Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι μαγειρεύουμε σήμερα;;;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 145
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω ειμαι η κλασικη ελληνιδα νοικοκυρα..θα παω να φαω στα goodys μετα τη δουλεια:P :P

κ μετα απο λιγα χρονακι θα γινω ετσι.. :woohoo: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλα σημερα μαγειρεψαμε το ιδιο φαγητο!!!!χαχαχαχα:laugh: :laugh: :laugh:

Γιατι το βραδακι θα βγουμε εξω για θαλασσινα οποτε λεω ελαφρια το μεσημερακι για να του δωσουμε να καταλαβει το βραδακι:P :P :P

Εχτες παντως ειχαμε μπριτζολες μοσχαρισιες τηγανιτες με πατατουλες και σαλατουλα.....ολα διαιτης;) ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε manoyla,μηπως θαμ σου ηταν ευκολο να μας παραθεσεις την συνταγη του σουφλε σοκολατας;;) Συγγνωμη αν σε βαζω σε κοπο αλλα απο την ωρα που το ειδα μου καρφωθηκε:unsure: Μαρια82 φαε ενα ψαρακι και για μενα!

Εμεις αργοτερα θα παραγγειλουμε σουβλακια(Αννακι! η φωτο που εβαλες με αντιπροσωπευει απολυτα:P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΠΕΛΙΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ. ΚΟΚΚΙΝΙΣΤΟ ΜΕ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΟΝΑΚΙ ΚΟΦΤΟ.

ΜΑΝΟΥΛΑ, ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗ ΔΩΣΕΙΣ ΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΟΥ ΣΟΥΦΛΕ ΣΟΚΟΛΑΤΑΣ, ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΕΓΚΥΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. ΔΕΝ ΤΙΣ ΛΥΠΑΣΑΙ;ΚΡΙΜΑ ΕΙΝΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουφλε Σοκολατας

200 γρ κουβερτουρα

1 κουπα ζαχαρη

1 κουπα αλευρι

1 κουπα βουτυρο φρεσκο

2 βανιλιες

4 αυγα + 2 κροκους

Εκτελεση

Σε μπαιν μαρι λιωνουμε την κουβερτουρα με το βουτυρο κ αφηνουμε να κρυωσει λίγο (ζεστο οχι καυτο).Με συρμα χτυπαμε τα αυγα με τη ζαχαρη κ τη βανιλια κ μετα ριχνουμε ολο το αλευρι.Μετα προσθετουμε το μιγμα βουτυρο-κουβερτουρα κ ανακατευουμε καλα.Επειτα το μοιραζουμε στα φορμακια (φορμα με 12 θεσεις).

Οταν ξεκινησουμε τη διαδικασια αναβουμε το φουρνο στο δυνατο(250).

Ψηνουμε σε πολυ ζεστο φουρνο για 5΄-6΄.Προσοχη οχι παραπανω γιατι τοτε θα σταθεροποιηθει το εσωτερικο.

Καλη Επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιο σουφλε Θεανω,και το καλο ειναι οτι το ψηνεις στο φουρνο γιατι τα περισσοτερα ειναι ωμα και επειδη εχουν αυγα,ειναι πολυ επικινδυνα για σαλμονελα,και ειδικοτερα για τις μελλουσες μανουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

apis έγραψε:

Sandy τρελαινομαι για ρεβυθια..γιαμι μιαμι:P

Εφτιαξα σπανακορυζο αλλαζουμε;;;:laugh:

Ναι, Λινάκι μου!!! Το σπανακόρυζο μου αρέσει και το κάνω συχνότερα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sandy άσπρα ή με σάλτσα τα μαγειρεύεις;;;

Πάντως είναι το πιο ωραίο όσπριο και χωρίς τις παρενέργειες που έχουν τα υπόλοιπα...:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...