Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΑΚΛΕΙΩΤΡΕΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ Νο 4 Για περαστε..


Recommended Posts

Μπον ζουρ!!!!!!

Εδώ είμαι και εγώ!

Μάλλον βρέθηκε και ο λόγος του χαμηλού βάρους του μωρού καθώς και για τις ανεξήγητες διάρροιες 3 εβδομάδες: ΑΛΛΕΡΓΙΑ, εβίβα! Το είχα στο βάθος του μυαλού μου αλλά δεν είχα δείγματα..... Πήγαμε σε παιδογαστρεντερολόγο και θα κάνουμε αυτές τις μέρες εξετάσεις να δούμε τί γίνεται. Εκεί που είπαμε τελικά ότι την γλυτώσαμε, ενεργοποιήθηκε πιθανόν με το σίδηρο που παίρνει εδώ και ένα μήνα... Οπότε αρχίσαμε ξανά διατροφή! Εμένα δεν με λυπάμαι γιατί είναι ευκαιρία να χάσω κανένα γραμμάριο αλλά το μικιό μου σκέφτομαι.... :cry: είχε μάθει να τρώει τα μπισκοτάκια του, τα κεκάκια του, τις φαρίνες του και τώρα; φρυγανιά και ψωμάκι. :cry: Φοβάμαι μην χάσει κι άλλο βάρος τώρα που έκοψε και τα "παχυντικά" σνακς. Ουφ....

Έλσα τα φώτα σου! Ποιος γιατρός παρακολουθεί το Μαρίνο;

ΛΟΓΙΚΑ θα έρθουμε το απόγευμα! Αν τώρα γίνει κάτι θα ενημερώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 298
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερεεες !

καντυ καντυ ??!!θα τρελαθω ..την εβλεπα με τρελα .. :D

ωραια περασαμε χτες ..

μονο που τις αργησα κ στο δρομο η Σοφια ξεκινησε την γκρινια γιατι ηταν οφ εντελως , δευτερη φωνη εκανε η Αριαδνη , κ οταν φτασαμε σπιτι εκανε σολο η Νικη για να ολοκληρωθει η συναυλια ..

τελικα δωσαμε 110 ευρωπουλια φιλικη τιμη παρακαλω ..αφου της φτιαξαμε με τον παλιο σκελετο επισκευασμενο ενα εφεδρικο ζευγαρι για αναλογη κατασταση ..

τι να πω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..φιλικη τιμη Γιωργια ..μην τα ξεχναμε αυτα ε??? :twisted:

τι μαγειρευετε σημερα ??

ποτε θα φυγει αυτος ο κωλοκαιρος ..η μικρη ηταν ανυσυχη χτες ολη νυχτα ..ειμαι στον τριτο καφε ηδη ..φρικη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο τριτο;;;κοψε καφεδες..αλκοολικη θα καταντησεις; στο τελος..αφου δε θα σε φτανει ο καφες..κ γω λεω να μη τα βγλαω σημεςρα..το πρωι..γιατι το απογ θα βγουμε σιγουρα..χαχαχ...

σαορβα..ποντιακο φαγητο..με γιαουρτι σουπα..

νομιζω ευα ςεχεις δοκιμασει1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεεεεεεεεεες

καλε τι ωραια μερα σημερα μετα το χτεσινο αι σιχτιρ ..

τι κανετε κορες ??

τι λετε να κανουμε αυριο αν ειναι ετσι ωραια μερα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ..κριμα γμτ ..

αν ειναι καπου κοντα πχ γεωργιαδη η ευκαλυπτο παμε αυριο αν εχει καλο καιρο ..εμεις χωρις αμαξι γιατι θα το εχει ο Νικος κ αυριο αλλα δεν πειραζει ..αν ειναι ο καιρος οπως σημερα μια χαρα η βολτα ποδαρατες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..

τι κανετε ??

εμεις ετσι κ ετσι .. :(

η μικρη ειχε ανυσυχο υπνο κ μεχρι τωρα ειναι τιγκα στην γκρινια ..

βηχει κιολας αλλα κατα τ¨αλλα δεν μπορω να πω οτι εχει κατι ..

οποτε αν κανονισετε κατι για σημερα μαλλον που εμεις δεν θα τα καταφερουμε ..

καλου κακου λεω να τις κρατησω μεσα , αναγκαστικα κ τις μεγαλες μιας κ ο Νικος λειπει κ σημερα ..

δεν ειναι βεβαια κ πολυ δικαιο για Σοφια κ Νικη αλλα τι να κανουμε ..

ελπιζω να μην εξελιχθει σε τιποτα αλλο γιατι μαυρη μας μοιρα μετα ..

φιλακια σ¨ολες κ καλα να περασετε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ευα τελικα πηγαμε στο μποοουλιγκ..ψιλο ανοιξε..οποτε γι αυτο δε σε πηρα..ηξερα οτι δεν ειχες αυτοκ..

βεςβαια ξεχασα τη νικη..

νικη θα ερχοσουνα;;μη μου πεις ναι κ το εχω τυψεις..

ελπιζω να μην εξελιχθεςι...σε τιποτα ευα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Γεωργία μου μην αισθάνεσαι τύψεις καλό μου γιατί εγώ σας σκέφτηκα ότι με τέτοια μέρα κάπου θα πάτε αλλά δεν πήρα γιατί η μικρή δεν ήταν καλά. Τελικά ανέβασε πυρετό το βράδυ για μισή ώρα και μετά δέκατα μέχρι τη 1. Από τότε μέχρι τώρα τίποτα! Δεν ξέρω τί συμβαίνει..

Ωραία η στολή της Μαρθούλας! Σούπερ!!!!

Εύα τί κάνει το δικό σου; 110;; πακέτο,ε;;

Μαίρη, ξαναέκανε ο μικρός διάρροια; Ο Χριστόφορος πώς είναι σήμερα;

Εμείς μάλλον τα γενέθλια θα τα γιορτάσουμε το Σάββατο. Εκτός του ότι ο πεθερός μου είναι ακόμα στο νοσοκομείο, έδωσαν του Γιώργου δρομολόγιο στο Καστέλι και θα ξυπνάει αυτή την εβδομάδα 4..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ..

περασα την δευτερη νυχτα αυπνιας ..πχ στις 3 τα ξημερωματα η μικρη δυσπνοια φτου κ απ¨την αρχη κ ειχε καιρο να μας πιασει ..θα παω το μεσημερακι στον παιδιατρο να την δει ..περασα το πρωι αλλα μου ειπε καλυτερα μεσημερι γιατι ηδη ειχε αρκετο κοσμο ..ιωσεις φουλ γμτ ..εννοειται δεν την εστειλα παιδικο ..

Μαριλουκι τι κανει ο Τιτοφολος που λεει κ η Αριαδνη ??

Νικη τι εχει η μικρη , ιωση ??

γιωργια πως περασατε μποουλινγκ , δεν ξερω γιατι δεν τον ψιλοσυμπαθω αυτο τον παιδοτοπο ..δεν μου χει κανει τιποτα αλλα σαν τον κουβιδη κανεις .. :D

ειμαι ηδη στον τριτο καφε κ εχει κ συνεχεια απ¨οτι βλεπω ..

πηγα το πρωι την Σοφια σχολειο , επεστρεψα πηρα την Νικη κατεβηκαμε στο κεντρο να διορθωσουμε τα καινουργια γυαλια γιατι της επεφταν κ καπακι επιστροφη για να την παω σχολειο ..

ο Νικος σημερα κ αυριο εχει αδεια κ βεβαιως βεβαιως παλι στην Λυγαρια τρεχει μην τυχον κ παει κανενας αλλος απο το σοι του κ τους πεσει ο οπισθεν :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

τα νευρα μου ..

πολυ καλημερα σας κ καλη εβδομαδα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ τί να πω πια δεν ξέρω.... μουντζωμένοι είμαστε; Εκεί που το μωρό όχι απλά έφτιαξε αλλά πάει τέλεια με το που κόψαμε το βρωμοσίδηρο, Σάββατο πρωί κάνει ο Χριστόφορος ένα 38αρι και από τότε κάθε 12 ώρες νταν κάνει από 38 έως 38,9. Το παιδάκι μου, και καταλαβαίνει πότε έχει πυρετό και μας το λέει αυτός. Τα ξημερώματα στις 4 ακούμε χαμηλόφωνα: "μπαμπά! μπαμπά! έχω πυρετό.... " του βάζω θερμόμετρο και είχε 38,1. Πήρε αντιπυρετικό αλλά μέχρι να του πέσει ο πυρετός δεν μπορούσε να κοιμηθεί.... μισή ώρα μετά του έπεσε αλλά είχε ξεξυπνήσει και είναι με λίγα λόγια ξύπνιος από τις 4... και ο καημένος ο Γιώργος μαζί του. Εγώ κοιμήθηκα μια ώρα 6 με 7. Σήμερα εννοείται σπίτι. Ο μικρός πολύ μούτρο.... τσαντίλας και επιτακτικός! απαπα! Δεν αφήνει τον μεγάλο σε ησυχία. :lol:

Βήχουν λίγο και οι 2 τους και δεν μου αρέσει αυτό....

Σωσώκα πάαααρα πολύ ωραία η στολή!!!!!! Αλλά όχι ρε μαύρο φόντο! Βάλε λευκό ή κάποιο ανοιχτό γαλάζιο (και καλά ο ουρανός). το μαύρο που κολλάει; εκτός και αν το βάζεις επειδή απλά σου αρέσει ή επειδή έχεις ήδη τα ρούχα.... κάνε της και κοτσιδάκια που να τα δέσεις με τούλι μακρύ να κρέμεται! τέλειο!!!!! Εννοείται θα της κάνεις μακιγιάζ "μεγαλίστικο" ε; Σκιά στα μάτια και κραγιόν επιβάλλονται!του χρόνου να την ντύσεις "νύχτα" και να της βάλεις μαύρα! Ένα τούλι με αστέρια για φούστα και έτοιμη και η επόμενη στολή σου!!!!

Νίκη τί να πω; Περαστικά και στην κόρη αλλά και στον παππού της. Ελπίζω να μην ξανακυλήσετε και καταλήξετε σε αντιβίωση....

Ευάκι μου η μικρή με τον κωλόκαιρο την πάτησε ε; Εύχομαι να μην είναι τίποτα άλλο! Ωστόσο για να καταλάβω... το σπίτι στη Λυγαριά δικό σας δεν είναι; Γιατί να πάει κάποιος άλλος εκτός από εσάς; :?:

Τί μαγειρεύετε σήμερα; Εγώ λέω φάβα και τα παιδιά μια σουπίτσα με μανέστρα που λατρεύουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...σιγα μην την ντυσω και τη βαψω σα...λατερνα..χαχα...

νικη καντα σαββατο..θα βολεψχει κ το σοι σαας!!

τρελο δρομολογιο ο γιωργος..η ευα πως ειναι;;καλα για το παππου δε ρωταω..παππους ειναι...χαχα..

ευα εσεις;;

πεμπρη απογ σπιρτουλενας...αν ειστε καλα..εμεις σε λιγο καροτσαδα..κλασικα..μαριλου γιατι βηχει ο μικρος;;ζηλευει τον μεγαλο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλοχα σας ..

τελικα τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου η Αριαδνη ..σκατονοτιας τα νευρα μου ..τουλαχιστον ηρεμισα λιγο με τον παιδιατρο γιατι καποια στιγμη μου ελεγε η μικρη οτι ποναει η κοιλια της οποτε λεω κ γω την ηπιαμε την πορτοκαλαδα γιουπιιιιι ιωση θα ναι ..

την εβαλα για υπνο να κλεισει λιγο το βλεφαρο να ηρεμισει αλλα με το βηχαλακι ψιλοξυπναει κ τσιροκοπιεται..

για αποκριες βλεπω ετοιμαζεστε ..

μια χαρα η στολη ουρανιου τοξου αλλα θα συμφωνησω με Μαριλου. Μην βαλεις μαυρα βαλε κατι σε ανοιχτοχρωμο , εχεις δει καλε μαυρο στο ουρανιο τοξο ?? :D

Mαριλου μου το σπιτι μας το μελλοντικο ειναι στην Αγια Πελαγια οχι στην Λυγαρια ..Στην Λυγαρια εχει ενα μαγαζι ο θειος του Νικου αυτος με τα πολλα προβληματα υγειας ο οποιος δεν μπορει να πολυασχοληθει ο καημενος ..Ο Νικος λοιπον απο την καλη του την καρδια επειδη του ζητησε την βοηθεια ειπε να μην χαλασει χατηρι ..αλλα οπως σε αρκετες οικογενειες ενας ειναι συνηθως ο βλακας που τρεχει για ολα κ οι αλλοι κααααααθονται την παταει ο δικος μου συνεχεια ..κ τσαντιζομαι γιατι ενω οι λοιποι συγγενεις διατυμπανιζουν με ντραμς τουτουκες καραμουζες οπου σταθουν κ οπου βρεθουν οτι σκιζονται παντα να εξυπηρετησουν τον συγκεκριμενο θειο στην ουσια δεν κανουν απολυτως τιποτα ..

τα θυμηθηκα παλι κ φουντωσα ..

τεσπα εμεις για αποκριες θα κανουμε το εξης , οι μεγαλες θα βαλουν τις περισυνες στολες τους δηλαδη η μια της χιονατης κ η αλλης μιας γενικων καθηκοντων πριγκηπισσας .

η μικρη θα βαλει μια παλιοτερη στολη που ειχε η Νικη μιας πεταλουδας που αν δεν της βαλεις φτερα αλλα το αναλογο καπελο μπορεις να την περασεις κ για κινεζα. αν παλι δεν της βαλεις τιποτα απ¨ολα αυτα κ της δωσεις να κραταει ενα ρημαδομαγικο ραβδι ανετα την λες κ νεραιδα ..δεν ξερω θα δω αναλογως τα κεφια μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Ρε'συ Εύα και η δικιά μου διαμαρτύρεται ότι πονάει η κοιλιά της αλλά έκανε μία φορά μόνο διάρροια. Λες να είναι ίωση; Έκανε και λίγα δέκατα, όχι όμως πυρετό. Εννοείται πως το βράδυ δεν κοιμηθήκαμε πάλι.. ξύπνησε και με κάτι φλούμπες στα πόδια..μάλλον κάτι την δάγκωσε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες , τι κανετε ??

εμεις καλυτερα ..η μικρη επιτελους ηρεμισε λιγακι κ κοιμηθηκε κιολας χτες βραδυ ..τα χε φτυσει το καημενο τοσες μερες ..σημερα το πρωι δεν κρατιοταν ..απο τις εφτα παρα τεταρτο στο ποδι για να παει σχολειο .. :D

Νικη αυτο που λες με την μικρη σου ισως να μην ειναι κατι σε στιλ ιωσης ..αν εκανε μια φορα διαρροια αντε δυο ισως απλα κατι που εφαγε να την πειραξε..δεν εχω ακουσει κατι σε γαστρεντεριτιδα τον τελευταιο καιρο για ιωση παντως ..περαστικα σας παντως ..

Γιωργια αν ειμαστε καλα μεχρι την Παρασκευη να παμε σπιρτουλενας ..απλα δεν ξερω απο τωρα τι θα μου ξημερωσει ..

πηγα τις μεγαλες κομμωτηριο κοψαμε μαλλι ..αχ πολυ γελιο ..καθοταν στον λουτηρα κ την καρεκλα με υφος τουλαχιστον καρδιναλιου .. :lol::lol::lol: το γουσταρουνε κ γι¨αυτο γελαω ..κοψαμε την μακρια κομη της Νικης γιατι ειχε γεμισει ψαλιδα ρε γμτ , τα καναμε καρε ..δεν εχει αυτη προβληματα με τετοιου ειδους αλλαγες ..πολυ της αρεσε ..

Η Σοφια ψιλοφρικαρε με την αλλαγη στα μαλλια της αλλα τωρα τελος ..τους υποσχεθηκα οτι μεχρι το καλοκαιρι θα εχουν γινει διπλασια στο μηκος .. :roll: Δεν πειραζει να δυναμωσουν λιγακι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!

Ρε συ Νικούλα να χαίρεσαι την νεράιδα σου!!!! Πολύχρονη και πάντα χαρούμενη!!!! Αντε με το καλό και ένα αδερφάκι!!!!!

Πω πω χάλια τα περισσότερα παιδάκια ε; Εμείς δόξα το Θεό είμαστε καλά!!! Μετά από 4 24ωρα εμπύρετος και 2 24ωρα απύρετος σήμερα πήγε ο Χριστόφορος σχολείο και μου φαίνεται σαν ψέμα!!! :lol: Όχι οτι μου κάνει κάτι το παιδάκι μου αλλά όλο μέσα βαριόταν και είχε ψιλομπουνταλιάσει στον υπολογιστή....

Το μικρό μας πολύ καλά!!! Παναγιά μου και Χριστέ μου να το βοηθήσετε να μην γίνει ταλιμπάν! Ο φόβος και ο τρόμος του σπιτιού είναι αυτό το σπορί! Όλα τα σαρώνει στο πέρασμά του! :lol: Και έχει και γενέθλια σε 2 βδομάδες!!!! Πότε χρόνισε αυτό το παιδί ούτε που το πήρα χαμπάρι! Περνάνε τα χρόνια σαν νερό!

Για Παρασκευή απόγευμα θέλω να πιστεύω πως αν είμαστε καλά θα έρθουμε!

Σήμερα τί ψήνετε; Εγώ θα κάνω τσιπούρες στη σχάρα, πατάτες τηγανιτές και μπρόκολο βραστό για σαλάτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Ευχαριστώ για τις ευχές!!!! Κυριακή απόγευμα το πάρτυ! Είσαστε όλες welcome :D

Εχθές πήρα άδεια και πήγα στον παιδικό! Έκανα έκπληξη της μικρής και της πήγα τούρτα. Έκατσα μόνο 10 λεπτά γιατί αλλιώς θα ήθελε να έρθει μαζί μου και ήμουν με το μηχανάκι. Της είχαν κανονίσει ένα μικρό παρτάκι. Ωραία ήταν. Συγκινήθηκα..τί κακό κι αυτό με μένα να συγκινούμε τόσο εύκολα..Μόλις μου δώσουν φωτογραφία θα σας βάλω.

Κορίτσια τα έχω παίξει! Η μικρή διαμαρτύρεται όλη μέρα (εκτός στον παιδικό, μάλλον ντρέπεται) ότι πονάει η κοιλιά της. Εχθές το βράδυ έκλαιγε στον ύπνο της και κάποιες φορές που ανέφερε την κοιλιά της. Το πρωί που την ρώτησα πού πονάει μου έδειξε το στομάχι της και μου είπε ότι θέλει να κάνει εμετό.. τι σκατά πάλι είναι αυτά; σήμερα θα μιλήσω με παιδίατρο..ακόμα ρε γαμώτο να γυρίσει η κα Άννα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...