Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα, είστε καλά?Εδώ επιτέλους έχει ήλιο!!

Και γω έχω καταλήξει ότι έχουμε ψιλοθεματάκι με τον βραδυνό ύπνο, μέχρι να αποκοιμηθεί δηλαδή, αλλά ακόμα το ελέγχω.Το βιβλίο το έλαβα και το διάβασα σχεδόν και θεωρώ πως έχω κάνει όλα τα στάδια, εκτός απο το τελευταίο.

Ναταλάκι εύχομαι να βρεις το νυφικό των ονείρων σου!

Μαράκι, η Αννούλα μια χαρά!

Αντωνίτσα, όλα καλά θα πάνε και με σας, αφου άντεξες μέχρι τώρα, εγώ πιστεύω ότι απο δω και πέρα θα καλυτερεύουν τα πράγματα.

Σταυρουλα και γω έχω δώσει ντεπόν σε άπειρη γκρίνια, απλά τη μισή δόση.Είδες, το site του next οντως είναι πιο φτηνό...

Εμένα ξύπνησε 7μιση για να κάνει κακα και επ ευκαιρίας της έδωσα και γάλα και ξανακοιμήθηκε.Με βόλεψε γιατί όταν ξυπνήσει, θα της δώσω φρούτα και μετά θα την πάω στην πεθερά γιατί θα πάμε με την κουμπάρα μου για κάποιες δουλειές Λευκάδα και ελπίζω να πιούμε και καφεδάκι.

Θα τα πουμε, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενα αυτο με το φαγητο μου το χε κανει και η Παναγιωτα την προηγουμενη βδομαδα και υποθετω πως ηταν τα δοντακια η τελικα το προεορτιο του συναχιου που επακολουθησε. Ο γιατρος ηθελε να αποκλεισει το ενδεχομενο και της ουρολοιμωξης, αλλα τελικα το αποκλεισαμε. Πως ειναι σημερα απο ορεξη?

Κατερινα καλως ηρθες, πως εισαι τωρα? Περασαν τα δυσκολα?

Σταυρούλα έγραψες με το string sling! :lol::lol::lol: Πως ηταν ο Στρατουλης χθες?

Κατερινα αυτο με τα ερεθισματα οταν ειναι αλλα ατομα στο σπιτι, το νιωσαμε προχτες που ειχε ερθει η κουνιαδα μου και κανα σαν τρελα και μας πηρα μια ωρα να τα κοιμησουμε με γκρινια, γιατι ειχαν αποσυντονιστει και ξεσηκωθει απο την παρουσίοα της θειας. Κι εγώ πάνω απο 38,5 δίνω depon.

Αντωνία μεγειά τα ρουχαλάκια! οσο για τον Αναστάση θρεφεται επαρκως από το γαλατάκι της μανουλας, εξου κι ο ερωτας ;) Θα φαει σιγα σιγα, αλλα θα σε παιδεψει, γιατι ως γνωστον οποιος αγαπα παιδευει!

Και εμενα πιανει το αυτακι της η ΜΑρία και το τριβει και μαλλον το κανει αυτο οταν νυσταζει, αλλα ειναι σε ενεργεια η εκνευρισμενη και δεν μπορει να κοιμηθει. Δεν ειμαι και σιγουρη,

καλά Μαρία γίγαντας η Αννουλα! Φτου φτου. Περασε το οριο των 10 ε? Χαρας στα μπρατσα σου. Δεν παιρνω τιποτα για το συναχι, νιωθω ομως πολυ καλυτερα σημερα. πρωτη φορα ακουω αυτο για τις μυξες που προκαλουν σακουλες κατω παο τα ματια :o

Ναταλία ...ωραιο πρωινο πήρατε ;) Θα ναι ωραιος καουμπους ο Στρατος, τυφλα να ει ο λουκυ λουκ! Ευχομαι να απολαυσεις τη διαδικασια ευρεσης νυφικου και να σαι μια πενταμορφη νυφουλα. Δοκιμαζε τα ολα! Μονο ετσι θα καταλαβει τι θελεις πραγματικα να βαλεις. Τι τυπου νυφικο σου αρεσει?

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατησα υποβολη κατα λαθος.

Ναταλία τι εννοεις οτι αποθήλασες αλλα δίνει το στήθος για να παιξει?

Καλημέρα Αριάδνη, να περάσετε πανέμορφα στη βολτιτσα σας!

Ναταλία τι εννοεις οτι αποθηλαζες αλλα δινει το στηθος για ν απαιξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristw koritsia.. sofia den pinei pia gala apo mena den exw exw kati stagonitses k kamia fora ama den mporw na ton iremisw tou dinw stithos gia na koimithei alla spania auto i ama einia aggalitsa erxete k psaxnei k ton dinw alla den exw gala gia na piei gia geuma

kati se A grami psaxnw oxi teleiws minimal alla oute k polu fouska

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia

wraia pou eixate oles mia kali bradia!

To Bouli pou einai na mas pei kai auti?? O Stratoulis entaksei??

Sofia simera akoma den fagame tipota, pali arga ksupnisame kai exoume prolabei mono to gala...

twra etoimazomaste gia giatrouli! Tha sas pw kai ta nea mas argotera!

Filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα...μετά το ντεπον ευτυχώς είχαμε μία ήσυχη νύχτα όπου αυτό σημαίνει ότι στανταρ πονούσε το καημένο και είμαι 100% σίγουρη πια ότι είναι τα δόντια. Ούτε ανασφάλειες που μου λέει ο σύζυξ ούτε ο απογαλακτισμός. Το παιδί μου όλη μέρα έχει γκρίνια δαγκώνει ότιιιι μα ότιιι βρει μπροστά του τον παίρνεις αγκαλιά και νιώθεις λες και αγκάλιασες σκυλί όχι μωρό από τις δαγκωνιές που σου ρίχνει :( Να δω πότε θα ηρεμήσουμε με τα κωλοδόντια. Δυστυχώς εμείς τα περνάμε βαριά άλλα παιδάκια δεν ενοχλούνται τόσο πολύ με τα δόντια ίσως παίζει ρόλο και πόσο γρήγορα βγαίνουν. Εμάς έχει βγει η μισή πάνω γνάθος :?

Μαράκι ρώτησα και για κρεατάκια και μου είπε ο γιατρός ότι και να έχει τώρα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γι'αυτό. Καλά δεν τον ενοχλεί αυτό έτσι κι αλλιώς.

Σήμερα πήγα για εξέταση αίματος για να ελέγξω πάλι το σίδηρο και γύρισα να τον κοιμίσω και μου δίνει μία δαγκωματιά στο σημείο που με τρύπησαν κορίτσια δεν μπορείτε να φανταστείτε πόνο, αντανακλαστικά άρχισα να ουρλιάζω και το καημένο έβαλε τα κλάματα. :cry::cry::cry:

Πάω μήπως και ξαπλώσω κι εγώ λίγο νιώθω εξαντλημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia epistrepsame! Auti ti fora erikse klama to kaimenaki mou sto embolio kai enw oles tis alles fores iremouse meta apo 10 deuterolepta simera sunexise na klaiei kai den iremouse...mallon einai pou katalabainei perissotero den kserw....

Telos pantwn...kali mas brike! Exoume parei 380 grammaria...kai me tosi kinisi pou exei mou leei pali kala pou ta pire tosa...eimaste 7600 kai pirame kai 2 pontous upsos diladi 69...kai miniatoureks kai stoupeks :lol: Plaka kanw entaksei mas eipe oti einai mia xara kai mes tis kampiles....episis oti einai polu mprosta genika, tin eide na steketai kai na kanei bimata kai tis ekane entipwsi, episis tis ekane entipwsi pou pinei apto kalamaki!

Koritsia itan allo ena agoraki ekei kai anakalupsame oti gennisame kai tin idia mera kai stin idia kliniki! :lol:

Htan kai allo ena agoraki 15 minwn kai den perpatage akoma kai tis ekane entupwsi tis giagias (h giagia to eixe ferei :shock: ) pou eblepe tin Ebelina na kanei bimata apti mia meria tou kanape stin alli ekei pou perimename!

Aaaa! Telika auti h gkrinia kai h anoreksia pou sas elega einai epeidi bgazoume kai deutero dontaki!!! Den exei skasei akoma alla einai thema imerwn gia na min pw wrwn giati fainetai! Mas to eipe kai h giatros alla to eida kai egw to prwi! Etsi eksigitai h anoreksia.

Bouli o kaimenos o Stratoulis talaipwreitai me ta dontakia...sigoura auto einai...alla eseis ta bgalate mazemena kai meta tha iremisei! kane ligo upomoni! Emeis twra pou pame gia to deutero kai extes den efage sxedon tipota...fantazomai pws tha itan na ebgaze tosa mazemena opws eseis!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου

Αντωνια μια χαρα τον βρηκε τον Ανασταση η παιδιατρος, τι γιαουρτακια σας ειπε?

Μαρακι και η Αννουλα εχει μεγαλωσει πολυ, την ειδα και στις φωτο στο fb, εφτασε δεκα κιλα το θηριο, πως την σηκωνεις???? εγω εκανα το λαθος σημερα να παω την Αγγελικη στο σχολικο με τον μικρο στα χερια χωρις το sling και πεθανα δεν μπορουσα να τον κρατησω.

Ναταλι καλη προβα για πες μας τι στυλ σου αρεσει? Νομιζω οτι οσο τον βαζεις στο στηθος και κανει θηλαστικη κινηση εχεις γαλα και πινει ο μικρος, δηλαδη μπορει να παιζει οπως λες αλλα αν πιπιλαει πινει και γαλα και αφου τον βαζεις στο στηθος δινει εντολη στο συστημα και συνεχιζεις να εχεις γαλα.

Σοφια ειχατε ενα ηρεμο βραδυ βλεπω τελεια, εγω παλι αστα σχεδον ανα μιαμιση ωρα...δυο παρα θηλασα τον μικρο, τρεις και εικοσι εβηχε η Αγγελικη σηκωθηκα, τεσσερις και ξαναξυπνησε ο μικρος τον θηλασα παλι, με πηρε ο υπνος και ξυπνησα στις πεντε και οπου τον πηγα παλι στο κρεβατι του μετα ξαναξυπνησα στις εξιμιση αλλα δεν μπορω να θυμηθω για πιο λογο :roll::roll:

Αριαδνη Λευκαδα τελεια και για δουλεια να ειναι αφου θα ξεσκασεις λιγο να περασετε πολυ ομορφα και να πιειτε και το καφεδακι σας.

Σταυρουλα ταλαιπωρειται με τα δοντακια ο Στατουλης, σκεψου την θετικη πλευρα οτι εχουν σκασει τα περισσοτερα οποτε θα ηρεμησει πρωτος απο ολους ;)

Ελενα μια χαρα ειναι η μικρουλα σου καλε μην τη λες στουπα, αφου ακολουθει τις καμπυλες της!

Εμεις γενικα καλα αν και το βραδυ μας οπως ειπα δεν ηταν το καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα φαντάσου ότι το βράδυ, μου έχει γίνει ο φόβος κ ο τρόμος. Δεν ξέρω τι να περιμένω. :|

Μια χαρά είστε και στα κιλά και στην ανάπτυξη. Μπράβο.

Ναι μεγαλώνουν τα καημένα και καταλαβαίνουν περισσότερα.

Κατερίνα έβαλα photos από την χτεσινή μας βόλτα. :D Πωπω από την αυπνία έπαθες αμνησία. Πραγματικά κορίτσια όσο σκέφτομαι την χτεσινή νύχτα πραγματικά προτιμώ να μου ξυπνάει συνέχεια και να μην κλαίει παρά αυτό που έζησα χτες παρόλο που έγινε μόνο μία φορά. Έτρεμα ολόκληρη από την σύγχυση μου.

Αντωνία πολύ καλά κι εσείς. Είδες που φοβόσουν γιατί δεν τρώει? ξέρει τι κάνει το παιδί :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!

μολις εφαγα,αφου ταισα τα παιδια κ σας διαβαζω.σημερα ειχαμε μακαρονια φουρνου,με αλλαντικα κ τυρια.πολυ ωραιο το εκανα το φαγακι μου κ ζουμερο. ;)

αυτος ο καιρος με μελαγχολει πολυ αλλα τι να κανουμε χειμωνας ειναι.παντως βαρεθηκα θελω ηλιο,θελω ανοιξη.

εγω ντεπον στην μπεμπα εχω δωσει συνομο αντε 4 φορες,ακομα κ σε αρκετη γκρινια κρατιεμαι,βεβαια δε ξερω πως θα αντιδρασει με τα δοντια,αν χρειαστει θα δωσω δεν το συζητω.ευτυχως στον αντωνη δεν ειχα ιδιαιτερο θεμα,μακαρι κ η αναστασια το ιδιο να ειναι.παντως εχει ασπρισει η κατω γναθος κ δαγκωνει οτι βρει αλλα μας βλεπω να αργουμε.

σταυρουλα αυτο που επαθες με τον στρατουλη να σου κλαιει κ να κλαις κ εσυ το παθαινα στον γιο μου.ειδικα το πρωτο εξαμηνο μη πω οκταμηνο ειχε θεμα με την κοιλιτσα,ολο αερια,δυσκοιλιοτητα κ γενικα φαινοταν οτι υποφερει.μιλαμε για πολυ κλαμα το παιδι κ καθε φορα πανικοβαλομουν παρα πολυ.κ ειχε τυχει κ να κλαψω απο τρομαρα κ απελπισια,αφου μια μερα πηρα την μαμα μου να ερθει που δε μενουμε κ κοντα.τελοσπαντων,θελω να πω μην πανικοβαλεσαι τα πιο πολλα μωρακια περνανε τετοια σκηνικα για διαφορους λογους.τον δικο σου τον πηρε μονοκοπανια τα δοντακια,το χρυσουλι μου.

αριαδνη μου πολυ ζηλεψα με την λευκαδα,εν τω μεταξυ μου φαινεται περιεργο(με την καλη εννοια φυσικα)που λες παω λευκαδα γιατι το εχω συνδυασει σαν μερος διακοπων(εχω παει κιολας,τελεια...)κ λεω κοιτα να δεις,να περασεις καλα στην βολτουλα σου! ;)

νανσυ μου πολυ στεναχωρηθιηκα με τη σαντουλα,το ελεγα κ του αντρα μου κ τα ειχα παρει,εγω γενικα δεν ειμαι υπερ των ζωων μεσα στο σπιτι,χωρις παρεξηγηση.ουτε αν εχεις μωρα ουτε αν δεν εχεις.ειναι οπως μαθει κανεις.ε κ λεω κοιτα να δεις το παιδι τι επαθε με το σκυλι,πως ειναι τωρα το παιδι;;κ εγω στην θεση σου του μπαμπη εξαλη θα ειχα γινει,ειλικρινα θα φερομουν ακραια πιστευω.

ελενα μια χαρα η εβελινα,ανορεξια κ εκεινη ε;πω πω η καθε ηλικια εχει τα δικα της,οντως κινητικα ειναι παρα πολυ μπροστα,καλα οσο για το καλαμακι πραγματικα τοσο μικρουλι δεν το εχω ξανακουσει να το χρησιμοποιει.το χρησιμοποιει ακομα;δηλ ετσι τρωει τωρα φρουτοκρμα;

κατερινα θυμασαι που σου ειχα πει οτι ο νικολας θα παρει ευκολα πιπιλα;παιδι μου να μην τα ματιασω τα παιδια σου,ειναι ευκολα,ημουν σιγουρη οτι θα την παρει,πιστευω εχεις κ εσυ τον τροπο,αλλα κ εγω προσπαθω ακομα αλλα τιποτα..οι φωτο σας απο το εμπορικο πολυ ωραιες,εισαι πολυ γλυκεια κ τα μωρα σας κουκλια,δεν το συζηταμε!!

αμαλια κ εγω με τον αντωνη αργα ξυπνουσα θυμαμαι,δηλ κατα τις 11,αλλα τωρα ξυπνανε 10 περιπου κ εκτος αυτου δε θα μπορουσα να ξυπναω πιο αργα γιατι δε θα προλαβαινα με τα μαγειρεματα,εχω κ τα δικο μας κ το ιδιαιτερο του μωρου κ αλλο να εχεις να δωσεις πρωινο σε ενα αλλο σε δυο παιδακια,οποτε να το ευχαριστηθεις τωρα που εισαι μονη με τον στρατουλη σου! ;)

αντωνια μου μια χαρα ο αναστασακος σου κ σενα κ εγω βαρεθηκα την βροχη οπως λες μουλιασαμε.

ναταλακι εσυ αποθηλασες μονη σου η σου κοπηκε το γαλα;

παω να πλυνω τα πιατα,δε μπορω να τα αφηνω ωρα ετσι κ λεω να ξαπλωσω μαζι τους,καλα η μπεμπα κοιμαται,παω να κοιμησω τον αντωνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ξυπναμε στις 8 μιση 9 και θηλαζει,Οχι κατευθειαν στις 11-12!Αλλα μετα ξανακοιμαται,αν θελω κοιμαμαι κι εγω,αλλες φορες σηκωνομαι.Φρουτα τρωμε στις 12 ,μεσημεριανο στις 3μιση 4.Το μεσημερι κοιμαται 2 φορες .Απογευματινο στις 7,και απο κει και περα οποτε θελει γαλα.Ριχνει εναν υπνο στις 9-10 και μετα κατα τις 12 κοιμαται κανονικα για ολο το βραδυ.Μεσα στο βραδυ αντε να ξυπνησει καμια φορα για γαλα στις 5,αν και δεν ειμαι σιγουρη γιατι γινεται στον υπνο μου!

Εσεις τι ωρα δινετε απογευματινο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω και εγω να βαλω φωτο απο χθες ειναι μια τελεια που κοιταζονται τα δυο τους αλλα δεν ξερω σημερα δεν ανεβαινουν με τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Περάσαμε τέλεια, είχε φανταστικό καιρό και κάτσαμε σε παραλιακή καφετέρια της Λευκάδας, ήταν όνειρο :)

Ναι Βικάκι, και οι φίλες μου στην αρχή παραξενεύονταν , τους φαινόταν κάπως που πηγαίνουμε πολύ συχνα Λευκάδα,ακόμα και για σούπερ μαρκετ κάποιες φορές!Είναι γύρω στα 35 λεπτά.

Σταυρούλα, έχεις περάσει και συ μαρτύριο με τα δόντια,έχετε βγάλει και πολλά.Οταν θα τα περνάμε εμείς, θα τα σκέφτεσαι σαν κακή ανάμνηση εσύ!

Έλενα ,μια χαρά η Εβελίνα, :lol::lol: για το μινιατούρεξ και στούμπεξ.Μην το λες έτσι το κοριτσάκι μας!Μια χαρά είναι!

Οι φώτο πολύ ωραίες Σταυρούλα και Κατερίνα!

Εγω κορίτσια είμαι πλέον πεπεισμένη ότι έχουμε θεματάκι με τον ύπνο και σήμερα μου το έκανε και το μεσημέρι.Όταν γυρίσαμε απο την πεθερά μου, κοιμήθηκε κατευθείαν και στο 20 λεπτο ξύπνησε με κλάματα και ενώ έτριβε τα μάτια της απο νύστα, δεν κοιμόταν με τίποτα.Και έτσι περάσαμε για πρώτη φορά στην εφαρμογή του βιβλίου.Μετά απο μισή ώρα κοιμήθηκε.Ό άντρας μου βέβαια κόντεψε να πάρει υπογλώσσιο και ψιλοτσακωθήκαμε γιατί δεν συμφωνεί καθόλου.Τελοσπάντων, όταν κοιμήθηκε, του τα εξήγησα με ηρεμία και κάπως χαλάρωσε.

Λία, εγώ συνήθως της δίνω 9 γαλα,11 φρουτα, 2 μεσημεριανο(αν και δεν κρατιέται συνήθως οπότε μπορεί και νωρίτερα),6 κρέμα, 9 γάλα.Σκέφτομαι να βάλω την κρέμα για δεκατιανό μήπως την "πιάνει περισσότερο" γιατί ρε κορίτσια με τα φρούτα ,στις 2 άντε 2μιση ώρες, πειναέι πάρα πολύ.Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας γράψω τα καινούρια κατορθώματά μας. Μπουσουλάμε προς τα πίσω (με την όπισθεν) αλλά με τα χέρια. Επίσης, έβαλα το πρώτο μας προστατευτικό στην συρταριέρα-αλλαξιέρα μας στο τελευταίο συρτάρι γιατί πήγαινε και το άνοιγε :lol:

Ψώνισα και τα basic λευκά φορμάκια που ήθελα από next κοντομάνικα και αμάνικα τα 5 11 ευρώ. Κατερίνα πήρα και ολόσωμα και αν δεν σε ενδιαφέρει σχέδιο τα έχει πολύ φθηνά τα λευκά τα 5 25 ευρώ. Εγώ πήρα με σχέδια αυτά http://www.nextdirect.com/gr/en/shoppin ... -boys/26/4

http://www.nextdirect.com/gr/en/shoppin ... -boys/26/1 και αυτά http://www.nextdirect.com/gr/en/shoppin ... -boys/14/3. Επίσης, από το κινεζοσαιτ πήρα αυτό http://www.aliexpress.com/item-img/Unis ... 8238.html#

και αυτό σε γαλάζιο, κίτρινο, γκρι, μαύρο και κόκκινο http://www.aliexpress.com/item-img/Free ... 75588.html . Η επόμενη αγορά από το κινεζοσαιτ θα είναι για μένα γιατί έχω σταμπάρει ένα κάρο πράγματα. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα και εγω δεν εχω προβλημα να ξυπνησω πολλες φορες μεσα στη νυχτα αλλα οταν δεν τα ξαναπερνει ο υπνος ή οταν κλαινε μεσα στην νυχτα και δεν ξερεις πως αλλιως να τα βοηθησεις γιατι εχεις εξαντλησει τα παντα ειναι πραγματικα σκοτωμα! καλοφορετα τα φορμακια!

Βικακι τι ωραιο φαγητο που ειχες μιαμ μιαμ μιαμ! Σε ευχαριστω και για τα καλα σου λογια!Αχ και εγω θελω ηλιο και να καλοκαιριασει!

Λια εγω φρουτα δινω 10και μιση με 11 μεσημεριανο γυρω στις 3 και κρεμα στις 6 με 6μιση.

Αριαδνη ευτυχως που ειχε τελειο καιρο και το ευχαριστηθηκατε! ξεκινησες εκπαιδευση υπνου στο μπισκοτακι βλεπω να εχετε καλα αποτελεσματα και πολυ πολυ γρηγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια περασατε Αρι μπραβο.τα χρειαζομαστε κατι τετοια.

Δεν θελω να σε ρωτησω σε τι εφαρμογη περασατε γαιτι κ γω δεν ταντεχω κατι τετοια :(:(

αλλα αφου κοιμηθηκε μπραβο το μπισκοτακι!!εννοεις να δινεις κ κρεμα μετα την φροτοκρεμα???αν νομιζεις οτι θα ειναι καλυτερα καντο.

εγω δινω φρουτα κατα τις δεκα μεσημεριανο κατα τις 1 μς μιαμιση κ απογευματινο στις 7.βεβαια θηλαζουμε κ ενδιαμεσα!

Κατερινα γιαουρτακια μου ειπε τα advance!για να δουμε αν θα ου αρεσουν.

Ναι Σταυρουλα επειδη το βαρος του ειναι καλο γιαυτο δεν στεναχωριεται η παιδιατρος αλλιως ειμαι σιγουρη οτι θα μου ελεγε αλλα.ειναι 9600!κεπειδη ειναι κ κινητικος μου ειπε ειναι πολυ καλος.τομονο που την ανυσηχει ειναι να μην παθει αναιμια γιατι δεν παιρνει σιδηρο απο το κρεας!

Ελενα μια χαρα ειναι κ το Εβελινακι.μεγαλωσε.πλακα θα χει που πινει απο το καλαμακι.εγω δεν το χω δοκιμασει με τον Ανασταση.

πολυ ωραιες οι φωτο Κατερινα κ Σταυρουλα.

Βικακη μιαμ μιαμ το φαγητακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρι αν είναι τα δόντια της καλό είναι να μην εφαρμόσεις το βιβλίο γιατί λέει ότι όταν περνάνε φάση στρες όπως πχ. δόντια, απογαλακτισμό κλπ. δεν πρέπει να κάνουμε την μέθοδο του βιβλίου. Στο λέω γιατί κι εμένα χτες στον μεσημεριανό ύπνο έτσι έκανε και τελικά έχω καταλήξει ότι εφόσον υπάρχουν φορές που μου κάνει σερι ύπνο και κοιμάται καλά και μέσα στην μέρα δεν έχει πρόβλημα ύπνου αλλά κάτι τον ενοχλεί και διαταράσσει τον ύπνο του. Το γιαούρτι δεν σας το επιτρέπουν ακόμα? Γιατί εγώ με το γιαούρτι που του βάζω στα φρούτα χορταίνει πιο καλά. Δεν ζηλεύουμε καθόλου που πήγατε Λευκάδα :^o:^o:lol:

Αρι κατά δω πότε θα κανονίσετε να μας ξανάρθετε? :D

Εμείς είχαμε μουσακά χτες και σήμερα επίσης.

Αντωνία εφόσον θηλάζει δεν θα πάθει αναιμία γιατί παίρνει το σίδηρο από σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλι τέλεια αυτα που πηρες!

Α το hipseat δεν εχει ερθει ακομα,δεν ολοκληρωνοταν η παραγγελεια μεχρια να ''κανω χωρο'' στην καρτα!! :oops::lol:

Αριακι Λευκαδα για σουπερ μαρκετ!Αυτα ειναι!! :lol: Οντως τα φρουτα δεν τα πολυχορταινουν...Κι εμενα πειναει γρηγορα μετα,ενω με τα κρεατο-λαχανικα αργει πολυ να χωνεψει μου φαινεται...αφου χτες του εδωσα το απογευματινο ενω ειχαν περασει ωρες κι ενω γουρλωνε και ξετρελαινοταν ο λιγουρακος εκανε λιγο εμετο στο μισο γιαουρτι κι εβγαλε το μεσημεριανο...

Μαγειρευω μπριζολες με πατατες στο φουρνο.Στις [ατατες βαζω μουσταρδα,λεμονι ,κυμινο,αλατι πιπερι ,ριγανη,και λιγο ζωμο κοτοπουλο.Γινονται πολυ νοστιμες!

Πωπω τι φαγητα κανατε...με πεινασατε!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέλα εγώ να δεις τι βάζω στις πατάτες...της παναγιάς τα μάτια :lol: Βάζω λεμόνι, μουστάρδα, λάδι και λίγο σκορδάκι και τα χτυπάω στο μιξεράκι του φραπέ. Κάτω από τις πατάτες βάζω 1-2 κλωναράκια δενδρολίβανο και θυμάρι φρέσκα από τον κήπο μας, πάπρικα αντί για πιπέρι και για να έχουν πιο πολύ ζουμάκι αντί για νερό βάζω λευκό κρασί.

Κι εγώ αυτόν τον "χώρο" περίμενα σήμερα για να χορέψω τον χορό τον αγορών :lol:

Έλενα ξέχασα να βάλω την συνταγή για τους γίγαντες με την μπύρα. Πάω τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω τις πατατες τις κανω σαν την σταυρουλα,αλλα θα δοκιμασω σαν της λελας ;)

κ εγω δινω φρουτοκρεμα κατα τις 11, μεσημεριανο περιπου 2,στανταρ θα θηλασει λιγακι για να κοιμηθει μεσημερι κρεμα περιπου 6 κ μετα θηλασμο κ ξενο γαλα.

λελα :lol: ετσι καταλαβα οτι ξυπνατε κατευθειαν 12! :lol: κ εμενα ξυπναει κατα τις 8 για γαλα η κ 9 αλλα δε σηκωνομαστε αμεσως,αφου κοιμομαστε 1 το λιγοτερο τη νυχτα.βεβαια εγω αναλογα,μπορει να σηκωθω 9.

αριαδνη σιγουρα κ σενα δοντακια πιστευω ειναι.πολυ πλακα που ειπες για το υπογλωσιο :lol:

ναι ωραιο το φαι μου σημερα,τωρα εφαγε κ ο αντρς μου που ηρθε απο δουλεια κ μουρμουριζε.κ φανταστειτε οτι εκει που δουλευει μιλαμε για κατι φαγητα κολαση..κ γλυκα κ απ'ολα.καλα εγω αν δουλευα εκει θα ημουν 350 κιλα.

παω να δωσω την κρεμα στην μπεμπα να παμε για κρεατα.

αντε να ξεκινησει γιαουρτακι κ αυτη να ειναι πιο ευκολο,αλλα εχουμε μηνες ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mμμμ και δεντρολιβανο λες ε?Θα το δοκιμασω μου αρεσει το δεντρολιβανο(ο δεντρολιβανος!).

Αντε ρε και ειχα χτες γιγαντες,να εκανα τη συνταγη σου..Την αλλη φορα..Α σκορδακι λιγο βαζω κι εγω στις πατατες..αλλα πολυ λιγο γιατι δεν το αντεχω....Και κρασι ε??Καλο κι αυτο...εξατμιζεται ολο το αλκοολ δηλαδη?Ή μετα παραπατατε??

Βασω αν ξυπναγε κατευθειαν στις 12 θα ειχα πανικοβληθει!!''κατι εχει το παιδι μου''!!Εδω προχτες κοιμοταν το απογευμα 2 ωρες και δεν ηθελε να ξυπνησει και φοβηθηκα...Τελικα ηταν το χαμομηλι που ειχα πιει..

Τωρα κοιμαται παλι...ΑΑ υπναρας θα μου βγει,σαν τη μανα του...να δω πως θα τον σηκωνω για να παει σχολειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bikaki nai pinei me kalamaki alla den tis dinw me kalamaki ektos an den trwei me tipota...tis to bazw se ena potiri kai kai tis krataw to kalamaki stathero sto stoma kai roufaei! Exei polu plaka...kai emena mou kanei polu entupwsi!

Ari teleia einai ekei...exw katsei kai egw gia kafe ekei....molis peraseis apti gefura deksia den einai autes pou les?

Bouli mou aresei polu to teleutaio formaki pou pires...kai egw exw brei 2-3 pou mou aresoun kai tha ta parw...ase na erthoun ola auta pou paraggeila twra kai meta...thelw na dw kai tin poiotita..

Etoimasou gia mpousoulima...kai emena ksekinise me tin opisthen me ta xeria..!

Egw apogeumatino dinw gurw stis 6:30 alla kamia fora paei kai 7 giati argei na ksupnisei.

Ari :lol::lol::lol: gia ton antra sou....ton kaimeno tha ton ksekaneis!

A mas eipe kai emas gia giaourti...pio pernete? To advance? Bouli esu pio perneis? Bouli ithela na se rwtisw kai gia kati mpiskotakia pou eleges oti eixes parei...apo farmakeio ta pires? Pws ta lene?? Giati h mikri pleon otan trwme h otan pame gia kafe erxete kai thelei na tis dinw apta dika mas...kai tis dinw mikres mpoukitses kai ta dokimazei ola...otan pame gia kafe thelei na tis dinw auta ta mpiskotakia pou bazoun mazi me ton kafe :lol: exei polu plaka..to spaw kai tis bazw sto stoma oso enas kokos riziou kai trelenetai! Alla mas eipe h giatros oti mporoume mpiskotakia na tis dinoume....mas eipe kai ok gia fakes....kai krokadi augou...exei dwsei kamia augo??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέλα εννοείτε ότι εξατμίζεται το αλκοόλ :lol: και μένει απίστευτη πικάντικη γεύση από το κρασί. Το ίδιο παρατήρησα με τους γίγαντες και την μπύρα (μπορείς να βάλεις και μπύρα χωρίς αλκοολ αν φοβάσαι) τους κάνει πολύ πιο γλυκούς και όποτε τρώω γίγαντες χωρίς μπύρα μου φαίνονται άνοστοι. Σας την έβαλα στην ομάδα.

Καλέ εμένα που ξυπνάει στις 7 τι να πω? :?:? Μάλιστα επειδή εκείνη την ώρα ο μπαμπάς μας ξυπνάει για να πάει δουλειά παίζει μαζί του πριν φύγει και αργεί να ξανακοιμηθεί.

Κι εγώ το advance παίρνω στην αρχή πήρα το σκέτο αλλά επειδή ξίνιζε την μούρη και δεν το έτρωγε πήρα με φαριν λακτε. Έχει και με δημητριακά αλλά επειδή τα δημητριακά του τα βάζω στο γάλα δεν του πήρα με δημητριακά και στο γιαούρτι. Όχι από τα βιολογικά τα πήρα τα μπισκότα Έλενα. Κι εμένα τρελαίνεται με αυτά αλλά φοβάται ο σύζυξ και δεν του δίνω μην πνιγεί. :twisted::twisted: Είναι αυτά http://www.biomelissanthi.gr/holle/zea- ... -mhna.html

Εγώ ούτε φακές ούτε αυγό έχω δώσει ακόμα. Λέω να δώσω αυγό και ψάρι όταν χρονίσει γιατί φοβάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα εγω του αντωνη του επαιρνα μπισκτακια κατι ειδικα της νουτριτσια αν θυμαμαι καλα,ηταν αν θυμαμαι καλα χωρις ζαχαρη η χωρις γαλα,δε θυμαμαι γιατι εχουν περασει κ δυο χρονια απο τοτε,αλλα ηταν ειδικα για οδοντοφυια.μηπως ομως ηταν για πιο μεγαλο παιδι..το εβρισκα στο μαρκετ,οσο για τα γιαουρτακια τα φαριν λακτε τα αντβανς θεωρω ειναι απο τα πιο ωραια,εμενα μου αρεσουν κ με τα δημητριακα.εγω με αυτα τον ειχα ξεκινησει αλλα λογω αλεργειας απο 1 ετους τα ξεκινησαμε.εχω παει κ εγω εκει στη γεφυρα διπλα στη λευκαδα. ;)

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...