Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Tι κανετε????

Δεν σας ελειψα ε?? :lol::lol:

Δεν ειμαι στα καλυτερα μου παλι,εχω μελαγχολησει με την κλεισουρα ,τη μοναξια και τη σκλαβια :|

Μου λειπουν οι φιλοι,οι συγγενεις.Ολη μερα με το μωρο..

Το γονατο μου ποναει πολυ αυτες τις μερες.

Σημερα εχουμε κι εμεις μηνογενεθλια!Χρονια πολλα και στα αλλα μωρακια μας!

Τη Δευτερα εχουμε εμβολιο.

Σας διαβασα κουτσα στραβα..Συγχωρεστε με που δε σχολιαζω.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλεπω οτι δεν γραψατε πολλα, σουρτουκευετε τσουπριτσες ή χαλαρωνετε με τα μωρακια σας????

Οπως και να εχει ελπιζω να περνατε καλα και να ξεκουραζεστε :)

Ελενακο η μπεμπουλα αρχισε να στρωνει διαβαζω. Μακαρι να το κρατησει και να αρχισεις να ξεκουραζεσαι και εσυ. Να ξερεις οτι και ο κακος υπνος και η κουραση ειναι αιτια τριχοπτωσης!

Σταυρουκι και εγω πρεπει να παρω χαλακι για την νεραιδουλα. Θα παραγγειλω οσονουπω την κουρτινα και θα παρω και το χαλι. ΚΑτι στις νεραιδες της ντισνευ γιατι εχω βαλει και τα αυτοκολλητα μεγαλα στον τοιχο και θα παρω και το φωτιστικο με τις νεραιδες. Οτι βρισκετε σε νεραιδες στειλτε το ;);););)

Αρια το κουκι ειναι για δαγκωμα!!!!! Μεγαλωσε πολυυυυυυυ. Εχω και εω αυτο το ρηλαξ αλλα ακομη δεν την βαζω, μου φαινεται πολυ καθιστο, την βαζω στο κικο ακομη που ειναι πιο ισιο. Της βαζεις και δονηση? της αρεσει?

Νανσουιτα τι γλυκουλια που ειναι τα διδυμακια? Οντως ο γιος φαινεται πιο νταρντανος απο την κορη και νομιζω οτι δεν μου μοιαζουν και εντελως. Παντως εχουν χειλαρες!!!!!!

Το βιντεο της μαρια-γιωργος ειναι πολυ συγκινητικο.... :P:P:P:P

ΚΑλο βραδυ κοριτσακια μου και καλο ξημερωμα να εχουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia moy glyka....

Natalaki eksetaseis gia pistopoihsh sto dhmosio???giati den mporeis na douleueis se farmakeio an den exeis thn pistopoihsh?apla nomizw oti den mporeis na anoixeis epeidh prepei na exeis teleiwsei farmakeytikh....Vlakeies lew?Kai i pethera mou voithos farmakeiou htan apo to iek svie.alla douleye se farmakeio xwris na exeis dwsei pistopoihsh.

Bikaky tha kanw ta troyfakia.....

Alekaki mou,ane va psyxologika.....

Loiumpa mou ki esy.Mari atimes anti na mou dinete eseis tharros sas dinw egw????

O kronos tha einai sto skorpio gia 2 xronia opote tha me phgainei gggggg....Kserete poia alla zwdia ephreazei??(elena apanthse).

Ariadnoula mou kala na perasete avrio.......

Nansoula mou siga mh stenoxwritheis an to spiti sou einai akatastato 3paidia exeis.na ta grapseis pare kai mia gynaika kai teleiwnei i ypothesi.

RISTINAKI na ta xiliasete me to syzygo,agaphmena kai armonika.......Paw na kanw agkalitses me ton antroulh mou.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίαααα...μην πέφτεις....Όλες μας λίγο πολύ είμαστε σε παρόμοια κατάσταση!Σκέψου την Κατερίνα, εμένα που είμαστε χλμ μακρυά απο τον τόπο μας, την Έλενα που τους χωρίζει τόσο πολύ μεγάλη απόσταση!

Χρόνια πολλά στο Στρατούλη!!

Κατερινακι, εμένα δεν μου φαίνεται καθιστό το ρηλάξ.Αυτή η θέση που έχω τώρα είναι απο νεογεννητο, εγώ την έβαζα απο πολύ πολύ μικρή.Η επόμενη θέση, η πιο "καθιστή"είναι για όταν στερεώσει πλήρως το κεφάλι.

Ελένηηηηηη...μάλλον εσύ θα μας δίνεις θάρρος :oops::oops: Καλές αγκαλίτσες.... @};-@};-

Νάνσυ....τα διδυμάκια είναι τρέλλα!!!!Κουκλάκια όμορφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stauroula egw den blepw kai polles fitres kai me anisixei! toso malli pou exei fugei tha eprepe na moiazei me euxouli apo fitres.

Pasxalitsaki pisteuw oti ena megalo kommati tis trixoptosis einai akribws auto pou eipes...kourasi kai aupnia giati ws twra ksenuxtousa...mou exeis dwsei elpides pantos epidi mou eipes oti ston Panagiwtaki sou eixes polu trixoptosi....

Ari to cookie einai trela! Pragmatika polu gluko mwro...auta ta paixnidia pou exeis sto strwmataki panw ta exoume kai ta 2! :lol:

Eides sou lew oti tairiazoun oi kores mas gia filenades, exoun ta idia gousta ;)

Elenaki :lol: gia to kouragio! Den kserw gia alla zwdia, alla afou einai o kronos sto skorpio, etoimasou gia polles enallages kai skampanebasmata!

Lioumpa mporei na niwtheis oti eisai kleismeni ksafnika epidi metakomises...alla einai kai oti xeimwniazei...apla to exeis sundiasei esu me to neo spiti...kai emeis kleismenes eimaste me ton kairo mi nomizeis...simera edw erikse kati brontes kai astrapes...pantws prospathise na min se perneis apo katw...exeis kai emas auto pou to pas?? :D

xaroumena minogennethlia! A! Kai emeis ti Deutera tha kanoume emboliaki!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου

Ολη μέρα στην κουζίνα ήμουνα, αυριο θα έρθουν μερικοί φίλοι μας και ειπα να φτιάξω μερικά πραγματάκια, τρία γλυκακια έφτιαξα :P , ήρθε και η μαμα μου και πηρε την Αγγελική το απόγευμα και θα μου τι φέρει αυριο για να μπορέσω να κάνω και καμία δουλειά το πρωι με την ησυχία μου.

Μαρακι, ναταλια, Αμαλία χαρούμενα μηνογενεθλια!!!!!!!!!!!!!

Νανσυ ποιος σε στεναχώρησε? τυχερή η Σαντυ που εχει τέτοιο νονο λίγοι ειναι έτσι σημερα!

Αλεκακι περαστικα σου, εύχομαι όλα να πανε καλα και να ανέβεις λίγο ψυχολογικά.

Ναταλια ευτυχώς που παει καλυτερα ο μικρουλης.

Αντωνία μακάρι να μην κολλήσουν τα παιδάκια θέλει προσοχή.

Βικακι ωραία τα τρουφακια και εύκολα. Καλές δουλειές αυριο.

Σταυρουλα δεν έχω παρει ποτε απορρυπαντικο απο τα jumbo.

Λια μη σε περνει απο κάτω ειναι και ο καιρός όπως λεει και η Έλενα.

Α δε σας είπα τον έβαλα και εγω χθες στην κούνια στο αλλο δωμάτιο, το πήρα απόφαση, μια χαρα κοιμήθηκε το πουλάκι μου. Μάλιστα στις εξιμιση που σηκώθηκε ο άντρας μου του είπα να μου τον φέρει να τον θηλασω και ο μικρός ήταν ξυπνιος με τα ματακια ανοιχτά και ουτε που ειχε ακουστεί καθόλου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες μου τι κανετε;;;;Μου λειψατε τοσο πολύ...Δεν προλαβαινω τις περισσοτερες μερες :(:(:( Δυο παιδακια, δουλεια και πολλη διορθωση..Δεν σας διαβασα γιατι δεν μπηκα πολλες μερες και οι σελιδες που πρεπει να διαβασω ειναι απειρες:oops::oops::oops:

Τα νεα μου. Σημερα η φραουλιτσα εγινε 3 μηνων. Μεγαλωσε η ζουζουνα μου. Ειναι πολυ καλη. Εχει στρωσει το κοριτσακι μου σε ολα. Ο Πανουλης πάλι..αγριο νιατο :lol::lol::lol:

Ειδα τις καινουριες φωτογραφιες και τρελαθηκα. Αριαδνη το μπισκοτακι σου ειναι για φαγωμα!!!Κουκλιτσα!!

Νανσυ τα διδυμακια σου ειναι πολυ ομορφα και ο γιος σου μοιαζει ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!Χειλαρες και τα δυο!

Βικακι η κορουλα σου ειναι γλυκα!!!Και τα δυο σου τα παιδακια ειναι κουκλακια!

Σταυρουλα μου για τις ματαρες του γιου σου δεν εχω λογια.Λες και βλεπω τη θαλασσα.Ειναι πολύ όμορφος!

Λιακι το αντρακι σου ειναι αντρακλας!!!!!! Θα καψει καρδιες αυτος, το βλεπω ;);););)

Ελενακι κοιμαται καλα πλεον το Εβελινακι σου;;Αντε να ξεκουραστεις κι εσυ ;););)

Αντωνια μου ο Αναστασης πώς τα παει με τον υπνο;;Εστρωσε καθόλου;;

Πασχαλιτσακι μου καλο, τι κανουν τα σκαθαρακια σου;;;;;Ο πριγκιπας πώς τα πηγαινει με την μπεμπουλα σου;;

Βικακι ο Αντωνης πώς ειναι με την μικρή;;;

Αχ σας ρωταω γιατι με καιει το θεμα :?:?:?:?

Μαρακι σημερα εβαλα κορδελιτσα στην φραουλα και σε θυμηθηκα γιατι απο την δικια σου δε λειπει ποτε η κορδελα :lol::lol::lol:

Κατερινακι μου χαρουμενα μηνογενεθλια!!!!!Μαζι παμε εμεις! Πηγε στο δωματιακι του το κουνελακι σου;;;;Τελεια!!!Η Αγγελικουλα χαρηκε;;;

Ελενη μου εισαι καλα;; Γιατι μας ειχες πει οτι δε θα μπεις για κανα μηνα;; Εχασα επεισοδια;;;;;;;Ολα καλα τωρα;;

Ναταλιτσα ο μικρος πινει απο το στηθος ή αντλεις;;; Δε θυμαμαι σε τι φαση βρισκεστε..

Η φραουλα κοιμηθηκε.Παω να την πεσω κι εγω γιατι δουλευω αυριο :?:?:?:?

Φιλάκιαααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

βρε χριστινακι σε ξεχασα κ εγω..να τα χιλιασεις με τον συζηξ!!παντα ευτυχισμενοι να στε!!να στε καλα να καμαωνετε μια ζωη τα παιδακια σας!!τα ειδα στο face κουκλια!!εσενα μοιαζουν περισσοτερο μεταξυ τους!εμενα καθολου!

μονο εσεις μου λετε οτι μου μοιαζει ο γιος..οι περισσοτεροι εχουν πιασει παππουδες γιαγιαδες κ μπαμπα κ εμενα με εχουν αφησει απεξω κ μου την δινει αυτο :evil::evil: μα λεω σε εμενα κανενα παιδι δεν μοιαζει;να κανω κ αλλο μπας κ πεις κανεις οτι μοιαζει σε μενα;;; :lol::lol: κ εγω νομιζω οτι μου μοιαζει το αγορι αλλα οταν τον βλεπουν κ τον φωναζουν μπαμπη :evil::evil: λεω μονο εγω το βλεπω.. :lol::lol: ήμου λενε οτι η σαντυ ειναι ιδια ο μπεμπης κ σαν μωρα δεν ειχαν καμια σχεση μεταξυ τους..τι να πω..θα δειξει η πορεια..τουλαχιστον τα 2 απο τα τρια εχουν το πιπι μου :lol::lol::lol:

σημερα εχω κ γυναικα κ αν θελουν τα μωρα κ ο θεος θα κανω κανενα ντουλαπι..

νενε ο κρονος που ηταν στον αντρα μου 2 χρονια..παναγια μου την γκρινια ηταν αυτη;; :lol::lol: με το που εφυγε ο αντρας μου μεταλλακτηκε!κ λεω λες; :lol::lol::lol: αλλα αν εξαιρεσεις θεματα με την δουλεια που εχει ολος ο κοσμος δε του συναιβει τιποτα αλλο..ουτε θεματα υγειας ουτε τιποτα παρα μονο πτωση στη δουλεια.

λιακι μου ανεβα!!!ολες κλεισμενες ειμαστε!!!αν κ εγω δε ειμαι κ πολυ καλο παραδειγμα γιατι μου αρεσει το μεσα..οχι βεβαια οτι δεν φρικαρω κ εγω καποιες φορες..ειδικα οταν ειμαι μονη μου κ ο αντρας μου λειπει..

αλλα εκμεταλλευσου το γεγονος οτι εχεις ενα κ βγαινε εξω οσο μπορεις ακομα κ βολτα με τα ποδια..το οτι κανει κρυο δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να τον βγαλεις εξω..ντυστο κρεμμυδι κ βγες.εγω θυμαμαι την εβαζα στο μαρσιπο με την φορμα εξοδου κ εκανα βολτες τα τετραγωνα.. :lol::lol::lol:

βικακι κ τωρα που παμε μαρσιπο πρεπει να βρεθουμε γιατι η μπεμπα εχει βγαλει γκρινια κ με βλεπω να κυκλοφορω με αυτο στο σπιτι..στειλε μου πμ το προγραμμα του αντρα σου μπας κ καταφερω να ερθω αν κ φοβαμαι μη μου φυγει απο το χερι η σαντυ κ δεν ξερω τι να κανω..καλες δουλειες κ σε σας σημερα!!!κ καλα κουραγια!!!σου ευχομαι να τελειωσετε σημερα για να στε αυριο χαλαροι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω το ιδιο ριλαξ εχω κ τα βαζω τα μωρα απο παρα πολυ νωρις.βαριουνται παρα πολυ το εντελως ξαπλα..κ αυτο που λες με την δονηση..ενα θα σου πω τρεις φορες εχω αλλαξει μπαταριες! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ti kanete?

Emeis xtes ksekinise polu skatokairos, broxes,brontes, astrapes kai kopike to reuma 2 wres! :shock:

Kagouro kai su gluka!!

Egw eftiaksa ena tsizkeik pali (to Tetarto auti ti bdomada :lol: ) giati tha exoume parea simera to bradaki...

kai mporei na ftiaksw allo ena na to krataw se ena trapezi pou tha pame aurio mesimeri!

Anthouli aporw kai pws prolabaineis na mas grafeis kai auta pou grafeis!!

O panoulis pws ta paei me ti mikri?? Zileuei ligo e?

H Ebelina nai exei arxisei na strwnei...den kserw an einai tuxaio....alla pisteuw oti mallon boithise kai auto pou kaname me ton antra mou, sikwnotan autos tis teleutaies imeres kai ti nanourize xwris gala...kai isws emathe apo auto...simera koimithike 8wro seri!!

Esena pws einai h fraoulitsa??

Lioumpaki sumfwnw me auto pou sou leei h Nancy, kane boltes...egw auto prospathw...mono me broxi den mou aresei...alla an den brexei egw tha tin bgazw estw kai ligo...an kai misw to kruo...den thelw na tin kleisw mesa olo to xeimwna.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω σκεφτομαι την ανθη..

δεν θα μπορουσα με τιποτα να δουλευα κιολας..δεν θα τα καταφερνα..περισσοτερο ψυχολογικα..καθε μερα το ιδιο μαζεμα δουλεια μαγειραμα μπανιο τα παιδια ξανα μαζεμα..με ενα κ μου την εδινε αυτο το προγραμμα..ενω τωρα μπορει να κανω ολα τα αλλα χωρις τη δουλεια αλλα τουλαχιστον εχω την ανεση του χρονου να τα κανω οποτε θελω χωρις να με πιεζει κατι κ καποιος.ειναι εντελως διαφορετικο να μπορεις να στρωσεις το κρεβατι οποτε θες να μαγειρεψεις οποτε θες κτλ κ αλλο να πρεπει να τα κανεις ολα με προγραμμα κ τρεξιμο..

παρεα εσεις το βραδυ ε;;τι ωραια!εγω εχω παιδικα γενεθλια αλλα τουλαχιστον θα ντυθω θα βαφτω κ θα γινω ανθρωπος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα βρε ελενα!!κ χαιρομαι που μεχρι στιγμης εχει κρατησει τα ματια του παππουλη του..της μπεμπας σκουρινε πολυ το πρασινο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα εχουμε μηνογενεθλια!

Πριν 4 μήνες τετοια ώρα είχα το μικράκι μου αγκαλια και ένα χρόνο πριν τετοια μερα είχα ένα θετικό τεστακι που έλεγε ότι αυτο το μωρακι θα ερχόταν στη ζωή μας!!!! :D

Πολλες καλημερες σε όλες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια...

Χαρουμενα μηνογεννεθλια στα μωρακια μας...Μαρακι Ναταλακι ΛΙακι κ Κατερινακι...

Ανθουλα σε σκεφτομαστε να ξερεις...οποτε μπορεις να μπαινεις...ζορικος ο Πανουλης ε...κ μενα η Δεσποινα..αυτο ελεγα στον αντρα μου χθες..δεν μακουει καθολου ειναι ενα αγριμι...οσο για τον υπνο εχει 4 μερε ξυπναει 2 φορες κ οχι 4 που ξυπναει συνηθως..δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα ευχομαι να το κρατησει γιατι δεν αντεχω αλλο.

Λεω σημερα ταπογευμα να του δωσω ρυζαλευρο να δουμε...

Κατερινακι γλυκακια εεε...να περασετε καλα..τι καλα που το κουνελακι σου δεν ειχε προβλημα με την κουνια μια χαρα..η Αγγελικουλα χαρηκε που θα χει παρεα???

Νανσυ ειναι πολυ ομορφα τα μωρακια σου..η μικρη σκετη κυρια κ ο γιος ολα τα λεφτα δον ζουαν....κ νομιζω κ γω οτι σου μοιαζει!!!!!!

Λιακι ολες ετσι ειμαστε κλεισμενες μεσα κ δουλαρες..τι να κανουμε ρε κοριτσακι ειμαστε μανουλες πια..κανε υπομονη θα στρωσουν τα πραγματα..να παιρνεις το μωρο κ να βγαινεις για καμμια βολτα.

Αρι το μπισκοτακι ειναι σκετη γλυκα!!!!να περασετε καλα στο Αγρινιο...

κοριτσακια να εχουμε ενα ομορφο σκ....φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη χαρούμενα μηνογενεθλια και στην γλυκια μας φραουλιτσα!!!!!!!

Νανσυ τα διδυμακια ειναι κουκλια!!!!!

Αριαδνη σκέτη γλυκά το μπισκοτακι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα.

Σχολιάζω photos για να μην το ξεχάσω.

Νάνσυ εγώ πάλι νομίζω ότι η μικρή σου μοιάζει. Αλεξάνδρα είπες ότι θα την βγάλεις? Καλέ θα αλλάξουν μεγαλώνοντας έχεις ακόμα ελπίδες να σου μοιάσουν πιο πολύ ακόμα. Κούκλος και ο μπέμπης και όντως το τρώει το φαγητό του Γελάω με αυτό που είπες για το πιπι τους :lol::lol:

Τώρα που είπα πιπι ο δικός τελευταία όλο το τραβάει το πουλί του =))=)) Μα καλά δεν πονάει ήθελα να ξερα :roll::roll:

Αριάδνη το μπισκότο το άφησες πολύ ώρα στο φούρνο και φούσκωσε. Δεν χωράει πια στο καρεκλι του αυτοκινήτου :lol::lol: Τέλεια μποτάκια. Από που τα πήρες? Jumbo?

Καλά να περάσετε σήμερα. Κι εγώ αυτό το ριλαξ έχω και τώρα τον βάζω στην πιο καθιστή θέση (αφού είμαστε πιο μεγάλοι :D ) και παίζει πιο εύκολα με τα παιχνίδια γιατί τα φτάνει και τα τραβάει. :D:D

Μαρίαγιώργος τέλειο βιντεάκι και πόσο θα συγκινηθεί η μικρή όταν θα το δει και θα ξέρει να το διαβάζει. ;)

Λελουκο να μας ζήσει ο συνονόματος. ;);) Πρέπει να είσαι χαρούμενη που μεγαλώνει ο παίδαρος σου. Προσπάθησε να κάνεις βόλτες μόνη σου. Εγώ αυτό κάνω. Δεν οδηγείς? :roll:

Όντως μπορεί να φταίει και ο καιρός. Πάντως ενώ κι εμένα συνήθως με μελαγχολεί αυτός ο καιρός χτες που βγήκαμε και βόλτα με τον μικρό και περπατήσαμε (δεν είχε ούτε αέρα, ούτε βροχή) μου άρεσε γιατί μου θύμισε την εποχή που ήμουνα στο Λονδίνο όπου έτσι ήταν ο καιρός μονίμως. Με έπιασε μία νοσταλγία.

Έλενα εγώ έχω δει πάντως διαφορά στην τριχόπτωση οπότε λογικά σύντομα θα δεις κι εσύ αφού γέννησες μετά από μένα.

Εμείς σήμερα θα φάμε ρυζάλευρο για πρώτη φορά. Αχ είμαι περίεργη να δω πως θα αντιδράσει. Πολύ περίεργο μου φαίνεται που έχω τόση αγωνία για την διατροφή του. :oops::D

Κατερινάκι μπράβο στον μπεμπούλη σου. Άντρας υπομονετικός :D:D Χαρούμενα μηνογενέθλια.

Ανθή πωπω 3 μηνών μου φαίνεται πολύ λίγο αφού σε 2 εβδομάδες εμείς κλείνουμε τους 6 μήνες. Που να δεις κι εσύ όταν θα κλείνετε τους 6 πως θα νοιώσεις. Θα μου πεις το έχεις ξανανοιώσει με τον Πανούλη και ξέρεις ;)

Σαν να με ενοχλεί ο λαιμός μου σήμερα. Τον αισθάνομαι πολύ ξερό. Ελπίζω να μην είναι τίποτα.

Αντωνία άντε καλή αρχή κι εσείς με το ρυζάλευρο. ;) Μακάρι να στο κρατήσει και να μην ξυπνάει τόσο συχνά. Τι έγινε με την αλλεργία? Έχεις ξαναδει πράσινα κακά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera tsoupres mou...

nene tin adeia eksaskisews tin xreiazomai gia na mporw na doulepsw ekana ena xrono praktiki ( asxeto pou egw logo egkumosunis piga mono ena eksamino) k twra exw tis eksetaseis...

apo to iek den xreiazete adeia giati sou dinoun pistopoiisi oxi ptuxio nomizw egw teleiwsa epas k pira to ptuxio.... gia na anoiksw mporw ama exw ta leuta alla gia na to doulepsw tha prepei na exw farmakopoio mesa...

nansy mou ta didimakia einia mia gluka polu mpoulis o ios k sou moiazei astous na lene, i mikri mou psilofernei tin santu tis moiazei?

ari to mpiskotaki sou einia trela....

lioumpa min pefteis skepsou oti kapoies apo mas tous exoume pio makrua tous goneis.... k na min kathesai mesa kala sou lene na vgaineis estw mexri ton fourno egw eipa na ginei kala o mikroulis mou k tha ton gazw kathe mera estw k mexri ton fourno den ton ksanakleinw sto spiti k as gkriniazei o natras mou den tha to arrwstisw egw to paidi giati autos exei fovies...

anthi mou ton thilazw ton mikro alla trwei mono ston upno tou k den kserw pws na tou to allaksw oses fores prospathw ksupnio gurizei apo tin alli i arxizei k klaei... i fraoulitsa estrwse ston upno tis? mpravo...

katerinaki ti gluka eftiakses...? mpravo ston kounelaki pou koimithike se allo domatio...

elenaki ti kala pou arxise na koimatai to vradi entaksei ama ksipnisei k kamia fora den peirazei den mporei na einai kathe mera to idio....

antwnitsa mou estrwse k anastasis ftou ftou min ton matiasw...

koritsia apo pote tha mporoun na kathontai ta mwra k na einai orthia na ta kratame oxi mona tous, mona tous kserw argoun akoma.. ta petherika mou sunexeia i kathisto i orthio ton exoun k tsatizomai, an k autos k den kathete thelei etsi sunexeia...

antonia k este ante kali arxi me to rizaleuro...

kangouro, anthi, k lioumpa xaroumena minogenethlia

etse arxina ta tsagia min tin arpaksei....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthi kai Kagouro, xaroumena minogennethlia!!!

Kagouraki wraia pou ton ebales stin kounia!! Tha einai kalitera tha deis...emena koimatai se kounia edw kai 3 mines,apo 2 minwn diladi...pwpw apisteuto poso grigora pernaei o kairos!! Kai emeis 5 minwn ti Deutera!

Nancy opou kai na pas, an ftiaxteis ligo kai bafteis sou allazei ti diathesi re paidi mou...akoma kai super market...oli mera abafti me ta mallia (oti exei meinei) kotso kai me pitzames h formes...barethika auti tin katastasi!!

O mpempis sou exei mple matakia akoma e?

Ari ksexasa na se rwtisw...auto to tzinaki mou aresei polu, apo pou to pires?? Brika ena wraio sto next kai lew na to paraggeilw, alla perimenw na mou apantisoun se mia erwtisi pou ekana gia ena formaki...1 wra twra koitazw ta rouxa sto site tou next...kourastika na blepw rouxa kai zalistika...thelw na ta parw ola! :lol:

Stauroula gelaw me to pouli tou dikou sou :lol: telika oi antres apo mwra olo me to pouli tous asxolountai! :lol:

Good luck me to rizaleuro...perimenw na mou peis pws itan giati kai meis tha arxisoume auti ti bdomada!

Egw omws kanw kai ta peiramata mou...proxtes mia mera tis edwsa me to daxtulo mou ligi patata liwsmeni...kai mia alli mera ligo karoto liwsmeno...polu ligo omws isa na dokimasei ti geusi....kai tis aresan!!

Re Sauro euxomai na stamatisei suntoma...apo sena kai to Pasxalitsaki pernw kouragio gia to malli...

Natalitsa nai eutuxws pou arxise na koimatai giati eixa kourastei...kala sigoura tha ksupnaei kamia fora de nomizw oti mpike etsi toso grigora kai apla se programma...pantws to biblio pou pira pou mou protine h Stauroula leei oti einai apolita fusiologiko to mwro na ksupnaei to bradu ews kai 2 xronwn!!!

Stauroula polu parea kaneis me tin Antwnia kai ti Natalia sto skype kai se kollisan giauto ponaei o laimos sou! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακο γκριζογαλανα ειναι προς το παρων.

σαν μωρα κανενα δεν μοιαζει με το αλλο κ τα τρια ειναι διαφορετικα τωρα οταν μεγαλωσουν δεν ξερω..η μπεμπα οταν την κραταει η μανα μου κ ο αδερφος μου μου φαινονται ιδιοι κ οταν την κραταει ο αντρας μου παλι ιδιοι μου φαινονται :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou kalhemra......

Exw mia nysta,evlepa nikoloulh ews arga kai meta ksypnhsa th mpempa gia na faei (efage mono 50 ml,koimotan polu varia) kai meta thn ksanashkwsa stis 6.00 to prwi,em ti nakanw afoy den tha epiane diaforetika ton stoxo ths....

Anthoula mou ypomonoula.........

Katerinaki xaroumena mhnogenthlia.Exeis karathsei to test???egw to exw kai akomhdeixnei thetiko.....polu sygkinhtiko.

Ti paliokairos einai aytos...

Nansoula mou,symfwnw me th douleia kai otan douleyesi se idiwtiko tomea,ta pragmata einai arketa paraxena.Kouklakia einai ta mwrakia sou,nai vre allazoun...Alla kai etsi na meinoun einai kouklakia....

Voulitsa mou kalh epityxia me ryzaleyro....

Natalaki katalava....twra den eleytherwthikan telika?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου και καλο ΣΚ να εχουμε. Εγω σημερα θα κανω κριθαρακι με μοσχαρακι να φαμε, εβαλα και ενα πλυντηριο, εχω και λιγο σιδερο, θα κανω και λιγες δουλιτσες ακομη (μη φανταστειτε ....τα βασικα!) και θα κοιταξω να ξεκουραστω ;););)

*********************************************************************************************************************************

Λενιω μου φιλακια :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-* . Μας λειπεις πολυ πολυ. Τι κανει η μπεμπουλιτσα? Ποτε μπαινετε στο νοσοκομειο? Δεν θελω νταουνιασμα μικρουλα μου εεεε..!!!! Ολα πανε καλα, η Παναγιτσα θα βοηθησει και θα αναρρωσει γρηγορα η κορακλα σας. Μακαρι να καταφερετε να θηλαζετε πολυ γρηγορα και ετσι να ξεχασει γρηγορα η ταλαιπωρια που περασατε :)

Εγω εχω κρατησει το τεστ και εχω κανει και στα 2 μωρα μου απο ενα αλμπουμ που ξεκιναει με το θετικο τεστ, μετα την χοριακη , καθε μηνα τους υπερηχους που δειχνουν ποσο μεγαλωνε, μετα το καρτελακι απο το μαιευτηριο και τις καρτουλες των δωρων τους. Επισης συμπληρωνω τα πρωτα τους τσιροτα απο τα εμβολια και διαφορα αλλα ενθυμια. Ειναι πολυ συγκινητικο καθε φορα που τα βλεπω....

Λιουμπακι μου γλυκο καλα τα λεει η Αρια. Τι να πουμε και εμεις που ειμαστε ολομοναχοι??????? Για να φανταστεις απο τη μερα που ηρθαμε απο τη βεροια, δηλαδη εδω και 2 εβδομαδες δεν μπορεσα να βγω καθολου απο το σπιτι, μονο στο μπαλκονι και δεν ειδα κανενα αλλο ανθρωπο εκτος απο τον στρατηγο και τα παιδακια μου. Α και τη φοιτητρια διπλα για λιγη ωρα.....! Υπαρχουν και χειροτερα πιστεψε με :shock::shock::shock:

Χαρουμενα μηνογεννεθλια στον γαμπρουλη μου τον μπρατσαρα!!!!

Λενακο μου στον Παναγιωτη ειχα μεινει με 5 τριχες στην κυριολεξια για αυτο και τα ειχα κοψει ντηπ κοντα σα της μελετη. Δεν προλαβαινα να ξεκοραζομαι, να τρωω σωστα, εννοειται οτι δεν κοιμομουνα πανω απο 4 ωρες συνολο (!!!) τη μερα μεχρι να γινει 6-7 μηνων και ειχα τρελο αγχος. Τωρα που ειναι εντελως διαφορετικα τα πραγματα βλεπω οτι εχω ελαχιστη τριχοπτωση, προφανως την εποχιακη. Θα στρωσει θα δεις :)

Κατερινουλα μου γλυκια νοικοκυρουλα!!!! Καλα να περασετε και να απολαυσουν οι καλεσμενοι σου τα εδεσματα :)

Μια χαρα την πηρε την αλλαγη ο μικρος ;););)

ΧΑρουμενα μηνογενεθλια και σε εσας :P:P

Ανθουκι χαρουμενα μηνογεννεθλια και σε εσας :D:D:D . Σε σκεφτομαστε ολες και μας λειπεις πολυ :-*:-*:-*:-*:-*:x

εμεις βρηκαμε τους ρυθμους μας και τις ισορροπιες μας και ειμαστε καλα δοξα τω θεο, σ' ευχαριστουμε που μας σκεφτεσαι :D:D:D

Σταυρουκι καλη αρχη με την κρεμουλα. ΠΕριμενουμε αντιδρασεις απο τον κουκλο :shock::shock::shock::shock:

ΜΑκαρι να μη σε τριγυριζει καμια ιωση.....μακρια φτου φτου!!!

ΝΑνσουιτα καλα να περασετε στα γενεθλια και να το ευχαριστηθει το σαντακι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία ο γιατρός μου είπε ότι τα μωρά δεν αρρωσταίνουν από το κρύο αλλά από τις ιώσεις που κυκλοφορούν σε κλειστούς χώρους. Μου είπε να μην πηγαίνω με τον μπέμπη στο σουπερ μαρκετ ή στον φούρνο γιατί μπορεί από κει να κολλήσει κάτι. Χίλιες φορές λέει να τον πας βόλτα το τετράγωνο και να γυρίσεις.

Έλενα, λες να με κόλλησαν από το skype? :lol:

Φορούσα μάσκα το πρωί και ο Στρατούλης βάλθηκε να μου την βγάλει. Δεν έτρωγε είχε κολλήσει στην μάσκα. Τι καλά που ήταν όταν δεν παίρνανε τίποτα πρέφα και τρώγανε ήσυχα :lol::lol:

Κατερινάκι ξεκουράσου και λίγο όλο δουλειές είσαι.

Εμείς θα φάμε από προχτες σπανακόπιτα και από χτες λίγο ψαράκι και λίγο μαρουλάκι και πατατούλες τηγανιτές. Λίγο απ'όλα δηλαδή. Στον κήπο έχουμε φυτέψει μπρόκολα και κουνουπίδια αλλά η πεθερά μου τα βράζει και είναι πολύ κρίμα γιατί χάνουν όλες τις βιταμίνες τους. Σκέφτομαι να πάρω ατμομάγειρα. Έχει καμία να προτείνει κάποιον που της βγήκε πολύ καλός?

Επιτέλους βρήκα ευκαιρία και αποτριχώθηκα. Γιούπιιιι δεν είμαι πλεον αρκούδι :lol::lol:

Θα κάνω και ένα μπανάκι ξεγυρισμένο και μετά θα αποπλανήσω τον αντρούλι μου.

Του είπα να πάρει και υλικά να του φτιάξω και cheesecake αφού δεν επιτρέπεται να φάει σοκολάτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ase Stauro...auto pou les me ti maska oti pernoun xampari ta panta...egw plewn otan tin taizw sto saloni me ton antra mou stamatame na milame giati an milame stamataei kai mas koitazei!!! xaxaxa kai kamia fora an exei apoliti isixia den mporei oute na sikwthei apton kanape autos giati tis apospaei tin prosoxi kai olo gurnaei to kefali tis...

egw telika ekana pennes me saltsoula kokkini pou eixe mesa kai tono...kai fagame kai apto cheesecake pou ekana xtes...

polu cheesecake paizei twra teleutaia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...