Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 73 ...και καλά γεννητούρια!


Recommended Posts

χΡΥΣΑΑΑΑ :lol::lol::lol::lol: και εμεις ρε τοσο δημιουργικα περναμε τα απογευματα μας :lol::lol::lol::lol:

Ααα και οταν ειναι εδω ο προφ βαλε και και τα αθλητικα στο lemonsports.... :lol::lol::lol:

Αφου βγηκε ο Ομπαμα σωθηκαμε :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι...τωρα σωθηκαμε...παμε στο μνημονιο 4... :lol::lol:

οταν ο καιρος ηταν καλος..και σχολαγα στις 3...συχνα τα πηγαινα βολτα στο παρκο παραδηπλα..δεν ειναι κανενα φοβερο παρκο..αλλα εχει χωμματα και ειναι περιφραγμενο..δεν περνανε αμαξια και ειναι ασφαλες..

αλλα τωρα σχολαω 4..ειναι σχεδων 5 οταν γυριζω..και δεν θα πολυβγαινουμε οποτε θα τους μαθω να φτιαχνουν διαφορα..

θα κανουμε πλαστελινες- ελπιζω ο Ζαν να μη τις φαει...

καλα τουΖαν του ρεσει να ζωγραφισει οποτε ειμαστε οκ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσαααααα δεν το είπα εγώ βρε? :D:D χεχε ;)

καλά να περάσετε :D:x

Αφρο πρέπει να μιλήσεις με την δασκάλα, να την ρωτήσεις τι γίνεται και να δώσει λίγη περισσότερη προσοχή!!! :!::!: μην το αφήνεις έτσι.....

λοιπόν η κοπέλα αυτή (Γερμανίδα) θέλει να σπουδάσει Ιατρική και επειδή, ως γνωστόν, η ιατρική περιέχει πολλές ελληνικές λέξεις και ορολογία, θέλει να μάθει ελληνικά (όχι την ορολογία) γενικότερα να μάθει την γλώσσα ....... ε από πού να αρχίσω? τι βιβλία? κ.λπ, ....... αν δεν είσαι εκπκός είναι λίγο δύσκολο να το οργανώσεις με την έννοια του τι χρειάζεται, ποιό το πρόγραμμα :? .......βασικά θα μπορούσα να ακολουθήσω ένα βιβλίο, αλλά ποιό? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πουν τα κοριτσια καλε..

βασικα δεν υπαρχουν βιβλια εκμαθυνσης Ελληνικων για ξενους;;;...στανταρ υπαρχουν...

απλα πρεπει καποιος να σε καθοδιγησει..

και ολα αυτα εχεουν και teacher's book...

γιατι νομιζει ςοτι οι καθηγητες ξενων γλωσσων εδω πως διδασκουν;;;..τι εχουν σαν μπουσουλα..

απλα πρεπει λιγο να εργαθωθεις..και να εχει ςορεξη να το κανεις...

εμενα..εαν και μου εχουν πει οτι ειμαι ποπλυ καλη στο να διδασκω..δεν μπορω..ουτε καν Ενηλικες..ποσο μαλλων παιδια...

Στην παλια την εταιρια...ο οικ διευθυντης μας εφερνε τουλαχιστων 2 φορε το χρονο ατομα απο ΚΕΚ τα οποια και καλα εκπαιδευαμε..

υπηρχαν ατομα, τα οποια ειχαν τρομερη διαθεση να μαθουν..και αλλα τα οποια ηταν γιουχου εντελως...

μου ελεγαν πως συνηθως τουε εβαζαν να βγαζουν φωτοτυπιες...

εγω ομως τους εχωνα και τους μαθαινα περι τουριστικων...ηλεκτυρονικου εμποριου..θεματα ηλεκτρονικης οργανωσης...οργανωσης γραφειου κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!!!

Σαν τα χιόνια και εγώ....

Ελπίζω να με θυμάστε ε;

Τελειωσα από τη δουλειά μου επιτέλους και εμφανίστηκα

Με θέλετε ξανά στην παρέα σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατεριναααα...

τι κανεςι ρε ψυχη!!!

και σημερα διαβαζα πως το χοτελι σας κλεινει για τη χειμερινη σεζον..και λεω απο μεσα μου..τωρα ναι..θα την "βλεπουμε " συχνοτερα!!!

τα φιλια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας...Καλά πόσα είπατε από χθες το απόγευμα;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Αρτζι ναι, να το κάνεις..Να μάθεις ελληνικά στην ξενέρωτη Γερμανιδούλα... :lol::lol: Σιγά, δε θέλει να πάρει και επάρκεια... :lol::lol::lol::lol::lol:

Νατασα μπλιαχ...Σιχαμένη...Σεντόνια με περίοδο... :lol::lol::lol::lol:

Αφρο τελικά τι έγινε με το μήλο;;;; :?:?:?:?:?:?:? Δεν ξέρω μωρέ..Ίσως είναι και φαντασίες του Μανωλάκη... :?::?::?::roll::roll::roll:

Χρύσα τι καλά που έρχεται η κουμπάρα... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Είναι τέλεια...Έχει πολύ γέλιο... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ρε πλάκα πλάκα λέτε να ανέβω κι εγώ με το αγόρι μου προς τα μέρη σας;;;; :roll::roll::roll:

Θέλουμε να πάμε κάπου οι δυο μας πριν γεννήσω, αλλά αεροπορικώς φοβάμαι λόγω εγκυμοσύνης... :roll::roll::roll::roll::roll: Λέτε να έρθω να σας δω και να με χορτάσετε κι εσείς;;;; :lol::lol::lol::lol:

Παναγιώτα έχουμε να βρεθούμε από το σπίτι της Σίσσυς, λίγες μέρες πριν γεννήσει η Βίκυ... :mrgreen::mrgreen: Καλά το Μαρτινάκι δεν το έχεις δει ποτέ;;; :o:o:o Δεν πειραζει, μαζί με το τρίτο... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σισσόνι περιμένουμε νέα από γιατρό... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Θου ακόμα δε γύρισες από Κρήτη, θες να ξαναπάς;;;; :twisted::twisted::twisted:

Στάσα διαβασε μωρή αγγλικά...Μη μείνεις τούβλο σαν εμένα... :oops::oops::oops: Που μιλάω σαν βλάχα... :oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol::lol:

Κατερίνα welcome back!!!!Πες μας τα νέα σου... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ζωή κι εγώ πιστεύω ότι θα μείνεις εγκυούλα με τη μια... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι βρε Αργυρώ μου,που να μαι η δόλια...φέτος παρακουράστηκα....

Σας διάβαζα όσο μπορούσα για να μην σας χάσω τελείως..

Τα κιλά μου χμ...έφτασα 55 κάποια στιγμή και μετά το ξέσκισα....τωρα πρέπει να είμαι 56.5 φοβάμαι να ανέβω αλλά νιώθω ότι πήρα...αρχισα να προσέχω πάλι,χθες εφτιαξα πίτσα :lol::lol::lol:

Η μπουμπού μου είναι υπέροχη,μου εχει παρει το μυαλο....γιαυτό και χαθηκα,τον ελεύθερο χρόνο μου της τον αφιέρωνα.

Στον ταυτόχρονο είμουν και εγω την Κυριακη,η Νατάσα θεά και τα κορίτσια της επίσης!!!

Το σκατό που πάτησε η Δ το ειδα στην μπλούζα του Δ,πολύ γέλιο :lol::lol:

Είμαι γαιδουρα :oops::oops: δεν ευχήθηκα στη Γωγώ μας για την εγκυμοσύνη :oops::oops: σόρυ κοριτσάκι

Συγχαρητήρια λοιπόν!!!!!!

Με το καλό ο μπέμπαρος σας!!!

Σισσάκι εσύ έχεις ακόμη λίγο αλλά σου εύχομαι καΙ σένα να πάνε όλα τέλεια και 'εχεις μια γένα όπως την ονειρεύτηκες ;)

Ζωή μου γκουντ λακ!!!!Στον αέρα να το πιάσεις το μωράκι!!!

Πότε θα πάμε για τσίπουρο;;;;

Χρύσα το μπουρδέλο μας θέλεις να πεις γιατί οι άνθρωποι πάνε να το διαλύσουν φέτος :twisted::twisted:

Στοιχηματίστε λοιπόν πόσο καιρό είμαστε απλήρωτοι πάλι ε;

Αχ σας πεθύμισα τελικά ρε όλες :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ελα...ξες τι ωραια που ειναι με το τρενο;;;;....αν δενε χειετ εθαμ με ημερομηνιες και ειστε feloxble..ουυυ θα βρεια μια χαρα..

ελα ελα..και θα σου κανω και εσενα corporate rates στο mediterranean palace...θα βριστουμε και απο κοντα..ουυυ τελεια θα ειναι...

χαχαχα..απλα να ερθεις δεκεμβρη ΟΚ..χαχαχα

Ρε...παλη απληρωτους σας εχει;;;..αφου πηγε αρκετα καλα...

σας εξεταζα για το all inclusive μας φετος..αλλα η διαφορα με αυτο πουπηγαμε ηταν υπολογισημη γι αμενα...

αλλα φετος τα παω καλυτερα με τηνα ποταμιευση- ε φυσικα αφου εκοψα τα παντα απο μενα- και του χρονου θα ερθω η σε σας..η στν Χανιωτη..σε αυτο που πηγαμε με τον Χριστοφορο...

καλο το Χρουσο...αλλα χρειαζετε μια καλη γερη ανακαινιση...με χαλασε πολυ το δοματιο μας...

και ελεγα πως ειναι δυνατον..ενα τοσο υπεροχο μερος- γιατι πραγματικα παιδια η τοποθεσια του..το περιβαλλον του..το πορωπικο του ηταν αποψα...δενκανει μια καλη ανακαινησ σε καποια δοματια...

κριμα για μενα...

και φυσικα να φτιαξει και το δρομακι γι ατην παραλια..δεν ηταν μακρια..αλλα περνουσες μεσα πσο το δασακι...και ο δρομος ηταν πολυ τραχυς...σπασαμε και λιγο το καροτσι..ε μετα πηγαιναμε με το αμαξι...χαχαχα...

εσυ καλη μου ποτε σκεφτεσαι να κανεις δευτερο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αη Μαρι...που εχεις και μεταξωτο κωλο..

με ιντερσιτι θα ερθεις...

ειναι πολυ ωραια...

καλα η Βικυ βεβαια τη μια διαδρομη θα την κανει με τον καρβουνιαρη...αλλα μ'ακουει...δε με ακουει...χαχαχαχα..τωρα που θα ερθει θα την κανω εντατικη επομορφωση στις νεες τεχνολογιες..πως να "σκοτωνει" προσφορες...κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2ο εγώ; [-x[-x[-x

Δεν θέλω ακόμη,βασικά δεν θέλω γενικώς αλλά δεν θέλω να το αποκλείσω κιόλας...

Να με φανταστω με δύο δεν μπορώ ρε...δεν δεν δεν.....

Τα ξενοδοχεία ήταν και τα δύο όλο το καλοκαίρι γεμάτα και ο μαλάκας δεν εχει λέει έσοδα :evil::evil: άσε ξεφτίλες,τώρα θέλει να μας φάει τις άδειες,εγώ ακόμη "δουλέυω"

Μην έρχεστε σε μας,όσο και αν θέλω να σας έχω κοντα μου,πάτε αλλού,αλλά εσύ ξέρεις και Ρώσικα μπορεί να σου αρέσει,εγ'ω τους σιχάθηκα....

Φαντάζομαι τη Γωγώ στον καρβουνιάρη...όλα τα λεφτά :lol::lol:

Ούτε εγώ θα αν'εβαινα εννοείται ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιος σου ειπε οτι θελω τους Ρωσους;;;;;

Εξαρταται βεβαια και απο τους Ρωσους ...

Στο Απολαμαρε που ειμασταν..ειχε μεν Ρωσους..αλαλ ηταν οχι μπουγιο απολιτιστο..ηταν πολυ νορμαλ..ηταν πολυ ισυχο το μερος..και γεννικα το χαρηκα...

στο χρουσω ειχε πολους ρωσους πολονους γιουγκοσλαβους..ειχε πολλα παιδια..

και ναι μεν θελω καπου να να ειναι φιλικο προς τα παιδια..αλλα αυτο το χαλι με το χρουσο δεν...

η κεντρικη πισινα ηταν παντα..μα παντα τιγκα στα παιδια και τοςυ πολωνους- επειδη δεν ηταν πρωτη μουρη στη Θαλασσα- και γεννικα δεν τις πολυχαρηκα τις διακοπες...

κοιτα εαν ο Μου δεν τον πληρωει..τι να πω..ανκαι ξερω οτι ο συγκεκριμενος πληρωνει..

και μπορει με το ατυχημα του λεοφορειου να ειπαν μερικοι..αλλα δεν ιδρωνει το αυτι του..η ασφαλιστικη τα πληρωσε ολα...

καλα εχουν φερει και εναν στις αεροπορικες κρατησεις...χαχα..πολυ γελιο ειχε ρε συ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηey τσούπρες μου!

Τι κάνετε; Σας παρακολουθώ...

Εγώ... [smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif]

Με πυώδη αμυγδαλίτιδα από τα ξημερώματα της Δευτέρας!!! :?:?:?:?:?

Γιόρτασα την επέτειο μας (6 χρόνια γάμου) :x:x:x με 39,9 πυρετό και φρικτούς πόνους πάντου!!! :(:(:(

Σας φιλώ όλες, αδυνατώ να σχολιάσω, συγχωρέστε με, αλλά σούρνομαι από καναπέ σε κρεββάτι και τούμπαλιν! :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε Μιτσάκι μου περαστικούλια σου... :(:(:(:( Σύντομα να γίνεις καλά και μακάρι να μην κολλήσουν τα κοριτσούδια σου... :x:x:x:x:x

Ρε κορίτσια το Μαρτινάκι τη νύχτα ξυπνούσε συνέχεια από το βήχα... :(:(:(:( Σήμερα είναι όλη μέρα μες στην γκρίνια και με τα μάτια μισόκλειστα... :?:?:?:? Αλλά κοιμάται λίγο και μετά ξυπνάει και ενώ κουτουλάει δε μπορεί να κοιμηθεί... :?:?:?:?:?:? Μήπως πρέπει να της σταματήσω το Mucosolvan;;;Μήπως αυτό της προκαλεί αυτόν τον βήχα;;;; :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα έρχεται η συμπεθέρα μου και χαλάει ο καιρός? :P:P:P

Μιτσάκη σε βλέπω :P

Λενάκι εσείς δεν κάνατε λατέρνε? :roll::roll:

Μ<ρία ωραία ήσουν στον γάμο :D δεν μας είπες καμμιά λεπτομέρεια από εκεί :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσάκη τώρα είδα που έγραψες! περαστικά σου :x

γιατί έτσι? θα είσαι και εξαντλημένη υποθετω από την κούραση....

Γωγώ δεν ξέρω να σου πω :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σαςςςςςς

τι κανετε;

εμεις νκαλα πηραμε παπουτσια της μικρης σημερα ενα αθλητικα και ενα μποτακι

ναναι καλα νατα λιωσει :D

αλλα αυριο θα παω να αλλαξω τα αθλητικα

της ελεγα της πωλητριας ειναι μεγλα οχι ναχει περιθωριο ...τελικα ειχα δικιο τα ξαναειδαμε σπιτι σα

βαρκα ειναι....ελπιζω να βρουμε αλλα...

αργυρουλα δυστυχως δν ξερω για το πιστοποιητικο...η ρεα πως ειναι;μηπως ηταν ψιλοκρυωματακι απο τη βολτα,ευχαριστω για τις πληροφοριες,θαθελα πολυ να κανουμε καααααποια στιγμη ταξιδακι προς τα μερη σας

ισως αργοτερα!

αναστασια μου σαγαπω βρεεεεεεεε...μα τι εικονα.....η μικρη κ τα διδυμα..η μισκα μαους ο μπομπ κ ο πατρικ!

:lol::lol: κοπελια μν χανεις το στοχο σου!πουτ δε κοτ νταουν σλοουλι :lol::lol:

αληθεια ποτε δινεις εξετασεις;καλα κανει η αννυ βρεεεεε μαχιμη!!!!!!!!!!

βικυ που χαθηκες βρε;;;ετοιμαζεσαι;;;;αχ πολυ χαρηκα που θα ερθετε αντε με το καλο!

α για δευτερα ειμαστε μεσα με τη μικρη εννοω για συναντηση εκτος απροοπτου ,βλεπε εμβρυομεταφορα :lol: ,

κ για τριτη αν κανονισετε κατι παλι μεσα !!!!!!!!!!θα βαρεθειτε να μας βλεπετε :lol::lol:

να γνωρισψ κ χρυσα ντεεεεεεεεεεεεεεεεεε :D

αχ βρε κοπελες καθε βραδυ ετοιμαζομαστε με τη μικρη για υπνο απο τις 9 και καταληγει να κοιμαται 10.30 με 10.45

δλδ τα νευρα μου,τι να κανω,δν μπορω να ξηλιαζω μεχρι ποοοοοτε θα κοιμηθει περιμενοντας διπλα απο την κουνια,σπαν τα νευρα μου να περιμενω τοσην ωρα...εσεις πως τα κοιμιζετε;ειμαι υπερβολικη;μηπως ειναι πολυ μικρη ακομα;

αυτα απο μας αντε καλο βραδυ καλο ξημερωμα να χουμε!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Σισσιώωωωω μήπως γέννησες? :D:D:D:D:P

άντε και πάλι με το καλό με κανέναν πόνο και μια γρήγορη γέννα :D:x

όπως της δικής μου και του Μητσακίου και δεν θυμάμαι ποιάς άλλης τώρα!!! :roll::roll::roll:

Ζωή η Μαριεύη είχε γενέθλια ή έχιε σήμερα? δεν θυμάμαι καθόλου.....το ένα τικεράκι σου λέει και το άλλο 2 μήνες πριν!!! :roll::roll::roll:

και δεν θυμάμαι αν ευχήθηκα.....αν όχι να την χαίρεσαι, να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη :x:x

όσο για τον ύπνο που λες, εγώ είχα και έχω άλλη διαδικασία ύπνου δεν κάθησα ποτέ δίπλα από την κούνια.....μέσα στο δωμάτιό της έχει μια πολυθρόνα, όπου εκεί καθόμασταν και για τον βραδυνό θηλασμό και ακόμη και τώρα την παίρνω αγκαλιά λέμε ότι αγαπιόμαστε φιλιόμαστε πολλές φορές, αγκαλιαζόμαστε και μετά πάει στο κρεβάτι της και φεύγω......όταν ήταν 2 ετών τα ίδια με τη διαφορά ότι την έβαζα εγώ στο κρεβάτι συνήθως κοιμισμένη! :roll::roll:

τι να σου πω, να αλλάξεις την διαδικασία?! :roll::roll::roll::roll: να βρεις κάτι που δεν θα σε κουράζει και σένα, αλλά και εκείνη δεν θα δυσανασχετεί?! :roll::roll:

όσο για την Ρ. μάλλον αυτό ήταν, από την βόλτα.....γιατί κρύωνε κιόλας και δεν είχε και σκουφάκι, μόνο την κουκούλα ...... χθες τους αγόρασα και σκουφάκια και κασκόλ :roll::roll: ......βέβαια ο Λ. δεν πρόκειται να φορέσει......σκουφάκι γι απρώτη φορά φόρεσε μετά τα 3 έτη! :o:o:o

πολύ χαίρομαι που το τρενάκι μας γίνεται η αιτία δύο επιβάτισσες να "συγγενέψουν"!!! :D;)

πάω χθες να πάρω την Ρέα από το σχολείο και μου λέεν οι δασκάλες ότι τα παιδάκια πριν φάνε χθες πήγαν να πλύνουν τα χεράκια τους και .......τσουπ πατάνε όλα σε κακά που ήταν στο πάτωμα :o:o:o:o:o:o:ymsick::ymsick::ymsick: και η μία δασκάλα μου είπε "έτσι τι να κάνω τα καθάρισα όλα, τα απολύμανα όπως απολύμανα και τις παντόφλες τους".......εγώ νόμιζα ότι η Ρ. έκανε κακά στο πάτωμα, ...... βγαίνω έξω και την ρωτάω και μου λέει όχι ο τάδε έκανε.....μπαίνω μέσα ξαναρωτάω και οι δύο να μου λένε "όχι, όχι, όχι η Ρ." :lol::lol::lol::lol: μου λέγανε με ένα ύφος :lol::lol::lol: δλδ σαν "όχι προς Θεού, η Ρ. είναι καλή δεν κάνει τέτοια" :lol::lol::lol::lol:

και έτσι ζήτησα συγνώμη από την Ρ. που την καητγόρησα αδίκως :x:x:x

θα τις πετάξω τις παντόφλες-κροκς, μου είπε και η δασκάλα να τις πετάξω, μπορεί να τις απολύμανε αλλά.....

τώρα πίνω καφεδάκι με την Ρ. ξύπνησε από τις 6.15 σήμερα :?

σε λίγο θα ξυπνήσω και τον Λ. ...... α! σήμερα θ απάει ο Λ. με το φαναράκι! :D και τον μπαμπά του :roll::roll::roll:

να και το φαναράκι του:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Βρε αργυρώ την ΡεΑ αμέσως σκευτηκες!!! :x ..... (Φατσουλα που γελάει πάτησα δεν ξέρω τι θα βγει)

Εμείς καλά εδω, κατα τις 20 κατι θα έρθει ο Κ ....αργεί ακόμα!!

ο π θέλει χάδια και δεν μπορώ να γράψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο ευτυχώς βγήκε αυτή :x η φατσούλα και όχι άλλη :lol::lol::lol::lol:

έτσι όπως μου τα εξηγούσαν νόμιζα ότι το έκανε η Ρ., για αυτό!!! :roll:

συμπεθέρα Αθηναία πού είσαι βρε? :roll::roll:

ρε κορίτσια χθες έφτιαξα μπιφτεκάκια λαχανικών, την συνταγή την πήρα από την ομάδα της Έρης στο φέισμπουκ, όπου και άλλοι βάζουν τις συνταγές τους (δεν ήταν της Έρης δλδ)....ειδα και την φωτό και λέω ας την κάνω.....έβαλα τα ίδια λαχανικά....λοιπόν η φωτό η δικιά της με την το πώς βγήκαν τα δικά μου καμμιά σχέση :o:o:o

δλδ η δικιά της φωτό ήταν λες και ήταν με κιμά όχι μόνο στο χρώμα και τα δικά μου βγήκαν πράσινα (λόγω του αρακά και φασολάκια) :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: και τα εκανα τσιζμπεργκερς.....ο Λ. άρχισε να τρώει, λέει νόστιμο είναι :D χαρά εγώ....νόστιμο και η Ρ. ακόμη πιο χαρά :D:D ....μετά τα ανοίγει, τα βλέπει και λέει δεν μου αρέσει :o:o:o:twisted::twisted::twisted::twisted: τελικά το έφαγε, όχι όμως και η Ρ. που επηρεάζεται από τον Λ. αμέσως!!.....άφησε λιγότερο από μισό!!! :roll::roll::roll:

ε τι στην ευχή φωτό βάζουν? και τόση διαφορά με τα δικά μου??? :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου, στα υπόλοιπα νέα.. εγώ χθες έκανα την αυχενική!! Δόξα σύ όποιος και αν άκουσε τις προσευχές μου εκεί πάνω, φαίνεται να είναι υγιές! Περιμένω φυσικά σήμερα και τα αποτελέσματα των αιματολογικών για ολοκληρωμένη εικόνα..  Χθες ημερολογιακά ήμουν 12+2, βάση τερ έχουμε Πητ 5/1/25 σύμφωνα με τις μετρήσεις το έβγαλε ο γιατρός 12+5 και Πητ μας έδωσε για 2/1/25..!! Μας είπε φυσικά ότι αυτό θα αλλάξει μελλοντικά και στους επόμενους μεγάλους υπερήχους.. 160 χτύποι, 32mm τράχηλος, ρινικό οστό ορατό, κεφαλουραιο μήκος 63,5mm, μέσο PI μητριαιας αρτηρίας 1.000 ισοδύναμο με 0,622 ΜοΜ (ότι και αν σημαίνει αυτό..) όλα τα υπόλοιπα φυσιολογικά..  Σύμφωνα με τις υπερηχογραφικές μετρήσεις μας έδωσε πιθανότητες για: Τρισωμια 21: 1/4.217 Τρισωμια 18: 1/5.083 Τρισωμια 13: <1/20.000 Προεκλαμψία πριν τις 37 εβδομάδες: 1/300 Περιορισμός εμβρυϊκής ανάπτυξης πριν τις 37 εβδομάδες: 1/494 Αυτόματος τοκετός πριν τις 34 εβδομάδες: 1/109 Οι πιθανότητες προεκλαμψιας, περιορισμός ανάπτυξης και αυτόματου τοκετού με ανησύχησαν, ο εμβρυομητρικος είπε ότι είναι λόγο του αιματωματος το οποίο παραμένει ακόμα εκεί, του ιστορικού και του Doppler μητριαιων αρτηριών αλλά από τις μετρήσεις είναι πολύ ευχαριστημένος γενικά με την εικόνα του εμβρύου.. ο γιατρός μου πάντως δεν φαίνεται να ανησυχεί, μου είπε ότι θα περιμένουμε και τις αιματολογικές να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα και θα το συζητήσουμε τότε.. τα κορίτσια που έχετε εμπειρία, τι πιστεύετε;;; Θα στείλω και στην αιματολογο μου μόλις έχω όλα τα αποτελέσματα.. αλλά μέχρι τότε αγωνιώ λίγο.. Αααα!!!! Και το πλέον σημαντικό!! 😝🤣🤣🤣🤣 Μάλλον κοριτσάκι!!! Θα ξέρουμε σίγουρα πιο μετά αλλά έτσι όπως το είδε ο εμβρυομητρικος, πιθανολογεί κοριτσάκι!! Δεν το έλεγα ότι θα είναι κοριτσάκι;; 😂😂😂😂 Ο καημένος ο συζυξ ακόμα κρατιέται στη περίπτωση να είναι αγόρι γιατί ο γιατρός δεν μπορούσε να πει από τώρα με βεβαιότητα... 🤣🤣🤣🤣 Πάντως ο γλυκός μου ντιπ για ντιπ κοσμαρα!! Εγώ να είμαι με το άγχος της εξέτασης και εκείνος με το άγχος του αν θα βρούμε να παρκάρουμε στο Κολωνάκι!!! 😂😂😂😂 Δεν μπορώ ώρες ώρες!! Κλαίω!! 🤣🤣🤣🤣 Επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα!!!! 😱😱😱😱😱 Καλά ούτε καν..!! Και επόμενη άμεση αγορά το doppleraki και να πάει να απαυτωθει που θα κάτσω να σκάω!! Ευτυχώς ο πλακούντας είναι οπίσθιος αν και είναι χαμηλός.. πιστεύω θα ανέβει όμως μετά.. ε;!  Ήθελα να σας γράψω από χθες το πρωί που ξύπνησα μέσα στην αγωνία από τα χαράματα.. αλλά είπα να το παίξω ψύχραιμη..!! 😂😂😂 Καταπιάστηκα με δουλίτσες στο σπίτι (μα να μην μπορώ να στρώσω κωλο κάτω..!!) και ευτυχώς πέρασε η ώρα.. έμπαινα διάβαζα τα όμορφα νέα σας αλλά τώρα κατάφερα να σας γράψω!  @Θέτις Κ.μου ευχαριστώ για την σκέψη κοριτσάκι μου! Ναι και εμένα δεν μου είχαν δώσει καμία οδηγία και επειδή φίλη μου που γέννησε πρόσφατα στην αυχενική της είχε δώσει ένα σωρό οδηγίες ανησύχησα.. και εγώ πάντως που περίμενα πόση ώρα στο ιατρείο πήγα τουαλέτα, δεν άντεχα άλλο (!) και μια χαρά φάνηκαν όλα του μωρού με άδεια κύστη ενώ σκέψου είμαι και λίγο τσουποτουλα αυτή τη στιγμή..! Καλά για κρέμες κτλ τα έχω σταματήσει όλα.. φοβάμαι τα συστατικά τους.. θέλω να πάρω από το φαρμακείο αλλά δεν φτάνουν τα κουκιά και είναι και πανάκριβα!!  Οπότε θα υπάρχει διαφορετική οδηγία στη Πορτογαλία.. ότι οδηγίες σου δίνουν κοριτσάκι μου!! Θυμάμαι έχεις και εδώ στην Ελλάδα γυναικολόγο.. όταν θα έχεις τα αποτελέσματα και της αυχενικής με το καλό, δεν του τα στέλνεις να πάρεις και αυτού την άποψη; Που θα γεννήσεις αλήθεια με το καλό; Εκεί ή εδώ;  Ρε σου λέω πήγε η ψυχή μου στη κουλουρη με το σκατουλι!! Κράτησε μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός τι βλέπουμε αλλά δεν θέλει περισσότερο να πάθεις το εγκεφαλικό!!! 🤣🤣🤣 Κοίτα να δεις εντωμεταξυ, ακόμα δεν έβγαλαν δόντια, θα τα χαλάσουν!! 😝🤣🤣🤣🤣
    • Θα πεταχτώ τώρα λίγο και θα πω πως είναι φοβερή η ιστορία μου μας είπες και πως στο τέλος πήγαν όλα καλά είναι τόσο ενθαρρυντικό να το διαβάζουν κοπέλες και να παίρνουν δύναμη από την ιστορία σου να την χαίρεσαι την κορούλα σου κορίτσι μου 🩷🌈 οσο για την περιπέτεια που περνάς τώρα δώσε λίγο χρόνο ακομα και αν δεν θέλεις να κλεισεις ραντεβού για αποξεση πες του πως θέλεις λίγο χρόνο να καταλάβεις τι εχει γίνει και θα το πάρεις τηλ εσυ να κλείσετε ραντεβού  εγω αυτό έκανα πάντως όταν χρειάστηκε να κάνω αποξεση ειδα 7εβδ +3 μερες καρδιά να κουνιέται αλλά δεν είχαμε ήχο .. ξανά πήγα 8 εβδ η καρδούλα σταμάτησε ήταν ημέρα Δευτέρα  και αποξεση έκανα την Πέμπτη, πήγα σε άλλον γιατρό γιατί ο ιδιώτης ήθελε 700 ευρώ για να την κάνω όποτε όταν μου είπε να κλείσουμε ραντεβού του ειπα πως θέλει λίγο χρόνο και ότι θα τον παρω τηλ εγω δεν έκλεισα εκείνη την ώρα ηθελα λίγο να ηρεμήσω πρώτα και να σκεφτώ με καθαρο μυαλό τι θα κάνω να ζυγίσω τα πράγματα τότε θηλαζα κιολας + να σκεφτώ το κόστος ..  εσυ μπορείς να θες να περιμενεις μέχρι την Δευτέρα πηγαινε και σε άλλον να κανείς υπέρηχο να σιγουρευτείς 
    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...