Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Euxaristw koritsia! :)

Tha ta koitaksw kai se farmakeio kai se super na dw ti exei!

Mas eipe na arxisoume kai kroko augou kai giaourtaki alla xwris dimitriaka kai an den tis aresei tote na tis dwsw me dimitriaka.

Kai oti frouto thelw ektos apo fraoula...tis eipa gia anana kai mou eipe oti den uparxei problima alla kalitera alla frouta pou den einai ekswtika...

Bouli gia to arthro...auto pisteuw kai egw...oso kai an akougetai antifatiko...apo tin arxi eixa pei oti emena h Ebelina den klaiei oute sparaktika oute polu, ena pseutoklama kanei...kai eixa episis pei oti auti h methodos pisteuw oti den einai gia ola ta mwra...an emena eklaige sparaktika den tha to ekana...alla itan polu eukolo na to kanw giati genika itan iremi kai eukoli! Isws tin petuxa stin katalili fasi pou den eixe kapoio agxos h allagi!! Isws giauto leei kai to biblio oti prepei na to kaneis se periodo pou den uparxei kapoia allagi kai kapoio agxos...gia na min perasei auto to stress! Egw apla ithela na tis mathw pws na koimatai moni tis...diladi na tin afinw mesa kai na tin pernei o upnos...to oli nuxta to ekane apo moni tis thumasai? Den prolaba na kanw sxedon tipota apo to biblio! Apla tin boithisa ligo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Ειχαμε παει βολτουλα στη Νεα Μακρη, τωρα μαζευτηκαμε! :D:D Δεν ειχε βεβαια ηλιο, μη σσας πω οτι εκανε ψοφοκρυο, αλλα επηρεασμενη απο τις προηγουμενες μερες λιακαδες ημνουν αποφασισμενη να τις βγαλω εξω :D Ηταν ωραια και ησυχα, βεβαια οταν και οπου πηγαινουμε εμεις μετα γινεται ανησυχα. Ντυθηκαμε κιολας, θα βαλω φωτος. Κουραστηκα λιγο με την οδηγηση για την ακριβεια ζαλιστηκα απο τις στροφες επειδη πηγαμε απο την πεντελη στο πηγαινε. Οι κυριες κοιμοντουσαν σχεδον σε ολη τη διαδρομη,Στο ελα γυρισαμε απο τη Μαραθωνος και σταματησαμε σε ενα Marks το οποιο ηταν τεραστιο. Πηρα κατι ομορφα εσωρουχακια σε φουξια λιλ ααποχρωσεις 9 ευρω τα 5! Και κατι αμανικα φορμακια εμπριμε 15 ευρω τα 5. Γενικα ειχε ωραια πραματα, αλλα πηγα βολιδα γιατοι οι μικρεςμου ηταν στο αμαξι με τη γιαγια.

Παω να σας διαβασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα ξέχασα πριν να σου γράψω, συγχαρητήρια στον κουκλο σου για το μπουσουλισμα γρήγορα θα το βρει και ποιος τον πιάνει μετα!!!θα δω και την συνταγη για τους γίγαντες πρεπει να ειναι ωραία και θα την επιχειρησω.

Α και εχει δίκιο η παιδιατρος της Αντωνιας για τον σίδηρο λενε ότι το μητρικο γάλα δεν εχει αρκετό και γι αυτο πολυ παιδιατροι συνιστούν να δίνουν σίδηρο στα μωρα που θηλαζουν αποκλειστικα μέχρι να ξεκινήσουν κρεατακι.

Έλενα καλη αρχη με τα γιαουρτακια τα όσπρια και το αυγο! Για μπισκότα και εγω αυτα που σου ειπε η Βάσω γνωρίζω, τα έχουν τα σουπερμάρκετ, η δικια μου πάντως δεν τα ειχε συμπαθησει.

Σοφια μακρινή βόλτα κάνατε, η αλήθεια ειναι ότι ειχε κρύο σημερα! Με γεια και τα πραγματάκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα αυτα που σου εβαλα δεν υπαρχουν στα φαρμακεια αλλα στα καταστηματα με βιολογικα προιοντα. Δεν θελω να διαβασω για τις παρενεργειες των εμβολιων γιατι δεν θα κανω κανενα στο τελος και δεν ξερω τι ειναι πιο σωστο.

Σοφία είναι τελεια για βολτα νεα μακρη. οντως σημερα ειχε πολυ κρυο και αυριο παρολο που θα εχει ηλιο θα εχει και παλι πολυ κρυο. Ο καιρος τρελαθηκε μια κρυο μια ζεστη ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!

ασε Ελενα κ γω δεν θελω να διαβαζω για τα εμβολια!καποτε σας ειχα βαλει κατι αναλογο να διαβασετε.το συζητησα με την παιδιατρο μου κ μου ειπε πως αν ολες οι μαμαδες αποφασιζαμε να μην κανουμε τα εμβολια των παιδιων μας τοτε δεν θα μπορουσαν να εξαλειψουν καποιες θανατηφορες κ πολλοι επικινδυνες αρρωστιες!εμενα αυγο μου ειπε οτι θα δωσουμε στο 10 μηνα οσπρια κ συγκεκριμενα εδωσα φακι σημερα!η παιδιατρος ειπε να βαλω κ λιγο ψωμακι μεσα κ να το αλεσω αλλα εγω το εδωσα ετσι σαν σουπιτσα.εε εφαγε λιγο..10 κουταλιες περιπου.για μας καλα ειναι.κ εμενα μου ειπε να δωσω μπισκοτα αν κ εχω δοκιμασει να του δωσω κ δεν τα θελει..αναποδο παιδι.

Βικακη κ μενα αυτα τα δυο γιαουρτακια μαρεσουν το φαριν λακτε κ αυτομε τα δημητριακα!

Σοφια καλα κανατε κ βολταρατε..μεγεια τα πραγματακια!

Σταυρουλα μεγεια τα φορμακια σας!πολυ ωραιο το αρθρο.μπραβο για τα νεα κατορθωματα του Στρατου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai kai egw den thelw na ta diabazw auta re gamwto alla me bazoun se skepseis sunexeia...giati kamia fora skeftomai oti, oti mas dinoun pairnoume kai den rwtame...auto to sugkekrimeno den grafei akribws gia tis parenergeies...paei polu pisw sto xrono...telos pantwn...

Sofia me geia ta pragmata! A exoume kai emeis marks and Spencer isws paw aurio an exei wraia mera gia boltoula!

Wraia bolta kanate!

Tony emena mou eipe pswmi ston 9, psari ston 10. Egw thelw na tis dinw to pswmi na to krataei kai na to trwei moni tis...trelenetai otan tis dinw kati pou to trwme emeis...skeftomai na kanw kolpo...na kanw pws trww egw to giaourtaki tis kai na nomizei oti einai diko mas fagito...kai meta na tis dwsw...lete na piasei?

Bouli ti dimitriaka bazeis sto gala to bradu?? Ruzaleuro?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, μου είστε καλά?

Σταυρούλα το έιχα διαβάσει και γω αυτό το άρθρο και επίσης διάβασα και όλο το βιβλίο.Δεν ξέρω, είμαι μπερδεμένη.Είμαι πάντως σίγουρη ότι δεν έχει κάποιο θέμα με τα δόντια και σας το είχα ξαναπεί γιατί όπως είναι, ήταν και δεν βλέπω και καμία έντονη μανία για δάγκωμα, εντάξει απλά συνεχίζει να βάζει στο στόμα της τα παιχνίδια αλλά αυτό το κάνει εδώ και 2 μήνες.

Τα μπισκότα που λέει το Βικάκι τα είδα και γω στο σούπερ μάρκετ, είναι της nutricia και λένε απο τον 6ο.

Τώρα το απόγευμα ήρθαν 2 γειτόνισσες με τα παιδάκια τους, το ενα 4 και το άλλο 14 μηνών και πιάσαμε συζήτηση για τη διατροφή.Η μία έχει τη δικιά μου παιδίατρο και απο το προηγούμενο παιδάκι της και μου είπε ότι η δικιά μας αργεί να βάλει και το γιαούρτι και το αυγό και το ψάρι.Επίσης είναι της άποψης ότι τα ζυμαρικά επίσης να τα βάλουμε γύρω στον 9ο αν θυμόταν καλά. Αντίθετα η άλλη κοπέλα μας έλεγε ότι απο 10 μηνών έδινε στο παιδί απο τα δικά τους φαγητά χωρίς αλάτι βέβαια τα μαγείρευε με αποτέλεσμα το παιδί τώρα να τρώει τα πάντα σχεδόν.Να φανταστείτε για απογευματινό της έδινε κανονικό γιαούρτι.Βέβαια αυτή επίσης και για λόγους οικονομικούς μετά απο 6 μηνων της έδινε γάλα εβαπορέ noulac και της είχε πει οκ ο γιατρός αν και βέβαια της είχε πει ότι η σκόνη είναι καλύτερη.Γενικά με λίγα λόγια ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του :?

Εγώ κορίτσια το μεσημέρι δυσκολεύτηκα πολύ και δεν ξέρω αν θα το συνεχίσω.Θα δώ...

Σταυρουλίτος δεν ξέρω καθόλου πότε θα ανέβουμε Αθήνα.Το μόνο σίγουρο είναι για 26 Μαίου εκει κανα 3-4 μέρες που έχω και τις εξετάσεις του μεταπτυχιακού.

Αντωνία όχι δεν έλεγα να της δίνω και φρούτα και κρέμα.Έλεγα μήπως δίνω την κρέμα το πρωί για δεκατιανό και το απογευμα τα φρούτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία είδα τις κοριτσάρες σου, είναι πολύ γλυκιές...Δεν ξέρω ,μου θυμίζουν και λίγο τη δικιά μου, ίσως να είναι τα χρώματα...Να σου ζήσουν κοπέλα μου και να είναι πάντα έτσι χαμογελαστές :) Να σε ρωτήσω και κάτι.Το φαγητό το παίρνεις αλεσμένο σε θερμός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα δίνω αυτά http://www.biomelissanthi.gr/holle/paid ... riaka.html που είναι καθαρά 3 δημητριακά ούτε γάλα ούτε φαρίνα ούτε τίποτα μέσα. Έχει καλαμπόκι, ρύζι και κεχρί. Παλιότερα του την έκανα κρέμα το απόγευμα αλλά πλέον την βάζω μόνο στο γάλα και το απόγευμα τρώμε ή βρώμη με αχλάδι ή σιμιγδάλι με αχλάδι και μόλις τελειώσουν αυτά θα του δοκιμάσω και το μουσλι να δω αν του αρέσει. Αυτά όλα είναι καλά για να κάνουν κακά. Ο βρωμοκόλης μου μια χαρά τα κάνει κάθε μέρα :lol::lol:

Αρι γι'αυτό σου έβαλα το άρθρο για να σου πω ότι μπορεί το κουκάκι μας να παιρνάει φάση αποχωρισμού από την μαμά του αν της στερήσεις τώρα την αγκαλιά μπορεί να της δημιουργήσεις τραύμα. Δες πρώτα πόσο θα κρατήσει και μετά κάντο δεν χάνεις τίποτα.

Τα φρούτα ειδικά αν βάζεις και πορτοκάλι είναι βαριά για το απόγευμα. Μπορείς να κάνεις το εξής, να φτιάξεις λίγη κρέμα και να την ρίξεις μέσα στα φρούτα ή αύξησε την ποσότητα στα φρούτα ή δώστης μετά από μία ωρίτσα και λίγη κρέμα ξεχωριστά σαν σνακ (όχι πολύ όμως ίσα για την λιγούρα :lol: )

Εγώ σε θερμός μπουκάλι το βάζω γιατί τα θερμός μπολ τελικά δεν τα κρατάνε ζεστά. Ενώ στο μπουκάλι έκαιγε το φαγητό όταν το έδωσα στην συνάντηση με τα κορίτσια...ρώτα και την Λέλα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία πολύ γλυκούλες μπράβοοοο και του χρόνου με το καλό να τις ξαναντύσεις και να περάσετε πάλι τέλεια.

Αρι όντως μου φαίνεται ότι το γατάκι μοιάζει στο κουκι. Σοφία το γατάκι είναι η Παναγιώτα? Πες μας ποια είναι ποια? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα και γω έχω διάφορες σκέψεις, ότι δηλαδή έχει θέμα με τον μπαμπά της επειδή τον βλέπει λίγες ώρες.Σας το είχα ξαναπεί.Σήμερα ξέχασα να σας πω ότι όταν είχαν έρθει οι κοπέλες για καφέ, της είχα δώσει μία φωτογραφία του άντρα μου με μένα και κόντεψε να την σκίσει απο την μεριά που έιναι ομπαμπάς για να τον "βγάλει"απο την φωτο :lol::lol: Κορίτσια ειλικρινά, έπρεπε να το δείτε, δεν είμαι υπερβολική.

Πάντως σήμερα αποκοιμήθηκε πολύ ευχάριστα για βράδυ, χωρίς δράματα ,μέχρι στιγμής τουλάχιστον.

Τί θερμός μπουκάλι Σταυρούλα,σαν αυτό που βάζουμε τα υγρά?Η με μπολ μέσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ari kai egw auto tha sou elega, dine ta frouta prin to mesimeri alla baze kai krema mesa kai auksise tin posotita!

Egw tha sou elega auto na to kaneis gia 2-3 meres kai blepeis...an einai ligotero to klama sunexise to, alla an einai polu tote asto gia ligo kai meta ksanadokimazeis.

Bouli thanks! Kai egw ebaza kati dimitriaka sto gala tis edw kai kairo pou mou eixe protinei h paidiatros...exoun ruzi kai kalampoki alla den thumamai ti allo. Emeis den exoume problima ma ta kaka...3 fores ti mera! Ston mpampa tis exei moiazei giati egw kamia sxesi...an thumasai egw kai h Athi pername tis poutaniles (tanila) :lol: gia na energithoume otan eimastan egkuos! Anthiiiiii akous?? :lol: Kathe fora pou milaw gia duskiliotita esena skeftomai! :lol:

Sofia oi kores sou einai pragmatika kouklitses!! Mou aresoun oi zwgrafies sta magoula! :D Kai esu polu glukia!

Katerina, Bouli, oi gioi sas einai foberoi!

Katerina to karotsi sou einai anapoda?? O mikros den blepei mprosta otan proxwras? H mou fanike?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέτοιο καρότσι έχει και μια φίλη μου peg perego και το είχε πάρει επι τούτου να είναι έτσι και νομίζω γυρνάει και αλλιώς.

Και γω Έλενα, 2-3 μέρες είπα, για την ακρίβεια το υποσχέθηκα και στον άντρα μου, μέχρι την Κυριακή το πολύ γιατί στο τέλος θα πάθει έμφραγμα και τραύμα αυτός... :? Θα δουμε,Ευτυχώς πάντως σήμερα για βράδυ όλα καλά.

Την φρουτόκρεμα δεν μπορώ να την αυξήσω γιατί ήδη τρώει 2 αχλάδια μικρά-1 μηλό και μισό πορτοκάλι χυμο γιατί μπανάνα δεν της βάζω λόγω του ότι μας προκαλέι φοβερό θέμα με τα κακα παρά μόνο ένα μικρό κομματάκι.Θα της βάλω αύριο κρέμα να δώ.

Έλενα...αλήθεια ήταν αυτό με τη φώτο.Δεν το συζητώ αν μπει ο άντρας μου και δεν της μιλήσει ΑΜΕΣΩΣ , τί γινεται...Απλά πιστεύω επειδή τον βλέπει λίγο σε συνδυασμό με την αδυναμία...Το καλοκαίρι θα τον χορτάσει και θα τον "καβαλήσει" μάλλον :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρι με το μπαμπά της θα έχει πρόβλημα αργότερα. Ακόμα δεν έχουν συναισθηματική ανασφάλεια μαζί τους είναι πολύ μικρά. Κι εμένα τον βλέπει ελάχιστα. Ναι αυτό για τα υγρά λέω και παίρνω και ένα μπολ που κλείνει από πάνω και το ρίχνω μέσα στο μπολ και του το δίνω.

Κατερίνα ανεβάζω στο facebook στην ομάδα μας βιντεάκι με τους ιούς. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fobero auto me tin adinamia oi kores stous mpampades...emena epeidi oso einai spiti paizei mazi tis ton exei sundiasei me paixnidi kai molis ton dei na mpainei mesa trelainetai! An deis antidrasi tha pethaneis sta gelia! Oti kai na kanei to parataei kai mpousoulaei na paei oso pio konta ginetai pros to meros tou kabalontas oti uparxei mprosta tis san na min einai ekei! H ama einai orthia kai krataei ton kanape, pali trexei kai peftei kamposes fores aptin taxutita pou prospathei na ftasei grigora :lol:

Ari ennow na auksiseis tin posotita genika...bale krema gia na auskithei h posotita...egw an etrwge olo to frouto kai peinouse akoma auto tha ekana.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ο Νικόλας κοιμήθηκε 7-8 τωρα το απογευμα και τωρα το μάτι γαριδα, τον θηλασα απο το ένα στήθος και δεν τον πηρε ο υπνος και τωρα έπιασε και το αλλο. Ελπίζω να κοιμηθει σύντομα και να μην μου κάνει τίποτα κόλπα ήταν που ήταν δύσκολη η χθεσινη νύχτα ας μην ειναι και σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και δεν κολλάει στα τοιχώματα του θερμός Σταυρούλα?

Γιατί εγώ έλεγα να πάρω αυτό :

http://www.chicco.gr/el/en_8ermos_gia_fagito_inox.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι μικρο θερμος ναι κολαει αλλα η ποσοτητα που τρωει πεφτει στο μπολ αν δω οτι θελει κι αλλο την παιρνω με ενα μακρυ κουταλακι που εχω. Δεν ειναι μεγαλο 350 μλ ειναι το θερμος. Αν δεν εχεις ηδη παρε αυτο της κικο καλο φαινεται.

Ελενα κι εμενα ετσι κανει ο μικρος με τον μπαμπα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θυμάμαι και παλιότερα που πάλι λέγαμε για τα εμβόλια και εγω δεν θέλω να τα πολυ διαβάζω αυτα δεν ξέρω τι κρύβεται απο πίσω και σε τι βαθμό ειναι αλήθεια ή οχι όσα ακούγονται.

Αντωνία τέλεια που έφαγε φακες ο Αναστάσης!

Αριαδνη μπορείς να την δοκιμασεις αυτη την αλλαγη μεταξύ κρεμας και φρούτων. Τι ποσοτητα τρωει φρουτα μηπως να της εδινες περισσοτερο αν βλεπεις οτι πειναει νωριτερα? Εντωμεταξυ το πρωι που το λέγατε και ο δικός μου όταν νυσταζει τρίβει το κεφάλι του στο υψος του αυτιου. Πω πω πω αγάπη που θα εχει στον μπαμπα!!!!!

Σοφια κούκλες οι καραμελιτσες, ειναι οι στολές απο τα Lidl αυτες? μια χαρα δείχνουν απο μέγεθος πως ειναι? πήγε η μαμα μου σημερα και μου ειπε ότι ειναι για 2-3 χρόνων οι bebe και δεν θα κάνουν του Νικόλα αλλα όπως τις βλέπω στις δικές σου νομίζω θα πάω να πάρω, αν βρω, γιατι κάτι αλλο τόσο οικονομικο δεν πρόκειται να βρω.

Έλενα είδες τι γλυκα αγόρια είμαστε, το καρότσι ειναι της perperego αυτο που γυρνάει και προς τη μαμα αλλα και κανονικα μπροστα, μέχρι χθες το είχα να με κοιτάει γιατι ένιωθα περισσότερη ασφάλεια να τον βλέπω , χθες για να κάνει παρέα στον Στρατουλη το γύρισα και νομίζω του άρεσε πιο πολυ.

Πάντως συμφωνω με την Σταυρουλα όλα τωρα κάνουν έτσι με τους μπαμπάδες γιατι τους βλέπουν λίγο και τους έχουν συνδυάσει με παιχνίδι και αγκαλια.

Ο μικρός αφου με ξεζουμισε κανονικα επιτέλους κοιμήθηκε, πάω να τον βάλω στην κούνια του.

Καλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω θερμός αλλά είναι πιο μεγάλο για 500μλ.Σκέφτομαι να πάρω αυτό της chicco για το φαγητό.

Μπράβο ο Νικόλας μας που κοιμήθηκε.

Έλενα φαντάζομαι την Εβελίνα που τρέχει για τον μπαμπά της!

Σταυρούλα ξέχασα να πώ πολλά μπράβο στον Στρατούλη που ξεκινάει το μπουσούλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Σοφια κουκλιτσες οι κορες σου!κ μια χαρα ειναι οι στολες!!

Αρι ωραιο αυτο που εβαλες το θερμος της chicco.γελασα πολυ με την φωτο κ το κουκι!!να κανεις ετσι οπως σου ειπαν τα κοριτσια με τα φρουτα.να δεις αν ειναι καλυτερα!

Ελενα πλακα που θα εχει η Εβελινα οταν θα τρεχει στο μπαμπα της!κ εμενα η κορη μου οταν ερχεται ο μπαμπας της με ξεχναει για λιγο!φυσικα της κανει κ ολα τα χατιρια!

Κατερινα να παρεις στολη απο τα lidl μια χαρα ειναι!

Ελπιζω να ειχατε ολες ενα καλο βραδυ.

μολις μπορεσω θα δω κ το βιντεο με Στρατο κ Νικολα!

τα λεμε αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου

πριν σας διαβασω να σας πω τα νεα περι σκυλιου...

ανεβηκα εχθες για να αφησω τα μωρα για να παω στο μαθημα για πλεξιμο τη σαντυ την αφησα στην νυφη μου κ λεω στην μανα μου εαν ερθει η σαντυ ξερεις το σκυλι εξω κ τι μου λεει;;;;;;δεν ηταν διαταγη αυτο που της ειπα υποτιθεται αυτο ειχε συμφωνηθει την ημερα που την δαγκωσε..οχι το σκυλι δεν θα χασει τη βολη του εδω θα κατσει :shock::shock::shock::shock::shock: αν λεει δεν την πειραζεις δεν σε πειραζει κ της λεω συγνωμη μπορεις να πεις στη σαντυ μην πειραζεις το σκυλι κ να σε ακουσει;τι να πω βαζεις τη ζωη του κατω απο το σκυλι;οχι μου λεει αλλα το σκυλι θα μεινει εδω δεν μπορω να το βγαζω μες στο κρυο δεν εχει μαθει ετσι..καλα της λεω τοτε δε θα ξαναερθει η σαντυ..κοριτσια εφυγα κ εκλαιγα!!λεω ελεος!!δεν την νοιαζει το εγγονι της;;;;;;;κατεβηκα στην νυφη μου κ της ειπα να μην την αφησει να αναιβει επανω κ τα επαιξε κ εκεινη με αυτα που ειπε η μανα μου!!σε λιγο καιρο τα μωρα θα μπουσουλανε επομενως δε θα μπορω να αφηνω κανενα παιδι γιατι τα εγγονια δεν αξιζουν οσο το σκυλι!!

απογοητευτηκα παρα πολυ..μωλις γυρισα πηρα τα μωρα αμεσως κατω κ δεν εκατσα καθολου!!το θεμα ειναι οτι η σαντυ ειχε μαθει να ανοιγει την πορτα κ να πηγαινει επανω κ τωρα αθτο θα της απαγορευτει!θα νοιωσει το παιδακι μου την απορειψη!η παιδοψυχολογος μου ειπε να της λεω σκετο οχι στην γιαγια.φρικαρε κ εκεινη οταν της τα ειπα.

ο αντρας μου ειπε κανενα προβλημα αλλα μην τυχον κ δω το σκυλι ποτε εξω απο την πορτα μας οπως δε θα βλεπει κ το παιδι μας!!

ειδατε κοριτσακια μου πως δημιουργουνται πανευκολα τα προβληματα;;;;;ενας να μην εχει μυαλο παει...

εχω ξενερωσει παρα πολυ με ολο αυτο!!δεν ξερω τι θα γινει στην συνεχεια γιατι οταν το ειπε ο πατερας μου δεν ηταν μπροστα.αλλα εαν δεν το παρει πισω θα χασει παρα πολλα..οτε καλοκαιρια λουτρακι ουτε στην ταρατσα ολοι μαζι ουτε φαγητα ουτε τιποτα.βεβαια δεν ξερω κατα ποσο θα την νοιαξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...