Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΕΝΝΟΒΟΛΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ.. ΕΠ37


Recommended Posts

καλημερα...καλη βδομαδα...για το βιβιλιο δε ξερω μαντ!!

καλε να σας ρωτησω...τα παιδια σας κοιμουντια με μαξιλαρι η οχι καομα;;

χθες το πηρεα η μαρθα στο κρεβατι κ κοιμηθηκε..

δε ξερω αν επιτρεπεται...τι λετε;;

η μαρθα τελικα χθες το βεαδυ εφαγε τραχανα..και ρτης ηρθε μετα παο κανενα 2ωρο να ξερασει..κ την αλλη φορα με τραχανα ξερασε..τον ιδιο.κ μαλλον εχει χαλασει..ευτηχως δε τα εβγαλε χθες..εννοειται γαλα δεν της εδωσα..

θα παμε καροτσαδα μαλλον..

φτυσαει λιγο αλλα θα δουμε..

φασολαδα για σημερα και αυριο..τετ φευγω μαντρ!!

μαρκερ τι ειναι αυτο με τα σπιθουρια;;αλλο παλι κ αυτο;;

ασχετο αλλα ξεκινησα να πουλανε τα γαλατα νο 1 κ στο σουπερ..με τρελη διαφορα στη τιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαρντ δεν παμε θεατρο

προσωπικα δεν μου αρεσει ιδαιτερα το βαριεμαι -μου αρεσει το σινεμα και τους παω

το βιβλιο δεν το εχω διαβασει - αλλα το εχουν διαβασει πολλοι συναδελφοι - γενικα καλα λενε -οχι τελειο αλλα ευκολοδιαβαστο εαν κατααβαινεις.

Με μαξιλαρι κοιμουνται απο 1 ετους σωσω εμας

χωρις μαξιλαρι δεν μπορουν ιδιαιτερα και μαλιτσα με 2

τα βαζουν σε στιλ γ - το ενα καθετα στο αλλο ωστε να εχουν αγκαλια το ενα τουλαχιστον και πατα κατι να βρισκεται διπλα τους

αυτο με τα σπιθουρια δεν μπορω να καταλαβω

μου θυμισε τα δικα μου χερια -στο λυκειο με επιασε απο το αγχος μια ηλιθια αλλεργια οπου τα χερια μου κοκκινιζαν και εβγαζαν σπυθουρια που πονουσαν τοσο πολυ που τα αβαζα στην καταψυξη τα χερια-γινοταν χειροτερα οταν επιανα μεταλλικα αντικειμενα πλην του χρυσου.

Κατι αλλεργικο ειναι σιγουρα αλλα γιατι;

ελπιζω να του περασε και να μην χρειαστει να παμε γιατρο

Μαρντ ουτε εμας κανουν αποκριατικο παρτυ - σε κανεναν παιδικο

μονο τα μαζευουν και καλουν φωτογραφο να τα βγαλει.

Αλλα εαν τα βαζετε ολα εσεις τοτε οντως δεν καταλαβαινω γιατι να μην κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Βγήκε ο Βασίλης την Παρασκευή τελικά αν και φοβομουν τελευταια στιγμη εβγαλε κοκκινιλες γεμισε στο προσωπο και στο σωμα, φοβηθηκαν για αλεργια στην αντιβιωση αλλα τελικα ηταν απο τον πυρετο...

Μαρντιο μου απαγορευσε και ο γυναικολογος και η παιδιατρος να παω λογω εγκυμοσυνης εφοσον επρεπε να γινουν εξετασεις για τα παντα, μηνιγγιτιδα, πνευμονιοκοκκο, γριπη, Η1Ν1 κλπ.

Στο τσακ γλιτωσαμε την πνευμονια...

Τωρα ειναι καλα απλως ειναι η εβδομαδα αποκαταστασης οπως ειπαν.Να προσεχουμε γιατι εινα επιρρεπης να κολλησει καποια ιωση.

Γενικα ειπαν ο Μαρτης ειναι ο χειροτερος μηνας ιωσεων....

Εγω δουλεια, επεστρεψα...

Ο βηχας του μικρου ακομα κραταει αλλα σε μικροτερη ενταση

εγω μου περασε η μεση, μου περασε ο βηχας, μου περασε η αποκολληση αλλα κατι επρεπε να εχω οποτε εχω εδω και 4 μερες εναν τρελο πονο στο αυτι που πιανει ολο το νευρο:κεφαλι αυτι δοντι ρουθουνι , θα παω στον ξαδερφο ωρυλα δεν αντεχω αλλο....τα ντεπον δεν κανουν και πολλα...

Καλέ!Πριν λιγο με πηραν τηλ οτι κερδισα στο διαγωνισμο της Παρασκευης του Πρωινο μου πανες μπειμπιλινο!!!

Αχ τι χαρα! 150 πανες...

Τους ζητησα να τα μοιρασουν...6 συσκευασιες πανες βρακακια για τον Φανη και 3 συσκευασιες νεογεννητου :lol::lol::lol:

Αυτα ειναι...επιτελους χαμογελασε λιγο η τυχη μου...με ενα μονο sms κερδισα το διαγωνισμο... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρντιο το βιβλιο αυτο εχω ακουσει ειναι πολυ...πώς να το πω δεν ξερω...καταπιανεται με περιεργα σεξουαλικα γουστα...κανω λαθος;

Μια φιλη το ειχε παρει πριν καιρο και της αρεσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ντομ...φγια το βασιλη..για τις πανες...θα πηγασινει παικο η σπιτι;;;

τσακισα φασολαδα κ 3 κομματια κεικ..θα ξερασω..ελα ρε ντομ..ποναει το αυτι;;μα θα ηρεμησδεις ποτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο στο Μπιλακο

μπραβο και για το διαγωνισμο

μηπως ειναι ημικρανια; με ειχε πιασει στον 5ο για σχεδον 1 μηνα -ανυποφορο πραγμα -δεν ηξερα τι ηταν δοντι -ματι -μαυτη -ιλιγγος

τελικα ημικρανια ηταν -καλα θα κανεις να πας να σε δει

και εμεςι φασολαδα

και εγω σωσω 1 πιαταρα φασολαδα και 2 κομματια κεικ γμς τα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxax///μαζι φαγαμε ρε μαρκερ;;;ναι αλλα εγω σαυνεχιζω....οχι με κεικ..τελειωσε το κεικ..λεμε να παμε παιδοτοπο...να παρω κ τη μπουμπου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!!!

μάρκερ κι εμένα η 2η βαλίτσα μου άρεσε...

το προηγούμενο σκ κόλλησε ο δικός μου με την Ντόρα.

όλη μέρα ακούγαμε την Ντόρα!

αφού πηγα για ύπνο και έλεγα "ντ ντ ρ ντ ρ ντ ντόρα"

έχει 2 χρόνια σχεδόν που κοιμάται σε μαξιλάρι.

τα γάλατα νο1 πωλούνται σε σούπερ εδώ.

το φαγητό μας το έχουν δώσει από την αρχή της χρονιάς και εναλλάσσεται κάθε 4 βδομάδες.

παιδικά βάζουν μετά τις 4 και όχι κάθε μέρα.

γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη με το σχολείο.

έχου πολυ ωραίες δραστηριότητες.

είπα στη διευθύντρια να μου πει τιμή και για Α και για το βρέφος.

αλλά το λυπάμαι το βρεφάκι να πάει σε νηπιαγωγείο.

και όταν αρρωσταίνει ποιος θα το κρατάει;

αλλά αν ο Α δεν περάσει στο δημόσιο και αναγκαστώ να τον πάω στο ιδιωτικό δε θα με συμφέρει να πάω το βρέφος στην Ανθούλα...

χθες πήγαμε στον Πινόκιο...

ήταν ό,τι έπρεπε η παράσταση!

ήρθε την κατάλληλη στιγμή... χαχαχα!!!

ήταν και πολλή καλή δουλειά.

στο τέλος βγήκε και φωτό με τον πινόκιο... χαχαχα!!!

πήγα γιατρό σήμερα.

2300 το ζουζούνι.

αλλά πάλι είχε το χέρι μπροστά στο πρόσωπο και δε φάνηκε καλά.

έχει λακάκι στο σαγόνι!

χαχαχα!!!

πάλι μου είπε ότι θα γεννήσω πολύ γρήγορα...

δε θυμάμαι αν σας είχα πει...

στον Α μου είχαν χρεώσει (στην κλινική) 1 μέρα επιπλέον επειδή είχα πάει 10 λεπτά πριν την "αλλαγή" της μέρας.

εγώ δε θα το καταλάβαινα, αλλά μου το είπε η γιατρός μου και μου είχε πει να παραπονεθώ στον διευθυντή.

εγώ το έκανα.

στην αρχή δεν το δεχόταν αλλά τον πρόσβαλα με το γάντι...

στο τέλος μου είπε ότι στο επόμενο παιδί θα μου κάνει δώρο τη σουίτα της κλινικής.

εννοείται ότι δεν το είχα δώσει σημασία...

πριν λίγες μέρες τηλεφώνησε στη γιατρό μου και τη ρωτούσε για μένα...

του είπε ότι είμαι έγκυος και ότι σε λίγο γεννάω...

της είπε να μου πει ότι θα έχω δώρο τη σουίτα...

απίστευτο;

εννοείται ότι δεν έχω καημό τη σουίτα αλλά ήταν πολύ επαγγελματική κίνηση...

σε κιλά είμαι στα +13.

μα τι ανάποδη που είμαι;

να βάζω στην αρχή και να μη βάζω στο τέλος;

από την Παρασκευή που μου είπε η γιατρός ότι θα μείνω σπίτι... χαλάρωσα.

σταμάτησαν οι συσπασούλες και είμαι πολλή ήρεμη.

ο προϊστάμενός μου κόντεψε να μείνει...

σε μένα δεν είπε κάτι αλλά πήγε σε κάτι συναδέλφους και είπε "θα λυποθυμήσω... φεύγει η Αθηνά".

χαχαχα!!!

σε μένα είπε ότι "θα φανεί ο τόπος σου που θα φύγεις... στηρίζομαι πολύ πάνω σου γιατί γνωρίζεις πολύ καλά το σχέδιο"

είναι πολύ όμορφο να σου αναγνωρίζουν τον κόπο σου και να το εκτιμούν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!

Είχα β επιπέδου σήμερα! Όλα καλά!

Τα αμνιακα σούπερ.

Ξεκούραση συνεχίζω....

Χαχα ας γελάσω.... Για τη ξεκούραση. O διονυσακης με οστρακιά! Τι να πεις... Στο πρόγραμμα είναι όλα. Αλλά για μάρτη παιδικός καπουτ! Ε μαααααα!

Ντομ περαστικά φιλενάδα! Σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς. Και μεις χθες βράδυ μέχρι να δούμε τι έχει νοσοκομείο ειμασταν. Φακ.

Αλλά εντάξει καλά είναι τώρα. Εγώ τρελή κωλοφαρδία παίρνω τη ζιναντολ και με καλύπτει και o μικρός την ίδια παίρνει.

Νανά μου!!!!! Με έναν πόνο! Φτάνει o καιρός!

Άι στο καλό! Συγκινήθηκα. Πως περνάει o καιρός!

Σας διάβασα αλλά δε μπορώ να γράψω αλλά από το κινητό... Σας φιλώ! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα πολλα νεα μαζεμενα ηρθαν

ευχαριστω κοριτσια για τις παντησεις σας

εμενα μου αρεσει πιο πολυ το σκυλακι -λογικα σε κατι τεοιο θα καταληξω και λεω να παρω και στην κουμπαραμου που θα γινω νονα τετοια -αλλα θελει στρουμφακι και που να τη βρω; κατι θα σκεφτω στη τελικη θα παρω μπλε σκετη και θα κολλησω απανω αυτοκολλητο μου φαινεται.

2ον -νανα μου αρεσεις που ξεχωριζεις και το προσωπο :D

καλε εγω ουτε πως καθεται μεσα στην κοιλια δεν καταλαβαινω

δλδ ποσο τονπεριμενεται τον μπομπιρακο; κανα 3κιλο ε;

4 μηνων ειναι πολυ μικρο για παιδικο οντως αλλα εαν δεν γινεται αλλιως βρε νανα τι να κανεις; να σταματησεις τη δουλεια ή να πουληθεις; φυσικα θα κανεις και οικονομικα αυτο που σας συμφερει και βλεποντας και κανοντας -λογικα τα βρεφακια θα τα προσεχουν πιο πολυ

πατε θεατρο εσεις ναι το θυμαμαι - μπραβο - σας πηγαιε και η μητερα σου νανα;

εμενα και που με πηγαινε συνεχως εγω παλι το βαριεμαι.

α ρεσε σουιτα η νανα -αυτα ειναι - και κακος που δεν θα του το θυμιζες -μπραβο που το θυμηθηκε απο μονος του

Μπραβο βρε Μαρακι -η κοπελια σας περδικι -ετσι αυτα ειναι ωραια νεα -τιποτα κακο

Περαστικα σας - ασχημος ο Μαρτης οντως -θα ερασει ο σκατομηνας που θα παει

Εγω δε θελω να γεννησω -πειραζει;;; :lol:

καλε ειναι τοσο ωραια; πλατσουριζει αυτο περα δωθε -ησυχια -μια χαρα

πηγα τα παιδια παιδιατρο για τα σπυθουρακια

ιωση που περασαμε και δεν την καταλαβαμε λεει -τι να πω ετσι θα ειναι -ευτυχως δεν ειναι η κωλοαλλεργια μου γιατι ειναι ταλαιπωρια

δεν θυμαμαι να σας ειχα πει -ειχε βγαλει μια φουσκαλα απο το τρεξιμο ο Νικος στο δαχτυλο ή οποια ειχε φυγει το δερμα και δε λεει να κλεισει -εχει μολυνθει -την ειδε και αυτη -βαζουμε πουλβο απανω εδω και 3 μερες και μου ειπε να το συνεχισω και εαν δεν περασει μεχρι την πεμπτη να παμε δερματολογο

μετα τα πηγα απο τζαμπο -να χαζολογισουμε -κατι χρυσοσκονες πηρα να φτιαξω τν κατασκευη αυτη απο το μαμα http://familysponge.com/parenting/artki ... -down-jar/

αυτα τα ολιγα :D

καλα περασατε σωσω;

ναι μωλις το διαβασα λεω δε μπορει - μα ακριβως τα ιδια; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai enneoitai συνεχισα το ξεκοιλιασμα..

ξερεις..ρπσπαθω να αδειασψωω το ψυγειο τωρα που φευγουμε..χαχα...

ελα ρε μαρκερ..αληθεια;;ιωση;;τι σκατα;;μαρακι οστρακια,ε;;κτης ξαδερφης μου το παιδι στη ξανθη..τι να πω..ευτυχως καλυπτεσαι..

χρυοσυλα...οκ η καρτα..\

πηγαμε παιφοτοπο..η μπουμπου 1 χαρα..

εφαγε εκει..ηταν ησυχη..

αληθεια ρε παιδια με μεξιλαρι;;δε θελω!!

μπραβο ρε νανα που αναγνωριζει τη σουλεια σου..

σαπνιο πραγμα να το εκτιμα καποιος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι καλε σου φαινεται νωρις το μαξιλαρι;

μηπως εσυ δεν κοιμασαι με μαξιλαρι γι αυτο;

πχ εγω κοιμαμαι με τουλαχιστον 2 -μπορει και 3 -ασχετως εγκυμοσυνης ετσι;

1 στο κεφαλι μετριο γιατι βαζω το χερι απο κατω

1 στα ποδια αναμεσα και

1 πανω στο κεφαλι :lol: - μετα παιδιων αυτο :lol::lol::lol:

μπραβο που περασε ωραια η μερα σας

φτου φτου στο κοριτσι σας -ετσι να ειναι παντα

και εσυ μοναχη θα το τελειωσεις το ψυγειο; ελπιζω να μην εχεις και στη καταψυξη πολλα :D

ασχετο

τα σουτζουκακια μπαινουν καταψυξη με τη σαλτσα τους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε τσουπρες;;;

καλε τι αρρωστιες ακουω παλι!

ρε ΜΑρακι... οστρακια;;;!!!!!!! εχω χρονια να την ακουσω! δεν ειναι στα εμβολια;;; αντε να μη μιλησω παλι και με βγει τ'ονομα για το ποιοι μας τα κουβαλανε.... αντε.....

Ντομ περαστικα και σε σας... αντε να ηρεμισετε...

Νανα θελω να δω φωτο απο τη σουιτα!!!!

Μαρντιο ταξιδακι ετοιμαζετε;;;; με το καλο!

Μαρκερ και εσεις;;;;; φτανει!!! οσο για το οτι δε θελεις να γενησεις... συμφωνω!!!!! κατσε εκει μεσα καλο μου που περναμε ολοι καλα!!!!!

θα γραψω τη συνταγη για τα μπισκοτα μετα...

εμεις.... το απογευμα πηγαμε στη φιλη μου την κομωτρια και καναμε μαλλια με τη μαριαννα. της τα εκοψε καρεδακι τελεια!!!!! εδειξε κοριτσακι! εγω ριζα και κουρεμα. και παλι δε με πηρε λεφτα γιατι θα τη δωσω πραγματα για το μωρο οταν με το καλο γενησει.... την ειπα οτι με κανει να νιωθω αβολα αλλα ηταν ανενδοτη! θα την κανω σιγουρα καλο δωρο για τη γεννα να την ευχαριστησω...

ο Σπυρος παλι μυξες+μπουκωμα=βηχα! γιατι Θεε μου;;;;; απο αυριο εχω αδεια... οποτε εχει καποιος απο τους δυο μας αδεια τα μικρα αρρωσταινουν!

αντε, μπορει να τα λεμε και πρωινες ωρες τωρα με την αδεια...

α! ποια ρωτησε για μαξιλαρι;;; εχουν και τα δυο τα μπεμπε μαξιλαρακια ακομα, ο Σπυρος το κοιμαται μονο το μεσημερι (!) το βραδυ το θελει να ειναι στο πλαι(!) και η Μαριαννα κοι χρησιμοποιει σχεδον κανονικα. αλλα και τα 2 κοιμουνται 90%μπρουμιτα, ετσι μπουκωνουν και περισσοτερο οι μυτες τους.... τι να πεις.. οπως βολευεται ο καθενας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΙΣΚΟΤΑ

1πακετο βουτηρο, οχι βηταμ

3 φλυτζ αλευρι κοσκινισμενο

11/2 φλ ζαχαρη (1αχνη κοσκινισμ+1/2 καστανη η κανονικη)

3/4 φλ κακαο κοσκ

1κουτ γλ μπέικιγκ

1/2 κουτ γλ αλατι

2 βανιλιες

2 κροκους+1 ολοκληρο αυγο.

χτυπαμε στο μιξερ το βουτηρο + ζαχαρη.....+αχνη+αλατι.....+αυγα +κακαο....+βανιλιες +αλευρι με μπέικιγκ.

στο τελος τα δουλευουμε με το χερι αν κωλωνει το μιξερ... μεχρι να γινει λεια και να μην κολαει

με διαφανη μεμβρανη στο ψυγειο.

το ανοιγουμε σαν φυλλο 4-5χιλιοστα και κοβουμε με κουπ πατ σχηματα και τα βαζουμε στο ταψι σε λαδοκολα.

αν δενεχετε κουπ πατ ή βαριεστε, στο ζυμωμα το πλαθετε μπαστουνι και μετα το βαζετε ψυγειο και οταν σφιξει καλα το κοβετε φετουλες.

ΠΡΟΣΟΧΗ. πρεπει να το δουλευετε γρηγορα γιατι αν ζεσταθει κολαει και δυσκολευει

απο πανω μπορειτε να βαλετε χρωματιστη τρουφα με ενα κουταλακι και να την κολησετε.

ψησημο 10λεπτα 170οC προθερμασμενο.

εγω με τα σχηματακια που εχω βγαινουν καπου 125 κομματια δηλ 3 λαμαρινες φουρνου.

ΙΔΕΑ!

με τα 2 απσπραδια που περισσευουν κανω μαρεγκες!

τα χτυπαω στο μιξερ να σφιξει μαρεγκα, ριχνω λιγη λιγη 1κουπα κοσκινισμενη αχνη και μια βανιλια και ετοιμη!

με 2 κουταλια βαζω μπαλακια μπαλακια πανω στη λαδοκολα και γεμιζει μια λαμαρινα φουρνου.

ψησιμο 1ωρα (ισα να παρουν ενα πολυ ελαφρυ μπεζ χρωμα ισα που να φαινεται) 120οC αερα και τα αφηνω χωρις να ανοιχτει ο φουρνος για 2-3 ωρες μεσα και μετα.. λιωνουν στο στομα!

αν προσθεσετε και καμια σταγονα χρωμα ζαχαροπλασικης και τα βαλετε σε χωνακια... ετοιμα τα ψεφτικα παγωτα που πουλανε!

η Μαριαννα οταν τα τρωει λεει οτι τρωει παγωτα!

καλη ορεξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα....

βρε βρε τι εγινε;εγω το ανοιξα το μαγαζι; πώς το παθε η Νανουκα!

Συγχαρητηρια για τη σουιτα...οταν λεει δωρο τι εννοει;στην τιμη του δωμ.που ειχες; ή τσαμπα η διαμονη;δε νομιζω ε;

καλε εμεις με την Ντορα ειμαστε κολλημενοι εναμιση χρονο...στο τσακ τα καταφερα να μην κανω την γενεθλια τουρτα με ντορα επανω και τον εψησα για μπομπ σφουγγαρακη...ε μα ντροπη αγορι πραμα να ειχει τουρτα ντορα

:D (θες ντιεγκο αγορι μου;οχι ντορα θελω... :? )

Σωσω καλο ταξιδι...καλα σου λεει ρε η Μαρκερ για την καταψυξη...λες και ειναι αναγκη να καθαρισεις το ψυγειο με αυτον τον τροπο...

Μαρντιο κορες μας ελεγε η Σοφη...πού ειναι αυτο το κοριτσι μωρε....ωραιες φωτο παρεπιπτόντως αν και με καθυστερηση...

Μαρακι εγραφες οστρακια και κουφαθηκα...θυμηθηκα τις παλιες που λεγανε πως κινδυνευει το εμβρυο να γεννηθει με ανωμαλιες και αλλα τετοια...αλλα τωρα εχει προχωρησει η επιστημη...παιρνετε ζιναντολ και οι 2 ε; ειναι και ο Βασιλης στην παρεα σας...μονο που πρεπει να εχει απαισια γευση απότι καταλαβαινω απο τον κακομοιρη, τον κυνηγαμε για να του τη δωσουμε και τον μαγκωνουμε...

Μπραβο που ειναι καλυτερα τα αμνιακα...μπραβο και για τα αποτελεσματα της β επιπ.

Βαγκ κι ο Βασιλης με μαξιλαρι μεγαλο κοιμαται αφοτου πρωτομπηκε σε μονο κρεβατι αλλα θελει απαραιτητως και ΄΄το μικρο μαξιλαρι΄΄ ενα μικρο που του ειχα παρει απο σποντα παλια και εχει γινει φετιχ :D στον καναπε οταν αραζει καμια φορα και για τσισα που τον παω με αυτο...

Ωστε το μπρουμυτα ενισχυει το μπουκωμα ε; δεν το ειχα συνειδητοποιησει...μα αφου τα περισσοτερα μπρουμυτα κοιμουνται με τουρλωμενο κωλο... :lol:

Μαρκερ αυτα τα σπυρακια μπορει να ηταν καποια παιδικη αρρωστια;πώς ειναιο απο ιωση που δεν καταλαβατε;να πω οτι εκαναν υψηλο πυρετο και γιαυτο βγηκαν...

Χρυσουλα πού εισαι;

Ελένη ολα καλα;παουερ;

Εγω τελικα ιγμοριτιδα...ακουστα την ειχα δεν ηξερα...αλλα γιαυτο ποναω σε τοσο μεγαλη περιοχη, ειναι το ιγμοριο...οπως μου εξηγησε απο πού μεχρι πού φτανει...κλαρισιντ παιρνω ας την πληρωσα, δεν την ξαναπαταω με τα κωλογεννοσημα, ντεξαρινα μου δωσε, ο γιατρος μου δεν επιτρεπει γιατι κανει λεει αγγειοσυσπασεις αλλα δε θα τον ακουσω σε αυτο, ο ωρυλα ειπε να ριχνω μπολικο γιατι ετσι θα ξεμπουκωσω να φυγει σιγα σιγα το υγρο και για τον πονο μονο ντεπον...ξερετε δεν μπορουμε τιποτα αλλο...

αυτος ο πονος δεν παλευεται...ενας συνεχης πονος που σε τρελαινει...τελοσπαντων...ζω για τη μερα που δε θα χω τιποτα...που δε θα ποναω αει συχτηρ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από την αλλη παλι καλα...φοβηθηκα για κανα φρονιμητη και πώς θα τον εβγαζα στην κατασταση μου...

Ηθελα να σας πω για το Βασιλη οτι εχει αυτο το υγρο στο αυτι απο τις συνεχεις ωτιτιδες που δε φευγει ευκολα για τι εχει μεγαλα κρεατακια και μου εχει πει ο ξαδερφος ωρυλα οτι ειναι το καλυτερο περιβαλλον για μικροβια και ιωσεις και πρεπει να κανει επεμβαση για αυτο και αφαιρεση στα κρεατακια για τι αν δεν την κανει γυριζοντας στον παιδικο θα ξανακολλησει...εννοειται οτι του προκαλει και βαρυκοϊα...

Ενας αλλος ωρυλα στο Ιασω που τον ειδε οταν ηταν την περασμενη βδομαδα ειπε οτι δεν ειναι κατι που χρηζει αμεσης επεμβασης και οτι αυτος θα αφηνε και το καλοκαιρι να περασει...ετσι κι αλλιως λεει την κανουν σε μεγαλυτερα παιδια...

σας εχει τυχει κατι τετοιο;εχετε ακουσει απο κανα γνωστο; η Φροσω κατι ειχε κανει στο ενα διδυμακι αλλα δε θυμαμαι τι ακριβως και μου ειχε κανει εντυπωση που βγαινοντας απο την επεμβαση το παιδι ειχε αλλαξει η φωνη του...εσεις το θυμαστε;

α και κλεινοντας για να κοκορευτω κι εγω σαν κουκουβαγια να σας πω οτι ο Βασιλης ειναι αστερι στη γεωγραφια...

εχει κολλημα με το χαρτη (η αρχη εγινε με το δελτιο καιρου :D ) και ξερει που ειναι ακομα και η Θασος τα αντικυθηρα, η ελαφονησος και το αγιον ορος!

Αγαπημενο μας νησι η Ικαρια

α και η Ναξος που βγαζει καλες πατατες και καλη γραβιερα :D

τωρα εχει πιασει το χαρτη της Ευρωπης και τον κραταμε με το ζορι να μην πολυπιανει τον παγκοσμιο και μπερδευτει χειροτερα...

Α!Μαρκερ επειδη ημουν και λιγο ζαλισμενη τις αλλες μερες τι βαλιτσα ηταν αυτη; μπομπονιερα;τι μεγεθος ειχε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

βαγκ ωραια αδεια βρε θα περασεις -εγω βαραω εγκεφαλικα οταν εχω αδεια και αυτα ειναι αρρωστα -μα καλα μου η προηγουμενη βδμ τι ειχε;

οσο για το δωρακι σε βρισκω σωστη -αφου δε θελει ναπρει λεφτα καλα κανει η γυναικα -εσυ το καλο σου να το κανεις

μεγεια και το μαλλι και στις 2

τη συνταγη θα την κανω σιγουρακαι τα μαρεγκακια τα κανω μακααρον συνηθως αλλα θα τα δοκιμασω και σκετα οπως λες

μακαρι να μην συνεχισουν οι μυξες σας

ντομ δεν μου ειπε και δεν ρωτησα μη σο πω -μο ειπε οτι το βγαζουν στο τελος των ιωσεων καποια παιδακια και δεν πολυεδωσα σημσια -μου φτανει που ειπε τελος και οχι η αρχη :D

εχουμε μυξες φουλ πρασινουλικες -μαλλον αυτο εννοει -οτι πεασαμε καποια ιωση στο ποδι και δεν το πηραμε χαμπαρι. λγικο το βρισκω

οσο για τα κρεατακια

οσους ξερω που ειχαν οι γιατροι ειχαν πει τα γιατρο στο ιασω

μονο στην περιπτωση που ηταν επικυνδινο για τη ζωη του κανουν την επεμβαση πριν τα 4 χρονια γιατι συνηθως περναει απο μονο του. εχουν κανει ακι τα 3 ανηψια μας -οντως η φωνη μετα αλλαζει -γλυκιενει

ο ενας ανηψιος μας την εκανε 2 χρονων γιατι εκανε απνιες - μελανιαζε στον υπνο- εκανε κοτιζονες ενεσιμες γιανα μπορεσει να κομηθει το παιδακι κανονικα.

το ντεξα το παιρνω - ενα θα σου πω πεινω νερο στο ονομα του - αλλα συμφωνω με το γιατρο σου οτι δεν κανει να το παρεις. και ο γυναικολογος μου και ο ωριλα μου (που πεινω παλι νερο στο ονομα του) -μου ειπαν και στις 2 ργκυμοσυνες οτι δεν κανει -εχει κορτιζονη και ειναι οντως αγγειοδιασταλτικο. αστο καλυτερα -ορο φουλ στη μυτη και φισιομερ. Αντιβιωση μονο αμοξιλ μου δεινανε και οι 2 γιατροι -καμια αλλη. λογικα δεν νομιζω οτι παιζει ρολο η αντιβωση τοσο πολυ πια.

περαστικα σας οικογενειακως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου αρεσε το βαλιτσα μπομπονιερα :lol::lol:

οχι καλε - ελεγα αντι για τις κλασικες βαλιτσες στη βαφτιση να του παρουμε αυτου ια κανονικη παιδικη βαλιτσα και εβαλα 2 σχεδιακια που μου αρεσαν να μου πειτε γνωμη

η ντορα και εμας τους αρεσει αλλα κλασικα θα μπορουσαν να βλπουν ολη μερα τι αλλο ; μακουιν :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Ντομ μπράβο στο αγοράκι σου και περαστικά του...Θα γίνει ταξιδευτής να γνωρίσει όλο το κόσμο αφού του αρέσει από τόσο μικρός!

Μαράκι μπράβο για τη Β επιπέδου και περαστικά στο Διονυσάκο!

Νανά με το καλό..μπήκες στη τελική ευθεία...

Στον παιδικό μας σύγχυσαν ακόμα πιο πολύ χθες.Γιατί ρωτώντας τη δασκάλα τους το μεσημέρι γιατί δε κάνουν πάρτυ αποκριάτικο ανοιχτό και για τους γονείς ένα απόγευμα μας είπε ότι δεν τους βγαίναν οι μέρες.Το Σαββάτο λέει αυτό παντρεύεται η μια δασκάλα,τη Κυριακή είναι η αποκριάτικη γιορτή της κόρης της δικής μας δασκάλας και το άλλο ΣΚ οι αποκριάτικες γιορτές των παιδιών της διευθύντριας.Και φυσιολογικά της λέμε :μα καλά τα δικά σας παιδιά θα κάνουν γιορτές σε δημόσια σχολεία και θα πάτε να τα χαρείτε και μεις που σας πληρώνουμε κιόλας δε δικαιούμαστε να χαρούμε τα παιδιά μας σε μια σχολική γιορτή;;;Εντάξει δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο αλλά αυτά τα μικρά μένουν...Και στη τελική ας το καναν μια καθημερινή απόγευμα γιατί έπρεπε ΣΚ;;;Και μου λέει μα δε θα είναι κλειστή η γιορτή μπορείτε να έρθετε,δε μπορείτε λέει να πάρετε μια ώρα άδεια από τη δουλειά σας;;;Κουφαθήκαμε βασικά...Δηλαδή θα ζητήσω μια ώρα άδεια για να πάω στην αποκριάτικη γιορτή του σχολείου ενώ δε δίνουν ούτε μια ώρα για να πάμε στο γιατρό;;;Τέλος πάντων υγεία...έτσι κι αλλιώς θα πάμε σε πάρτυ που θα κάνει ο παιδότοπος.

Αυτά...

Σωσω καλό ταξίδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Όχι η οστρακιά δεν είναι παιδική αρρώστια ούτε εμβκλιαζομαδτε για αυτή.

Είναι o γνωστός στρεπτόκοκκος στον λαιμό. Αμυγδαλίτιδα που οφείλεται δηλ. σε στρεπτόκοκκο.

Είναι επιδημία πάντα τέτοια εποχή.

Το όνομα πάντα όμως πανικοβαλλει.

Η ερυθρά είναι η επικίνδυνη

Γι αυτό και περνούμε αντιβίωση στην οστρακιά. Ενώ στις παιδικές αρρώστιες όχι.

Οστρακιά μπορεί να ξαναπερασεις φυσικά.

Καλά είμαστε. Αρχίζουν και πέφτουν τα εξανθήματα o πυρετός τέλος. Εγώ καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα..

σας εχασα λιγο...

Ντομ περαστικα να ειναι ολα και παντα γερός ο βασιλης!!!

και αστερι στη γεωγραφια.. :D:D

και εσυ να κανεις ο,τι σου λεει ο γιατρος σου!!! :D:D:D

Μαρακι μπραβο για τη β επιπεδου!!!περαστικα στον διονυση...καλα τωρα ετυχε αυτο???

Νανα για τη σουίτα λογια δεν εχω...πολυ σωστο τον βρισκω τον διευθυντη...

και ακομα πιο σωστο τον δικο σου διευθυντη...ειναι σημαντικο να σε αναγνωριζει..ειναι αλλωστε κιντηρο παραγωγικοτητας...

Σωσω καλα να περασετε!!!!!μια χαρα η μπουμπου..βολτες ηθελε και γκρινιαζε... :lol::lol:

μαξιλαρι κανονικο απο περυσι..το μπεμπε το κοψαμε στα 2.5 περιπου..κοιμαται στο πλαι ή μπρουμυτα...

Μαρδιο ετσι ειναι αυτα...πρωτιστως τα δκα τους παιδια...και σε εμας κλειστο το παρτυ...την τελευταια Παρασκευη το πρωι....στολη δεν του εχω παρει ακομα :?:?

αλλα δε με νοιαζει για να ειμαι ειλικρινης...θα παμε σε κατι αλλα παιδικα αποκριατικα που οργανωνουν οι παιδοτοποι και εδω...

ο δικος μου κολλημα με τον μπομπ τον σφουγγαρακη...

Μαρια εγω θελω να γεννησω...οσο τον εχω στην κοιλια φοβαμαι μηπως συμβει τιποτα...

Βαγκ μεγεια τα μαλλακια σας!!μπισκοτα κραταω τη συνταγη για μετα την εγκυμοσυνη :lol::lol:

ελπιζω να μην εχει τποτα σοβαρο ο Σπυρος..ελεος αυτος ο χειμωνας...

εδω τα ιδια..με τη δουλεια εχω κουραστει..ειμαι στη μεση των επαναληψεων αλλα τα διαγωνισματα καλα κρατουν και καθε μερα γυριζω σπιτι βραχνιασμενη...

ο Θ πλεον στον παιδικο λεει και τα κακα γιατι πριν τα κουβαλουσε σπιτι :lol::lol: η αληθεια ειναι οτι εχει ωριμασει πολυ σε σχεση με το φθινοπωρο... :D:D

εχει φοβερο καιρο..ο Νικος πανε με το σχολειο εκδρομη και μετα θα πανε σε μεζεδοπωλειο με συναδελφους.. εμεις θα παμε για φαγητο στη μαμα μου...!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα

Στα πεταχτά μπήκα δεν έχω διαβάσει τίποτα . Ο μικρός εχθές εμετούς , σαλόνι, μπάνιο , καναπέδες, μαξιλάρια , παπλώματα

Η πεθερά μου χάλια κι εκείνη στο κρεβάτι με πυρετό

Εχω να κοιμηθώ νορμάλ πολλές πολλές μέρες και νυστάζω πολύ

Ελπίζω να είστε καλά Σας φιλώ και σας αγαπώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι παθατε ολοι;

πωπω το βλεπω να κοντοζυγωνει το κακο

περαστικα σας και στον παιδαρο σου ζζ

τα δικα σας οριμαζουν τα δικα μου σκυλιαζουν :lol:

δεν ξερω αν θα κανουν καν γιορτη

το θεμα ειναι οτι αφου ετσι σας ειχαν συνηθισει κακως τα αλλαζουν τωρα μαρντ- εμας που δεν εκαναν ποτε ιποτα δεν μου κακοφαινεται

παντωςκαλα κανεις και μιλας και πρεπει αν της το πεις κατμουτρα εαν δεν της το ειπες δλδ

σκ δεν κανουν ποτε τιποτα στο δημο μας -παντα οι γιορτες ειναι καθημερινη παντως

τα τσισοκακα ειναι θεμα χρονου απο οτι καταλαβα εγω τουλαχιστον

γενικα ειμαι αρκετα ευχαριστημενη και ποτε τα ειπαν και ποτε εκοψαν τις πανες -τουλαχιστον τωρα δεν θα εχω να τις παιρνω 3πλες

οι ανηψις μου σας εχω πει;

6 η μια 5 η αλλη και το βραδυ φορανε ακομα πανα και ειναι και κοριτσια

εμενα με πειραζειπου καθονται οπου να ναι να τα κανουν - δεν συχαινονται καθολου και τους μυρμηραω το μυαλο διαρκως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

ντομάκι μου, δεν άνοιξα το μαγαζί γιατί είμαι σπίτι...

τέλος η δουλειά...

θα πληρώσω μονόκλινο και θα μείνω στη σουίτα.

να σας πω την αλήθεια... μεμένα δε μου αρέσουν αυτές οι πολυτέλειες.

να είναι γερό το παιδάκι μου και χέστηκα για το δωμάτιο.

είπα ότι δε θα κάνω επσκληρίδιο πάλι.

θα μου βγει γύρω στα 2500...

και μη νομίζετεότι είναι κάτι ιδιαίτερο η σουίτα.

η διαφορά με τα μονόκλινα είναι ότι έχεις το δωμάτιό σου με την τουαλέτα και πιο πριν υπάρχει ξεχωριστό σαλονάκι για τους καλεσμένους...

Μάρκερ, δεν είχαμε θέατρα στην εποχή μας...

πήγαινα κινματογράφο από όταν ήμουν έφηβη.

αλλά όχι με τη μαμά μου.

δεν ήταν τηςκουλτούρας... χαχαχα!!!

θεωρώ, όμως, ότι είναι πολύ σημαντικά ερεθίσματα για τα παιδιά.

πχ μου αρέσει που το παιδί μου έμαθε τον πινόκιο από το θέατρο και όχι από την τηλεόραση...

Μαράκι μπράβο για την Β'επιπέδου!

να μου προσέχεις τη νυφούλα μου!

αλλά δε μου είπες... ποιον λεβέντη μου θέλειςγια γαμπρό;

χαχαχα!!!

ρε Σωσώ... γιατί σου φαίνεται τόσο παράξενοτο μαξιλάρι;

μάρκερ, γέλασα πολύ για το τρίτο μαξιλάρι...

Μαρντ, απαράδεκτες οι δασκάλες!

καλύτερα να μη σου έλεγαν τον λόγο...

ντομ, ο αδερφός μου είχε κάνει κρεατάκια και αμγδαλές στα 2,5.

θυμάμαι τη μαμά μο που έλεγε ότι ήταν πολύ αρρωστιάρικο μωρό και γλίτωσε μετά την εγχείρηση.

ο Α έχει έναν φίλο, τονΓιώργο.

κάθε μέρα μου λέει να τον καλέσουμε στο σπίτι μας για να παίξουν.

είπα στη δασκάλα να δώσει το κινητό μου στη μαμά του για να κανονίσουμε συνάντηση.

μια φορά που τηνείχα δει στη γιορτή μου φάνηκε καλή γυναίκα.

νομίζω ότι είναι ρωσίδα.

ελπίζω μόνο να μιλάει ελληνικά και να μη χρειαστεί να μιλάω αγγλικά... χαχαχα!!!

και αφού δεν ήρθε η μερίδα λαχανιάς με κρέας από τηΘεσσαλονίκη... είπα να τη φτιάξω μόνη μου... χαχαχα!!!

αλλά πολύ χάλια το λάχανο...

ελπίζω νατρώγεται...

αν δε βαρεθώ, θα φτιάξω και τα κουλουράκια.

μάρκερ, ο δικός μου είναι τόσο σιχασιάρης που ούτε στην τουαλέτα της γιαγιάς του δεν πηγαίνει.

μια μέρα είμασταν στην κουμπάρα μου και ήθελε να κάνει τσισάκια του...

και τι με ρώτησε;

"είναι καθαρά;"

και δεν του έχω ποτέ τίποτα!

η κουμπάρα μου λύθηκε στο γέλιο!!!

ξέρετε καμιά συνταγή που να αντέχει για αρκετό καιρό;

θέλω να φτιάξω κάτι για την κλινική.

αλλά θέλω να το φτιάξω από τώρα για να μην τρέχω τελευταία στιγμή...

η μία ιδέα είναι σοκολατάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...