Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

καλε απο το μεσημερι ειχα να μπω...πολυ πραμα γραψατε!!!

κικιτσα μια χαρα η μπουμπου σου!!φρουτα ξεκινησατε?την φανταζομαι πως ξινιζοταν!! :lol:

ελενη ολα να πανε καλα με την κορουλα σου.. :?: οντως πολλα λεφτα.. :shock: αλλα οταν ειναι για τα παιδια μας χαλαλι..

βικακι αν πληρωνεσαι αυτους τους μηνες θα ειναι πολυ καλα να πας σεπτεμβρη στην δουλεια!!!μακαρι να γινει ετσι..

ναταλια περαστικα στον μικρο αντρουλη σου..οντως πολυ λιγα γμρ πηρε..η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι απαραιτητο να βλεπουν ποσα κιλα παιρνει το μωρο καθε μηνα,γιατι αν θα εχει καποια ουρολοιμωξη δεν φαινεται..γιατι δεν ανεβαζουν πυρετο κ ουτε δειχνει οτι εχει κατι..μονο απο τα γμρ που παιρνει ενα μωρο..αν δεν βαζει..φυσικα τωρα που κανετε καλλιεργια θα φανει..περαστικα να ειναι κ να γινει γρηγορα καλα!

αριαδνη χορο ε?αχ ποσο ζηλευω!!!!πηγαινα 4 χρονια σε παραδοσιακους χορους..ειχα παει πρωτα σε μια σχολη για μοντερνο χορο αλλα οταν μου ειπαν 250ε το μηνα,ειπα ασε..πολλα ειναι..μετα πηγα στου δημου στα παραδοσιακα με 8ε το μηνα κ περνουσαμε τελεια..ειχαμε κ τα ταξιδακια μας..μου λειπουν πολυ αυτα!

κατερινα αυριο κομμωτηριο ε?πλακα πλακα οταν μια γυναικα παει στο κομμωτηριο βγαινει απο κει μεσα ανανεομενη!!!

νανσυ οσο για τους κουμπαρους αν εχετε τοσο καλη σχεση θα μπορουσες να της πεις οτι μπορει κ 5ε δωρο να τα παρει!!εχει πολυ ωραια παιχνιδια στα τζαμπο,φυσικα αν δεν εχεις προβλημα..

χριστινα κλεισατε νονα ε?μπραβο!!!ενας αντρας κ μια γυναικα για κουμπαρια!!τελεια!! ξεχασα να σου πω το μεσημ,ερι αν θελεις βαλε you tube να δεις την χθεσινη εκπομπη της τατιανας..επισης αν θελετε χριστινα ελατε εδω σε μας να μεινετε για να μην ταλαιπωρηστε..το ισογειο ειναι σαν διαμερισμα με ενα δωματιο..θα ειστε μονοι σας..

ελενα μεγεια αααααα!!!!!!!!οσο για τον εμπρησμο που λετε,θυμαστε μια μερα που μιλουσαμε ολες μαζι στο skype?δεν σας ειπα οτι κλεβανε διπλα μας?κ να φανταστειτε οτι ημουν εδω με ανοιχτη την πορτα..αν δεν μιλουσα με σας το πρωι μπορει να τους εβλεπα κιολας κ να ειχα χεστει απο το φοβο μου..δεν θα μπορουσα να ξαναβγω εξω στην αυλη ..μεχρι κ την λουση μου θα εβαζα μεσα για να μη μου την σκοτωσουν..

τα λεμε παλι αυριο!!!φιλακια πολλα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εεεεεε δεν παιζεστε πια!!!! ΚΑλε ποσα ειπατε :o:o:o:o:o:o ? Για να σας διαβασω και να σας σχολιασω πρεπει να φαω τουλαχιστον 1 ωρα.....

Εγω για αυριο εκανα σπανακορυζο και ο στρατηγος θα φαει παστιτσιο που εμεινε.

Εχω και κατι νευρα..... :evil::evil::evil::evil::evil: Στην κρεβατοκαμαρα εβγαλε στον τοιχο υγρασια. Πηρα τον ιδιοκτητη και επικοινωνησε με μπογιατζηδες. Θα ερθουν αυριο να τον δουνε και θα τον περασουμε τον τοιχο σε 2 μεριες αντιμουχλικο. Ευτυχως το ειδαμε και θα το κανουμε πριν χειμωνιασει για τα καλα. Αλλα ειναι μια αναστατωση γμτ. Τωρα το εκανα με χλωρινη και δεν θα κοιμηθουμε εκει σημερα. Ελπιζω να το κανουμε απο βδομαδα γιατι μου τη δινει οταν εχω αναμπουμπουλα :evil::evil::evil::evil::evil:

***************************************************************************************************************************

Με τη σειρα θα σας διαβαζω και θα σχολιασω επιγραμματικα.

ΝΑνσουιτα εγω λεω σε ολους να βγαζουν παπουτσια. Βεβαι εδω που τα λεμε δεν εχω και συχνα κοσμο σπιτι αλλα οποιος ερχεται ειτε ειναι γειτονας ειτε συγγενης βγαζει τα παπουτσια και δεν με νοιαζει αν με περασει για υπερβολικη.

Η Ιωαννα ποια ειναι?

ΚΑι εγω θα ξενερωνα στη θεση σου με την υποψηφια νονα. Και επειδη ειμαι ανθρωπος που τα λεω απο μπροστα και οχι απο πισω και οποιου του αρεσω θα το ξεκαθαριζα μαζι τους. Θα τους μιλουσα στα ισια για την κουμπαρια και το οικονομικο και τις υποχρεωσεις που θα ειχαν στο μελλον σαν νονοι και αν δεν τα βρισκαμε θα προτιμουσα να το βαφτισει η αδερφη μου το παιδι που ξερω οτι θα το αγαπουσε και θα του επαιρνε τα δωρακια παρα καποιος ξενος που θα το ειχε παραμελημενο...

Χριστινιω η συνταγη με τα αβγα δεν την κανει την ζυμη βαρια? Δεν μυριζει αβγουλιλα?

Ωραια ιδεα να λεμε τι θα μαγειρεψουμε να παιρνουμε ιδεες ;);)

Τι ωραια που βρηκατε νονα ;);) ΠΑει αυτο για εσας ;);)

Κατερινουλα καλα ειναι τα βλασταρακια μου δοξα τω θεο ειμαστε καλα :D:D:D:D .

Καλη διασκεδαση αυριο στο κομμωτηριο!!!!!!

Βικακι μου οσο πιο αργα πας τοσο το καλυτερο για εσενα και τα παιδακια αλλα και για την πεθερα που θα τα προσεχει.

Οσο για τις φοβιες και τους κλεφτες....εγω να δεις ποσο φοβαμαι. Ο στρατηγος οταν εχει υπηρεσια ειμαι αστα να πανε :cry::cry::cry:

Η μικρουλα ειναι τελεια η γλυκια μου :D:D:D Βλεπω και εσεις απο μαλλι.....γιοκαρινης :lol::lol::lol::lol: . Ο Γιος σου ειναι πολυ ομορφος :) και τρελαινομαι με τα πεταχτα αυτακια!

Περιμενουμε νεα απο τον γιατρο

Αρια εγω ομως πληρωσα κανονικα την κλινικη, οχι συμμετοχη 2.500 μονο η κλινικη και χωρια ολα τα αλλα και δεν θα παρω τιποτα αλλο περα απο τα 762 ευρω μιας και δεν ειχα ενσημα τελευταια....

Ζουμπα εεεε? Εμενα ενω μου αρεσουν ολα αυτα βαριεμαι απιστευτα τη γυμναστικη :shock::shock::shock:

Ρε κικιτσα πλακα μας κανεις? Δεν σου βγηκαν τα ματια στο σκαιπ? Μπρααααααααααααααβο στην υπομονη σου.

Καλη αρχη με τις στερεες :) . Μια χαρα ειναι το μωρακι σου :D:D:D:D

Ναταλιτσα μην ανησυχεις γλυκουλα μου. Ολα καλα θα πανε. Ο μικρουλης θα παρει τα φαρμακακια του και θα γινει περδικι, τα παιδακια αναρρωνουν πολυ γρηγορα, ειδικα σε σχεση με εμας. Καλα σου ειπε για την καλλιεργεια, οταν δεν παιρνουν βαρος ισως εχουν ουρολοιμωξη η οποια με την αντιβιωση θα φυγει και αυτη. Μη στεναχωριεσαι, κανε την προσευχουλα σου και ολα θα πανε μια χαρα :)

Ελενακι μου ολα καλα θα πανε με τη μικρουλα σου :D:D:D:D Εχει τις ευχες μας και την θετικη μας ενεργεια η μπεμπουλα. Η Παναγιτσα θα ειναι μαζι σας και θα σας προσεχει :) . Δεν ξερω τι επεμβαση θα κανει, δεν θυμαμαι να μας ειπες κατι, συγχωρεσε με αν κανω λαθος.

Λενιω με γεια τα πραγματακια!!!!!

Αυτα τα ολιγα. ΠΑω να φαω μια κρεπα σοκολατα με σιροπι σοκολατας και θα την πεσω. Διαβαζω τωρα το χωρις χειροκροτημα. Καλουτσικο ειναι.

Καλο βραδυ κοριτσακια μου και καλο ξημερωμα να εχουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μια απορια..ελενα συγκεκριμενα εσυ ειχες απο αμερικανικο σιτε νυφικο αν θυμαμαι καλα..ειδα ενα παρα πολυ καλη τιμη κ δεν ξερω τι νουμερο να το παρω..λεει us 4 ΗΠΑ4 -ΗΠΑ6-ΗΠΑ 8 κ παει λεγονατντας..εγω που φοραω small τι πρεπει να πατησω?

κατερινα αμαν τι δουλεια σε ανοιξε χειμωνιατικα κ εσενα?τουλαχιστον το προλαβατε τωρα που ειναι νωρις ακομα..δεν ειναι βαρυς χειμωνας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα να πώ μια καληνύχτα!

Κατερινάκι καλες εργασίες με τον τοίχο..Ο,τι χειρότερο είναι η υγρασία.Εδω που μένουμε σε πολλά σπίτια μαυρίζουν συνέχεια τα ταβάνια απο την υγρασία :shock: Ευτυχώς εμεις μένουμε 2μιση χρόνια και δεν έχει βγάλει τίποτα.Βέβαια το πρόσεξε ο άντρας μου με κάτι ειδικά μονωτικά κλπ.

Και μας 2000 βγήκε η κλινική(χωρίς το γιατρό)και θα πάρω πίσω 900 αν δεν καταρρεύσει ο Εοππυ και φυσικά πολύ αργά.

Βικούλα, η κόρη σου είναι θεά.Και γω κάπως έτσι φανταζόμουν ότι θα είναι το μπισκοτάκι αλλά μου βγήκε καστανή και τα μάτια πάνε μάλλον για πράσινα σκούρα.Και η μπέμπα έχει απίστευτα χείλη!Γενικα και τα 2 είναι κουκλιά!

Ελενα μεγειά!Μην εγκαταλείψεις το mammy!Δεν μπαίνουν όλες skype!

Mαράκι για τα νούμερα που λες,εδώ έχει sizing guide :

http://www.sizeguide.net/size-guide-wom ... chart.html

http://www.sizeguide.net/womens-clothin ... chart.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

δεν μπορουσα να ξανακοιμηθω κ τωρα που σηκωθηκα νυσταζω :lol::lol:

μαρακι πολυ ωραιο το νυφικο εισαι κ αδυνατη κ θα σου παει πολυ

φυσικα κ δεν εχω προβλημα με δωρο 5ευρω δεν με νοιαζει το ποσο αλλα η κινηση.εξαλλου τα παιδια δεν καταλαβαινουν απο αυτα κ εχω παρατηρησει οτι πολλες φορες ασχολουνται με τα πιο φθηνα πραγματα παρα με τα μεγαλης αξιας.ειδικα η κορη μου θα ασχοληθει περισοοτερο με κατι τυπου κινεζικο παρα με μια ακριβη κουμουτσα.

εξαλλου δεν ηξερα εξαρχης οτι ποτε τα δωρα τους δε θα ναι αξιας επειδη εχουν πολλα βαπτιστηρια αλλα οχι κ να μην παιρνουν τιποτα..πιστευω σημερα να εχω κανενα νεο αν μιλησουμε τηλ ή ερθει.

αν κ δεν εχω αλλους νονους προβληματιστηκα τοσο πολυ που ισως κ να χαιρομουν αν χαλαγε η κουμπαρια δεν ξερω..

μας εχει ζητησει το ενα εχτες το εμαθα δε μου το χε πει ο αντρας μου το ζευγαρι που παντρεψαμε στο χωριο του κ το παιδι τους το βαπτισε αλλος κ με την κοπελα εκτος το οτι εχω παρα πολυ καλη σχεση ειναι παντα τυπικοτατοι.

επομενως θελω να πιστευω πως εαν χαλασει κατι καποιος αλλος θα βρεθει δεν μπορει..τοσα καλα εχουμε κανει εμεις..

σημερα λεω να κανω αρακα..βαρεθηκα το κρεας

εστε δεν προλαβα να δω τι πηρες αλλα μεγεια κ εγω απο τα next τους ψωνιζω αλλα παω στο μαγαζι..καποτε απο αλλου αλλα αλλαξαν οι εποχες κ με τρια παιδια δεν γινεται.κ πραγματι εχει πολυ ωραια πραγματα κ δεν παθαινουν τιποτα στο πλυσιμο.

κ εγω εχω βρει κατι πολυ ωραιες μπομπονιερες αλλα δεν εχω παρει ακομα το οκ απο τη μαμα εαν μου τις φτιαξει φορεματακια κ σαλοπετες υφασματινες που κρεμονται απο μεσα τα κουφετα.γιατι ειναι χειροποιητες κ ακριβες.

χαλαει ο καιρος λενε κ θα αρχισουν τα καλοριφερ

κ πλησιαζουν οι μερες για το δεντρο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα!!!!!!!!σημερα σηκωθηκα απο της 5..σηκωθηκε ο ανδρεας για να παει στην δουλεια κ λεω αντε να μην κοιμηθω να κατσω να σιδερωσω οσο κοιμαται η μικρη,απλωσα κ αλλο ενα πλυντηριο.. :( το σιδερο μισω! :evil:

αριαδνη ευχαριστω..εχει παρα πολυ καλες τιμες κ κοιτουσα για ενα απλο φορεμα μακρυ(οχι νυφικο)αλλα μου αρεσε κ αυτο..109ε τζαμπα ειναι.εχει πολυ ωραια φορεματα.θα πρεπει να παω σε μοδιστρα να με μετρησει για να ειμαι σιγουρη.αλλα εχω ενα θεμα ακομη.περιοδος δεν μου ηρθε ακομα.θελω να κανω τεστ κ λεω μηπως ειναι νωρις ακομα κ δεν δειξει..στης 7 του μηνως καναμε ελευθερα κ περιμενα στις 11 να μου ερθει.λετε να επιασα ρε μαμωτο? :-\

νανσυ στο ειπα γιατι π.χ η φιλη μου εχει ψωρα με τα παιχνιδια.θελει να ειναι ενα κ ενα..προτιμαει να παρει η νονα ρουχο παρα να του παρει κατι φθηνο.εγω παλι το αντιθετο.μονο που θα δει δωρο απο τον νονο η απο οποιονδηποτε χαιρεται παρα πολυ.οταν πηγαινα στα τζαμπο οταν ο αντωνης ηταν πολυ μικρος κ ο πειρασμος εκει μεσα ειναι μεγαλος για τα παιδια ο καημενουλης μου ζητουσε παινχιδι απο τα ταμεια που εχει κατι μικρουλια γιατι ετσι τον ειχα μαθει,να μη ζηταει ακριβα πραματα γιατι λεφτα δεν υπαρχουν κ χαιροταν παρα πολυ!!ελαμπαν τα ματια εστω ενα μικρο δωρακι που πηρε!!!τα χριστουγεννα ομως ειχε πολυ ωραια δωρα.επειδη καθε χριστουγεννα ειχαμε πολλα εξοδα,κανονιζα ενα ποσο κ οταν ελεγε τα καλαντα κ μαζευε λεφτα τον ελεγα αν θελεις ενα πολυ καλο παιχνιδι να φερει ο αγιος βασιλης θα του δωσουμε απο αυτα που μαζεψες να τον βοηθησουμε να στο φερει,γιατι ειναι παρα πολλα τα παιδια κ δεν θα μπορει να σου φερει ακριβο..κ ετσι τον ειχα παρει ενα ποδηλατο,ενα αυτοκινητοδρομο τεραστιο κ κατι αλλο δεν θυμαμαι.ειχα βαλει στο τζακι ενα πιατο με ενα μελομακαρονο κ ενα ποτηρη γαλα πριν κοιμηθη κ του ελεγα οτι οταν ερθει ο αγιος βασιλης θα διψαει κ θα φαει κ ενα γλυκο.εντωμεταξυ το δαγκωνα εγω για να φανει οτι κ καλα ο αγιος βασιλης ηρθε..το πρωι που ξυπνησε ερχετε στο σαλονι κ παθαινει σοκ!!!!μαμα μαμα ηρθε ο αγιος βασιλης κ τα εφαγε κ κοιτα τι μου εφερε!!!!!!!!!! :):) αυτη η χαρα του παιδιου,τα ματια του να λαμπουν απο τι χαρα μου εφτανε!! αχ μου λειπουν αυτα τα χρονια που ηταν μικρουλης!!τωρα στην μικρη θα τα κανω!!απο του χρονου γιατι φετος δεν καταλαβαινει..

ευχομαι νανσυ να καταληξεις τελικα..καντην προταση παντως εστω κ για κατι φθηνο..αν εχετε καλη σχεση κ κανετε παρεα κ βλεπεις φυσικα οτι τα αγαπαει τα μωρα σου..

σημερα εχω φαι..μακαροναδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες.

Τελικά αυτός ο πινγκουίνος της fisher price με έχει σώσει. :lol:

Χτες ξύπνησε από τις 10 μέχρι τι 1μιση 2 φορές και λέω καλά θα τα πάμε σήμερα. Αλλά τον άλλαξα τον τάισα και στο τάισμα του έβαλα την μουσική του πινγκουίνου (που του την βάζω από νεογέννητο) και ηρέμησε το πουλάκι μου και κοιμήθηκε μέχρι τις 7 το πρωί. Κάτι μάλλον τον αναστάτωνε στην αρχή του ύπνου του και ξύπναγε. Και η αλήθεια είναι ότι έχω παρατηρήσει ότι όποτε ξεκινάει τον ύπνο του με αυτή τη μουσική πάει καλά η βραδιά. Αλλά χτες τον πήρε ο ύπνος στο καρότσι προσπαθούσα να τον καθυστερήσω λίγο μπας και αργήσει να ξυπνήσει το πρωί.

Σήμερα περιμένω την μαμά μου γιατί θα κάνουμε το εμβόλιο. Θα έρθει ο γιατρός στο σπίτι (ο παλιός) γιατί στο εμβόλιο είναι πολύ καλός δεν τον πονάει και με βολεύει γιατί έρχεται εδώ η μάνα μου το παίρνει αγκαλιά και τον ηρεμεί ώσπου να τελειώσουμε την κουβέντα και να φύγει.

Κατερινάκι μούχλα ε? Κι εγώ είχα πριν γεννήσω και τα φτιάξαμε με μονωτικά κι εμείς. Μεγάλη ταλαιπορία το ξέρω.

Μαράκι σε φαντάζομαι μία Θεά με το νυφικό αυτό. Με το καλό κοριτσάκι μου.

Νάνσυ τα τζάκια να αρχίσουν όχι τα καλοριφέρ δεν μας παίρνει :lol:

Μαράκι αχ σαν απο ταινία το σκηνικό με τον Άγιο Βασίλη πολύ μου άρεσε και θα το κάνω κι εγώ σίγουρα. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια, είστε καλά?

Μαράκι, λες να είσαι έγκυος? ;) Αν και νομίζω ότι ίσως να είναι καμία ανωμαλία απο τον θηλασμό!Το φόρεμα που έβαλες μου άρεσε πολύ!

Σταυρούλα, έχετε εμβόλιο σήμερα?Αντε, να τα πάτε καλά!Κάπου είχα διαβάσει ότι το τζάκι δεν επιτρέπεται για τα μωρά γιατί τα ξύλα απελευθερώνουν διοξείδιο του άνθρακα :( και ευθύνεται για αλλεργικό άσθμα και βρογχιολίτιδες. Εμεις δεν θα το ανάψουμε φέτος.Και η ξυλόσομπα που πήραμε είναι ενεργειακή με διπλά πυρίμαχα τζάμια για να αποφύγουμε αυτό. Αλλά νομίζω εσείς έχετε ενεργειακό?Αν ναι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Εγω μελετώντας το μπλοκάκι που σημειώνω με το πόσο τρώει, διαπίστωσα ότι 9 ώρες ειναι το μαξιμουμ που μπορεί χωρίς φαγητό.Χθες ασ πούμε την ταίσα 11μιση κοιμισμένη και ξύπνησε 8μιση. Και μεις έχουμε έναν ιππόκαμπο της φισερ πράις με μουσική και τον εχει συνδυάσει με ύπνο.Γι αυτό όταν δεν θέλει να κοιμηθεί και τον ακούει, την πιάνουν τα νεύρα της :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: οπως το πα της ειπα πρωτα πως βλεπω οτι πιεζεται με την βαπτιση κ οτι εγω δεν θελω να κανει πραγματα αναγκαστικα κ οτι δεν υπαρχει λογος να χαλαμε τις καρδιες μας κ να φτασει στο σημειο να χανει τον υπνο της κ δεν αναφερομαι στο μυστηριο αλλα στα δωρα κ οτι θα θελα τα χριστουγεννα να παιρνουν ενα δωρακι οχι τιποτα σοβαρο αλλα για να μην νοιωθουν ασχημα κτλ κτλ κ φυσικα δεν μου μιλησε ασχημα απλα μου πε οτι αν βρω αλλους νονους οκ αν δεν βρω να τα βαπτισουν οτι θελουν αλλα δεν μπορουν.κ της λεω δεν υπαρχει προβλημα εξαλλου δε θα αλλαξει κατι
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia! euxaristo polu :) exthes irthe i nona na dei to baptistiri tis ;) kala ta pigan, taise kai ta duo mora :) irthe me ton arraboniastiko tis kai anebike kai o kouniados mou kai mas leei ante irthame pigainete kamia bolta.

aria mou gia perka den trelainete opote akuro ;)

stauroula mou megeia ta pragmatakia, ta pantoflakia einai teleia ;) elpizo na min klapsei me to embolio

hellen mou megeia megeia! kala ekanes kai psonises gia sena ;)

maraki mou euxaristoume para poluuuu, an xreiastei tha sou po. na eisai kala! polu omorfo to nufiko, na to pareis ;)

pasxalitsa mou den einai katholou baria i zumi, oute murizei ;) ego 1 augo bazo ;) popo ugrasia e? oti xeirotero! eutuxos pou to eidate tora!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη μου εμεις το αναβαμε καθε μερα με τη σαντυ μωρο κ η παιδιατρος δεν μας ειχε πει τιποτα το ντουμανιασμα δεν κανει καλο.ακομα κ με το καλοριφερ σου λενε λιγο το παραθυρο ανοιχτο ή υγραντιρας ή ποτηρι με νερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ti kanete? Apo aurio erxontai krua! Mageireuw kai perimenw na kanei kaka h mpempa na tin etoimasw na pame boltoula pali afou kai simera exei wraia mera giati apoti blepw tha kleistoume mesa meta 2-3 meres me ton kairo. Thelw na tis parw mpotakia me gounaki apo mesa alla ws twra den exw brei kati na mou aresei. Akoma tin kukloforw me tis kaltses :shock: Fusika ti skepazw kai me koubertaki, alla thelw na tis parw mpotakia.

Nancy kala tha kaneis na to anafereis to thema kai egw to idio tha ekana...makari na briskate allo ena nono h nona gia na parei to ena apta duo, etsi isws tha tis erxotan pio eukolo autinis na baftisei mono 1.

Pasxalitsaki to xwris xeirokrotima to exw diabasei....sou thumizei kati?? Moiazei me ti zwh kapoias...an den sou exei thumisei kati ws twra den tha sou pw mexri na to breis moni sou. :)

Delphinaki esu sigoura thes to 0 h to 2. Fantasou oti egw foraw peripou to 6-8 kai eimai 62 kila. Den exei na metriseis perifereia se ekatosta gia na tous grapseis tis diastaseis sou??

Ari den egkatalupw to mammy fusika, apla twra teleutaia epidi bgainoume kai boltes den ta prolabainw ola!! To kserw oti den mpainoun oles skype kai giauto mpainw kai edw...pws tha mathainw nea tis Nansoumpas mou kai tis Anthis! Kai alles, alla twra eipa autes pou mou irthan prwtes! :D

Stauroula irthe to biblio! Exei polla mesa ekto apo diatrofi...exw polu meleti na kanw :lol:

Nancy kalitera etsi...alla tha ta baftisei kai ta 2 h alli pou eleges??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον ξαναμιλησαμε στο τηλ γιατι πηρε τον αντρα της του τα πε κ την ξεχεσε!!!οτι με την συμπεριφορα της κ με αυτα που λεει μας εκανε να καταλαβουμε οτι δεν θελουν κ οτι ειναι υπερβολικη κτλ.μου ειπε οτι στεναχωρηθηκε παρα πολυ κ οτι τοσο καιρο ελεγα ηρθε η νονα κ τωρα θα γινει παλι μια ξενη κτλ.της ξεκαθαρισα οτι δεν θελω ουτε εκεινη να στερειται αλλα ουτε κ τα παιδια μου κ οτι δεν απαιτω αξιας πραγματα αλλα ενα παιχνιδακι με 5 ευρω κ οτι δεν θελω με τιποτα να χαλασουν οι σχεσεις μας για ενα τετοιο θεμα.με ρωτησε εαν εχω αλλους της ειπα οχι αλλα τι να κανω θα αρχισω να ρωταω κ εκεινη να μην ανχωνεται για αυτο.τελικα αποφασιστηκε να μου πει σιγουρα μετα τις γιορτες για να ξερω κ εγω τι θα κανω.την εκανα κ εσκασε αλλα κ εγω επρεπε να ξεκαθαρισω το τοπιο δεν θελω τα παιδια μου να τα βλεπει σαν βαρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera,

Nansoula kala ekanes kai milhses......kairos itan,pasxalitsaki i iwanna einai i paidopsuxologos pou phgainei h Nansu th Santy....

Ariadnoula den epitrepetai to tzaki ?????apapaapaapa...Tha rwthsw th paidiatro mou,mou aresei polu to tzakaki...einai h prwth parea.

Maraki,polu wraio to nyfiko....Apo amerikaniko ;h apo to dghate.com to eides???H Elena to eixe parei apo to dghate pou einai kinezika ergostasia...

Den ginetai re Nansoula na fanei oti den einai ek geneths,einai mesa sto stoma....

Maraki mou les na pas gia to trito???????/Makari sot eyxomai.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερουδια τσουπριτσες μου.

Αντε να ερθουν οι μπογιατζηδες το απογευμα και να μου πουνε ποτε και πως θα το κανουν γιατι οσο βλεπω το δωματιο κλειστο τοσο τα λαμπακια μου κανουν παρτι :evil::evil::evil::evil:

Οπως ειπα χθες εκανα σπανακορυζο και ετσε δεν εχω μαγειρεμα ;);)

Βικακι τι εγινε με τον γιατρο? Περιμενουμε τα νεα σας :)

ΜΑρουλακι πολυ ωραιο το νυφικο. Εισαι και πολυ λεπτη και θα εισαι πανεμορφη. Αντε με το καλο να ξεκινησεις τις ετοιμασιες :D

Η αναπαρασταση με τον ερχομο του Αη βασιλη ειναι τελεια!! ΚΑι εγω καλλιεργω το πνευμα των χριστουγεννων στον πριγκιπακο μου, ειναι πολυ ομορφο να πιστευουν σε αυτον οσο ειναι μικρα :P:P

Εγω δεν πιστευω οτι εισαι εγκυος, ηταν πολυ κοντα στην περιοδο σου η επικινδυνη επαφη. Αλλα κανε εσυ το τεστ να δεις και να σου φυγει η αγωνια.

ΝΑνσουιτα θα ξεκαθαρισει το τοπιο συντομα. Απο τη στιγμη που της εκανες νυξη για το θεμα και της ξεκαθαρισες τη θεση σου και τις σκεψεις σου θα το σκεφτει και αυτη και θα αποφασισει αν ειναι σε θεση να αναλαβει τετοιες υποχρεωσεις ή οχι.

Χριστακη η ζυμη γινεται αφρατη οπως οταν παιρνουμε απο εξω ή σαν ψωμι σκληρη? Ψηνομαι να κανω μια σημερα!!!!!

Ελενακο ακομη δεν καταλαβα ποιας τη ζωη περιγραφει!!!! Εσκασα και ακομη τιποτα....Πες γιατι με τρωει η περιεργεια :shock::shock::shock::shock:

Ρε Σταυρουκο ΤΙ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ? Τον παντρευει η μανα του?????? Πω πω το πουλακι μου κουκλος ειναι φτου φτου φτου. Θα πρεπει να καμαρωνετε πολυ καθε φορα που τον βγαζετε βολτα, ολοι θα λενε τι ομορφος που ειναι.... :):):)

Σταυρουκι με το καλο να κανετε το εμβολιο, να μην πονεσει το γιαβρι μου.

Λενιω καλα εκανες και μου ειπες ποια ειναι γιατι δεν καταλαβαινα για ποια μιλουσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια

σημερα δεν ειμαι καλα με ποναει φοβερα ο λαιμος μου το κεφαλι μου κ γενικα ειμαι σκατα.ο αντρας μου απο χθες ψηνεται στον πυρετο κ εχει κ συναχι.απο την Δεσποινα φοβομουν μην μου ρθει καμμια ιωσηστο σπιτι απο τον παιδικοκ τελικα μου τον εφερε ο αντρας μου. :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

πριν απο λιγο αλλαξα κ τον μικρο κ ειδα αιματακι στα κακα του...τι γινετε ολα μαζι θα συμβουν..ειμαι πολυ στεναχωρεμενη..σε λιγο μολις ξυπνησει ο μικρος θα παρω τηλτην παιδιατρο.

Δεν μου εφταναν ολα αυτα διαπιστωσαμε στο δωματιο του αντρα μου που τον υπολογιστη του οτι στο ταβανι υπαρχει μια τεραστια κηλιδα νερου κ αρχισε να πεφτει το χρωμα κατι εχει συμβει με τον ηλιακο κ θελει επειγοντως φτιαξιμο...περιμενουμε μαστορα...ολο κατι μας βγαινει δεν μπορουμε να ησυχασουμε απο τα προβληματα..κ συνεχεια φευγουν λεφτα να δουμε ποσα θα χρειαστουμε τωρα γιαυτο το προβλημα.

Νανσυ μου δηλαδη της μιλησες της φιλης σου που θα γινει νονα κ σου ειπε να βρεις αλλους..σορυ αλλα δεν καταλαβα η της ειπες εσυ αμα δεν μπορει να βρεις αλλους :?::?: α τωρα ειδα οτι ξαναμιλησατε..ωραια να ξερεις κ συ τι να κανεις..καλα εκανες για να μην στεναχωριεσαι κ συ..φανταζομαι ομως θα στεναχωρεθηκε πολυ κ αυτη...

Κατερινακι μου τι παθατε στα καλα καθουμενα κ σεις :?::?::?::?: ευτυχως που το εντοπισατε κ θα το φτιαξετε πριν τα πολλα τα κρυα.

Βικακη μου διαβασα αυτα που εγραφες χθες στο σκαιπ κ μπορω να σου πω οτι στεναχωρεθηκα πολυ...μεγαλο κουπι τραβας κ συ ρε κοριτσι μου...πρεπει ομως να κοιταξεις την οικογενεια σου..αλλαξε σταση μηπως καταφερεις κατι.η κορη σου ειναι σαν πορσελανινη κουκλα..ειναι πολυ ομορφη..για τον Αντωνακη σου εχουμε πει πολλες φορες ειναι παιδαρος...

Μαρακι μου πολυ ωραιο το φορεμα να το παρεις...λες να εισαι εγκυος :?::?::?: κ γω θα χα πεθανει απο το αγχος...κανε το τεστ...οσο για την ιστορια με τον γιο σου κ τα χριστουγεννα ετσι μας μεγαλωσε η μαμα μου,παντα στο τζακι απο το βραδυ αφηνε ενα ποτηρι γαλα κ μπισκοτα κ μας ελεγε πως οταν ερθει ο Αγιος Βασιλης απο την καμιναδα θα ειναι κουρασμενος κ θα πρεπει κατι να πιει κ να φαει...για να συνεχισει να μοιραζει δωρα ,το πρωι το ποτηρι με το γαλα ηταν αδειο κ μερικα μπισκοτα φαγωμενα(η μαμα μου τα ετρωγε)βεβαια μπορω να σου πω πως οταν σαν παιδια μεγαλωσαμε κ διαπιστωσαμε πως δεν υπαρχει αγιος Βασιλης κ ολο αυτο ηταν ενα καλοστημενο παραμυθι εκλαιγα απαρηγορητη ενα ολοκληρο απογευμα στο δωματιο μου... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ελενα μεγεια τα πραγματακια..ευχομαι να βρεις τα μποτακια που ψαχνεις για την Εβελινα...

Σταυρουλα μεγεια κ τα δικα σας τα πραγματακια ολα ειναι πολυ ωραιααααααααα...καλο εμβολιο...ευχομαι να μην κλαψει πολυ...τωρα δηλαδη διπορτο θα τοχεις με τους παιδιατρους :?::?::?::?::?:ο μικρος ειναι μουριτσα...ειναι κουκλος πως να το πωω..ματαρες....

Χριστινακι ευχομαι να ειστε παντα ευτιχισμενοι μαζι κ να χαιρεσαι τα παιδακια σου...τελικα το αποφασισες το μενου :?::?::?: καλα το δωρο ξερουμε θα ειναι αξεχαστο...τι καλα που βρηκατε κ νονα ...ησυχασες φανταζομαι...κ ευτυχως που θα ρθειτε εδω για την επεμβαση κ θα σας προσεξουν περισσοτερο....

Αρι ζουμπαααααααααααα...πω πω γουσταρω....θα νιωσεις πολυ καλυτερα...εχω δει βιντεο στο youtube κ πραγματικα ξεβιδωνονται στπ χωρο :lol::lol::lol::lol: ετοιμασου...

Ναταλακι περαστικα στον μπομπιρακο ευχομαι να γινετε κ οι δυο γρηγορα καλα...

Λιαααα πιτσα με σπανακι :?::?::?::?::?: δεν εχω φαει ποτε :?::?: ωραια ειναι :?::?::?:

Ελενη μου ολα καλα θα πανε με την μικρη θα το δεις...πολλα λεφτα αλλα χαλαλι για το θαυματακι σας...ποτε θα κανετε την επεμβαση :?::?::?:

συγχωρεστε με αν ξεχασα καποιον να σχολιασω...δεν ειμαι κ στα πολυ καλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνιτσα μου περαστικα σας :) . Γρηγορα να αναρρωσετε εσυ και ο αντρας σου, ειπαμε αυτη η εποχη ειναι η χειροτερη και κυκλοφορουν ολων των ειδων οι ιωσεις ρε γμτ :evil::evil::evil::evil: . Εσυ κανε τα πρακτικα με ζεστα και γαργαρες και φυλαξε οσο μπορεις τον μικρο...

Το αιματακι πιθανον να ειναι αλλεργια, θα σου πει και η γιατρος τα σχετικα.

Οσο για το ταβανι να σου πω οτι σε καταλαβαινω απολυτα? Ε αυτο θα σου πω, ειναι αναστατωση αλλα αφου πρεπει να γινει θα την κανεις την ζημια οπως και εγω :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ηξερα παντα πως ο αι βαιλης ηταν παραμυθι κ ετσι λεω να το κανω κ στα παιδισ για να μην κλαινε σαν κ εσενα :lol::lol: βεβαια δεν ξερω εαν εχει κ την ιδια αποψη ο αντρας μου.εγω που μεγαλωσα ετσι το προτιμω γιατι ποτε δεν στεναχωρηθηκα κ γελαγα που αλλα παιδακια πιστευαν στον αι βασιληκ μαλιστα μεχρι μεγαλη ηλικια.ειναι ωραιο βεβαια το σκηνικο που περιγραψατε κ ολο αυτο το πνευμα των χριστουγεννων αλλα οταν βγαινει η αληθεια στο φως ειναι λιγο αποτομο για τα παιδακια.

αμα θελετε ρωταω κ την ιωαννα που την εχω συνεχεια να μας πει τι ειναι καλυτερο για τα παιδια.βασικα θα την ρωτησω σιγουρα γιατι το πως μεγαλωσα εγω δεν σημαινει οτι ειναι κ το καλυτερο.εγω απλα θυμαμαι μια ζωη μπαινανε τα δωρα κατω απο το δεντρο κ λυσαγαμε με τον αδερφο μου με το τι να εχουν μεσα.καλα ακομα κ τωρα που μου βαζει ο αντρας μου παω κ το κουναω σαν τα παιδακια..μονο που περυσι την πατησε κ αφησε την αποδειξη στο πασο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κοριτσια εγραψα τοσα κ ξαφνικα το μαμμυ χαθηκε..δεν ανοιγε η σελιδα.. :evil:

αντωνια κ εσεις?πωπωωωωωω....καλο κουραγιο σας ευχομαι..αμαν αυτη η υγρασια..περαστικα σε σενα κ στον αντρα σου!!!πηρες την παιδιατρο τηλ?

νανσυ κ εγω μεγαλωσα ετσι για τα χριστουγεννα κ τον αντωνη ετσι τον μεγαλωσα κ οτν πια μεγαλωσε ξερεις τι μου ειπε?καλα ρε μαμα ψεματα μου ελεγες οτι ερχετε ο γιος βασιλης αφου δεν υπαρχει,γελουσε κ με κοροιδευε που πιστευα εγω οτι υπαρχει!!!δεν τον ειπα ποτε οτι εγω του τα εβαζα κ αναριωταν ποιος τα βαζει αφου δεν υπαρχει!!κ για το μπισκοτο θυνηθηκε κ με ρωτησε γιατι δεν το ετρωγες ολο το μπισκοτο?εγω ντοινγγ!!!!!!!τι να πω?!!!δεν πειραζει..εμενα μου αρεσε ολο αυτο που γινοταν κ μια χαρα το πηρε!!στο σχολειο μαθαινουν οτι δεν υπαρχει.

οσο για την νονα εσυ θα αποφασισεις τι ειναι το καλυτερο για τα μωρα σου!

βικακι εχεις πανεμορφα μωρα!!

θα σας βαλω φωτο του αντωνη πως ηταν μωρο!!

ελενα για τα μποτακια ειδα προχτες στα τζαμπο πολυ ομαρφα με γουνακι..δεν δινω πολλα λεφτα για τωρα που δεν περπαταει ακομα..

ελενη αυτο ειναι το σιτε..http://www.tbdress.com

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μπορω να βαλω φωτο..τι σ... επαθε?ουτε εδω ουτε στο fac.. μηπως επειδη της εχω εχω κανει σαρωση απο τον εκτυπωτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψαχνω να βρω καμια αλλη συνταγη για σοκολατακια αλλα τοσο ευκολη κ νοστιμη σαν αυτη που εκανα δεν βρισκω..για αυτο δεν πρεπει ποτε να φανερωνεις το μενου πριν τα γενεθλια :lol::lol:

ακουστε λοιπον αν σας αρεσει η καρυδα..ενα κουτι ζαχαρουχο γαλα κ ενα πακετο τριμμενη καρυδα ανακατεμα μπαλακια καταψυξη κ ετοιμα τα σοκολατακια!!!τα κανεις οσο καιρο πριν θελεις κ τα βγαζεις οποτε θελεις..κ αν θελετε κ λιγο χρωμα ανακατευεις λιγη καρυδα με χρωμα ζαχαροπλαστικης κ οταν ειναι ετοιμο το μπαλακι το παιρνας κ απο την χρωματιστη καρυδα!!κ ετοιμα!!!

αυτη λοιπον η φθηνη κ ευκολη συνταγη αντιγραφτηκε.. :lol::lol:

τωρα ελιωσα κουβερτουρα με βουτηρο την εβαλα σε παγωκιστες σιλικονης σε σχημα καρδιας που εχω κ σαν γεμιση εβαλα τριμμενα πτιμπερ κ αμαρετι αλλα απο τωρα ξερω οτι δε θα μου αρεσει.. :lol::lol:

μου την δινει να αντιγραφουν τις συνταγες μου :evil::evil::evil: κ να υπαρχουν κοινα ατομα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nancy kata ti gnwmi mou kala ekanes kai tis ta eipes giati meta tha pagwnan oi sxeseis sas argotera...enw twra kserei tin apopsi sou...egw to idio akribws tha ekana.

Nenedaki diabazeis kanena biblio? Boithaei na exeis to mualo sou se alla pragmata ligaki! Egw diabazw to gualino rodo tis euaggelias eustathiou...alla diko tis biblio diabasa kai prin apo auto kai einai polu kali!

Pasxalitsaki mou tha sou pw, outws h allws den sou xalaw to biblio giati stin ousia einai muthistorima alla me kapoia gegonota pou sunebisan sti zwh tis Aggelikis Hliadi. :D Einai wraio biblio tha sou aresei.

Antwnia s'euxaristw....sti giatro piges gia to laimo?? Pwpw, euxomai na min kollises kai esu :(

Gia mpotakia piga simera se 2 magazia kai einai apisteutes oi times! 70-80-90 eurw gia mpotakia gia toso mwro???

Telos pantwn brikia kati mpotakia pio oikonomika pou mou aresan alla arise na mourmourizei h mpempa kai fugame...tha ksanapaw alli mera gia na dw kai se alla magazia!

Delphinaki ta eida sto jumbo alla thelw na exei skrats gia na mpenoun pio eukola...giati twra pou den pataei akoma den mpainoun eukola ta mpotakia kai tin talaipwrw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εχω διαβασει κ εγω ολα της μαντα το τελευταιο της δεν ελεγε κ παρα πολλα..εγω ακομα να τελειωσω αυτο που ειχα αρχισει..βασικα εχω να το πιασω πολυ καιρο..με εχει φαει η κουζινα κ οι καλλιτεχνιες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...