Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

κοριτσακια μου η σαντυ συνεχιζει κ το αναφερει αλλα συνεχιζει να θελει να αναιβει κ επανω..ευτυχως καθεται κ παιρνει την αντιβιωση κ να την βαζω μπεντατιν.εχτες που ηρθε η ιωαννα της το ειπε μονη της τι εγινε.

καγκουρο κ εστε πηγατε βολτουλα ε;μπραβο κοριτσακια εγω μετα απο αυτο δεν βλεπω να μπορω να ξαναβγω απο το σπιτι κ οταν γεννησει η νυφη μου θα γινει ακομα χειροτερα η κατασταση..αφηστε με εχω σκασει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

α!κ εχθες δεν κατεβηκε καθολου κατω ολη μερα για να μην θελησει η σαντυ να ανεβει επανω..ελεος!!!!!ρε πουστη τι μυαλα κουβαλαει ο κοσμος;;;;;;;;;σε οποιον εχω πει τι εγινε ολοι μα ολοι εχουν πει πως το σκυλι πρεπει να φυγει ή να περιοριστει!!αλλα τελικα θα περιοριστει το παιδι μου!!!ελεος!!!!!!!!!

κ παραλληλα απο το γεγονος οτι στεναχωριεμαι ντρεπομαι κιολας για αυτην την αντιδραση!!εαν το εκαναν αλλοι αυτο κ μου το ελεγαν θα μου ειχαν πεσει τα μαλλια!!!αλλα να που συνεβη σε εμενα!κ αντι να μου πεσουν τα μαλλια με εχει πιασει φαγουρα παντου!!με το κολοψυχωματικα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εμεις ειμαστε καλά και παίζουμε στο ηλιολουστο "παιδότοπό " μας. Ε μου ξυπνησαν κανα 2 φορές, αλλά σε γενικές γραμμές καλά. Ξεράθηκε χθς η Μαρία αλλα η Παναγιώτα περίμενε το μπαμπάτ της και κανει οπως περιγραφετε! Κουνανε χερια ποδια, χαμογελα, χαμος. Κι εγω νομιζω οτι ειναι επειδη λειπει ωρες απο το σπιτι. Και σε εμαν ετσι κανουν οταν γυριζω α;πο καπου. Η Μαρια δε οταν φευγει και ερεται ο μπαμπας της τον χαιρετα κιπλασ με το χερακι, κανει γεια γεια :)

Χαιρομαστε πουτ σας αρεσαμε ντυμενες γατα - ΠΑναγιωτα και Παχαλίτσα - ΜΑρία. Οι στολες παι δια ειναι μια χαρ

α. Κατερινα με προβλημαγτισε το 2-3 χρονων, αλλα ειναι μεχρι τοσο. Τοτε θα ειναι σαν μπερτα, τωρα ειναι σαν καπα. Το μονο που το γατακι δεν ειχε τρυπες για τα χερακια αλλα θα ανοιξουμε εμεις σιγα. Αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι στην Πασχαλιτσα δνε εχει κατι στο κεφαλι και ειναι σκετο μαυρο, αλλα και εκει καποια τροποποιηση θα κανουμε ;) Ειναι πολυ ωραιες και πρακτικες γιατι τις βαζεις και πανω απο μπυφαν και δεν εχει διαδικασια βαλε βγαλε. Το μακιγιαζ το επιμελήθηκε η μαμα μας :P Βεβαια δεν στεκοντουσαν με τιποτα.

Κοριτσια παω να σας διαβασω πιο αναλυτικα, γιατι θελω να σχολιασω αναλυτικα καποια πραματακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα μεγάλη ταλαιπωρία με τα δοντάκια, υπομονή. Είναι δύσκολο να κλαιει το μωρό και να μην μπορείς να το ηρεμήσεις. Ειδικά μες τη νύχτα.

Ελενα μια χαρά η Εβελίνα! Μάλλον αρχίσζει και συνειδητιποιεί τώρα και δεν της αρεσε το τσιμπηματακι. Σε ποσο διαστημα πηρε το βαρος που αναφερεις? καλα για το καλαμακι δεν το συζυτω, πολυ προχω.

Κατερίνα αυτό με την αμνησια το βραδυ, το παθαινω μόνιμα. Τι ωρα ξυπνησα, για ποια ξυπνησα, γιατι ξυπνησα, ποις ειμαι, που ειμαι, που παω :lol::lol: Στις αρχες μονο τα σημειωνα σε ενα ημερολογιο για να δω την αναπτυξη τους. Ειναι ομορφη αναμνηση παρα το ξενυχτι.

Βικάκι ωραιο φαγητο εφτιαξες! Αντε λιγα τα ψωμια του χειμωνα ακομη, μετα ποιοσ μας πιανει.

Λία το πρόγραμμα μας στο περιπου. 8 γάλα, 10.30 φρουτοκρεμα, 13.30-14.00 μεσημεριανο, 17.30-18.30 απογεματινο. 21.00 βραδινο γαλα.

Αριάδνη Λευκάδα για σουπερ μαρκετ? Δεν ζηλευω εχω ειπαμε τον εξωτικο ΜΑρινόπουλο. Αριαδνη σχετικα με το θερμος κι εγω ειχα παει στο Jumbo με σκοπο να παρω αυτο της chicco, απλα επειδη αυτο εχει 2 μπωλ των 350 μλ νομιζω, ενω διπλα ειχε ενα αλλο πιο ογκωδες βεβεια με 2 ταπερ των 500μλ προτιμησα αυτο. Ακου τωρα και το πιο βραιο . Της chicco νομιζω εχει γυρω στα 32 ευρω , ενω αυτο που πηρα γυρω στα 6! Θα στο βαλω φωτογραφία, αλλα αργότερα κάποια στιγμη. Βεβαια να σου πω ότι εμενα με βολευει επειδη εχω δυο και βαζω στο ενα ταπερ το μεσημεριανο και στο αλλο το απογεματινο. Το κρατα πολυ ζεστο. Δεν ξερω μηπως για σενα ειναι μπουγιο.

Σταυρουλα μεγεια τα πραγματακια, καλοφορετα.

Ελενα ηθελα να στο πω αλλα ολο το ξεχνουσα. Εκεινα τα ωραια φορμακια με το ζωνακι στη μεση, τα παρηγγειλες? Που ταν μπλε τυρκουαζ και φουξια. τα ηθελα κι εγω, αλλα ξεχασα να το αναφερω.

Βρε νοικοκυρουλες χαρωπες, τι ωραιες συνταγες ειναι αυτες! Ακουστε προταση, Μολις πιασει η ανοιξη θα φτιαξει η καθεμια απο ενα φαγακι, θα παρουμε και ενα τραπεζομαντηλο και θα παμε στο δασακι της καισαριανης για πικ νικ :D

Η συνεχεια σε λίγο, παω χαρωπα να φτιαξω την φρουτοκρεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια κ καλο μηνα να εχουμε!!επιτελους ηρθε η ανοιξη!!ακομα κρυο δλδ αλλα που θα παει?θα ζεστανει..εμεις παλι μυξες εχουμε κ γκρινιαζει το βραδυ στον υπνο της..μαλλον ζοριζετε να παρει αναπνοη κ με την πιπιλα..

νανσυ τι να πω? :o το σκυλι εξω δεν παθαινει τιποτα..ελεος δλδ..κ εγω τα λατρευω τα σκυλια αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να το αφησω μεσα αφου εχει ορμηξει σε παιδι..μου κανει εντυπωση γιατην μαμα σου..περιορισε το εγγονι αντι για το σκυλι? :?

ναι οντως κοριτσια οταν βλεπουν τους μπαμπαδες τα προσωπακια τους λαμπουν!!!!

αρι κ η δικια μου προσπαθει να πιασει τα προσωπα απο τις κορνιζες κ νευριαζει μετα γιατι δεν βγαινει... :lol::lol::lol::lol:

αντωνια εφαγε φακη?μπισκοτα της εχω παρει την νουτριτσια κ τα τρωει..αλλα της εφεραν μπισκοτα της μιραντας που ειναι πιο γλυκα κ εκεινα τρωει αλλα της δινω 1 την μερα ..ψωμι τρωει εδω κ ενα μηνα..τα καταβροχθιζει..αρχισε να κοβει κομματια κ τα μασαει χωρις δοντια!! :lol: ο ανστασης παρολο που θηλαζει σχεδον μονο ειναι πολυ καλος στα κιλακια..κ εμενα μου ειχε πει οτι αν δεν τρωει θα καναμε εξεταση για αναιμια,αλλα εμεις τρωμε τα παντα..δεν εχει θεμα.μεχρι κ χαρτι.. :shock:

ελενα δωστης ψωμι να μαθει να δουλευει τα κομματια στο στομα..θα της αρεσει κιολας γιατι ξυνει κ τα ουλα!ειναι παρα πολυ καλη η εβελινα!!πηρε καλα κιλακια!

σταυρουλα - κατερινα χαιρομαι πολυ βρισκοσαστε για καφε κ ψωνια!!!τα παλικαρια σας ειναι κουκλια κ τα δυο!μου αρεσε που εδιναν τα χερακια τους..τι γλυκα που ειναι..ετσι εκανε κ η αννουλα με τον ανασταση!!

σοφια κουκλες η κορη σου!!μπραβο σου παντως..2 μωρα κ πατε βολτες!!

λια κ εγω το παθαινα (αμνησια)ξυπνησε δεν ξυπνησε αναροτιομουν πολλες φορες το πρωι..μετα για να θυμαμαι αφηνα μπουκαλι στο κατω στο κρεβατι για να το δω κ να πω α ναι εφαγε την νυχτα..οτι να ναι!! :lol:

γκρινιαζει η μικρη..αχ πολυ ζορι ..ολο την κυνηγαω..κ που δεν εχει παει.τωρα ειναι κατω απο την τραπεζαρια κ μπλεχτει στα ποδια της καρεκλας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα φίλες!!

Καλο μήνα!!Καλο Μάρτη!! :lol:

Πως κοιμηθηκαν μάνες και παιδάκια??

Νανσακι δεν ξέρω τι να πώ...Μου φαίνεται πολύ άσχημή αυτη η συμπεριφορά...Δεν μπορώ δηλαδή να καταλάβω πως δεν τρέμει για το εγγονι της,μη ξανασυμβεί κάτι κακό.Είχατε θέματα με τη μαμά σου?Είσαστε δεμένες?Οχι οτι δικαιολογεί κάτι αυτη την αντίδραση.. :(

Το θερμος για φαγητά ειναι γενικα πολυ ακριβο.Είχα δει και στο cosycorner και φανταστειτε τωρα το εχει με προσφορα 30 ευρω!Ήταν πιο ακριβο!Θα παω τζαμπο να βρω κανενα μικρο,κι ελπιζω να αξιζει.Μια χαρα κι αυτο που εχω πάρει βέβαια.Βολευει γιατι δεν χρειαζεσαι αλλα σκευη.

Και ο Στρατουλης να δείτε πως κάνει οταν δει το μπαμπα του!!Μιλαμε δεν μπορεις να τον συγκρατησεις!!!Τρελαινεται!Μπουσουλαει και δεν υπολογιζει εμποδια!Θελει να τον παρει αγκαλια κατευθειαν,δεν τον αφηνει ουτε να φαει..Ας ειμαι εγω εκει,τεντωνεται προς το μπαμπα και του φωναζει!!Τη μανα του ουτε να τη χεσει!

Τους εχουν συνδεσει με το παιχνιδι τους μπαμπαδες τους και ξετρελαινονται!Ενω εμεις ειμαστε για ολες τις χρησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου δεν ειχα ποτε προβλημα με τη μαμα μου γιατι γενικα δεν ειμαι τυπος που τσακωνομαι ή που θα προσβαλω καποιον κτλ γενικα τα πνιγω ολα μεσα μου για αυτο κ εχω αυτα τα δερματολογικα προβληματα.η μαμα μου μεγαλωσε σε ενα σπιτι που ο καθενας κοιταγε τον εαυτο του κ γενικα παρεξηγειται ευκολα κ τα κραταει.εγω ειμαι δεν ειμαι ετσι επομενως ποτε δεν ειχαμε θεματα κ γενικα ειχαμε μια πολυ καλη σχεση..ποτε δηλαδη δεν τσακωθηκα επειδη δεν μου κραταγε τη σαντυ για να δουλεψω κτλ εχω αποδεχτει τον χαρακτηρα της.αλλα πληγωνομαι..τωρα δηλαδη με αυτα που μου ειπε εχθες θα μπορουσαμε καλιστα να σφαχτουμε απλα προτιμησα να σηκωθω να φυγω κ να μην αφησω τη σαντυ να ξαναανεβει..

οποιος θελει να βλεπει το παιδι μου θα κατεβαινει κατω εγω θα το προστατευσω απο το σκυλι αφου εκεινοι δεν μπορουν..ακολουθησα κ την συμβουλη της ιωαννας..μου ειπε απλα να λεω στην σαντυ οχι στην γιαγια ετσι θα το ακουει κ η γιαγια κ θα νοιωθει ασχημα κ η σαντυ δε θα νοιωσει αποριψη αλλα ουτε κ φοβια για τα σκυλια.να μην της εξηγω δηλαδη γιατι οχι στη γιαγια γιατι οτι κ να πω ή φοβια θα νοιωσει ή απορριψη απο τη γιαγια.κ ναι επιασε!ανοιξε την πορτα η σαντυ κ φωναζε γιαγια γιαγια της ειπα οχι στη γιαγια ελα μεσα να παιξουμε το ακουσε η γιαγια ενοιωσε ασχημα κ σε δυο λεπτα ειχε κατεβει κατω :lol::lol::lol: α!ρε ιωαννα εισαι θεα ειπα απο μεσα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, καλο μηνα σε ολες! Μπηκε η ανοιξη με λιακαδα τουλαχιστον, μακαρι να φτιαξει ο καιρος και να απολαμβανουμε βολτουλες εξω.

Εγω σημερα επιασα τα ρουχα, μαζεψα οτι μικρα ειχα μεχρι 3-6, και εβγαλα και οτι σε unisex μπορουσα να βρω απο της Αγγελικης για να τα πλυνω για τον μικρο. Παντως ή τα βγαζουν κοριτσιστικα ή αγοριστικα σε κατι τζηνακια τσουπ ροζ ή μωβ γαζια στις τσεπες στην καλυτερη περιπτωση γιατι εχουμε και αλλα με στρας :roll::roll: που να τα βαλει το αγορι μου :?::?: . Ευτυχως βρηκα και δυο φορμες η μια ειναι πρασινο με πορτοκαλι ουδετερη και η αλλη εχει σκουρο μπλε παντελονι και μωβ με σκουρο μπλε το απο πανω :?:?

Α εστειλα και τον αντρα μου να του παρει στολη απο τα lidl και ηταν αναμεσα στον δρακο και στο τιγρακι και τελικα πηρε το τιγρακι γιατι ηταν καπα οποτε θα το φορεσει πιο ευκολα.

Αντωνια εσυ τον δρακο του πηρες? Βαλε μας φωτο!

Σοφια να φερω το τιγρακι να κανει παρεα με την γατουλα και την πασχαλιτσα? μας φανταζεστε να τρεχουμε στα δαση με τα καροτσακια και τα ταψια στο χερι :lol::lol::lol:

Νανσυ εχεις δικιο σε ολα δεν ειναι συμπεριφορα αυτη, τι παει να πει δεν εχει μαθει το σκυλι, η Σαντυ ειναι μικρη και τα αλλα δυο και της νυφης σου που ερχεται μωρα, δεν μπορεις να πεις σε τοσο μικρες ηλικιες μην το πειραζεις το σκυλι!Μα δεν φοβαται μην ξανασυμβει κατι τετοιο. Μηπως λεω τωρα δεν θελει να κραταει την Σαντυ και βρηκε αυτο σαν δικαιολογια???

Λια :lol::lol::lol: ετσι εμεις ειμαστε για ολες τις χρησεις!!!

Κατερινα βλεπω εισαι μεσα, εισαι καλυτερα? Σε ποια σελιδα εφτασες τι σεντονι μας ετοιμαζεις :P ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπριτσες μου και καλο μηνα με υγεια :)

Επισημα εχουμε ΑΝΟΙΞΗ ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!

Βαλατε Μαρτη στα παιδακια σας? Εμεις ναι πρωι πρωι και στον Παναγιωτη καθε χρονια του λεω την ιστοριουλα με τον μαρτη και τα πουλακια και το χαιρεται πολυ. ΘΕλει να βαλουμε και εγω με τον στρατηγο και δεν θα του χαλασω χατηρι ;)

Διαβασα 44 σελιδες και μου βγηκα τα ματια :shock::shock: . Πολλα τα θεματα κοριτσια και αμα τα σχολιασω ολα οσα ειπατε θα με διωξετε απο το ποστακι λογω "σεντοναρας" :lol::lol::lol:

Ξεκιναω τα ταισματα και μετα θα σας γραψω αναλυτικα τα νεα μου. Για την ωρα σας φιλω γλυκα :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον..... Συνοπτικα η περιπετεια μου.

Ξυπναω Πεμπτη πρωι με πονους στον αριστερο νεφρο που οσο περνουσαν τα λεπτα γινοταν εντονοτεροι. Φτανω σε ενα μισαωρο να μην μπορω να παρω ανασα και παιρνω τηλ τον στρατηγο, ερχεται, αφηνω τα μωρα σε μια γειτονοπουλα εγκυο που μενει στον ιδιο οροφο και παμε στο νοσοκομειο. Εντωμεταξυ εχουν ειδοποιηθει τα πεθερικα και ερχοναι απο βεροια. Στο νοσοκομειο αφου ρωταν καποια πραγματα καταλαβαινουν οτι ειναι κολικος νεφρου και μου κανουν 2 ενεσεις. Στο μεταξυ δινω ουρα για εξεταση τα οποια μετα απο καμια ωρα βγαινουν καλα τα αποτελεσματα. Με βλεπει και ουρολογος ο οποιος δεν βλεπει πετρα στα νεφρα και με στελνουν σπιτι με οδηγιες βολταρεν ανα 12ωρο και πολλα νερα. Σε περιπτωση που ξαναεχω εντονους πονους να κανω πυελογραφια. Γυρναω σπιτι αλλα εξακολουθω να ποναω, οχι τοσο εντονα αλλα αρκετα. Το μεσημερι ξανα τα ιδια, να σφαδαζω.... Με βουταει ο αντρας μου και παλι στα επειγοντα, με παιρνουν αιμα και ουρα και κανουν ειδικες εξετασεις για τα νεφρα που εκτος απο λιγο ανεβασμενα τα λευκα ολα τα αλλα βγαινουν πεντακαθαρα και φυσιολογικα. Κανω ακτινογραφια κοιλιας και πυελου που δεν δειχνει τιποτα. Παλι με στελνουν σπιτι με ιδιες οδηγιες. Εγω ομω κοριτσια παροτι κανω οτι μου λενε ποναω σχεδον συνεχεια και αφου παιρνω το βολταρεν ηρεμω για κανενα 4 ωρο, την υπολοιπη ωρα ποναω και οσο περναει η επηρρεια του υποθετου ολο και περισσοτερο. Τα πεθερικα φευγουν το Σαββατο....Την Κυριακη ξανα τα ιδια, τηλεφωνουμε σε ενα συναδελφο του αντρα μου και ερχεται να κοιταξει τα παιδια με την κοπελα του και παλι ειδοποιουμε τα πεθερικα να ερθουν (ειναι και η μαμα αρρωστη και μονο αυτους εχω για βοηθεια δυστυχως :(). ΠΑω παλι διπλωμενη και με βογκητα στα επειγοντα (ολοι με κοιτουσαν και με λυποντουσαν) και πετυχαινω την ιδια ειδικευομενη (Α. ξεχασα να πω οτι την Πεμπτη πετυχα στα επειγοντα αρχικα μια χειρουργό και μετα μια ορθοπαιδικο!!!) και μου λεει τι επαθες παλι και της λεω......... ξανα εξετασεις αιμα και ουρα που βγαινουν πολυ καλες με τα λευκα πεσμενα στα κανονικα απλα θετικος ο δεικτης φλεγμονης στα νεφρα, μου κανουν ενεσεις και λεω ουρολογος δεν υπαρχει και λενε οτι ειναι σπιτι :o:o:o:o

ΦΕυγω παλι και αποφασιζω να το ψαξω σε εξωτερικους γιατρους. Δευτερα παω σε ουρολογο και μετα απο υπερηγο και ολες τις εξετασεις και λεει οτι μαλλον ειναι πετρα που προσπαθει να πεσει, μου δινει μπουσκοπαν για τους σπασμους του ουρητηρα, λεει πολλα νερα και χοροπηδητα (!!!) για να πεσει η πετρα και αν δεν δω βελτιωση να κανω πυελογραφια. Παω να κλεισω ραντεβου να την κανω την Τριτη, γιατι εχω αρχισει και αγχωνομαι μιας και δεν μπορω να κραταω για παντα τα πεθερικα εδω και μου λεει ο ακτινοδιαγνωστης να κανω υπερηχο και θα μου βρει τις πετρες αν υπαρχουν. Ξεκιναμε υπερηχο και βρισκει 2 πετρες στο στομιο χαμηλα του ουρητηρα, περιπου 2 και 1,5 χιλιοστα που μαλλον ηταν μια και διασπαστηκε, οποτε γλυτωνω την ταλαιπωρια της πυελογραφιας.

Αυτα τα νεα μου ως προς την περιπετεια. Κοριτσια δεν φανταζεστε πονο....... ουτε στον εχθρο μου τετοιο πραγμα.

Ο Παναγιωτης ο καημενος στεναχωρηθηκε πολυ που με εβλεπε να κλαιω και να χτυπιεμαι και να τρεχω στους γιατρους..... οσο ηταν εδω τα πεθερικα αλλες φορες δεν ξεκολλουσε απο κοντα τους και τωρα αμα εφευγα σε αλλο δωματιο με εψαχνε αμεσως και μου εκανε διαφορα με την δικαιολογια "για να γινεις καλα μαμα" :)

Αλλα θεματα. Λοιπον η μικρη εστρωσε με τα κακακια, της βαζω δαμασκηνο αποξηραμενο στα φρουτα και κολοκυθι στη σουπα και κανει κακακια :). Επισης βαζω κανονικα αχλαδι και μπανανα στα φρουτα και δοξα τω θεο δεν εβγαλε ξανα σπυρακια.

Δευτερα εχουμε και εμβολιο, αντε να δουμε τι αλλο θα τρωμε και ποσο μεγαλωσαμε!!!!

Το δοντακι ακομη το περιμενουμε, το ασπρακι ειναι ακομη στα ουλα...... :roll:

Ειδα φωτο. Αχ τι να πρωτοπω..... ο νικολας παλικαρακι ομορφο και νοστιμο, οι τσουπρες της Σονιας κοπελαρες και μοιαζουν στο κουκι (!!!!) και εσυ σαν μικρο κοριτσακι εισαι γλυκια μανουλιτσα, ο κουκλος στρατουκος να τον φας, η οικογενεια Μπομπ Μαστορα σκετη ζωγραφια :D

ΝΑνσουιτα περαστικα στο Σαντακι, τι να πω...ολα τα ειπαν τα κοριτσια. Τι περασε η γλυκια μου, η Παναγιτσα βοηθησε και δεν ειχατε αλλα χειροτερα.ΚΑλες πωλησεις ευχομαι :)

ΜΑρακι βαλε θεμα για εμας ΝΕΡΑΙΔΑ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia simera ekana polles douleies sto spiti! Kourastika! Wra na xalarwsw ligaki!!

Thelw na bapsw kai nuxi giati aurio exoume gamo. Leme na pame sto trapezi mono giati h ekklisia einai nwris kai den tha prolabw, ekeini tin wra koimatai h mikri...5 einai h ekklisia...leme na pame sto trapezi stis 7. Emeis tha eimaste etoimoi kai molis ksupnisei h mikri kata tis 6, tha tin taisw, tha tin ntusw kai tha fugoume...an pame 7 mporoume na katsoume kanena 2wro mexri na arxisei h mikri ti gkrinia giati tha thelei mpanio, gala kai upno.

Sofia se 40 meres pire auto to baros...opote den einai kai paaara polu an to skefteis...diladi kapou 300 grammaria se ena mina.

Auta ta formakia ta exw apothikeusei giati to skeftomoun...akoma den ta paraggeila giati eixa paraggeilei kati alla. Alla pes mou poia apo ta 2 pou eixa balei...tha sou balw site. To ena mou eixe pei oti h timi auti (nomizw kapou 11 dollaria to ena) einai gia 3 mazi...an parw mono ena mou eipe oti kanei 18 dollaria...to allo to brika kai mono 1 temaxio.

An se endiaferei to prwto mporoume na ta paroume mazi giati einai 3 mazi se auti tin timi.

To deutero to dinei kai 1 temaxio

http://www.aliexpress.com/item/New-Desi ... 41894.html

http://www.aliexpress.com/item/Baby-rom ... 59207.html

Ax Katerinaki...polla polla perastika sou kai makari na fugoun oi petres....egw sou egrapsa tin istoria mou mesa se oles autes tis selides kapou tha tin petuxeis...tha sou pw ena thetiko gia na niwseis kalitera....eisai tuxeri pou einai petres nefrou kai tha fugoun mones tous! Egw exw sti xoli kai prepei na kanw egxeirisi...eixame milisei me xeirourgo na tin kanw to Noembrio alla logw thilasmou kai epeidi den exoume boitheia den tin ekana giati itan polu mikri h mpempa....twra apla olo lew kapoia stigmi oti prepei na tin kanw alla den to pernw apofasi. Telos pantwn! Perastika sou kai pali!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλό μήνα κοριτσάκια μουυυ.

Εμείς σήμερα κοιμηθήκαμε σερι. Όλα ήσυχα και καλά χωρίς ντεπον. Βασικά το ήξερα ότι θα κοιμηθεί καλά τον βλέπω όλη μέρα και καταλαβαίνω από την συμπεριφορά του πως θα πάει η νύχτα μας.

Νανσούλι μην ανησυχείς θα κανονίσουμε συνάντηση σπίτι σου. Ελπίζω μόνο μην με φωνάζεις και από κοντά εστε :lol::lol: Έχεις απόλυτο δίκιο αφού τα διάβαζα αυτά που έγραφες και με έπιαναν τα νεύρα μου. Μην σου πω ότι θα έβαζα τον άντρα μου να του ρίξει φόλα. :lol::lol:

Σοφία εμένα ο δικός μου όταν με βλέπει που γυρίζω από κάπου συγκινήτε και αρχίζει το κλάμα. :lol::lol: Τρελό κόλλημα με την μαμά. Η Αντωνία με καταλαβαίνει :lol::lol:

Αααα Σοφία με ενδιαφέρει και εμένα αυτό τον 6 ευρώ για βάλε φωτογραφία γιατί έψαξα στο jumbo και δεν βρήκα. :(

Λέλα αυτά που πήρα εγώ είναι μάπα είναι μικρούλια μπλε με κόκκινο και λέει θερμός αλλά δεν κρατάει καθόλου.

Νάνσυ εγώ θυμάμαι ότι πριν γεννήσεις είχες κάτι θεματάκια με τους γονείς. Ίσως τα ξεχνάς εύκολα. :D

Κατερινάκι πωπω ταλαιπωρία που πέρασεςς. Τώρα τι θα κανεις με τις πέτρες? θα τις βγάλεις?

Αχ Έλενα είδες τι άγχος για να πας κάπου με την μικρή. Εγώ έχω να τον αφήσω αλλά σκεφτόμουν αύριο να βγάλω τον καρνάβαλο έξω βόλτα αλλά σκέφτομαι συνέχεια μην χαλάσω το πρόγραμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bouli ama skeftesai sunexeia na min xalaseis to programma den tha euxaristiesai tipota!

Apla prospathise na pas ME to programma...egw as poume exw paei taberna Kuriaki mesimeri meta pou tin exw

taisei sto spiti...kai h mikri koimithike sto karotsi, to skepasa kai me ena koubertaki kai skotiniase ligo kai to ksaplwsa!

To kalokairi ti tha kaneis den tha bgaineis katholou? De lew kai egw den thelw na to allazw polu to programma alla den ginetai na kleistw kai mesa entelws!

Oi petres tis Katerinas tha fugoun mones tous otan tha kanei pipi...den tha tis bgalei :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια, και γω σήμερα έκανα πολλές δουλειές το πρωί γιατί είχε τέλειο καιρό και είχα σκοπό να την βγάλω βόλτα στις κουνιες 4μιση που ξυπνάει.Τελικά το μεσημέρι αποκοιμήθηκα και ξύπνησα 17 :15 :? ,είχε ξυπνήσει και έπαιζε και δεν την άκουσα!Τελικά πήγαμε ένα μισάωρο στις κούνιες και τώρα γυρίσαμε!Ευτυχώς που είναι σχεδόν απέναντι και έχει μεγαλώσει και η μέρα.

Δεν ξέρω για ποια ιστορία λές η Κατερίνα.Μάλλον εννοείς το μαρτίτσι.Καθε 1η του Μηνος φοράμε στα παιδάκια ένα βραχιολάκι απο κόκκινη και άσπρη κλωστή(το μαρτίτσι) για να μην τα κάψει ο ήλιος του Μάρτη.Το βγάζουμε στο τέλος του μήνα και ή το βάζουμε πάνω σε τριανταφυλλιά με κόκκινα τριαντάφυλλα για να έχουν κόκκινα μαγουλάκια ή το κρεμάμε σε ένα δέντρο για να το πάρουν τα πουλάκια να φτιάξουν την φωλιά τους.

Καλό μήνα λοιπόν!!!!!

Κατερινάκι περαστικά!!

Σοφία και γω θέλω φώτο απο το θερμος των 6 ευρώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την ιστορια με τον μαρτη οπως τα λεει η Αρι......και επιπλεον οταν τον παρουν τα πουλακια φερνουν δωρακι ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α.....Κατερινάκι αυτή τη λεπτομέρεια δεν την ήξερα....Ασε που μπορεί να μου την πουν οι γονεις στο Νηπιαγωγείο ότι τους τάζω δώρα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia erwtisi! Eseis pou dinete giaourtaki to apogeuma poso giaourti dinete?? Giati emena mou eipe na dwsw giaourti anti gia krema...alla krema etrwge 300 ml kai to giaourtaki einai mono 150 ml. Alla lew an tis dwsw 2 giaourtakia mipws tis pesei polu baru?

Eseis ti allo dinete gia peite mou?

Simera tis edwsa ena giaourti kai miso mpol krema diladi peripou 120-150ml.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω εχω ερωτηση....

Προγραμμα φαγητου :

Θηλασμος 8-10 πμ

Φρουτοκρεμα 10-12πμ

χορτοσουπα 2-3μμ

κρεμα δημητριακων 5-6μμ

θηλασμος 9-10μμ

Ο γιατρος λεει οτι πρεπει να τρωει 200γρ φαγητο.

Ενδιαμεσα δινω γαλατακι αν τη δω πολυ ανησυχη ή εχει λοξυγγα ή δω οτι δεν χορτασε

Σε περιπτωση που δεν φαει ολη την ποσοτητα των 200γρ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΜΕ ΓΑΛΑ????

**************************************************************************************************************************

Ελενακο εγω ακομη δεν δινω γιαουρτακι ...... Ελα σκαιπ να σε ρωτησω για τα κινεζικα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια. Εμεις σημερα ειδαμε ηλιο και ειπαμε ε οχι πηγαμε χθες βολτα με τη συννεφια και δεν θα παμε σημερα? Και βουρ για καφε με παππου και γιαγια και νονο της Μαρίας. Μετά πήγαμε και από το σπίτι του για φσγητό και γενικώς σουρτουκεύαμε και άλλαξαν παραστάσεις οι μικρές μου.

Λοιπον το θερμος το εβαλα στο αλμπουμ της ομαδας. Εχει δυο ταπερακια μεσα των 0,6 λίτρων. Αν θελετε εχει και σε πρασινο νομιζω μεγαλυτερο οπου περιλαμβανει 3 τετοια ταπερακια. Εχει και στο πισω μερος του καπακιου και κουταλακι πλαστικο. Εμενα με εχει βολεψει πολυ και ειναι και παμθηνο σε σχεση με τα μαρκε, τα οποια παρεπιπτοντως ειναι ολα made in china.

Ελενα εγω τους δίνω γιαουρτακι προβειο η κατσικισιο του οποιου η συσκευασια ειναι 220- 250 γρ. Αλλα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο με αυτο που λες

Κατερίνα γνώμη μου είναι να δίνεις μόνο αν γκρινιαζει γαλα. Αν φαει για παραδειγμα πανω απο 150 δεν υπαρχει λογος να δωσεις. Αν τη δεις ομως να γκρινιαζεις δωσε, αλλα και παλι ειναι λιγο υποκιμενιο, πιο πολυ εμπιστεψου την ορεξη του παιδιου.

Κορίτσια τα λεμε σε λιγο παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία, ωραίο το θερμός αλλά όντως μου πέφτει λίγο μεγάλο.

Έλενα έχει φυτά φράουλες στο lidl :lol::lol:

Tώρα που λέμε φράουλες και θυμήθηκα την βάπτιση, εγώ κορίτσια έχω ατονήσει λίγο με τις προετοιμασίες, ίσως επειδή έχω ψιλοκαταλήξει.Στο τέλος μου φαίνεται, θα τρέχω πάλι :?

Λοιπόν,να μην την ματιάσω, κοιμήθηκε και χτές και σήμερα με πολύ ευκολία.Έκλαψε μία φορά μόνο, πήγα, της μίλησα πολύ σιγά και της είπα εκει κάτι μπουρδίτσες και μετά την φίλησα και έφυγα.Και έκλαψε πάλι 2 λεπτά αλλά όχι εκείνον τον οδυρμό, και μετά στο καπάκι ξανακοιμήθηκε.Τι να πω?Κορίτσια, καμία σχέση με αυτά που έχουν συμβεί τον τελευτάιο μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia h mikri den kserw ti paizei...na einai apto donti auta ta kainouria pou mou kanei? Kathe bradu pinei 200-260ml gala.

Simera ipie mono 50! Kai den ithele allo eklaige kai meta tin ebala kounia kai koimithike!

Sofia pira to advance kai to noulac apto super gia na ta dokimasw...einai kai ta duo 150.

Pws to lene auto pou perneis?

Opote to apogeuma dineis mono giaourti na upothesw?

To thermo pou les pao pou to exeis parei?

Ari :lol::lol: gia ta futa! Akoma blepeis fraoules mprosta sou?? :lol:

A etsi akribws to ekana kai egw me tin Ebelina...pigaina tis milousa kai ti filousa kai efeuga kai itan kamia sxesi me klama...san mourmouroklama kai meta koimotan!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα η ανορεξία είναι σύμπτωμα των δοντιών απ΄ότι έχω διαβάσει.

Για το γιαούρτι και γω έχω αναρωτηθεί που τα έχω δει στο σουπερ μάρκετ ότι είναι 150.Βέβαια εμένα τρώει 200 κρέμα ακόμα και γιαούρτι ακόμα δεν της έχω δώσει.Μήπως όμως το γιαούρτι είναι πιο περιεκτικό, δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...