Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Γεια σας και πάλι.....

Αντωνία περαστικα και πάλι στην Δεσποινουλα και όσο μπορείς κρατά την μακριά απο τον Ανάσταση αν και ξέρω ποσο δύσκολο ειναι.

Νανσυ αν ειναι απο τα δοντακια ελπίζω να κάνει δουλεια η αλοιφη και να ανακουφιστεί η μπεμπουλα σου.

Βιβη να την βάζεις και ας γυρίζει για να δυναμώνει και να μαθαίνει σιγα σιγα.

Αριαδνη να απολαύσετε την ταινία θέλω να το δω και εγω καποια στιγμη, εγω τους έχω δει όλους εκτος απο τις δυο τελευταίες.

Έλενα ασταμάτητη η Εβελινα μπράβο, ναι να την κατεβάσετε την κούνια για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, μολις καταλάβουν ότι μπορούν να πιαστούν και να σηκωθούν θελει πολυ προσοχη. Και εγω για τις στρατες δεν έχω ακούσει καλα λογια για την περπατουρα πάλι νομίζω ότι βοηθάει γιατι το έχουν σαν στήριγμα και το σπρώχνουν και περπατάνε....

Έλενα και μένα σαν της Βιβης πρώτα εκανε απο μπρουμυτα ανάσκελα και ήταν τριων και κάτι μηνών και μολις σημερα ναι ναι τα καταφέραμε γύρισε απο ανάσκελα μπρουμυτα....όπως βολεύεται καθε παιδι :lol::lol: έχεις δίκιο μεγαλώνουν πολυ πολυ γρήγορα ποτε ήταν μια σταλιτσα και να τωρα η Εβελινα ειναι έτοιμη για βηματακια :D . Στρατες λενε αυτο που εχει ένα υφασματινο καθισματακι μέσα και κάθεται λίγο το παιδάκι. Περπατουρα λενε αυτο που το σπρώχνει και συνήθως αυτο γινεται αργότερα παιχνίδι σαν ποδηλατακι μπορει να κάτσει δηλαδη πανω και να το μετακινεί με τα ποδαρακια του.

Σταυρουλα περαστικα, και ναι σαν το σπιτι σου πουθενά, και κρίμα να χαλάει το προγραμματακι του ο μικρός.

Αμαλία εφτα δοντακια κιόλας μπράβο, βάλε μας φωτο να γελάει ο Τουλης. Α ήθελα να σου πω πριν λίγες μερες διάβαζα στην κόρη μου τον Μαικ τον φασολακι, το χριστουγεννιάτικο και έλεγε μέσα για ένα ελατο, που το έλεγαν. Τουλη απο το ελατουλη :lol: και να μου τραγουδάει η μικρη όλη μερα ....Ω Τουλη μου Ω Τουλη μου μ' αιρέσεις πως μ' αιρέσεις.....και να μου έρχεται εμένα στο μυαλο ο μικρός σου :lol::lol:

Σας είπα ότι γυρίσαμε και εμεις απο ανάσκελα μπρουμυτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας τσουπρες..

Σταυρουλα περαστικα σου κ παλι!!!!ελπιζω να μην κολλησει κ ο μικρουλης!!!σαν το σπιτι δεν εχει!!!home sweet home!!!

Πιασατε αλλο θεμα βλεπω..κοριτσια εγω την κορη μου ρην εβαλα στην στρατα κ ευτυχως δεν επαθε τιποτα..το γιο μου δεν θελω να τον βαλλω ομως..πραγματι λενε οτι δημιουργουν προβλημα στα ισχια κ οτι υποβαλλουμε τα μωρακια σε μια φαση που δεν ειναι ακομα ετοιμα να περασουν!!!!εμενα ο μικρος ηδη μπουσουλαει..πιανεται κ προσπαθει να σηκωθει ορθιος..καποιες φορες τα καταφερνει..κ γενικα καλο ειναι να γινουν ολα οποτε ειναι ετοιμο το μωρακι να τα κανει.οσο για εκεινο το αλλο που λεγεται σπερπατουρα δεν κανει κ πολλα πραγματα το ειχα στην κορη μου κ μπορω να σας πω οτι ειναι κ πολυ επικυνδινο!!!!!πρεπει συνεχεια να εισαι εκει.η κορη μου αρχισε να παιζει μαυτο οταν ηξερε πια καλα να περπαταει.μου εφεραν κ ενα δωρο στρατα αμαξακι για τον ανασταση κ σκεφτομαι να παω να την αλλαξω!!!

Ελενα εγω ηδη το κατεβασα το καγκελο κ εχω περιφραξει κ το κραββατι που κοιμαμαι εγω για οταν τον παιρνω μαζι μου!!!φοβαμαι μην πεσει γιατι σηκωνεται ορθιος!!

Πω πω Λια πρεπει να υποφερει ο καημενος ο Στρατουλης απο τα δοντια του...μεγεια κ τα 7!!!!

Αρι καλα να περασετε αποψε!!!!

Νανσυ τι επαθε η μικρη???δεν πειραζει αλλη φορα το ταξιδακι θα το κανετε..

Βιβη εσυ θα κανεις αυτο που θεωρεις εσυ σωστο για το μωρακι σου.τους αλλους μην τους ακους..βαζε την μικρη μπρουμητα να κανει εξασκηση..

παω να βαλλω την αρρωστη για υπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Staurooooo perastika! Pali arrwstises? Se exei tsakisei autos o xeimwnas e??

Sigoura einai ksebolema na pigaineis allou...egw twra den tha to tolmousa giati exw brei to ruthmo mou me tis trofes kai de mporw na kseboleuomai! Nai exeis dikio gia tin perpatoura pio polu apo periergia rwtaw....mallon pws den tha parw giati apoti deixnei tha perpatisei ontws polu grigora.

Ante kali anarrwsei kai na breite tous ruthmous sas grigora!

Ari gia mpoufan kali idea!

Esws kai kanena papoutsaki...alla ksereis ti noumero tha bazei?

Bibi egw otan mou lene oi goneis etsi sas kaname kai esas kai den pathate tipota tous lew...giauto bgikame etsi! :lol::lol:

Lia :lol::lol:

Kala kai 7 donti????? Pwpw exei ksefugei entelws o Stratis! Emeis eimaste akoma fafoutes! :lol:

Katerina mprabo sto Nikolaki!!! Grigora gurise e?

Gelaw kai me tin Aggelikoula kai to Touli!! :lol::lol:

Lia tha ton lew Elatouli ton Touli sou!! :lol::lol::lol:

Tony aurio tha to katebasoume kai emeis opwsdipota giati simera tin eixa ston kanape, eixa bgalei tis maksilares kai ginetai polu fardus, kai mpousoulouse pros to meros mou kai molis me eftane skarfalwne epanw mou kai sikwnotan...opote sigoura an piasei to kagelo tha sikwnetai...opote eipame me ton suzuks aurio to katebazoume opwsdipotw...kai mallon kai sto parko tha pame apo ton panw orofo ston katw plewn...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια, τι μου κανετε? Μολις ανακαλυψα οτι ενω ειχα γραψει 2 απαντησεις το πρωι φαινεται μονο η μια. Γκρρρ. Δεν θυμαμαι τι ειχα γραψει στην αλλη , μονο στη Αντωνια που ρωτησε να της πω οτι θα βοηθουσε μαζι μνε το τσαι να προσθεσει αρκετο μελι και λεμονι και αν θα μπορουσε η Δεσποινα να πιει μια κουταλια σκετη λεμονι με μελι.

Ελενα μπραβο η Εβελινα με το δεκαωρο, Ευχομαι να μεινει ετσι. Πληροφοριακα λεω - μακρια απο σας - οτι η Μαρια μου γυρω στον 5-6 μηνα κοιμοταν κατι δεκαωρα δωδεκαωρα. Η δουλεια αυτη κρατησε για ενα μηνα σχεδον και οταν μπηκαν ολες οι τροφες που περιμενα να μου στρωσει και η αλλη, ξαναρχισαν τα ξυπνηματα. Ε αυτο δεν το καταλαβα ποτε! Το θεμα της βαπτισης που αποφασισες ειναι πολυ ωραιο ειδικα αν το συνδυασεις με το σπιτικο λικερ, και θα εχουν ολα ενα πολυ ομορφο ζωντανο χρωμα. Επισης η φραουλα ταιριαζει πολυ με τη σοκολατα, οποτε μπορεις να κανεις και τετοιους συνδυασμους.

Αριαδνη οντως πολυ οργανωτικο το word με τα site. Εγω απο τοτε που γεννησα εχω αποδιοργανωθει, οσο και να προσπαθω για το αντιθετο. Τουλαχιστον αυτην την αισθηση εχω. Παλι ασημειωνα οτιδηποτε σε ενα μπλοκακι, τωρα οταν σκεφτομαι κατι δεν εχω ουτε αυτο το μπλοκακι μπορστα μου γι ανα το κανω, και οταν το αποκτω εχω ξεχασει τι ηθελα να γραψω. Αν θες και μπορεις στειλε μου και εμενα τη λιστα με τα site.

Μαράκι ωραιο μενου ειχε το εστιατοριο. Μπραβο σιγα σιγα μεγαλωνοντας τα ζουζουνια μας να μπαινουμε σε ρυθμους φυσιολογικης ζωης, Ειχα γραψει στο μηνυμα που χαθηκε τελικα οτι θεωρο πιο κομψο και αριστοκρατικο το δευτερο νυφικο. Με το καλο να κανεις την επιλογη σου και η ωρα η καλη.

ΚΑτερινακι , εννοειται στο καροτσακι ηταν οι μικρες!!! Απλα πηγαμε μιση ωρα νωριτερα για να τις ταισω πριν πλακωσει κοσμος και τις εβαλα σε παιδικα καθισματακια που ειχε το μαγαζι. Στο μεταξυ η Παναγιωτα που κοιμαται μιση ωρα για μεσημερι , εκει με τη φασαρια κοιμηθηκε μιαμιση . Μωρε αν θελει το παιδι.

Νανσυ ελπιζω η αλοιφη να κανει δουλεια και να ηρεμησετε μαμα και κορη.

Συνεχιζω σε λιγακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λια περαστικα στον Στρατουλη. Ναι το συστημα με τη συρυγγα κανει δουλεια και να το συνεχισεις, Θελει να χεις υπομονη , τις ειχα ενα μηνα σχεδον ετσι, αλλα θα το ξεπερασει! Επισης για το θηλασμο, πολυ καλα κανεις και σκεφτεσαι οπως σκεφτεσαι, Σημερα μαλιστα πηγαμε στο γιατρο και τον ρωτησα αν τωρα που εχουν μπει τοσες τροφες και πινουν και συμπληρωματικο ξενο, αν οφελει το μητρικο και η γνωμη του ειναι να συνεχισω το θηλασμο, ηταν κατηγορηματικος οτι εστω και λιγα ml οφελουν πολυ το μωρο. Δεν τον ρωτησα μεχρι ποτε. Γιατι πρωτον μου ειναι πολυ ευχαριστος ο θηλασμος και θεωρω κριμα να σταματησω τωρα που "λειτουργει το συστημα". εδω οταν γεννησα δεν ειχα σταλα και δωστου τα ξενυχτια ανα τριωρο και δωστου τα νοσοκομειακα θηλαστρα και τωρα που εχω να σταματησω ειναι κριμα απο το Θεο. Νομιζω πως τα μωρα καποια στιγμη αποθηλαζουν μονα τους, γιατι ακριβως εχουν παρει ενα απο αυτα που επρεπε να παρουν απο το θηλασμο, δηλαδη το να ειναι ανεξαρτητα! Ειναι αντιφατικο, αλλα μερα με τη μερα οτ πιστευω ολο και πιο πολυ. Ειδωμεν.

Βιβη βαζε την μπορυμυτα και βαζε της ενα δελεαρ για να παραμεινει ετσι, ενα αγαπημενο της παιχνιδι ας πουμε.

Ελενα ποσο ζηλευω τον καλο σας καιρο και ποσο θα ηθελα μια καροτσαδα στο λιμανι. θα περασει ο χειμωνας, που θα παει. Επισης για αλλη μια φορα ο γιατρος μου επισημανε οτι το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε στα μωρα για απασχοληση ειναι η βολτα, και οτι η βολτα επειδη τους δινει πολλα ερεθισματα τα κουραζει , ακι ετσι ειναι και πιο ηραμα το βραδυ. Οποτε φορμα εξοδου και βουρ να παρουν τα καροτσακια φωτιες! Ελενα μπραβο στην Εβελινα, πηρε φορα και πιος την πιανει. Θα παρεις καποιες προφυλαξεις τωρα στο σπιτι, για τα επιπλα τα ντουλαπια, τι σκεφτεσαι?

Αριαδνη ειναι λογικο αφου μπαινουν σιγα σιγα οι τροφες να μειωσει το γαλατακι της, Οσο για τα ρουχα ειναι πειρασμος οι μεγαλες εκπτωσεις, αλλα ρε κοριτσια απο την αλλη που ξερουμε αν του χρονου θα εχουν την αναπτυξη την ημερολογιακη τους η θα ναι λιγο πισω η μπροστα?> Αληθεια οι δευτερομανουλες θα μας πουν αν μπορουμε να το κανουμε αυτο εστω με τα παπουτσια που ειναι ακριβα. Στο χρονο σχεδον τι νουμερο φορανε?

Σταυρουλα καταρχας περαστικα. Μηπως τωρα που ο οργανισμος σου απαιτει ενεργεια για το θηλασμο, εσυ με την διαιτα του ριχνεις τις αμυνες και γι αυτο εισαι φετος τοσο επιρρεπης σε ιωσεις? Οσο για το πατρικο, δεν ξερεις ποσο σε καταλαβαινω. κανα μηνα και που ταν αρρωστες οι μικρες πηγα να μεινω στη μανα μου, Δεν μπορουσα ν ακανω διαφορετικα. Να ναι καλα οι ανθρωποι και αυτη και ο πατερα μου, αλλα παιδια τι να λεμε τωρα, σαν στο σπιτι σου πουθενα! Ασε που οταν ηταν να γυρισουμε ηρθαμε με 2 αυτοκινητα με πραγμνατα και μετα πηγαμε και πηραμε τα μωρα! Ουτε εξοχη να πηγαιναμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβη επειδη ακουγονται πολλες αποψεις για περπατουρες και στρατες γιατι δεν ρωτας το γιατρο σου? Οι Στρατοι παντως της παρεας δεν θα χρειαζονται σιγουρα στρατα :D

Λια 7 δοντια??? Ποιο ειστε ? ο Κουταλιανος? Μπραβοοο.

Κατερινα απο ανασκελα, μπρουμυτα ε? Μπραβο στο Νικολα. Να ερθετε σπιτι να εντυπωσιασει τις κορες μου ;) Μεγαλο αγορι!

Ελενα βαλε την Εβελινα στο παρκο συντομα, γιατι εμενα ειχαν μαθει στο χαλι και τωρα στο παρκο διαμαρτυρονται, το βλεπουν σαν φυλακη, ουτε λεπτο δεν καθονται.

Κοριτσια σας καληνυχτιζω , θα σας πως αυριο τα νεα μας απο το γιατρο τα οποια μολισ συνειδητοποιησα οτι δεν εγραψα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφιακι κι εγω αυτο πιστευω,πως κατι τοσο φυσικο και αβιαστο,δεν μπορει να βγαινει σε κακο...ειδωμεν λοιπον!! ;)

Καλα με το Ω Τουλη μου ειχα γελασει κι εγω που το ακουγα στη διαφημιση!Και το τραγουδαγα του Στρατου!! :lol::lol::lol:

Εχετε πλακα! :-p:-p:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ παλι!!!

ελενα μπραβο στην εβελινα!!αρκουδιζει κανονικα ε?εμενα δεν θελει να αρκουδισει..την βαζω μπρουμητα κ δαζει δυναμη στα δαχτυλα των ποδιων της για να σηκωθει ορθια..αν την αφησω σε σημειο που μπορει να κρατηθει σηκωνεται..αλλιως γυρναει ανασκελα κ περιμενει με ανοιχτα τα χερια για το ποιος θα την σηκωσει ορθια..εντωμεταξυ σημερα αυτο ελεγα στην πεθερα μηπως να παρουμε καμια στρατα?γιατι δεν θελει να καθεται κατω,θελει συνεχεια να την εχουμε ορθια κ να κανει βηματα..σαν πολυ δεν βιαζεται? :lol:

σταυρουλα περαστικα..αυτος ο χειμωνας σε ρημαξε..σαν το σπιτι σου δεν εχει..ετσι ειναι!!τουλαχιστον να ειναι καλα ο στρατος!!

λια 7 δοντια>εσεις μπρζολες θα αρχισετε μου φαινεται..εμεις δεν εχουμε ουτε για δειγμα δοντι..

σοφια κ εσις αυριο παιδιατρο?παντως κ σενα ψυχραιμη σε βλεπω με τα διδυμα!!

τσεβουλα το ειχα δει κ εγω αυτο που πηρες κ το σκεφτομουν να παρω..για ποσο μηνων μπορουν να αρχισουν να το παιζουν?

κατερινα γυρισε ο νικολας ε?μπραβο το γιαβρακι..

κ εμεις αυριο το πρωι γιατρουλη..2 εμβολια θα κανουμε..παντως δεν σηκωνεται η αννουλα..ειναι πολυ βαρια..σκεφτομαι μονο να βρω παρκινγκ καπου κοντα γιατι δεν την παλευω παλι αγκαλια να περπαταω.εχει κ παζαρι εκει.

αντωνια αυριο απογευμα τελικα θα πας παιδιατρο?αν εχετε χρονο παρε κ την αντυ κ ελατε για καφε..

αριαδνη καλα να περασετε!!

σας καληνυχτω γλυκα γλυκα!!!φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kouklitses mou pali den prolavenw na sas diavasw den exw xrono na katsw o mikros olo thelei na eimai mazi tou k exw k ena soro douleies... aurio exei genethlia o antras mou k den kserw ti na tou parw.... peite kamia idea...

k simera o stratoulis k i annoula exoun minogenethlia na ta xairomaste maraki...

perastika se osous einai arrwstoulia mikroi megaloi...

mou leipsate molis koimithike paw na kanw kamia douleia giati tpt den tha prolavw pali....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!!!!!!!!!

Χαρουμενα μηνογεννεθλια Ναταλακι κ Μαρακι!!!ναταλακι να χαιρεσαι τον αντρα σου για αυριο!!!!!

Μαρακι θα περιμενουμε νεα απο παιδιατρο!!!ευχαριστως να ρχομασταν για καφε αλλα εχουμε ραντεβου στις 7!!!μεχρι ν μας δει κ τις δυο θα χει περασει πολυ η ωρα κ οπως ειπα δεν μαρεσει να πηγαινω απογευμα καθολου!!!

Σταυρουλα ελπιζω σημερα να εισαι καλυτερα!!!!!!!!!!!!!!

πολυ ωραιο το ελετουλης τουλης!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σοφια σευχαριστω για τις συμβουλες σου με το μελακι κ το λεμονι!!!ακομα κοιμαται η Δεσποινα ελπιζω να ειναι καλυτερα σημερα!!!!περιμενουμε νεα απο την παιδιατρο σας!!!μπραβο που σε στηριζει στο θεμα θηλασμου!!

Αρι καταφερατε να δειτε την ταινια χθες :?::?::?::?:

μπραβο τον νικολα μας που αρχισε τα κολπα!

σας αφηνω να μαγειρεψω..χορτοσουα για τον μικρο φιδε για την Δεσποινα κ για μας ακομα το σκεφτομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια,είστε καλά?

Εμεις χτες δεν καταφέραμε να δούμε την ταινία γιατί η μπέμπα είχε άγριες διαθέσεις και κοιμήθηκε 10μιση, πρωτοφανές για τα δεδομένα της και τώρα κοιμάται ακόμα...Μετά αποκοιμήθηκε και ο άντρας μου, οπότε τζίφος η υπόθεση.Άρχισα όμως να ξαναβλέπω ένα σήριαλ που έβλεπα στο ίντερνετ, το βάλς με 12 θεούς, Αντωνία εσύ το βλέπεις ακόμα?

Σοφία και γω έτσι νιώθω ότι έχω χάσει την οργανωτικότητά μου, απλά με το θέμα της βάφτισης είχα έμπνευση:)Όσο για το word, δεν έχω σημειώσει "γενικές"διευθύνσεις, απλά έχω βρεί διακόσμηση, μπομπονιέρες, προσκλητήρια για το θέμα μου απο διάφορα sites και αυτά έχω αποθηκεύσει.Και έκανα το ίδιο και για το θέμα της Έλενας.Ευχαρίστως να το κάνω και για σένα, αν καταλήξεις στο θέμα.

Κατερινάκι, γύρισε ο Νικόλας, ε?Εμένα το μπρούμυτα ανάσκελα δεν το κάνει και όταν γυρνάει μπρούμυτα, παίζει λίγο και περιμένει μετά να την ξαναγυρίσουμε ανάσκελα!Εντωμεταξύ τις τελευταίες μέρες, όταν θέλει κάτι, δεν κλαίει αλλά κάνει ένα πολύ δυνατό "μμμμμμμμ", είναι πολύ αστείο αλλά και σπαστικό ταυτόχρονα :?

Μαράκι και Ναταλία χαρούμενα μηνογενέθλια!

Αντωνία περιμένουμε νέα απο την παιδίατρο!

Σοφία και τα δικά σας νέα περιμένουμε.Δεν μπορεις να φανταστείς πόσο συμφωνώ με αυτό που είπε ο γιατρός σας σχετικά με τις βόλτες.Το βλέπω συνέχεια και με την μπέμπα.Και η πλάκα είναι ότι όταν την βάζω στο κάθισμα αυτοκινήτου ή στο καρότσι, ακόμα και αν έκλαιγε πριν, ηρεμεί και παίρνει "πόζα"για την βόλτα :lol: Άσε που όταν πάμε κοντά στο παράθυρο, αρχίζει και χτυπάει με μανία το τζάμι, σαν να θέλει να βγεί έξω :lol:

Βέβαια για σήμερα πάλι δεν προβλέπεται βόλτα γιατί έχει τρομερό αέρα και ετοιμάζεται για πολύ βροχη :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Edw pali ntala ilios kai leei oti tha paei 18 bathmous! Skeftomai na balw kati mpiftekia sto fourno na ginontai kai argotera na pame ti boltoula mas afou exw kai tis mikris to fagito etoimo sto psugeio!

Re koritsia exw mia erwtisi...apo xtes exw ena grompalaki katw apo ti masxali kai me ponaei...einai sti masxali kai pros to stithos...mipws einai h arxi kamias mastitidas??? To stithos den exei gemisei katholou alla skeftomai epeidi prospathw na apothilasw mipws efrakse kai mena kanenas poros kai dimiourgithike auto??? Tony gia pes kai esu?? Den einai eksogoma sti masxali, prepei na to psilafisw me ta daxtila mou gia na to aggiksw alla ponaei kai xwris na to akoumpisw.

Sofia kala kai egw den perimenw na koimatai sunexeia 10wra seri...auto tha itan ena thauma! H sokolata sti baftisi einai dedomeni afou eimai latris min sou pw kai eksartimeni! :D

Ase kai egw apo tote pou gennisa exw apodiorganwthei entelws! Kai eidika twra pou den douleuw kai kanonika opws palia...sunithws h douleia me kratouse organwmeni...twra me to zori prospathw na mpw se mia seira kai olo tin xanw!

Sofia den kserw gia ta ntoulapia akoma den to skeftikame giati to mpousoulima tis einai periorismeno dustixws...den thelw na tin afinw akoma se olo to spiti giati to patwma opou den exei xalia einai pagwmeno...tin bazw mono se xalia kai eidika sto dwmatio tis pou den to patame....den kserw bebaia an tha mporw na tin periorizw gia polu...

Nai o kairos edw einai teleios alla fusika to ksereis! kai proxtes pigame sto limani karotsada kai meta katsame gia kafe...polu wraia einai...Ante elate kai eseis na pame karotsada oloi mazi!! :) kai exeis apoluto dikio gia ta mwra kai ti bolta...emena panta otan pigainoume bolta einai pio iremi! Ase pou exw tin entipwsi oti trwei kai kalitera to fagitaki tis!

Mprabo sou pou sunexizeis to thilasmo parolo pou einai kai 2!

Sofia mallon den to katalabes me to parko...tin Ebelina tin bazw apo neogenniti sto parko...apla ston panw orofo...mipws auto ennoeis? Na tin balw sto katw suntoma? Nai katw tha ti baloume simera den tin exoume balei akoma...alla epidi den tin exw mahtei sta xeria opou kai na tin balw ws twra den exei problima kathetai...

tha perimenoume nea apo giatro!!

Nataly na xairesai ton antra sou! Pare tou ena portofoli, h pantofles, h kaoio poulober!

Tony h Despoina einai kalitera?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα,

Σοφία την δίαιτα την ξεκίνησα την Δευτέρα και η ίωση ξεκίνησε Παρασκευή οπότε δεν πρόλαβε ο οργανισμός να ρίξει τις άμυνες από την δίαιτα μέσα σε 4-5 μέρες. Δεν είναι αυτό.

Ναι ρε συ άστα δεν την ξαναπατάω. Άσε που δεν ξέρουνε να βάζουνε τα καθισματάκια και τα καρότσια και κάθε φορά τα βάζω εγώ παρόλο που ήμουνα και άρρωστη.

Αντωνία περαστικά στο Δεσποινάκι.

Κατερίνα μπράβο στον νικόλα που γύρισε μπρούμυτα. Κι εγώ είχα χαρεί πολύ όταν το έκανε πρώτη φορά.

Η παιδίατρος μου είπε ότι τα μωρά κάθονται από τον 8-9ο και μετά μόνα τους και ότι όπου να 'ναι θα γυρίσει και από μπρούμυτα ανάσκελα. Βασικά δεν ανυπομονώ κιόλας γιατί μετά θα έχω και μεγαλύτερο άγχος.

Πάντως από ομιλία πάμε καλά. Μας έχει ζαλίσει στην μουρμούρα. Ώρες ώρες είναι σαν να μας μιλάει άλλες φορές σαν να μας μαλώνει :lol: γιατί σουφρώνει και τα φρύδια :D:D Ντα ντα ντα, μπα μπα, μα μα βα, βαου για για ...κλπ. κλπ. Δοντάκι έχουμε δει το 3ο επάνω αλλά μου είπε η γιατρός ότι βγαίνουν και τα 2 τα επάνω οπότε σύνολο 4.

Καλά Λελούκο εσείς δεν πιάνεστε όχι μόνο στα δόντια. Συγχαρητήρια και για το 7ο δοντάκι σας.

Επίσης, ξέχασα να σας πω ότι είχαμε κι άλλη λαχτάρα. Πρώτη φορά που έκανα το εμβόλιο σε άλλο παιδίατρο και πρήστηκε το μπουτάκι του. Μου είπε η παιδίατρος να του βάλω την first aid butter gel της frezyderm και όντως είχε γρήγορα αποτελέσματα ευτυχώς. Ο παιδίατρος που σας έλεγα τόσο καιρό ότι δεν πάω και θέλω να τον αλλάξω και τον άλλαξα, έμαθα πρόσφατα ότι έπαθε καρδιακό επεισόδιο και είναι σε κώμα ο καημένος. Οπότε θα αλλάζαμε έτσι κι αλλιώς παιδίατρο. Όμως τελικά δεν θυμάμαι αν σας είχα γράψει ξενέρωσα και με αυτή που πήγα γιατί της έκανα ερωτήσεις και με ξεπέταξε τελειώς. Κάθε φορά που απαντούσε στην ερώτηση μου έλεγε με αυστηρό ύφος "επόμενη ερώτηση" :evil::evil:

Επίσης, την Παρασκευή είχαμε πάει και για υπέρηχο στα νεφρά του γιατί στην β επιπέδου μας είχαν πει ότι το ένα νεφρό έχει 2 αρτηρίες και ότι πρέπει να το ξαναδούμε με υπέρηχο. Το σκατζοχοιράκι μου καθόταν ήσυχος και κάποιες στιγμές μιλούσε στον γιατρό και κοιτούσε και εκείνος την οθόνη :lol::lol: Όλα καλά με τα νεφρά του τελικά άκυρο αυτό που γράψανε στην β επιπέδου.

Ναταλία και Μαράκι χαρούμενα μηνογενέθλια. Να σας ζήσουν τα μπεμπάκια.

Αντωνία πως πάει η Δέσποινα? Έκανε και πυρετό? Αχ αυτές οι ιώσεις μας έχουν ταράξει όλες φέτος.

Αριάδνη μπορείς να βρεις και για μένα κάτι για σκαντζοχοιράκι? Μια χαρά κοιμάται η μικρή εμένα που ξυπνάει από τις 6μιση δεν παλεύεται με τίποτα.

Κι εγώ θέλω βόλτα αλλά οι αρρώστιες δεν μας αφήνουν. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Απαπα χαλια ο καιρος,μο χαλαει την διαθεση! :(

Κοριτσια εχω σταθερο pc και εχει κολλησει στο ασυρματο πληκτρολογιο το Υ και το β πρεπει να το παταω πολ δυνατα και δεν μπορω συνεχεια αρα μη με κοροιδευετε πο θα λειπουυν

Κατερινα τι ωραια πο γρισε ο δικοσ σο!Εμενα 500 παιχνιδια της βαζω απο μπροστα για να κατσει λιγο μπρομητα αλλα εκεινη τσοπ γριζει ανασκελα και χαμογελαει!ΑΠο την αλλη ρε κοριτσια πολυυ ενεργεια,δεν σταματαει καθολο να κοπαναει ποδια-χερια.Ειδικα στα ποδια εχει κανει πετρα τος τρικεφαλος :lol:

Ελενα μπραβο στο εβελινακι σου,σε βλεπω σε λιγο να αδειαζεις τραπεζια και συνθετα!

εγω ειχα παρει εκ των προτερων παιχνιαδια-ροχα της μπεμπας,την εχω πατησει σε αρκετα πο πηγαν αχρηστα αλλα λογω της φσης μο πο ειμαι περκαταναλωτικη δεν μετανιωνω,ετσι εκανα και με τα δικα μο πραγματα,τα αγοραζα και εμεναν στην ντολαπα 8-)

Και εγω σκεφτομαι οτι περσι τεοιο καιρο μιλαγαμε για τος περηχος μας,για τα κλωτσηματα και τις αναγολες,για το στησιμο των δωματιο τοσ και φετος μιλαμε για τα κατορθωματα τος.Λετε να μιλαμε και για τος γαμος τος???Μακαρι

Σονια μπραβο στον παιδιατρο που σε ενθαρρυνει για τον θηλασμο,εμενα μεχρι τωρα με εσπρωχναν για ξενο,αλλα αν δεν μο χε κοπει απο μονο το δεν θα τος ακογα.Οσο για τις στρατες μο ειχε πει οχι σε ατες τπο τα αζεις μεσα αλλα αν θελω καποιο οηθητικο παιχνιδακι να το παρω...και το πηρα! :D

Λιακι τι ωραια πο γαζει τα δοντακια τοσο γρηγορα και μαζεμενα,καλτερα και για το νινι πο ξεμπερδεει γρηγορα

Σταρολα περαστικα σο ρε κοπελα μο! βγηκες απο το προγραμμα σου ε!Εμενα ειναι η καλτερη μο να παω στην μανα μο(ειναι χωρισμενοι με τον μπαμπα μο),ζωη και κοτα την περναω...αν μιλοσε και λιγοτερο θα ηταν τελεια :lol::lol: Μπραβο με τον περηχο

:lol::lol::lol: Πολυ γελασα με την παιδιατρο απο την προηγουμενη φορα πο το ειπες!"Επομενη ερωτηση" :lol::lol::lol:

Μαρια νομιζω στον 7ο-8ο αναλογα στο παιδι,θα ρωτησουμε την παιδιατρο.Ρωτα την παιδιατρο σο και εσυ αφο εχεισ αριο εμβολια!Και σενα δραστηρια η μπεμπουλα σου ε?

πωπω αριαδνη εμεις το ιδο πραγμα καθε μερα,ολο λεμε να δομε ταινια και τελικα βλεπομε ονειρα.Εμενα τσιριζει η μπεμπα σνεχεια,πολ απαιτητικη οταν θελει κατι,ειδικα οταν θελει φαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή τί πλάκα όπως τα γράφεις!!Έκανα αποκρυπτογράφηση!! :lol: Είδες τελικά κάθε παιδί είναι διαφορετικό,εμένα απο το μπρούμυτα δεν μπορεί με τίποτα να πάει στο ανάσκελα!!

Σταυρούλα ούτε γώ βιάζομαι να τα κάνει όλα!Και καλύτερα να μπουσουλήσει όταν φτιάξει ο καιρός που θα έχουμε σηκώσει τα χαλιά ;) Στείλε μου σε πμ το mail σου να σου στείλω ό,τι βρώ για σκαντζόχοιρο!Δεν θέλω να σε απογοητεύσω όμως, δεν υπάρχουν και πάρα πολλά για να έχεις περιθώριο να επιλέξεις και γενικά είναι πιο "φθινοπωρινό"θέμα και απο άποψη χρωματισμών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες μου!

Ειμαι καλυτερα με τη μεση παρ "ολο που αργησε να μου περασει, ευτυχως.Χανομαι και λιγο γιατι τα πρω'ι'να ο μικρος δεν μου αφηνει πολυ χρονο και τα απογευματα λειπω συνηθως.

Αριαδνη εισαι και εσυ πολυ οργανωτικη καλα κανεις και εγω δεν θελω να τα αφηνω στο τελος γιατι αγχωνομαι.Πολυ ωραιο το θεμα, και ταιριαζει στο μπισκοτακι.

Ελενα και εσενα η φραουλιτσα που κοιταζα ειναι τελειο και καλοκαιρινο και υπαρχου φανταστικοι συνδυασμοι που κοιταζα. Για το στηθος που ελεγες θα σου ελεγα μηπως εκανες κανα υπερηχο...Ειχε και η αδερφη μου και εφυγε απο μονο του.

Εγω τελικα δεν εχω αποφασισει με το θεμα , ειχα σκεφτει το αστερι αλλα δεν βρησκω συνδυασμους ποσο μαλλον να ταιριαξουν με τη ριγα που θελω .Θα πρεπει να τα φτιαξω μονη μου αλλα ειπαμε...Καινουργιo θεματακι ειναι και η γατουλα.Στο εξωτερικο εχει γινει μοδα το οικολογικο πολυ πρωτοτυπο.

Εχει και την εκθεση στο mec απο 18-21 για οποια ενδιαφερεται και λεμε να παμε την Κυριακη εμεις , μηπως παρω καμια ιδεα.

Κατερινα γυρισε ο Νικολας? Ααχ, τι καλα :D Σε εμας μονο πλα'ι γυριζει ακομα.

Σταυρουλα παλι αρρωστη κοριτσακι? Περαστικα σε ολους σας.Τελεια με το Στρατουλη :D:D

Λια περαστικα και σε εσας, αντε να αναρρωσει γρηγορα το καημενουλι .Καλα εχετε τα πρωτια στα δοντια :D

Ναταλακι να χαιρεσαι τον αντρα σου!

Χαρουμενα μηνογενεθλια να εχετε!!

Αντωνια περιμενουμε νεα σου...

Νενακι που εισαι?

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λια εσεις το κολοκυθι δεν το ειχατε βαλει απο την αρχη στην χορτοσουπα?Εμεις ξεκινησαμε απο εχθες την χορτοσουπα και δεν τα πηγαμε και ασχημα στις πρωτες κουταλιτσες ειχε μια γκριματσα ο πασακος , ειχε πολυ πλακα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!!πηγαμε στην παιδιατρο το πρωι κ ειναι 9.660 κ 72 ποντους..μας ειπε οτι κανει κινησεις που θα εκανε μετα τον 8-9ο μηνα..μας ειπε καθε μερα μοσχαρι κ κοτα κ οχι χορτοσουπα γιατι εχει αυξημενη αναπτυξη κ δεν φτανει πια η χορτοσουπα..πρεπει να παιρνει σιδηρο καθημερινα για να μη μας κανει αναιμια..την εκανε εντυπωση που στεκεται ορθια μονη της.ηταν πολυ καλη ησυχη κ στα εμβολια μονο στο φαρμακο εκλαψε λιγο γιατι 2 καναμε..την ειπα οτι προχτες πηρε το ψωμι απ'το τραπεζι μας κ το εγλυφε κ μετα εκοβε κομματι κ το ελιωνε στο στομα.. :o με κοιτουσε στα ματια κ μου λεει το ετρωγε?λεω ναι..πηγα να της το παρω κ εκλαιγε,οποτε της το εδωσα κ συνεχισε να απολαμβανει το ψωμι!!

αντωνια αργα θα πατε στην παιδιατρο..ναι εχεις δικιο..1 ωρα και θελετε..

ναταλια χαρουμενα μηνογενεθλια να εχουμε!!!!!!!!!!!ευχαριστουμε πολυ κοριτσια!!

λιλ χαιρομαι που εισαι καλυτερα με την μεση!

σοφια κ εσεις σηερα παιδιατρο?αντε με το καλο..θα περιμενουμε νεα σας με τα 2 ομορφοκοριτσα!!επισης ξεχασα να αναφερω,χαιρομαι πολυ βρεθηκατε με την κατερινα!!!!!! :)

ελενα κανε μασαζ..κ εγω το ειχα παθει κ ειναι απο το γαλα..η βαλε το θηλαστρο κ κανε συγχρονως μασαζ..αν δεν σου φυγει πηγαινε γιατρο..

αχ σταυρουλα αυτο ελεγα χτες στον αντρα μου..δεν ηθελα τοσο γρηγορα να περπατησει γιατι εδω που τα λεμε θελει πολυ κυνηγημα..ασε που δεν μπορω να την αφησω απο τα ματια μου γιατι εκει που καθεται γυρναει τουμπα κ προσπαθει να πιαστει στο καναπε για να σηκωθει κ μετα πεφτει..κ αν δεν μπορεσει να σηκωθει αρχιζει να γκρινιαζει απο τα νευρα της..ολο αγχος ειμαστε ετσι..

βιβι γελασα το πως τα εγραψες!!! :lol::lol::lol: γρισε(γυρισε) :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιλ πολύ ωραίο θέμα έιναι και το αστέρι!!Απλά αν θες τη ρίγα σίγουρα θα πρέπει να τα κάνεις ειδική παραγγελία.

Να μία που βρήκα:

http://supermomrocks.me/2012/11/07/%CE% ... %8C%CE%BD/

Και η γατούλα είναι ωράιο αλλά εγώ ήθελα κάτι πιο "γενικό", αν καταλαβαίνετε τί εννοώ.Δηλαδή όχι κάποια κύρια φιγούρα.Και το οικολογικό σαν concept είναι πολύ πρω τότυπο και μπορείς να το ενσωματώσεις και σε οποιοδήποτε θέμα.

Μαρία, η Αννούλα όντως έιναι πολύ μπροστά!!Κοντεύει 10 κιλά,ε??Και πολύ ψηλή!!Μπράβο η κοριτσάρα μας:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή ήδη μιλάμε για τους γάμους του αφού πολλά από τα μωρά μας τα έχουμε ήδη ζευγαρωμένα. Είμαστε συμπεθέρες όλες εδώ μέσα :lol::lol: Ευχαριστώ για τα περαστικά.

Αριάδνη μου και το πινγκουινάκι μου αρέσει σαν θέμα για την βάφτιση αλλά στο σκαντζοχοιράκι μου άρεσε το γλυκάκι που ήταν σε σχήμα σκαντζόχοιρου :D Δεν θέλω να είναι καλοκαιρινό το θέμα θέλω να έχει σχέση με τον μπουμπούκο μου και όχι με την εποχή. Αν ήταν γάμος θα επέλεγα θέμα με την εποχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, διαβαζω οτι προλαβω μεχρι να παω να παρω την μικρη απο το σχολικο

Λοιπον

Μαρακι και Αμαλια χαρουμενα μηνογενεθλια στα μωρακια σας!!!

Για την περπατουρα εχει δικιο η Αντωνια δεν ειναι για τα πρωτα πρωτα βηματακια αλλα για οταν πια νιωθουν ασφαλεια αλλα θελουν και καπου να κρατιουνται.

Σοφια συμφωνω και για τον θηλασμο και για την βολτα, πραγματικα τα ερεθισματα ειναι πολλα και μενα πλεον οπου να παμε με το αυτοκινητο δεν τον παιρνει πια ο υπνος εκτος και αν ειναι βραδυ και επιστρεφουμε απο καπου αλλα την ημερα τον βλεπω απο το καθρεφτακι που χαζευει εξω σαν μεγαλο παιδακι.

Τα παπουτσια ειναι ενα θεμα καλυτερα στην ωρα τους να τα αγοραζετε εγω βλεπω διαφορες στα νουμερα απο μαρκα σε μαρκα και παντα να τους τα δοκιμαζετε. Επισης μου εχει τυχει να περασουμε νουμερο χωρις να το παρω χαμπαρι ηταν καλοκαιρι οποτε με τα πεδιλακια ειναι και πιο ανετο το ποδαρακι και τον Ιουνιο ειχαμε παρει 22 και το Σεπτεμβριο πηραμε κλειστο 24. Στα ρουχα ειναι πιο ευκολο να παρεις για την επομενη χρονια γιατι μετα τον χρονο το υψος που περνουν ειναι λιγα εκατοστα καθε φορα και τα νουμερα στα ρουχα πανε πλεον ανα ετος δηλ 18-24, 24-36 ή 2-3, 3-4 κ.ο.κ.

Αριαδνη δεν την ειδατε τελικα την ταινια ε που θα παει καποια στιγμη θα σας κανει την χαρη το μπισκοτακι!

Φευγω τα υπολοιπα μετα :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria terastia exei ginei h Annoula!! Kala eitane polu mprosta apo mwro!

Ontws esas sas blepw se kanena 2mino na perpatate!

Emena den me xalaei na perpatisei nwris giati outws h allws kata tin anoiksi tha erthoun oloi oi papoudes-giagiades kai tha tous tin afinw arketa na xortasoun osa exasan olo auto ton kairo :lol: As kunigane autoi! :lol:

Lilaki wraio thema to asteraki...kai auto etsi opws to eida pou ebale h Aria wraio mou fanike!

Simera exei meinei stasimos o ponos den exei xeiroterepsei, tha to afisw mexri aurio me masaz opws mou eipe kai h Maria kai an dw na xeirotereuei tha paw sto giatro na to koitaksw...

Maria masaz tou kanw alla na bgazw kai gala parolo pou den niwthw to stothos gemato??

Lia an thumamai kala kai esu den eixes pathei kati paromoio h oxi??

Tony pou eisai na mou peis kai esu ti ekanes??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα σου έστειλα ό,τι βρήκα για το σκαντζοχοιράκι στο mail σου!Είναι πολύ ασυνήθιστο θέμα πάντως και έείναι πολύ γλυκό.Δες τα και πες μου.Επίσης σου έχω στείλει και 2 διευθύνσεις απο γραφιστες που κάνουν πολύ καλή δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια η μπεμπα ξυπνησε χαλια ολη μερα κλαιει κ απο το πρωι εχει φουντωσει γεματη κοκκινιλες παντου..5.30 ωρα θα την παμε γιατρο απο το πρωι δεν βρισκω κανεναν την κοιταζω συνεχεια μην φουντωσει κ αλλο γιατι το αλλεργικο σοκ ειναι πολυ επικυνδυνο..ελπιζω να μην χρειαστει να την παμε νοσοκομειο..δεν την πηγαμε το πρωι γιατι εχω περασει ασχημα με τη σαντυ κ δεν θελω να τραβηξει τα ιδια κ η μπεμπα θελω πρωτα να την δει γιατρος

θα σας ενημερωσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...