Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

kalimera koritsia mou apo xthes prospathousa na sas diavazw twra teleiwsa k den thimamai k polla

nansy kala ekanes k ksekatharisess tin thesi sou.... oso gia auta me tin karida tin kserw k egw alla egw vazw k mpiskoto trimmeno den kserw mipws to ksexases k den vazeis... k i alli polu wraia suntagi...

bikaki mia xara i mpempa, telika thelei orthopediko ante na min einia tpt..

antwnitsa mou k pali perastika prosexe me ton mikro na min ton kolliseis einai polu eukolo egw me maska imoun sunexeia k pali kollise.... gia ta galaktokomika upomoni ligo na deite apo ti einai elpizw na min einia allergeia...

popo ola mazi sas pesane autes oi douleis pou vgainoun sta ksafnika polu spastikes einia...

pasxalaki to kanate to tavani upomoni ligo k tha teleiwsei pali kala to eidate nwris...

maraki polu wraio to forema sigoura tha sou pigainei k to arkoudaki teleio... ksekourastikes?

auto me tous planodious pige na to pathei k o mpampas mou k eutuxos tou ekopse k pire na me rwtisei k tou eipa na min to parei, autounou tou plasaran i-pad....

ari mou ti wraia pou pas xoro k egw thelw na paw gumnastirio alla na dw pote tha to apofasisw.... ti pathate pali ax auta ta eksoda den teleiwnoun pote...

este mou mou aresan ta taksidia k thelw kiallla :lol::lol:;) polu wraia ta pragmatakia pou pires....

katerinaki ananewthikes ax ti wrai megia to malli

elenaki polu akriva gia papoutsakia agkalia..megia ta pragmatakia...

k egw thelw na tou parw giati k egw me kaltsakia ton exw kati starakia pou ton eixa parei den ton mpainoun...\eipame molis ginei kala na pame gia psonia oikogeniakos ante na doume...

ta dika mou egw egina kala ena psilompoukwma me pianei kamia fora alla einai sta teleutaia.. o mikros ta idia vixei to mikrouli mou alla tou exei ftiaksei ligo i diathesi den einia pesmenos san tin prwti mera...

ta apotelesmata tis kalliergeia itan kathara mou efuge to anxos..

maraki min anxonesai me tin periodo k egw ppou anxwnomoun telika den einia tpt k akoma den mou exei erthei...

pisteuw pws einia anwmalies tis periodou logo thilasmou...

nene mou ola kala tha pane k makari na ksanapiasei thili tha einia to kalutero dwro...

xristinaki kala tha kanete k tha erthete thessaloniki kalutera... thelw na kanw k egw tin pitsa alla me ta zimaria pote den ta pigaina kala tha tin dokimasw omws kapoia stigmi....

ax maraki teleia eikona pou perigrafeis tha ta kanw k egw ston mikro....

paw na dw fwto pou den eida den thimamai alla twra sunxwreste me ama ksexasa kamia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα φιλενάδες μανουλίτες.

Νάνσυ, το νου σου ε? :lol::lol: Από ποιον το κόλλησε και το λέει? :D

Αριάδνη κι εγώ σε ζηλεύω πολύ. Εγώ πήγαινα σε χοροδιδασκαλείο τύπου gene kelly πολλά χρόνια είχα μάθει όλους του χορούς και μέχρι και παραστάσεις κάναμε κλπ κλπ. Ήμουνα τότε κορμάρα :lol::lol: Αχχχ εποχές νιότης :oops::D:)

Μαρία όχι καλέ 9 ευρώ έχουν αυτά. Στο next δεν είναι ακριβά τα παπουτσάκια.

Πωπω κουράστηκες πολύ κοριτσάκι. Αυτά δεν μπορώ κι εγώ όταν μαζεύετε κόσμος. :x

Νάνσυ εγώ το πήγα ακόμα πιο μακριά με τον μπατζανάκι της Μαρίας. Ότι θα μπορούσε να τον είχε ακολουθήσει και στο σπίτι του. :? Κι εγώ όταν βλέπω κανένα αλλοδαπό πλανόδιο κόβω ρόδα μυρωμένα και προσέχω πολύ την τσάντα μου. Επειδή το κράτος δεν μπορεί να τους σηκώσει όλους αυτούς έχουμε καταντήσει ρατσιστές από τον φόβο μας. :?

Χτες πήγα παθολόγο και μου είπε ότι πρέπει επειγόντως να πάρω σίδηρο και μάλιστα 2 legofair τη μέρα. Ο αιματοκρίτης είναι στο 34 αλλά εγώ δεν ανησύχησα γιατί τόσο ήταν και στην εγκυμοσύνη οπότε λέω θα είναι λόγω θηλασμού. Έλενα εσένα πόσο ήταν ο αιματοκρίτης σου?

Ναταλάκι μπράβο που πέρασε επιτέλους. Να ησυχάσετε λίγο. Στον ύπνο του πως ήταν? Μπορούσε να κοιμηθεί καλά ή ξυπνούσε συχνά λόγω κρυώματος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατσε τωρα γιατι μπερδευτικα η μπεμπα της βικης τι εχει;;κ θελει ορθοπεδικο;;το χασα αυτο

μια χαρα που βγηκε καλη η καλλιεργια

κ της ξαδερφης μου το ιδιο πραγμα βεβαια σε μεγαλυτερη ηλικια αλλα της ειπε η παιδιατρος πως εχει παρατηρηθει οταν γινονται απεργιες με τα σκουπιδιαρικα τα παιδια παθαινουν γαστρεντεριτιδες κ διαφορα βεβαια λιγο κουλο μου ακουγεται αλλα ποτε δεν ξερεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο εμενα οταν ανεβαινει στα επιπλα κ κανει τον ταρζαν της λεω το νου σου :lol::lol:

κοριτσακι κ εγω καπου τοσο εχω παντα αλλα δεν παιρνω τιποτα εσυ ομως που θηλαζεις πρεπει να παιρνεις γιατι τραβαει κ το μωρο

η αληθεια ειναι οτι με τα παπουτσακια με ειχε πιασει τρελα στην σαντυ κ ειναι σχεδον αφορετα ποσες φορες να βγεις εξω;προσπαθω να τα φοραω στην μπεμπα αλλα παντα τα ψαχνω στο καροτσι :lol::lol: του μπεμπη δεν βγαινουν γαιτι τα αγοριστικα κλεινουν καλυτερα στο ποδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ για τον Αντώνη έλεγε το Βικάκι ότι πρέπει να πάει σε ορθοπαιδικό.

Εμένα του βγαίνουν πολλές φορές και τα ψάχνω κι εγώ στο καρότσι, στο δρόμο κλπ κλπ :lol:

Ναταλία ωραία οπότε σήμερα μπορεί να κοιμηθεί και καλύτερα.

Για πείτε μου γνώμη. Δεν ξέρω αν θυμάστε το ζουγκλοδωμάτιο αν όχι σας βάζω εδώ μία εικόνα να θυμηθείτε τα χρώματα. Θέλω να πάρω μοκέτα όπως σας είχα ξαναπει και μου άρεσαν κάποιες αλλά δεν ξέρω αν ταιριάζουν με το δωμάτιο.

Αυτά είναι τα σχέδια που μου άρεσαν:

http://www.halia.gr/components/com_virt ... 0eedc5.jpg

http://www.halia.gr/components/com_virt ... 59a678.jpg

http://www.halia.gr/components/com_virt ... ac5289.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε δεν μου αρεσουν δεν βρισκεις κατι με ζωακια οπως τον τοιχο;;το τριτο μου αρεσει αλλα δεν μου αρεσει ο ηρωας!σκιαζομαι :lol::lol: τα χρωματα παντως ταιριαζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο winnie πάντως είναι ζουγκλοζωάκι και θα μπορούσα να βάλω winnie. Αν και να μην είναι ζουγκλα δεν με πειράζει γιατί θέλω να βλέπει κι άλλα πράγματα στο χαλί όχι μόνο ζωάκι. Τα αυτοκινητάκια θα ήταν μία καλή περίπτωση αλλά δεν μου αρέσουν τα χρώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,είστε καλά?

Εμένα ξυνός μου βγήκε ο χορός χτες γιατί μετά άρχισε να με πονάει πάλι το δόντι μου :( Κοιτάω στον καθρέφτη και βλέπω ότι έχει φύγει το προσωρινό σφράγισμα.Και αναρωτιέμαι γιατί με πονάει όμως αφού έιναι απονευρωμένο?Οεο?

Τελοσπάντων πήρα τώρα το πρωί τον οδοντίατρο και θα πάω το απόγευμα αντί για αύριο.Δηλαδή δεν θα το αντέξω αν δεν τελειώσουμε και σήμερα :cry:

Νάνσυ μου μπράβο για τη Σάντυ και την πρόοδο της, είδες με την κατάλληλη υποστήριξη, όλα φτιάχνουν.

Ναταλάκι, περαστικά στον μικρούλη σου.Το καλό είναι ότι βγήκαν καθαρά τα αποτελέσματα της καλλιέργειας.

Βικάκι, μια χαρά η μπέμπα απο κιλά και ύψος!Γυναικάρα!

Μαράκι, τί πατάτα έπαθε ο μπατζανάκης σου...

Σταυρούλα και μένα ο σίδηρος μου πριν κανα μήνα ήταν 30!, βέβαια έχω στίγμα και παίρνω και γω 2 σίδηρους την ημέρα. Όσο για τη μοκέτα, εμένα θα μου άρεσε και κάτι άλλο.Να μην πάρεις με σχέδια αλλά να πάρεις μοκέτα μονόχρωμη σε χρώμα που να ταιριάζει με το δωμάτιο και να την κάνεις απο άκρη σε άκρη. Η κολλητή μου που έχει θέμα με ζωάκια-τσίρκο, κάτι τέτοιο, πήρε μια μονόχρωμη κόκκινη και έντυσε όλο το πάτωμα και έδειξε πολύ ωραίο και όχι κουραστικό απο τις πολλές παραστάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριάδνη το σκέφτηκα κι αυτό. Λες να πάρω μονόχρωμη?

Η φίλη σου πως και την έκανε κόκκινη? Για να μην λερώνει? :roll:

Κόκκινη μου κάνει πολύ έντονη. Σκέφτομαι ή πορτοκαλί να την κάνω γιατί έχω αρκετό πορτοκαλί και στα ζωάκια και το φωτιστικό και οι κουρτίνες έχουν πορτοκαλί ή ένα κιτρινοπράσινο πάλι. Φοβάμαι κιόλας μην σκουρίνει ο χώρος γιατί είναι πολύ φωτεινό το δωμάτιο τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα η φίλη μου έχει την προίκα little circus

http://www.mothercare.gr/brochures/moth ... x.php#/150

και αυτές τις κουρτίνες απο ικεα

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=p ... &iID=15119

οπότε της πήγαινε το κόκκινο.

Δεν είπα να βάλεις και συ κόκκινο, απλά ήθελα να σου πω ότι μου αρέσει η ιδεα της μονοχρωμης μοκέτας wall to wall πιο πολύ απο μοκέτες με παραστάσεις συν ότι καλύπτεις όλο το πάτωμα.Δες εδώ:

http://www.easycarpet.gr/productdetails ... ld1=001003

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

σταυρουλα θα μου αρεζε πιο πολυ αυτο που ειπε η αριαδνη!!ολο μοκετα..θα ειναι ζεστο κ ομορφο..επισης μου αρεσαν πολυ τα χαλια που εβαλε η νανσυ,ιδιως το πρωτο..εμεις εχουμε επιδαπεδια θερμανση,αλλιως ηθελα ολο μοκετα να βαλω πανω στα υπνοδωματια..ειχε η θεια μου στο παρισι ετσι,ολα τα δωματια μοκετα χοντρη,χωλ κ μπανιο κ ηταν απιστευτα πολυ ωραια αισθηση οταν πατουσαμε..εννοειτε χωρις παπουτσια..

ναταλια χαιρομαι που βγηκαν καλες οι εξετασεις του μωρου..θα περασει με την αντιβιωση κ θα ειναι καλυτερα ο μικρος μας αντρας!!!

κοριτσια αυτο για τα χριστουγεννα καντε το..ειναι πανεμορφη εικονα κ οποιος δεν εχει τζακι βαλτε στο παραθυρο πιατο κ οτι το αφηνετε ανοιχτο για να μπει μεσα!!!οταν μεγαλωσει το παιδι κ μαθαινει πλεον την αληθεια δεν νομιζω να χαλαστει κ τοσο γιατι τα δωρα θα τα παιρνει απο τους γονεις του παλι!!!εμενα με κοροιδευε ο αντωνης...μου ελεγε με τροπο χτυπωντας μου την πλατη (σχημα συμπαραστασης)αχ ρε μαμα ...οτι κ καλα εγω ακομα πιστευα οτι υπαρχει γιατι επεμενα!!!σαν να μου ελεγε ολοκληρη γαιδουρα εγινες κ ακομα πιστευεις τον αγιο βασιλη!!! :shock: το αφησα ετσι κ χαμογελουσα!!!

βικακι θα πατε στον ορθοπεδικο?εμενα ο αντωνης περπατουσε με τις πατουσες προς τα μεσα..δλδ η σολα ελιωνε απο την μεσα μερια του παπουτσιου κ οχι απο εξω..τον πηγα στον ορθοπεδικο αλλα δεν ειναι τιποτα λεει..θα στρωσει οταν μεγαλωσει..

αντωνια πως ειστε σημερα?ο μικρουλης καλα ειναι?

μας εφεραν ενα πολυ ομορφο φορεματακι με κολαν βεραμαν κ το φορεμα καφε με βεραμαν..του χρονου μαλλον θα το φορεσει..θα δειξει,αν ψηλωσει τοσο πολυ μπορει κ φετος!!

σημερα θα κανω ρυζι με κοτοπουλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale egw ksexasa na sxoliasw tis fwto...

este mou ti galano mataki einia auto twra pou vlepw tou stratouli ta dika mas den paizei na meinoun galazia...

bikaki koukla i mikri k sou moiazei polu vevaia k ta duo sou moiazoun...

maraki megia ta pragmatakia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας ομορφες μανουλες..

Σημερα ειμαι λιγο καλυτερα δηλαδη δεν με ποναει τοσο το κεφαλι μου..ο λαιμος τα ιδια...ακομα τα παιδια δεν δειχνουν να χουν κολλησει θα δειξει..ο αντρας μου ακομα χαλια..

Μαρακι τα κακα μας δεν ειναι απλως πρασινα εχουν μεσα βλενες σαν μυξες δηλαδη με αιμα..γιαυτο κ η αποχη απο τα γαλακτοκομικα...Μαρακι τι επαθε το μπαντζανακη σου κοροιδο πιαστηκε :?::?::?: το παθημα θα γινει μαθημα :P μεγεια τα πραγματακια

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι :?::?::?::?::?: χθες παρατηρησα πισω απο το αυτη του μικρου κατι σαν πληγες σε δυο σημεια :?::?::?: ξερει καμμια τι ειναι :?::?::?: δεν ξερω τι να του βαλω...

Σταυρουλα μου αρεσε το δευτερο χαλακι εμενα...αλλα κ η μοκετα η χοντρη ειναι πολυ καλη ιδεα να πιανει ολο το δωματιο.γιατι εχεις χαμηλο σιδηρο :?::?: εχει σχεση ο θηλασμος λες :?::?:

Ναταλακι τι καλα που ο μικρουλης ειναι καλυτερα...κ ευτυχως οι εξετασεις σας ηταν καλες..

Αριαδνη ωραια η ζουμπα ε....τι καλα θα ξεδινεις εκει τωρα.

Βικακη κ τι ετρωγες οταν εκοψες τα γαλακτοκομικα :?::?::?: σχεδον τα παντα εχουν γαλα μεσα...ο Αντωνακης τι εχει κ θα πατε ορθοπεδικο :?::?: ευχομαι ολα καλα.η μπουμπου σου παντως μεγαλωσε πολυ ;)

Νανσυ μπραβο στην Σαντυ μας..δηλαδη μιλαει τωρα λιγο περισσοτερο..λεει περισσοτερες φρασεις... :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλες μου!τι κανετε;

εγω ειμαι μονη προς το παρον με τη μικρη,ο αντρας μου πηγε με τον αντωνακη για λιγο στη πεθερα κ ετσι σας διαβασα.το μενου εχει πατατουλες με αυγα σημερα αν κ βαριεμαι να τηγανισω.αλλα δε ξερω τι αλλο πια..

αριαδνη μου σε καταλαβαινω με το δοντι,πολυ σπαστικο που σε ξαναεπιασε,μου θυμιζεις τα δικα μου του καλοκαιριου.πρεπει κ εγω να παω,καλα ολο το λεω,αλλα τωρα που θα εχει αδεια ο αντρας μου θα το κανονισω σιγουρα.

εν τω μεταξυ με ποναει πολυ η κοιλια σαν περιοδο.τη νυχτα καποια στιγμη ξυπνησα κ πονουσε χαμηλα σαν καψιμο.μαλλον οι ρωσοι ειναι στον δρομο,καταφτανουν! :lol::?

ναταλακι μου μπραβο που βγηκαν καλες οι εξετασεις σας!βαλε μας καμια φωτο κ εσυ του στρατουλη σου να τον θαυμασουμε!

μαρακι μου τι επαθε το μπαντζανακη..κριμα.οπως εμεις που ειχαμε ενα πιστωτικο 50 ευρω σε ενα μαγαζι για ενα ρουχο του αντρα μου,ηταν απο ενα δωρο απο τα γενεθλεια του απο το καλοκαιρι κ επειδη τοτε δεν βρηκε κατι του εδωσαν πιστωτικο για αυτη τη σεζον.κ πηγε πριν λιγο καιρο να το τελειωνει το θεμα κ το μαγαζι ειχε κλεισει!καλα ημουν σιγουρη γιατι τοτε που πηγε ειχε λιγο εμπορευμα,φαινοταν οτι κατι δε παει καλα κ εγω ειδικα που ειμαι κ της δουλειας επρεπε να το ειχα υποψιαστει.τελοσπαντων,κριμα τα 50 ευρω.

νανσυμου ο γαμπρουλης σου το ενα ποδαρακι το παει προς τα μεσα.κ θα τον παμε σε ειδικο να τον δει,να μας πει μια γνωμη.μαρακι λες να μας πουν κ εμας οτι ειπαν στον αντωνη σου;μια γνωστη στο αγορακι της του εδωσαν ειδικους πατους που μπαινουν σε οποιοδηποτε παπουτσακι κ μαλιστα καθε φορα ειναι κ 80 ευρω οι πατοι.κ νουμερα σε αυτες τις ηλικιες αλλαζουν συνεχεια.μακαρι να μη χρειαστει το παιδι μου.

σημερα τελευταια μερα δουλεια του αντρουλη μου,απο αυριο ολο μαζι αλλα πρεπει να ξεκινησω τη κωλογενικη κ δεν εχω καμια διαθεση.ομως θελω κ να στρωσουμε,το τραβαει πια ο καιρος.

μιλαγα κ με την κουμπαρα πριν,που μας εχει παντρεψει κ ειμαστε κ συναδελφοι κ μου ελεγε οτι εχουμε πτωση στα καταστηματα κ οτι τιους εχουν δωσει 300 ευρω αρχη του μηνα κ τα υπολοιπα στα μεσα του μηνα κ ολο ετσι τους πανε..εχω πεσει ψυχολογικα απο αυτο.καλα βεβαια αναμενομενο εφοσον τιποτα δε παει καλα αλλα μου κακοφανηκε κ ας ξερω τη κατασταση .κ καλα ειναι να μεινει ετσι.μην γινει χειροτερο φοβαμαι.δηλ μη δε πληρωνουν καθολου.

α εκανα παλι χθες τα κουλουρακια της μαριας αλλα δεν ειχα καροτο κ ετσι εβαλαμονο τυρακι.ωραια ηταν αλλα με το καροτο παιρνουν μια πιο γλυκεια γευση κ ταιριαζει πολυ με τα υπολοιπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνιτσα μου μηπως αυτες οι πληγες ειναι εκζεμα;τωρα που λες αυτο κ συν τα κακακια αλεργεια μου μυριζει..εγω τοτε δεν ετρωγα σχεδον τιποτα.δηλ ολο τα ιδια κ τα ιδια.ειχα βαρεθει να τρωω κοτοπουλο κ πατατες.γι'αυτο κ εκοψα τον θηλασμο,ειχα πεσει πολυ ψυχολογικα γιατι οτι κ να ετρωγα ειχε αιματακι στα κακα.κ φοβομουν τοτε οτι κατι εχει.ενω μετα διαπιστωσα οτι το εχουν παρα πολλα παιδακια.ναι χρειαζεται ορθοπαιδικο γιατι τα ποδια του τα παει προς τα μεσα..ειδικα το ενα.μπραβο που εισαι καλυτερα,πιστευω δε θα κολησουν τα παιδακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου.

Σημερα ο στρατηγος εχει ασκηση και θα ερθει το βραδυ μια και καλη. Εκανα το φαγακι, φασολαδα το μενου με σαλατα μπροκολο, εβαλα και ενα πλυντηριο και μετα στο στεγνωτηριο, ετοιμα κιολας, τα εβαλα στη θεση τους!!! ΜΕγαλη ευκολια το στεγνωτηριο κοριτσια, αν σας περισσευουν να αγορασετε ;););)

Εχθες ηρθαν και οι μπογιατζηδες, τους ειπα που εβγαζε και συμφωνησαμε να ερθουν μεχρι την επομενη Πεμπτη να το κανουν. Θα βαψουν τους 2 τοιχους ολοκληρους που βγαζει κατω χαμηλα, θα τους περασουν με ενα ισοθερμικο υλικο και αντιμουχλικο. Αντενα τελειωνουν γιατι τωρα το δωματιο το εχω μονιμως με ανοιχτο παραθυρο για να μην πιανει υγρασια, να ειναι στεγνο για να βαφτει σωστα, εχω κλεισει και το καλοριφερ εκει μεσα και ειναι Αλασκα το δωματιο!!!! Εγω κοιμαμαι στο δωματιο της νεραιδουλας και ο στρατηγος στο σαλονι.

*********************************************************************************************************************************

Ως συνηθως σας επιασε γλωσσοδιαρροια :o:o:o:o:o:o:o

Ξεκιναω και παραλληλα θα κανω και τις δουλιτσες γιατι με βλεπω να κανω καμια ωρα να σας σχολιασω διαβαζοντας σας :shock:

Λενακο δεν το ειχα σκεφτει οτι μιλαει για τη ζωη καποια επειδη ακομη ειμαι στην αρχη, μολις ξεκινησε να τραγουδαει η "ειρηνη". Αλλα με εβαλες σε σκεψεις και πηγε αμεσως το μυαλο στην Καιτη Γρευ και στην Αγγελικη Ηλιαδη, αλλα αυτες ειπα ειναι γιαγια και εγγονη. Φανταζομαι παρακατω δινει στοιχεια και ετσι κανουμε τον παραλληλισμο ;)

Μαρουλακι το μπιμπερο εχει πολυ πλακα, Βολικο αρκει να παιρνει μπιμπερο το παιδακι ;);) ΠΕς μας πως της φανηκε της πριγκηπισσας.

Καλα ο μπατζανακης πιαστηκε Κωτσος!!!!! Ντηπ δεν πηγε το μυαλο του οτι θα ειναι πατατα????

Με γεια τα ρουχαλακια!!!

Αρια βλεπω οτι κολλησαν χαλαστιτιδα και αλλα πραγματα στο σπιτι ε??? Αμαν βρε παιδι :o:o:o

Σε βλεπω να γινεσαι κορμαρα με τη ζουμπα!!!!

Περαστικα με το δοντακι :)

Κατερινουλα με γεια το μαλλακι . Ανανεωθηκες :D:D:D:D . Ανταυγειες κανεις ή κανονικη βαφη? Εμενα ο παιδιατρος μονο ανταυγειες αφηνει και αυτες με το ζορι....και θελω τοσο πολυ μια αλλαγη.... :)

Νανσυ γιατι δεν γραφεις ενα βιβλιο με συνταγες?Σκεψου το ;););)

Ελενακι μου ολα με το καλο να γινουν και να εχεις γρηγορη και ανωδυνη αναρρωση το πουλακι μου :):) . Εισαι ενημερωμενη για ολα οποτε ξερεις τι να περιμενεις και αυτο ειναι καλο. Ποσο καιρο θα μεινετε μεσα στο νοσοκομειο?

Αφου σου ειπε ο γιατρος οτι θα θηλασεις ετοιμασου να ζησει μοναδικες και μαγικες στιγμες [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

Αντωνακη πως εισαι σημερα? Ο μικρος πως ειναι με τα κακακια?

Διαβασα παρακατω..... μακαρι να την σκαπουλαρε ;)

Χριστινιω σιγουρα θα την κανω αφου αρεσε τοσο πολυ!!!!

Σημερα δεν εχετε επετειο? Να ζησετε και να ευτυχησετε και να χαιρεστε τα παλικαρακια σας!!!! Τι εχει σημερα το μενου? Τι του ετοιμαζεις για ....δωρακι σεξυ μαμα????

Βικουλι πολυ καλη η μπεμπουλα, μπραβο σας!!!! Ο Τονινο τι εχει? Α διαβασα παρακατω.....

Καποιος με σαμποταρει :evil::evil::evil::evil::evil: Δεν τα βλεπεις .... :cry::cry::cry: Τα μυνηματακια μου ειναι σαν σεντονια επειδη μπαινω μια φορα τη μερα καιγραφω τεραααααααααααααααααστια μυνηματα. Να βρεθει ο ενοχος παραυτα :lol::lol::lol::lol::lol:

Ναταλικι χαιρομαι που εισαι καλυτερα και ακομη περισσοτερο που ο μικρος πηρε τα πανω του το γιαβρι μου. Αφου δεν ειναι ουρολοιμωξη, ηταν ανορεχτος γιατι τον τριγυριζε η ιωση. Θα επανελθει γρηγορα ;););)

Σταυρουκι εχεις στιγμα? Ειναι λιγακι χαμηλος ο αιματακριτης, καλα εκανε και σου εδωσε σιδηρο. Ο σιδηρος σου ποσο ειναι?

απο αυτα που εβαλες δεν ξετρελαθηκα με κανενα, πιο πολυ μου αρεσε το δευτερο με τον νταφυ ντακ και τον λαγο. Δεν βρισκει τιποτα σε ζωακια της ζουγλας???? Το 2ο της Νανσουιτας μου αρεσε πολυ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Simera oli mera katharizw, plenw, sfougarizw, balame ta misa xalia...alla ti kathariotita...lew tou antra mou...apo simera exoume kainourious orous...apo to diadromo kai mesa (diladi sta upnodwmatia) apagoreuetai na perpatas me papoutsia! kai otan mpaineis stou mwrou to dwmatio, oute pantofles!!! Mono kaltses! Kai na ton deite simera poses fores ebgale ta papoutsia tou pou mpainobgaine :lol::lol: Alla den antexw re paidia kathe ligo kai ligaki skoupizw sfougarizw gia na min mpainoun oi bromies stou mwrou to dwmatio kai olo bromies bgazw....simera ekana to WC me tin odontobourtsa (kuriolektika) ta gualisa ola!

Stauroula thanks gia to site....kati san to prwto alla me gounaki epsaxna pou na krataei ta podarakia tis zesta...telika milisa me ton aderfo mou ston kanada kai mou eipe oti tha mou steilei apo ekei!

Delphinaki pwpw resu ti epathe o anthrwpos!! Kala sorry alla kai autounou den tou ekopse oti ena kinito toso akribo poios tha to edine mono gia 50 eurw??? Kala egw opws eipe kai h Nancy tha fobomoun kai na tous milisw me ola auta pou akouw.

Nancy to thumamai auto pou les :( Polu thlibero...tin idia mera pou gennithike to paidi tou autos pethane...oute na to skeftomai den thelw.

Opoia exei diabasei th leuki orxidea kai to fthinoporo tis magissas (polu wraio) h sunexeia auton ton 2 bibliwn einai to erwtas-polemos.

Stauroula mou emena o aimatokritis meta pou gennisa itan polu xamilos kai sunexisa na pernw sidiro kai twra pou ksanakana eksetaseis itan panw apo to orio, diladi irthe sta isia tou, alla den exw stamatisei na pernw sidiro.

Natalaki mia xara h kaliergia!

Nancy giauto thelw mpotakia giati ta papoutsakia olo tis bgainoun. Emeis bgainoume suxna kai twra pou arxizei na kruwnei o kairos den mporw na tis foraw mono kaltses.

Stauroula kai emena monoxrwmi mou aresei...kai egw otan epsaxna prin 2-3 ebdomades monoxrwmi epsaxna alla den brika kati pou na mou aresei kai etsi ebala ena terastio xali pou eixe ferei h mama mou apo to ekswteriko (panakribo) kai den exei xrisimopoiithei pote...alla tou xronou tha parw mallon moketa.

Ari...apo to xoro ponese to donti??? Ti akrobatika ekanes??? :lol: Mipws exei afisei kamia rizoula? Giati stin aponeurwsi ontws den prepei na ponaei meta...

Antwnia xalia eisai?? Sto giatro piges??

Bikaki polu xalia ta pragmata...geniko einai to fainomeno...prospathise na min pefteis...skepsou oti tha exete xrono oloi mazi san oikiogeneia kai tha pernate kalitera....

Me to podi tou to Antwnis to eixe apo mikros to problima auto h twra proekipse? Sorry an to eksigises prin exw xasei kapoia episodia giati den prolabaina na ta diabasw ola!

Pasxalitsaki...den to leei kapou oti einai h zwh tis...alla kai mena kapoia alli mou to eipe...den kserw pws to katalabaineis an den sto pei kaneis...egw mporei kai na min to katalabaina an den mou to legane...einai omws wraio biblio mou arese!!

pwpw ante ta diabasa ola!

Paw na balw fagito na fame...fasolakia me patates!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά που σας έβαλα είναι μοκέτες και πάνε με το μέτρο. Δείτε εδώ http://www.halia.gr/index.php?option=co ... =0〈=el

Κι εμένα το 2ο μου άρεσε γιατί δεν είναι πολύ έντονη η παράσταση. Είπε ο σύζυξ να πάμε σήμερα να τις δούμε από κοντά αν δεν μου αρέσει θα πάρω μονόχρωμη. Πάντως θέλω οικολογική να μην είναι ότι να'ναι η μοκέτα.

Αντωνία περαστικά σας ελπίζω να μην κολλήσουν τα μικρούλια. Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να είναι. Για πάρε τηλ την παιδίατρο.

Μαράκι μεγειά τα δωράκια σας.

Εγώ χτες έφαγα σπανακόρυζο και σήμερα θα φάω σπανακόπιτα :D . Θα γίνω ποπάι :lol::lol:

Βικάκι κι εγώ τα βαριέμαι τα τηγάνια άσε που μυρίζει όλος ο τόπος.

Μακάρι να σου πουν ότι δεν έχει τίποτα ο Τονις σου.

Μα καλά να έχει αλλεργία ο Αναστάσης μετά από τόσο καιρό που θηλάζει? :roll:

Κατερινάκι και φασολάδα και μπρόκολο? Θα εκτιναχτείτε στις πορδες =))

Άντε να τελειώνετε κι εσείς με τις δουλειές.

Όχι δεν έχω στίγμα αλλά πάντα είχα χαμηλό αιματοκρίτη και παλιότερα έπαιρνα σίδηρο γιατί έκανα δίαιτα.

Πήγα και πήρα το ρυζάλευρο από τα βιολογικά. Έβαλα τον Στρατούλη στο μει ται και πήγαμε μαζί να πάρουμε το πρώτο του φαγάκι. :D:D

Λέω να ξεκινήσω το Σάββατο ή την Κυριακή που θα είναι και ο μπαμπάς μας εδώ για να τον ταισει εκείνος και να τον τραβήξω και βίντεο.

Ελενα τέλεια εκεί στον Καναδά επειδή έχουν κρύο θα έχουν ένα κάρο τέτοια μποτάκια.

Χριστινάκι να ζήσετε και καλά να περάσετε σήμερα. Χάθηκες πάλι. Μα πόσες μέρες ετοιμάζεις αυτό το δείπνο? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ Η ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟς ΛΕΕΙ οτι πρεπει να λεμε αυτο το ψεμα με τον αι βασιλη για να αφηνουμε την φαντασια τους να κανει σεναρια κ οτι ειναι πολυ καλο αυτο στα παιδακια..αλλα εγω ακομα δεν ξερω πως να το κανω γιατι σας ειπα οτι μεγαλωσα με την αληθεια κ ειμαι της αποψης οτι ειναι καλυτερο.μου ειπε αυτο με τα γλυκα κ το γαλα που εκανε το μαρακι.

βικακι εσυ τι λες να κανεις που εχουμε τα παιδια μας στην ιδια ηλικια;

κ αυτο με το βιβλιο που λετε το χει πει κ η μαντα σε συνεντευξη οχι ονομαστικα αλλα οτι πηρε την ιδεα απο τις κουτσομπολιστικες εκπομπες κ το σαλο που χει γινει μια περιοδο.κ ετσι ειπαμε ολοι για την ηλιαδη

την εχω φιλη την μαντα στο φαισ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι είναι μικρόβια που δεν εντοπίζονται εύκολα είναι η αλήθεια με μια απλη καλλιέργεια ούτε έχουν κάποιο σύμπτωμα ώστε να το ψάξουμε  Εμείς το βρήκαμε όταν αντρας μου έκανε καλλιέργεια σπέρματος.. εγω δεν έκανα εξέταση αλλα όπως και να είχε έπρεπε η θεραπεία να γίνει ταυτόχρονα.. πηραμε αντιβίωση για ένα μήνα και οι δυο αλλά μας είπαν επαφες να έχουμε κανονικά άσχετα που παίρναμε την αντιβίωση και έτσι κάναμε εγω έμεινα εγκυος τότε στο πρώτο μου παιδί  υπάρχουν πολλές αντιβιωσεις που επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη   Το θετικό είναι ότι έμεινες εύκολα εγκυος όποτε κρατησε αυτό κορίτσι μου εμένα με πηρε 1,5 χρόνο να έχω σύλληψη στο πρώτο παιδάκι μου, το δεύτερο το έπιασα πολύ εύκολα  ζορικη δουλειά έχει ο αντρας σου υπομονή τώρα μέχρι να ξανά έρθει 😊
    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...