είχαμε μια πιο ήρεμη νύχτα αλλα για να πειραματιστω τον είχα μαζι μου στο κρεβάτι όλο το βραδυ....ξύπνησε στις δωδεκαμιση ως συνήθως και μετα στις τέσσερις. Το βραδυ θα κοιμηθει στην κούνια του για να δω ποσο μαμακιας μου εχει γινει :P

Έλενα πως τα πήγε σημερα με το φαγητο η Εβελινα?

Αλεξάνδρα ελπίζω να φτιάξουν γενικα τα θέματα που έχεις και να βρίσκεις περισσότερο χρονο για την Αλεξάνδρα ;) .

Σοφια οποια μερα θέλεις έλα με τις μικρές σου. Για το αγελαδινο φαντάζομαι για τον ίδιο λόγο που δεν δίνουν και φρέσκο γάλα πριν το χρονο αλλα ποιος ειναι ο λόγος δεν θυμαμαι :?:roll::roll: μήπως εχει να κάνει με τα συστατικά του και κατα ποσο ειναι έτοιμος ο οργανισμός τους να τα μεταβολισει :roll::roll:

Λια βάλε μπρος τις δημιουργίες σου και όταν έχεις έτοιμα τα μαξιλάρια και βάλε μας φωτο να τα δουμε.

Μαρακι τι ωραία πράγματα θα φτιάξεις πάλι, καλα η Αννουλα ειναι ασταμάτητη και που είσαι ακομα.

Αριαδνη ωραία θα ειναι να πάτε εκδρομουλα το τριήμερο της Καθαρας Δευτέρας και εγω το σκέφτομαι για όλη την βδομάδα :lol::lol: αφου δεν δουλεύω και ειναι μετα και το τριήμερο της 25ης Μαρτίου να πάμε μια βδομάδα στο χωριο της μαμάς μου να πάρουμε και τα μικρα τον αέρα τους και ο μπαμπάς μας να ερθει τα δυο Σαββατοκύριακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Έλενα κάτι έφαγε η μικρη, έχεις και την εναλλακτική με το καλαμακι και βοηθάει πολυ.

Το μεσημέρι κόψει τα λαχανικα σε πολυ πολυ μικρα κομματάκια ή λιωστα λίγο με το πηρουνακι, χωρις να γίνουν τελείως λιωμα και ίσως η διαφορετική υφή της αρεσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γλυκουλες μου :-*:-*:-*:-*:-*:-* . Αχ οσο παει ο καιρος και λιγοτερος χρονος μου μενει..... :( . Νομιζω οτι ολη μερα μαγειρευω-ταιζω-αλλαζω-ξεσκατιζω-κοιμηζω-κανω δουλειες!!!!!!!!

Τεσπα δοξα τω θεο να λεμε που ειμαστε γερες και μπορουμε να τα κανουμε ολα αυτα :D

Τα νεα μας απο τον γιατρο. Η νεραιδουλα ειναι 7700γρ και 68 ποντους, ο γιατρος ειναι ευχαριστημενος. Απο σημερα ξεκιναμε μονο κοτοπουλο, τον επομενο μηνα θα μπουνε πολλε ακομη τροφες κα φρουτα, ειναι αυστηρος πολυ στο θεμα διατροφης.

Για το αχλαδι ειπε οτι μαλλον εβγαλε τα σπυρακια επειδη μπορει εκεινο το αχλαδι να ηταν ραντισμενο! Αφου δεν ξαναεβγαλε ολα οκ. Δινω απο φρουτα αχλαδι, μηλο, μπανανα και φρεσκο δαμασκηνο που τη βοηθαει και απο φαγητο χορτοσουπα με σελινο, πατατα, κολοκυθι, φασολακι, καροτο και τιποτα αλλο. Εγω ελεγα τι εδινα στον παναη και εμεινε εκπληκτος :shock:

Επισης ειπε οτι ετοιμα ειναι τα δοντακια, ισως τις επομενες μερες σκασει μυτη το πρωτο μας :D:D:D:D

Η μικρη μπαμπαλιζει συνεχεια, αν της αφησεις μονη της λεει συνεχεια μπα-μπα-μπα- και ανα-ανα-ανα και αουιαουιαου σαν γατουλα!

Εχετε καμια καλη δοκιμασμενη συνταγη για κεικ σοκολατας και να βαλω απο πανω και γλασο????? Αν ναι στειλτε ;););););)

Εντωμεταξυ πρεπει να αρχισω να οργανωνομαι με το θεμα της βαφτισης γιατι αν δεν εισαι στην πολη που θα γινει ολα πρεπει να γινονται οργανωμενα και με συστημα! Ηδη ξεκινησα και ελπιζω να τα κανω ολα οπως τα ονειρευομαι :D:D:D

***************************************************************************************************************************

Κατερινακι δοκιμασα πολλα γαλατα και με χεμο μεσα και κρυο και ζεστο αλλα τιποτα! Δεν το θελει οπως και το αβγο :shock: Ευτυχως τρωει απο ολα και αναπληρωνει απο εκει το ασβεστιο :)

Ο νικολας μπορει να μην κοιμαται αλλα πηρε φορα με την αναπτυξη (σε αντιδιαστολη με την παροιμια "ο υπνος τρεφει τα παιδια...."!!!!!!!Μπραβο σας :)

Τα αγορακια νομιζω οτι ειναι πιο κολλημενα με τις μαμαδες απο οτι τα κοριτσια, απο προσωπικη πειρα παντα !

Ελενακι πως παει η Εβελινα? Κοιτα...απο τη στιγμη που το παιδι ανοιγει το στομα με το δικο σας, τοτε ισως να αρνειται οταν της δινεις το δικο της, επειδη την πιεζεις να αντιδρα ή της φαινεται ανοστο. Ειναι σαινι η κοπελαρα σου και τα καταλαβαινει ολα η τσουπριτσα!!!! Φαση ειναι, οσο μπορεις να μη στεναχωριεσαι και θα στρωσει :) (εστειλα μηνυμα σε σκαιπ, οποτε μπορεις μπες να σε πω)

Ενα θα σου πω, τα παιδια της αδερφης μου (κοριτσι και αγορι) ηταν τα πιο κακοφαγα παιδια του κοσμου, ειδικα ο μικρος μπορουσε να μεινει αν τον αφηνες μερες νηστικος. Ευτυχως η αδερφη μου ηταν λιγακι αναισθητη σε αυτο το θεμα και δεν αρρωσταινε! Αν τα δεις τωρα (9-7 χρονων αντιστοιχα) ειναι 2 υγειεστατα παιδακια, ομορφα και πανεξυπνα. Και μιλαμε οτι αυτη η κατασταση ειχε κρατησει χρονια!!!!!!

Χριστινιω τα παλικαρια ειναι σουπερ, χαιρομαι που ειναι και καλα στην υγεια τους περα απο την αναπτυξη τους :) Πολλα θα τρωνε τα δικα σου, εμενα ο δικος μου ειναι λιτοδιαιτος ο ντοκτορ :lol: Θα μου την κανει μινιον την μπεμπα ;)

Αλεκουκο ποιος σε στεναχωρει παλι? Αν δεν ειναι θεμα υγειας, ολα γινονται κοπελαρα μου. Σκεψου τι περναω και εγω με το προβλημα της μαμας μου...... αν θελεις γραψε ομαδα.

ΜΑρακι ειμαι σιγουρη οτι θα κανεις πολυ ομορφα πραγματα για τα μυστηρια γιατι εχεις ορεξη και γουστο, μπραβο σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μια γειτόνισσα μου είχε πάθει το ίδιο και τελικά απο 9 μηνών της έκοψε σιγά σιγά τα αλεσμένα.Όντως εσείς έχετε και την εναλλακτική-καλαμάκι ;)

Κατερίνα μια χαρά η νεραιδούλα μας!Και μεις αύριο θα πάμε παιδίατρο, για να δούμε.

Καλά θα κάνεις Κατερίνα να πας μάξι εκδρομή.Που είναι το χωριό?Ελπίζω να τα περάσετε όμορφα.Και μεις μετά θα πάμε Πάτρα με τη μπέμπα, έχουμε να πάμε καιρό.

Μαρία και γω θέλω να βρεθούμε απλά επειδή θα είμαστε για 2 μέρες στην ουσία ελπίζω να βολεψει!

Η Σταυρούλα που είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia prospathisa na tis dwsw ta laxanika patata, karoto, kolokuthi se kommatakia h elafros patikwmena...stin erxi etrwge kati ligo alla polu polu mikres mpoukitses...me ligo pio megales anagouliaze....den einai etoimi akoma gia oloklira alla pisteuw oti den tha argisei, opws les Ari mallon tha kopsw to alesma nwris! Meta tis to alesa giati den ginotan etsi...kai egine thauma...etrwge, entaksei oxi opws prin alla ikanopoiitika...tis to ebala omws se kanoniko piato diko mas kai me kanoniko koutalaki kai tis allaksa kai thesi sto trapezi....lete na einai psuxologiko me sundiasmo kai twn dontiwn? Polu perierga pragmata pou kanei! Telos pantwn makari na arxisei estw kai ligo se ola ta geumata giati egxwthika...itan polles oi meres me apokorufwma to xtesino pou koimithike to bradu xwris gala kai teleios nustiki!

Katerinio wraia h mpempoula sou mia xara!!

To kserw oti mia xara tha einai argotera san paidaki alla den pauei na me stenaxwrei otan den trwei kai den eimai uperboliki na stenaxwriemai molis den exei oreksi mia mera h duo alla twra mou to ekane polles meres seri...sxedon ebdomada...mia mera den eixe faei tipota apo ti prwi mexri tis 6 to apogeuma! :?

Den anoigw skype giati mou kollaei alla tha to anoiksw na sunenoithoume! :-*

Koritsia gia to ageladino pou lete...emena mou eixe pei h giatros oti den dinoume ageladino giati exei mia enzumo pou den metabaletai eukola apto peptiko sustima twn mwrwn pou einai katw apo 12 minwn kai mporei na dimiourgisei problimata, giauto to apofeugoume...kai otan thilaza pou itan pio mwro 2-3 minwn kai tis eixa pei oti exei ponakia kai diplwnetai mou eipe na min pinw oute egw ageladino, giauto apo tote ksekinisa na pinw katsikisio!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...