Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ροζ υγρα στη 4η εβδομάδα


Recommended Posts

Γεια σας!!!!!

Λοιπον!

Μολις χθες έμαθα οτι ειμαι εγκυος. Ψιλοβιαστηκα να κανω το τεστ (σελφ κλιαρ) αλλα είχα εντονα τα συμπτωματα συν το του προσπαθήσαμε πολυ εντατικά ε ηταν και τα γενέθλια μου χθες και ειπα να χαρω δίπλα! Χαχα

Και χάρηκα! :lol:

Τελευταια περίοδος 8/10. Κύκλος 28-29 ημέρες. Οπότε περίμενα στις κάπου στις 6.

Εχω ήδη ενα αγοράκι 3 ετων και εχει μεσολαβήσει και μια παλίνδρομη ενα χρονο πριν.

Σημερα λοιπον Πηγα τουαλετα και στο σκουπισμα ειδα ροζ υγρα. Γνωρίζω οτι μπορει να ειναι λογω της εμφυτευσης τοσο νωρίς αλλα εχω φοβηθεί. Τωρα που σας γραφω ποναω κιολας..... Πονακια περιόδου. Τα πονακια ομως τα είχα και στις αλλες δυο.

Στον μικρο δεν είχα ροζ ομως .....Ουτε στην παλίνδρομη. Οπότε εχω ψαρωσει μπορω να πω... :?

Επισης να παρω τον γιατρο τηλ ή ειναι νωρίς; Σα πρωταρα κανω! :D

Για πείτε και σεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια κοπελα μου!

Για τα ροζ υγρα τα ειχα και γω απο τοσο νωρις οσο και συ αλλα ειχα μιλησει με το γιατρο μου και μου δωσε τα duphaston αν θυμαμαι καλα και τα πινα πρωι μεσημερι βραδυ αλλα δεν θυμαμαι για ποσο καιρο!

Μη φοβασαι μαλλον απ την εμφυτευση πρεπει να ειναι αλλα ειναι καλυτερα να μιλησεις με το γιατρο σου να σε συμβουλεψει τι να κανεις!

Καλη συνεχεια και μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι κοριτσι μου!ολα να πανε καλα!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου , συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και να χαίρεσαι και το αγοράκι σου. Θεωρώ πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική άλλοτε με θετικη κι άλλοτε με αρνητικη κατάληξη. Ότι μα ότι κι αν σου συμβαίνει πρέπει πάντα μα πάντα να ενημερώνεις το γιατρό σου κι αυτός μόνο να σου λέει τι να κάνεις! Όπως λες , μη συμπεριφέρεσαι σαν πρωτάρα , για το καλό του μωρού σου και της εγκυμοσύνης σου δε θα σκέφτεσαι ποτέ αν θα ενοχλήσεις το γιατρό σου , απλά θα το κάνεις! Σου εύχομαι να μην είναι τίποτε , κάτι ανάλογο που είχα κι εγώ μου έδωσε ουτρογκεσταν. Καλη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρα μου να σου ζησει το αγγελουδι σου και με το καλο να κρατησεις αγκαλιτσα και το αδερφακι του!!! Δεν νομιζω να ειναι κατι σημαντικο , μαλλον απο την προσκοληση θα ειναι αλλα ΠΑΝΤΑ περνουμε τηλεφωνο τον γιατρο μας. Για αυτο υπαρχει!!! Σου ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας!!!!

Ο προβληματισμός μου ηταν πριν την καθυστερηση αν μπορει να δει κατι ο γιατρος βασικά...

Τελικα μιλήσαμε βεβαια. Τον πηρα τηλ Το πρωι. Μου ειπε οτι ειναι μαλλον της εμφυτευσης αλλα για καλο και για κακο να παρω προγεστερονη. Μου εδωσε την crinone ειναι κρεμα ενδοκολπικη.

Τη Δευτέρα χοριακη και ξανα μετα απο 3 μερες. Εμεις ραντεβού την άλλη εβδομάδα όπου κι αυτος θα μπορει να δει στον υπερηχο τι γίνεται αλλα ετσι κι αλλιώς οι χοριακες μεχρι τοτε θα ξεκαθαρίσουν το τοπίο, τουλάχιστον σε πρώτη φάση τι γίνεται.

Καλα κλασσικα το σαββατοκύριακο τυχαινουν ολα χαχα....

Λείπει και ο αντρας μου ταξίδι και επειδη ειδα τα ροζ πριν κοιμηθώ τα εκανα στο κεφάλι μου νιανια......

Υπομονή λοιπον και θα δουμε. Σας ευχαριστω και παλι!!!!

Φιλακια σε ολες!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσι μου!!Σου ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχεις μια τεληομηνη εγκυμοσυνη...Δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα μπορω να σου ευχηθω Η Παναγια μαζι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θερμα συγχαρητηρια...........με το καλο και το δευτερο παιδακι σου...μην μασας ρε μαναααααα........προσπαθει να τρουπωσει το παιδακι σου....για αυτο....ξυνει τα τοιχωματα της μητρας για να πιαστει καλα....ηρθε για να μεινει σε λεωωωω...οχι βαρη, ξεκουραση αρκετη,μην σηκωνεις το παιδακι σου το αλλο τωρα...αγκαλιες ξαπλωμενοι...και εγω τα ιδια και 2 μηνες ουτροτζεσταν μου ειχε δωσει που προκαλουν αυξηση της προγεστερονης βοηθαει πολυ.....ουυυυυυυυυοοοου αλλη μια κοιλιτσα θα φουσκωσει....και εγω θελω παλι........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ολα καλα θα πανε...σε καταλαβαινω που αγχωνεσαι...τα εχω περασει...αλλα ολα καλα θα πανε....

με το καλο λοιπον...να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη...

και γιατι οχι και διπλη;;;χαχαχα....εξαλλου η χοριακη η πρωτη ειναι αρκετα ψηλη σε σχεση με τη μερα του κυκλου σου.....\

φιλια πολλα και μη αγχωνεσαι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...