Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Αλεξ ετοιμασε βαλιτσα θα σε παρω στο ταξιδι καπου κοντα σχετικ λεμε!!

Ντορα ναι βλεπει λες απο κει να μΑθε μετρημα;;

Φωτεινακι ποσο χαιρομαι που σαι τακτικος θαμωνας κ παλι ουτε εσενα στολη το μαφιακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλεξ οι φωτο ολα τα λεφτα στο δεντρο που ειστε ειναι καρτποσταλ

Οσο για το μακιγιαρισμα δεν εχω λογια γυναικακι απο τωρα ρε καρμπον σου ειναι αυτο καλε

Το πανωφορι σου επισης πολυ μου αρεσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδα εσυ εισαι πιο ψηλη και εισαι μια χαρα,εγω με 1.63 υψος πρεπει να χασω λιγο..το βλεπω και πανω μου,καλοκαιριαζει και πως θα βγω με το μπικινι;;κι εμενα μου λεει κατι τετοια,κανει και παρατηρηση οτι πηρα κανα δυο κιλακια..δεν ξερω πως ειναι ο Β αλλα ο δικος μου την εχει την κοιλιτσα του για να μου κανει κ παρατηρηση... καλη επιτυχια με τα pancakes,δεν θυμαμαι αν το λεει η συνταγη,εγω εβαλα κ ξυσμα πορτοκαλι και πηρε ωραιο αρωμα! εμενα με τον Μικυ εχει μαθει πολλες νεες λεξεις που χρησιμοποιει εκει,βλεπει κ λιγη Ντορα καμια φορα αλλα ας μαθει ελληνικα και για τα αγγλικα εχουμε καιρο :lol::lol::lol: μου μοιαζει το κοριτσι μου ε;η αληθεια ειναι οτι ου το λενε οτι εινααι κλωνος μου!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα!!!Έτσι μπράβο,να βρισκουμε ρυθμό!!!Τι κάνετε;Εγώ έμεινα στους δικούς μου σημερα,γιατί εφημερεύει ο σύζυγος!!Τελείωσα νωρις σχετικά και πρόλαβα εδώ και τον ανηψιό μου,μιλάμε έχει γίνει τρελλό φατσονι,τον έφαγα!!Αλλά η Μιμικα μου ζήλευε τρελλα!!!Αφού σε κάποια φάση,τον τσίμπησα και μου λέει:τσιμπα με και μένα!!!Και μετά λέει,ένα παιδάκι έχει η μαμά,μόνο εμένα,δεν θέλω άλλο!!!

Αλλά και αυτος ο γάιδαρος για να με ςυχαριστησει,μου ρίξε ένα χεσιμο,αλλά το τραγικό ήταν ότι ενώ ανέλαβα να τον αλλάξω,κατάλαβα ότι δεν ηξερα!!!Εσείς οι αγορομανες,προς τα που βάζετε τα πολακθα των γιων σας;;;

Το απόγευμα πήγα με την μικρή για αποτρίχωση και μετά για καφε σρην ξαδέλφη μου,μιλάμε τιτς μουρλανε αλλά εγώ ήμουν ήσυχη να πιω έναν καφέ.

Και λέει η Θέα:πήγαμε στην κυλια Κατελινα και έβαλα κλαγιον και η μαμά μου εβαλε κλεμα στο πιπι της!!!!Σοκ εγω!!!!!!Ρόμπα με έκανε,το τερατάκι και δεν ήταν μέσα οταν έκανα αποτρίχωση,καθόταν στο σαλόνι,τπτ δεν τους ξεφεύγει πια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσείς οι αγορομανες,προς τα που βάζετε τα πολακθα των γιων σας;;;

χα χα χα πεθαίνω πρωινιάτικο στα γέλια!!!!!!!!Που τα σκέφτεσαι μωρέ και τα πετάς;;;Ακου εκεί προς τα πια μεριά...σιγά καλέ το μέγεθος σε μωρουδάκι και είχες και ενδοιασμό προς τα που θα πάνε...

Καλημέρα σε όλες...δε γινόταν να μη σχολιάσω αυτό πρώτα...

Αλεξ ο κλώνος σου είναι κουκλί με τα καλσον,τις μπότες,το μακιγιάζ!!!Δεν έχω λόγια...Μπράβο της που πάχυνε κιόλας,άξιος ο κόπος της μανούλας!Εσενα σε πήρε ο πόνος με 1,63 και 55 κιλά;;;Τόσο παίζει να μουν στο λύκειο!!Ας ήμουν και γω τόσο,είπαμε χτύπησα 65!Και πιο πολύ νευριάζω γιατί μετα τη διαιτολόγο είχα φτάσει 62.Αμαρτία να τα ξαναβάλω...τόση προσπάθεια...Και μένα ο άντρας μου μου κάνει παρατηρήσεις όταν τρώω και ότι πάχυνα.Λέει ότι το κάνει για να με βοηθήσει να μαζευτώ αλλά εμένα με ενοχλεί κάπου κάπου όταν μάλιστα και εκείνος έχει κοιλίτσα.Αλλά είπαμε συμφωνήσαμε τέρμα τα delivery,σπιτικά και απο λίγο τα βράδια να πάρουμε ωραία μαγιό φέτος.Επίσης αν έχετε καμιά καλή κρέμα δοκιμασμένη με καφείνη για τη κυτταρίτιδα γράψτε μου ποια είναι,πάσχουμε και απο αυτό..χα χα

Φωτεινή;;;;;;;;;;;;Τέλεια η φραουλίτσα!Να μας τη στείλεις και φορεμένη,εκτός αν σας δούμε Live να τη φοράτε....Καλέ πρόδωσες τις μπαλαρίνες μου!Θα σας τις έβαζα φώτο φορεμένες!Α ναι σε εσένα άρεσαν η αδερφή σου έλεγε είναι αποκριάτικες..χα χα.Η αλήθεια είναι γουστόζικα απλά δεν είναι τόσο βολικά να πας πχ στο παιδότοπο ή στις κούνιες...Οι μικρές πάντως ξετρελάθηκαν και αυτό έχει σημασία...Θα τις ξαναβάλουμε σύντομα.Ο Αλεξ αλήθεια δε θέλει;Εμένα ξετρελάθηκαν που τους τις φόρεσα για δοκιμή τις περσινές.Α Αλεξ και μεις της μινυ τη ροζ από jumbo έχουμε αλλά φέτος μπάνισα είχε και τη κλασική ασπρόμαυρη,πήγαινε δες όσο έχει νούμερα.

Χαρά καλέ τι ατάκες η Δημητρούλα τίποτα δεν της ξεφεύγει,άκου το πιπί της μαμάς!!!!Σιγά μην της έπαιρνα εγώ στην αισθητικό και καθόντουσαν μόνες στο σαλονάκι!!!Θα χαν τρυπώσει σε κάνα κουβούκλιο laser για λιποδιάλυση σίγουρα!!Εδώ σκέφτομαι να τις πάω στο γυμναστήριο μαζί μου καμιά μέρα,φέρνουν και άλλες μαμάδες τα πιτσιρίκια τους αλλά αυτές δε θα με αφήσουν να κάνω γυμναστική όλο πάνω μου θα ρχονται ή θα σκαρφαλώνει μια ψυχή τα μονόζυγα!!!

Μάγκυ πλάνα για ταξιδάκι ε;Δε τα ξέρω καλά εκεί τα μέρη κοντά σας να προτείνω.Μόνο την Αίγινα ξέρω που μένει η κουμπάρα μας και νονά του άντρα μου και όσες φορές πήγαμε χειμώνα περάσαμε πολύ όμορφα.Και είχε και ωραία ενοικιαζόμενα και οικονομικά.Εμένα μετράει το τσουπρί τα σκαλιά καθώς κατεβαίνουμε αλλά στα ελληνικά και μέχρι το 10...Χθες η δασκάλα πάλι παρατήρηση για τη πάρτη της...Μου λέει να χα 100 παιδιά σα τη Χρυσάνθη αλλά η Δήμητρα δε παλεύεται.Παραξενιά ρε κορίτσια.Θέλει να φάει από το πιάτο με τη barbie πχ όχι άλλο,να πιει από αυτό το ποτήρι όχι άλλο.Είναι κουραστικό όσο και αν χαριεντιζόμαστε ότι το παιδί έχει άποψη,προσωπικότητα κλπ κλπ αυτό κουράζει...Και αν δε γίνει το δικό της ουρλιάζει ή χτυπάει τη Χρυσάνθη.Και όταν πας να παρηγορήσεις τη Χρυσάνθη κλαίει αυτή πιο πολύ και έρχεται και σου τρίβεται για να πιάσεις αυτή.Το άλλο δηλαδή και δαρμένο και μόνο!!!Και ειναι ένας άγγελος ειλικρινά όχι γιατί είναι παιδί μου.Ότι του δώσεις να φάει θα το φάει,ότι του δώσεις να παίξει θα το προσπαθήσει,όποιος του κάνει αγκαλιά θα πάει να τριφτεί,πολύ τρυφερούδι.Από την άλλη πάλι μπορεί να φας και κανα μπάτσο άμα ζητήσεις αγκαλιά!!!Αφού ώρες ώρες τη φοβάμαι και γω...χα χα

Αριάκι που είσαι;Χθες στο Λαζόπουλο παρακολούθησα το θέμα με το μεταλλορυχείο στις Σκουριές και σε σκεφτόμουν.Πολύ βρωμιά,λαδώματα,συμφέροντα...Τι φάρα ειμαστε τελικά;;;Και όλα για τη τσέπη αντί να κοιτάμε το κοινωνικό σύνολο,για τη περιβαλλοντικη καταστροφη ουτε λόγος...

Αυτά περί σχολιασμών δε θυμάμαι τίποτα άλλο να δουλέψουμε και λίγο ε;;;Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετω σας μικρες μου κυριες αλεξουκω το κατσαριδακι φτυστο εσυ γεγονος

Σημερα θα τα κανω τα πανκεικ τελικα θα σου πω εντυπωσεις

Μαρουσκακι εχεις ενα τρελιαρικο κ ενα ησυχο παιδι για να μη βαριεσαι βρε

Κ εγω εχω κυταριτιδα σνιφ!!!

Συμπεθερα εκανες κ καλλοπισμο πολυ γελασμα δε βλεπω να θελουν τα τερατακια αδεσφακι ουτε

Ο δικος μου ψηνεται αμα δει κ παρω τις ανιψιες λυσαει κ εγωωωωω

Το πουλι οπου παει το αφηνω ελευθερο πουλι χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για τους αντρες που κανουν παρατηρησεις ας γεννησουν κ τα ξαναλεμε

Που μας θελουν κ περουλακες!!

Σημερα εκανα δορυφορικο στη λαμπιρη κ εσκασε που εκανα σαν να μην την ξερω

Λαμπιρη ελεγε ξανα κ ξανα το ονομα χαχα

Ειναι ωραια γυναικα παντως

Ηρθε κ ο επιθεωρητης τιποτα ακομα αν κ πολυ μαγειρεμα πεφτει

Θα πεσει χοντρο βυσμα βλεπω κ μεις θα μεινουμε αμανατη χαχαχα

Περικοπη 113 ευρα σημερα που ρθε το χαρτακι μαλλον αυτο που λεγες μαρακι κρατησεις

Δε βαριεσαι καλα να μαστε κ τα αλλα ερχονται

Σημερα ηρθε η μαμα με γιαγια για το μικρο κ ξεσαλωσανε μιλαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερωτηση του β γιατι η μαμα εχει πιπι κ ο βασιλης πουλι;;

Ερωτηση δυο γιατι παντρευονται οι αθωποι;;

Ερωτηση τρια γιατι παντευτηκες το μπαμπα κ οχι τον τακη;; Κολητος του β ο τακης

Στην τεταρτη ειχα πεσει σεκος αμα μεγαλωσει κ αλλο τι θα ρωταει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα Μάγκυ ο γιος σου από τώρα τέτοιες ερωτήσεις;;;Τι ανήσυχο πνεύμα!!Η επόμενη θα ναι:Μαμά ποιος φέρνει τα μωρά;;;

Καλημερούδια σε όλες!Εχει μια μέρα όνειρο...

Χθες φύγανε 10 χρόνια από τη ζωή μου...Πήγαμε για καφεδάκι νωρίς το απόγευμα οικογενειακώς αφού Τετάρτη και δε δούλευε ο μπαμπάς μας.Πάμε που λέτε σε ένα καφέ πρώτη φορά που έχει εσωτερικό μπαταράκι σα μπαλκόνι φανταστείτε που έχει τζάμι μπροστά και βλέπεις τους από κάτω και έξω θάλασσα.Πίνουμε το καφέ,αλλωνίζαν αυτά ώσπου λέει ο άντρας μου παώ τουαλέτα μια στιγμή βάλτους παπούτσια (γιατί τα χαν βγάλει και τρέχαν πάνω κάτω) να φύγουμε.Παίρνω που λέτε τη Χρυσάνθη αγκαλιά να της βαλω τα παπούτσια και όπως ήμουν σκυμένη βλέπω μια κυρία από το κάτω όροφο μέσα από το τζάμι να σηκώνεται όρθια να τραβάει τα μαλλιά της και να φωνάζει το μωρό το μωρό!!!!Γυρνάω και τι να δω!Το τζάμι εκεί που κατέληγε στο τοίχο δε πήγαινε μέχρι πέρα πέρα είχε μια παλάμη ακριβώς κενό.Και πέρασε παιδιά το δικό μου το "σκατό" και κρεμόταν η μισή στον αέρα!Εκσφεντόντησα τη Χρυσάνθη κυριολεκτικά και έτρεξα και την άρπαξα.Μα πως πέρασε το σαμιαμίδι;;;;;;;;;;Βγήκε ο άντρας μου από τουαλέτα και με βλέπει άσπρη σα το πανί...Του λέω τι έγινε και μου λέει πάμε jumbo να ξεχαστείς...Που να ξεχαστώ,η ταχυπαλμία στο κόκκινο!!Μετά πήγα χτυπήθηκα στο γυμναστήριο μια ώρα και έφυγε η ενταση.Πω πω ρε παιδί μου δεν αργεί να γίνει το κακό.Αν δεν φώναζε η κοπέλα δε θα χα σηκώσει το κεφάλι...για ποτε έφυγε από δίπλα μου πως το σκέφτηκε και πήγε και πέρασε απο κει...και γελούσε και κιόλας το σκατό,άγνοια κινδύνου...

Και φυσικά δε φταίει το μαγαζί,δεν είναι παιδότοπος για να χει προδιαγραφές ασφαλείας,αλλά και από μια παλάμη χώρισμα δε χωράει να περάσει και κανείς μόνο η Δήμητρα!!!

Αλεξ το jumbo εφερε κι άλλες στολές,μια τέλεια είδα μελισσούλα και μια χιονάτη και μινυ που ήθελες.

Εμεις πήραμε καλσόν και ένα παιχνίδι με αριθμούς μόνο.Φυσικά στο καρότσι μας μέχρι πριν το ταμείο είχε από σουρωτήρια μέχρι λεκανάκια μέχρι πορτοφόλια!Αφού τα έβαζα σε ένα καλαθάκι για να τα αφήσω και ήρθε μια υπάλληλος να τα μαζέψει και τις λέω συγνώμη που τα παρατάω εδώ.Και μου λέει μην ανησυχείτε όλα έτσι κάνουν....

Τις έβγαλα και κάτι ωραίες φώτο χθες,είχαν 5 κοτσιδάκια η καθεμιά από το σχολείο...Σαν να είχαν κεραίες ήταν,ειδικά η Χρυσανθη την κορόιδευα της έλεγα με τόσες αντένες,θα συνδεθείς με Κάιρο τώρα!χα χα Δεν μπορούσα να αντισταθώ στη φωτογράφηση,αλλά δε σας στέλνω σας έχω ζαλήσει με τη κουκουβαγιομανία μου!

Το πρωί στο σχολείο ήρθε ο έρωτας μας ο Αντωνάκης μετά από μια βδομάδα απουσίας και μόλις βλέπει τη Χρυσάνθη φωτίζεται το πρόσωπό του και λέει :Σισάση μου!!!!!!!!!!και τρέχει να της βγάλει το μπουφάν και τα παπούτσια!Και καμάρωνε ποια η άλλη και δωστου νάζια και ματάκια...

Αυτά σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα μαρακι κ μονο στην αναγνωση του περιστατικου με πονεσε το στομαχι μου

Καλα τι τερατακια εχουμε εγω γυρησα κ η πεθερα μου μου λεει σημερα ο β κοντεψε να την πεθανει η μερα τελειος παιζαν εφαγε σουπερ το μεσημερι παιζαν ησυχα στο χαλι με αμαξια κ ξαφνικα πιανει ενα βαρυ σιδερενιο αμαξακι κ το πεταει με δυναμη στην τζαμαρια πισω του αφου δεν εσπασε να του ρθει καπελο ειχε λεει β γυναικα ταχυκαρδια ενα τεταρτο

Του δωσε δυο στον κωλο τον μαλωσε κ δεν του μιλουσε για δεκα λεπτα οταν ηρθα τον μαλωσα κ εγω ελπιζω να βαλε μυαλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω φωτο με τα κεραιακιΑ!!!!

Ρε κουκουβαγια μανα ολες ετσι ειμαστε πες τα μας εγ πολυ χαιρομαι αμα ακουω τα

Κατιρθωματα σας

Εμενα εμαθε τις νοτες κ επισης ενα παιχνιδι στο δικο του λαπτοπ εχει ας πουμε τρια ομοια ενα Ασχετο παιδια το παιζε μονος κανονικοτατα ως πιστα εξι

Αν τα πιανει τοσο ευκολα κ στο σχολειο τι καλα θα ναι ...

Θα θελα τωρα εγω!!!

Επισης μου φτιαξε κ καφε τελειος μονος στη καφετιερα βεβαια με εχει

Δει 299 φορες κ ο εκτωρας ο σκυλος θα το χε μαθει τοσες φορες χαχα Αλλα εγω χαρηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις στολες τις ειδα κ εγω πολυ χαριτωμενες οντως ο β ακομα δε θελει στολη σνιφ

Κατα τα αλλα απο νεα σπιτι τρελη δουλεια κ χρονος μηδεν κ εχω κ να παραδωσω

Μια εργασια στη δουλεια κ ακομα δε τη ξεκινησα σνιφφφ

Καλε παλι αποσυντονηστηκαμε που ειστε ολες;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδιτσες!!!αντε επιτελους αυριο μπαινει η ανοιξη!!!αν και σημερα ψιλοχαλασε ο καιρος παλι…κατά τα αλλα μια χαρα ειμαστε!η Κωνσταντινα από ζουζουνιά σε ζουζουνιά με παει!!σημερα μου ζηταει το βραδυνο γαλα κ ηθελε να το πιει στο δωματιο της…της το δινω.μετα από λιγο σκεφτομαι τι εκανα γιατι σιγουρα θα θελει να το αδειασει σε κανενα από τα κουζινικα της και να κανει βρωμιες…τρεχω και τι βλεπω!!ειχε σκαρφαλωσει πανω στην αλλαξιερα χρησιμοποιωντας παιχνιδια,ειχε ξαπλωσει κ το επινε εκει!!!οτι να ναι!!!το εχει ξανακανει βεβαια,μια φορα με φωναζε ‘μαμα κακα,μαμα κακα’’ μεχρι να παω μεσα ειχε ανεβει στην αλλαξιερα ,ειχε κατεβασει παντελονι και περιμενε!!αλλα τι να κανω;να της παρω όλα τα παιχνιδια ΄η να ειμαι συνεχως από πανω της;με διωχνει κιολας αν εχει σκοπο να κανει σκανταλιες…

Χαρα που είναι τα σχολια;μισες δουλειες και θα πεσει ο βαθμος!!χαχα δεν θελει αδερφακι η Δημητρουλα ε;ευτυχως εμενα δεν δειχνει τετοια σημαδια ζηλειας με αλλα παιδακια αλλα ποτε δεν ξερεις πως θα αντιδρασει αν και οποτε αποκτησει αδερφακι.δεν της ξεφευγει τιποτα παντως..παλι καλα που δεν το ειπε σε κανεναν αγνωστο!!χαχα

Μαριω ξεχασα να σε ρωτησω,Αθηνα για την εργασια θα ερθετε;μακαρι να μας κατσε να βρεθουμε!!με τα κιλα παντα ημουν 49-50 και παντα ετρωγα και δεν παχαινα οποτε τωρα μου κακοφαινεται που εχω κανει κοιλιτσα και χαλαρωση στα μπουτια..δεν λεω για κυτταριτιδα,φυσικο επομενο!!για κρεμα ρε συ δεν ξερω,δεν πιστευω ότι κανουν δουλεια.αν δεν κανουμε σωστη διατροφη και ασκηση οση κρεμα και να βαλουμε δεν νομιζω να γινει κατι.Να μας βαλεις εννοειται φωτο των κοριτσιων με τα ρουχαλακια και με τις κεραιες,σιγαμην μας ζαλιζεις με αυτές τις ομορφιες!!οι κορες κλασσικα μοιαζουν και στο πεισμα…κι εμενα αμα της καρφωθει κατι δεν την κανεις καλα με τιποτα..ηθελε τις προαλλες να πιει νερο από το σεικερ,όλα τα ποτηρια της εβγαλε ο πατερας της ολο όχι και όχι,τελικα ηπιε στο σεικερ!καλε τι πηγατε να παθαιτε στην καφετερια;;Παναγια μου!!παλι καλα που την ειδαν γιατι αυτά δεν καταλαβαινουν τιποτα από κινδυνους…βρε βρε τον Αντωνακη….τι ερωτας!!!

Μαγδουλα πολύ γελασα με το ελευθερο πουλι!!!χαχα δεν το εχω σκεφτει αν αποκτησω αγορι αν θα δυσκολευτω…συνηθεια είναι βεβαια ε;Σιγα πια και η Λαμπιρη η σταρ !!αρχισε τις δυσκολες ερωτησεις ο Βασιλης;παρε το βιβλιο να ξερεις τι να απαντησεις…χαχα τις προαλλες το σκεφτομουν αυτό για την δικια μου,ότι ακομα δεν κανει τετοιου τυπου ερωτησεις ή δεν λεει ατακες να μενεις..αλλα ενταξει δεν αγχωνομαι τωρα αρχισε να λυνετε η γλωσσα της και να λεει πολλα θα ερθουν και αυτά!!αα αρχισε να λεει και το ρ!!!οταν μιλαει αργα βεβαια γιατι αμα την πιανει η λογοδιαρροια δεν το καταλαβαινω!ωχ αρχισε χουλιγκανισμους ο Βασιλακης;ε κλασικα όλα τα κανουν αυτά αλλα να καταλαβαινουν μην χτυπησουν πρωτα από όλα!!αλλα σου εφτιαξε καφεδακι οποτε όλα καλα!!χαχαχα

Παλι 3 κ ο κουκος μειναμε ε;για να μαζευομαστε παλι!!!

Καληνυχτα σε ολες!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3 και ο κούκος δε λες τίποτα Αλεξάνδρα μου...Τελικά μόνο μια Χαρά μπορεί να μας κάνει καλά!!!

Καλημέρα και καλό μήνα!!!!!!!!!!!

Χθες κάναμε "κατασκευές" το απόγευμα!Φτιάξαμε μάρτη βραχιολάκια καταρχάς με μαλλάκι...Κόψαμε καλαμάκια και τα περνούσαμε σε κλωστή και φτιάξαμε και κολιέ και τέλος πήραμε παιδικά ψαλιδάκια που μας έφερε η νονά μας και΄κάναμε ψαλιδιές σε ένα μπλοκ χαρτιά...Η νονά μας που ειναι νηπιαγωγός κάνει δημιουργική απασχόληση σε ένα συνομίληκο τα απογεύματα και μου δίνει ιδέες αφού τις εφαρμόσει φυσικά.Και άλλες φορές μου χει πει φτιάξε ζυμαράκι να το βάψεις με τα κορίτσια αλλά δε το επιχείρησα αυτο με τα χρώματα δε το χω ακόμα ή στρωσε χαρτί του μέτρου στο τραπεζάκι του σαλονιού πάρτε δαχτυλομπογιές και δείξε τους να κάνουν χεράκια στο χαρτί...ακατάλληλα για την κατακουζινιά μου πράγματα φυσικά!Παιδιά το πως το ευχαριστήθηκαν όμως δε λέγεται,καθόντουσαν Παναγίες,τύφλα να χουν όλα τα επιτραπέζια και όλες οι barbie.Τελικά αν δε κάτσεις μαζί τους να ασχοληθείς και από το τίποτα να φτιάξετε κάτι μαζί δεν ηρεμούν...τουλάχιστον τα δικά μου!

Αλεξ θα έρθουμε για 25η Μαρτίου έτσι για χαλάρωση,δεν έχουμε κάτι τώρα.Η διπλωματική παρουσίαζα Μάη κανονικά και με πήρε χθες ο καθηγητής 22,00 το βράδι,που σας λέω τον ψάχνω και δεν τον βρίσκω και μου πε να παρουσιάσω Σεπτέμβρη καλύτερα γιατί Μάη πάνε 3-4 διπλωματικές και τους ξεσκονίζουν πολύ.Ενω Σεπτέμβρη λέει είναι γύρω στους 100 οποτε μπαίνεις-βγαίνεις και δε σε ρωτάνε πολλά για να τελειώνουν και αυτοί.Απογοητεύτηκα λίγο και το κατάλαβε και αυτός γιατί ήθελα να το παραδωσω να φύγει από πάνω μου μην το χω έννοια.Αλλά μου λέει ξέρω ότι έχετε οικογένεια και δουλεύετε και το λέω για το καλό σας να μη ταλαιπωρηθείτε.Εχει αναλάβει 3 φοιτητες οι άλλοι 2 είπαν ναι για Σεπτέμβρη οπότε είπα και γω.

Αλεξ και μενα τώρα ο ταρζάν μπαινοβγαίνει μόνη της στο κρεβάτι της με τα ψηλά κάγκελα.Πατάει στη πάντα σηκώνει τη ποδάρα πιάνεται από το κεφαλάρι και τσουπ μέσα.Γενικά τώρα τελευταία και σε παιδότοπους που τη παρατηρώ θέλει όλο να τρυπώνει σε τούνελ,να σκαρφαλώνει στα φουσκωτα,να πιάνει τους κρίκους και να κρέμεται...όλο τέτοια παλαβά.Αλλά αν βγάλουμε τα κάγκελα όλο στο κρεβάτι μας θα έρχεται με το παραμικρό το βράδι.Μάλλον για καλοκαίρι βλέπω να το κάνουμε...

Παρασκευάρα σήμερα!Για να δούμε θα ισχύσει η έξοδος,δε συννενοηθήκαμε ακόμα με τα κουμπάρια.Κάτι λέγανε για gourmede εστιατόριο,δε ξέρω θα δείξει.Η μάνα μου είναι stand by πάντως.χα χα

Μάγκυ ο υιός κούκλος ειδικά εκεί με το χαλί το τέλειο φόντο...Τελικά αυτά τα χαλιά τα χα για κλασικά σπίτια αλλά όσο τα βλέπω στο δικό σου μου αρέσουν πάρα πολύ και ζηλεύω.Βέβαια εμείς μια μοκέτα έχουμε σαλόνι και έχει γίνει σίχρηστη από πλαστελίνες,αποφάγια,χυμούς δε θα άντεχε με τίποτα τέτοιο χαλί,ούτε εγώ να το βλέπω να βασανίζεται....χα χα...

Φιλιά...τη Δευτέρα να μπω και να χετε γράψει κατεβατά θέλω!!!

Υ.Γ Άρια ο Σροιτερ χθες πάλι για τις Σκουριές η εκπομπή του,είδα λίγο αλλά με πήρε ο ύπνος κλασικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαναμπήκα για νέα όχι δικά μου αυτή τη φορά,σαν αγγελιοφόρος.

Μιλούσαμε με τη mitsi τωρα msn και μου πε να σας γραψω τα νεα τους γιατί δουλεύει σπαστό και ήρθε να φάει και ξαναφεύγει.

Ο Στεφανάκος μας έπεσε αρχές της εβδομάδας από τη σκάλα ,ηταν με τη γιαγιά του.Θέλει να ανεβαίνει μόνος του,πήγε η γιαγιά να τον βοηθήσει και από ότι κατάλαβα έτρεξε να της ξεφύγει και έπεσε.

Πήγαν παιδων έκανε ακτινολογικές,αιματολογικές δεν έχει σπασίματα εκτός από ένα στον ώμο που έχει κλείσει και προήλθε κατά τη διάρκεια του τοκετού.ασχετο.

Είναι ξενυχτησμένη γιατί ο νευροχειρούργος τους είπε να τον ξυπνάνε κάθε 2 ώρες το βράδι για να μη πέφτει σε λήθαργο ο εγκέφαλος αν τυχόν υπάρχουν αιματώματα.

Μωλωπές,γρατσουνίες και μια σημαδεμένη μυτούλα τα παράσημα!

Ουφ έσκασα τώρα...

Για στειλτε περαστικά όλες στο Στεφανακο και τη κουρασμένη μανούλα του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλο μηνα κουκλιτσες μου βρε το στεφανακι μας λαχταρα!!!'

Εχω νεο γεννησαμε 8 μωρα η κριστουλα μας εννεα αλλα το ενα πεθανε αμεσα σνιφ

Εχω τρελη χαρα κ ο βασιλης τα χω φαει θα βαλω φωτο!!!!!αν θελει καμια να της χαριςω νΑ μου πει γιατι ηδη ολα τα θελουν μιας κ ειναι καθαροαιμα με πεντικρι εγω θα κρατησω ενα μονο σνιφ μιας κ εχω κ το ζευγος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου ευχαριστω για τα καλα λογια ψυχη μου για κατασκευες κ εγω κρυφα απο τον κατακουζινο τα κανω χαχα

ΝΑ βγειτε σημερα αλλιως σε φαγα κ μενα ολο σκαρφαλωνει αστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την εργασια βρε καλυτερα σεπτεμβρη κ στα σιγουρα!!!αλεξ τα Αγορια ειναι πιο ευκολα δε θα δυσκολευτεις τουλαχιστον σε θεμα πιπιων τα κοριτσια θελουν πιο προσοχη

Το ρρρρ μπραβω εμενα οχι να ανησυχησω;;;

Ο επιθεωρητης στη δουλεια δε το λεει....

Καλε ακομα την εχεις την αλαξιερα βγαλτη μη σκοτωθει που ανεβαινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ κανονίστηκε η βραδυνη έξοδος!Επιβάλλεται δεν αναβάλλεται!

Επόμενη κατασκευή κολαζ με περιοδικά(ιδέα της νονάς)με κόλα στικ που δε τρέχει για να μη ξεχνιόμαστε! χα χα.

Μάγκυ δέν έχεις ούτε msn ούτε skype;;;Αμαν πια βρε κοπελιά,άνοιξε κάτι της τεχνολογίας παιδί να σε πετυχαίνω και γω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ κανονίστηκε η βραδυνη έξοδος!Επιβάλλεται δεν αναβάλλεται!

Κανόνισε κακομοίρα μου να μπεις αύριο και να πεις ότι τελικά δεν βγήκατε :evil::evil: θα σε φάω ζωντανή!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Μαρία τόσα κόλπα έκανες και κατάφερες να μπαίνεις μάμμυ, αυτό το τσατ δεν μπορείς να το φτιάξεις;; Ούτε εγώ έχω ιδέα από msn μπας και τα λέγαμε λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εχω μσν μαλλον θα ρωτησω το συζηξ νομιζω με αλεξ μιλαγαμε στο μσν πες ρε αλεξ καλα τα λεω;;

Μπραβω να περασετε τελειΑ!!!

Φωτεινουλα μου σε βλεπω απο το κντ σνιφ για τσατ αυριο δουλευω απο το πρωι ως της τρεις οποια πιστη ας προσελθει. !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά αν δε κάτσεις μαζί τους να ασχοληθείς και από το τίποτα να φτιάξετε κάτι μαζί δεν ηρεμούν...τουλάχιστον τα δικά μου!

Αυτό ξαναπέστο!! Και όχι δεν είναι μονο τα δικά σου παιδιά έτσι.

Εγώ αφήνω τη μικρή στη μοκέτα με παιχνίδια και καθόμαστε με τον Αλεξανδρο στρο τραπεζάκι του και ασχολούμαστε με τα δικά του, παζλ/πλαστελίνες κλπ, και τέτοια ηρεμία δεν έχει ξαναδει το σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα άντε εύχομαι σύντομα να το πιάσετε το 10αρακι στα κιλά. Βρήκες Μίνυ; Τα ρουχαλάκια είναι απο ebay, ειναι μια συγκεκριμενη μάρκα που ανακάλυψα και μ'αρέσουν σχεδόν όλα, λέγεται bonnie jean. Τέλεια ρουχαλάκια είναι και της μάρκας rare editions. Δες εδώ: http://stores.ebay.co.uk/Playmates-Trad ... ldrenswear

Σε βλέπω να στάζεις τα όμορφα ευρουλάκια σου στο χοντο με την κόρη την κοκέτα. :D

Τι θα γίνει πάλι για κιλά θα μιλάτε;;;;;; :evil::evil::evil::evil:

Α ρε Σταυρούλα που είσαι;;;;;;;;;;;; Κοκκαλιάρες, ε παλιοκοκκαλιάρεςςςςςςς :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαγδα άσε το παιδί καλέ να πάει για ύπνο που το βάζεις να πλύνει τα πιάτα. :lol::lol::lol: Ή μήπως τον έβαλε ο κατακουζηνος;;;; Για το ταξίδι τι λες για Ναυπλιο; Έχετε πάει κιόλας στο "γιατί μαμά;" :lol::lol: εμείς ευτυχώς είμαστε ακόμα στο "τι είναι αυτό/ ποιος είναι αυτός"; Από τη μια πλένει πιατα, από την αλλη κανει καφε, παιδι έκανες ή τον προσωπικό σου βοηθό;; :lol:

Χαρά άμα ζηλεύει η Μιμίκα τον ξάδελφο τί θα κάνεις με τυχόν μελλοντικό αδελφάκι;;; Και πόσο ήταν καλέ το πουλάκι του και δεν ήξερες προς τα που να το βάλεις; :lol::lol::lol::lol: Δηλ αν το έβαζες προς τα πάνω και έκλεινες την πάνα νομίζεις ότι εκεί θα καθόταν;; :lol::lol: Μπράβο εργαλείο ο Δημητράκης!!! Πέρα από την πλάκα τώρα, ποτέ δεν το έβαλα προς κάποια κατεύθυνση, απλά έκλεινα την πάνα και πήγαινε όπου ήθελε.

Μαράκι σορρυ που πρόδωσα τα μπαλαρινάκια. Τσακίσου στείλε φωτο, θελω να τις καμαρώσω. Τι σου έκανε πάλι η Δημητρα :o:o:o απανωτά εγκεφαλικά θα είχα πάθει. Ευτυχώς όλα καλά. Ωπα δεν ηξερα ότι παιζει ειδυλλιο στον παιδικό, :D το ξερουμε το Ε9 του Αντωνακη;; :lol::lol: Φτιάξτε και ενα μαρτη για τη Δαναη που είναι ασπρουλιαρα και θα μου καεί το καλοκαίρι. Ο αλεξ δεν έχει ανάγκη είναι πιο μελανουρι. Καλέ τον Μελισσανίδη έκανες;; που θέλει σκαρφαλώματα και κρίκους; :lol:

Σε ποιο γκουρμε εστιατοριο θα πάτε;; Έλεγα Κυριακη να κατεβω ακταιο βόλτα αλλά μου είπε η αδελφή μου είναι κλειστό για ανακαίνιση, ισχύει; Μου είπαν έχει και στα Τριάντα δίπλα στο Βράχο καφετέρια με παιδική χαρά (δεν λεω τον παιδότοπο), οπότε μπορεί να παω εκεί. Έρχεστε;

Πήραμε χτες από τζαμπο τον σουπερμαν τελικά. Δεν ήθελε τιποτα και πήρα αυτήν γιατί δεν έχει κάτι που να μπαίνει στο κεφάλι αφού ειδικά εκεί δεν θελει να τον ενοχλεί τίποτα. Το βράδυ για να του τη δοκιμάσω είδα και έπαθα, έφγα και κάτι κλωτσιές αλλά στο τέλος του τι φόρεσα, ουφφφ τι ανάποδο παιδί.

Μήτση περαστικά στον μικρό Ταρζάν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...