Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

Γεια σας κούκλες, καλο μήνα και καλές γιορτές!!!!

Μπήκα βιαστικά τωρα που τρώει ο μικρός μετα θα στολισουμε και μεις το δεντράκι μας.

Ελπίζω να μπω το βραδυ που θα πέσουν για ύπνο να σας διαβάσω με την ησυχία μου....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νανσυ πλέκεις κιόλας :shock::shock::shock::shock: ;;;;;;Είσαι φοβερή!! Η σούπερ μαμά!!!!

Μαρακι καλα τα πηγαινω με τη δουλίτσα.Η διόρθωση μόνο με κουραζει. Κατα τα άλλα καλά.

Κατερινακι περιμενουμε φωτογραφια απο το δεντρακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες μου!!

μπηκα στα γρηγορα,σας διαβασα αλλα θα ξαναμπω το βραδυ που παλι αργει να σχολασει ο συζηγος.. :(

νανσουλι μου οκ να βρεθουμε,απλα μονο δευτερα εχει ρεπο,ειναι μεχρι κ αλλη παρασκευη μονο απογευματινος.μηπως κανονιζαμε αν οχι δευτερα,κανενα πρωι οι δυο μας στον παιδοτοπο.εμενα ειναι πολυ κοντα μου.αρκει να μη βρεχει.

περαστικα στα μωρακια σας κοριτσια μου!

εγω σημερα ειχα κοτοπουλο πανε τηγανητο κ πατατες τηγανητες κ φυσικα σαλατουλα.

θα μπω το βραυ,πιστευω να μην με ξενυχτησει πολυ η μπεμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθουλι μου ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια για τη μπεμπα!!!

να μας βαλεις κ εσυ της δικιας σου οποτε φυσικα βρεις χρονο!περαστικα στα παιδακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι μακαρι να μπορουσα να βαλω φωτό...Θα πρεπει παλι να αγγαρεψω τη Σταυρούλα :oops::oops::oops:

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τα περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικιτσα τι μαθηματα κανεις? εχω λιγο αλτσαχαιμερ!!!!

κατερινα στολιζετε?αντε ωραια!!!θα κανει πολλες χαρες η κουκλα σου!!!!οι φωτο τελεις κ τα μωρα πανεμορφα!!!!

βικακι κ η κουκλιτσα σου σου ειχα πει οτι ειναι θεικια!!!!!!!!!!!

ελενα μαμα κ κορη φτου φτου!!!!!!!!!ΚΟΥΚΛΕς!!επανηλθες στα κιλα σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και σε σας λιακι περαστικά σας!!!!!!!!!!!!!!αρρωστησε ο τουλης?!απιστευτο!τον ματιασαμε!

μαρακι μου γερμανικα κανω!ειπα και στο ναταλακι στο σκαιπ θα ρθω θεσσαλονικη στις 26-27/01 για ενα σεμιναριο του αντρα μου.μακαρι να μπορεσετε να βρεθουμε κ συ κ η αντωνια και η ναταλια!να γνωριστουμε απο κοντα!!!!!!!!εγω και τις δυο μερες 10-6 θαμαι μονη μου (ελευθερη) παρεα με το βαλεριακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααα ωραια κικιτσα!!!να το κανονισουμε!!!το τηλκ το εχει η ναταλια?αλλιως στειλε π.μ το τηλ..βεβαιως να βρεθουμε!!αχ τα γερμανικα πως τα εμαθες?πολυ βαρια γλωσσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthouli :x perastikoulia sta mwrakia sou!

Lioumpa perastikoulia kai se sas! Mou les giati olo mou bgainei anti gia Touli na ton lew Mitsara??? :lol:

Delphinaki twra mono? Hmoun sta kila mou 3 ebdomades meta pou gennisa...apla den itan to swma mou to idio kai den mou empainan ta tzin mou kanonika...twra omws mpainoun...alla den kserw gia poso me tosa gluka pou trww :lol:

Kikitsa se xasame!! Trexeis e? Se katalabainw me ta mathimata kai aporw pws antexeis kai esu kai h Anthi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια, είστε καλά?

Πολλά αρρωστούλια μωράκια ακούω :( Περαστικά στους Στρατούληδες και στη φραουλίτσα.Εγω γιατί τρέμω τις ιώσεις?Ανησυχώ πολύ μήπως αρρωστήσει,νομίζω ότι με το χαρακτήρα που έχει, θα έχει την υπερδιπλάσια γκρίνια :oops:

Εγω σήμερα σίδερο, μαγείρεμα, βαλίτσες...Το τί κουβαλάω, δεν λέγεται,αν έχεις παιδί παίζει πολύ κουβάλημα.Γι αυτό όσο κι αν χαίρομαι που φεύγω, αυτή η διαδικασία με κουράζει πολύ. Πασχαλιτσάι εσύ θα με καταλαβαίνεις!Ευτυχώς που δεν έχω πια το πορτ μπεμπέ, κουβέρτες,σεντόνια κλπ γιατί αποκτήσαμε και στην Πάτρα κούνια και όταν είχε έρθει η μαμά μου, της έδωσα κουβέρτες,σεντόνια,πετσέτες που είχα αρκετά για να τα έχω εκεί.

Πάω για διάβασμα τώρα, ευτυχώς πάει αρκετά καλά η εργασία!!Α, και το κοσμοιστορικό, τελείωσα με το δόντι [smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρι καλα να περασεις στην Πατρα..τελειωσες με το δοντι..πω πω τελεια φανταζομαι ησυχασες..ευχομαι το επομενο ευχαριστο νεο να ειναι οτι τελειωσες την εργασια σου...

Κικιτσα κ συ τρεχεις χαρας το κουραγιο σου..θα θελα πολυ να βρεθουμε αλλα για μενα ειναι λιγο πιο δυσκολα τα πραγματα που εχω δυο παιδακια να κατεβω θεσσαλονικη..θα δουμε ομως..

Ανθουλη περαστικα στα παιδακια σου..

Σταυρουλα ο μικρος πως ειναι :?::?::?:

Λια ο δικος σου τουλης καλυτερα :?::?::?:

Ελενα για τον μητσαρα :lol::lol::lol::lol::lol:

Κατερινακι στολισατε το δεντρακι σας..κ του χρονου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στολισαμε!!!!! ... με το που έβαλα τα φωτακια ο Νικόλας έβγαζε κραυγουλες και γελαγε, η Αγγελική με βοήθησε λέμε τωρα έβαλε όλα τα στολίδια στα κάτω κάτω κλαδιά. Μετα τα έφτιαξα εγω αλλα πάλι ολο μου έβγαζε καποιες μπάλες, μου φαίνεται ότι αυτη η δουλεια θα γίνεται καθε μερα.....και μολις τελειώσαμε διαπιστώσαμε ότι δεν ανάβουν αλλο τα φωτακια :evil::evil: κάτι πρέπει να πείραξε η μικρη και τωρα κάθεται ο άντρας μου να δει ένα ένα μήπως κάποιο δεν κάνει επαφή και σταματάει το κύκλωμα......

Βικακι τι να την πείραξε την μπεμπουλα ελπίζω να ηρεμήσει και να μην εχει πονακια.

Μαρία και ο δικός μου το δάχτυλο συνεχεια όταν του το βγάζω εκει πάλι στο στόμα.

Ελένη μου ίσως σου απαντας αργά αλλα μπορείς άνετα να θηλαζεις με πυρετο, εγω ξέρω ότι μέχρι 38,5 δεν υπάρχει θέμα αν έχεις παραπάνω περνεις αντιπυρετικο και μολις πέσει κάτω απο 38,5 θηλαζεις πάλι κανονικά. Για παράδειγμα αν πάρεις depon μετα απο δυο ώρες θηλαζεις άνετα, αν πάρεις κάτι πιο ισχυρό άφησε καλυτερα τετραωρο. Περαστικα και ελπίζω να μην ειναι τίποτα.

Σταυρουλα περαστικα στον Στρατουλη, να γινει γρήγορα καλα.

Ανθουλι περαστικα στην φραουλιτσα και στον Πανουλη θα περάσει ο βήχας που θα παει. Σημερα μου λεει η Αγγελική που θα πάμε σημερα, δεν είχαμε κανονίσει βέβαια τίποτα, και μου λεει μετα με ύφος, να πάμε στο σπιτι της Λυδιας να παίξουμε ή μαλλον στου Πανουλη που δεν εχουμε παει :lol::lol::lol: , τον εχει συμπαθησει :P !!!!

Αμαλία περαστικα και στον δικο σου Στρατουλη, πάντως άμα αρχισε τα βαρελακια μια χαρα ειναι απο διάθεση.

Αριαδνη επιτέλους τελειωσες με το δοντακι!!!! Καλα να περάσεις στην Πάτρα, ασε έτσι ειναι φορτηγό θέλεις όταν μετακινήσε με ένα αλλα και με δυο παιδιά.

Συγνώμη αν ξέχασα καμια, σας φιλώ όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου και ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για περαστικά. Περαστικά να ευχηθώ κι εγώ στον συνονόματό μας και στην μικρή μας φράουλα.

Είμαι πολύ αγχωμένη γιατί είναι η πρώτη φορά που κρυώνει και επειδή εγώ το πέρασα πολύ βαριά αν το περάσει τόσο βαριά κι εκείνος είναι επικίνδυνο. Ο βήχας του είναι υγρός και έχει πολύ φτέρνισμα αφού του βάζω συνέχεια ορό στην μύτη. Σήμερα θα τον έβαζα να κοιμηθεί μαζί μου αλλά επειδή το δικό του κρεβάτι έχει και κλήση είναι καλύτερα να κοιμηθεί εκεί γιατί το δικό μου είναι τελείως φλατ και μπορεί να δυσκολευτεί περισσότερο η αναπνοή του εκεί. Στον τελευταίο θηλασμό μου σταματούσε συνέχεια και πιστεύω ότι το έκανε για να παίρνει ανάσα. Ελπίζω να κοιμηθεί καλά και ήρεμα και το πρωί να είναι καλά αλλά με την γκαντεμιά που με δέρνει με τις αρρώστιες αμφιβάλω γι'αυτό. Ο σύζυξ πολύ χάλια ψυχολογικά και προσπαθώ εγώ να τον στηρίξω. Εγώ το κρατάω καλά μέσα μου και όλοι νομίζουν ότι είμαι καλά αλλά η ψυχούλα μου το ξέρει που νοιώθω και υπεύθυνη που δεν κράτησα την μάσκα και 2 εβδομάδες μετά αφού ακόμα έχω κάποια υπολλείματα από το κωλοκρύωμα. Τεσπα, μην σας ζαλίζω κι άλλο. Έχω και ένα ευχάριστο. Βγάλαμε κι εμείς το πρώτο μας δοντάκι. :x:x:D:D Όταν μεγαλώσει κι άλλο να φαίνεται καλά θα το βγάλουμε φωτογραφία να σας το δείξουμε. Καληνύχτα σε όλες.

Ανθή μου είναι μία κουκλίτσα η κόρη σου αλλά και ο γιος σου σκίζει. Σκέτος γόης :D:D . Να τα χαίρεσαι και να είναι πάντα αγαπημένα και γερά. Όποτε θες στέλνε μου τις φωτογραφίες δεν έχω πρόβλημα. Δεν είναι τίποτα για μένα. 2 λεπτά υπόθεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεταμεσονυχτια θα γινω αυτες τις μερες που αργει να ερθει ο συζηγος απο τη δουλεια.δε με πιανει ο υπνος με τιποτα,αν κ νυσταζω κ δε κοιμηθηκα για μεσημερι.εχω τρομερο θεμα.

ανθη μου τελικα εβαλες φωτο φραουλας!ειναι μια κουκλιτσα κ η δικια σου,μοιαζει πολυ στον πανουλη νομιζω ε;κ η δικια σου ειναι κ ψηλη κ γενικα μου φαινεται ανεπτυγμενη!αχ τα καλοκαιρινα μας μωρακια ειναι ολα κουκλια!

σταυρουλα μου να μην αισθανεσαι τυψεις που κρυωσε ο στρατουλης σου.αλλωστε σιγουρα κολησε απο σενα;μηπως κρυωσε απο αλλου;ο καιρος ειναι χαλια,μια βρεχει κ εχει υγρασια κ μια εχει νταλα ηλιο κ ζεστη.ενω σιχαινομαι το κρυο κ δε το θελω απο την αλλη λεω ε ας χειμωνιασει να ξερουμε τι θα φοραμε κτλ.μην αισθανεσαι ασχημα παντως,ολες κανουμε καποια ''λαθακια''κ απο αυτα μαθαινουμε.κ εγω οταν ηταν μωρο ο τονι αρρωστησα κ τον ειχα ψιλοκολησει.κ λεω ψιλο γιατι ειχα κανει πυρετο ενω εκεινος μονο βηχα κ συναχακι.κ ηταν κ πιο μωρο απο τον σταρτουλη σου κ φοραγα κ μασκα κ εγω.τι να κανουμε,αφου αναγκαστικα ειμαστε ολη μερα κολημενες στα μωρακια μας! :roll::D να του παρεις κατι κοκκινο για το δοντακι,ετσι λενε.

αριαδνη μου μπραβο που τελειωσες με το δοντακι!καλα ναι ετσι ειναι,εδω πας βολτα κ κουβαλας ενα σωρο πραγματα..που να δεις με τα δυο παιδακια! :D

κατερινακι καλα χριστουγεννα να εχετε!εμενα ευτυχως δεν το πειραζει ο αντωνης το δεντρο.κ εμενα καθε μερα με ρωταει σημερα που θα παμε; :lol: τους εχουμε μαθει στη βολτα τα ψιχουλακια μου.αληθεια,τι ωρα γενησες την αγγελικουλα;να δω ποσες ωρες εχουμε διαφορα;εγω 8.45 το πρωι.

μαρακι μου λιγο καθυστερημενα αλλα να χαιρεσαι τον αντρεα σου!να ειναι γερος κ πολυχρονος!

εμενα παλι ειχε λιγη γκρινιτσα σημερα,καλα ωρες ωρες πολυ κλαμα,παλι εκανε αερια.δηλ ελεος,κοτοπουλο εφαγα.ακομα κολικους εχουμε μου φαινεται.ακριβως τα ιδια περασα με αντωνη.κ πρωτοφανες για εμας κοιμηθηκε 12 αποψε.αχ ευκαιρια να ηταν εδω ο αντρας μου να κοιμομουν μια φορα νωρις κ εγω.

ελενα συμφωνω γι'αυτο που ειπες οτι μια ετσι ειναι τα μωρα μας μια αλλιως κ πρεπει να το μαθουμε αυτο.ετσι ειναι.

σας καληνυχτα κουκλιτσες μου,φιλακια σε ναταλακι,κικιτσα,ελενη,μαριαγιωργος,λιακι,αντωνια,αλεκα,λιλακι,πασχαλιτσακι,συγχωρεστε με αν καποια ξεχασα. :?:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ και που μου έβαλες τις φωτογραφίες ξανά και για τα καλά σου λόγια για τα παιδάκια σου! Ξέρω πώς νιώθεις με τον Στρατούλη σου. Κι εγώ στον Πάνο έτρεμα..Τώρα ευτυχώς είμαι πιο εξοικειωμένη με τις ιώσεις αν και ακόμα τις φοβάμαι και μου χαλούν την ψυχολογία. Όταν κόλλησε η φραουλα την πρώτη φορά, την πήγαμε στον παιδίατρο, μας διαβεβαίωσε ότι ο βήχας είναι επιφανειακός και ότι δεν έχει ακροαστικά, συνέστησε πολύ ορό και σε περίπτωση που βουλώσει εντελώς η μυτούλα οτριβιν μαζί με tobradex μια σταγονίτσα (δεν βάλαμε τελικά). Προτείνω να τον ακροαστεί ο παιδίατρος τον Στρατούλη σου για σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά, μην ανησυχείς.

Βικάκι σ' ευχαριστώ και σένα για τα καλά σου τα λογάκια. Η φράουλα μοιάζει στον Πάνο στα χειλάκια-σαγονάκι και σχήμα κεφαλιού. Ματάκια και μυτούλα έχει διαφορετικά. Σίγουρα πάντως φαίνεται πως είναι αδερφάκια. Ο Πάνος μοιάζει περισσότερο στον μπαμπά του και η μικρή περισσότερο σε μένα. Το έχω ψάξει το θέμα :lol::lol:

Κατερινάκι αυτό που πάθατε με τα φωτάκια είναι πολύυυ σπαστικό. Βγάλατε άκρη; Εμείς θα στολισουμε την Τρίτη στα γενέθλια του Κοσμά. Πάντα τότε θέλει να στολίζουμε.Του είπα όμως να τα κατεβάσουμε όλα από τη Δευτέρα για να δούμε αν δουλεύουν τα φωτάκια :?:?:?:? Καλά η Αγγελικούλα φοβερή! Δίκιο έχει το παιδί. Πρέπει να έρθετε και στο δικό μας σπίτι!!!!!Θα το κανονίσουμε οπωσδήποτε!!! Είναι μια γλύκα η ζουζούνα!

Αριάδνη να περάσετε τέλεια στην Πάτρα! Τι καλά που τελείωσες με το δόντι!!!

Αντωνία ευχαριστώ πολύ για τα περαστικά. Η μικρή μαλλον είναι καλύτερα. Ο Πάνος βήχει ακόμα αρκετά. Πριν λίγες μέρες μάλιστα μου έκανε πάλι λαρυγγίτιδα :(:(:( Αυτές οι λαρυγγίτιδες μας παιδεύουν από 10 μηνών. Ευτυχώς όμως η κρίση ήταν πολύ πιο ήπια σε σχέση με τις παλιότερες ;) Ο γιατρός μας έχει πει ότι μέχρι 4-5 χρονών συνήθως υποχωρεί. Για να δούμε. Γι΄αυτό πάντα έτρεμα μήπως κολλήσει ίωση με βήχα..

Κικίτσα τρέχεις σε μαθήματα κι εσύ;; Πόσες ώρες δουλεύεις την ημέρα;; Ομοιοπαθούσα λοιπόν.

Καλό βράδυ κοριτσάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou... kala kale savatiatika parla sas epiase....

exw diavasei mexri tin 29 den kserw ama tha prolavw simera ta upoloipa exw polles douleies na kanw....

staurouko mou pws kollise mwre elpizw na min xeiroterepsei k na min xreiastei na parei tpt einia psixothoro olo auto...

elena k egw auto skeftomai pws thelw na exw kales sxeseis me to paidi gia na mporoume na milame gia teteia themata an k emena epeidi einai agoraki auto tha to kanei perissotero o mpampas...

mariagiwrgos ase k egw to trapezi skeftomai oti einai polla eksoda apo tin mia exei dikio i elena se auto pou leei me ta dwra alla den mporeis k na vasisteis se auta.. k leme na min kanoume trapezi.... xwris to trapezi opws ta upologisame peripou ta upoloipa vgainoun konta 4000....

pasxalaki exeis dikio gia to tamou pou upirxe emeis pisteuw na min eimaste etsi k twra pia uparxei polu enhmerwsei apo pantou oxi mono apo tous goneis....

maraki noikokuroula mou esu ti wraia pou mporeis k peiramatizesai me ta fagita emena einai polu idiotropos sto fagito o suziks k den exw polles epiloges gia auto den mou aresei na mageireuw, mou aresei na peiramatizomai k ama to kanw meta poios tha to faei? :?:? ti kala pou perasate...

nene mou den kserw gia ton putero na sou pw egw pou kruwsa eixa sunaxi k bixa k mou eixe pei na thilazw kanonika, rwta kalutera giatro....

emeis pali xalia nuxta eixame ma ti ton exei piasei den mporw na katalavw k to popoudaki mas einai ligo kalutera alla den exei fugei teleiws....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

Ανθη μου η φραουλιτσα σου ειναι γλυκα..ελπιζω τα παιδακια σου γρηγορα να γινουν καλα..

Σταυρουλα μου ο Στρατουλης δοντακι...τι καλαεγω ξερω οτι οποιος το βλεπει πρωτος πρεπει να του παρει ρουχαλακια..με το καλο κ τα υπολοιπα...ο καημενουλης ταλαιπωρειται τωρα με δοντια κ με κρυωμα..εσυ να μην στεναχωριεσαι κ αυτες οι ιωσεις μεσα στο προγραμμα ειναι..θα καλεσεις παλι παιδιατρο..ευχομαι να την περασει ελαφρια....

Βικακη δεν μπορεις να κοιμηθεις χωρις τον αντρουλη σου..ε..εγω συνηθισα αν κ φοβαμαι κ κοιμαμαι κ ας μην ειναι δτο σπιτι..

>>>Πω Κατερινακι κ σεις τι παθατε με τα λαμπακια.. κ γω σημερα ξυπνησα κ τα λαμπακια τα επανω που φτανουν μεχρι την μεση του δεντρου ειναι καμμενα. :twisted::twisted::twisted::twisted: θα πρεπει να ξεστολισω κ να βαλω αλλα..τα νευρα μου..εμενα ευτυχως η Δεσποινα δεν πειραζει το δεντρο..απλως ξαπλωνει απο κατω κ χαζευει τα φωτακια...

ειμαι πολυ κουρασμενη κοριτσια η νυχτα μου ηταν πολυ τραγικη..εχει δυο μερες ξυπναει καθε ωρα!!!!δεν ξερω τι συμβαινει πραγματικα ειμαι χαλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

θελετε να σας πω τι επαθα εχθες;ερχετε η νυφη μου να καθαρισουμε την βιτρινα..ετσι λοιπον οπως ανοιγει την βιτρινα πεφτει το ενα τζαμι απο το πορτακι επανω της.. :o:o ευτυχως σωθηκε κ η νυφη μου κ το τζαμι..επεται ομως κ συνεχεια...βγαζω τα πρωτα ποτηρια..αλλα παραλληλα χεζεται η μπεμπα..παω λοιπον να την αλλαξω κ παει η νυφη μου να κλεισει το πορτακι αφου πρωτα ειχε κατεβει ο πατερας μου να το φτιαξει..το κλεισε για να μην παει η σαντυ κ κανει καμια ζημια..κ ξερετε τι εγινε;;;;;με το που το εκλεισε επεσαν 2 ραφια το ενα πανω στο αλλο με αποτελεσμα να σπασουν τα ποτηρια.. :o:o:o εγω μεσα αλλαζα την μπεμπα ακουω το μπαμ την νυφη μου να λεει οχι ρε πουστη να επαναλαμβανει η σαντυ το ιδιο τρεχω λεω οχι ρε μαλακα κ επισης η σαντυ να λεει οχι ρε μαακα!!αυτο θα πει με μουτζωσαν!!εχοντας ομως 3 παιδια ενω καποτε θα εκλαιγα τωρα το πηρα πολυ χαλαρα γιατι ειπα καλυτερα η χρουσουζια στα ποτηρια παρα σε τιποτα αλλο..μετα γελαγα με την σαντυ..που ελεγε πωπω χαμος!μια δουλεια που θα την καναμε σε μιση ωρα τελειωσαμε να μαζευουμε τα σπασμενα κανενα δυορο..ευτυχως εσπασαν γυρω στα 6 ποτηρια κ ενα σβαροβσκι μεγαλο..φυσικα τα υπολοιπα δεν τα ξαναεβαλα τα πλυναμε κ τα βαλαμε στα ντουλαπια τησ κουζινας κ θα περιμενω να αλλαξει ο πατερας μου τα πορτακια απο τζαμι σε πλεξυγκλας γιατι με 3 παιδια θα χασω ολα τα ποτηρια..κ η πλακα ελεγε η νυφη μου τωρα θα πρεπει να αντικαταστησεις κ της λεω σιγα μην τα αντικαταστησω λες κ τα χρησιμ.σιγα μην δωσω λεφτα τετοια εποχη για κρυσταλλα απλα για να τα βλεπω..

ο αντρας μου που τον πηρα τηλ ειπε ωραια γλιτωσαμε με δαυτα!!βεβαια αν τα ειχε πληρωσει αυτος δεν πιστευω να ελεγε κατι τετοιο εγω η κακομοιρα τα ειχα παρει πριν παντρευτω για να φτιαξω την προικα μου :lol::lol: βασικα ο πατερας μου τα χε πληρωσει κ εγω πληρωνα τα εχτρα γιατι ηθελα να τα κανω 12καδες παναθεμαμε ειχα στο μυαλο μου μεγαλα τραπεζια :lol::lol: κ τωρα λεω καλυτερα να τα χρησιμ.κ να τα σπαγαμε στο γεια μας παρα ετσι..αλλα δεν πειραζει υγεια πανω απο ολα!!

ευτυχως βεβαια που ναι κ ο πατερας μου που ασχολειται με τις ζημιες κ τα μερεμετια γιατι ο αντρας μου δεν κανει τιποτα..οτι σπαει κ χαλαει μενει ετσι αν δεν το φτιαξει ο πατερας μου..αφου του πα μια φορα να τα κανονισει με τον πανω κοσμο να ζησει αιωνια γιατι αν παθει κατι καταστραφηκαμε.. :lol::lol: ουτε ο γενικως του νερου δεν ξερουμε που ειναι.. :lol::lol:

περαστικα στα παιδακια σας..εστε μου μη νοιωθεις τυψεις κ η φιλη μου που φοραγε μασκα μεχρι κ στον υπνο παλι κολλησαν αν ειναι να κολλησουν δε τα σωζει τιποτα..

βικακι ο παιδοτοπος αυτος ανοιγει μονο απογευμα θα το πω του αντρα μου για δευτερα αλλα επειδη ειναι παλι στο χωριο δεν ξερω κατα ποσο κουρασμενος θα ειναι..παλι μονη μου ημουν..χαρα στην υπομονη μου..αλλα τι να κανεις ετσι οπως εχουν γινει οι εποχες δεν μπορεις να μιλησεις..αφου λεω ετσι κ μου ρθει κ αλλο παιδι παει τον εχασα τον αντρα μου :lol::lol: θα παει στην ξενιτια! :lol::lol: παντως περα απο την πλακα εαν δεν ειχα πανω κατω γονεις κ αδερφο θα ειχα φρικαρει!!

η αλεκα παλι χαθηκε;

αριαδνη μου ποσο θα κατσεις πατρα;

απεκτησα κ αλλο δεντρο!!η κορη μου βγαζει τις μπαλες απο το δεντρο κ παει κ στολιζει το κρεβατι μου! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diavasa alli mia selida mia mia tis paw tha teleiwsw kapoia stigmi pou tha paei...

anti mou perastikoulia sta paidakia sou aman pia autes oi iwseis.. den paleuontai....

kikitsa se perimenoume na ertheis na gnwristoume tha sou steilw k egw to til mou....

liaki mou perastikoulia k pali ston stratouli...

nansy den paizesai me to pleksimo.... :lol::lol:

elena esu telika ta stamatises ta mathimata?

ari mou ti kala pou teleiwses me to dontaki mpravo epiteloun na isuxaseis...

kala na peraseis stin patra... sou eipa me tin ergasia mia xara tha ta pas....

paw na tou kanw frouto k meta na diavasw k ta upoloipa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k nai teleiwsa...

voula k eseis dontaki ax ti kala ante me to kalo k ta upoloipa.... k egw etsi imoun katigorousa ton eauto mou oti ton kollisa alla k ton antra mou pou me kollise...

bikaki k esena arxise ta noumera to vradi ma ti ta pianei k emena me ksipnaei sunexeia tis teleutaies meres....

nansy ti pathate me ta potiria polu psixraimi se vlepw...

:lol::lol::lol: gelaw me tin santy pou stolizei to krevati k egw lew simera na stolisw...

ante valte kamia fwto apo dentrakia...

me to kalo na stolisoume k tou xronou....

sas filw na kanw kai kamia doulitsa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeroudia koritsia!!

Ti kanete? Emeis eimaste oligon aupnoi! Pali ksupnisame kai eimastan 2.5 wres ksupnioi giati eixame thema me ta kaka...ma ti tha ginoumw pia m'auta ta kaka...skeftomai oti mallon epidi exoun ginei pio sterea den exei sunithisei kai zorizetai perissotero na ta kanei?? Pantws an den ta kanei den koimatai me tipota!

Ari kala na peraseis stin Patra! Epitelous teleiwses me to donti!!

Tony :-*

Kagouraki stolisate! Mprabo! E auti einai h fusiologiki antidrasi enas mwrou me to dentro...oxi san tin Ebelina pou to koitaze gia ligi wra xwris na antidraei, apla eixe kollisei na to koitaei kai meta apo ekei kai pera san na min uparxei!!! Den tin enthousiase idiaitera diladi....exw tin entupwsi pws tha einai duskolos xaraktiras :lol: kai h plaka einai oti molis anapsame ta fwtakia eixame o enas tin fwtografiki kai o allos tin kamera kai perimename antidrasi kai antidrasi kamia!!!! :lol:

Stauroula makari na min to perasei baria to kaimeno...rwtises ti giatro gia to kruwma?? Sumfwnw me to Bikaki oti oles mas kanoume lathi kai apo auta mathainoume giauto min stenaxwriesai...twra tha ksereis gia tin epomeni fora!

Ebgale donti??! Mprabo!! Me geia to donti! :D

Twra pou anaferes auto oti stamataei na thilazei gia na parei anases thumithika mia aporia pou eixa...re koritsia h mpempa anapneei mono apo ti miti kai den exei katalabei oti mporei na anapneusei kai apo to stoma...auto einai fusiologiko??? Otan ti ntunw as poume kai paei panw sto proswpo tis gia ligo to rouxo xtupietai giati nomizei oti de mporei na anapneusei....kai to idio isxuei me to nero...

Maximaki min nomizeis oti den mporeis na exeis tetoia sxesi kai na tou milas epidi einai agori...egw pisteuw oti an ksekiniseis apo mikro tha einai aneto kai auto alla kai esu kai tha mporeis mia xara na tou milas!

Kratisa mono 1 mathima pou einai pio megali kai mporw kai to kanonizw opote boleuei emena alla se sxesi me auta pou eixa einai toso ligo to 1 pou niwthw san na min kanw katholou!

Nancy :lol: kai emena den tha me polu enoiaze an mou sunebaine auto...kala sigoura tha ta lupomoun na spasoun alla kai egw den ta xrisimopoiw kai einai ta pio axrista pragmata pou exw sto spiti! Alla h plaka einai oti to eleges prin ta katharisete oti einai axrista kai mono pou skonizontai :lol: kai meta sou espasan!

Anthouli h fraoula megalwse!! Ti glukia pou einai! Kai paxune kai psilwse, polu psili mou fainetai! kai ta duo sou paidakia einai polu gluka kai moiazoun metaksu tous kiolas! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!!!!!!!! :) σημερα ψαροσουπα κανω!!

ανθη περαστικα κ παλι!!μια κουκλα ζωγραφιστη η κορουλα σου!!!

νανσυ καλε τι παθατε?!!!το σχολιασες κιολας οτι δεν τα κανεις συχνα για να μην σπασουν!! :o η σαντυ βλεπω παπαγαλος ε? :lol::lol::lol:

αρι καλα να περασετε στην πατρα!!!!!!!!!!

βουλα αντε μεγια!!!!!η αντωνια αυτο που ειπε οτι οποιος το βλεπει πρωτος το δοντι παιρνει δωρακι ισχυει!!! :)

ναταλια αυριο θα στολισεις η σημερα?παντως παλιοκαιρο εχουμε σημερα..χτες κ προχτες καλοκαιρι κ σημερα μουχλα!!!

αχ ρε κοριτσια τι περνανε κ τα μωρα ε?εκει που κοιμουντε καλα,εκει ξυπνανε καθε 1 κ 2 ωρες!! :( πολυ πικρα..

αντωνια χαρας το κουραγιο σου!!τι να πω?!!!ειδα το βιβλιαριο της μικρης κατα της 10 με 12 του μηνος θα παμε..θα παρω τηλ 2 μερες πριν για να ξερω τι θα ειναι ο ανδρεας σε βαρδια,αλλιως μονη θα παω..ο αντρας σου θεσσαλονικη κατεβαινει?γιατι ειπες ποιος θα σε παει..γι'αυτο..

ελενα κ εγω περιμενα αντιδραση απο την μπεμπα αλλα μπαααααααααα...ισα ισα κοιταξε τα φωτακια κ μετα σαν να μην υπαρχει!!!με το ρυζαλευρο δεν νομιζω να ζοριζετε..εμενα πολυ σλατσ τα κανει τα κακα...12 το βραδυ μου τα εκανε!!

αχ κατερινα τι σπασιμο με τα φωτακια!!!φανταζομαι η κορη σου πως τα θαυμαζε!!!πολυ τα χαιρομαι τα παιδια που χαιροντε με το δεντρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ο αντρας μου καθε μερα κατεβαινει θεσσαλονικη αλλα κατεβαινει 5.30 το πρωι κ δεν βολευει να με παει Λαγκαδα..κ αν τον περιμενω να ρθει το απογευμα να παμε μετα ειναι αργα γιαυτο η κανονιζω με την Αντυ η με τον Μακη τον φιλο του Σταυρου αν θυμασε..τον εργενη....που τα ειχε πιει στην βαφτιση :lol::lol::lol::lol::lol: ...οταν κανονισω κ γω θα σου πω.

Ελενα κ συ αυπνη :?::?: αχ να δω μεχρι ποτε :!::!::!::!: εσενα ζοριζεται με τα κακακια της..μηπως ειναι κ απο το φρουτο που της δινεις :?::?: το μηλο ειναι δυσκοιλιο..κ μετα τρωει ρυζαλευρο μηπως σε κ με τα δυο στουμπωνει...

Νανσυ πανε τα κρυσταλλα :?::?::?: τα γκατεμιασες καλε :!::!::!: τι το μελετησες..εγινε τελικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχνιετε ο μακης αντωνια μου? :lol::lol: τι πλακα που ειχε!!παντως φαινεται οτι ειναι ""η ερωμενη του""" :lol::lol: ειναι πολυ καλο να υπαρχουν καλοι φιλοι!!!αχ μακαρι να βολεψει να βρεθουμε εκει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!

κ εμεις παλι ψιλοσκατα βραδυ ειχαμε.βασικα ενταξει κοιμηθηκε 12 οπως σας ειπα,αλλα ξυπνησε 5.30 κ ξανακοιμηθηκε 8.30!κατα τις 7.30 την ειχε παρει λιγο ο υπνος κ ενω τη βαζω στη κουνιτσα της μετα απο 5 λεπτα παλι νιαουριζε.ηθελα να ηξερα τι εχουν παθει ολα με τα κακα..κ εμενα τα ιδια βρε κοριτσια,μεσα στη μαυρη νυχτα να πλενω κ να αλλαζω πανες.σε καποια στιγμη εβαλα τα κλαματα.ειχα απελπιστει που δε κοιμοταν.εν τω μεταξυ γυρισε κ ο αντρας μου 2 παρα κ μεχρι να πουμε καμια κουβεντα κ να φαει ξαπλωσα 2.30.αφηστε τα,σας εχω πει αν δε κοιμαμαι δε μπρω,αρρωσταινω,ολοι ετσι ειναι φυσικα αλλα καποιοι πιο πολυ ε κ ειμαι απο αυτες,δυστυχως. :?

σημερα φαγαμε οπως αλλωστε καθε κυριακη στη πεθερα,το μενου ειχε μοσχαρι με πουρε πεντανοστιμο. :D

καλα νανσυ πολυ γελασα οπως τα εγραψες,πολυ πλακα απο τη μια που οτι λεγατε το επαναλαμβανε η σαντυ!η ψυχουλα μου παει πολυ καλα,μπραβο το μαναρακι. :D οπως τα λες για τα ποτηρια κ εγω ετσι,νομιζα οτι θα κανω τραπεζωματα τρομαρα μου. :lol: οπως λες υγεια κ δε πειραζει για τα ποτηρια.οσο για παιδοτοπο δεν ηξερα μονο απογευμα οτι ανοιγει καλα που το ειπες,οποτε ρωτα τον κ εσυ να τον ρωτησω κ εγω.αν κ χθες με πηρε μια φιλη μου που ειναι εγκυος κ με ρωταγε τι θα κανουμε κ της ειπα τιποτα εφοσον δουλευε κ με ρωτησε ποτε εχει ρεπο κ οταν ειπα δευτερα ειπε μηπως κανονιζαμε να ερθουν σπιτι μας.οποτε το ξανασυζηταμε παλι,αντε να δω ποτε θα αξιωθουμε..

λενε οτι απο τριτη πιανει πολυ κρυο.θα παρουν φωτια τα καλοριφερ.βασικα εμεις πηραμε ενα πολυ καλο σωμα λαδιου κ καποια βραδακια που το αναψαμε εκανε καλη δουλεια,βεβαια ως τωρα δεν εκανε κ ιδιαιτερο κρυο,να δω απο βδομαδα.αχ χρειαστει θα παρουμε κ αλλο ενα γιατι καλοριφερ δεν αναβει κανεις κ δε συμφερει να αναψουμε μονοι μας γιατι καψουμε πολυ.ρε πως μας εχουν κανει...κακο χρονο να εχουν ολοι τους... :twisted:

τωρα σκεφτομαι να κανω τρουφακια μιας που κοιμουνται τα μικρα.εχω ορεξη για γλυκο κ εχω ορεξη κ για δημιουργιες. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...