Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

λία το λευκό μου αρέσει πολύ για βάφτιση. Αλλά βάλε μας φώτο γιατί μόνο λευκό δεν βλέπω να ναι! ;)

Μαρίαν το μπρούμυτα πειράζει στα νεογέννητα. Στις ηλικές των δικών μας δεν εχουν πλεον ανάγκη. Οπως βολεύεται το παιδί.

Κοριτσια πάω στα κορίτσια μου να κανουμε χαρούλες. Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχω προσπαθησει πολλες φορες να βαλλω φωτο στην ομαδα αλλα δεν τα εχω καταφερει κ εχουν σπασει τα νευρα μου..εδω δεν θελω να βαλλω πολλες οποτε σας βαζω μια.Σταυρουλα πες μου τι νακανω για να βαλω τις φωτο στην ομαδα ειτε απο φωτογραφικη ειτε απο το κινητο το ιδιο μου κανει δεν τις ανεβαζει.σε παρακαλω βοηθησε με γιατι εχουν σπασει τα νευρα μου!

Λιακι θελουμε φωτο..μια χαρα μου ακουγεται κ το κοντο!

Ελενα κουκλα η Εβελινα!

σοφια κ μενα ετσι με ρουφαει σαν να ειμαι ολη ενα βυζι :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ομορφος που ειναι ο Τασης!!Κι εσεις ολη μερα με τη γλωσσα εξω ειστε? :D

Για το μπρουμυτα αυτο ξερω κι εγω,οτι τωρα πια που ρυθμιζουν το κεφαλακι τους δεν ειναι επικυνδινο να μην μπορουν να αναπνευσουν μπρουμυτα.Θα πρεπει βεβαια η επιφανεια που ξαπλωνουν να μην βουλιαζει πολυ.

Απο εβδομαδα ξεκιναω belly dance!To πρωτο μαθημα ειναι δωρεαν,θα δω αν μου αρεσει και αν βολευει,γιατι ειναι 2 φορες την εβδομαδα,μια ωριτσα το απογευμα,αλλα τον μικρο δενξερω αν θα μπορω παντα να τον αφηνω καπου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κουκλες, γυρισαμε απο την βολτουλα μας και ο μικρος κοιμαται τον πηρε ο υπνος λιγο πριν επιστρεψουμε σπιτι και ευτυχως δεν ξυπνησε οταν τον εβγαλα απο το καροτσι και του εβγαλα το μπουφανακι. Εχω την μαμα μου στο σπιτι και μας φτιαχνει ψαροσουπα οποτε δεν εχω μαγειρεμα.

Εφτιαξα καφεδακι και καθομαι να σας διαβασω...

Μαρινα εγω ειχα κανει τετοιο στολισμο στην εκκλησια στον γαμο που μετα ολα πηγαν κατευθειαν στα τραπεζια ειχα διαδρομο με γυαλες οι οποιες μεσα ειχαν γλαστρες με ορχιδεες οποτε μετα ο ανθοπωλης απλα εβγαλε τις γλαστρες και τις εβαλε στα τραπεζια. Και επειδη τα τραπεζια ηταν περισσοτερα τα υπολοιπα ειχαν ενα στρογγυλο κερι ομοιο με τις λαμπαδες τα ειχα παραγγειλει μαζι απο κηροπλαστειο συνεργατη του αντρα μου.

Νάνσυ ειναι αρχη ακομα με το φρουτο μετα απο λιγες μερες και αφου θα προσθετεις και αλλα θα συνηθιζουν την γευση.Ελπιζω να μην εχουν τα διδυμα το προβλημα με το συγκαμα. Α χωρις νονο δεν εισαι η μονη και εμεις στην αναζητηση ειμαστε.

Σοφια δινει σβουριχτα φιλια η Μαρια τι πλακα που θα εχει. Συμφωνω οτι παιζει ρολο ο σωματοτυπος των γονιων οποτε κοριτσια μην αγχωνεστε, οσο ακολουθουν τις καμπυλες και ας ειναι στην κατωτερι φυσιολογικη ολα ειναι οκ.

Ελενα δυσκολο βραδυ ειχατε το πινει ολο ξυπνια ή την περνει ο υπνος και συνεχιζει? Το ματι τι επαθε? Ειδα τις φωτο ειναι πολυ κουκλα η Εβελινα με ομορφα ματακια.

Αντωνια ορθιος και ο Αναστασης μπραβο στο αγορι μας.

Μαρια ωραια η ιδεα της Αριαδνης να βαλεις μονο σκουλαρικια θα δειχνει πολυ αριστοκρατικο.

Αμαλια οτι θες και οτι σε βολευει και εγω κοντο προτιμω για βαπτιση. Βαλε μας φωτο γιατι εγω μπερδευτηκα με την περιγραφη. Belly dance ουαουουου θα κανεις κορμι φιδισιο.....

Μαρινα ειναι μεγαλος πια και να τον γυρισεις θα κοιμηθει οπως θελει αλλωστε δεν εχει τοσο φοβο πλεον οσο στην αρχη γιατι τωρα μπορει να γυρισει το κεφαλακι του.

Εννοειται οτι τοση ωρα ξυπνησε ο μικρος και συνεχισαμε αγκαλιτσα να σας διαβαζουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tony teleios o Tasoulis!! Aneto ton blepw sto orthio!!

Den kserw giati den mporeis na baleis fwto...

Lia Belly dancing! Teleio!! Mou aresei para polu!

Palia xoreua polu kala kai mou aresei polu! Genika mou aresoun polu ola auta ta anatolitika!

Katerina mia xara pou einai h mama spiti kai eisai xalari!!

Pinei kai ksupnia kai ston upno tis alla ston upno tis oxi panta....tis perissoteres fores otan einai ksupnia pinei kai tin pernei o upnos tin wra pou to pinei kai apla sunexizei...den einai diladi entelws koimismeni!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε φιλενάδες μου;; Μου έχει λείψει πάρα πολύ η καθημερινή επαφή που είχα μαζί σας μέχρι και πριν ξεκινήσω τη δουλειά..Ανυπομονω για το καλοκαιράκι.Πάαααρα πολύ. Η φραουλίτσα μου είναι ήσυχη γενικώς αλλά με τον ύπνο το βραδινό δεν το έχουμε...Πλέον ξυπνά κάθε 3 ώρες (κάποιες φορές και δύο)..Χειροτερα και από νεογέννητο. Αυτό γίινεται αρκετό καιρό τώρα και τα έχω παίξει..Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι δε θα στρώσει ΠΟΤΕ και ότι για να ξανακάνω σερί ύπνο θα πρέπει να περάσουν 3 χρόνια..

Σας αφήνω. Ξύπνησε και πεινάει η μικρούλα μου. Πάω να την ταΐσω για να φύγω για τη δουλειά.

Φιλάκια σε όλες και συγνώμη που για ακόμα μια φορά δε σχολίασα τίποτα :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες!Καναμε το εμβολιακι μας,εκλαψε αλλα ευτυχως οχι πολυ :D

απο αναπτυξη περασαμε και τις καμπυλες! 73,5εκ υψος και 8550κιλα :D.Βλεπω να μας ξεπερναει και εμενα και τον αντρα μου στο υψος!Που θα βρουμε γαμπρο?????

Αυριο ξεκιναμε και τα λαχανικα.Θα σασ διαβασω μετα!Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κούκλα που είναι η Εβελίνα μας με τα μαλλινάκια της. :D:D

Λέλα ποιος σου είπε ότι εγώ θα φορέσω μακρύ? Δεν μου αρέσουν τα μακριά φορέματα παρόλο που είμαι ψηλή και όλοι λένε ότι μου πάνε. Εμένα μου φαίνεται ότι με κάνουν τεράστια.

Εγώ λέω να φορέσω αυτό που σας είχα δείξει αλλά με προβληματίζει το μπούστο που τότε στεκόταν μια χαρά μόνο του. :lol::lol: Τώρα όμως? :?:?

Belly dancing ε? Αχ εγώ έχω κάνει και είναι τέλειο άσε που η κοιλιά σου θα γίνει σαν να μην γέννησες ποτέ. ;);)

Αντωνία το κουκλάκι ο Αναστάσης μας είναι πολύ μπροστά. :D:D Μήπως είναι πολύ μεγάλες οι φωτογραφίες σου? Για στείλε μου στο email μου να τις προσπαθήσω να τις ανεβάσω. Σου στέλνω μήνυμα με το email μου.

Κατερινάκι πήγαμε κι εμείς βόλτα αλλά δεν τον πήρε ο ύπνος. Έχουμε θέμα δυσκοιλιότητας και δεν μπορούμε να κοιμηθούμε για πολύ ώρα. Καλώς την δέχτηκες την μαμάκα. Μια χαρά η ψαροσουπίτσα. Εγώ ότι και χτες. Αρακά.

Ανθούληηη κι εμάς μας έχεις λήψει. Κλασσικά όλα τα μωρά έχουν γυρίσει στις συνήθειες όταν ήταν νεογέννητα και χειρότερα. Να δω πότε θα στρώσουν? Πραγματικά ώρες ώρες λέω ευτυχώς που δεν δουλεύω δεν θα την πάλευα.

Βιβή μια χαρά η μικρή. Καλή αρχή με τα λαχανικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβη μπραβο το κοριτσακι σου!!μια χαρα ειστε!!

Λιακι πολυ σε ζηλευω κ γω θελω να παω χορο!!!

Κατερινακι μπραβο την μανουλα που σε βοηθαει..κ γω θελω να παω βολτιτσα!2 βδομαδες εχω να βγω απο το σπιτι με τις παλιοιωσεις.

Σταυρουλα θα περιμενω μην με το email να σου τις στειλω να μου πεις!

Ανθουλι μας ελειψες..ειναι πολυ δυσκολο να πηγαινεις κ στην δουλεια με 2 παιδια..υπομινη τωρα γα το Πασχα να ξεκουραστεις λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή τέλεια η μπέμπα, μας περνάει 1κιλό και κάτι και χμμμ 8 πόντους!Είναι ψιλοτάπα το μπισκοτάκι :lol::lol:

Έλενα οι φώτο της Εβελίνας μου άρεσαν πάρα πολύ!!!Και το κολιέ είναι πολύ ωραίο αλλά νομίζω πως δεν πάει σαν στυλ με το φόρεμα που λέει να αγοράσει η Μαρία.

Μαράκι, επιμένω να βάλεις σκουλαρίκια και όχι κολιέ.Τέτοιο κόψιμο είχε και μένα πάνω το νυφικό μου.

Σήμερα έδωσα στο μπισκοτάκι πατάτα..Η μισή είναι πάνω στην πυτζάμα μου και η άλλη πάνω στην σαλιάρα.Παταγώδης αποτυχία.

Αντωνία ο Αναστάσης τέλειος!!!

Λία να πας οπωσδήποτε χορό.Θα δεις τα πράγματα αλλιώς.Θα νιώσεις πολύ καλά με τον εαυτό σου, ότι κάνεις κάτι για σένα.Εμένα πια με παρακινεί και ο άντρας μου αν θέλω να πηγαίνω 3 και όχι 2 φορές που πάω ζούμπα.

Κατα τ άλλα μας χάλασε το καζανάκι, μας ξελασκάρισε μια μπαλκονόπορτα, είχαμε διακοπή νερού, τέλεια!

Ευτυχώς όλα επιλύθηκαν.Τώρα μένει να ξεβρωμίσω εγώ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!

μου βγηκαν τα ματια,διαβασα 6 σελιδες κπραγματικα πονεσαν τα ματια μου.

ειμαι μονη με τη μπεμπα,ο αντωνης ειναι στη γιαγια του κ ο μπαμπας στη δουλεια.

βιβη μου εισαι μια κουκλα,πολυ ωραιο ζευγαρι ειστε,οσο για τη κορη σου δεν την ειδα γιατι με το που μπηκα στο φορουμ μου βγηκαν αυτες που εισαι μονη κ μια με τον αντρα σου!οποτε θ δω τη κορη σου μετα. ;)

αντωνια μου η κουκετα μαζι με τα στρωματα μας πηγε 750 ευρω.οταν τη παραλαβουμε θα βγαλω φωτο να σας την βαλω.ειναι ανοιχτοχρωμη οπως κ οι ντουλαπες κ οι πορτες κ εχει πορτοκαλοκοκκινο σε καποια σημεια κ ινοξ λεπτομερειες.πολυ ωραια,θα στη βγαλω φωτο.που ειπες οτι μενει ο αδελφος σου;αν θες γραψε στην ομαδα η στειλε π.μ γιατι μια φορα κατι ειχες γραψει για τον σκλαβενιτη που ειχε προσφορα τα παμπερς κ καταλαβα οτι ειμαστε κοντα.

νανσυ σκεφτομουν να στειλω μηνυμα επειδη ειχες χαθει!τελικα σκεφτηκατε για παιδιατρο τι θα κανετε;

μαρακι πολυ ωραια τα φορεματα,συμφωνω με αριαδνη σχετικα με το σκουλαρηκι.μου αρεσει πολυ σαν ιδεα.

σταυρουλα βλακειες ελεγα,ναι το ρυζαλευρο το σκετο παιρνω.αυτο που μου εβαλες σε λινκ.πω πω τα εχω ξεχασει τελειως απο τον αντωνη..δηλ τη κορη μου οταν κανει παιδι δε θα θυμαμαι τιποτα να τη συμβουλεψω! :D ωραια τα φορεματα που εβαλες καποια δε μου αρεσαν πολυ καποια αλλα ηταν ωραια.

ελενα τι να πω για την εβελιν,ειναι μια κουκλιτσα,πολυ ομορφη πραγματικα,φτου φτου!ειναι αυτο που σου εχω ξαναπει οτι εχει μια ιδιαιτερη γλυκα.υπαρχουν πολλα γλυκα κ ομορφα μωρακια απλα καποια κατι εχουν κ φαινονται αλλιως.απλα δε μπορω να καταλαβω τινος μοιαζει..μου θυμιζει κ εσενα αλλα κ τον αντρα σου,ισως πιο πολυ τον συζηγο.εσενα νομιζω στο βλεμα.

αριαδνη συμφωνω απολυτα με ολα οσα λες γενικα,δεν εχω κατι να πω κ για σενα :D

κοριτσια εχει χαθει η νενε μας,ευχομαι ολα να ειναι καλα..

σημερα το μενου ειχε πατατες τηγανητες κ μοσχαρι απο χθες,βεβαια εγω δεν εφαγα κρεας δεν ηθελα κ συνδυασα πατατες με γιαουρτι μου αρεσει πολυ.ειχα κ τυροπιτα της πεθερας κ σαλατα κ ετσι βολευτηκα.το βραδυ λεω να φτιαξω πιτσα.επισης μου εχει κολησει κολοκυθοκεφτεδες αλλα βαριεμαι παλι τηγανι.

λιακι να μας βαλεις κ εσυ το φορεμα που μας λες,δεν το πολυκαταλαβα οπως το περιγραφεις!

κατερινακι πολυ πλακα η αγγελικη με το μπουκαλι του αγιασμου,εμενα χθες ο αντωνης ειχε παρει τη συριγγα κ μου εκανε κ καλα ενεση κ μου ελεγε ''δε πιστευω να σας πονεσα κυρια μου ε;ενα μικρο τσιμπηματακι ηταν!''μαλλον ετσι του ειπαν οταν του πηραν αιμα τοτε που αρρωστησε κ μου το ειπε χθες.εχουν πλακα τα ατιμα!κ ολο μιμουνται!εμενα ολο μιλαει στο τηλ με τον φιλο του τον γιο της νονας του η με τη γιαγια η με οποιν του ερθει.

αυτα τα νεα κ απο εμας,α να σας πω κ κατι που εμαθα χθες κ στεναχωρηθηκα,μια ξαδελφη του αντρα μου επαθε μια ιωση οπου τη χτυπησε στο κεφαλι.τη παρασκευη το βραδυ παρελυσε ολη η αριστερη μερια της κ τη πηγε ο αντρας της νοσοκομειο.τη πλακωσαν στις μαγνητικες κτλ κ ειδαν φλεγμονη στον εγκεφαλο,η οποια ειναι ειπαν απο ιωση! :?:o ηκοπελα φοβηιηκε πολυ γιατι εχει κ δυο παιδια,36 χρονων εν τω μεταξυ.καλα εμαθα κ αυτο κ ημουν κ χαλια με το μωρακι,χθες βραδυ δε μιλιομουν..ο θεος να φυλαει για ολους μας.

προς το παρον φιλακια,μαλλον θα ξαναμπω κ μετα φιλες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να πω οτι τρελαθηκα με σκουφακι εβελινας!θελω κ εγω της μπεμπας,που μπορω να βρω κατι παρομοιο;

βιβη τελεια η μικρη σου σε αναπτυξη,εμεις αυτη τη φορα δεν τα πηγανμε πολυ καλα,πηραμε μονο 150 γραμμαρια.δηλ ειναι 6850 κ 67 ποντοι.

αριαδνη παλι συμφωνω οτι δε μου πολυταιριαζει το κολιε της ελενασ με το φορεμα της μαριας,συμφωνω στο σκουλαρηκι.

αντωνια ο αναστασης θεος!ειναι για πολλα φιλακια το χρυσουλι μου!δωστου πολλα απο μενα!

σταυρουλα κ εγω νομιζω οτι δε με κολακευουν τα μακρια φορματα,κανονικη ειμαι σαν υψος(1.68)αλλα νιωθω οτι χανομαι.

αυτο το belly dance ουτε το ξερω,αλλα αν λετε οτι ειναι ωραιο μαλλον ωραιο θα ειναι! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω βρε βικάκι τι λες? Από την ίωση μπορείς να πάθεις τέτοιο πράγμα? :o:o:o Τώρα δεν πρόκειται να ξαναβγω έξω. Και κανόνισα για καφέ σήμερα το απόγευμα με μία φίλη. Παναγίτσα μου ελπίζω να μην κολλήσω τίποτα.

Το Belly dancing Βάσω είναι το λεγόμενο τσιφτετέλιον :lol::lol:

Μαράκι και σκουλαρίκια μπορείς να βάλεις εντυπωσιακά εξαρτάται από το πως θα χτενίσεις το μαλλί σου.

Κατά την γνώμη μου αν το έχει κάτω δεν θα σου έλεγα να βάλεις σκουλαρίκια γιατί θα χάνονται μέσα στο μαλλί. Αν τα μαζέψεις επάνω βάλε σκουλαρίκια. Όντως της Έλενας το κολιε δεν πάει είναι πολύ απλό γι'αυτό το φόρεμα. Εγώ είχα πάρει αυτά τα σκουλαρίκια πάλι Kenneth Jay Lane http://g-images.amazon.com/images/G/01/ ... 54x500.jpg αλλά και το pret-a-beaute.com έχει πολύ ωραία και οικονομικά κρεμαστά.http://www.pret-a-beaute.com/%CE%A3%CE% ... &ViewAll=1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι belly dance=oriental,χορος της κοιλιας!

Ειναι η σχολη στη γειτονια μου γιάυτο και ειπα ας πετιεμαι!!

Ελπιζω να γυμναζει και λιγο ,εκτος απο κοιλια και πισω κινηση και ποδια γενικα.Τα μπρατσα μου τα γυμναζει ο Τουλης!! :lol:

Αριαδνη ολα μαζι χαλασαν τα υδραυλικα σας??? :D:D

Θα σας το βαλω φωτο το φορεμα αυριο ή μεθαυριο γιατι δεν μπορω να το περιγραψω!

Διαβαζω που δεν κοιμαστε και μου φαινεται λιγο μακρινο πια...Απο τοτε που τον εφερα στο κρεβατι ξεραινομαστε στον υπνο.Θυμαμαι τις φρικτες νυχτες και λεω ποτε ξανα!!! :lol:

Πρεπει να ταισω Στράτο.Σημαρα προσθεσα σπανακι.Φανταζεστε να αρχισουν ξαφνικα να φουσκωνουν τα μπρατσα του????? :shock::lol:

Κι εγω ψηφιζω σκουλαρικια αντι κολιε.Αλλα ειναι αναλογα και το ρουχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία έτοιμες οι φωτογραφίες και σου έστειλα και email πως να το κάνεις.

Λελούκο θα το εφάρμοζα κι εγώ αυτό που τον βάζετε στο κρεβάτι σας αλλά δεν κοιμάμαι καλά εγώ μετά οπότε δώρον άδωρον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστω Βουλα μου!!!αυτην την διαδικασια κανω αλλα μαλλον κατι αλλο φταιει το χω κανει πολλες μα παρα πολλες φορες!!ε δεν ανεβαινουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι σε ευχαριστω και εσενα για τα γλυκα σου λογια!Και εσυ εχεις μια πολυ ομορφη οικογενεια.καλα για τα ματια του αστεριου σου δεν χρειαζονται λογια.

Εμενα μου φτιαχνουν χειροποιητα,αλλα μπορεισ να βρεις και εκει που αγοραζουν ειδη ραπτικης μαλλον,δεν ξερω αν ειναι χειροποιητο και της Ελενας..Και εμενα εκοψε λιγο βαρος,εκει που επαιρνε κιλο τωρα παιζει στα 600-700γρ και λογικα με το που μπουσουλησει θα παρινει λιγοτερα.Αστα Βικακι μου πηγαν ολα τα ρουχαλακια που της ειχα παρει χαμενα!Θα τα κρατησω για δωρα ;)

Ελενα ματαρες και η μπεμπα σου,πολυ χαριτωμενη!

Κοκονα μου τελεια φατσουλα κι ο δικος σου,εχει ενα υφος γεματο υποσχεσεις!!!!!

Με τοσα ομορφα μωρα αν εμπαιναν στην ομαδα μασ θα μας ζητουσαν να φτιαχναμε περιοδικο μοδας!

Αριαδνη τι καλα που κανειισ κατι για σενα!Εγβω ολο λεω να ξεκινησω γυμναστηριο αλλα ολο το παρατεινω

Μπα,δεν ειναι ταπα το κοριτσακι σου αλλα ψιλολελεκας η δικα μου :lol: Βλεπω να γινεται 1.90 :shock: σαν την Παπαχαραλαμπους!Εγω ειμαι 1.78

Σταυρουλα μου σε ευχαριστω!Απαπα και εγω εχω φοβια με τισ ιωσεις και δεν το καταλαβαινει κανεις στην οικογενεια μου

λοιπον θελω βοηθεια,η παιδιατρος μου ειπε να της βαλω ολα τα λαχανικα μαζι(καροτο-πατατα-σελινο-πιπερια-κολοκυθακι..).Εγω πιστευα κι αυτα ενα-ενα θα τα εδινα οπως τα φρουτα αλλα τα λαχανικα μου ειπε ειναι υποαλλεργικα.Δηλαδη τα βραζω ολα μαζι στην κατσαρολα και μετα τα πολτοποιω???? :roll::roll:

Τα υπολοιπα που λεγατε για λαδακι τα θυμαμαι.Επισης μου ειπε σε μια βδομαδα να αρχισω και κρεας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβη εμεις ξεκινησαμε με πατατα καροτο κ κολοκυθακι!!!μετα προσθετα κ ενα επιπλεον λαχανικο την φορα.εσενα αφου σου ειπε ολα μαζι βαλτα σε νερακι κ βρασε τα!μετα τα βαζεις στο μλεντερ με λιγο ζουμακι κ λαδακι κ πολτοποιεις!!!καλη αρχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα ένα ένα μου είπε η παιδίατρος...Γι αυτό μου την έφτυσε όλη την πατάτα σήμερα, χαχα..

Βιβή εμείς κανονικοί είμαστε με τον άντρα μου στο ύψος αλλά γενικώς η μπέμπα μου φαίνεται πολύ κοντή!!

Πάω να δώ φώτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία ο Αναστάσης είναι πολύ γλυκός και έχει τέλειο χαμόγελο!!!!Μπράβο το καμάρι μας που στέκεται και όρθιο!

Βρήκα και κάτι συνταγές:

http://www.sintagespareas.gr/sintages/c ... minon.html

http://www.babybaby.gr/showarticle.jsp; ... 2&extLang=

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω ενα ενα τα λαχανικα,δε ξερουμε κ τι θα αρεσουν στα μωρακια,εστω να βαζουμε απο λιγο μαζι με το κατι αλλο καθε φορα.εχω ακουσει οτι το καροτο ισως κανει αλεργεια,αλλα δε ξερω αν ισχυει.εγω θα ημουν λιγο επιφυλακτικη αρχικα,δηλ οχι ολα μαζι.

η μπεμπα το ρυζαλευρο ουτε να το φτυσει..μαλλον μονο το φτυνει.. :lol: αλλα ενταξει ξερω πως θελει υπομονη.εχει γκρινια κ θελω να σιδερωσω κ δε μ'αφηνει.εδω πριν απλωνα μαζι της αγκαλια.

λελα καλα θα κανεις να πας,θα ξεδινεις κ θα ανανεωθεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια θα ειναι στο χορό!Μακαρι να ειναι ευκολο να κραταει καποιος εκεινη την ωρα το παιδι γιατι δυσκολο το βλεπω...

Βουλι ειναι στενο το κρεβατι?Τον βαζω απο τη μερια μου διπλα μου και κολλαω το παρκοκρεβατο να μην πεσει.Ετσι ελεγχεις καλυτερα μην σκεπαστει ολοκληρος με καμια κουβερτα.Τον ειχα στη μεση αλλα γι'αυτο το λογο ειπα να τον εχω ακρη για οσο ειναι βαρια τα σκεπασματα.Μια χαρα χωραμε.Ισως επειδη εχω μεινει μιση! :)

Λαχανικα,ενα ενα καλυτερα,για να μπορεις να τσεκαρεις.Μονο στην αρχη πατατα και καροτο βαλαμε μαζι.Και μετα ανα εβδομαδα προσθετω.Λεω σε 3 μερες να του βαλω και πρασο.Εχει βαλει καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristw gia ta kala sas logia gia to Ebelinaki mou! Bikaki nomizw oti den einai apo auta ta paidia pou einai idia o mpampas h idia h mama...exei mallon kati kai apo tous duo alla sumfwnw pws moiazei ligo parapanw ston daddy! S'euxaristw gia ta kala sou logia! :)

A Bouli auto pou mas eixes deiksei mou arese polu!

Egw skeftomoun makru epeidi tha einai kalokairi mesimeri kai thelw kati etsi kalokairinoaerato! :) Alla kai ta konta mou aresoun kai h alitheia einai oti eimai kai egw pio polu tou kontou.

Ari ola auta pathate?? Pwpw! Htan h mera sas diladi! Min agxwnesai an den ta trwei akoma...otan arxiseis na kaneis sundiasmous me perissotera tha tis aresoun!

Bibi h mpempa sou mas exei perasei gia ta kala!

Anthouli mallon se katalabainoume oi perissoteres edw mesa me to thema upnou!! Re koritsia eutuxws pou eiste kai eseis giati alliws kai egw tha nomiza oti kati kanw lathos...oloi edw pou gnwrizw otan tous lew oti ksupnaei ti nuxta me koitane les kai tous eipa oti katebika apton Ari...kai kanenos to mwro den ksupnaei ti sto kalo??

Bikaki :lol::lol::lol: gia auto pou sou eipe o Antwnis me tin enesi!!!!!!!!!!!!!!!!! Polu mou arese!!! xixixi

Kai egw pizza eftiaksa kai tha ti fame meta pou tha koimithei h mikri (wraia diaita kanw).

Pwpw akousate auto me tin karampola pou itan mesa stous traumaties kai mia kopela pou itan egkuos me didima??? Eutuxws gennithikan ta mwrakia mia xara....

Lelouko esena koimatai oli nuxta o Toulis???

Basika auto to kolie pou sas ebala forietai diplo kai etsi fainetai pio wraio, alla isws exete dikio oti den tairiazei me to forema!

Bibi mou s'euxaristw...kai eseis polu wraio zeugari! Ekswtikoi kai oi duo giauto h mpempa bgike kai auti ekswtiki kai koukla!

Gia ti pragma les oti pairneis xiropoiito?

Kai emeis ta laxanika den ta dosame ena ena....patata, karoto, kolokuthi, selino.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ξεκινησαμε πατατα, καροτο , κολοκυθι ,σελινο μαζι και μετα βαλαμε και κοτοπουλακι.Στα φρουτα μονο ενα, ενα.Σημερα ξεκινησαμε το μοσχαρακι με το μακαρονακι και φρεσκια ντοματουλα και πολυ του αρεσε του πασακου.

Καλα που μου ειπατε στο κατσαρολακι να τα φτιαχνω για να εχει και ζουμακι....γιατι με το μακαρονακι αλεσμενο θελει αρκετο ζουμι γιατι γινεται σαν ζυμη.

Λιακι τι καλα που μπορεις θα κανεις κορμαρα :D:D Αρκει να μπορεις να αφηνεις καπου το παιδι.Περιμενουμε φωτο...

Βιβη μια χαρα η μικρουλα :D Τα βραζεις ολα μαζι με μια δυο κουταλιες ελαιολαδο μας ειπε εμας και μετα τα πολτοποιεις.Για την πιπερια δεν ειχα ακουσει οτι την δινουν απο τωρα. Και εγω λεω να παω γυμναστηριο απο τον αλλο μηνα.

Βικακι με γεια η κουκετα!Αληθεια μπορει να συμβει κατι τετοιο απο ιωση?Να πανε ολα καλα στην κοπελα :ympray:

Αρι την πατατα δεν την εφαγε το μπισκοτακι,ε?Δεν ξερω τι γινεται μαλλον ειναι καινουργια γευση και ισως οταν προσθεσεις και το επομενο να της αρεσει.

Αντωνια τι καλα που στεκεται, μπραβο στον Ανασταση :D

Και σε εμας μουρμουραει μονος του ριχνει και καμια τσιριδα, και απο προχθες βγαζει ολο τη γλωσα εξω και κανει οτι μασαει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...