Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Τα φορέματα marchesa είναι τέλεια αλλά και πανάκριβα.

http://cdn01.cdn.justjared.com/wp-conte ... yfw-21.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-X4eF3wL5F3M/T ... 2013-4.jpg

http://thefashion-court.com/wp-content/ ... awards.png

Μαράκι θα μου άρεσε κάτι σε χρωματιστό σε κόσμημα. Κοραλί, σμαραγδί κλπ κλπ.

Κάτι τέτοια http://kateharwood.com/wp-content/uploa ... ent_11.jpg

http://ny-image3.etsy.com/il_430xN.73277823.jpg

http://caffinatedfashion.files.wordpres ... 24x561.jpg

http://en.louloumagazine.com/wp-content ... 00x300.jpg

http://img1.etsystatic.com/000/0/530577 ... 593533.jpg

Αυτά το κάνουν και λίγο πιο ανάλαφρο ενώ αυτά που έβαλες το βαραίνουν ακόμα πιο πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σταυρουλα μου αρεσε το τεταρτο που εβαλες..αλλα παει με σαμπανιζε?

τα φοορεματα πολυ εξτριμ μου φανηκαν !στην δευτερη σελιδα που εχει πολλες μαζι ομορφα ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον σημερα εφαγε καλυτερα και τα φρουτακια και την κρεμα, αρχιζω να πιστευω οτι ειναι αυτο που μου ειπες Σταυρουλα οτι ειναι με τα φεγγαρια του :lol::lol: ή μαλλον το συνηθιζει οι επομενες μερες θα δειξουν.

Σταυρουλα δεν νομιζω για αφυδατωση αλλωστε υγρα περνει και απο τις τροφες. Την νυχτα σου ξυπναει και τον θηλαζεις γιατι ειπες μονο για πρωι βραδυ. Μην απελπιζεσαι για το φαγητο αυριο να δεις θα ειναι καλυτερα και θα φαει με ορεξη ;) , στο ρηλαξ τρωμε και μεις για τον ιδιο λογο τον εβαλα στην καρεκλα και γερνει μπροστα.

Σοφια το νερακι του το δινω με εκπαιδευτικο ποτηρακι αφου μπιμπερο δεν ...λεω να μην το μαθει καθολου, γιατι η Αγγελικη δεν λεει να το κοψει, μονο το γαλα βεβαια πινει ακομα με μπιμπερο ολα τα αλλα τα πινουμε με οτι να ναι....αυτες τις μερες ειδε ενα μπουκαλακι απο αγιασμο που εχω και μου ζηταει να πιει νερο απο το 'μπουκαλακι της εκκλησιας' :lol::lol::lol:. Εμενα μου αρεσουν τα φορεματακια αυτα και το τριτο ειναι οντως πολυ το στυλ σου.

Αντωνια καλυτερα να μην την στειλεις αφου εχετε και ταξιδι, αρκετα ταλαιπωρηθηκαν και τα δυο, η Αριαδνη εχει δικιο και εγω οταν ειχα ρωτησει την παιδιατρο για τον παιδικο μου ειχε πει οτι εξαρση υπαρχει Ιανουαριο Φεβρουαριο.

Μαρακι το θετικο ειναι οτι δεχτηκε και λυσατε το θεμα νονα τωρα για το οικονομικο καπως θα τα βρειτε. Τα monsoon εχουν πολυ ωραια ρουχαλακια για κοριτσακια πολυ ιδιαιτερα που ανετα τα κανεις βαπτιστικα. Απο αυτα που εβαλες μου αρεσουν και τα δυο αλλα νομιζω οτι το πρωτο ειναι πιο κοντα σε αυτο που σου αρεσε, ε ή κανω λαθος.

Αντε καληνυχτα τσουπρες, καιρο ειχα να κλεισω εγω το μαγαζι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kala kale posa grapsate pali den me leipaste exw k diavasma...

maraki ti kala pou vrikate nona... oso gia to oikonomiko tha ta volepsete....

to prwto mou arese emena....

stauroula ti anusuxeis gia to varos k emeis 7200 eimaste k mou kanei entupwsi pou den vazei kila giati ta fagita ta trwei k trwei k parapanw apoti mou exei pei i giatros na dinw.. exw katalavei pws einia sto skari tou etsi apo pou na parei alloste k oi duo petsi k kokalo eimaste...

elena pali kala den einia tpt to groumpoulaki...

tsevoula k auto stin oikogeneia sas flivero kala na min endiaferete katholou gia ta paidia tou....

gia to mwraki den thelw na sxoliasw tpt einia tragiko k den mporw me teteia anastatonomai

egw sto rilaks den mporw katholou na ton taisw katevazei to kefali katw sto kareklaki tou vazw k kana paixnidi k ksexniete...

kikitsa se perimenoume thessaloniki...

pasxalaki telika perasan ta sumadiakia pws einia i mikri?

sofia wraia ta foremata to trito mou arese ti eginei k pou einai straples mporeis na valeis kati apopanw...

antwnia pote pas athina? kala kaneis k den tin stelneis...

den thimamai alla twra tha katsw na diavasw oso koimatai giati alliws den me afinei.... filakia k min grafete polla tha sas xasw pali :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορασίδες. Οι δικες μου οι κορασίδες μας ξυπνησαν απο τις 5.15 το πρωι και τωρα κοιμωνται. Η μαμα ομως για να ανταπεξελθει ηπιε ηδη τον καδε της και τωρα που υπνος :evil::evil: Δεν πειραζει ασ ασχοληθουμε εδω με τα δικα μας και να παω μετα να κανω μια εκκαθαριση στην ντουλαπα μου που τη χρειαζεται.

Αντωνία ειναι φρονιμη η σκεψη να μην στειλεις τη Δεσποινα στο παιδικο να κανετε τουλαχιστον το ταξιδξ σας και να μην εχετε ματαιωσεισ.

Μαρίνα ειχαμε κανει στολισμό στο γαμο, αλλα μας βοηθησε πολύ και ο χώρος που το εκκλησακι ηταν μες στο πρασινο. Ειχαμε μια γιρλαντα γυρο απο την πορτα η οποια στην συνεχεια στολισε το νυφικο, τις λαμπαδες, λεπτομερειες στην καραφα, και καποιες συνθεσεις μεσα σε βαζα για το κεντρο των τραπεζιων. Τα λουλουδια ηταν ολα σε λευκο, διαφορα εποχης και εκανα αντιθεση με το πρασινο των φυλλων. Ενω ελεγα λουλουδια βλακειες και εξακολουθω να το λεω οταν δινεις ια περιοθυσια, θεωρω οτι και οικονομικα εγινε και ηταν πολυ ωραιο το αποτελεσμα.

Σας αφηνω γιατι καποια ακουω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

χαθηκα λιγακι..κ που να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες..η μικρη θελει τωρα να βλεπει παιδικα απο τον υπολογιστη

δεν εχω κανενα νεο

καπου πηρε τοματι μου οτι το ντελφινακι βρηκε νονα αντε μπραβο!!να δω εγω ποτε θα βρω..μονο εγω εμεινα χωρις νονο;;;;; :cry::cry::cry:

ξεκινισαμε κ φρουτο αλλα δραμα..με το που μπει η κουταλια ξινιζουν το προσωπο κ κανουν πως θα κανουν εμετο..ελπιζω οταν θα μπουν πολλα φρουτα μαζι να αλλαξει αυτο γιατι δε θελω παλι τα της σαντυς..εκτος το οτι οι σκονες δεν ειναι υγειηνες τωρα που ειναι κ δυο δεν συμφερει οικονομικα..κ η σαντυ που αρχισε να τρωει πολλα φρουτα απο κατω ειναι μονιμα συγκαμενη..τι πραγμα κ αυτο που εχει απο μωρο..κ πρεπει να ρωτησω την παιδιατρο μηπως τελικα δεν κανει να της δινω που την πειραζουν τοσο πολυ..

τελειωσα κ το πρωτο μου πλεκτο!!κ ειμαι πολυ περιφανη!!πηγα να παρω μαλλια κ οσες ηταν εκει ενθουσιαστηκαν!απεκτησα κ πλεκτομηχανη!αλλα ακομα δεν την κατεχω..μονο σκουφακια εχω καταφερει να κανω σε αυτην.αλλα καμια σχεση η ψυχοθεραπεια κ η ικανοποιηση που εχεις με τις βελονες.

ετσε μου κ εμενα η σαντυ ηταν παντα στα ορια της καμπυλης κ τωρα εχει τσουπωσει για τα καλα!μην ανχωνεσαι καθολου.οπως σου ειπαν δεν ειναι ολα τα μωρα καλοφαγα αλλα αυτο αλλαζει.βλεπω κ παιδακια που μωρα ηταν παχουλα κ τωρα νομιζεις πως θα τα παρει ο αερας.

αυτα κοριτσακια μου δεν μπορεσα να τα διαβασω ολα..θα τα πουμε αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μαρία μου ηταν. ηταν μες στο χαμογελο το πουλακι μου και καναμε αγκαλιτσες και φιλακια . Σας ειπα πως μου δινει και σβουριχτα φιλια? :D

Σταυρούλα σχετικα με τα κιλα. Η μεγαλη μου ειναι 7060 και η μικρη 8500. Εκ γενετής η σωστότερα από την κοιλιά είχαν διαφορά στο βάρος σε βαθμό που νομίζαμε ότι κάτι έτρεχε. Τελικά γεννήθηκαν με 20% διαφορά σε βάρος, την οποια την διατηρούν ευλαβικά. ΜΕγαλόνωντας λοιπόν το απόλυτο νούμερο ττου βάρους μεγαλώνει και η διαφορά. Ενώ η αφρατούλα είναι πιο λαιμαργη και ολοι νομιζουν πως τρωει πιο πολύ έχω παρατηρήσει ότι η αδύνατη είναι γερό κουτάλι. Κια το είπα στο γατρό γιατι καθε φορα που τις μετρα, καλη μου λεει για τη μια καλη και για την αλλη και μου απαντα οτι απαξ και το παιδι τρωει το φαγητο του, δεν ανησυχουμε. Το οτι δεν παχαινει η μια οπως η αλλη ειναι αυτο που λεμε στο σκαρι της. Και πραγματι η αδυνατουλα μου ειναι φτυστη στον αντρα μου ο οποιος εχει καλο μεταβολισμο και ειβαι πολυ αδυνατος. Ασε που θεωρω οτι η αδυνατουλα κινειται και πιο πολυ , οποτε εχει και καυσεις. Οπότε κοίτα τον αντρα σου η εσενα, ελεγχε οτι το παιδι τρωει το φαγητο του σε φυσιολογικα πλαισια και μην ανησυχεις.

Μαρία και τα δυο ειναι ομορφα, αλλα το πρωτο μου αρεσει πιο πολυ. Αυτό που ειναι παρτό στους όμους ειναι ολα τα λεφτά, Πολύ θυλυκό. Κάτι θελει στο λαιμό, κοιταξε και σε τύπου μενταγιόν μεγάλο. Αυτά που εβαλες μαλλον αυτο με τις περλες μου αρεσε, αλλα ομολογώ πως κανενα δεν με ξετρελανε. Τα μαλλια θα τα εχεις πανω η κάτω? Οσο για τη νονά σημασία έχει να σταθεί ως πνευματική μητέρα στην Αννούλα και όλα τα αλλα είναι ελάσσονος σημασίας.

Ελενα τσεκαρε αυτό με τη μαστογραφία. Δεν ξερω τι εποχή θα κάνουμε τη βάφτιση, μαλλον καλοκαίρι, αλλα με βάλατε στο τρυπάκι όλες με τα φορέματα, :lol::lol::lol: . Αν και το στυλ μου δεν ειναι το απλο, νομίζω με δυο κόρες να βαφτίζω ότι και να βάλω θα κλέψουν αυτές την παράσταση και πολύ χαιρομαι γι αυτό :D

Κατερινάκι είναι να πάρει μπορς ο Νικόλας, εξάλλου μην ξεχνάμε ότι είναι μικρός ακόμα, μέχρι να συνηθίσει το κουτάλι και τις τροφές. Για δοκίμασε να του δώσεις με ποτηρι κανονικό. Εμένα η Παναγιώτα πίνει από το γυαλινο ποτήρι κανονικα! Η μαρία της το δωσα και αρχισε να πίνει όπως τα σκυλακια με τη γλώσσα, :lol::lol: γενικά ότι δεν είναι παχυντικό δεν της αρέσει :lol::lol: Δεν αγχωνομαι πάντως για το νερό, σιγα μην παθουν αφυδάτωση με τόσα γάλατα φρουτοκρεμες και τα συναφη. Μην ειμαστε απαιτητιτκες απο αυτά. Δεν ειναι στρατιωτακια, ολα πρωτογνωρα τους ειναι.

Ναταλία πως πάει το διάβασμα. να μας δίνεις αναφορά καθε φορά που μπαινεις για την προοδο σου. Τι ποσοστό της ύλης έχεις καλύψει :D Αλήθεια τι μελετας?

Σταυρούλα ακούω στο Nickelodeon το τραγούδι του σκαντοχοιρου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ πω συσχετιζεις τα φρούτα με το συγκαμα'? :? Στο εχει πει η παιδιατρος? Οσο για τα μωρακια ειναι μικρουλακια μωρα ακομα. Μπραβο για τα πλεχτουλια , θα φτιαχνεις για τα μωρακια σου και θα χαιρεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω για στολισμο εδωσα πολυ λιγα γιατι εκανα κ πολυ προσωπικη δουλεια..ειμαι κατα στο να χαλας λεφτα για στολισμο κ ειδικα αυτην την εποχη.ειχα αγορασει μεγαλα πυθαρια απο γυφτους τα ειχα βαψει ασπρο με χρυσο ειχα αγορασει γαζα υφασμα κ καμια αρκετα γλαστρακια ελιες που τα ειχα ντυσει εγω τσουβαλακια.ετσι ειχα στολισει απεξω την εκλεισια κ απλα το ανθοπωλειο προσθεσε φαναρια λευκα με συνθεση απο πανω ελια μεσα εβαλα μονο δυο ανθοστηλες με ελια το αμαξι κ την ανθοδεσμη κ ολοι ελεγαν ποσο ωραιος ηταν ο στολισμος.το ολο θεμα ηταν αρχαιοελληνικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι η παιδιατρος μου το εχει πει.καθε φορα που θα φαει φρουτα απο κατω γινεται κατακοκκινη μου εχει πει οτι την πειραζουν λογω οξυτητας.αλλα πιστευα οτι θα αλλαζε αυτο αλλα ακομα παροοτι ειναι 3 την ενοχλουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Mas psofise to bradu h Ebelina....ma ti sto kalo?? 230ml gala stis 9:30 kai alla 200ml stis 1:30 ??? Gia na piei toso apto stithos tha eprepe na pinei oli nuxta!!!! Nomizw oti einai polu kinitiki tin imera kai giauto trwei pio polu...alla meta ksupnise kai 4-5:30 diladi mas psofise....kai o suzuks simera exei epaggelmatiko taksidi kai tha einai psofios!

Stauro mou aresan auta ta foremata pou ebales...auto pou tha plisiazei perissotero sto stil pou thelw na foresw egw einai apo to deutero site pou einai polla mazi, to deutero forema...apla tha einai pio kalokairino kai analafro, se tetoio stil skeftomai...

Delphina sumfwnw me Stauro gia ta kosmimata...ta alla pou ebales den mou aresoun katholou, polu baria mou fainontai...auta pou ebale ta smaragdi einai polu wraia! Nomizw oti tairiazoun me to sampanize! Kai to korali tha itan wraio!

Katerina :lol::lol::lol: gia to mpoukali me ton agiasmo!!!

Marina kai egw eixa kanei stolismo, alla kai emas to ekklisaki itan ena ksoklisi panw se ena lofaki akribos panw apo mia paralia kai eblepes apo gurw gurw olo thalassa....opote stin ekklisia eixa kati fanarakia san diadromo gia na perasoume anamesa kai meta stin alli mera pou egine h teleti ,eksw fusika egine, eixe ena tuxeio gurw gurw xamilo kai panw eixame balei ufasma me fanarakia...kai meta apla oti stolismo eixan oi lampades (kirostates eixa).

Sto magazi eixa sta trapezia ena ufasma me to xrwma tou gamou kai stis petsetes , eixa tin kathe petseta diplwmeni kai gurw tuligmeni me mia kordela tin opoia eixa ftiaksei egw me fiogko (mou bgike o patos na ta kanw auta gia 500 etoma) kai sti mesi eixa mia guala me nero kai triantafillakia mesa kai ena keri. Genika eixa kanei kai polla egw...kai mallon kai sti baftisi ola egw tha ta kanw.

Nancy me ta frouta siga siga tha ta sunithisoun...h Ebelina den etrwge katholou gia polu kairo stin arxi!!!

Mprabo gia ta plekta! Emena oti thelw to paraggelnw apo tin pethera kai mou ftiaxnei kai gia mena kai gia ti mikri! Mou eftiakse kati skoufakia fantastika me plekto louloudi sto plai teleia! Kai twra tis ftiaxnei ena gileko kai ena skoufi asorti!

Sofia rwtisa gia tin epoxi pou tha kanete baftisi giati auta ta foremata pou ebales mou fainontai kapws pio xeimerina!

Re koritsia, apo xtes exei pristei to ena mou mati! Ti sto kalo exw sarabaliasei entelws? :lol: Den prolabainei na fugei to ena kai erxetai to allo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

Νανσυ μπραβο για το πρωτο σου πλεκτο!!θα περιμενουμε φωτο!!!σωπα ρε η σαντυ παθαινει συγκαμα οτι φρουτο κ να φαει η με μερικα?

Σοφια φιλακια σβουριχτα πω πω ζηλευω...καλα απο την κορη μου ενταξει αλλα θελω κ απο τον γιο.. :D

ξυπναν ταυτοχρονα οι κουκλες σου :?:

Ναταλακι καλο διαβασμα!στις 9 του μηνος πεταω για αθηνα!

Μαρακι το πρωτο φορεμα να παρεις!!!το κολιε το αποφασιζουμε κ στην πορεια!!!

Κατερινα ναι με τις μερες τους ειναι τα ατιμα!!κ εμενα τωρα που αρρωστησε εν τα παμε καλα με το κουταλι!!!πολυ γελιο με το μπουκαλακι του αγιασμου!

Σταυρουλα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας για το βαρος σας!!μια χαρα ειναι!ενταξει δεν θα τρωει καθε μερα με ορεξη αλλα θα πρεπει να μας ενδιαφερει η γενικη εικονα!κ αυτα καποιες μερες δεν εχουν ορεξη κ πρεπει να κανουμε τον καραγκιοζη :lol::lol: τα δευτερα φορεματα μαρεσουν πολυ

Μαρινακι κ γω τσαμπα λεφτα τον θεωρω τον στολισμο..κατι απλο να κανεις .εμας ο παπας δεν δεχοταν στολισμο μεσα οποτε ειχα μονο εξω στολισμο!κ στα τραπεζια ειχα κοινα οδοπεταλα διαπαρτα ριγμενα με διαφορα κερια!αλλα τζαμπα λεφτα!

κοριτσια τωρα ακολουθω εγω τον μικρο δεν σταματαει πουθενα!!!οπου βρει πιανεται κ σηκωνεται ορθιος!!!φοβαμαι μην πεσει κ χτυπησει το κεφαλι του!!α δεν σας ειπα στην βαφτιση καποιος μου ειχε κανει δωρο επιγονατιδες για μωρο..λετε να του τις βαλλω?? :lol::lol::lol: εχουν πολυ πλακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Ελενα μηπως σου εκανε τιποτα ο συζυγος το βραδυ κ πριστηκε το ματι σου??? :lol::lol:

μηπως εβγαλες γαλαζια η κριθαρακι η πως το λενε τελοσπαντων???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansy wraios akougete o stolismos.. mpravo me to pleksimo.. tin santy mipws tin enoxloun sugkekrimena frouta k ixi ola?

ase sofia diasa ta prwta duo kefalaia simera arxisa me farmakologia.. exw teleisei voithoi farmakopoiou k twra dinw gia na parw tin adeia askhsews.. i farmakologia einai to xeirotero mou poli thewria exei k den mou aresei katholou...

14-15 fevrouariou dinw eplizw na exw teleiwsei mexri tote

polu diafora oi mikres sou ontws alitheia poso einai twra? kala oti tha klepsoun tin parastasi den to sizito....

wraio auto me ta apra louloudia mono to skeftomai k egw...

k emena apo tis 5.30 me ksipnise afou eixe koimithei apo tis 7 xthes...

vasika apo tis 3 kspipnise ton pira mazi mou efage k koimithike kata tis 5:30 pou ksipnisa k piga na ton valw sto kravati stou ksipnise k den ksanakoimotan....

elena ti epathes pali sto mati mipws einai kana kritharaki evgale k o antras mou proxthes k tou pristike to mati....i kana eswteriko spiraki?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Πωπω με αυτο το φαγητο,βαρος -υψος και εγω παραασχολουμαι!Πρεπει να εμπιστευομαστε τους γιατρους για να ησυχασουμε!

Ναι κοριτσια,εγω εχω το προβλημα του "αποχωρισμου"στον υπνο,χτεσ παλι την αφησα μεχρι τις 2 και μολις ξυπνησε για πιπιλα την εβαλα στην κρεβατοκαμαρα :roll: .Ο αντρας μου νευριαζει αλλα δεν καταλαβαινει οτι δεν μπορω να ηρεμησω."Σιγα"του λεω<"Δηλαδη παλια που κοιμοντουσαν ολοι μαζι σε ενα δωματιο,γονεις-παππουδες-παιδια, παθαν τιποτα τα παιδακια??" ;)

Ουτε εμενα πινει νερο,βαζω λιγο κιντερτε αναγκαστικα για να πινει λιγο.Και με τα φρουτα τρωει στην αρχη και μετα ξεκιναει τα παιχνιδια,εγω δεν της πολυμιλαω στο φαι γιατι παιρνει περισσοτερο αερα και αρχιζει τα μππρρρρ! :D Στο καθισματακι την βαζω,στο ριλαξ δεν με βολευει καθολου,και επειδη κλωτσαει πολυ με δυσκολευει!

Σονια συμφωνω μαζι σου,ειναι θεμα αριου!Οπως και με εμας τους μεγαλους!Βλεπω τον αντρα μου στις φωτο μικρο και τον λυπαται η ψυχη μου,κοκκαλο και ψηλος,κι ομως η μανα του μου λεει οτι ετρωγε το καταπετασμα!Οπως και τωρα τρωει το τριπλασιο απο εμενα και ομως εγω εγινα σαμπρελα και αυτος ειναι μες στους κοιλιακους :evil:

Μαρια εμενα ολα μου αρεσουν,πρεπει να βρεις τι ταιριαζει πιο πολυ στον τυπο και στο υφος σου!

Ελενα και εμενα ετσι τρωει απλα καμια φορα δεν ξυπναει για γαλα,χτες ξυπνησε 3 φορες,καθε μερα ειναι διαφορετικη

Κοκονα μου,συμφωνω μαζι σου,δεν θελω να δωσω μια για τους στολισμους κτλ,εμενα με ενδιαφερει το γλεντι! :D Αρα ολα τα λεφτα θα πεσουν σε καλη ορχηστρα και στα αρνια :D

Παω να κανω καμια δουλιτσα και στις 12 εχουμε εμβολιο,θα σας πω μετα ,τα της παιδιατρου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Έλενα τί έπαθες?

Μαράκι, να σου πω την αλήθεια και καθόλου κολιέ να μην βάλεις και να φορέσεις ένα ωραίο ζευγάρι κρεμαστά σκουλαρίκια, θα μου άρεσε πιο πολύ.

Σοφία, πόσο είναι οι κόρες σου?Το έχεις αναφέρει αλλά δεν το θυμάμαι.

Συμφωνώ με την Αντωνία που λέει να κοιτάμε την γενική εικόνα του παιδιού σε σχέση με το φαγητό.

Εγώ τελικά εδώ και 3 μέρες άρχισα τα πειράματα και δεν της δίνω το βραδυνό γάλα των 12.Με αυτό τον τρόπο ήθελα να την κάνω να ξυπνάει νωρίτερα απο τις 9 γιατί μετά με τις τροφές, θα έχουμε θέμα με το ωράριο.Τζίφος η υπόθεση,το παιδί μου προτιμάει να κοιμάται παρά να τρώει, 9 παρά και τις 3 φορές ξύπνησε και να φανταστείτε είχε πιεί και λιγότερο γάλα απο το συνηθισμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai re koritsia mallon kritharaki einai...extes to eniwtha otan to akoumpousa oti ponaei alla den fainotan tipota oute prismeno itan...simera kai ponaei kai kokkino einai, sto panw meros mono ekei pou einai oi blefarides.

Sofia ta ksimerwmata pou den koimotan h Ebelina eimastan ksaplwmenoi kai tin akougame apo tin endoepikoinwnia pou milage ston eauto tis kai mourmourize, auto meta pou prospathisame na tin koimisoume kamia wra, kai legame pwpw fantazesai autoi pou exoun 2 tetoia?? hahaha kai se thumithika!

Delphina exw ena korali kolie fantastiko, einai makri kai forietai kai diplo, einai akribo mou to eixan kanei wro kai einai kati politimes petres kai einai enomeno me asimi, na sto bgalo fwto kai an sou aresei na sto steilw gia ekeini tin imera???

Na mas pei kai h Stauroula an tairiazei! Den to exw foresei pote alla einai polu wraio..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα.

Μαράκι καλά τα φορέματα τα ξεχνάμε έτσι κι αλλιώς γιατί κοστίζουν πάνω από χιλιάρικο. Σαν το τελευταίο που σου άρεσε έχει ο Keneth Jay Lane και σχετικά οικονομικά κοσμήματα. Φυσικά και θα πηγαίνει με το σαμπανιζέ ίσα ίσα θα του δώσει και χρώμα γιατί είναι τελείως άχρωμο. Και ένα κοραλί κολιέ θα ήταν τέλειο.

http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?. ... d=64621711

http://3.bp.blogspot.com/-bVWIOqnTvPg/U ... Lane+2.jpg

http://cdn.is.bluefly.com/mgen/Bluefly/ ... el=1&ver=2

Κατερίνα ναι τον θηλάζω και μέσα στην νύχτα. Ειδικά χτες ξύπνησε πολλές φορές και τον θήλαζα συνέχεια. Μάλλον τα εντεράκια του ήταν. Χαχαχα γέλασα πολύ με το μπουκαλάκι της εκκλησίας. Τι σκαρφίζονται ώρες ώρες. :lol:

Ναταλία καλά εγώ δεν θα το έλεγα ότι εμείς είμαστε πετσί και κόκκαλο για να είναι και ο μικρός. :lol:

Νάνσυ μιας και επανήλθες να σου ξαναγράψω ότι στο Lidl έχει φέρει είδη ραπτικής και πλεξίματος. ;)

Έλενα το μάτι είναι να μην σου πρηστεί όταν αντικρίζεις 25αρικα τεκνά στα χαμάμ? :lol::lol:

Για βάλε Photo το κολιεδάκι ωραίο ακούγεται.

Αντωνία θέλω κι εγώ επιγονατίδες για μωρόοο. Στις 9 θα έρθεις? και δεν έχουμε κανονίσει ακόμα συνάντηση? Τι καθόμαστε για ελάτε στην ομάδα κυρίες μου.

Καλέ τι έγινε χτες όλα τα μωρά κάνανε κώμα να μας ξενυχτίσουν χτες το βράδυ? :lol::lol:

Βιβή περιμένουμε νέα από παιδίατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Ελενα να πας να παρεις μια αλοιφουλα απο το φαρμακειο tobratex νομιζω λεγεται και πριν την βαζεις να κανεις χλιαρες κομπρεσες με νερακι,4φορες την ημερα .Συνηθως αυτη δινουνε το ειχε παθει και ο αντρας μου και ειχε παει στο γιατρο.Θα ξερει και ο φαρμακοποιος .Χαρηκα και με το στηθος που ειναι ολα καλα! :D Τυχαινει καμια φορα και φευγουν απο μονα τους.Το Εβελινακι δεν σας αφησε να κοιμηθειτε.....τα πιανει καμια φορα.Εμεις επειδη την πατησαμε την περασμενη εβδομαδα,δεν τον αφηνουμε να πολυκοιμαται το απογευμα και τον τα'ι'ζουμε αργα.

Τωρα για το νερακι ξεκινησαμε να του το δινουμε απο την 1η μερα που φαγαμε φρουτακι.Στην αρχη δεν επινε ,ισα που δοκιμαζε αλλα μερα με τη μερα το εμαθε και πινει και απο το μπουκαλι και απο το μπιμπερο.Στο φαγητο ενδιαμεσα στις κουταλιτσες του δινουμε συνεχεια και οχι με το κουταλι.Δεν θα παθει αφυδατωση αν δεν πινει γιατι εχουν και οι τροφες νερο.Παντως και της κουμπαρας μου που δεν το θηλασε ειναι εναμιση χρονων και πινει 12 κουταλιτσες την ημερα. Πιστευω οτι δεν το μαθανε το παιδι...ειναι και στο παιδι, αλλα σε ολα θελει υπομονη,κατι καλυτερο θα ειχαν καταφερει.

Μαρακι θα συμφωνησω με την Αριαδνη και εγω σκουλαρικια θα εβαζα μονο.Εμενα μου αρεσει το πρωτο αλλα σε σαμπανιζε.

Σοφια για τα φορεματα που εβαλες ...εξαρταται η εποχη για το χρωμα .Δεν θα εβαζα αυτα τα χρωματα ανοξη , καλοκαιρι.Το στυλ μου αρεσει απλο ειναι.Μπορεις με αξεσουαρ να εντυπωσιασεις.

Νανση με γεια η πλεκτομηχανη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ebala fwto Ebelinas kai se 1 exw balei kai to kolie...einai sampanizokorali to xrwma... :D den to les diladi auto to entono to kalokairino korali...einai polu anoixto...ebala to tilekontrol gia na fainetai to megethos tou kolie....

Stauro :lol::lol::lol::lol: gia tous 25arides!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!!!

Ειδα μια κουκλα Εβελινα!! :D

Τι γλυκια,και πως τις πανε τα πλεκτα!

Σταυρο μια χαρα ειναι το βαρος του Στρατουλη,και ο δικος μου 8350 ειναι.Εχει κοψει να παιρνει οπως πριν.Αυριο εχουμε εμβολια,να δουμε αν πηρε καθολου γιατι απο το Νοεμβριο 200 γρ εχει παρει μονο..

Ωραια τα φορεματα που βαζετε αλλα προβληματιστηκα!Εγω ελεγα μηπως εβαζα εκεινο που ειχα παρει για τον πολιτικο αλλα δεν το εβαλα λογω κοιλιας τελικα.Ειναι ασπρο ,στραπλες και σχετικα μινι!Πρεπει να βαλω μακρυ δηλαδη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα δεν ειναι εντελως λευκο.Εχει στο μπουστο σαν ρελι απο μεσα ανοιχτο γκρι και λιγη κλωστη χρυσο νομιζω.Και κατι ροζ ,και στο πλαι στο ενα μπουτι κανει ενα φαρδυ χιαστι με αυτα τα χρωματα παλι,και απο μεσα φαινεται το ποδι.Χαλια περιγραφη κανω,θα σας το βαλω καλυτερα φωτο αυριο που θα παω στο παλιο σπιτι,εκει το εχω.

Αν και θα χρειαστει στενεμα για να το βαλω.Και θα εχει μακρυνει κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ ΜΑΡΕΣΕ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΦΟΡΕΜΑ ΣΕ ΣΑΜΠΑΝΙΖΕ!!!! :D:D:D:D

ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ...ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΚΙΟΛΑΣ!!!

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΠΛΕΟΝ!!!!ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ!!!εΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!ΑΛΛΑ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΑΝ ΤΟΝ ΓΥΡΙΣΩ!!!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα γιατι καθε φορα που σηκωνεται η Εβελινα το βραδυ της δινεις γαλα? Δε νομιζω πως σηκωνεται γιατι πειναει, για δοκιμασε να την νανουρισεις λιγο . Αν το συνεχισεις πολυ φοβαμαι οτι μετα θα μαθει να πειναει. Οσο για το ματι μηπως εκει που πηγες στα σπα σου καναν μασαζ και στο ματι?? :lol::lol::lol: μπορει να ειναι κατι αλλεργικο παντως.

Αντωνια ή με φιλα καποιες φορες η νομιζει οτι ειμαι ολοκληρη ενα βυζι και προσπαθει να με ξεζουμισει :lol: δεν ξυπνανε παντα μαζι, αλλα οταν γινεται εχουμε τη συμφωνικη της βιεννης. Επιγονατιδες για μωρο?Αλλο παλι και τουτο. Τι λετε ρε παιδια , υπαρχουν τετοια πραγματα? Εγω θεωρω πως η φυση εχει προνοησει και δεν θα χει προβλημα με τα γονατακια του. Εκτος αν ανεβειτε μπουσουλωντας την οδο της Μεγαλόχαρης για να πατε στην Παναγια τηα Τηνου :) . Εκεί είδα πρωτη φορά επιγονατιδες για ποδια και επικαρπια για χερια για το μπουσουλημα για τα ταματα,

Ναταλία σκονάκι παιζει για τις εξετασεις? ;) Πλακα κανω, αλλα με τοση ορολογια...και ξενυχτι μαζι, χαρας στο κουραγιο σου. Εννέα μηνών είμαστε.

Βιβη σιγα σιγα αυτο μ ετο ξεχωριστο δωματιο, αστο και οπως σου βγει. Περιμενουμε νεα απο την παιδιατρο.

Αριάδνη αν το παιδι κοιμάται μην το ξυπνας, αστο να ηρεμησει, ο υπνος θρεφει τα μωρα εξαλλου. Θα βρειτε το δικό σας προγραμμα και με τις τροφες μπορει να αλλαξει και αυτο.

Ελενα το βραδυ γινεται ενας χαμος, αφου εκτος απο ενδοεπικοινωνια λεω να βαλω και καμια καμερα στο δικο μας δωματιο να βλεπουμε μετα να γελαμε. Λεει ο αντρας μου ακτι ατακες μεστον υπνο. Σημερα που ξυπνησαν 5.15 το πρωι μου λεει, ενταξει καλα ξυπνησαν τουλαχιστον ηταν ησυχες τη νυχτα δεν ξυπνησανε. Οχι του λεω εσυ δεν ξυπνησες αυτες εδωσαν ρεσιταλ.

Λια μιας και επεσα στα λινκ ειδα ποια φορεματα μου αρεσου, κι εγω θεωρω οτι ειναι χειμωνιατικα τα χρωματα, πιο που για το στυλ σας ρωτησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia eixa stamatisei na tis dinw gala to bradu alla twra teleutaia den koimatai kai den tis to dinoume amesws....meta apo prospatheies 1.5 wras tis dinw....alla xtes neuriasa giati ontws o suzuks ithele na dwsoume amesws gala giati eimastan kourasmenoi kai oi duo kai den antexame...alla etsi tis xalame to programma!

Lioumpa mia xara akougetai auto to forema pou les....den einai anagki na baleis makru...kai ta konta wraia einai, egw elega gia makru giati thelw kati polu aplo kalokairino kai aerino kai mou kanei pio polu se makru auto pou perigrafw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...