Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΕΝΝΟΒΟΛΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ.. ΕΠ37


Recommended Posts

Καλημερα!!

Μιλησα εγω με Ντομ..καλα ειναι σπιτι καθισε για προσοχη...εχει λιγο βηχα αλλα το ελεγχει!!!

Μαρακι εξαιρετικα τα ονοματα!!!!εμενα μου αρεσει πιο πολυ το Αλεξανδρα :D:D

Μαρια καλα εχεις ακομα αναγουλες????τελικα το στομαχι μου ειναι απυθμενο :lol::lol: ακομα και αν δεν το πιστευει η Σωσω :lol::lol:

χθες βραδυ ο Νικος ειχε βγει με μια παρεα που κανονιζουν μια εκδηλωση για φαγητο και μου εφερε οταν γυρισε 11.30 δηλαδη 2 μπριζολες με πατατες...φυσικα τα τσακισα εκεινη την ωρα... :lol::lol:

Βαγκ μην ανησυχεις..ειναι η φαση που ειχαμε περασει εμεις τον Νοεμβριο και τον Δεκεμβριο..τσεκαρε το βεβαια αλλα μου θυμιζει τοτε που σας παραπονιομουν..επανηλθε η ορεξη του απο μονη της ξαφνικα και οχι μονο αλλα αυξηθηκε κιολας..και ο δικος μου τοτε ειχε χασει γυρω στο 1.5 κιλο :(

τωρα δηλαδη τρωεει και φρυγανιες με βουτυρο για πρωινο μετα το γαλα που δεν το ειχε κανει ποτε...

ευτυχως δεν εκανε πυρετο καθολου και σημερα πηγε κανονικα παιδικο και ορεξατος!!!

σηκωθηκα και με επιασε να κανω κατι δουλιτσες και τωρα ποναει η μεση μου :(:(

το μεσημερι φακες με σαλατα και το βραδυ θα φτιαξει ο Νικος πιτσες γιατι θα ερθουν και τα ανιψια :D:D

καλη μερα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν η μαμά μου είναι η αλεξάνδρα και το ελισάβετ θα το πάρουμε από τη μαμά του πεθερού. Η πεθερά είναι συνονόματή του πεθερού...... Τη γλιτώσαμε δηλαδή χαχα

Βαγκ καλά λέει η μαρ πάρε γιατρό και κάντε αναλύσεις. Γενικά. Ακόμη και καλλιέργεια ούρων. Τα πάντα!

Μαρ πόσο σε καταλαβαίνω με τους εμετούς! Εγώ πάλι σήμερα.....

Σας ευχαριστώ και τις ευχές!!!! :-)

Με έναν όνο σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο φεύγει ταξίδι o αντρέας. Που είναι του αγίου βαλεντίνου.... ΚλάΨω

Γενικά δεν κάνουμε ποτέ κάτι ουαουυυυ αλλά καμία όμορφη χειρονομία έτσι για τη μέρα

Λέω να του βάλω μία σοκολάτα λακτα η παυλίδης με ποτό κεράσι και μία κάρτα με ερωτόλογα στη βαλίτσα. Να τα βρει όταν την ανοίξει...... Με έχουν πιάσει οι ρομαντιλες μου......<3

post-15892-13873940081208_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία ιδέα Μαράκι να του το κάνεις....

Ούτε εμεις κάνουμε τίποτα ιδιαίτερο..τα δώρα έχουν κοπεί προ πολλού...Θυμάμαι το πρώτο χρόνο που γνωριστήκαμε μου φερε μια ορχιδέα μέσα σε ένα τετράγωνο βαζάκι...και γω του χα ζτο μαξιλάρι κάτι lactakia καρδούλες με γέμιση φράουλα που ήταν σε εορταστική κασετίνα τότε....

Αχ είστε και έγκυες και μιλάω για σοκολάτες...φτου μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θ ΣΑς διαβασω σε λιγο..

νανα τι να πω..δεν εχω λογια με το δεματακι σου..

ποσα ευχαριστω..αληθια..η μαρθα φοραει τα κοκαλακια για κολιε..κ στα ποδοα..καλα οσον αφορα το σκυοφακι κ τα τερλικια..

τελεια..σε ευχαριστω για ολα..πραγματικα!!

η ελενη καλα..φευγει μαλλον δσημερα απο μαιευτηριο με 1 μπομπιρα και αργοτερα τον αλλον..αλλα ολα καλα!!

φαγαμε..αρακα απο χθες κα εκμεκ καταιφι!θα σας διαβασω κ επανερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα πήρες;

ευτυχώς γιατί το είχα ένα άγχος...

χαίρομαι που άρεσαν!

και βασικά που άρεσαν στη Μαρθούλα... χαχαχα!!!

Μαράκι, πολλή καλή η ιδέα σου.

εγώ έχω απορία αν θα κάνει κάποια ευγενική κίνηση ο δικός μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι παπαρια κ αυτος ο βαλεντινος..κλασικα ξενερωτη..δε το συζηταΩ!!ΧΑΧΑΧ...το απογ θα παμε στην αντωνια..

σουπερ!!

οι μτξες μειωνονται σταδιακα στη μαρθα κα στη μπουμπου..

ο λευτ συνεχιζει συναχι..αλλα αυτο;ς δε μας νοιαζει..αντε ρε ο σπυρος..καλο μου παιδιακι!!!

καλε γιατι αδυνατιζει;;αλλο παλι κ αυτο!!

πως θα το φωναζετε μαρακι;;

αλεξανδρα η ελισαβετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα θα είναι το επίσημο.

Ναι μωρέ έτσι να γλυκαθεί λίγο που θα λείπει. Κατά τ'αλλα πιο παλια και μεις έτσι καμία σοκολάτα σας αυτές που λες μαρντ και συ κασετίνα! Μιαμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι μωρε μένει μέσα το μικράκι;

ελπίζω να βγει πολυ πολυ γρήγορα

Τις ευχές μου για καλη λοχεία και γρηγορα το μπεμπάκο τουςνα τον φερουν στο σπιι

εφτασε και η β σιγα σιγα Μαρια - καλε θυμαμαι τις φιλες μου εγκυες και μου φαινοταν οι ηταν εγκυες απο παντα - σε εμας ποτε περασε ο καιρος δεν εχω καταλαβει

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη αντε να ειχα κανει 3 -4 εμμετους - σε αυτη οταν μπηκα σον 60 σταματησαν οι πολλοι και ανα τα κτα χρονιακ διαστηματα κανω και κανεναν - τι να πω - τουλαχισον οπως λενε τα κοριτσια κραταμε σιλουέτα :D

εχασα 2 κιλα με χεσιμο και εμμετο :lol::lol:

4,2 ζυγιστηκα μετα τον εμμετο :D:D -ελπιζω να μην επηρεαζει ο μπεμπε - τιποτε αλλο και να μην μου βγει σαμιαμιδης

βεβαια εαν ζυγιστω χωρις εμμετο με δειχνει 6 πανω :D -κρατάω το 1ο

Οσο για ο Βαλεντινο

εχει ο αντρας Γεννεθλια -οποτε σημερα εφτιξα τηνουρτιτσα του - Εγω το εκανα το δωρο μου :D

Σωσω ουτε εμενα μου αρεσει σαν γιορτη δεν την γιορταζα ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω ο βηχας θυμαμαι ειναι φυσιολογικος στα βρεφακια αλλα δεν θυμαμαι μεχρι ποτε - και μεχρι να καθαρισουν τελειως οι πνευμονες απο ο αμνιακο μου ελεγε ο γιατρο τοτε αλλα δεν θυμαμαι ποσο τραβαει αυτο

Μακαρι να μην ειναι κρυωμα.

α τα καλλυντικα θα τα προωθησω και σε γνωστες μου αν θες και εαν τους αρεσουν ετοιμασου για παραγγελιες να βγαλεις και κανα φραγκο για τον κοπο σου ρε συ - γιατι να μην παρεις παραπανω χρηματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειμαι εγω για παραπανω χρηματα...ας βγαλω τα εξοδα μου κ δε με νοιαζει για παραπανω!!

λεφτα εχουμε..χαχαχ..

θα δουμε!!

κατσε να σας αρεσουν κ μετα μου λετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

ο Π ήταν δουλειά το βράδυ.

του έγραψα ένα "σ'αγαπώ" και του έκοψα ένα τριαντάφυλλο από τον κήπο μας και τα έβαλα στο μαξιλάρι του.

είναι εντελώς αντιρομαντικός... σε αντίθεση με μένα...

Μαράκι, εμένα αποκλείεται να μου αγοράσεο σοκολατάκια...

όποτε με δει να τρώω γλυκό με μουρμουράει... χαχαχα!!!

ο Α δεν πόνεσε άλλο τα δοντάκια του.

και η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες μέρες μου κάνει λίγες διαρροιες...

απότε είναι πιο πιθανό ο πόνος να ήταν από τους τραπεζίτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol:

τα γελια ειναι για τον Βαλεντινο!!!!

και εγω ξενερωτη...καλα ο Νικος δεν το συζητω.. :mrgreen::mrgreen:

τουλαχιστον γλιτωσα και την καμπυλη ζαχαρου..μου ειπε να μην την κανω αφου δε βλεπει κατι ανησυχητικο και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ολα οκ...

αντε με το καλο να βγει η Ελενη και τα 2 μπεμπακια!!!!

μια συναδελφος με αγχωσε χθες για τις αντδρασεις και τη ζηλια του 1ου παιδιου..βεβαια αυτη ειχε ενα κοριτσακι πρωτα..νομιζω οτι ειναι αλλιως με τα αγορια...

βρεχει συνεχως και κανει κρυο...

εχω διορθωμα... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσούλα κι εγώ αναρωτιέμαι πώς θα αντιδράσει ο μικρός.

τώρα τελευταία τον αναφέρει συνέχεια.

όταν δει κάτι μας λέει να αγοράσουμε και τον Μάριο ένα πιο μικρό.

έχει φορές που έρχεται και χαϊδεύει την κοιλιά μου, έχει φορές πόυ δεν τον χωνεύει.

προχθές τον είδα να παιδεύεται προσπαθώντας να φορέσει ένα παντελονάκι για μωρό 2 μηνών που φέρανε δώρο στον Α.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....να χαίρεστε και να σας χαίρονται οι Βαλεντίνοι σας....

Ζηλίτσες νομίζω εξαρτάται από το παιδί.Εμένα η μια μου ζηλεύει πολύ μόλις πιάσω την άλλη ή παίξω μόνο με την άλλη ή ένα παιχνίδι θέλει να το δει πρώτη ή καινούρια παπούτσια για την άλλη να τα φορέσει πρώτη.

Η μεγάλη μου πάλι είναι ζαμαμφου....πάντα όταν της δινω ενα μπισκότο ζητάει και για την αδερφή της ή οταν της βάζω χυμό περιμένει να βαλω ποτήρι και για την αδερφή της να της το πάει.Δίδυμα είναι και είναι τελειώς διαφορετικά...

Ζηλίτσες ίσως υπάρχουν τώρα για παλιμπεδίσματα δε ξέρω.Έχω ακούσει ζευγάρια που το αντιμετωπίζουν κι αυτό και άλλα πάλι που δεν παρατήρησαν διαφορά με τον ερχομό ενός νέου μέλους.

Για όλα να στε έτοιμες....χα χα..Υγεία πάνω από όλα και τα υπόλοιπα θα βρουν το δρόμο τους...

Και μεις μια από τα ίδια με το Βαλεντίνο,δε κάνουμε κάτι διαφορετικό...άντε να πάρουμε delivery κανά κινέζικο για αλλαγή το βράδι που θα κοιμηθούν τα μικρά...

Φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας...εδω πολυ βροχη το πρωι κ μετα ..τωρα δλδ ηλιο..πηγαμε τη βολτα μας..

βαλεντινος κ παπαρ...χχαχ...

γιυβαρλαΚΙΑ το μεσημερι..

πολυ διορθωμα;;

ρε παιδια οπου παμε θελει να παερνει κ κατι η μαρθα.,.

κ καθεται και χτυπιεται..

ζηλεις οχι ακομα..κατσε να θελει χερια το νεο μελος κ θα σου πω εγω ζηλιες..

εγω νομιζωοτι η μικρη θα τραβηξει πολλα..

βελακια στα ματια...γδαρσιματα χωρις λογο!

χαχαχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

Ο Νικοςαφαγιες -δεν του αρεσε ουτε του σχολειου το φαι ουτε το δικο μας -σουφλε λαχανικων και παρα πολυ ωραιο εχω να πω βγηκε

ενι γουει - τοστ με αυγο εφαγε

Κατα τα αλλα ολα καλα και πολυ πηξιμο στη δουλεια ευτυχως φευγω γιαι θα λαλισω με αυτα που ακουν τα αυτια μου

ηρθε σημερα μια για συνεντευξη για να με αντικαταστησει σε 1 μαθημα και ηρθε απλυτη - μιλαω σοβαρα με το μαλλι μες τη λιγδα και παρουσιαζε τις γνωσεις της και ελεγε οτι τοσο απλα δεν ξερει να τα κανει που κανουμε στο ιεκ - οκ κοπελια τραβα στο χαρβαρντ κοντεψα να της πω

Και εδω πολυ βραοχη εσε μεσα -μεσα θα κατσουμε και σημερα - δεν μπορεις να πουθενα χωρις να δωσεις φραγκα και δεν παει αυτη τη στιγμη

καλα οι θα τρωνε μπολικες μπατσες τα μικρα ειναι δεδομενο

λογικο και εγω με ην αδερφη μου -ειχαμε ρηξει επειρου καλους ξυλο

τι να κανεις μες τη ζωη ειναι ολα

και ο Στελιος και εμας εινι πολυ ζηλιαρης - σκατα να ζητησει αν φαει ο Νικος θα φαει και αυτος ετσι απο ζηλια -αφου οταν τους ταιζω ρωταει ο νικος εφαγε ή τονα φηνει παντα πρωτο να δοκιμασει για να δει τι θα κανει

Σωσω ο Νικος το καει αυτο που και που να χτπιεαι εαν δεν το παρουμε κατι αλλα δεν του περναει ον βαζω ιμωρια οπου ειμαστε

σιγα μην ον αφηζω να κανει οτι θελει -ας με λενε σκυλα - πραγματικα δεν με απασχολει καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

τι κάνετε;

πολλές απουσίες βλέπω...

ο Α πίνει νερό μόνο από μπιεμπερό!!!

στο σχολείο πίνει από ποτήρι.

παρ' όλ' αυτά, το παίρνει μαζί του στο σχολείο.

χθες που πήγε να τον πάρει ο Π, δεν υπήρχε μπιμπερό...

του λέω είναι η ευκαιρία μας!

το ζήτησε κανά 2 φορές αλλά μέχρι εκεί.

είπα στη δασκάλα, αν το βρει να το πετάξει.

εγώ, επίτηδες, δεν έχω κρατήσει ούτε ένα μπιμπερό.

πιο πολύ για να μην υποκύψει ο Π και του δώσει.

ο δικός μου δε ζητάει πράγματα... σε αντίθεση με μένα όταν ήμουν μικρή...

κι αν θα ζητήσει, θα διαλέξει μόνο ένα.

προχθές ήρθε η αδερφή του πεθερού μου από Αθήνα και πήγανε περίπτερο.

τον παρακαλούσε να διαλλέξει ό,τι θέλει κι αυτός πήρε ένα αυγουλάκι.

μόνο προχθές που πήγαμε τζάμπο για να του πάρω ένα πλέιμομπιλ... ήθελε 2 μηχανάκια.

ο μαλαγάνας... δεν έκλαψε ή φώναξε αλλά τι μου είπε;

μία για μένα και μία για τον μπαμπά...

επειδή δεν το κάνει συχνά, του πήρα και τις 2.

όταν πήγαμε σπίτι διαλλέξανε από μία.

μετά έρχεται και μου λέει: "μαμά θέλω και τις 2"

του είπα ότι πρέπει να ρωτήσει τον μπαμπά του και πάει και του λέει: "μπαμπά, μου τη χαρίζεις;"

και ήταν τόσο ευτυχισμένος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα βαλεντινες!

Μπήκα χτες εγραψα ενα κατεβατο δεν το πήρε και απο τα νευρα μου δεν ξαναμπηκα... :D

πήγα χτες στο γιατρό και η αποκόλληση απο μικρη εγινε μετρια!Τέλεια!Λόγω βήχα είπε ο γιατρος!

Εχω ενα βηχα απίστευτο!Του ειπα να μου γραψει μια βδομαδα οφ.

Απόψε δεν κοιμηθηκα ουτε 5 λεπτα!Απο το βηχα!Μια βδομαδα με παει γαμιώντας!

Τελοσπάντων...

Ελένη μου να σου ζησουν οι παλληκαροι!Καλη λοχεια να χεις!!!Ησουν παλληκαρι κι εσυ και τα βγαλες περα μεχρι τελους!Κι ας σε παιδεψαν πάλι οι κωλογιατροι!

Και ειχες και το κουραγιο να μπεις να μας γραψεις!Αλλη Σωσω απο κει!

Κορίτσια πολλα φιλια!Σας διαβασα ολες!

Πάω να δουλεψω να βγαλω ό,τι μπορω μιας και την αλλη βδομαδα θα λειπω!

Πιστευω να καταφερνω να μπαινω από το σπίτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera...σηκωθηκα κ πινω καφε..ηλιος..μπιφτεκια..

ντομ περαστικα!!δλδ η αποκοληση εγινε καλυτερη;;δε καταλαβα!!

αληθεια νανα ακομα πινει με μπιμπερο το νερο;;

πως κ το εχεις αφησει εσυ;;κανε τωρα πραγματα πριν ερθει το νινι.μετα ξεχασετο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...