Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια!

καλο ταξιδι αντωνια μας!καλα να περασετε!και να ξεχαστει ο τασουλης και να μη θελει όλο στηθος!!!!!!!

ναταλακι καλο διαβασμα!δεν σε ξεχναμε. ο στρατουλης πινει τωρα γαλα η κανει ακομη κολπα??

επειδη το θεμα ειναι φαγητο, εμεις τωρα προσθεσαμε πορτοκαλι, δεν μας αφηνει ακομη ουτε αβοκαντο ουτε ακτινιδιο! επισης τρωμε κοτοπουλο, κατσικακι, μοσχαρακι με πατατα καροτο στανταρ και αλλαζουμε μεταξυ κολοκυθι αρακα φασολακια αντιδια μαρουλι μπροκολο και φυσικα σελινο η μαιντανο καθε φορα. το απογευμα τρωμε φαρινλακτε νεστλε!

σημερα εφυγε η μαμα μου, τν εστειλα για τριημερο στο μπανσκο!για να δω το απογευμα που εχω μαθηματα, θα τα καταφερει ο αδερφος μου με τη βαλερια?(ο συζυγος δουλευει!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki mou teleiooooooooooo to prosklitirio :D

tony mou pare 2 mikra paixnidakia mazi sou sto aeroplano ;) min agxonesai ola kala tha pane ;)

natalaki kalo diabasma ;) kai kali epitixia ;) pote dineis????

ari mprabo sto mpiskoto pou den ksipnise :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι οντως ελενα πολυ κοκκινο εχεις!στα μπαλονια διαλεγω ροζ-ασπρο σπασμενο παγου-μπλε για τα αγορια..αν κ βλεπω πολυ σαμπανιζε θα εχει κ λιγο ροζ.κ οι μπομπονιερες τελικα μονο ροζ κ σαμπανιζε θα παρω γιατι ειναι 50τμχ το ελαχιστο η παραγγελια.θα μου βγουν 20ε τα 100 κ 2 κιλα κουφετα αλλα 20ε..δλδ οι μπομπονιερες μαζι με της μικρης θα βγουν 20+20+25=65ε κ 40ε τα προσκλητηρια. ολα μαζι κ τελειωσα με αυτες..

αριαδνη κ εγω ολο στις 2κοιμαμαι αλλα οχι για διαβασμα για κινεζικα.. :lol::lol: οσο για τα 40 προσκλητηρια θα σας στειλω κ σε σας!! :D

βασω κ κατσικακι ?μπραβο στην βαλιερα!!!αχ τι ωραια για το ταξιδακι της μαμας!!κ εγω θελω!!!!!!!!!! :D ειναι κ κοντα μας..

χριστινα :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chris teleia e? Egw elega oti den tha exw tosa polla stolismata kai gluka stin ekklisia giati oloi oi kalesmenoi tha erthoun kai sto magazi...opote elega na balw stin ekklisia mono fanarakia me ligo touli kai mpalonia kai to trapezi me tis mpomponieres gia megalous kai ta xwnakia gia ta mikra kai sto magazi ekei pou tha exw to trapezi euxwn na exw kai diafora zaxarwta kai fruit punch kai tetoia....

re koritsia h Ebelina tis teleutaies meres den thelei na faei katholou frouto...mou gurizei ti mouritsa tis apo tin prwti koutalia kai me to zori tis dinw oti faei...oute to 1/3 den trwei...enw eixe arxisei kai to etrwge olo... :(

Maria poies mpomponiers tha baleis telika??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μαναρες!! :D:D:D

Αντωνια ερχεσαι???Γιουπι!Καλη πτηση να εχετε,να ειναι ο Αναστασης καλο παιδακι.Ανυπομονουμε να σας δουμε! :D

Μαρια το προσκλητηριο ειναι παρα πολυ ωραιο!Οι πεταλουδες του πανε πολυ,μπραβο!

Απο μπομπονιε αποφασισες?

Η βαπτιση με θεμα φραουλα που βαλατε πολυ ωραια ειναι...

Κι εγω θα ηθελα να τα εχω τοσο ωραια στολισμενα και με διαφορα γλυκα κτλ.Αλλα με τετοι φτωχια και τα βασικα που θα εχουμε,εξω πεφτουμε...ακομα δεν ξερουμε τι θα κανουμε με φωτογραφο.Μαλλον χωρις βιντεο θα ειμαστε.

Χριστινακι οχι,δεν μου ηρθανε ακομα....αλλα ποναω εδω και μια εβδομαδα,και τον προηγουμενο μηνα ετσι εγινε...μια εβδομαδα πονους περιοδου και ηρθανε μετα...με μια εβδομαδα καθυστερηση δηλ.Και τωρα παλι τα ιδια.Δεν το εχω παθει ποτε αυτο πριν την εγκυμοσυνη(εννοω καθυστερηση με πονους περιοδου μαζι)

Ποσοτητα του δινω ενα μπολ γεματο.Απλα δεν ξερω αν του φτανει γιατι μου δινει την εντυπωση πως οσο του δινω θα τρωει.Αρκει να βλεπει διαφημισεις ή να ειναι απασχολημενος με κατι.Αλλιως γυριζει το κεφαλι και μου τραβαει το κουταλι..Με μπερδευει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, έχω να διαβάσω 6 σελίδες!! :shock:

Δεν ξέρω αν θα προλάβω αλλά ήθελα να σας γράψω τα καλά νέα μου.

Χτες ήπιε μητρικό από το μπιμπερό της nuk με την μητέρα μου. Είχε 80ml και ήπιε τα 60 δεν τον πίεσα παραπάνω γιατί το έβγαλα το συμπέρασμά που ήθελα. Απλά δεν του αρέσει το ξένο γάλα.

Κατερίνα καλή αρχή με την κολύμβηση. Εγώ λέω να πάω τον Απρίλιο όταν κλείσουμε τους 10 μήνες.

Κατερίνα όντως μου φαίνεται ότι θηλάζεις πολύ συχνά. Εγώ τώρα με τις τροφές τον θηλάζω μόνο πρωί και βράδυ. Ενδιάμεσα πίνουμε μόνο νεράκι αν θέλουμε. Πιστεύω ότι αργότερα θα τα βρεις σκούρα αν την θηλάζεις κάθε μία ώρα. Προσπάθησε να αυξήσεις τον χρόνο. Εμένα όταν γκρίνιαζει είναι είτε γιατί έχει χεστεί είτε γιατί πεινάει είτε γιατί νυστάζει αν θέλω να κερδίσω χρόνο τον βάζω για λίγο στο καρεκλάκι φαγητού και βλέπει ζουζούνια στο φαγητό δεν του βάζω πάντα ζουζούνια για να μην συνηθίζει και την τηλεόραση.

Πωπω βλέπω όλες μετράτε τις ποσότητες εγώ όλα με το μάτι τα κάνω. Ένα πιάτο να βγαίνει και αναλόγως την όρεξη του μικρού.

Συνεχίζω σε λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bουλι μπραβο,τελικα δεν εχει πρβλημα με το μπιμπερο.Μπορει να παιζει βεβαια και ρολο που του το εδωσε αλλο ατομο και δεν μυριζε το στηθος σου.

Καλα εγω δεν εχω μετρησει ποτε τιποτα απο ποσοτητες.Ουτε το γαλα ουτε κρεμες.Ποτε.Μονο με το ματι.Τι νοημα εχουν τα μλ και τα γραμμαρια?Κι εμεις αναλογως την ορεξη.

Χριστινιω τελικα τι θα κανεις με τη ''διατα'' του μικρου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stauro mprabo pou ipie o stratoulis...auto einai polu thetiko....an tou dineis kapoios allos apo mpoukali gia kamia bdomada deka meres meta tha sunithisei na pinei apo ekei kai tha mporeis kai tautoxrona na bazeis mia mikri posotita kseno mesa na to anakateueis mexri na mathei ti geusi!

Oute egw metraw posotites oute me frouto oute me fagito...mono me krema to apogeuma alla kai pali sto peripou...

Lia nai wraios o stolismos alla ontws gia na ta kaneis ola auta theleis polla lefta...alla an baleis proswpiki ergasia glitwneis kai para polla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπουλιτσες μου.

Σημερα σαν να εφαγε καλυτερα το αχλαδακι και ειμαι χαρουμενη :). Βεβαια εχω το κολπο με την πιπιλα, δηλαδη παω και καλα να της βαλω την πιπιλα στο στομα και με το που το ανοιγει της βαζω την μπουκια και μια χαρα ;);););) . Οσες δεν ανοιγουν τα στοματα δοκιμαστε το, πιανει!!!!!

Κοιμηθηκε και καλα το πουλακι μου και ξεκουραστηκα και εγω. Αυριο θα ερθουν τα πεθερικα μου και θα καθησουν μεχρι την Δευτερα, γιορταζει ο στρατηγος την κυριακη και θελουν τα ευχηθουν στο καμαρι τους απο κοντα! Να σας πω την αληθεια δεν εχω καθολου ορεξη για κοσμο και ειδικα να φιλοξενω αλλα δεν μπορω να πω τιποτα γιατι με βοηθανε παρα πολυ, οποτε κανω τουμπεκι :shock:

Ερωτηση : Αν τα μωρακια σας τα κανουν και αμεσως τα παρει ο υπνος, οπως τη δικη μου τωρα τα ξυπνατε για να τα αλλαξετε ή τα αφηνετε με τα κακουλακια? Ουτως η αλλως τη μερα δεν κοιμουνται πολυ.......

****************************************************************************************************************************

Τονινο εγω τον πριγκιπα που τον ειχα μαζι μου οταν πηγαινοερχομουνα στο νησι, ειχα μαζι μου το βιβλιαριο απο το μαιευτηριο και μια ληξιαρχικη πραξη γεννησης. ΠΑντα τα ξιδευα με ετζιαν και δεν ζητουσαν τιποτα αλλο.

Επισης αν δεν ειχε πολυ κοσμο το αεροπλανο ζητουσα να αλλαξω θεση για να μπορω να θηλαζω και με αλλαζαν, να το ζητησεις και εσυ!

Ελεναλντα ναι, τοσο συχνα θηλαζω, μονο αν ειμαι στη βεροια που την απασχολουν οι αλλοι και ξεχνιεται δεν τη θηλαζω ανα μια με μιαμιση ωρα. βεβαια αν ειμαι καπου εξω αν ειναι ανησυχη πανω στη μια ωρα της δινουν τσαι!

Γενικα η εβελινα με το φρουτο ειναι μαλωμενη!!!! Απο την αρχη :shock:

Λιουμπακι το στηθος πως ειναι? Δηλαδη ποσες φορες τη μερα θηλαζεις μεσο ορο? Για θυμισε μου προγραμμα φαγητου-θηλασμου? Η δικια σου η παιδιατρος ειναι οντως "του αργου" :lol::lol::lol:

Κοιτα τα μωρα ειναι σαν γατακια, οσο βαζεις θα φανε. Καλα ειναι να του βαζεις την ποσοτητα που πρεπει για την ηλικια που ειναι και αν δεν χορταινει θηλασε τον λιγακι. Εγω ετσι θα εκανα, απο το να του δινω μεγαλη μεριδα και μετα να μου τη βγαζει με εμετο :o

Εκανες κανενα τεστακι?

Χριστινιω πολυ καλο το λινκ! Θα το τυπωσω ;) Και εμας ετσι ειναι το προγραμμα, φρουτα, μετα κρεμα απογευματινη και μετα χορτοσουπα.

Μια χαρα με το προγραμμα :)

Κατερινουλα θα παρω και εγω μια ψηφιακη ζυγαρια, εχει απο βδομαδα το λιντλ. Αχ και εγω θα ηθελα ενα ακομη παιδακι, ενα ακομη κοριτσακι :D:D:D Αλλα με την κριση δεν το βλεπω βρε κοριτσια, νομιζω οτι δεν θα μπορω να προσφερω ποιοτητα ζωης στα παιδακια μου, εδω με 2 και φοβαμαι πως θα τα βγαζουμε περα οταν αρχισουν φροντιστηρια και σχολειο και σπουδες :(:(:(:(

Φανταζομαι οτι μεσα στη μερα δεν ζηταει γιατι εχετε πληρη διατροφη ε? Δηλαδη φρουτα-σουπιτσα-κρεμα......κανε διευκρινηση πλιζ.

Βιβικα περναει ζορια η μπουμπουκα :( ...η γλυκουλα μου, εσυ κανε αγκαλιτσες και υπομονη και θα περασει.

Τουλιπα.......ΤΕΛΕΙΟ ΘΕΜΑ και πρωτοτυπο.

ΜΑρακι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: για την κοιλια και τα παμπερς.

Μου αρεσει πολυ η ιδεα και τα χρωματα αλλα θα προτιμουσα να φαινεσαι εσυ καλυτερα ;)

Τοσο λιγο κοσμο θα εχετε? Μονο 30 προσκλητηρια?

Ναταλιτσα και εμας μας λειπεις πολυ, καλη επιτυχια και σε περιμενουμε :)))))))))))))))

Αρη μπραβο την μπισκοτουλα που κοιμηθηκε καλα :)

Σταυρουκο μηπως το ηπιε επειδη το εδωσε η μαμα? Δοκιμασε να δωσει η μαμα και το ξενο......Ισως δεν κανω καλα με τον θηλασμο αλλα αυτο βολευει για την ωρα. οταν θα μπουνε και οι υπολοιπες τροφες πιστευω οτι θα αραιωσουν.......βλεπουμε ;)

Κικιτσα, Βικουλινι, ΝΑνσυ, νενε, χτινακι, αφροδιτουλα, αλεκα, λιλικα, ανθουλι :-*:-*:-*:-*:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki nai den to thelei katholou...twra oute me to zori den mporw na tis dwsw...gurnaei to kefali sfragizei to stoma kai den trwei :(

Oxi ama exei kanei kaka den tin afinw se kamia periptwsi...den einai aparetito na ksupnisei an tin allakseis....egw pantws eidika me kaka oute lepto den tin afinw...ektos oti einai kako gia to pipi gia molunsi....den thelw na mou kokkinizei to popouli giati an sugkapsei talaipwreitai to kaimeno.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινιω!

Το φαγατε το αχλαδι σας!!

Εχετε γιορτες Κυριακη?Γιορταζει ο Χαμπικος??Να τον χαιρεσαι!

Κι εμεις εχουμε τον κουνιαδο μου,και την κολλητη μου.

Ε ναι με το φαι ετσι κανω,του δινω ενα μπολακι,δεν τον πιεζω αν δεν το θελει ολο.Και καμια φορα του συμπληρωνω θηλασμο.Σπανια δηλαδη γιατι δειχνει χορτατος.

Μεσο ορο ποσο να πω...αν εξαιρεσουμε μεσα στο υπνο του και οταν ξυπνησει το πρωι.γιατι εκει μπορει να θελει συνεχεια,οπως χτες(μαλλον κρυωνε),αλλες φορες μπορει να θελει μονο μια-2 φορες.

Μέσα στη μερα λοιπον(χωρια απο βραδυνο -πρωινο θηλασμο)πινει γυρω στις 3 φορες.

Τεστακι εκανα.Ολολευκο βγηκε! :) Ευτυχως εχω παρει τεστακια απο το hometest.

Τα κακα του τα βγαζω κι ας κοιμαται.Εκτος οτι μποει να συγκαει ΒΡΩΜΑΕΙ ΚΙΟΛΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια, απο το πρωι τωρα καταφερα να κατσω λιγο. Εχω ετοιμο το φαγητο του μικρου κοτοπουλο σημερα αλλα δικο μας δεν εχω κανει ακομα, λεω να φτιαξω κανελονια αλλα οχι με κιμα με λαχανικα μεσα.

Το πρωι του εβαλα και λιγο αβοκαντο δεν ηταν και ασχημη η φρουτοκρεμα που δοκιμασα εγω, ο μικρος παντως τα ιδια δεν εδειξε ουτε να του αρεσει περισσοτερο θυτε λιγοτερο :?:?

Βρε Αμαλια ε οχι και να τον ταιζεις μεχρι να κανει εμετο, νομιζω οτι οι ποσοτητες πρεπει να ειναι μεχρι 200 γρ καπου εκει βγαινουν τα 4 φρουτα απο μισα και καπου τοσο νομιζω βγαινουν και οι ποσοτητες στις κρεμες αν δειτε τις αναλογιες στα κουτια αρα υποθετω οτι καπου εκει πρεπει να βγαινει και το μεσημεριανο, απο κει και περα οσο θελει καθε μπεμπακι τι στομαχακια εχουν αλλωστε.

Βιβη σε κουραζει η μπουμπουκα σου αυτες τις μερες, ελπιζω να ειχατε ενα ηρεμο βραδυ και να ξεκουραστηκες. Καθε παιδιατρος οπως εχεις καταλαβει εχει το συστημα του εμενα μου ειπε απο τους 6,5 γλουτενη δημητριακα και ζυμαρικα δηλαδη. Και λαχανικα μπορεις σιγα σιγα να δοκιμαζεις και αλλα. Η τουλιπα πολυ ωραιο θεμα και ασυνηθιστο δεν ξερω αν θα βρεις ευκολα ποικιλια!

Χριστινα για μενα οσο δεν κινουνται δεν εχει νοημα το αν ειναι στρουμπουλο ή οχι ενα μωρακι, προβλημα θα ηταν αν ηταν στρουμπουλο και ολη μερα δεν σταματαει να κινειται.

Μαρακι ωραιο το προσκλητηριο και καλυτερα ετσι παρα το κειμενο πανω στη φωτογραφια που ελεγες παλιοτερα αν το ειχα καταλαβει καλα.και η τιμη πολυ καλη δεν το συζητω!

Ναταλιτσα καλο διαβασμα αντε λιγο σου εμεινε!

Αντωνια εγω πιστευω θα σε βοηθησουν αφου ταξιδευεις μονη με τα δυο παιδια, καλο ταξιδι και παλι!

Αριαδνη λες να εκανε δουλεια η αλοιφουλα ευτυχως ειχατε καλο βραδυ.

Ελενα μηπως βαρεθηκε την ιδια γευση κανε της καναν αλλο συνδυασμο....

Σταυρουλα αφου δεν εχει θεμα με τομπουκαλι δοκιμαζε να τα αναμιξεις σιγα σιγα να συνηθιζει την νεα γευση!

Κατερινα ναι εχουμε φρουτα μετα κρεατοχορτοσουπα και μετα κρεμα και χορταινει και πραγματικα προσαρμοστηκε και το στηθος και πλεον ολη μερα δεν εχω καμια ενοχλησει παρολο που τη νυχτα θηλαζει πιο τακτικα!! Παντως νομιζω οτι πρεπει να βρεις αλλον τροπο να την ηρεμεις οσο ευκολο και να ειναι το να προσφερεις κατευθειαν το στηθος γιατι δεν πιστευω οτι πειναει τοσο συντομα.Εισαι βεβαια και σε μεταβατικο σταδιο θα το δεις αυτο και οταν μπουν ολα τα γευματα. Βαλε την στο πατωμα με παιχνιδακια ή βαλε τον μεγαλο σου να της λεει κανα τραγουδακι ή να κοιτανε μαζι κανα παραμυθι οταν την εχεις στο ρηλαξ ειναι απιστευτο πως ηρεμουν και χαζευουν με τα μεγαλυτερα παιδακια στο σπιτι. Και εγω δεν μπορω να τον αφησω καθολου με τα κακα του, αν νυσταζει θα ξανακοιμηθει σιγουρα.

Αυτα πηγε δυο η ωρα κιολας :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!Κοιμηθηκα χτεσ 5 ωρεσ σερι :ymapplause::ymapplause:

Δεν ξερω γιατι εχει τοση γκρινια το νινακι μου,παντως σαλιακια πολλα δεν εχει :? ,ισωσ ειναι απλα απαιτητικη κ φωνακλου :D

Χαιρομαι που σας αρεσε η τουλιπα σαν θεμα.Ουτε εγω πιστευω οτι υπαρχουν πολλα για να βρω,αλλα ουτως ή αλλως θα κανω πολυ λιτα τα παντα,ολα τα ευρω στο γλεντι ;)

Εγω ποτε δεν μετρησα με γραμμαρια το φαγητο τησ :roll: ,παντα με το ματι.Πλεον ξερω ποσο τρωει και οκ.Και εγω ο=ταν νιωθω ικανοποιημενη σταματαω :D

Μαρακι παρα πολυ ωραιο το προσκλητηριο ;)

Ευτυχως εμενα σπανια κανει κακα στον υπνο της,ισωσ και δυο φορεσ μεχρι τωρα ,συμφωνω οτι δεν πρεπει να τα αφηνουμε καθολου

Λιακι χαιρομαι που ολα καλα με το στηθοσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω...

Λέλα και Άρι είστε τυχερές που τρώνε μέχρι σκασμου :lol::lol: Λέλα δεν έμεινες τελευταία. Εγώ πορτοκάλι θα βάλω μόλις κλείσει χρόνο. Βάζω μανταρίνι. Καλέ εννοείται πως θα έχεις βίντεο στην τελική βάλε έναν συγγενή σου ή φίλο σου να τραβάει :D:D

Εγώ έχω κάνει λίστα με τα λαχανικά και πρέπει να κάνω και με τα φρούτα για να καταλαβαίνω ποια του αρέσουν και ποια όχι. Πχ.υποψιάζομαι ότι δεν του αρέσει το σέλινο αν και δεν το αλέθω αλλά και το σπανάκι, όμως του αρέσει πολύ η ντομάτα, η γλυκοπατάτα, η πράσινη πιπεριά και το κρεμμύδι.

Βιβή δόντια θα είναι. Δεν θυμάμαι, θηλάζεις?

Κατερίνα-πασχα εγώ τον αλλάζω απλά δεν τον πλένω. Τον καθαρίζω με φυσικό ορό που έχω σε μπουκάλι και βαμβάκι πλακέ και του βάζω την πάνα. Τον πλένω το πρωί. Δυστυχώς η μαμά δεν μπορούσε να μείνει παραπάνω. Έφυγε σήμερα. Οπότε σήμερα θα δοκιμάσει ο σύζυγος ο οποίος τα παρατάει εύκολα με τον μικρό και έχω μία ανησυχία ότι δεν θα τα καταφέρει. Είναι αρνητικός πριν καν δοκιμάσει κάτι. :evil:

Εγώ βρήκα ένα σύστημα με το μεσημεριανό. Το χωρίζω σε 2 μερίδες, αν φάει την μία όλη δοκιμάζω να δώσω λίγο ακόμα αν όχι το αφήνω και μόλις ξυπνήσει από τον μεσημεριανό του ύπνο του ξαναδίνω και έτσι τρώμε ικανοποιητική ποσότητα. Την απογευματινή κρέμα την τρώμε κανονικά κι ας είναι σε σύντομο χρονικό διάστημα γιατί μας αρέσει και σκασμένοι να είμαστε από το φαγητό θα την φάμε όλη. :D

Συνεχίζω πάλι σε λίγο...

Κατερίνα-κανγκ κι εμένα έτσι ξυπνούσε περίπου είχε αυτά τα ωράρια και από τότε που του δίνω κρέμα πριν τον θηλασμό δεν ξυπνάει παρά μόνο στις 6 το πρωι για γάλα. Που να ξεκινήσω και το ξένο.

Επίσης, είμαι πολύ χαρούμενη γιατί το πρόγραμμά μας 2 μέρες τώρα είναι τέλειο και χτες που ήρθε η μανούλα μου κοιμήθηκα σαν πουλάκι (σχεδόν γιατί με ταλαιπωρεί ακόμα ο βήχας :evil: ). Τέλειο και από θέμα ύπνου και από φαγητού.

Α! ήθελα να σας ρωτήσω. Κυρίως τις κοπέλες που είναι στην ηλικία μας τα μωρά. Έχετε αλλάξει καθισματάκι αυτοκινήτου? Εμένα δεν χωράει πια εκεί μέσα. Είναι σαν να τον χώνω μέσα σε κουβά :lol:

Μαράκι τέλειο το προσκλητήριο. Μπράβοοο.

Αντωνία τον Αναστάση κοίτα μην ξεχάσεις πουθενά :lol::lol: Καλό ταξίδι να έχεις. Στην συνάντηση πρέπει να βγάλουμε φωτογραφία τους σωσίες :lol::lol:

Άρι δεν ήταν τυχαίο. Φαντάσου μια φίλη μου που είναι πιο μεγάλη τώρα η κόρη της μου είπε ότι την είχε βάλει και εκείνη στο δικό της δόντι όταν είχε πονόδοντο και κάνει πολύ καλή δουλειά :lol: Έτσι πρέπει να κάνουμε τα πειραματόζωα :lol::lol:

Ναταλία καλή επιτυχία να έχεις εύχομαι να μη πάει τζάμπα ο κόπος.

Έλενα κι εμένα ο δικός μου άλλες φορές τα τσακίζει και άλλες ούτε μπουκιά. Ψυχολογικό είναι? Τι να πω. Πάντως και τα δόντια είναι λόγος να χάσουν την όρεξή τους. Σκέψου εμείς από τον 6ο μέχρι τώρα βγάλαμε ήδη 6 και βγάζουμε κι άλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia thelw gnwmi giati exw mperdeutei me tosa pou eida....pio apo auta ta duo sas aresei gia dwro mpomponieras??

http://www.mpomponieradiko.gr/products/ ... A-bre001-2

http://www.dhgate.com/product/productdi ... 8ab85e1a4a

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stauro makari na einai apo dontia auto pou tin exei piasi giati den kserw ti na kanw...den trwei katholou frouto...diladi menei nustiki mexri to mesimeriano kai den kserw ti na kanw.

Ari auto to exeis dei? http://www.mpomponieres4you.gr/index.ph ... -15-detail

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμάμαι αν σας έχω πει το καινούριο μας κατόρθωμα. Έχουμε μάθει να σφυραμε. :lol:

Κατερίνα εγώ πιστεύω ότι πρέπει να αλλάξω γάλα γιατί μέχρι τώρα έχει δοκιμάσει πολλές διαφορετικές γεύσεις και έδειξε σε κάποιες να έχει ιδιαίτερη προτίμηση. Θα δούμε τι θα πει και η παιδίατρος. Ένα άγχος το έχω σήμερα με το εμβόλιο γιατί θα το κάνουμε βράδυ και είναι και Παρασκευή. Ελπίζω να μην γίνει τίποτα.

Βιβή αυτό "ισωσ ειναι απλα απαιτητικη κ φωνακλου" δεν υπάρχει ακόμα σε αυτή την ηλικία. Όταν έχουν κάτι συνήθως γκρινιάζουν. Ειδικά την νύχτα κάτι τα ενοχλεί πάντα.

Εγώ αντί για ζυγαριά θέλω να πάρω ένα θερμόμετρο ζαχαροπλαστικής. Δεν την παλεύω με τις θερμοκρασίες. :?

Έλενα για δοκίμασε να της βάλεις λίγο κρέμα σκόνη μέσα.

Εγώ του έβαλα σήμερα κάτι μπισκότα βιολογικά που είχα πάρει έριξα βραστό νερό και έλιωσε και λίγο ρυζάλευρο, άλεσα τα φρούτα και τα ανακάτεψα.Το έφαγε καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stauro 2 meres twra tis bazw krema banilia...katholou den thelei...simera itan h xeiroteri...me to zori efage 3 koutalies...diladi tipota :( tha dw mipws einai fasi...

ksexasa na pw, to sugkama molis ekopsa to rodi perase...

Stauro giati den kleineis ta rantebou sou prwini wra? Egw gia na min exw auto to agxos gia pureto mes ton upno tis otan exoume embolio tis zitaw na pame prwi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου δεν υπαρχετε!καλα ποτε γραψατε 11 σελιδες απο χθες που εχω να μπω!γι'αυτο πειραχτηκαν τα ματια μου.. :lol: σας διαβασα πεταχτα παλι,τι να κανω αφου ζαλιζομαι.μηπως πρεπει να παω γιατρο;αλλα το παθαινω οταν μπω στο λαπτοπ,γενικα δεν εχω θεμα αλλη ωρα.

πασχαλιτσακι μου τη θηλαζω πολυ συχνα για τους λογους που ειπες,θεωρω οτι ειναι η πιο ευκολη λυση που την κανει να ηρεμει.εγω προς το παρον δινω φρουτοκρεμα το πρωι κ κρεμα το απογευματακι.σε δυο μερες ξεκιναει παπατα καροτο.κ μετα απο λιγες μερες βαζω μοσχαρι.παντως εχω μειωσει τους θηλασμους γιατι παρολο που δε τρωει κ παρα πολυ μου φαινεται τη πιανει.δε καθεται τοση ωρα οπως πριν.

λιακι τι τεστ εκανες;ωορηξιας η εγκυμοσυνης;

μπραβο που το μπισκοτακι κ ο στρατουλης τρωνε πολυ φαι.αριαδνη το μπισκοτακι δε θα γινει παχυσαρκο γιατι δε φαινεται να εχει τη ταση.κ εμενα ο αντωνακης τρωει πολυ κ ειναι αδυνατουλης.ειναι το σκαρι του.(16.500 σε κιλα κ 1 μετρο).

κοριτσια θα μπω ομαδα να σας γραψω για ωραρια μπιλ.

οσο για το ονομα επειδη γενικα δε μου αρεσει να ειμαι στην αβεβαιοτητα κ επειδη δεν αλλαξαν καποια πραγματα ως τωρα(καποιες ξερετε τι εννοω)θα βγαλω τη πεθερα μου,αλλωστε μου αρεσει πολυ.θια σας γραψω στην ομαδα..

κατερινακι η αγγελικη σου ειναι αστερι,προσαρμοζεται σε ολα πολυ γργορα νομιζω,μου αρεσει πολυ ο χαρακτηρας της.νομιζω θα γινει ηρεμη δυναμη :D κ εγω θελω να παω τον αντωνη σε καποιο αθλημα.κ η κολυμβηση ειναι ενα απο τα υποψηφια.

αντωνια ειδα που εγραψες οτι η κορη σου βλεπει βιντεο απο γαμο κ τη βαπτιση της κ εμενα ο αντωνης καποια στιγμη συνεχεια τα ζηταγε,τωρα τα ξεχασε αν κ πιθανιν να τα ξαναζητησει.κ εγω μικρη ετσι εκανα.

πως θα ταξιδεψεις;με αεροπλανο;

παω ομαδα να σας γραψω στη συναντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ολα ετοιμα κατι τελευταια θα βαλω στην βαλιτσα κ την κλεινω!ναι ετσι θα κανω αμα εχει αδειες θεσεις θα τους πω να με βαλουν εκει!αυριο μεσημερι πεταω!θα παω το πρωι στην μαμα μου κ θα με παει εκεινη αεροδρομιο!

Σταυρουλα μπραβο τον Στρατουλη που ηπιε το γαλατακι οποτε ρωτα κ παιδιατρο για να το αλλαξεις!!!αχ σφυριζει :?::?: τι τελεια!!θα τον δω κ απο κοντα τον γλυκουλη!περιμενουμε νεα απο παιδιατρο!κ εμενα δεν μαρεσει να πηγαινω απογευμα στην παιδιατρο παιζει πολυ γκρινια κ στεναχωριεμαι μηπως ανεβασει πυρετο!

Ελενα απο το ροδι ηταν το συγκαμα τελικα :?: ευτυχως το βρηκες κ εφυγε..μαρεσουν κ τα δυο μπρελοκ ισως περισσοτερο το πρωτο!δεν της αρεσουν τα φρουτα της Εβελινας δοκιμασε ετσι που λες με κρεμα μηπως φαει καλυτερα!τελικα ολα τα μωρακια με το φρουτο εχουν θεμα!

Κατερινακι γιατι καλε κοροιδευεις την κορη σου με την πιπιλα κ χωνεις το φρουτακι!την καημενη!ευτυχως σημερα εφαγε καλυτερα!Κατερινακι γιορταζει ο αντρουλης σου την Κυριακη :?::?: δεν πειραζει θα χεις βοηθεια κ παρεα!δεν τον αφηνω καθολου χεσμενο τον αλλαζω κατευθειαν κ ας εχει κοιμηθει!

Βιβη ευτυχως κοιμηθηκε 5ωρο σερι η μικρη!μπραβοοοοοο!

Βικακη μηπως χρειαζεσαι γυαλια :?::roll::roll::roll::roll: γι αυτο σε πειραζει ο υπολογιστης!

Α Σταυρουλα καθισματακι δεν αλλαξα ακομα μεχρι 9-10 μηνων θα τον εχω σαυτο κ μετα θα τον αλλαξω!

Ναταλακι καλη επιτυχια θα περιμενουμε νεα σου.δεν σε ξεχναμε!

δεν θυμαμαι αλλα :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλσ μεχρι τον 3ο μηνα θηλασα :( .Δεν μου δειχνει δειγματα για δοντια ρε μαμωτο,δαγκωνει βεβαι τα παιχνιδακια τησ ....!Δεν ξερω τι εχει παθει,ολο τα βραδυ ξυπναει καθε μια ωρα σχεδον :shock:

και εγω πιστευω οτι ειναι μεχρι να βρεισ το γαλα που του αρεσει.Ποιο του δινεισ??Εμας το πρωτο που μασ ειπαν ηταν το γκιγκοζ,γιατι λεει μοιαζει πιο πολυ στο μητρικο.Μετα τησ εδωσα το νοβαλακ,μου λεγαν οτι δεν θα το δεχτει,γιατι δεν ειναι το ιδιο γλυκο,αλλα η μπουμπου μου μια χαρα το αλλαξε! :D Και τωρα τησ δινω το νεομιλ2

Ελενα εμενα μου αρεσει το πρωτο

αριαδνη μου,δεν κοιμηθηκε η μποιυμπου 5ωρο αλλα εγω :lol::lol: που βρισκομουνα στο σαλονι.Ο αντρασ μου επηξε μονοσ του χτεσ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα το πρωτο μπρελοκακι.Ειναι και ντοπιο! :lol:

Βικακι!!Τεστ εγκυμοσυνης εκανα.Μπορει να παρω και κανενα ωορηξιας για να τσεκαρω καθε μηνα οταν την αισθανομαι...για αντισυλληψη! :D

Αντωνια ολα ετοιμα!!Σε περιμενουμε!

Παω να διαβασω ομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diladi h kinezia den sas aresei e?

Elega epeidi itan kati diaforetiko me to fwtaki...

Koritsia pws to blepate auto to kupriako ston ant1??? Den katalabainw tipota! Dikio eixe o suzuks!

Thelwn na pantreutoume tse na kanouke kopelouthkia! :lol::lol:

Tony ti wraia pou feugeiiiis...zileuw! Wraia na allaksei ligo kai h psuxologia sou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
    • Κορίτσια εγώ δεν ήξερα για τα άλματα ανάπτυξης τι είναι.. πρέπει να δώσω σημασία σε αυτό; Εγώ βλέπω ότι εχει αρχίσει να στηρίζει το κεφαλάκι του και να γραπώνει πράγματα! Άλμα ανάπτυξης δεν είναι αυτό; Να ρωτήσω εσάς σας κοιτάνε πολύ ωρα στα μάτια; Εμενα μου φαίνεται με κοιτάζει λίγο.. Κατά τα άλλα οι κολικοί μας συνεχίζονται.. και δυσκολευόμαστε λίγο το βράδυ.. αλλά κάνουμε υπομονή..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...