Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Exei diafora megethoi apo oti katalaba...giauto rwtaw, mipws prepei na trwei mono toso giaourti kai meta na sumplirwnw me kati allo? Giati den nomizw oti apo ekei pou etrwge 300gr krema twra na xortainei me 150gr giaourti olo to apogeuma.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τα γιαουρτια προκαλουν φουσκωμα, εξου και τα συστηνουν και στις διατες για βραδυνι για να χορτασεις. Ενδεχεται ομως να ανηκεςι σε καποιες περιπτωσεις, ονοματα δεν λεμε, υποληψεις δεν θιγουμε, που τρως το ωραιο σου το γιαουρτακι και μετα χωρις τυψεις χτυπας αλλύπητα και τα πατατακια με τη μους σοκολατα :lol::lol::lol:

Τεσπα αστειευομαι, αλλα αυτο μου θυμισες Ελενα οταν ειπες να συμπληρωνεις με κρεμα.. Ειναι στο παιδι και στην ορεξη της στιγμης. Εγω θα της εδινα το ενα και αν εβλεπα οτι ηθελε θα της εδινα και λιγο απο το αλλο. Ελενα δεν τρωμε παιδικα γιαουρτια , αλλα οποιοδηποτε προβειο η κατσικισιο γιαουρτι, αυτα με την πετσουλα (αφαιρω βεβαια την πετσουλα) που ειναι στις πλαστικες η στις πηλινες συσκευασιες. Πχ Δημητριου, Σταμου, Ολυμπος, Μεβγαλ. Το μεβγαλ μαλιστα εχει και σε συσκευασια 340 γρ. Ε δεν περιμενω να το φαει ολο το μωρο, οσο φαει. Οταν δινω γιαουρτι , ναι δινω μονο γιαουρτι, δεν τα μπλεκω με τιποτα αλλο, δυο φορες το ανακατεψα με κεχρι και δεν τους αρεσε. Στα Χανιά εχει του κοσμου τα τοπικα γιαουρτια που ναι πεντανοστιμα.

Αριαδνη και τα kinder bueno τα βγαζουν σε συγκεκριμενη συσκευασια, αλλα αμα λαχει χτυπας 2 μη σου πω και 3 :lol::lol::lol:

Παντως ξαναλεω αυτο που πα στην αρχη, το γιαουρτι προκαλει φουσκωμα, δεν μπορει να συγκριθει το βαρος του με το αντιστοιχο της κρεμας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia :lol::lol::lol: gia ta patatakia kai ti mous!!

Sofia den iksera oti mporw na dwsw kai kanoniko giaourti! Den mou to eipe h paidiatros mou eipe na parw auta pou einai gia paidia...nai to kserw exoume to kalitero giaourti stis bruses....einai fobero. Tha ti rwtisw argotera an kanei na parw tetoio.

Koritsia ksexasa na sas pw...mas eipe oti twra kaname to teleutaio embolio...den ksanaexoume embolio mexri 13 minwn...kai mas eipe oti den xreiazetai na mas ksanadei mexri ton 11 mina ektos an arrwstisoume...eseis meta ton 8 ksanapate?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

Κατερίνα μου ταλαιπωρήθηκες πολυ, περαστικα και πάλι και μακάρι γρήγορα να φύγουν οι πέτρες. Αυτο με τον μαρτη το ήξερα νόμιζα θα μας έλεγες πως εχει προκύψει αυτο. Στην Αγγελική της έφτιαξαν στον παιδικο μαρτη. Οσον αφορά την ερώτηση κανε αυτο που σου λεει η Σοφια αν τρώει γύρω στα 150 δεν χρειάζεται να της δώσεις και γάλα μετα ειδικα αν την βλέπεις ήρεμη.

Έλενα καλα να περάσετε αυριο στον γάμο, συμφωνω μαζι σου με το να πηγαίνουμε με το προγραμμα τους, γιατι αν δεν θελουμε να το χαλάσουμε καθολου δεν πρόκειται να κανουμε τίποτα. Για το γιαούρτι δεν θυμάμαι να σου πω, η δικια μου ποτε δεν το ήθελε οπότε τα 150 της έφταναν, ίσως ομως χορταινουν με τόση ποσότητα αλλιώς θα έβγαζαν στα παιδικα μεγαλύτερες συσκευασίες. Α ναι τα εμβόλια αραιωνουν αλλα θυμάμαι απο την κόρη μου και νομίζω και τωρα το ίδιο θα κανουμε ότι μέχρι τον χρονο μας έβλεπε ανα μήνα για την ανάπτυξη.

Σταυρουλα παντα έτσι ήρεμα και συνεχόμενα να κοιμάται ο Στρατουλης σου!

Αριαδνη μπράβο που έστρωσε στον ύπνο! Φτου φτου να μην σας ματιασουμε.

Σοφια πάλι έξω εισασταν, σας εχουμε κάνει και μεις πρόταση :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια εισαι τυχερη που τρωνε τα γιαουρτια. Εμενα ολο ξινιζει τη μουρη του ακομα κ στα φρουτα που το βαζω. Επρεπενα βρω ενα τροπο να το φαει. Αρα ο δικος μου που δεν του αρεσει δεν θα μπορει να κανει διαιτα θα τρωει κατευθειαν τα πατατακια κ την μους. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια επειδη εχω μπλεξει λιγο τα μπουτια μου με τα ποστ, θα ξαναγυρισω στα παλαι γιατι ειναι καποιες σελιδες που δεν εχω σχολιασει. ΜΑ πετιονται θεματα απο δω και απο κει!

Νανσυ, καταρχας πως ειναι η μικρουλα με το τραυμα της, αναφερει κατι για το σκυλι? Οσο για ολες αυτες τις καταστασει που αναφερεις νομιζω το σκυλι ειναι μια αφορμη, μια προφαση. Η πρεπει να συζητηθουν ανοικτα καποια πραγματα με τους δικους σου, η να κανεις αυτο που κανεις, δηλαδη να προσεξεις για το καλο της οικογενειας και των παιδιων σου με οποιο κοστος, Ειναι κριμα γιατι ειναι παππουδες, αλλα οφειλουν και αυτοι να κανουν καποια βηματα αν αγαπουν τα παιδια και τα εγγονια τους, πραγμα το οποιο θεωρω αυτονοητο. Το δικιο ειναι με το μερος σου, αλλα που να το βρεις. Κουραγιο και δυναμη!

Μαράκιακόμα μύξες ε? και μενα ρε γμτ, αν δεν φγει ο χεομωνας πιστευω θα ταλαιπωριομαστε συνεχεια.

Λία γέλασα πολύ με αυτο που ειπες οτι ειμαστε για ολες τις χρησεις, τα κανουμε ολα και συμφερουμε :lol::lol::lol:

Κατερινακι μεγεια τη στολιτσα, ειναι ωραια γιατι εχει αυτακια και ωραια χρωματα, ανυπομονουμε να βρεθουμε οα ταζωακια μαζι! :D Απο εβδομαδα που θα φτιαξει ο καιρος να μας φυγει και μας εντελως το συναχι κανονιζουμε.

Κατερινα περασεις μεγαλη ταλαιπωρια και πονο, ουτε στον εχθρο μου. Τωρα περνεις καποια φαρμακευτικη αγωγη η μονο νερα και χοροπηδητα? Περαστικα σου να ειναι.

Ελενα για τΑ δευτερα ελεγα με το μανικακι, αλλα τωρα που τα ξαναβαλες μου αρεσουν και τα πρωτα τα αμανικα. Εσυ εχεις προτιμηση?

Σταυρούλα δεν χαλα το προγραμμα με μια μερα. Δεν εχεις ακουσει την παροιμια που λενε στη γιορτη και στο γαμο δεν παχαινεις? Μονο που δεν παβαν υποψη οτι στην Ελλαδα εχουμε συνεχεια γαμους και γιορτες :lol: Κανε αυτο που σου λεει η Ελενα, προγραμματισε και προσαρμοσε το προγραμμα στην εξοδο οσο μπορεις ;)

Αντωνία τι κανεις> Δεν σε διαβασα καθολου. Σε εχει ο Αναστασης απο κοντα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορτιτσακια μου

Κατερινακι μου περαστικα σου κ παλι..ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις αλλο...τα παιδακια σου τι κανουν??

εγω παλι οποτε ειναι γκρινιαρης δινω στηθος..τα 200 γρ δεν τα τρωει με τιποτα..ειναι στο καθε παιδι.θα δεις πως θα συμπεριφερεται κ θα κρινεις αναλογα..

Λελα πραγματικα κ ολες τις χρησεις ειμαστε :D

Σοφια σας εγραψα κ το πρωι!!!!παλι βολταρετε..καλα κανεις κ τις βγαζεις τις κουκλες!!!

Κατερινακι μολις μπορεσω θα βαλω φωτο τον Δρακο Ανασταση!!εχει πολυ πλακα!

Ελενα εμενα η παιδιατρος μου ειπε το γιαουρτι ειναι επιδορπιο κ δεν πρεπει να αντικαθιστα γευμα.δηλαδη εγω να του δινω πχ το απογευματινο που δινω φαγητο κ μετα να δινω κ γιουρτι.δοκιμασα κ γιουρτι να του δωσω κ εφαγε 4 κουταλιες αυτο ηταν.εσυ θα κρινεις αν της φταμνει η οχι..παντως μου ειπε το γιουρτι να το δινω για συμπληρωμα κ οχι για κανονικο γευμα!μπορεις να δωσεις κ κανονικο γιαουρτι.μαρεσει κ η ιδεα της Σταυρουλας με τα φρουτα.θα το δοκιμασω κ γω...

Σοφια κ εγω θελω να δω το θερμος με 6 ευρω..

Νανσυ δεν θελω να σχολιασω αυτα που ειπε η μαμα σου.θα γινω κακια :twisted:

κοριτσακια σας καληνυχτω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναμαι και εγώ η αργοπορημένη!

Χθες κατέβασα βαλίτσες και ξεδιαλεξα ρουχα της σαντυς και τα εβαλα για πώληση εδω στο μαμμυ -βλέπεις Νάνσυ εγώ δεν μπορώ να πλεξω για να βγάλω έστω και ένα χαρτζιλικι-

Τελοσπάντων μετά από 3μερες πυρετό και μια μέρα με εμετούς τον πήγα στο παιδίατρο αλλά ο μικρός γιατρευτηκε μόνος του, δηλαδή εγώ τον πήγα γιατί φοβήθηκα για τον εμετό και αφού τον εξέτασε και τον βρήκε χωρίς ακροαστικα μολις γυρίσαμε σπίτι τσάκισε τη φρουτοκρεμα και ένα γιαούρτι το τερατάκι! Πάντως το μυξομανι συνεχιζεται.....

τώρα που ήταν άρρωστος χάλασε τον ύπνο του αλλά επανήλθε με ένα κουσούρι για να κοιμηθεί πρέπει να τον νανουρισω αγκαλίτσα αχ και έτσι τον κουνάω ούτε 5λεπτο και μετά κρεβάτι...

Για το γιαούρτι που λέτε εγώ δίνω το advance αλλά άμα το φάει θα πρέπει να φάει και αλλά δυο γεύματα χωριά το γάλα για να κοιμηθεί και εγώ δεν θέλω να το μπουκωσω τοσο πολύ άρα είτε δε θα του δώσω καθόλου είτε θα του δώσω κανονικό κεσεδακι για να φάει μείον ένα γεύμα.

Από θερμός είμαι ασχετη!!!!

Βλέπω Νικολούλη και ευτυχώς ο συζυξ είναι στο σαλόνι και γιαυτό το ίντερνετ είναι ακομη ανοικτό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες και όμορφα μωρακια, πως ήταν το βραδυ σας?

Εμένα χθες ξύπνησε τρεις φορες :o:o

Αντωνία γλυκα ειναι ο δράκος Αναστάσης :P θα σας βάλω και εγω το τιγρακι μου!

Αλέκα ευτυχώς που ειναι καλα ο Πετραν.

Καλο σαββατοκύριακο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Kalo Sabbatokuriako!

Emeis sxetika kali nuxta eixame...nomiza pws tha einai anisixi giati ektos oti ipie mono 50ml gala ksupnise kai eklaige 3 fores mexri tis 1. Meta omws koimithike oli nuxta mexri tis 8:30. Opote entaksei. kai simera ipie 270ml gala opote skeftomai oti h ti fouskwse to giaourti h tin ponousan ta oula h kai ta duo mazi!

Gia to giaourti kai egw pio polu san epidorpio to eblepa...alla ti na pw pou mou eipe anti gia krema na tis to dinw? Mou eipe omws oxi kathe mera...mera para mera...mia giaourti diladi kai mia krema. Tha kanw diafores dokimes kai tha dw ti mas boleuei...twra pou to skeftomai boleuei to giaourti otan tha bgainoume eksw...giati apla ena koutalaki kratas kai to giaourtaki kai to dineis.

Tony mou o Anastasis einai foberos drakos!!! Polu polu wraios kai tromaktikos!! :D

Katerinaki nomiza oti oi 3 fores einai ok gia ena mwro pou thilazei...oxi?

Sofia, emena kai ta 2 mou aresoun arketa...apla an ta eperna moni mou isws eperna mono to maniki epidi to ebriska kai 1 temaxio...an ebriska parea den tha me enoiaze na parw kai to amaniko...an ta paroume ta 3 mazi bgaimei 11 dollaria to ena...kapou 8 eurw diladi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό σκ να έχουμε!

Και μεις καλή νύχτα είχαμε, να μην την ματιάσω, πάνε όλα τέλεια.

Έλενα, στο είχα πει ότι το γιαούρτι βολεύει στις εξόδους ;)

Αντωνία, πολυ όμορφος ο μικρός μας δράκος-Αναστάσης!

Εδώ πάλι συννεφιά και μουντός καιρός :? Οπότε δεν νομίζω να πάμε πουθενά ιδιαίτερα.

Θα τα πουμε και μετά,φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα αν σκεφτείς ότι οι τρεις φορές που ξύπνησε ήταν στις 2 στις 4 και στις 6 ε δεν έκανα και τον καλύτερο ύπνο και ειχε ξανάθηλασει και στις 12 μιση που δεν είχα κοιμηθει ακομα!

Λες να της έπεσε βαρυ το γιαουρτακι, πάντως για έξω ειναι η καλύτερη ιδέα όπως είπες!!!

Αριαδνη ωραία που κοιμήθηκε όλη νύχτα καλα το μπισκοτακι.

Πάω για τα φρούτα και λέω να τα βγάλω μετα μια βόλτα αν και πρεπει να εχει κρυο :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα.

Κατερίνα στον χάλασε ο δικός μου μου φαίνεται :lol: Οι κακές παρέες βλέπεις :D Κι εμείς μία από τα ίδια χτες το βράδυ ξυπνούσε κάθε μία ώρα και βόγκαγε και στον ύπνο του. Αφού τον θήλασα κιόλας που είχα καιρό. Βέβαια πλέον καταλαβαίνω πως θα πάει η νύχτα από το πως πήγε η μέρα μας. Φανταστείτε ότι έχω στο ένα χέρι 2 δαγκωματιές κόκκινες μικρές και στην μύτη σημάδι από γρατζουνιά. Τι άλλο θα βιώσω ακόμα η δόλια μάνα? :lol::lol:

Κι εγώ ήθελα να τον βγάλω σήμερα με την στολή του που και κρύο να'χει είναι γούνινη δεν μας πειράζει :D αλλά έχει δουλειά ο μπαμπάς μας και το μεσημέρι έχουμε ύπνο όχι βόλτα.

Έλενα περιμένω να στρώσει λίγο με τα δόντια για να είμαι πιο χαλαρή με τις βόλτες γιατί έχει που έχει πρόβλημα και πονάει το καημένο αν του χαλάσω και το πρόγραμμα κάηκα :D .

Σοφία το θερμός είναι τέλειο το είχα δει κι εγώ αλλά δεν το πήρα γιατί σκέφτηκα ότι δεν χωράει στην τσάντα αλλαξιέρα. Γι'αυτό προτιμώ να το βάζω το φαγητό στο μπουκαλάκι - θερμός και να παίρνω και ένα μπολάκι και κουταλάκι και αυτό ήταν. Δεν πιάνουν πολύ χώρο.

Αρι αν το chicco είναι μεγάλο και δεν χωράει στην τσάντα καλύτερα κάνε αυτό που κάνω κι εγώ. Μα πόσα θα κουβαλήσουμε πια.

Πωπω Έλενα το ξέρω ότι το γιαούρτι για έξω είναι ότι πρέπει αλλά δεν το τρώει ο άτιμος. Όμως για να ξέρετε υπάρχουν και κρέμες έτοιμες που λέγονται επιδόρπια γάλακτος η μητέρα μου μου πήρα της nestle neslac και βολεύουν και αυτές γιατί δεν θέλουν και ψυγείο ειδικά τον χειμώνα. Απλά λέει ότι περιέχουν ζάχαρη και πολύ φοβάμαι ότι είναι κρυσταλλική ζάχαρη. :? Αλλά εντάξει τώρα για 1-2 φορές που θα χρειαστεί δεν παθαίνει και τίποτα.

Πάω για την φρουτόκρεμα ξύπνησε ο ξανθόψηρας :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se periptwsi pou exete skopo na taksidepsete se kapoia apo autes tis xwres....kalo tha itan na eiste enimerwmenes ti mporeite kai ti den mporeite na kanete me ta erwtika sas :lol::lol:http://www.to-mati.gr/archives/paraxena ... apo-to-s3x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...