Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 73 ...και καλά γεννητούρια!


Recommended Posts

Γωγώ όχι μέλι σε παιδί κάτω των 2 ετών, για τυχόν αλλεργίες!!! :?

εμάς στον παιδικό έχουν βάλει ένα πρόγραμμα, ένα ωράριο και ο κάθε γονιός γράφει πότε μπορεί να πάει να μιλήσει με την δασκάλα.....ο άντρας μου δεν θ απάει όμως γιατί στην συνάντηση που είχαν πάει όλοι οι γονείς για να ψηφίσουν τον Σεπ (νομίζω), του είχαν πει τα καλύτερα, αν θυμάστε, οπότε δεν θα πάει τώρα :roll::roll::roll:

και σε μας έξω από το γκρουπ έχουν βάλει ένα χαρτί με το τι ασθένειες κυκλοφορούν στην τάξη, μιλάμε για τουλάχιστον 5!!! :o:o:o:o

είναι και μία που δεν ξέρω τι είναι....γράφει "Angina"..... το έψαξα και έχει να κάνει με την καρδιά :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμας κανανε απογευμα συνελευση 7.00 να βολευει ολους..βρε ας ητανε νορμαλ και δεν θα τον κυνηγουσα εχε χαρη που μια σταλια..αλλιως :evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω πιο πίσω έχω πει τι έχω έχω βάλει και λινκ, να μην επαναλαμβανομαι.

Στο ελενα δεν θα έκανα ποτέ επεμβασει για τον λόγο οτι έχουμε το ΝΝΑ δωρεάν και έχει πολύ καλούς γιατρούς.

πάω σε γιατρό εκει γιαυτό δεν θα πάρω αυτον που με ξεγεννησε.

Βυκη, ελα απο εδω να κανείς καμιά δουλειά χαχαχαχαχα και εγω βολοδερνω απο καρέκλα σε καναπέ και τουμπαλιν χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μπορουσαν φυσικα να την κανουνενα προι ...οι περισσοτεροι σταθμοι δουλευουν απο τις 7-7:30...

Εμεις παιρνουμε την Τολ Βελβετ..περιση ειχα παρει την απιβιτα..

βασικα η καλυτερη φυσικη λυση ειανι το λευκο ξυδι..αλλα βρομαει...

Ανγκινα βρε ειναι η φαρυγγιτιδα....

το ξερω γιατι ειναι το ιδιο με τα ρωσικα..φαρυγγιτιδα..λαρυγγιτιδα..κατι τετοιο..

αν δεις το δικο μου βιβλιαριο παιδιου..ολο τετοια γραφει..χαχαχα

καλε και εγω ξερω μελι μεχρι το χρονο δενκανει..αλλα εξαρταται φυσικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φαρυγγίτιδα είναι? :lol::lol::lol::lol:

και εγώ να ψάχνω και να μην μπορώ να το βρω.....και να ρωτάω και τον άντρα μου και να μην ξέρει!!! :o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock:

Βένη είναι πολύ ομορφούλης όμως! ;):x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ κι εγώ μέλι μέχρι τον χρόνο ξέρω ότι δεν κάνει ρε... 8-)8-)8-)8-) Εξάλλου δεν έχει εμφανισει τίποτα η μικρή...Α, στους 18 μήνες της έδωσα πρώτη φορά... ;););)

Αφρο είδα μωρή και το λινκ και όλα, αλλά δεν κατάλαβα τι είναι.... :twisted::twisted::twisted: Δε σε αγνοώ... :twisted::twisted::twisted: Κατάλαβα το σκεπτικό σου για επέμβαση...Αχρείαστη να είναι... :x:x:x:x:x

Μα ρε κορίτσια έτσι πρέπει να γίνεται...Ατομικά ραντεβού ό,τι ώρα βολεύει τον καθένα... :roll::roll::roll::roll::roll: Η εστω απόγευμα μετά τις 5.... :roll::roll::roll: Δεν είμαι υπερβολική....

Χρύσα εγώ του Κορρέ το είχα πάρει πέρυσι, αλλά δεν το χρησιμοποίησα ποτέ...Μηλόξυδο έχει λέει, δενδρολίβανο και άλλα τέτοια κουλα... 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro τα ιδια κανω και εγω ...δηλαδη τιποτα!

μου ειπαν οτι και το καθαρο οινοπνευμα κανει δουλεια...αλλα δεν ξερω ...οι ατιμες ειναι ανθεκτικες σε ολα!

Γωγω....γιατι να κατσουν παραπανω?

και ξερεις οτι δεν θα ειναι 1 ωρα το παραπανω...αλλα κι αν το εκαναν...παλι καποιος θα δυσανασχετουσε ...γιατι το απογευμα ολο και κατι θα εχει να κανει πχ δραστηριοτητα

επησις ...χωρις να θελω να σε απογοητευσω ...αλλα πολλες μαμαδες δεν δουλευουν...και ναι εσυ αποτελεις εξαιρεση με το ωραριο που εχεις...αλλωστε στη συνελευση μπορει να μεινει και εκεινος που παιρνει το παιδι...σιγα παιδικος σταθμος ειναι!

κουμπαρα...χχαχαχχα εισαι απαιχτη...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ οχι ρε....Δεν είναι το ίδιο να ενημερωθεί η μάνα μου και το ίδιο εγώ... :?:?:? Η μάνα μου δεν έχει τους ίδιους προβληματισμους με μενα για το παιδί...Ούτε θα ρωτήσει τίποτα... :twisted::twisted::twisted:

Ασε που με δυο παιδιά μαζί και ειδικά με τη μικρή, σιγά μην μπορέσει να καθίσει.... :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω είναι μια εσωτερική κυστη, δεν υπάρχει κάποιος λόγος που έγινε ...άπλα έγινε ....

Έχει μαζέψει υγρά και πιον κανονικά θα έπρεπε να πονώ πολύ αλλα δεν πονάω .....

Αν γίνει επέμβαση θα είναι σαν την επεμβασει για κυστη κοκκυγος ,θα το ανοίξουν θα αφερεθει οτι πρέπει και μετα θα μείνει ανοικτό ια να ββγάζει αιαι θα κλείσει μόνο του σε 3 -4 μέρες μου ειπαι ......θα γίνει η νάρκωση με μέθη γιατι πονάει πολύ για τοπική ....και μόνο που σκευτωμι την νάρκωση (που δεν έχω ξανά κανει νάρκωση και δεν ξέρω πως είναι) φρικαρω ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γουαι μαρι...επειδη ειπα οτι βρομαει..μα αφου βρομαει..χαχαχα...

Σημερα σκυλοβαριεμαι..εχω μεταφρασει μονο μια παραγραφο απο 5 σελίδες..ευτυχως δεν βιαζονται...χαχαχα..

Παντως γωγω εγω εχω το ελευθερο να παρω τηλεφωνο οποτε θελω και να ενημερωθω,....συνηθως μου ειχανπει καλυτερα να οπαιρνω κατα τις 1:30 που βαζουν για υπνο τα παιδια και ειναι πιο χαλαρα..

οποτε ειχα καποιο θεμα επαιρνα τηλεφωνο..και ας ηταν να παω να τον παρω μετα

Εξαλου οτι ειναι να μας ενημερωσουν, μασ βαζουν χαρτακια στην τσαντα..

και ψειρες που ειχαν ειχαν βαλει χαρτι..για γιορτες φωτογραφιση κλπ για βιβλιο κλπ..παντα βρισκω χαρτακι στην τσαντα..

ακομα και ο κανονισμος καθε χρονιας ετσι ερχετε για να τον υπογραψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι συμφωνω αλλα ουτε και λογικο ειναι να παραμεινει καποιος επιπλεον του ωραριου του...ποσο δε χωρις να πληρωθει...

η για σκεψου να το κανει αυτο καθημερινα γα 30 παιδακια...!

αυριο λεω να παω να κανω τεστ παπ!

Αφρο...αν ειναι με μεθη μια χαρα ειναι!

οσο για το αν θα κλεισει σε 3-4 μερες ....χμμμμ δεν ξερω...μακαρι...

εγω παντως που εχω κανει 3 φορες κυστη κοκκυγος δεν εκλεισε ποτε σε 3-4 μερες!

θα σου ελεγα να συνεχισει ςτην αντιβιωση!

ο Κ. αργει να ερθει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ στον παιδικό της Ρ. μας είπαν ότι δεν είναι καν υποχρεωτικό να πας!!! :|

αλλά τα ραντεβού φυσικά και είναι ατομικά!!! θα κοιτάξω σήεμρα την λίστ αγια να δω τι ώρες έχουν!! :roll::roll:

στο δημοτικό που θα πάει σήμερ αο άντρας μου η δασκάλα έβαλε σημείωμα και έγραψε ότι τις τάδε μέρες από 11.00 - 16.30 και από 16.00 - 18.00!!....και αν δεν βολεύουν οι ώρες αυτές να πει ο γονέας πότε τον βολεύει για να δει αν η δασκάλα μπορεί ή όχι!!! π.χ ο άντρας μου θα πάει σήμερα στις 15.00....και η συνάντηση είναι για 15 λεπτά!!!.....καλά αν περάσει το 15λεπτο δεν σου λέει φύγε, ο επόμενος!!! :roll::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε χρύσα κυνάγχη γράφει η μετάφραση :o:o:o:o

Αφρο μην αγχώνεσαι, δες τι θα γίνει με την αντιβίωση πρώτα και μετά σκέφτεσαι τα υπόλοιπα!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Τι κανετε?

Εμεις ολοι καλα! Περαστικα σε ολα τα αρρωστα παιδακια και μανουλες! Περασαμε ενα τελειο ΣΚ! Παρασκευη για ψωνια με την φιλη μου, Σαβατο ολη μερα εξω βολτες με τα παιδια και τον Π. Κυριακη αφησαμε τα παιδια και πηγαμε σε Ελληνικο για φαγητο. Πηρα μονο ενα μπουφαν πουπουλενιο που εψαχνα απο ZARA και ενα σκουρο τζιν σωληνα απο H&M. Δεν βρηκα να παρω ουτε μια μπλουζα, μιλαμε εχει ΤΙΣ βλακειες εδω!

Βεννακι ποσο σε νιωθω με το φαγητο, και εγω ακομα ταιζω και τελευταια κυνηγαω κιολας για να φαει η Ε. 4 χρονων και 13 κιλα ειναι. Αν την αφησω δεν θα φαει τιποτα ολη μερα εκτος απο αυτα που τρωει στον παιδικο. Ο Γ. ευτυχως ειναι πιο ευκολος στο φαγητο αλλα πολλες φορες βλεπει την Ε. που λεει συνεχεια οχι και κανει ακι αυτος το ιδιο. :twisted:

Μητσακι ποσο στεναχωρεθηκα για την Β και το χερακι της :( Ποσο θα πονεσε η ψυχη μου :cry: Περαστικα της ευχομαι και περαστικα και στο Εφακι.

Αφρο περιμενε να τελειωσει η αντιβιωση και μετα βλεπεις. Τοσο ευκολα δεν νομιζω να σε βαλει χειρουργιο. Ισως χρειαστεις και αλλη αντιβιωση.

Βικακι δυσκολο το αυχενικο, και εγω εχω και πεθαινω στον πονο καθε τοσο.

Επανερχομαι σε λιγο ο Γ. εσκισε το χειλακι του στο παιχνιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α! μόλις τώρα διάβασα ότι υπαρχουν διάφορα ε'ιδη για το Ανγκίνα, μπορεί να είναι φλεγμονή του στόματος ή αμυγδαλές από στρεπτόκοκο ή σταφυλόκοκο :o:o:o:o

ή και στένωση καρδιάς :o:o:o αλλά το τελευταίο αποκλείεται να είναι στον παιδικό!!! :roll::roll::roll:

Λενάκι μεγειά :D

ρε συ ο ΖΑΡΑ δεν έχει τίποτα από μπλούζες.....πήγες esprit? έχει ωραία! ;)

MANGO, PROMOD κοίταξες? και αυτά έχουν καλά.....και το ΜΕΧΧ, εκεί μου άρεσε ένα πουκαμισάκι πετρόλ, πολύ ωραίο, αλλά θα πάω να πάρω ένα φόρεμα ή φουστίτσα από το PROMOD που μου άρεσε!!! ;)

πάλι χτύπησε ο Γ. ο σκανταλιάρης?!

και εδώ έτσι αν πει ο Λ. "δεν μου αρέσει" τότε δεν αρέσει και στην Ρ.!!! :twisted::twisted::twisted:

τις φωτό από τον παιδικό της πήρατε? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βυκη έχει κανει ο Κ 2 φορές κυστή κοκκυγος και ξέρω, οκ μου ειπαι δεν είναι τόσο μεγάλη η τομή αλλα η διαδικασία κλεισιματος είναι η ίδια ....το θέμα είναι να βρούμε και χειρουργείο ......

Τελος πάντων ....μόνο αυτο σκευτομαι

ο Κ την τετάρτη έρχεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι τι κανεις?

ωχ περαστικα στον μικρο ταρζαν!

Αφρο γενικος χειρουργος η γυναικολογος θα σου την κανει?

αν χρειαστει παντα λεμε...μπορει και να μην χρειαστει τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυναικολογος, με αυτον μιλουσα και λέγαμε τι ΘΑ κάνουΜΕ αν δεν ...οχι τι θα μου έκαναν

Δεν βάζω και το χερι στην φωτιά αλλα αυτο κατάλαβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροοο σκέψου θετικά...Θα περάσει ρε με την αντιβίωση... :x:x:x:x:x:x:x:x Αποκλείεται να σε βάλουν μπαμ μπαμ χειρουργείο... :?:? Και για να λες ότι θα γίνει με μέθη, θα είναι ρουτίνας...Οχι κατι σοβαρό...Οπότε μη φοβάσαι... :x:x:x:x:x:x:x:x:x

Οκ, Βίκυ...Έχεις δίκιο ότι θα μείνουν παραπανω στη δουλειά, αλλά μια φορά θα συμβεί ρε... :roll::roll::roll: Δεν ξέρω...Εξάλλου, είναι δυο δασκάλες.... :roll::roll::roll: Τελοσπάντων, παράπονο δεν έχω κανένα ούτε από το σταθμό ούτε από τις δασκάλες, είμαι υπερευχαριστημένη, απλώς μου έκανε εντύπωση.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Λενάκι με 'γεια τα ψώνια σας και χαίρομαι που περάσατε τόσο καλά... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Πάντα τέτοια... 8-)8-)8-) Για ταξιδάκι αποφασίσατε;;;; :roll::roll::roll::roll: Αχ μωρέ ο σκανταλιάρης... :x:x:x:x

Η Μαρτίνα βγάζει δυο (νομίζω) δόντια και είναι....Μες στην γκρίνια, το βράδυ ξυπνάει συνέχεια.... :(:(:( Η Ιωαννίτσα μου ούτε που είχε κλάψει ποτέ... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΝΑΙ ΡΕ ΜΙΤΣΑΚΙ Η ΓΑΙΔΟΥΡΑ!!!ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΡΕ ΚΡΙΜΑ ΜΕ ΓΥΨΟ ΜΩΡΕ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΕΚΕΙ 1-2 ΕΤΩΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟ.. :cry::cry::cry::cry::cry:

λενακι τα κακα αντιγραφουνε οχι τα καλα...δεν μπορει να αντιγραφει η ειρηνη τον μικρο???? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...