Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΜΑΣ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 697
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσακια

Ανδρια η μικρη σου μοιζει ή κανω λαθος; Πανεμορφη!!! να σου ζησουν

Αφροδιτη η καρδελα στην λαμπαδα που φαινετε προς τα κατω ειναι απο την μπαλαρινα που ειναι για να το κρεμας στο τοιχο. δεν εβαλα εγω, μονο τις κοντες που εδεσα την μπαλαρινα.

σημερα τα ειδα ολα!!!!! με πηρε ο πατερας του Αλεξανδρου που ειχανε παει στο γηπεδο και μου ειπε οτι τον τσιμπισε σφιγγα και εχει μελανιασει η γλωσσα του. παγωσα!! παναγια μου μη χασω το παιδακι μου σκεφτηκα. με τσαντισε και ο αλλος γτ μου ελεγε οτι δεν ξερει τι νακανει να μου τον φερει και να τον παω εγω στο νοσοκομειο ή να συναντηθουμε εκει. Με τα πολλα συνεννοηθηκαμε και πηγαμε στο Παιδων. τελικα ο μεγαλος ειχε κανει και εμετο και ειχαν μουδιασει τα ποδια του και παραπονεθηκε για την καρδια του. Ολα ειχαν περασει μεχρι το νοσοκομειο, μας εδωσαν ενα χαπακι και μετα απο 30 λεπτα μας ειδα και μας ειπαν να φυγουμε και να κλεισουμε ραντεβουμε με αλλεργιογονο. ευχομαι τα μωρακια μας να ειναι καλα και να μην περασει καμια μαμα κανενος φοβο!! αφηστε που ειδα και ενα περιστατικο που παρακαλαω συχνα την Παναγια το κοριτσακι αυτο να ζησει.

Ευχαριστω και την Ανστασια που με τις γνωσεις με βοηθησε!!!

Σας ευχαριστω ολες και για τα καλα σας λογια για την λαμπαδα. ειμαι χαρουμενη γτ αρχισαν και οι παραγγελες απο το ιντερνετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα μογ περαστικα στον αλεξανδρο!πως ειναι;φανταζομαι λαχταρα που περασες!

ανδρια γλυκυτατη η μικρουλα σας!μου φσινεται οως μοιαζει με τη βικτωρια μωρο!να τη χαιρεστε!

εμεις σημερα πηγαμε στην πσιδικη χαρα κ για καφε!η μυρτω εχει γινει ολοκληρη κοπελα!καθοταν στην καρεκλα σαν μεγαλος ανθρωπις κ μου ηπιε κ το χυμο!μου φαινεται στο εξης θα της παραγγελνουμε κ αυτης!!

κρεμασαμε μια ακομη κουρτινα στην κουζινα κ τωρα θα δουμε τσινια.τον οδηγο αισιοδοξιας.φιλια κ καλη ξεκουραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη ολα τα μωρακια κανουν πλεον μαζι με την εξεταδη για ισψιο κ ελεγχο ακοης στο 2 ο μηνα.ξερουμε οτι ακουει απλα ριπε η πσιδιατρος να ελεξγουμε οτι ακουρι εξιδου καλα κ απο τα δυο αυτακια.

εχω καταδτραφει με τη σοκολατιερα που μου χαρισε ο κωστας.πριν λιγο ηπια παλι.μου εχουν μεινει δυο κιλα κ δεν βλεπω να τα χανω με τα γλυκα που τρωω.κεω να ξεκινησω πρωινο τζογκιν στο λιμανι.να ιηλαζω το πρωι κ να πηγσινω για εκτονωση.ξερει καμια σας αν αντενδεικνυται στο θηλασμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

γεωργιαννα μου, τι λαχταρα ηταν αυτη!!!! :o:o ευτυχως δεν ηταν τιποτε, αλλα φανταζομαι την ταραχη σου!!

περαστικα, και ευχομαι να μην ξαναπερασεις ποτε τετοια λαχταρα!!

δαναη, δεν το ηξερα αυτο για τα μωρακια, το ειχε κανει και η μυρτω; δεν θυμαμαι καμια αλλη κοπελα να το αναφερει..... :roll:

2 κιλα σου εμειναν μονο και παραπονιεσαι;;;;!!! :o τιποτε δεν ειναι!! το τζοκινγκ δε νομιζω οτι αντενδεικνυται στο θηλασμο, μαλλον στην κυτταριτιδα αντενδεικνυται :lol::lol:

και η δικια μου σημερα ηταν σωστη κυρια! πηγα κι εγω για καφε με την κορη μου, της παρηγγειλα φρεσκο χυμο πορτοκαλιου- τον ειπιε ολο-, εφαγε και το κεικ που μας κερασαν, ζωγραφισε και με τις νεες της ξυλομπογιες, και η μαμα ειπιε το καφε της με ηρεμια!!! 8-)8-) δεν ειναι λιγο πραγμα οταν βγαινεις μονη σου για καφε με ενα νηπιο 20 μηνων ;)

σας καληνυχτω, μολις τελειωσα ενα τεστ για αυριο, στην ιστορια που εχω 1η ωρα! χαρα που θα κανουν πρωινιατικα, χιχιχχιχι!! κακιες ; ας ανοιγαν και κανενα βιβλιο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se euxaristoume Gewrgianna!! Nomizw moiazei ston george toulaxisto etsi mou lene :) 8a perases megali tromara..Perastika ston Alexandro sou k o 8eos k i Panagitsa na prosexei ola ta paidakia tou kosmou..

Danae mou se euxaristoume.. K emena mou 8imizei tin Victoria vrefos..

Paw na 8ilasw k na koimi8w, koutoulaw!!!

Kalinixta sas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσια μου!!! ειναι καλσημερα. ευτυχως βρηκα ραντεβου σημερα σε γιατρο μεσω ικα να τον δει γτ ο παιδιατρος με τρομαξε λιγακι, με την καλη εννοια, και πρεπει να εχω το νου μου. μου ειπε να μου γραψει μια ενεση και να την εχω ΠΑΝΤΑ μαζι μου.

Ξεχασα να αναφερω οτι και ο Διονυσης ειχε κανει αυτη την εξεταση για την ακωη στο μαιευτηριο λιγο πριιν φυγουμε. και ηταν Οκ. στο Ελενα που γεννησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Είμαι πολύ χαρούμενη και συγκινημένη! Η καλή μου φίλη και κουμπάρα γέννησε σήμερα το μεσημέρι!

Είναι το πρώτο της μωράκι και ξαναθυμήθηκα όλα εκείνα τα τρομερά συναισθήματα που ακολούθησαν τη γέννηση της Κατερίνας. Ήμουν τόσο ευτυχισμένη αλλά και τόσο τρομαγμένη από το βάρος της ξαφνικής ευθύνης! Χαίρομαι που στο δεύτερο παιδάκι μου, όταν με το καλό έρθει, θα έχει φύγει το άγχος και θα έχω τη σιγουριά ότι εκείνο το αδύναμο και ευάλωτο βρεφάκι θα γίνει ένα απίστευτο παιδάκι που θα το καμαρώνουμε όπως την Κατερίνα μας και θα μας κάνει τόσο ευτυχισμένους!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεσποινα καλως δεχτηκατε το νεο μελις της παρεας σας!!να το χαιρονται!!

εμεις παιζουμε εδω με τη μυρτω στον κανσπε.το αυτακι του νικολα μια χαρα.καναμε κ στη μυρτω κ ηταν ρπισης οκ εδω ο κσιρος ειναι καλοκαιρινος.βφαινουμε χωρις μπιυφαν κ στο σπιτι με κοντομανικα.η μυρτω ειναι μονο μτ κορμακι.τα βγαζει ολα η τσιτσιολινα μας :-)

τι κανετε οι υπολοιπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Χτες δεν πρόλαβα να σχολιάσω: Άντρια τα κοριτσάκια σου είναι χάρμα και τα δύο!

Γεωργιάννα περαστικά στον Αλέξανδρο. Ευτυχώς προλάβατε και δεν ήταν κάτι σοβαρό.

Δανάη κι εδώ έφτιαξε ο καιρός αλλά όχι και καλοκαίρι! Πάντως κι εμείς το Σ/Κ πήγαμε ποδηλατάδα και βόλτα στη θάλασσα - ήταν πολύ ανοιξιάτικα κι η Κατερίνα μάδησε ό,τι λουλούδι έπεφτε στο διάβα της!

Την εξέταση στο ισχύο και στα αυτιά εμάς την κάνανε στο μαιευτήριο (ΜΗΤΕΡΑ) όταν γεννήθηκε.

Αναστασία κι η Γεωργία είναι πολύ γλυκια με (και χωρίς) το σκουφάκι!

Σήμερα θα πάω να δω το καινούργιο μωρούλι! Αν και τώρα που το σκέφτομαι στο ΛΗΤΩ δεν τα πηγαίνουν στο δωμάτιο την ώρα επισκεπτηρίου :cry: Στενοχωρήθηκα τώρα. Έχω να δω νεογέννητο από την Κατερίνα. Την προηγούμενη εβδομάδα επισκευτήκαμε ένα αγοράκι 40 ημερών και μου φάνηκε τόσο μικρό!

Αυτά. Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

τι κανετε?

δεν εχω προλαβει να διαβασω καθολου νεα σας γιατι δουλευω ασταματητα και εφυγε η μαμα μου οποτε ειμαι με 2 παιδια και τρεχω και δεν φτανω...αυξησα λοιπον τις ωρες και τα χρηματα που δινω στην γυναικα (τι να κανουμε... :( ) και ετσι μπορω τωρα να δουλευω περισσοτερο..

η ζωη με τα 2 παιδια ειναι ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΗ........πλεον η Εμμα ειναι το πιο συνεννοήσιμο και καλο παιδακι ακουει μιλαει ομορφα, ηρεμα, εκοψε τις σκανταλιές....και λατρευει την αδερφουλα της....την βλεπει και λιωνει...εμειναν ενα διαστημα χωρια (για 2 μηνες τα ειχε η μαμα μου, 1 και 1 μηνα εναλαξ ) και αυτο περα απο το αυτονοητο κακο της υποθεσης ειχε και θετικα αποτελεσματα γιατι κανουν σαν τρελες απο την χαρα τους η μια με την αλλη.......

Η Εμμα μιλαει και φερεται σαν μεγαλο παιδακι...ακουει τα παντα, τρωει (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ) καθεται ησυχα, ζηταει ηρεμα οτι θελει και κοιμαται στην ωρα της....μαθαινει πολυ γρηγορα και μιλαει ασταματητα...λεει τοσο δυσκολες λεξουλες που ωρες ωρες τα χανουμε...τον καιρο που την ειχε η μαμα μου εγινε αλλο παιδακι....επειδη η μαμα μου ειναι εκπαιδευτικος και παρα πολυ καλη καθηγητρια, ηταν σαν να της εκανε ιδιαιτερο καθε μερα χαχαχα :lol::lol::lol: ....της εδειξα προχθες πως στηνουμε το σκακι και το επιασε με την μια.... :o:o τα βαζει στην σειρα μονη της και ξερει ολα τα ονοματα τους και την σειρα τους ...σε λιγο θα της μαθω τις κινησεις τους χαχαχα :lol::lol: λεει ολοκληρα τραγουδακια απο την αρχη μεχρι το τελος και ξερει 30 λεξεις αγγλικα και καμια 10ρια γερμανικα :lol::lol::lol:

ειμαι πολυ ευτυχισμενη ........................τοσο που φοβαμαι μην παει κατι στραβα :?:?:? ...............δεν ξερω αν το παθαινετε καμια φορα και εσεις αυτο...να φοβαστε δηλαδη μην παει κατι στραβα και σας χαλασει η ευτυχια...ή είμαι μόνο εγώ η τρελή χαχαχα

σας φιλω κοριτσια!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα κοριτσια και κατι ακομα...δεν εχει καμια σχεση το πως ειμαστε τωρα με τα 2 παιδια και το πως ημασταν μεχρι και πριν απο 2 μηνες ή οταν γεννηθηκε η μικρουλα μου...

οσες κανετε παιδακι 2ο ή 3η και εχετε πιο μεγαλα παιδακια θα τα βρειτε πολυ πιο ευκολα ολα....

πιστευω οτι η διαφορα που εχουν τα δικα μου (14 μηνες) ειναι η χειροτερη γιατι το 1ο δεν ειναι πλεον μωρο και τοτε αρχιζει και γινεται παιδακι (με οτι αυτο συνεπαγεται) αλλα ουτε ειναι παιδακι ακομα να ειναι πιο ανεξαρτητο...ε και το μωρακι εχει αναγκες τεραστιες (θηλασμος, ρεψιμο, κολικοι κλπ κλπ) και γενικα γινεται της τρελης...

δηλαδη εγω απο την εμπειρια μου αν εκανα τωρα το 2ο παιδακι θα τα εβρισκα ολα πολυ πιο ευκολα...

αντε κοριτσια!!!!!!!!!! βουρρρρρρ :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

δεσποινα, να σας ζησει το μωρουλι!! :D:D ααααχ πως φαινονται οι μανουλες που πεθυμησαν μωρουδιλα και και πατουσακια τοσοδουτσικα, και στοματακι λιγωμενο απο μαμαδισιο γαλαααααα!!! :D να'ναι γερο και τυχερο το μωρακι και ευχομαι ολα τα παιδακια μας να ειναι καλα και χαρουμενα!

τωρα που το λετε, και στο ελενα ειχαν κανει μια μετρηση στην ακοη της αθηνας με ενα μηχανημα, θυμαμαι που ρωτησα το γιατρο " ενταξει ειναι, θα με ακουει;" και μου ειπε ¨γι'αυτο δεν ειμαι σιγουρος :lol: " αλλα ηταν νεογεννητο και θεωρησα οτι ηταν στα πλαισια του γενικου ελεγχου που τους εκαναν :)

αντρια, η αναστασια μοιαζει στην βικτωρια αλλα οταν ειναι μικρουλια τα αδερφακια μοιαζουν μεταξυ τους ( εκτος απο της σουλας :lol: ) οσο μεγαλωνει θα φανει περισσοτερο σε ποιο σοι μοιαζει :shock:

η αθηνουλα μου εχει ενα μπουκωμα , ουτε μικρο ουτε μεγαλο, ειναι τοσο οσο, και εχω αρχισει να φοβαμαι οτι φταιει ο βροχερος και υγρος καιρος που δεν την βοηθαει να αναρρωσει :( εδω εχουμε σαπισει στη βροχη, και δεν υπερβαλλω :cry: διαβαζω τι ωραιο καιρο εχει στην κρητη και στεναχωριεμαι ακομα περισσοτερο που αφησαμε την αθηνα και ηρθαμε εδω που βρεχει ολη μερα και ολη νυχτα :( η υγρασια μας τρυπαει τα κοκκαλα, ειναι ενα φοβερο πραγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μαζι γραφαμε!!

πολυ χαιρομαι που πλεεις σε πελαγη ευτυχιας και ευχομαι να μην βρεις ποτε φουρτουνες!! εεεεε κανα κυματακι δεν πειραζει, τα κυματα μας πανε πιο ψηλα ;)

εχεις δικιο που λες για την διαφορα ηλικιας, κι εγω βλεπω οτι οσο μεγαλωνει η αθηνα συννενοουμαστε καλυτερα :) βεβαια η δικη μου δεν εχει το στομα - ροδανι της εμμας , αλλα λεει οσα της χρειαζονται ;) αντε, μακαρι να ερθει ευκολα το δευτερο και ολα να πανε καλα, γιατι μπορει το μεγαλυτερο αδερφακι να ειναι πιο ανεξαρτητο αλλα θα ζηλευει περισσοτερο....

τελικα τι κανονισες με τη βαφτιση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!

μπραβο στην εμμα !κ η μυρτω λεει καινουριες λεξρις κ βαζει 5-6 λεξεις στη σειρα τυπου "πωτα μαμ μετα μπελα ολοι μαζι μαμα,μπαμπα,μωμο,συ (εγω)" :-)

με τον υλνο τοβραδυ ευτυχως εδω κ δυο μερες δεν εχουμε οροβλημα.το μυστοκο ειναι οτι την βαζω για υπνο κ αφηνω την πορτα της ανοιχτη κ το φως του διαδρομου ωστε να με αισθανεται κοντα κ να μην νιωθει ααποκομμενη.

οπου να ναι θα ετοιμαστουμε για μπανακι.το πρωι την πηγε στη γιαγια της ο κωστας κ εγω με το μικρο βγηκαμε καροτσαδα με την κιυμπαρα μιυ κ το μικρο της.ωραια να βολταρεις πρωινιατικα με ηλιο...μ'αρεσει που το παιζω αργοσχολη!χιχι μην με φατε οι εργαζομενες!αλλος ενας λιγος γιανεο μωρακι κ για αδεια!!!

σας φιλω

post-15592-13873940164946_thumb.jpg

post-15592-1387394016578_thumb.jpg

post-15592-1387394016665_thumb.jpg

post-15592-13873940167782_thumb.jpg

post-15592-13873940168811_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο νικολας μας ειναι ενα γκυκυτατο αγγελουδι!!!μου χαμογελαει συνεχεια λεει αγκου κ λιωνω η μανα!τελεια κ τα αγορακια αν κ ημουν προκατηλειμμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη χαίρομαι πολύ κ για σενα Σαμάνθα που βιωνετε τοσο μαγικά κ ο ομορφα την εμπειρία των 2 παιδιών....εγω κοριτσια ανατριχιαζω στην ιδεα,νοιωθω πως δεν εχω το κουραγιο κ τις αντοχες,ανυπομονω να μεγαλώσει η Χριστίνα για να μπορω να χαλαρωσω...μας ρωτανε για το 2ο κ με κουραζει αυτο "Ποια εισαι εσυ κυρια μου ή κυριε μου που θα κρινεις αν τωρα ειναι η καταλληλη περιοδος για 2ο?????"Οχι αρνουμαι...

Αυτη ομως ειναι η μια αποψη....η αλλη φωναζει υποσυνειδητα οτι ειναι μια καλη περιοδος,εχει αναγκη απο ενα αδελφακι κ δεν θα ηθελα να φυγω απο την ζωη κτλ κ να ειναι μονη της........αλλα προς το παρον το αφηνω,το παλευω....τελος παντων!

Βλεπω επισης κ την συμπεριφορα της που εχει αλλαξει με τα αλλα παιδακια κ δεν μου αρεσει,προχτες εριξε κ μια σφαλιαρα,δεν δινει τα παιχνιδια της κ αντιδραει ασχημα,τρελαινομαι!!!Δεν θελω το παιδι μου να εχει τετοιο χαρακτηρα,μας περιμενει πολυ δουλεια πφφφφ

Κουβεντούλες που λεει" μαμα εισαι καλα?" Ολα εντατσει...-οταν την ρωταω..."θελω την πιπιλα τω-λαααα",παμε βολτα κουνια μπελα με αματσι"....."θελω να φαω",θελω dvd ,βαζω dvd....ax δεν θυμαμαι αλλα αλλα πραγματικα λεει παρα πολλά....

Τα ζουζουνακια μας μεγαλωσαν.....κ αλλαζουν τοσο πολυ μερα με την μερα,μικρα ανθρωπακια γλυκουλικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα να σας ζησει!!! σιγουρα θα εισαι πιο σιγουρη στο 2ο αλλα θα εχεις να φροντιζεις και το 1ο!!!

Σαμανθα ειναι πολυ ευκολα οταν εχουν μεγαλη διαφορα μεταξυ τους, εγω ειναι σαν να εχω 1 μωρο αλλα δυστηχως τον εχω κανει λαστιχο. αγγλικα-ποδοσφαιρο ειναι τα στανταρ που παμε μαζι!! καλα το πρωι ξυπναει απο τις 7.30 για να παμε τον μεγαλο σχολειο, βλεπεις ο μπαμπας δεν μπορει καθε μερα να τον κρατησει.

Ο Αλεξανδρος ειναι καλα, περιμενουμε 10 μερες για να παμε για εξετασεις αιματος, το πιθανοτερο ειναι να μην εχει αλλεργια και ολα αυτα να τα εκανε απο το φοβο του. ναι ειναι πολυ χεστης!!!! δεν το παρακανω, λιγο να κοπει θα κανει εμετο και θα γινει ασπρος σαν το γαλα!!!

Γωγω καλο ειναι να της κανεις αδελφακι αλλα δεν ειναι κακο να γινει και σε 1-2-3 χρονια. καλυτερα οταν θα εισαι ετοιμη παρα να τα παιξεις τελειως!!! Η Χριστινα στην αναπτυξη της μο θυμιζει τον Αλαξανδρο. ακριβως ετσι ηταν και ατος ολα να τα κανει απο νωρις!!!!

ο Διονυσης δεν μιλαει ακομη, μονο τα μωρουδιακα του λεει. δεν εγχωνομαι γτ ολα τα παιδια ειναι διαφορετικα. τωρα το κανω και γυμναστικη, καθε μερα ανεβαινουμε στο 2ο με τα ποδια, το κοβω την πολυ αγκαλια γτ βλεπω οτι κακομαθε και το χερι μο τα παιξε!!!

Δαναη μακαρι να συνεχισει ετσι η Μυρτω!! γτ δεν της βαζεις και ενα φωτακι νυκτος στο δωματιο; τι εγινε με το ιντερνετ δεν θα βαλετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αχ Αφροδίτη καλά το κατάλαβες- μια επιθυμία για μωρουδίλα την έχω. Όμως δεν το βλέπω να την ικανοποιώ σύντομα. Συμφωνώ πως όσο μεγαλώνει το πρώτο παιδάκι είναι πιο εύκολα τα πράγματα και επειδή θυμάμαι πόσο έιχα πιεστεί και κουραστεί με την Κατερίνα (ήμουν μόνη μου μέχρι 9 μηνών που ήρθε η μητέρα μου και πήγα δουλειά και η Κατερίνα σπάνια κοιμόταν τη μέρα μέχρι που περπάτησε) θέλω να είναι τελείως ανεξάρτητη η Κατερίνα όταν αποφασίσουμε για δεύτερο. Ο άντρας μου έχει και επιπλέον όρους (να έχει αλλάξει δουλειά, να έχουμε φύγει από την Αθήνα κ.λπ.) που κινδυνεύω να χάσω την αναπαραγωγική ηλικία μέχρι να ικανοποιηθούν! :lol:

Το μόνο που με αγχώνει (εκτός από την εμμηνόπαυση) είναι ότι θα ήθελα να είναι σε κοντινή ηλικία τα αδελφάκια για να παίζουν μαζί και να δεθούν. Εγώ με την αδελφή μου έχουμε 2,5 χρόνια και ήμασταν πολύ δεμένες. Πάιζαμε μαζί, μέναμε μαζί όταν σπουδάζαμε στη Θεσσαλονίκη και μετά στην Αθήνα μέχρι που παντρευτηκα.

Έχει καμία εμπειρία από αδέλφια με μεγάλη διαφορά ηλικίας (4-5 χρόνια) που να είναι δεμένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φγγωγω μου εινσι απολυτα σεβαδτη κ κατανοητη η ρπιθυμια δου να αναβσλλεις το δευτερο.ρπισης δεν συμφωνω με τη λογικη "πρεπει να κσνω στο παιδι μου αδεκφακι".δεν πρεπει τιποτα!το κανεις μονο εφοσον το επιθυμεις πραγματικα κ εχεις μετρησει κ τις δυναμεις δου.

γεωργισννα εχουμε κανει αιτηση στη hol για τηλ κ ιντερνετ.σε κανενα μηνα θα εψιυμε ιντερνετ.τηλ εψουμε ηδη απο τον οτε.

χθες ειχαμε παλι δυσκολη νυχτα.τν πηγα στο κρεβατι 5-6 φορες.στο τελις παλι αποκοιμηθηκε στο πατωμα.ρωτησα την παιδιατρο κ μου ειπε να της στρωσω στο πατωμα κσνενα παπλωμα για να εινσι ζεστα κ να την αφηνω εκει αφου το προτιμαει απο το να ανεβαινει στο κρεβατι.της εβαλα κ φως σημερα βεβαια δεν ειναι νυκτος.ειναι ενα φψτιστικο τοιχου σπο υο ικεα.μιυ φανηκε αρκετα δυνατο κ της το εσβησα.της αφησα του χωλ ανοικτο μεχρι να κοιμηθει.για να δουμε τι μας περιμενει σημερα.εχει κ μυξες κ δεκατα οποτε προβλεπω πσλι να σηκωνεται...

κατα τα αλλα περιμενω πως κ οως το μικρο να αυξησει το βραφινο υπνο αλλα βλρπω να αργει.πλεον εχει σταθετοποιηθει:κοιμαται το απιγευμα 6 με 22.30 κ μετα 11.30 με 3.30 κ 4-7.ευτυχως δεν φουλευω οποτε αντεχω το ξενυχτι κ ευτυχως κοιμαμαι το πρωι μεχρι τις 9-9.30 αφου ο κωστας αναλαμβανει τη μικρη αγου ξυπνησει.το μεσημερι συννενοηθηκαν κ τα δυο κ κοιμηθηκαν κ ετσι κοιμηθηκα κ εγω..

ανδρια πως ειναι το στηθος σου;;οι μικρες σουγιουλη ο αλεξακος πως ειναι;ο νικος ειναι ακομη αθηνα;ελπιζω να την παλευεις.

οθ υπολοιπες;;

φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!

Den diavasa ta minimata sas signwmi, mpika sta grigora!!

Pigame gia zigisma..Valame 250gr mesa se 10 meres diladi akrivws osa eprepe oute pio polla oute pio liga alla perimename perissotera giati mono apo mpimpero pinei 60ml k meta 8ilasmo..Vrike k to xalinarι tis glwssitsas mas konto k mporei na paizei k ena mikro rolo ston 8ilasmo diladi na min mporei na parei kala sto sti8os mou afou k oi 8iles mou den einai megales k makries k diskolevete na tis parei..Vazw k 8iles silikonis alla mou eipe i simvoulos kalitera na min vazw mono ligo stin arxi k na tis vgazw alla pali klaiei k den tis pernei :(.. Avrio 8a pame se xeirourgo, eipa na min to amellisw giati emena oi goneis mou to katalavane se poli megali ilikia (3 xronwn peripou) k pigena k se logo8erapeutria giati den milousa kala..Egw to idio me tis galaktokoiles KAMIA vletiwsi alla mou eipe i simvoulos pws se mia pelatissa tis pire 4-5 mines na figoun k xwris kamia iatriki epemvasi k ekeinis itan k xeirotera giati eixe mikro sti8os i kopela k olo to sti8os tis itan ena megalo kouvari :o

Efiga paw na vgalw gala k variemaiiii toooosooooo pooollllliiii :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Deite ti vrika:

Ποιές έιναι οι συνέπειες του κοντού χαλινού γλώσσας σε σχέση με τον μητρικό θηλασμό;

- Το μωρό δεν τοποθετείται σωστά στο στήθος (τα χείλη δεν εφαρμόζουν σταθερά στο στήθος).

- Η γλώσσα δεν καλύπτει τα κάτω ούλα του μωρού με αποτέλεσμα τον τραυματισμό της θηλής και τον πόνο.

- Η γλώσσα έχει περιορισμένη κίνηση προς τα εμπρός, περιορισμένη περισταλτική κίνηση και δεν συμπιέζει ολόκληρη την επιφάνεια του στήθους, με αποτέλεσμα την μείωση της παραγωγής του γάλακτος.

- Ενώ ο θηλασμός διαρκεί πολύ δεν είναι αποδοτικός, υπάρχει ανεπαρκής πρόσληψη βάρους και πολύ συχνά το βρέφος οδηγείται σε χορήγηση συμπληρώματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδρια ευχομαι να πανε ολα καλα αυριο στο γιατρο!ενημερωσε μας!συνεχιζεις να πονας δηλ;μπραβο στο κουραγιο σου!σε θαυμαζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, τι κούκλος είναι αυτός!!!

Δεν πρόλαβα ούτε καλησπέρα να πω! Είναι τόσο γλυκούλης!!!

Εδώ είμαι κι εγώ. Αναρρώνω από μια λοίμωξη του αναπνευστικού με ακροαστικά, αλλά ευτυχώς χωρίς πυρετό. Μάλλον μου το "κουβάλησε" η μικρή από τον παιδικό. Το τι έχετε να τραβήξετε οι μάνες που θα τα στείλετε παιδικό από σεπτέμβρη...... αφήστε το........

Σαμάνθα, χαίρομαι που σ'ακούω τόσο ευτυχισμένη! Κι εγώ μερικές φορές "φοβάμαι" μήπως κάτι πάει στραβά! Οπότε δεν είσαι η μόνη ;)

Γωγώ, κι εγώ δεν μπορώ να το πάρω απόφαση για 2ο. Είμαι σίγουρη ότι το θέλω, αλλά δεν ξέρω πότε θα το αφήσω free το θέμα, αν με καταλάβατε! χι,χι!

Έβγαλε κανένα απ'τα παιδάκια σας τους τελευταίους τραπεζίτες? Εμείς αρχίσαμε γκρίνια,να χώνουμε τα δάχτυλα στο στόμα, να μην τρώμε και όλα αυτά που σχετίζοναι με την οδοντοφυία. Αλλά με ανησυχεί που δεν βλέπω τα ούλα πρησμένα.

Δέσποινα, εγώ με τον αδελφό μου έχουμε 3 χρόνια διαφορά και είμαστε πολύ δεμένοι! Για μεγαλύτερη διαφορά δεν ξέρω να σου πω από προσωπική εμπειρία.. Η θεία μου έχει 3 κορίτσια. 12, 6 και 3 ετών. Η δεύτερη με την τρίτη τα πάνε πιο καλά. Η πρώτη έχει "θέμα". Τη βλέπω ότι "ζορίζεται" με τα μωρά. Νιώθει ότι είναι σε άλλο μήκος κύμματος. 6 χρόνια είναι μεγάαααααλη διαφορά.....

Αφροδιτούλα, σε σκέφτομαι εκεί που έμπλεξες.... το μακριά, τον καιρό, την συγκατοίκηση με τους γονείς εννοώ...

δεν ξέρω γιατί αλλά σε νιώθω... Ίσως γτ μπορεί κι εγώ να βρεθώ κάπου μακριά (με τη δουλειά του άντρα μου)... και δεν το θέλω. Αλλά δε θέλω να σε ακούω να λες ότι δε θα φύγεις ποτέ απο κει... Μια δοκιμασία είναι και αυτό, που θα λάβει τέλος κάποια στιγμή.

Τώρα αν κάνετε και καμιά ¨καλή" δουλειά με τον Γ και τρυπώσει κανένα σποράκι στην κοιλίτσα, θα είναι καλύτερα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...