Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Αλέκα ξέχασα...και γω βέσπα ψηφίζω.

Βικάκι, παίρνει πιπίλα και γενικώς δεν ξυπνάει τη νύχτα αλλά χτες κάτί είχε πιθανόν,τί να πω?Απλά αν την βάλω στην κούνια, πρέπει να νυστάζει πάρα πολύ για να κοιμηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αριαδνη ναι λογικα κατι ειχε κ μαλλον τα δοντακια της..

μου την βαρεσε τωρα η κλεισουρα,θα ντυσω καλα το μωρο κ παω μαρκετ κ μετα στη πεθερα μου να κατσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβη μια χαρα ειναι τα 400γρ απο δω και πέρα δεν θα βάζουν όσο τους πρώτους μήνες και φυσιολογικο αλλιώς θα γινόντουσαν γιγαντακια :lol:

Σταυρουλα καταρχήν σου στέλνουμε με τον Νικόλα μια μεγαλη αγκαλια, η αϋπνία ειναι όντως δύσκολη και δυστυχώς τις περισσότερες φορές μονο η μαμα ειναι αυτη που ξυπνά και σηκώνεται μέσα στη νύχτα. Οπότε μπορείς να πηγαίνεις στο πατρικό σου για να ξεκουραζεσαι. Ελπίζω πάντως να ειναι άλλη μια φάση κΑι ο Στρατουλης πάλι να κοιμάται καλα το βραδυ. Και μην τον συγκρίνεις ουτε με το μωρακι της φίλης σου ουτε με τα μπεμπακια της παρέας μας. Πως τον κοιμηζεις τωρα το βραδυ και όταν ξυπνάει πως ξανακοιμαται, θύμισε μας?

Βικακι καλη βολτα ;) έστω κι στο σούπερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα επειδή τα περασα και δεν άντεχα την αϋπνία σταμάτησα με χάπι το θηλασμό γιατί θα κατερρεα... Και αφού το έκοψα μετά από ένα μήνα κοιμήθηκε όλο το βράδυ και χωρίς γάλα στο ενδιάμεσο. Αν δεις ότι γκρινιάζει πολύ δως του ντεπον και θα ηρεμήσει γιατί μπορεί να τον ενοχλεί το οτιδηποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημενες μου!

Ολο λεω να γραψω και εχουμε γκρινια σημερα :? Κοιταξα τα ουλακια του και ειδα οτι πανω παλι 2 δοντια μαζι βγαινουν...Ο καημενουλης δυο δυο τα βγαζει μεχρι τωρα , θα εχουμε 4 σε λιγο.

Ευτυχως που ειχε ερθει η μαμα μου σημερα και με βοηθησε στο σιδερο γιατι ουτε αυριο δεν θα τελειωναμε με τις δουλειες. :D Κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι ακουσα σημερα οτι δυο στενα πιο περα απο εμας, φτιαχνουν παιδικη χαρα και μαλιστα συγχρονη , περιφραγμενη με πλαστικο δαπεδο κατω :D Θα ειναι ετοιμη μεχρι το καλοκαιρι μια χαρα μας επεσε και η αληθεια ειναι οτι δεν το περιμενα τωρα με την κριση...

Αλεξανδρα, ολα τα θεματα για εμενα ειναι ωραια αλλα εξαρταται πως θα τα στησεις και τα υλικα που θα χρησιμοποιησεις.Τα καστρα και αυτα που ειπες ωραια αλλα συνηθισμενα.Η βεσπα ειναι πρωτοτυπη η αληθεια ειναι.

Αντωνια περαστικα στον Ανασταση σου!

Ναταλακι και εσεις ζοριζεστε με τα φρουτα? Ειναι και με τις ωρες τους , εμας σημερα την εφαγε.

Βιβη περαστικα και σε εσας, εγω δεν ξερω αν θα εκανα τον εμβολιο...

Σταυρουλα τι να πω.....δυσκολο πολυ δυσκολο ειναι αμα δεν κοιμασαι ρε γμτ .Πιστευω οτι ειναι και στο παιδι αλλα

κατι θα τον ενοχλει.....Ολη τη μερα και το βραδυ ετσι ειναι?Με το καλο και η βαπτιση σας!

Κατερινακι και εγω στη θεση σας μαλλον δεν θα πηγαινα μετα απο αυτα που περασατε.Τελικα ττι εφτεγε με τα σπυρακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια ασχετο αλλα ανυσηχησα λιγο.

Ειχα δει στο βιβλιαριο του μικρου οτι εχει ελλειψη ενζύμου G6PD,αλλα δεν ειχα ψαξει τι ειναι γιατι φανταστηκα αν ηταν κατι σοβαρο θα μου ειχε πει κατι η παιδιατρος.

Αλλα απ'οτι ειδα πρεπει να προσεχουμε καποια πραγματα http://pediatros-thes.gr/for-parents/%C ... F%85-g6pd/

Εχει και κανενα απο τα δικα σας μωρακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bouli apla kopse to thilasmo afou to exeis parei allwste...h gnwmi mou einai oti mporeis na ton kopseis grigora kai xwris xapia giati sou exoun meinei mono 2 geumata prwi kai bradu etsi den einai? kopse to bradu kai thilaze mono prwi gia kamia ebdomada kai meta dine mono prwi mera para mera, meta para duo meres kai se 2 ebdomades tha to exeis kopsei.

Koritsia emena h mikri simera exei polu gkrinia, dagkwnei oti brei mprosta tis, den ithele na faei tipota...an den itan edw o suzuks simera na kanei tsirkolikia den tha eixe faei tipota kai mou ekane kai ligi diarroia to mesimeri...kai ksana sugkama...o suzuks epimenei oti einai apo ta dontia h diarroia kai to sugkama afou den einai arrwsti. Kai egw auto pisteuw...gia na doume pws tha paei h nuxta...pantws polu gkrinia gia ta dika mas dedomena.

Lilaki me geia ta dontakia! Kanena sumptwma eixe esena apo ta dontia??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε Ελενα :D Η διαροια ειναι συνηθιμενη στα δοντια και επομενο ειναι το συγκαμα.Εμας ευτυχως δεν ειχε αλλα πολλααααα σαλια και ολη την ωρα θελει να βαζει πραγματα στο στομα του οχι τοσο τα χερια του και εχουμε και γκρινια φυσικα.

Τα ουλακια του φαινονται πρησμενα και ξεχωριζουν και τα δοντακια γιατι φουσκωνουν και ασπριζουν λιγο.

Λιακι θα σου ειχε πει κατι η παιδιατρος αν ηταν σοβαρο.Παρ τη τηλεφωνο αν εχεις αποριες εγω σιγουρα θα το εκανα

Σημερα ψηνουμε και στο τζακι σουβλακια μιαμ μιαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία, το έχει και ο γιος μιας φίλης μου αλλά το μόνο που μου είχε αναφέρει είναι ότι της είχε πει η παιδίατρος ότι δεν κάνει να του βάλει mundisal για τα δόντια.

Έλενα, σίγουρα όλα αυτά οφείλονται στο δόντια που ξεπροβάλλουν...

Εμένα κοιμήθηκε αλλά δεν χαίρομαι γιατί και χτές μια χαρα ήταν και μετά άρχισαν τα γλέντια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki miam miam soublakia...kairo exw na faw...ase egw ksekinisa telika diatrofi apti Deutera...oi proigoumenes apopires pou ekana den petuxan...etrwga gluka kai sokolates kathe mera! Eixa pathei eksartisi! Twra ftiaxnw kathe mera diplasia posotita froutokremas kai trww kai gw anti gia gluko :D

Egw pisteuw oti tha eprepe na tis to exei pei tis Lelas auto gia na kserei kai ti prepei na apofeugei!

Ari koimithike gia bradu?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανάλογα λία μου αν έχει μερική η ολική έλλειψη. Δηλαδή η μερική έλλειψη ενζύμου φεύγω συνήθως στο πρώτο χρόνο και είναι οκ το παιδί ενώ η ολική το έχει για όλη του τη ζωή δεν επιρρεαζει καθόλου την αναπτυξη του απλώς πρέπει να γραφτεί στο βιβλιάριο και να προσέχει το τι τρώει και τι φάρμακα θα πίνει για μπορεί να πάθει σε άσχημο βαθμό αλλεργικό σοκ. Οταν γίνει ενός να του επαναλάβεις την εξέταση. Οι παιδίατροι δεν πολυασχολουνται με αυτό το πρώτο χρόνο αφού είναι παράξενο μωράκι να φάει κουκια. Μη σε πιάνει πανικός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Αλεκουκο!

Γραφει διπλα 21,0.

Δεν ξερω τι σημαινει αυτο.

Παραλιγο ομως να φαω εγω κουκια πριν λιγο καιρο!Και με το θηλασμο θα περνουσαν στο μικρο.Ευτυχως που τελικα δεν εφαγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμενα ο ψευταρακος παω μεσα γιατι τον ακουω και κανει ψεματα οτι κοιμαται οταν φτανω :lol::lol::lol: σας εχει συμβει? Δεν το πιστευω :lol::lol: Τωρα λαλαει παλι. Εχει να κοιμηθει απο το μεσημερι που κοιμηθηκε πολυ λιγο...

Ελενα το ξερω οτι τα γλυκα ειναι εξαρτηση και δεν κοβονται ευκο λα εγω ευτυχως τα εκοψα αρκετα.Τωρα μονο καλαμακια θα φαω σκετα ουτε ψωμι.Παω για μαμ...

Αχ κριμα ρε Αρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι.

Εΰχαριστω για τα περαστικα σας

Σταυρουλα ευχαριστω για το σαιτ.

Τι να λεμε τωρα,η αυπνια ειναι "θανατος" και ποσο μαλιστα οταν ειναι συνεχομενη και με γκρινια αγχος ευθυνη,να πρεπει να ανταπεξελθεις σε ολα και καθε μερα το ιδιο πανηγυρι.Εγω το εζησα τους πρωτους μηνες αλλα τωρα πιστευω οτι δεν θα το αντεχα.Μαλλον σαν λεχωνες μας δινει περισσοτερη δυναμη κ αντοχη ο Θεουλης.Παντως να σαι σιγουρη οτι πολλες μαμαδεσ σε καταλαβαινουν γιατι το χουν περασει ή το περνανε.

Θα δεισ ολα θα στρωσουν.Οπως ειχε πει και η Αλεκα εχουμε πεσει με τα μουτρα στα νινακια μας και καποιες στιγμες το ειναι μας,πραγματικα χρειαζεται να ξεφυγει και σιγουρα να κοιμηθει.

Λιλ και εγω δεν ηθελα να το κανουμε το εμβολιο αλλα ακουσα την παιδιατρο οτι δεν υπαρχει προβλημα :roll:

αντε με το καλο και τα αλλα δυο δοντακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά εμένα δεν κρατιόταν με τίποτα στην κούνια, κόντεψε να σκάσει απο το κλάμα.Την έφερα στο σαλόνι χωρίς φώτα για μισή ώρα και τώρα την ξαναπήγα και μάλλον είναι έτοιμη να κοιμήθεί.Για να δούμε :?

Καλά φοβερό αυτό που κάνει ο μπέμπης σου Λίλ,απίστευτο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση.

Κατερίνα μου ανταποδίδω και στους 2 την αγκαλιά. Να δώσεις μία και στην Αγγελικούλα την γοργόνα μας. :D

Πως τον κοιμίζω? Του βάζω μουσικούλα, κλίνω τελείως τα φώτα και ανάβω και το περιστρεφόμενο που έχω στην κούνια του το οποίο κάνει σχέδια στο ταβάνι. Τον παίρνω αγκαλίτσα και τον κοιμίζω μετά τον βάζω κούνια. Όταν ξυπνήσει πάλι τσεκάρω αν είναι λερωμένος, τον αλλάζω και με τον ίδιο τρόπο τον ξανακοιμίζω. Μόνο αν βρω πολύ τα σκούρα θα τον θηλάσω. Τώρα ξεκίνησα να του δίνω ξένο και το πρωί.

Αλέκα μίλησα με παιδίατρο και αυτό μου είπε να κάνω. Νοιώθει ανασφάλεια λέει ο μικρός. Μου είπε για 3 μέρες να δώσω ντεπόν και να κοιμηθώ στο δωμάτιό του αν ξυπνήσει μέσα στην νύχτα και μετά να ξαναμιλήσουμε.

Σήμερα ήπιε 240μλ γάλα. Απίστευτο. Καλέ τι κατεβάζει το παιδί μου :lol::lol:

Του βούρτσισα και τα δοντάκια και τώρα κοιμάται. Αχ ας ελπίσουμε ότι θα έχουμε ήσυχη νύχτα.

Επίσης, ο παιδίατρος με ρώτησε αν τρίβει το κεφάλι του και όντως το κάνει και μας είπε ότι μπορεί να έχει και καμία ελαφριά ωτίτιδα που δεν κάνει πυρετό. Θα δούμε. Άντε να δω τι το ενοχλεί το καημένο να ησυχάσω.

Έλενα βάλτης λίγο τζελ να δεις αν θα ησυχάσει. Αν ησυχάσει τότε η γκρίνια είναι από τα δόντια.

Λέλα όντως πάρε την παιδίατρο να ρωτήσεις. Περιμένουμε νέα.

Lil μεγειά τα δοντάκια σας. Έτσι βγαίνουν 2-2. Κι εμένα έτσι τα βγάζει.

Αρι δεν της δίνεις κι εσυ λίγο ντεπονακι μην ταλαιπορηθεί το παιδί. Δες πως θα πάει η νύχτα και αποφάσισε.

Έλενα μύησα και τον σύζυξ στα Κινέζικα. Παραγγείλαμε θήκες για τα καινούρια μας smartphone κινητά. :lol:

Σας βάζω link από τα φορμάκια να αποφασίσουμε ποια θέλουμε να πάρουμε πρώτα

http://www.aliexpress.com/item/Wholesal ... 38147.html

http://www.aliexpress.com/item/NEW-3-pi ... 23508.html

http://www.aliexpress.com/item/Baby-bod ... 92176.html

http://www.aliexpress.com/item/Baby-bod ... 97689.html

http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 37963.html

http://www.aliexpress.com/item/polo-Sho ... 89440.html

http://www.aliexpress.com/item/2012-sum ... 47279.html

http://www.aliexpress.com/item/DISCOUT- ... 67826.html

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 76912.html

Εμένα μου άρεσε πολύ το τελευταίο :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει και κοιμήθηκαν και ετοίμασα το φαι του μικρού για αύριο και χαζεύω μαστερσεφ και πεινάω.

Σταυρούλα εγώ δεν θα κοιμόμουνα στο δωμάτιο του να σου πω την αλήθεια. Ποτέ δεν κοιμήθηκα μαζί τους. Και εγώ τους βάζω μουσική, βάζω το λαμπάκι τους δίνω το υπόλοιπο γάλα στη Σάντυ και στο πέτρο και κλείνω τη πόρτα πίσω μου. Εμένα ήπιε 260γαλα και τελευταίο γεύμα στις 8

σας καληνυχτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα αν θυμάμαι καλά απο αυτά που έχω διαβάσει κατα καιρούς για το βιβλίο, υποτίθεται ότι δεν πρέπει να τα "βοηθάμε"να κοιμηθούν με αγκαλιές και κούνημα.Δεν ξέρω.Εμένα αυτό είναι το βασικό μου πρόβλημα.Οτι ή θα πρέπει να είναι πτώμα ή αλλιώς θέλει να την χαιδεύω ή να την κουνάω στο σώμα(μεσα στην κουνια, οχι στα χέρια)ή να αποκοιμηθεί στο ρηλάξ.

Έλεναααα, σύμβουλε ύπνου, τί να κάνω?

Τα φορμάκια που έβαλες Σταυρούλα μου αρέσουν όλα ,απλά εγώ εκ των πραγμάτων είμαι μεσα μόνο σε αυτά που είναι κοριτσίστικα ή έστω unisex, νομίζω είναι το 3,4,6.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wraia einai alla pio polu gia agorakia...gia koritsia einai kapws axara nomizw...

exei auta pou einai polu pio wraia kai skeftomai na parw

http://www.aliexpress.com/item/Baby-rom ... 59207.html

http://www.aliexpress.com/item/New-Desi ... 41894.html

Ari mou nai etsi einai me to biblio alla to thema einai oti gia na to kaneis auto kai xwris agkalies kai xwris tipota prepei na exoun ginei kai ena swro alla pio prin gia na mporei to mwro na koimithei mono tou...na exei ksekinisei h diadikasia tou upnou me mpanaki, me zesto galataki, me mousikoula, na exei to arkoudaki tou kai na min einai se kapoia fasi prosarmogis...tis Boulas prosarmozetai apo to thilasmo sto mpoukali kai episis exei bgalei kai ena karo dontia mazemena!! :D

Gia tin Koukena ti na pw...pisteuw oti kati pernaei giati tous teleutaious 6 mines mia xara koimotan kai twra sto exei kanei kamposes fores mazemenes...kane ligo upomoni na deis ti paizei...isws kanena donti na emfanistei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από την Doppler 😊
    • Καλησπερα κοριτσια μου. Καλη εβδομαδα.🩷🤍  θα ηθελα παρακαλω να μου απαντησετε αν καποια απο εσας εχει εμπειρια εξωσωματικης  απο το πανεπιστημιακο νοσοκομειο λαρισας ή εστω αν εχετε επισκεφθει καποιο γυναικολογο εκει! Καθε πληροφορια χρησιμη
    • Σε ευχαριστώ πολύ για τον  χρόνο που αφιέρωσες να μου γράψεις το μήνυμα!!  Αναφορικά με τα πεθερικά ήταν η τελευταία ευκαιρία που τους δώσαμε με τον άντρα μου, καθώς έχουν γίνει τραβηγμένα σκηνικά και στο παρελθόν. Μου το ανέφερε μόνος του ότι οφείλει να προστατεύσει την οικογένεια του (εμένα και τα παιδιά μας) και για το λόγο αυτό ήταν η τελευταία φορά που πήγαμε εκεί.  Για το αίμα, σήμερα είμαι πολύ πιο ψύχραιμη... Θα μπορούσα να πάω στον γιατρό μου το απόγευμα εκτάκτως να με δει, αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη και αισιόδοξη,  οπότε θα περιμένω μέχρι αύριο που έχουμε την αυχενική. Εξάλλου σήμερα έχω απειροελάχιστη ποσότητα και καθόλου πόνο. Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει, δεν είναι στο χέρι μου δυστυχώς...  Καλημερα κοριτσάκι μου! Θα έρθει η μαμά μου σήμερα και αύριο και θα ξεκουραστώ. Ευτυχώς όταν έρχεται την αναλαμβάνει 100%, μόνο να τη θηλάσω μου την δίνει 😂. Κ γω πιστεύω λόγω κούρασης και βάρους που σηκώνω όλη μέρα έγινε αυτό. Ο γιατρός και εμένα μου είπε να μην σηκώνω πάνω από 5κιλα και η μπέμπα είναι 9.  Προσεύχομαι για όλες μας να πάνε όλα τέλεια, όλες οι γυναίκες είναι στις προσευχές μου, είτε εγκυουλες ή στην προσπάθεια για μωράκι ♥️♥️🙏🙏
    • Κοριτσιααα πάω για το doppler σήμερα ..άντε περιμένω πως και πως..
    • Ομοιοπαθουσα αλλά εντάξει απ' την άλλη λέω άστα να παίξουν κι ο δικός μου παρέα θέλει..μόνος του είναι ε.... Αλλά άν δεν είχα ήδη παιδί δεν το συζητώ δε θα το δεχομουν
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...