Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια,είστε καλά?

Εμείς σήμερα έχουμε επέτειο με τον άντρα μου και παρα το ότι βγήκαμε το Σάββατο και πήγαμε σε ένα πολύ καλό εστιατόριο και μετά για ποτό, έχω μεγάλες βλέψεις για το βράδυ, μαγειρική, περιποίηση,χαχαχα,δεν βλέπω όμως να προλαβαίνω τίποτα! :evil:

Κατερινάκι ζηλεύω που τελείωσες τις δουλειές!!Τυχερούλα θα πάτε Βέροια αύριο, σου εύχομαι να περάσετε πολυ πολυ όμορφα!Όσο για την εικονίτσα που μου ζήτησες, περάσαμε χθές με τον άντρα μου αλλά είναι ένα μικρό εκκλησάκι και δεν πωλούσαν εικόνες απ ότι μας είπαν, γιατί το απόγευμα που περάσαμε ήταν κλειστό.Μάλλον όταν γιορτάζει η Αγια Αγάθη, που κάνουν και πανηγύρι, θα πουλάνε.Συγνώμη :(

Νάνσυ, οι χειροτεχνείες σου είναι φοβερές και τώρα που το παρατήρησα, η Σταυρούλα έχει δίκιο, σούπερ τακτοποιημένη κουζίνα!

Μα μόνο εγώ δεν τα προλαβαίνω όλα?? :oops:

Σταυρούλα καλά θα κάνεις να αλλάξεις παιδίατρο, γιατί να χαλιέσαι κάθε φορά που πηγαίνεις??

Xριστινούλα ελπίζω να είσαι καλύτερα!Όλα να πάνε καλά με τα εμβόλια!Και μεις θα κάνουμε την Πέμπτη αλλά μόνο το prevenar.

Λία και σεις να τα πάτε καλά με το εμβόλιο, καλά έκανες και έκλεισες την εκκλησία!Όσο για το γάμο, αν δεν τον κάνετε λόγω οικονομικών,δεν πειράζει, σιγά το πράγμα.Ελπίζω αυτό να εννοουσες με το χαλια και όχι μεταξύ σας :?:?

Το μπισκοτάκι σας ευχαριστεί για τα καλά σας λόγια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koritsia mou,kalh sas mera kai kalh evdomada na exoume....

Ariadnh moy kouklaki to moiskotaki...exoume to idio formaki,tha valw kai egw fwto.Mas to exoun ferei dwro apo ta benetton,den kserw to diko sou an einai ayth h marka alla einai oloidio....Kala kanate kai vghkate kai perasate kala.....

Liaki mou,mpravo pou kleisate hmeromhnia,ki egw thn idia mera lew alla fovamai oti tha ginei mia ebdomada nwritera giati tha prepei na fygei h adelfh tou fwti sto ekswteriko....Gia gamo den eipate???

Xristinaki mou,emeis te xoume kai ta dyo,symfwnw me Katerinaki,pera apo polu klama,den ekane pyreto....

Nansoula mou,se thelw gia diakosmhsh......eisai foverh....

Anthoula mou,perastikoulia,kai kalh anarrwsh sto fraoulaki...Exase katholou varos twra pou itan arrwsth???den nomizw vevaia afou einai faganou...

Bikaku kai ELENA KAI maraki eseis pou exete kanei ta tyropitakia poso gala ,eixe grapsei h maria 1/4 gala....ti ennoeite????1/4 sta posa ml???kai fresko gala ;h ebapore?

Xthes phgame mia filikh episkepsh se ena spiti enos gnwstou paliou podosfiaristh(egw den eixa ksanapaei),vevaia me eixe enhmerwsei o antras moy,koritsia lew den yparxei.......mexri kai eswtriko asanser...

Kata ta alla to s.k den htan kai polu kalo,pikrathika se kati....Thn kyriakh to prwi ksypnhsame kai katevike katw sth koyzina o antras mou kai bghke apo th pisw porta gia na milhsei me tous goneis toy epeidh to sabbao den tous eixe dei(wstoso tous vlepei kathe mera sto magazi)...Re koritsia eimai paralogh???zhthse sygnwmh meta alla ti na to kanw???Epeidh mia mera den tous eidame,bghke me th tsimpla gia na tous milhsei???

Ariadnh moy,vlepw shmera to mpiskotaki na exei se 9 mhnes adelfaki!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνουλι να ζησετε να τα εκατοστησετε και να γερασετε αγαπημενοι και ευτυχισμενη με μια μεγαααααααααααααααλη οικογενεια γυρω σας :D:D:D:D

Μη ζητας συγνωμη, με κανεις να νοιωθω ασχημα που σου το ζητησα :) Σ' ευχαριστω παρα πολυ για τον κοπο σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα καλα θα κανεις ναλλαξεις παιδιατρο ακου κει ζαχαρη :shock::shock::shock::shock:

κ γω το σκεφτομαι για το beaba ακομα δεν ξερω θα δω..

Λιακι :YMHUG::YMHUG: ολα καλα να πανε με το εμβολιακι.καλα εκανες κ εκλεισες ημερομηνια

Κατερινακι καλα να περασετε στην Βεροια..τι καλα που τελειωσες ολες τις δουλειες..

Νανσυ κ γω το προσεξα για την κουζινα κ γενικα μου αρεσε η κουζινα σου πολυ..

Αριαδνη να ειστε παντα ευτιχισμενοι...κ να χαιρεστε το μπισκοτακι σας το ομορφο.θα μαγειρεψεις κατι σπεσιαλ σημερα :?::?::?:

Χριστινακι μου ευχομαι ολα καλα μετα εμβολιακια σας...θα περιμενουμε τα νεα απο τα αντρακια σου.

Ελενη τι σε πειραξε που βγηκε απο την πισω πορτα να τους μιλησει η αυτα που ειχε να τους πει.. :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μα τι στο καλό? Όλοι μαμάκιδες μας βγήκαν?

Αριάδνη μου να ζήσετεεεε πολλά πολλά χρόνια ευτυχισμένοι και υγιείς και να μεγαλώσετε το (ή τα) παιδάκι σας.

Να μας πεις τι θα μαγειρέψεις. Εγώ σήμερα θα φτιάξω ζαμπονοτυρόπιτα πανεύκολη και πολύ νόστιμη.

Κατερινάκι κι εγώ ζηλεύω που τελείωσες τις δουλειές. Μου φέρανε τα χαλιά και να δω πότε θα τα βάλω.

Μάλιστα μας είχε πάρει ο ύπνος αγκαλίτσα με τον μπέμπη όταν ήρθαν και μου την έσπασαν.

Λελάκι άντε με το καλό να τον βαφτίσετε τον μπουμπούκο. Πρέπει να κλείσουμε κι εμείς από τώρα? Λέτε να μην βρούμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνακι να ειστε παντα αγαπημενοι,ευτυχισμενοι!!!Χρονια σας πολλα!Περιποιησου τον οπως μονο εσυ ξερεις...! ;);):lol::lol::lol:

Συμπεθερα μου :-*:-*:-* !!

Δυστυχως δεν εννοω τα οικονομικα χαλια.Εννοω τα δικα μας.Η σταφιδο ειναι εξω πια,τωρα τρωγομαστε μεταξυ μας.Αν ραγισει το γυαλι..

Ελενη μπορει να ετυχε μια φορα και να το εκανε,ισως ηθελε να τους πει και τιποτα.Μην το σκεφτεσαι συνεχεια και καταληξετε σαν εμας! :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!!!!!!!!!

ελενη νενε ενα τεταρτο φρεσκο γαλα..το μισο του μισου στο φλυτζανι του νες..κατεβηκε ο αντρας σου για να μη θυμωσουν,η ετσι επειδη ειναι γονεις?παρεπιπτοντως η μπεμπα σου ειναι γλυκα!!!επαθα πλακα με το μαλλι!!!κ αλλη φορα σου ειχα πει,ειναι ετοιμη για πλεξουδακια :):) !!!

αριαδνη οπως σου ειπε κ η βουλα οντως μπισκοτο ορεο!!!!!!!!!!! :) να ζησετε να ειστε παντα ευτυχισμενοι στην οικογενεια σας κ ευχομαι κ αδερφακι στο μπισκοτακι!!!! ;)

ανθη περαστικουλια κ παλι...πως ειναι η φραουλιτσα?

λιακι αντε ωραια..κλεισατε για βαφτιση!!!εμεις για να μη κανουμε εξτρα εξοδα στο γαμο,γιατι χαλιεται ο δικος μου γιατι μονο αυτος δουλευει,δεν θα παρω νυφικο..μονο βερες κ στεφανα το οποιο βρηκα παρα πολυ καλες τιμες..ο δικος με τις βερες δεν τα παει καλα κ ετσι βρηκα ασημι 925 με κατι σχεδια το ζευγαρι 190ε κ στεφανα 40ε..απλα θα βαλω ενα μακρυ φορεμα μονο οτι βρω..δεν σκαω κ καθολου..αλλα θελω να γινει η στεψη..βρηκα κ φωτο με 590ε ολο το πακετο..γαμο-βαφτιση..100ε περιπου θα μου βγουν 150 προσκλητηρια σε φωτο παλι..

νανσυ εισαι φοβερη!!!καταπληκτικη δουλεια!!κ παλι μπραβο σου!!

βουλα πλακα κανει?ζαχαρη?οτι ναναι..κ καλα θα κανεις, να αλλαξεις!!

αντωνια μου θελω τηλ της παιδιατρου σου!!!!!τα κουκλια σου πως ειναι?

κικιτσα κ η δικια μου ετσι εκανε οταν της εδωσα πρωτη φορα ρυζαλευρο :lol: ..η πλακα ειναι οτι μολις βλεπει τωρα το πιατο κανει σαν τρελη τα χερια της κ βγαζει κραυγες διακεκομμενες της πεινας δλδ..οπως οταν βλεπει τα μεμε η το μπουκαλι για γαλα!!!τα καταλαβαινει πλεον κ τα σχηματα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Ti kanete?

Egw den exw prolabei na sas grapsw to SK parolo pou sas diabasa sta grigora xtes.

Pigame boltoula kai eixe teleio kairo xtes sa kalokairi...kai meta to apogeuma irthan kati filoi sto spiti kai katsame! Wraia perasame.

Pali den exw prolabei na ta diabasw ola alla eida tis fwto!!

Kala Ariadni ti cookie einai auto...polu polu glukoulaki thes na to fas!! Teleia h fwto pou mou afierwsate!!! Polu xarika!! :-*

Xronia polla na xaireste to cookie kai na perasete kala kai to bradu!

Stauroula eida kai to diko sou kouklaki...polu kouklos o gios sou! Auta einai ta formakia pou agorases?

A! Den sou eipa...se skeftika autes tis meres giati h mpempa arxise na pipilaei to katw xeilos!!

Ase gia ta xalia simera elega tou antra mou de ginetai na ta strwsoume mexri na stamatisei na peftei h perouka...de ginetai resu tha gemisoun trixes...edw kathe mera skoupizw kai bgainei tosi trixa...einai tragiki h katastasi :( . Telika rwtises to giatro pou eleges gia to madima?? Egw telika ekei pou elega oti den tha paw giatro twra pali lew na paw giati de ginetai. Mallon autes tis meres...prin tin Pemtpi mallon giati o suzux tha kanei mia epembasi sto xeri kai meta tha exw 2 mwra na ntantebw.

Liaki kai Xristinaki kalo embolio!

Eleni egw ebala 1/4 tou potiriou (me to mati bre siga min ta zugisw!) gala fresko.

Pali den ta diabasa ola!

Asxeto, eida tin kalomoira egkuos pou exei didima, ston star, kai thumithika tis koilitses pou eixame prin ligo kairo :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε της beaba na pαρεις γιατι κ αλλεθει κ ζεστενει ολα τα κανει.αν παρεις σκετο ατμομαγειρα θα πρεπει να χρησιμ.κ μουλτι!κ εγω θα την παρω.

πασχαλιτσακι μονο εαν εχεις χωρο θα παρεις πρεσα γιατι πρεπει να την εχεις καπου μονιμα.

ειχε η μανα μου κ την ειχε μονιμα σε ενα γραφειο δεν χωραγε σε ντουλαπα.

καγκουρο κανω ερευνα κ σου λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδη παρτυ δες εδω εχει κ στα τζαμπο νομιζω

http://eshop.balloon-planet.gr/index.ph ... ath=82_107

για τα παιδακια μπορεις να φτιαξεις απο ροζ χαρτονι χωνακια παγωτου κ να βαλεις μεσας μαρσμαλοους

δωρακια εχει παρα πολυ σε οτι τιμες θελεις μολυβοθηκες,τετραδια κασετινες αυτα που κανουν φουσκες μπορεις επισης να γραψεις σε dvd επεισοδια

απλα ειναι καθαρα κοριτσιστικο κ θα σε δυσκολεψει λιγο για τα αγορακια..

post-14765-13873939784582_thumb.jpg

post-14765-13873939786613_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εαν εχεις την τρελα μου αυτες οι προσκλησεις ειναι πολυ ευκολες!

καλαμακι απο σουβλακι καρτελακι κιτυ το οποιο το εκτυπωνεις απο το ιντερνετ κ το καλεσμα το γραφεις σε ασπρο χαρτι κ το κανεις παπυρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα όχι δεν είναι αυτά τα φορμάκια που πήραμε. Δεν ήρθανε ακόμα. Θα βγάλω φωτογραφία όταν τα πλύνω και του τα φορέσω.

Στα μαλλιά έχω δει μία βελτίωση αλλά μην φανταστείς φοβερή. Σήμερα θα πάω στον παθολόγο να μου δώσει εξετάσεις. Θα του πω ότι πέφτουν και τα μαλλιά μου για να μου γράψει τις ανάλογες εξετάσεις μήπως μου λείπει κάτι. Εγώ θα τα στρώσω τα χαλιά κι ας μαδάω γιατί πρέπει να ζεσταθεί το σπίτι να μην ανάβουμε κλιματιστικά.

Θα πάω ή αυτή ή την επόμενη εβδομάδα να πάρω μία μοκέτα για το παιδικό και ένα χαλί για τον διάδρομο. Όταν θα αρχίσει να μπουσουλάει ο μικρός σκέφτηκα να πάρω κάτι σαν κουρελού που να πλένεται στο πλυντήριο και να την στρώνω όταν θα αρχίσει τις περιπλανήσεις.

Ο άντρας μου συνεχίζει την παράνοια με τις αρρώστιες και συνέχεια βρίσκει και κάτι καινούριο στο σώμα του.

Όλοι του λέμε από το άγχος είναι αφού και εξετάσεις έχει κάνει και στον γιατρό έχει πάει αλλά αυτός συνεχίζει και υστεριάζει.

Ο μπουμπούκος μου κοιμήθηκε στην κούνια του. Γιούπιιιιι!!! Ελπίζω να καταφέρουμε να κοιμηθούμε καμιά ωρίτσα. Θέλω να εδραιώσω τον μεσημεριανό ύπνο. Πολλά ζητάω? :lol:

Στην φωτογραφία ο Στρατούλης έχει βγάλει την γλώσσα. Εσένα Έλενα στην έβγαλε την γλώσσα ή θα είναι το επόμενο στάδιο αυτό? :D

Νάνσυ τι ωραία πράγματα. Αχ τώρα ανυπομονώ να τα ζήσω κι εγώ αυτά. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ παλαβωσα,σιγα μην καταφερω να κανω εγω αυτα τα πραγματα!!!!!Του χρονου που θα ειναι μεγαλυτερη η μπεμπα να με φωναξεις να σε βοηθησω για να παιρνω ιδεες.....

Μαρακι μου,να μου πεις και εμενα που βρηκες αυτεσ τις βερες γιατι κι εμενα δεν προκειται να την ξαναφορεσει εκτος απο εκεινη την ημερα....και τα στεφανα!!!!.Α ξεχασα να σου πω ,ειχα παρει τηλ το΄έντυπω΄΄το μαγαζι αυτο στη Θεσσαλονικη και το προσκλητηριο μου το κανει πολυ οικονομικα!!!και εχει και φοβερες μπομπονιερες.Την Τεταρη εχω ραντεβου με ενα ιδρυμα για πομπονιερες,θα δω τιμες και αν ειναι καλες θα παραγγειλω απο εκει αλλιως θα παω στο εντυπω...

Ρε Σταυρουλα τι τραβαμε με τη τρελα τους!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nansouita kai ta dika sou ta eida...kala ti eisai esu re paidi mou...ektos oti eisai feik...se xorigei kai kapoio zaxaroplasteio gia na to kaneis?? :P

Stauroula emeis pigame kai eidame moketes kai tha parageiloume mia gia to dwmatio tis mpempas pou na einai apo akri se akri kai tha tin bazw ekei na mposoulaei alla kai ta paixnidia tis katw na paizei kai eipame ekei mesa na mpainoume mono me kaltses, oute papoutsia oute pantofles...gia na menei katharo epidi tha mpousoulaei ekei kai tha paizei...

Ti glwssa emas tin ebgaze edw kai kairo, alla oxi logo dontiwn...tis to kaname emeis kai tin bgazame ti glwssa mas kai tin kratousame ekei polu wra kai tin koitaze kai arxise na to kanei kai auti :lol: eixe polu plaka...stin arxi den to pisteuame oti mas mimite...nomizame pws itan tuxaia, alla katholou tuxaio den itan, kathe pou to kaname to ekane kai auti kai gelage!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστούμε κοριτσάκια για τις ευχές σας!

Και γω σήμερα έστρωσα το χαλί που έχω για το δωμάτιο της μπέμπας και τελικά δεν μένει σχεδόν καθόλου κενό οπότε δεν θα πάρω μοκέτα!Γενικά σήμερα μετέφερα και τον καναπέ που έχουμε σε άλλη μεριά, έβαλα τα αυτοκόλλητα και τα παιχνιδόκουτα και πολυ μου άρεσε.Παρήγγειλα και ένα ριχτάρι με μαξιλάρια για τον καναπέ για να ταιριάζει με τα υπόλοιπα χρώματα!Μου έδω σε και μια φίλη μου ένα γυμναστήριο φοβερό και τελικά το άλλαξα εκείνο που είχα πάρει της fisher price.

Και μεις Έλενα όταν στρώσουμε τα χαλιά γενικώς δεν θα πατάμε με παπουτσια πουθενά.

Σταυρούλα την πέρκα θα φτιαξω και μάλλον και μια μανιταρόσουπα βελουτέ.Με εχει τρελλάνει όμως η μπέμπα σήμερα στη γκρίνια, μάλλον επειδή με βλέπει να κάνω συνέχεια δουλειές :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες και καλοριζικο το ποστακι!

Ειχα καιρο να μπω :oops::oops: αλλα δεν ειχαμε καλη συνδεση και μετα κατι τρεξιματα με την πεθερα μου που ειχε κατι ενοχλησεις και επρεπε να κανινισουμε καποια ραντεβου..

Βλεπω αδιαθετησατε ολες μαλλον ειναι κολλητικο γιατι και εγω αδιαθετησα προχθες και εχω παρααααα πολυ αιμα αλλα ευτυχως που δεν ποναω γιατι πριν την εγκυμοσυνη πονουσα τρελα.

Ο πασακος μας ειναι μια χαρα μονο που δεν στηριζουμε ακομα καλα το κεφαλι.

Αριαδνη και Σταυρουλα πολυ γλυκα τα μπεμπακια σας!

Νανση πολυ ωραιες οι ετοιμασιες φαινεται οτι σου αρεσει πολυ να ασχολεισαι , το 'χεις!

Ελενα πολυ πλακα θα εχει η μικρη :lol:

Τα μωρακια μας απο τοσο μικρα μας μιμουνται και μας ξετρελαινουν.Και σε εμας ξεκαρδιζεται κιολας :lol:

Εγω εχω τα γεννεθλια μου σημερα :D:D:D:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Nενακι νομιζω οτι ειχες τα γεννεθλια σου προχτες δεν εχω διαβασει τα προηγουμενα , για αυτο λοιπον αυτο στο αφιερωνω...

http://www.123greetings.com/birthday/birthday_songs/songs91.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil!!!!Χρόνια σου πολλά, να τα εκατοστήσεις και ο,τι επιθυμείς!!!!Να είσαι ευτυχισμένη με την οικογένειά σου!! @};-@};- [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

post-8307-1387393978864_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...