Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανθη οχι δεν ειμαι καθηγητρια..αν κ θα το ηθελα!δουλευα αρκετα χρονια σε εταιρεια κοσμηματων στην θεσσαλονικη σαν στελεχος.υστερα αφου γεννησα την Δεσποινα απεκτησε το κυλικειο ο αντρας μου κ αναγκαστηκα ναφησω την δουλεια κ να βοηθησω εκεινον.τωρα ειμαι σπιτι κ μεγαλωνω τα παιδακια μου!δεν ξερω αν θα μπορεσω να επιστρεψω στην δουλεια!η μαμα μου ειναι καθηγητρια αγγλικων!

Ελενα smoothies η Εβελινα :lol::lol: μπραβο!

κ Ο Στραταρας smoothies???e oxi Λια!

Κατερινακι ωραια που ξεσκασες λιγακι!κ μπραβο τον Νικολα που πινει απο το μπουκαλακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λετε να ντυσω το Στρατο πρωτογονο?? http://www.babylikes.com/products/%CE%B ... 62886.aspx :lol:

Δεν εχω κοιταξει γενικα στολες.Δεν ντυνομαστε και ιδιαιτερα,τον μικρο μονο μπορει να ντυσουμε.Μου εχει δωσει η νυφη μου στολη βασιλια και στολη πιγκουινο!

Μιας και τον λεω βασιλια να τον ντυσω κιολας! :D

Αντωνια μονο σε νερο εχουμε δοκιμασει!Αλλα προτιμαμε να πινουμε απο το ποτηρι μας.Διπλο και σκετο! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthi mou pire polu kairo giati apla to afisa na ginei ligo kai apo mono tou...ennow oti otan empaine kapoi kainouria trofi ekoba kai ena geuma thilasmo. Ksekinise ruzaleuro, ekopsa to apogeumatino, meta ksekinise frouto, ekopsa to prin to mesimeri. Meta ksekinise fagito, ekopsa to mesimeriano. Meta eixe meinei mono to prwino kai to braduno. Ekopsa prwta to bradino...alla apo ti stigmi pou emathe to mpoukali itan eukolo...emena to problima mou stis arxes an thumasai itan oti den ithele to mpoukali...molis to emathe den eixa problima. Twra pisteuw oti to exei ksexasei kiolas to oti thilaze! Den kanei kamia kinisi gia stithos! Stis arxes einai ligo periergo gia ti mama pisteuw...meta omws niwtheis mia eleutheria!!!! :D

Lia den mou anoigei to site

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλομανιτσες :). Εχθες ολο ελεγα θα μπω αλλα κατι που ο στρατηγος ειχε υπηρεσια και ετρεχα ολη μερα.....κατι που η κινα με εχει μαγεψει και μου κλεβει ολο τον ελευθερο χρονο (Ελενα μου εκανες ζημια :o:o:o ) δεν προλαβα να σας σχολιασω καθολου.

Εμεις σημερα εχουμε να παμε σε κατι γενεθλια αλλα δεν θα παμε :ymapplause::ymapplause: Δεν θελω βρε κοριτσια γιατι ολα τα παιδακια που θα ειναι καλεσμενα και ο εορταζον πανε παιδικο και φοβαμαι μη κολλησουμε τιποτα....το ξερω πως καποιες απο εσας θα με πειτε υπερβολικη αλλα επειδη ταλαιπωρηθηκαν πολυ τα παιδια και εγω με την "ανεση" μου στη Βεροια τωρα φοβαμαι...και ευτυχως ο στρατηγος δεν θελει ουτε αυτος οποτε θα βρουμε δικαιολογια και το αποφυγουμε.

Επισης σημερα η νεραιδουλα μου θα φαει χορτοσουπα :). Ελπιζω να μη εχουμε παρατραγουδα. Η γλυκια μου ομως εδω και 3 μερες ταλαιπωρειται απο δυσκοιλιοτητα :(:(:( Ποτε δεν ηταν βεβαια του χεσιματος, εκανε συνηθως 1-2 φορες τη μερα και εχει τυχει και μερα που δεν εκανε αλλα χθες και προχθες για να τα κανει σφιγγεται και κλαιει και ισα ισα που βγαζει μια σκατουλιτσα. Εγω την βοηθαω με μασαζακι στην κοιλια και της παταω τα ποδαρακια αλλα παλι η καημενουλα με δυσκολια τα κανει. Αλλα ευτυχως δεν βγαινουν μαυρα και κουραδακια, αλλα κιτρινα και σχετικα μαλακα.....ελπιζω με την χορτοσουπα να εχουμε αποτελεσμα. Σημερα και χθες εβαλα ελαχιστη μπανανα στην κρεμα, ισα ισα ενα κομματακι για γευση και για να ειναι πιο πηχτη....αντε να δουμε πως θα παμε :shock:

Α ισως εχουμε και δοντακι τις επομενες μερες :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: Η Στελινα σημερα κατω στα ουλα της εχει μια μικρη ασπρη κουκιδιτσα, ισως ειναι αφθα σαν τη Ελενα αλλα ισως ειναι και δοντακι που ερχεται :). ΠΑντως ακομη δεν γρατσουναει.....

Την φαγαμε την χορτοσουπα και δεν αηδιασε. Σημερα ο γιατρος ελεγε 3 κουταλιες σουπας και δεν εδωσα παραπανω.

ΕΡΩΤΗΣΗ : Τωρα που την αλλαξα ειδα οτι στο σωμα της μπροστα (στηθος-κοιλιτσα) εχει κατι μικρα σπυρακια που ειναι στο δερμα οχι αναγλυφα, που φαινονται ισα ισα και ειναι διασπαρτα. Στην πλατη δεν εχει....λετε να ειναι αλλεργια? Τρωει μηλο, αχλαδι, μπανανα, κρεμα δημητριακων και σημερα πατατα-καροτο-σελινο-ελαιολαδο και λιγο λεμονι. Τι να την πειραξε? Κανει κατι απο την χορτοσουπα αλλεργια? Λετε το λεμονι? Εγω δεν εφαγα κατι διαφορετικο σημερα και δεν τα ειχε χθες........

**************************************************************************************************************************

Βλεπω τα δαχτυλακια πηραν φωτια παλι. 12 σελιδες εχω και ξεκιναω....

ΚΑταρχην σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας για τον στρατηγο, σας ευχαριστει ιδιαιτερα και αυτος και ανταποδιδουμε οτι καλυτερα για εσας και τις οικογενειες σας :D

Σταυρουλα το εκανε κακα το κομματακι ο κουκλος? Βρε μηπως και δεν το εφαγε αλλα ειναι πουθενα στο πατωμα??????

Ωραιο ο αξεσουαρ και μπραβο που πινει απο εσενα γαλατακι. Τωρα ποσες φορες τη μερα θηλαζεις?

Κριστυ εκανες χοριακη? ΠΕριμενω παρακατω να διαβασω...αν πραγματικα το θελεις θα χαρουμε πολυ να κανεις την αρχη για τον 2ο γυρο μωρων στο ποστακι μας :D:D:D

Μια χαρα η μπουμπου, μπραβο σας !!!

Καλε βγαλε τα τικερακια σου :o:o:o:o:o

Χριστινιω αυτα τα παπουτσακια τα εβαλα και εγω στο ματι ;) Αν βρω το καταλληλο νεραιδοφορεμα θα τα παραγγειλω.

Τονινο τα μαλλια σου ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!! Εισαι κουκλα αληθεια, πολυ πολυ ομορφη :)

Σιδερενιο το δοντακι και μακαρι ο Τασης να αλλαξε συνηθειες με το ταξιδακι ;);););)

Σονια πο κουκλαρες σου ειναι γλυκα!!! Σαν διαφημιση ειναι στη φωτογραφια οι ψυχουλες μου.... :D:D:D

Χαιρομαι πολυ που η μικρη ειναι καλα :)

Αλεκο δεν καταφερες να γυμναστεις? Ελπιζω να βρεις τροπο και να το κανεις για να ξεσκας και να αλλαξεις διαθεση :) Παντως και το ποδηλατο ειναι ωραια ασκηση, και εμενα που αρεσει πολυ και ειδικα ο γυρος της λιμνης ειναι πολυ ωραια διαδρομη αλλα που χρονος και τροπος... :shock:

Α ειδα οτι πηγες τελικα!!!!

ΜΑρη Λελα ποση ωρα το εψαχνες αυτο που αγορασες :lol::lol::lol::lol::lol: ? Δεν πιστευω να σου φανει χρησιμο βρε παιδι, ο Τακος ειναι και βαρυς και απο εδω και στο εξης σιγα να μη θελει αγκαλια...αμα αρχισει τις τσαρκες ποιος τον πιανει!!!! Διαβασα παρακατω οτι μπουσουλαει...να δω τι θα το κανεις το μαραφετι που αγορασες :o

Ο τακος ειναι πολυ καλα, τωρα δεν θα παιρνει τοσο βαρος επειδη κινειται :)

Βικουλινι χαιρομαι που ειναι καλα ο Αντωνης :)

ΤΕλικα η μικρη εχει θεμα με την αλλεργια ε? Οποτε συνεχιζεις ειδικη διατροφη και βλεπεις στο μελλον....

Οσο για τον υπνο .....(μη με βαρεσεις!!).....ΥΠΟΜΟΝΗ :shock:

Ελενακο σιδερενιο το πρωτο δοντακι της Εβελιν :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: για τον δονητη της Λελας :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν τα βαζω μη τυχον και παρετε ιδια :lol::lol::lol: (θα τα βαλω μονα τους αφου σας σχολιασω και περιμενω αποψεις-ειδικα της Σταυρουλας με ενδιαφερει πολυ ;) )

Με βοηθησες παρα πολυ μερσι μποκου :)

Με γεια τα παπουτσακια και καλες βολτες :)

Το καλαμακι κανει δουλεια ;);)

Βιβη με γεια τα ρουχαλακια, καλοφορετα :)

Εχει δικιο σε αυτο που λεει η Ελενα.....θεωρω πολυ ανεντιμο να μας πουλανε ρουχα παιδικα που θα τα βαλουν λιγους μηνες και αν 50 και 100 ευρω οταν τα ζαρα εχουν μια χαρα ρουχαλακια καθημερινα μοδατα με 10 και 20ευρω...... φταινε και οι ιδιοι αλλα και εμεις που τοσα χρονια διαιωνιζαμε την κατασταση!

Η κουκλιτσα σου ειναι τελεια και σε εκεινη με τη ροζ κορδελα μια κουκλιτσα :D:D:D

Λιλικα ευχαριστω για τη μανουλα :-*

Πολυ καλα ο παιδαρος σου στην αναπτυξη, μπραβο σας!!!

Με το καλο να γινει η βαφτιση και πολυ ομορφο το θεμα σας και καλοκαιρινο :) Ολα πολυ ομορφα θα ειναι...ονειρεμενα...:)

Κατερινουλα τι ωραια που κανετε ταξιδακι....!!! Θα αλλαξετε και τον αερα σας, καλο καξιδι και καλη επιστροφη :)

Μαρακι ωραια ιδεα η λιστα αλλα εγω θα προτιμουσα αντι για αγορι-κοριτσι ναβαζεις τα ονοματα ;)

Χαιρομαι που η Αννουλα ειναι καλυτερα το κοριτσακι μας :D

Μπουσουλαει η μικρη διαβαζω...μπραβο και καλες βολτες :)

Εμας γραψε θεμα νεραιδα!!!

Νανσυ πολυ ομορφα ολα αυτα που εφτιαξες, μπραβο σου :).

εμενα μου αρεσε πολυ το τελευταιο το γκρι. για πες ποσο θα μου βγει με εξοδα αποστολης μαζι? με ταχυδρομειο που ειναι πολυ πιο οικονομικα γινεται να το στειλεις?

Χριστινιω πολυ καλη ειναι η ποσοτητα που τρωνε και θα δεις οτι σιγα σιγα θα την αυξανουν :)

Ανθουλι τα καταφερες :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: !!!!!

Πως τα καταφερνεις βρε κοριτσι μου???? Μπραβο σου :) Περιμενουμε νεα απο τον γιατρο.

Απο που πηρες στολη νεραιδας? Ψαχνω και εγω.....

Ναταλιτσα ετοιμασιες και δουλειες με φουντες!!! Με το καλο ολα :D

Κοριτσια εσεις που εχετε βοηθεια.....ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ : ΕΚΤΙΜΗΣΤΕ ΤΗΝ!!!! ΜΕ ολα τα κακα ρωτηστε και εμενα που ειμαι ολομοναχη σε μια πολη.......... :(

ΥΓ. Ουφ τα καταφερα σε 5 ωρες με διακοπες να στειλω το μυνημα μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθη μου πολυ καλα θα κανεις να της δινεις μπουκαλι το βραδυ..κ εγωετσι την εκανα κ κοιμοταν κανονικα ολη νυχτα..αν κ με το στηθος παλι μια φορα με ξυπνουσε αλλα με το μπουκαλι καθολου!!!καλο κουραγιο στην δουλεια σου..

αντωνια κ εδω ηλιο!!!απολαυση ηταν σημερα..ευχαριστηθηκαμε δουλειες κ λαστιχο στην αυλη!!!ΣΙΔΕΡΟ??????εγω να δεις τι εχω!!δεν ερχεσαι κ κατα δω? :lol: θα σου κραταω εγω τον Ανασταση!!!!

αριαδνη τι καλα που κοιμηθηκε η μπεμπα σου!!μπραβο της!

σοφια εγω με την πιπιλα δεν της το κοβω με τιποτα τωρα..φυσικα την εμαθε απο λεχουδακι..οταν ξυπναει με το που της βαζω την πιπιλα κλεινει απευθειας τα ματια..εχει πολυ πλακα..ειναι σαν να πατας ενα κουμπακι για να κλεισει!! :lol:

λια τι θα του δινεις αντι για κρεμες εμποριου?θυμισε μου ποσα κιλα ειναι..γιατι η δικια μου ειναι 10κ κ δεν μου ειπε καν να σκεφτω για διαιτα,γιατι ειναι μωρακι ακομα κ δεν περπαταει για να χασει καποιο γραμμαριο..θα φανει οταν μεγαλωσει κατα ποσο θα κραταει κιλακια..

ελενα τι ιδιο ωραριο εχουν τα κοριτσια μας!!!κ εμενα 9 με 10 με ξυπανει καθε πρωι..σπανια στις 8..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι 9150 ειναι.Πηρε μισο κιλο σε μισο μηνα!Γενικα οι κρεμες εμποριο παχαινουν.Δεν του εδινα ετσι κι αλλιως.Την ειχα παρει αλλα δεν του την ξεκινησα,την τρωω εγω!

Γιαουρτακι του δινω.'Η και φρουτα αλεσμενα,ανακατεμενα με το γιαουρτι.

Κατουρινιω!Ωραιο σεντονι...!

Το μαραφετι σιγουρα θα με βολεψει.Για να σας δωσω μια ιδεα.Για να φυγω απο το σπιτι με τον μικρο ,φορτωνομαι 2 τσαντες και τον ιδιο.δηλ κανενα 20 κιλο!Το καροτσι δεν ανεβαινει πανω γιατι υπαρχουν σκαλες πριν το ασανσερ της εισοδου(μεγαλη εξυπναδα!) και δεν χωραει να βγει απο το ασανσερ το καροτσι,οταν ανεβω στον οροφο μου,γιατι εχουν βαλει οι μακακες την πορτα αναποδα και ειναι στενα.Συνεπως ζαλωνομαι το Στρατο σε σλινγκ για να κατεβω μεχρι το μαγαζι ,δηλ στο διπλα δρομο και ειναι ολοκληρη διαδικασια γενικα.Αν δεν τον βαλω σε σλινγκ και τον κατεβασψω αγκαλια,μεχρι να φτασουμε μου εχει κατεβει 3 φορες ως τα ποδια,και τον κουβαλαω σα σακι τον καημενο!

Το μαραφετι ειναι οτι πρεπει για την περιπτωση μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα ηρθατε ωραιοκαστρο?διπλα ειμαι κ εγω..10 λεπτα με το αμαξι..γυρισατε κιολας πισω?

καλα ελενα σοβαρα τωρα πινει με το καλαμακι?κ την πιο παλια ειχες πει αλλα το θεωρησα τυχαια ρουφηξια!!! :lol:

μηπως σας μπερδεψα με το αρκουδισμα :lol::lol::lol: ειναι αυτο το μπουσουλισμα!!! :D:lol::lol::lol: οπως λεμε πιτα γυρω,η σουβλακι με ψωμακι!! :lol::lol::lol::lol: κ οχι ενα καλαμακι! :lol: μια μερα στην αθηνα ζητησα καλαμακι για να πιω το κακαο μου κ τι μου ειπ[ε?δεν εχουμε..ενω ηταν μπροστα του..κ του λεω μπροστα σας ειναι..καλαμακι για να πιω εννοουσα κ οχι σουβλακι...ΧΑΛΑΡΑ.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια δεν εχεις αδικο γι'αυτο που πηρες στην μεση..κ εγω θα το σκεφτομουν να το παρω εστω κ μεχρι την παθερα που παω..μεχρι να φτασω εκει κ εμενα μεχρι στα γονατα με φτανει κ μετα προσπαθω με τιναγμα να την σηκωσω..ειναι πολυ βαρια..

κατερινα καλε τι σεντοναρα ειναι αυτη? :lol::lol::lol: κοψε οτι σφιγγει στα κακα της..κ ας εχει αλλη γευση..αντε με το καλο κ το δοντακι σας!!! :):) πηραν φορα κοριτσια μας!!

ναταλια αντε με το καλο!!!!!!βλεπω πηρατε κ βερες κοστουμια κτλ..μπραβο!!καλες ετοιμασιες!!θα εχετε κ οργανα τελικα?εμεις τιποτα..ξενερωσα λιγο γιατι ηθελα λιγο ντακτιριντι!!αλλα τι να κανουμε..αλλως θα τα πληρωσει..εκτος αν μπορεσουμε μεχρι τοτες να βαλουμε κ εμεις..θα δειξει!

λια μην σε αγχωνει που παιρνει τοσα..κ εμενα 1 κιλο πηρε μεσα σε 1 μηνα..αλλα μια χαρα ειναι..μου ειπε μετα το χρονο θα δειξει κατα ποσο θα ειναι παιδι που παχαινει η το αντιθετο! ;)

λοιπον..για την λιστα..χαιρομαι που σας αρεσε..για τα ονοματα σκεφτηκα να τα βαζω μετα την βαφτιση που ειναι κ επισημα το ονοματα των παιδιων μας!!!αλλα αν θελετε τα βαζω!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλιτσες μου γεια σας!

ειμαι μονη με τη μπεμπα μου,ο αντωνης ειναι στη γιαγια του κ ο αντρας μου στη δουλεια.

εχει πολυ ωραια μερα κ τυχαινει να ειναι ολο απογευμα στη δουλεια..

σοφια μου πολυ γελασα με τη στολη του ματ κ την χρυση αυγη! :lol: την μπεμπα απο το τοσο ξενυχτι μαλλον θα εμπνευστω απο καμια νυχτερινη δουλεια,ας πουμε μπαροβια η κατι σχετικο! :lol:

κοριτσακια μου εχω δοκιμασει να δωσω ξενο γαλα τη νυχτα,πολυ συχνα δινω,αλλα για να κοιμηθει θελει στηθος κ παλι θα ξυπνησει το βραδυ..γι'αυτο πρεπει οπωσδηποτε να μαθει πιπιλα. :roll: παντως τα πιο πολλα μωρακια εχουν στρωσει,αυτο ειναι ευχαριστο κ θα σας φαινονται κ πιο ευκολα γενικα τα πραγματα στο μεγαλωμα ενος μωρου πιστευω. ;) παντως ελενακι συμφωνω οτι πρεπει να προσπαθησω πολυ για να φτιαξει προγραμμα η μπεμπα.θα δυσκολευτω πολυ σε δυο μηνες.

μαρακι σκοπευω να κοψω τον θηλασμο οταν παω δουλεια,βασικα σκεφτομι να ξεκινησω απλα περιμενω λιγο να εμπλουτιστει η ποικιλια στις τροφες της.για να χορταινει κ καλυτερα.παντως αν δε με ξενυχτουσε κ επινε λιγο ισα για νανουρισμα θα το αφηνα οσο παει γιατι μου αρεσει πολυ η επαφη.κ επειδη δε θα το ξαναζησω θελω να απολαυσω οσο πιο πολυ γινεται.αν δε πηγαινα δουλεια δε θα το εκοβα παντως..

ναταλακι κ εσυ στο τρεξιμο..καλο κουραγιο ευχομαι.. :)

λιακι κ εμενα μου αρεσουν τα advance κ τα επαιρνα κ πριν τα παιδια,τωρα εχω πορωθει να βαζω μεσα κ κορν φλεικς!ο σττρατουλης μας για αλλη μια φορα τελειος με την αναπτυξη του,για το υψος μη σε νοιαζει καθολου,καποιες φορες ''κολανε''. ;)

ελενα φοβερη η εβελιν με το καλαμακι!καλα φοβερη εξελιξη,αλλα τι ειναι κ τα κοριτσια,εμενα ο αντωνης ρουφηξε απο καλαμακι εναμιση χρονων! :lol: μπουνταλαδες ολοι οι αντρες! :lol:

σημερα το πρωι ο αντρας μου τον πηγε πλατεια τον αντωνη κ το μεσημερι επειδη ειχε η πεθερα ψαρακι τον πηγε να φαει ε κ εμεινε εκει,εγω εκανα καθαρητιοτητα κ μου φαινεται εξωπραγματικο που ολα ακομα γυαλιζουν κ ειναι στη θεση τους! :lol:

εκανα κ σταφιδοψωμο κ εχω φαει ηδη πολυ..αχ θελω γλυκο κ πρωτη φορα δεν εχω.

σας αφηνω για λιγο παω να πλυνω την μπεμπα μου απο κακακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επαναλαμβανω και περιμενω απαντηση...

ΕΡΩΤΗΣΗ : Τωρα που την αλλαξα ειδα οτι στο σωμα της μπροστα (στηθος-κοιλιτσα) εχει κατι μικρα σπυρακια που ειναι στο δερμα οχι αναγλυφα, που φαινονται ισα ισα και ειναι διασπαρτα. Στην πλατη δεν εχει....λετε να ειναι αλλεργια? Τρωει μηλο, αχλαδι, μπανανα, κρεμα δημητριακων και σημερα πατατα-καροτο-σελινο-ελαιολαδο και λιγο λεμονι. Τι να την πειραξε? Κανει κατι απο την χορτοσουπα αλλεργια? Λετε το λεμονι? Εγω δεν εφαγα κατι διαφορετικο σημερα και δεν τα ειχε χθες........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσακι μου καλο ειναι να ρωτησεις κ τον γιατρο σας,ξερω οτι το καροτο πιθανον να προκαλει αλεργεια.εμενα παντως η μικρουλα εβγαλε εκζεματα λιγες μερες μετα απο το μηλο αχλαδι που εφαγε,τωρα τι να πω.επισης λενε κ για τη μπανανα οτι ισως προκαλει αλεργεια.μηπως ειναι απο ιδρωτα; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα της φορεσες καποιο καινουριο ρουχαλακι?

Μπορει ή μπανανα ,μπορει το λεμονι.Αλλα σιγουρα δεν μπορεις να ξερεις.Πηρες το γιατρο τηλ?

Ειναι κοκκινα ή ασπρα τα σπυρακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς τα τα αλλά τα σπυράκια της ξηροδερμιας που είναι άγρια και κόκκινα και δεν λένε να μας φύγουν....

Ακομη ταΐζω τη κόρη μου και όχι τίποτα πρέπει να ξαναταισω το μικρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια του πηρα τηλεφωνο και μιλησα με την γραμματεα...περιμενω να μου τηλεφωνησει ο γιατρος.

Ειναι μονο μπροστα στο κορμακι της και ειναι πανω στο δερμα, οχι αναγλυφα....χρωμα εχουν ροζ, ειναι αχνα και τωρα που την ξαναειδα ελλατωθηκαν...... θα δω πως θα παμε και αυριο και αν ειναι το παρακολουθω.

Απλα με εκανε εντυπωση που τα εβγαλε με την χορτοσουπα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας όμορφες

Ανθη εγω θηλαζω εναλλάξ αλλα το βραδυ τρώει συνήθως 9 μετα 12 οπότε έχω ξεφουσκωσει και όλη μερα πια επειδη δεν πίνει καθολου εχει ρυθμιστεί και δεν πρηζομαι.

Αμαλία ουτε εμένα το ανοίγει το σάιτ, δεν τον είδα τον πρωτογονο :cry: μμμ καλη ιδέα ο κος κουνελης για το κουνελακι μου :lol:

Κατερινακι με τη χορτοσουπα θα φτιάξει το σύστημα, μη βάλεις πολυ πατάτα ομως. Για τα σπιρακια δεν ξέρω τι απο όλα μπορει να την πειραξαν αυτο ομως που ξεθωριαζουν ειναι ενθαρρυντικό ότι περνάει.

Σοφια τι καλα που πήγατε κούνιες, στο γύρω γύρω πως εκατσαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανυσηχεις αφού θα επικοινωνήσει μαζί σου όλα καλα θα πανε...

Τελείωσα και με τα δυο τα παιδιά και με τα χίλια ζόρια τον ταισα στο καρεκλακι αφού η άλλη πλανταξε στο κλάμα επειδή κάθησε ο Πέτρος στη καρέκλα της. Ακομη το καφέ μου τώρα το πινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα κοριτσια το μυαλο μου παει στο αχλαδι, αν ειναι οντως αλλεργιογονο....

Και θα σας πω το λογο. Οταν την ξεκινησα φρουτα και εδινα μονο αχλαδι απο την πρωτη μερα ειδα κατι παρομοιο στην πλατη ομως και αμεσως πηρα τηλ τον γιατρο ο οποιος ειπε οτι δεν ειναι απο το αχλαδι, ειναι μαλλον απο τον ιδρωτα.

Ετσι δεν εδωσα σημασια και μετα απο καναδυο μερες σταματησαν. Σημερα που δεν εβαλα μπανανα εβαλα εναμιση αχλαδι και μισο μηλο και μπανανα ενα κομματακι μικρο ισα ισα για γευση και τα εβγαλε. Τυχαιο? Δεν ξερω αλλα επειδη εβαλα πολυ αχλαδι αυτο υποπτευομαι :shock:

Ερωτηση : Οταν κανουν σε καποια τροφη αλλεργια σε ποση ωρα απο την καταναλωση της τροφης βγαζουν σπυρακια ? Και με το περασμα της ωρα γινονται πιο εντονα ή ξεθυμαινουν??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν εχω ακουσει το αχλαδι ν προκαλει αλεργεια αλλα ποτεδεμπορεις να εισαι σιγουρος για τιποτα.αλλωστε κ εμενα η μπεμπα τα εκζεματα απο η μηλο η απο αχλαδι τα εβγαλε..δε ξερω ποση ωρα η ποσες μερες κανουν να φυγουν τα σπυρακια γιατι εμενα κ τα στα δυο παιδια η αλεργεια εμφανιζεται ως εκζεμα.κ στον αντωνη τα ιδια ειχα.οποτε δε ξερω τι να πω για τα σπυρακια..να δουμε τι θα σου πει κ ο γιατρος.

ανθη μου κ εγω κ απο τα δυο στηθη. ;)

θα μπω κ πιο αργα γιατι ο αντρας μου αργει να σχολασει,οποτε κ τον περιμενω χαζευοντας στο λαπτοπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι, μπορεί και να έιναι αλλεργία έτσι οπως τα λες,απο το αχλάδι.Αύριο μην της βάλεις καθόλου να δούμε.

Εμένα ας πούμε ενώ η πατάτα δεν την πειράζει, το καρότο την στούμπωνε πάρα πολύ στα κακά.Και λέω το καρότο γιατί δεν είχαμε βάλει μπανάνα ακόμα.Τώρα της βάζω πολύ λίγο.Πριν ρε κορίτσια, ενω αλεθόταν τελείως το καρότο, μέσα στα κακά της είχε πορτοκαλί μικρά μικρα στίγματα :?

Αφήστε τί έπαθα σήμερα.Γενικά όπως σας έχω ξαναπεί έχω ψύχωση με την τακτοποίηση,Εντάξει τώρα έχω χαλαρώσει λίγο αλλά γενικά έχω το μικρόβιο.Σήμερα επειδή οι βεράντες ήταν όλο χώμα, δεν ήταν είχα κάνει καθόλου όλο το χειμώνα, άρχισα να της κάνω το μεσημεροαπογευμα αλλά με διακοπές.Ο άντρας μου είχε κενό και είναι και ψιλοάρρωστοε και μέσα γινόταν χαμός.Και σκάει μύτη μια γνωστή μου που είχε πάρει ένα δώρο για την μπέμπα και μου λέει ήρθαμε να σε δούμε αλλά αφού κάνεις δουλειές, να φύγουμε.Και γω ντράπηκα και της είπα να έρθει.Ντράπηκα πάρα πολύ γιατί γινόταν χαμός μέσα και αντέ το προσπερνάμε αυτό.Αρχίζει να φτιάχνει οάντρας μου την κρέμα και όπως το έπαιζε άνετος και μιλούσε στην κοπέλα και την ανακάτευε, του έπεσε και εκτοξεύτηκε κρέμα πάντού,,Μέχρι και στο πρόσωπο της μπέμπας... :? Μιλάμε για μεγάλη ξεφτίλα :lol::lol::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...