Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Kατερινακι εχω κανει γυρω στα 4 τεστ!Το τελευταιο το εκανα οταν ημουν ηδη στην εβδομαδα καθυστερησης.Τι στο καλο,δεν θα εδειχνε?Οταν ημουν οντως εγκυος ειχε δειξει πριν την αναμενομενη περιοδο,ειχα καρασταθερο κυκλο.

Αφου δεν κανουμε τελειως ελευθερα,αλλα με τη μεθοδο της Νανσουμπας :lol: !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενα κι εγω νομιζω πως επειδη εχει πολυ δραστηριοτητα μεσα στη μερα η μικρη,κοιμαται περισσοτερο!

Αν ηταν και χορτατη ακομα καλυτερα!

Δηλ τωρα δεν χρειαζεται να εφαρμοσεις τη μεθοδο του βιβλιου ε??

Βουλι πως τα πας με το μει ται??Το χρησιμοποιειτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες γειά σας...Εμεις είχαμε παιδίατρο σήμερα γι αυτό δεν μπήκα το πρωί.Είμαστε 7950 και 70 πόντους!Της έδειξα και το σύγκαμα και μου είπε ότι αποκλείεται να είναι απο αυτό καθαυτό το κολοκυθάκι αλλά ίσως επειδή αλλάζει το ph και είναι πιο όξινα τα κακά.Τελοσπάντων, αν δεν περάσει, μου είπε για dactarin. Επίσης μου είπε ότι είναι πρησμένα τα ούλα αλλά όχι σε βαθμό να βγεί δόντι.

Αρα έχουμε προβληματάκι με τον ύπνο κορίτσια :( Θα δούμε πως θα εξελιχθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθούλη δεν πειράζει που δεν κατάφερες να δεις το βιντεάκι αφού θα τον δεις live στην συνάντηση χιχιχι.

Χριστινάκι κουράγιο όλες λίγο πολύ περνάμε λούκι ακόμα και εμείς που έχουμε ένα πόσο μάλλον όσες έχετε από 2 και πάνω.

Λέλα έβαλα σήμερα πορτοκάλι και οκ έφαγε ικανοποιητική ποσότητα δεν έχω παράπονο. Λεμόνι έβαζα εδώ και καιρό αλλά το σταμάτησα γιατί κατάλαβα ότι δεν του αρέσουν τα ξινά χαχαχαχαααα. Έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω το μει ται δεν βολεύει και με τα χοντρομπουφαν. Συνήθως τον παίρνω με το καρότσι.

Έλενα χτες δεν ήπιε τίποτα ούτε σταγόνα. Αμ το άλλο που πήρα ρυζάλευρο βανίλια και δεν το τρώει επειδή μάλλον έχει γάλα μέσα. Τρώει την ανοστιά το σκέτο και δεν τρώει αυτό που είναι πεντανόστιμο αφού όσες φορές το άφησε το έφαγα εγώ χαχχαχαχα

Ναι όταν έχουν πολλά σάλια και δαγκώνουν ότι βρουν μπροστά τους είναι δόντια. Εμένα μάλλον γι’αυτό δεν ήπιε καθόλου χτες γιατί παρόλο που του έβαλα τζελ 2 φορές κιόλας κοιμήθηκε 11 ξύπνησε 12μιση και ξαναξύπνησε 1και τέταρτο όπου του έδωσα ντεπον και κοιμήθηκε μέχρι τις 5μιση. Άρα πονούσε το καημένο. Πωπω όσο σκέφτομαι ότι εσείς είστε στην αρχή με τα δόντια. Καλά κουράγια κορίτσια εγώ μετράω πόσα έμειναν όπως οι φυλακισμένοι τις μέρες χαχαχααα.

Έλενα όταν βγάζουν δόντι δεν είναι κάθε μέρα με γκρίνια και αυπνία. Σου κοιμάται μια χαρά γιατί έχει μάθει την πιπιλα και όσες έχετε καταφέρει την πιπίλα δεν θα έχετε μεγάλο πρόβλημα με τον ύπνο τους. Εγώ δοκίμασα τα πάντα μέχρι και στο καρότσι την έδεσα με σπάγκο και αντί να παίρνει την πιπίλα παίρνει τον σπάγκο και τον πιπιλάει.

Κατερινάκι σε ξέχασα, να χαίρεσαι τον αντρούλη σου. Να είστε πάντα ευτυχισμένοι.

Τώρα που το σκέφτομαι η μόνες κυρίες της παρέας –μπεμπούλες θα είναι της Βάσως και της Ανθής? Χαχαχα Θα περάσουν καλά με τόσα αντράκια γύρω τους να τις κοιτάνε χιχιχιχι

Μαράκι τα χρυσομπεζ πάνε.

Σας αφήνω γιατί πρέπει να δουλέψω και λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρι ψηλο κοριτσι ειναι και το μπισκοτο!

Ρε συ δε νομιζω να ειναι το συγκαμα απο το κολοκυθι,δεν ειναι οξινο το κολοκυθακι. :?

Στο θεμα των δοντιων δεν εμπιστευομαι πια τους παιδιατρους!Ποτε δεν πεφτουν μεσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nancy kai emena h mikri se ligous mines tin kobw na mou pairnei to laptopi gia diko tis...afou twra erxetai kai mou ormaei kathe fora pou me blepei :lol:

Lia mallon epidi thilazeis den einai statheros o kuklos...

Katerinaki na xairesai ton antra sou kai ta paidakia sas!! Perimenoume ta nea!!

Lioumpa nai ti methodou tou bibliou tin kaname dokimastika sto mesimeriano upno alla polu ligo giati telika itan eukolo na katalabei h mikri kai twra einai apisteuto alla ti bazw ksupnia kai koimatai...mou fainetai fobero auto pantws! Nai to bradu den to exoume kanei ektos apo 1 fora pou ksupnise mes ti nuxta kai koimithike meta apo kanena 20lepto! To seri upno to ksekinise apo moni tis!

Ari mas exete perasei gia ta kala?? Ti sto kalo h Ebelina miniatoura mou bgike?? Mia xara h mikri...les na sou kanei kolpa ston upno twra? Meta apo tosous mines?? Egw lew oti kati tin enoxlei de mporei ksafnika na allakse?

Kai egw den pisteua oti itan apto kolokithi giauton akribws to logo pou leei h Lia, den einai oksino...

Stauro makari na mi mou xalasei h mikri ton upno tis twra pou ton eftiakse kai einai aitia ta dontia! Twra pou suniltha ligaki kai gw!!!

:lol::lol: gia to spagko!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελαρες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ....ο πριγκιπας κοιμαται και ο στρατηγος κοιμηζει τη νεραιδουλα :). Αμα παω να την κουνησω εγω θα θελει παλι γαλατακι οποτε του εδωσα το προνομιο να την κοιμησει ο μπαμπακας. Αλλα την επιασε λοξυγγας και δεν ξερω αν θα τα κατεφερει.... Εγω θα ξεκινησω να γραφω και οποτε τελειωσω ;)

Οπως σας ειχα πει ηρθαν τα πεθερικα μου το Σαββατο και εφυγαν σημερα. Καλα περασαμε, ειχαμε παρεουλα, εφεραν και προμηθειες απο Βεροια (κρεατα, λαχανικα και φρουτα, δωρα για τα παιδια απο ολο το σοι) και ετσι μου εξαγορασαν την φιλοξενια! Οχι οχι..δεν εχω παραπονο, οι ανθρωποι με βοηθανε οποτε το χρειαζομαι και οποια παραξενια και αν εχουν την προσπερναω. Εχθες δεν περιμεναμε κοσμο, ειχαμε πει οτι δεν γιορταζουμε για να μην ερθουν συναδελφοι και φιλοι με δωρακι καποια "ιωση :o:o:o:o . Οποτε ειμασταν μονοι, μας ευχηθηκαν οι γειτονες στον οροφο και μονο ενα ζευγαρι ηρθε που ηρθαν αργα κατα τις 9 και καθησαν ως τις 11. Ωραια περασαμε :D .

Λοιπον τα ευχαριστα...... Το ενα ειναι οτι σημερα η μανουλα μου εκανε την τελευταια χημειοθεραπεια της και ελπιζουμε να μην χρειαστει ποτε ξανα στο μελλον να ξανακανει. Εκανε και την προηγουμενη εβδομαδα καποιες εξετασεις που βγηκαν καλες και ετσι δεν θα χρειαστει να κανει καποιες ενεσεις συμπληρωματικες, οι οποιες εκτος απο τις παρενεργειες θα ηταν βασικα δυσευρετες...... Το μονο που θα κανει ειναι για ενα μηνα ακτινοβολιες στο Διαβαλκανικο και μετα τελος. Αντε βρε κοριτσια να περασει και αυτο το σταδιο και να παρει τα πανω της ψυχολογικα και σωματικα, γιατι οι ατιμες οι χημειοθεραπειες προκαλουν αφορητους πονους στον ασθενη και εχει ταλαιπωρηθει πολυ η γλυκια μου μανουλιτσα....Να αρχισουν να βγαινουν και τα μαλλακια της γιατι εχουμε και βαφτισια μπροστα :) Οι προσευχουλες ολων μας επιασαν :D

Αυτο ειναι το αλλο ευχαριστο. Εχουμε και επισημα νονα :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Προτειναμε σε μια οικογενεια που ειναι γειτονια δικια μου απο οταν ειμσταν μικρες, αλλα και σοι της πεθερας μου και πολυ φιλοι και πολυ καλοι ανθρωποι και συμφωνησαν με μεγαλη χαρα και συγκινηση απο την πλευρα τους. Το θεωρησε η κοπελα και η οικογενεια της μεγαλη τιμη και ευλογια και ειμαι πολυ χαρουμενη γι αυτο :D:D:D:D . Το μονο μελανο σημειο στην κουμπαρια ειναι οτι ειναι αρκετα ζορισμενοι οικονομικα, κατι που γνωριζα βεβαια αλλα της ειπα της κοπελας οτι εμεις θελουμε να γινει το μυστηριο οπως πρεπει, να γινει χριστιανουλα η νεραιδα μου, να αγαπαει το παιδι και να μην το ξεχνα οταν πρεπει.... εγω κοριτσια καταλαβαινω οτι οι καιροι ειναι δυσκολοι, οπως βεβαια το καταλαβαινετε ολες σας,και ειλικρινα δεν εχω μεγαλες απαιτησεις απο τους νονους. Τον σταυρο να παρουν και τα λαδοπανα με τα ρουχαλακια, μεχρι εκει που φτανει η τσεπη τους και απο εκει και περα οσα μπορουν...... εμεις θα βαλουμε οσα χρηματα χρειστουν και δεν με πειραζει καθολου. Μου αρκει να εχει η γλυκια μου νεραιδουλα μια νονα που θα την αγαπαει και θα ειναι παρουσα οποτε χρειαζεται.

Ετσι θα αρχισω πλεον εντατικη ερευνα στο διαδικτυο, θα αποθηκευσω οτι μου αρεσει και οταν με το καλο παμε στη βεροια και μιλησουμε απο κοντα για ημερομηνια και εκκλησια και υποχρεωσεις να της δειξω τι εχω βρει και οσα μπορει να βαλει χρηματα, τα υπολοιπα εμεις και με μεγαλη χαρα :D

Επισης απο εχθες ξεκινησαμε μπανανα και της αρεσει περισσοτερο της Στελινας :D . Αυριο θα της αυξησω την ποσοτητα της μπανανας και επιπλεον αυριο θα αρχισουμε ρυζαλευρο το απογευμα. Αντε να δουμε πως θα παμε :shock:

Τα κακακια εχετε δικιο, δεν πρεπει να της τα αφηνω...αλλη φορα δεν θα το ξανακανω! Αν ειναι να κοιμηθει θα κοιμηθει οπως λετε.

Επισης σημερα πηρα απο το λιντλ και ζυγαρια ψηφιακη και ετσι θα μετραω και τις μεριδες ;)

*********************************************************************************************************************************

Λιουμπακι να χαιρεσαι τον κουνιαδο και την κολλητη :)

Ωραια που το μεμεδακι εγινε καλα :D

Ο γαμβρος ειναι πολυ μπροσταααααα. Προστυχαντζα μας προεκυψε, θα κυνηγαει την ντελικατη μου νεραιδουλα με το πουλι στο χερι :lol::lol::lol:

Να σας ζησει ο μπεμπουλα και καλη λοχεια στην κοπελα :)

Βικουλινι ποια κρεμα ξεκινησες το απογευμα?

Τονινο θα εχεις φτασει. Ευχομαι να περασεις πολυ καλα, να γεμισουν οι μπαταριες σου και ο αερας της Αθηνας να ευνοησει τον Τασικα και να γυρισει ενα ηρεμο και βολικο παιδακι. ΜΕ το καλο να συναντησεις τις ομορφες μου φιλεναδες και να τις δωσεις ολες το πιο γλυκο σου φιλακι :-* απο εμενα

Μπραβο που σε βοηθησαν :). Ειδες και την Ηβη απο κοντα? Κουκλα ε?

Τσεβουλα πως ειναι η μικρη?

Σονια πως ειναι η ΜΑρια? ΠΕραστικα σας :)

Η μεγαλυτερη ευλογια ειναι η μητροτητα :x:x:x:x:x

Ελενα το πρωτο δαγκωτο. Το δευτερο σαν κινεζικο ηταν :lol::lol::lol:

ΜΕ γεια τα ψωνια :). ΠΑτε για το πρωτο σας δοντακι???? Αντε με το καλο :)

Νεο κατορθωμα η Εβελινα!!!!!!!!

Κατερινουλα ο νικολας γερο κουταλι ε? μπραβο το γιαβρι μου, σιγα σιγα θα φαει και τις βιταμινουλες του ;)

Τι ωραια που βρεθηκες με τα κοριτσια....ΖΗΛΕΥΩ ΛΕΜΕ!

ΜΑρακι με γεια το φορεμα και οι ωρες οι καλες :). Ολα να γινουν με το καλο και με ευλογια πανω απο ολα :D Ρωτα πριν πας σε μοδιστρα, να πας σε μια που ξερει το αντικειμενο για να μη σου κανει ζημια στο ρουχο.

Βαλε το σαιτ γιατι με βλεπω να παιρνω απο εκει και εγω φορεμα για τη βαφτιση ;););)

Ειδα φωτο!!! Εισαι μια κουκλιτσα, πολυ ομορφο και κομψο το φορεμα και αυτη η λεπτομερεια στο πλαι του χαριζει παρα πολυ :D:D:D:D ΚΑι σε κολακευει πολυ ;)

Για τα στεφανα που ρωτας..εμενα μου αρεσουν τα ασημι, αλλα επειδη εχεις την λεπτομερεια στο φορεμα που ειναι χρυση μαλλον ταιριαζουν να ειναι χρυσα.

Το μωρο πως ειναι?

Αριακι επεστρεψες τωρα. Αντε χαρουλες που θα εκανε ο μπαμπας!!!!!

Αριακι το κολοκυθι δεν φταιει για το συγκαμα πιστευω...μονο επειδη ειναι ενεργητικο πολυ και εκανε πολλες φορες κακα φταιει...

Το μπισκοτακι ειναι παρα πολυ καλα στην αναπτυξη, ζητωωωωωω! Μας εχετε περασει πολυ εσεις ;)

Για συγκαμα ειναι θαυματουργη η κεραλοιφη!!!!!

Σταυρο πολυ καλο ο παιδαρος, μπραβο σας :). Και εγω οπως τα περιγραφεις σχετικα με τις διακοπες....αυτες ειναι διακοπες για εμενα, να αδειαζει ο εγκεφαλος και να ξεκουραζεται το σωμα ;)

Πηγες στον γιατρο για εσενα? Τι ειπε?

Ανθουλι :YMHUG::YMHUG::YMHUG::-* Μας λειπεις...... Η ωρα η καλη και για εσας και με το καλο να γινει η βαφτιση της φραουλιτσας :). Σιγα σιγα θα τρωει ολο και καλυτερα, οπως ολα τα παιδακια :)

Δοξα τω θεο ειμαστε καλα, σ' ευχαριστω για το ενδιαφερον :)

ΚΑλα μαρη ...... 1 ωρα τα αξημερωτα εκανες μπανιο την φραουλα????????????????????? Νυχτοπουλι θα το κανεις το παιδι :o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια έχετε δίκιο για το κολοκυθάκι και της παιδιάτρου της φάνηκε περίεργο, μάλλον είναι αυτό που λες Κατερίνα, η αλήθεια είναι ότι κάνει πιο πολλά κακά,τελοσπάντων θα δούμε!

Λία, λες να μην την εμπιστευτώ για το δόντι?Θα δείξει η πορεία!

Για τον ύπνο και γω έχω προβληματιστεί!Κάτι την ενοχλεί, δεν μπορεί μετά απο τόσους μήνες να της βγήκε κάτι άλλο!Θα την τσεκάρω, απλά να περάσει το θέμα του εμβολίου και θα δουμε.

Το Εβελινάκι δεν είναι μινιατούρα,απλά κινείται πάρα πολύ σε σχέση με το μπισκοτάκι!

Κατερίνα μπράβο για την μανούλα σου, εύχομαι απο δω και πέρα όλα να πάνε καλά!Και για τους νονούς, μπράβο!Αντε απο δω και πέρα, μόνο ευχάριστα νέα να έχουμε!

post-8455-13873940078032_thumb.jpg

post-8455-13873940078261_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα,τι κανετε;

εγω με τα μαγειρεματα τα διπλα(μπεμπας κ δικα μας)τις φρουτοκρεμες κ τις κρεμες,με τις δουλειες κ ενα αλλο σωρο πραγματα δε προλαβαινω να μπω..σημερα ειδικα ηταν το αποκορυφωμα,γιατι καναμε με τον αντρα μου μινι γενικη κ ελεγα συνεχεια δεν το πιστευω οτι βγαινουν τοσες δουλειες,μια να κανει κακα ο ενας μια ο αλλος,να τα ταισεις,επλυνα το μπανιο μου πολυ καλα σαν γενικη γιατι στα πλακακια ειχε πιασει σαν μουχλα απο υγρασια κ χρειαζοταν τριψιμο κ τοσα αλλα..εχω κ σιδερο,αλλα μετα..δε ξερω,εχω απελπιστει,τα νευρα μου δεν υπαρχουν,μηπως κιολας επειδη δεν εχω αδιαθετησει ακομα;στον αντωνη ολο φωναζω με το παραμικρο,δεν εχω υπομονη.εχω κουραστει κ απο τα ξενυχτια.ενταξει δε κοιμαται 2 κ 3 πια,αλλα να χθες ας πουμε ξυπνησε 4 φορες τη νυχτα.αυτο με σκοτωνει.κ αυτο ειναι τωρα 6 μηνες κ συν ολα τα αλλα δε θελει κ πολυ να σου στριψει.απλα σκεφτομαι οτι σε λιγο ξεκιναω δουλεια κ θα ειμαι σαν τη τρελη,στανταρ.

πασχαλιστακι μου πολυ χαρηκα που βρηκατε νονα,πολυ ευχαριστα τα νεα με τη μανουλα,ευχομαι ολοψυχα να μην ταλαιπωρηθει παλι η μανουλα σου κ απο εδω κ περα να ειναι γερη η γυναικα.να χαιρεσαι τον αντρουλη σου,να ειναι γερος κ ευτυχισμενος κ οσο για τα πεθερικα κ εγω επειδη εχω βοηθεια σε καποια θεματα κανω τα στραβα ματια. ;)

μαρακι το φορεματακι σου ειναι πολυ ομορφο,οντως δε σε αδυνατιζει πολυ οπως ηθελες,με το καλο ολα απο δω κ περα!η αννουλα πολυ μπροστα,να μου τη φιλησεις!

κοριτσια πολυ χαιρομαι που θα βρεθουμε!απλα με προβληματιζει το φαι του μωρου γιατι δεν εχω θερμο..αν το κανω τελευταια στιγμη δε θα διατηρηθει ζεστο;

ειχα ωραιο σ\κ το σαββατο πηγανμε με τα παιδια ολη μερα στους γονεις μου κ χθες φαγαμε στη πεθερα μου κ μετα πηγαμε για καφεδακι στη θαλασσα.μετα πηγαμε στη γιαγια του αντρα μου γιατι δεν ειχε δει το μωρο κ πηραμε γλυκα κ γυρισαμε σπιτι,ε παλι περασε ενα δυοωρο με τα μπανια μας,να φαμε να μαζευτουμε γενικα.αλλα ενταξει περασα ωραια.

α μας ηρθε κ το ρευμα το πρωι..μαζι με το χαρατσι 470 ευρω..το περιμεναμε βασικα αλλα κ παλι παθαμε κατι.εχω ψυχοπλακωθει κ απο αυτο.

κοριτσακια μου σας αφηνω γιατι ακουω τη μπεμπα που μιλαει μονη της,κοιμοταν κ ξυπνησε η κοτουλα μου,εχω να της κανω κ κρεμα.α πασχαλιτσακι της δινω τη βανιλια-ρυζαλευρο της νουτριτσια απλα επειδη εχει ζαχαρη την αναμειγνυω με το σκετο ρυζαλευρο της νουνου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε για τις ευχες για τα γεννητουρια!!!

Συμπεθερακι χαιρομαι παρα πολυ για τη μαμα σου...πραγματικα οι προσευχες κανουν τη δουλεια τους!

Συγχαρητηρια και για την κουμπαριά!Παει ενα αγχος.

Τωρα που το θυμηθηκα..η δικη μας νονα τον αγορασε το σταυρο!Προχτες.

Το παιδι μου απ'οπου και να παρει σιγουρα θα βγει τρελο προστυχομουτρο! :lol:

Βουλι το μει ται το δενω πανω μου κανονικα και φοραω το μπουφαν απο πανω! :D Απλα δεν το κουμπωνω..

Βικακι κουρασμενακι εισαι?Πολλα πολλα φιλακια!!

Κοριτσια εχω ενα θεμα για τη συναντηση..Δεν μπορει να με φερει ο αντρας μου...

Και φοβαμαι να παρω το αμαξι!!!Δεν το εχω παρει πολυυ καιρο και φοβαμαι να βγω Εθνικη με το μικρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki mpravo! Xairomai polu gia ta kala sas nea!! Panta kala na exete kai eseis kai me to thema ugeias oloi mas!

:lol::lol: gia to me to pouli sto xeri!!!!

Lioumpa me to meitai otan bazeis ton Stratara den gerneis me toso baros???? :lol::lol::lol:

Koritsia :lol::lol: me tis fraoules...ksexasa na sas pw ti egine xtes! Ekei pou xalarwname me ton suzuks to bradu kai blepame tainia ston kanape eixa aplwthei...kai ksafnika tou lew...tis teleutaies meres ponane ta gonata mou...den kserw ti exw pathei...kai mou leei me polu sobaro ufos....a kserw ti exeis pathei! Tou lew, ti?

Mou leei, esu exeis pathei fraouliasi kai emena ta tetoia mou exoun ginei san fraoules!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

kala pethaname sta gelia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά εγώ τώρα είδα τί έχετε γράψει στην ομάδα!

Εμεις έχουμε ρίξει ένα ψιλοματς με τον άντρα μου γιατί δυστυχώς όσο περνάει ο καιρός, βλέπω ότι δεν έχουμε κοινή γραμμη στο παιδί ενω αυτό λέγαμε.Δηλαδή την παίρνει συνέχεια αγκαλιά και τώρα ας πούμε που εγώ την έβλεπα ότι νύσταζε, επειδή έκλαιγε, επέμενε ότι δεν νυστάζει και ότι την βάζω με το ζόρι για ύπνο.

Βέβαια ο κακομοιρης παραδέχεται ότι δεν θέλει που είναι έτσι αλλά δεν θέλει να την ακούει καθόλου να κλαίει και πιστεύει ότι δεν θα τα καταφέρει και αργότερα να είναι αυστηρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν λιγο γυρισα απο τη δουλίτσα..Ουφ.Καθε μερα τα ιδια και τα ιδια :?:?:?:? Τελος παντων.Μου εδωσαν σημερα και ενα φακελο γεματο διαγωνισματα που πρεπει να διορθωσω το ΣΚ...Τωρα εχω αγκαλιτσα τη φραουλιτσα μου και κανει για πολλοστη φορα κακα που ειναι οξινα και την εχουν διαλυσει...

Σταυρουλα ειδα το βιντεακι.Απιστευτο κουκλι ο Στρατούλης!Πολύ ομορφο παιδακι!

Κατερινα χαρηκα πολυ και με τα δυο σου νεα!Παντα ευχαριστα απο εδω και περα! Τη φραουλα την εχω κανει μπανιο και πιο αργα :oops::oops::oops::oops: Και τα δυο μου τα παιδια εχουν χαλια προγραμμα. Αυτα γινονται οταν η μανα δουλευει απογευμα.Ελπιζω του χρονου να φτιαξουν τα πραγματα που θα παει ο Πανος σχολειο..

Κατερινακι τελειο το θεμα που σκεφτηκες με το μικρο Νικολα!!!! Πρωτοτυπο πολυ!

Α δε σας ειπα. Τα βραδια της δινω το γαλα μου απο το μπιμπερο (γυρω στα 220ml) και κοιμαται πολυ καλυτερα. Απο το στηθος δεν ετρωγε τοσο και γι'αυτο ξυπναγε συνεχεια....Οταν τελειωσουν τα σακουλακια μου θα της δωσω ξενο το βραδυ και θα τη θηλαζω το πρωι.Το βραδυ θα βγαζω ομως γαλα για να μην κοπει. Οσο αντεξω.Αφου καταφερα το 6μηνο(και αλλον ενα μηνα με τα σακουλακια-7 μηνες) ειμαι ευχαριστημενη πολυ. Απο εκει και περα οσο αντεξω...

Φιλακια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, ο Νικόλας εχει αρχίσει και τρώει πλέον καλα και τα φρούτα χθες και σημερα το έφαγε σχεδόν όλο μαλλον τα συνηθισε ή μπορει να ειναι και επειδη πρόσθεσα και το αβοκαντο. Εντωμεταξυ σκέφτομαι να τον προσπαθήσω μήπως παρει πιπιλα γιατι βάζει συνεχεια το δάχτυλο και με αγχωνει αυτη η συνήθεια για το μέλλον.

Αριαδνη μια χαρα ειναι το μπισκοτακι και απο υψος και απο βάρος!

Σταυρουλα ειναι που εχει μάθει στα αγλυκα και να σου πω αυτο μου έλεγε μια μαμα τυχαία σημερα στην τράπεζα, του έδινε μέχρι τωρα βιολογικά και του πηρε μπισκοτοκρεμα και ουτε να την δει :lol::lol: έχουν γινει εκλεκτα στις γεύσεις. Ωω έχεις δίκιο θα εχουμε δυο μπεμπουλες στην παρέα και όλα τα αλλα θα ειναι αντρακια.

Κατερίνα τα νεα σου ειναι κάτι περισσότερο απο ευχάριστα και για την μαμα σου που το ξεπερνά και απο δω και πέρα θα ειναι τελείως καλα και για την νεραιδουλα και τη νονα, και όπως είπες το βασικο ειναι να εχει για να γινει η βάπτιση απο κει και πέρα τα υλικα καλύπτονται.

Βικακι οι δουλειές έτσι ειναι δεν τελειώνουν ποτε.

Έλενα :lol::lol: φαντάζομαι τι θα εχει δει και τι θα εχει ακούσει ο άνθρωπος για φράουλες ουτε να τις δει μπροστα του δεν θα θελει.

Αμαλία εγω :D αφου μενουμε κοντα, θα δω και στην ομάδα μετα τι γράψατε.

Ανθη πόσες φορές έχω πει και εγω ότι καθε μερα ειναι η ιδια :( το θέμα που σκέφτηκα ειναι τόσο πρωτότυπο που δεν νομίζω να βρω τίποτα. Για τον θηλασμο σε βρίσκω σωστή όσο αντεξες άλλωστε ο πρώτος στόχος επετεύχθη !!!

Βλέπω που γράφετε και για τα κακά τους εμένα φοβάμαι ότι δεν κάνει πολλα για αυτα που τρώει, δεν τον βλέπω να ζοριζετε κιόλας, που παει τόσο φαΐ ήθελα να ξερα :?

Φιλακια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες σας και στα γλυκα μωρακια σας.

Χαθηκαμε λίγο λόγω συνθηκων, ηρθαν οι παππουδες μας απο κατω και περασε πολυ γρηγορα το σκ. Δεν πιστευαν στα ματια τους ποσο μεγαλωσαν οι ζουζουνες, ειχαν και καιρο να τις δουνε. Κι αυτες ηταν ολο σκερτσο , λεσ και καταλαβαινανε βρε παιδι μου. Ευτυχως η ΜΑρια ειναι καλύτερα και μαλλον αρχιζω και πιστευω πως ειναι απο τα δοντια γιατι απο την Κυριακή έχει φανει και δευτερο δοντακι. Τωρα ηρθαμε μια εβδομαδα να μεινουμε στο πατρικο γιατι τα πρωινα φευγω πολυ νωρις από το σπίτι για να παρακολουθω κατι πολύωρα σεμιναρια σχετικα με την εργασια μου. Σημερα ηταν πρωτη μερα και γυρισα κομματια. Η αληθεια ειναι οτι ενιωσα ωραια εκτος σπιτιου, σαν να το εκανα καθε μερα, αλλα παραλληλα μου λειπαν και τα κοριτσια και τα λαχταρησα πολυ. :) Στο μεταξυ χθες με επιασε ενα νευροκαβαλικευμα στο δεξι ωμο, δεν μπορουσα να σταθω. Ευτυχως τελικα που ημουν στο πατρικο και με βοηθησε η μητερα μου με τα παιδια και ο αντρας μου ξεκινησε τα μασαζ και τα λαδια τα οινοπνευματα και καλυτερεψα. Αισθανομαι πολυ κουρασμενη λες και πηγα πρωτη μερα στη δουλεια μετα απο διακοπες.

Εχετε γραψει παρα πολλα , παω για διαβασμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα !!!!σημερα πηγαμε στην παιδιατρο για τον βηχα..εχει ελαφρια φαρυγγιτιδα κ απο κιλα ειναι 10κ..το τρωμε ολο το φαγακι!η καημενουλα εχει βηχα κ μεσα στον υπνο της βηχει κ ξυπναει κ ροχαλιζει ρε κοριτσια!!μια σταλια κοριτσακι κ να ακουγεται σαν να ειναι ο μπαμπας μας!πολυ την λυπηθηκα γιατι οταν της ερχοταν εβγαζε την πιπιλα να βηξει κ ,μετα γλυφοταν περιεργα γιατι μαλλον εβγαιναν φλεματακια.. :cry: μονο οτριβιν μας ειπε να βαζουμε κ ορο κ αν δεν μας φυγει σε 3-4ις μερες θα παρουμε σιροπι..

νανσυ σε ευχαριστω για το σιτε!!πολυ ωραια σχεδια εχει ο αδερφος σου..εντωμεταξυ κ αλλη φορα ειχα μπει σε αυτο αλλα που να φανταστω οτι ειναι ο αδερφος σου!

κατερινα χαιρομαι παρα πολυ που παει καλα η μανουλα σου!!οπως επισης κ για την νονα!!μπραβο κ σε σας κ στην νονα που δεχτηκε με χαρα!!!εφαγε ευχαριστα την μπανανα η μικρη νεραιδουλα ε?μπραβο στην κουκλιτσα μας!

ελενα :lol::lol::lol: για την συζητηση με τον αντρα σου!!

κατερινα μπραβο στον νικολα που τρωει τα φρουτακια!!να σου πω την αληθεια κοιτουσα κ για σενα να δω σαν θεμα με τον μικρο νικολα κ η αληθεια ειναι οτι δεν βρηκα..ισως αν πατησεις στο google to θεμα να σε βγαλει..

σοφια χαιρομαι που κ η μαρια σου ειναι καλυτερα!καλως τους δεχτηκες τους παππουδες σου!!

ανθη κ παλι μπραβο σου που συνεχιζεις θηλασμο κ δουλεια!!

λια γελασα με αυτο που λεγατε για το πουλι στο χερι!!! :lol::lol:

αριαδνη-σταυρουλα-ναταλια κ σε ολα τα κοριτσια μας σορρυ που δεν συνεχιζω αλλα το κεφαλι με ποναει κ παω να κανω νανακια με την μικρη αγκαλιτσα.την εχω στο κρεβατι μου κ ο ανδρεασ στον καναπε..θελω να ειμαι διπλα της..σας ευχαριστω κ παλι για το φορεμα!! :-*:-* καλο βραδυ σε ολες σας κ ονειρα γλυκα να εχετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

ντελφινακι το σαιτ δεν ειναι του αερφου μου ειναι πελατης απλα που χρωσταει πολλα..κ απο οτι εχω καταλαβει παιρνει τα στεφανα του κ τα βαφει κπουλαει τα στεφανα του σε καλυτερη τιμη για να μειωνεται κ το χρεος .γενικα κ ο πατερας μου κ ο αντρας μου εχουν παθει την οικονομικη κριση απο τα χρωστουμενα των αλλων

εχω απιστευτο σιδερο κ πρεπει να ξεκινησω..

τα μωρα εχουν γινει με την φρουτοκρεμα τρελες κουραδομηχανες..κ δεν ξερω μηπως φταιει το αβοκαντο..εκει που εκαναν μια φορα τη μερα τωρα τουλαχιστον 6-7 φορες το καθενα..κ εχουν μια μυρωδια μουρλια.. :lol::lol:

πασχαλιτσακια ευχομαι ο γολγοθας της μανουλας σου να τελειωσε..!!

λια μου περασε ο καιρος κ σιγα σιγα ολο κ καποια εγκυμοσυνη θα ερθει στην παρεα μας!ευτυχυχως που ηταν πολυ κουραστικη η τελευταια κ δεν θα ζηλεψω καθολου για να ζηταω 4ο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Μαρακι μου περαστικα στην Αννουλα σου!οσο για τα σταφανα κ εμενα τα ασημενια μου αρεσαν αλλα πιο πολυ ταιριαζουν τα χρυσα!φυσικα κ δεν θα δωσεις πολλα λεφτα για τα στεφανα δεν αξιζει!

Ανθη μπραβο σου που τα εχεις καταφερει τοσο καλα μεχρι τωρα με την φραουλιτσα σου κ τον θηλαμο!

Κατερινακι μονο ευχαριστα να μας λες απο δω κ περα!μπραβο για την νονα..οπως λες εχει σημασια να αγαπανε την νεραιδουλα κ να μην την ξεχνανε!ειναι πολυ σημαντικο να αποκτας πνευματικο παιδι!οσο για την μανουλα πραγματικα ευχομαι απο δω κ περα ολα καλα να πανε! κ να μην ταλαιπωρηθει αλλο.

Κατερινακι-καγκ μπραβο τον Νικολα που του αρεσουν τα φρουτακια του ολο κ περισσοτερο.οσο για το θεμα της βαφτισης θα το δεις εσυ.αν δεν βρες κ πολλα το αλλαζεις.

Βικακη μου σε καταλαβαινω οι ορμονες δεν εχουν επανελθει πληρως γιαυτο τα νευρα ειναι σε εξαρση..λιγο να μεγαλωσουν κ τα νινακια μας κ θα ειμαστε λιγο καλυτερα.τωρα εχουμε πολυ πιεση!

Αρι το μπισκοτακι μεγαλωσε πολυ.μπραβο που τρωτε το φαγακι σας!σου κανει κολπα το βραδυ..θα στρωσει μωρς..φαση θα ειναι.

Ελενα μια χαρα ειναι το Εβελινακι!

Θα πιουμε αυριο καεδακι!!!! :D

κοριτσακια δεν θυμαμαι κατι αλλο τωρα..θα τα πουμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα!Σήμερα πήγαν όλα καλά, το μπισκοτάκι κοιμήθηκε απο τις 9 μέχρι τις 7, ήπιε γάλα και κοιμήθηκε στο καπάκι.Αχ μακάρι να ήταν απλά μια φάση...Πάντως γενικά έχει αλλάξει πολύ, έχει γίνει πολύ πιο "ανυπομονη"και με σχετική γκρίνια,αν μπορείς να πεις κάτι τέτοιο για μωρό.

Χτές όπως σας είπα είχαμε μια ψιλολογομαχία με τον άντρα μου αλλά ένταξει, τί να τον κάνω που μου είναι ευαισθητούλης.Απλά προσάπθησα να του εξηγήσω ότι αν αργότερα δεν έχουμε κοινή γραμμή με το παιδί, θα έχουμε πρόβλημα.

Μαράκι περαστικά στην Αννούλα μας, ελπίζω να της περάσει γρήγορα.Και μένα με γαργαλάει ο λαιμός μου και ο άντρας μου έχει συνάχι, ελπίζω να το προλάβουμε.

Σόνια, τί καλά που σε βοηθάνε οι γονείς σου!Κουραστικά τα σεμινάρια αλλά τουλάχιστον ξεφεύγεις!

Κατερινάκι μπράβο τον Νικόλα με τα φρούτα.Όσο για το θέμα της βάπτισης, μάλλον μόνο σε τυπογράφο-γραφίστα, θα βρείς κάτι που να σε καλύψει.Εγώ όταν είχα ψάξει γι αυτό το θέμα, μόνο ένα link έιχα βρει, νομίζω στο είχα στείλει.

Αντωνίαααα, πως περνάς?Ειναι καλό παιδί ο Αναστάσης?Αυριο θα συναντηθείτε και με τα κορίτσια, ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
    • Κορίτσια εγώ δεν ήξερα για τα άλματα ανάπτυξης τι είναι.. πρέπει να δώσω σημασία σε αυτό; Εγώ βλέπω ότι εχει αρχίσει να στηρίζει το κεφαλάκι του και να γραπώνει πράγματα! Άλμα ανάπτυξης δεν είναι αυτό; Να ρωτήσω εσάς σας κοιτάνε πολύ ωρα στα μάτια; Εμενα μου φαίνεται με κοιτάζει λίγο.. Κατά τα άλλα οι κολικοί μας συνεχίζονται.. και δυσκολευόμαστε λίγο το βράδυ.. αλλά κάνουμε υπομονή..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...