Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

χριστινακι συμφωνω να γραφουμε καθε μερα για τα φαγητα,εχω βαρεθει καθε μερα να σκεφτομαι τι θα κανω την επομενη!αυριο λεω φακες η φασολαδα.

κοριτσια ψαρακια δε τρωω,ουτε να τα μυρισω δε θελω.

κατερινακι κ εμεις ακομα δεν εχουμε νονο..πολυ με αγχωνει αυτο γιατι δε βλεπω φως κ στεναχωριεμαι για τη μικρουλα μου αν κ δεν ειναι θεμα θελησης αλλα θεμα οικονομικο.κ εγω δε ξερω αν θα μπορω να αναλαβω κ τα εξοδα για τα βαφτιστικα κ ολα αυτα..πω πω τι θα κανουμε.. :? ναι ο αντωνης κοιμαται καθε μεσημερι,ευτυχως γιατι η ξεκουραζομαι η κανω κατι εκεινη την ωρα αν εχω ας πουμε καμια δουλεια.εσενα η αγγελικουλα κοιμαται;η σχολαει αργα απο τον παιδικο;

κοριτσια εμενα το 6μηνο ληγει τον μαιο.μετα η παω για εναν χρονο 6ωρη η παιρνω τις ωρες σε μηνες οπου αντιστοιχουν σε τρεις μηνες.κ λεγαμε να κανω αυτο κ συν ενα μηνα αδεια κ να παω σεπτεβμρη για δουλεια.κ ολο αυτο να γινει γιατι η πεθερα μου θα κραταει κ τα δυο παιδια κ απο σεπτεμβρη ο αντωνης θα παει παιδικο σταθμο οποτε να μην εχει ολη μερα κ τα δυο.απλα πρεπει να μαθω αν για αυτους τους 4 μηνες θα πληρωθω,γιατι αν δε πληρωθω δε παιζει με τιποτα να το κανω ετσι,αρα απο μαιο θα ξεκινησω τη δουλεια. :cry:

μου ειπε η πεθερα μου οτι ακουσε απο σαββατο αρχιζουν τα πολλα κρυα κ να ετοιμαστουμε για καλοριφερ.αχ κ εγω απο σαββατο θα ξεκινουσα την γενικη που θα εχει αδεια κ ο μπιλακος.

νανσυ μου εχω τρομερη φοβια με τους κλεφτες,κλειδωνω παντα οταν ειμαι μονη,καλα αν μου συμβει ποτε τιποτα θα παθω εμφραγμα,αληθεια το λεω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λια μου ναι θελω να βαλω φωτο απο μπεμπουλα αλλα μονο απο το κινητο μου μπορω,σας εχω πει οτι η φωτογραφικη μου δε λειτουργει καλα,πρεπει να παρω αλλη.

χριστινακι κ εγω λατρευω τα μακαρονια,οπως κ να ειναι,μονο με θαλασσινα δε τα τρωω.μου αρεσει πολυ κ με σαλτσα λαχανικων,πιο καλοκαιρινη ιδεα.

πρεπει να ετοιμαστουμε σιγα σιγα για το εμβολιο.αντε να δω κ ποσο μεγαλωσε η σκατουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τί κάνετε?Εγώ κοιμήθηκα 1μιση ώρα γιατί δεν την πάλευα απο τις 5 που ήμουν ξύπνια. Αφού το πρωί απο την υπερένταση, έκανα όλα τα τζάμια :shock:

Σήμερα έφτιαξα ρολό κοτόπουλο με πατάτες στη γάστρα, έχω βρει αυτή τη συνταγή και γίνεται πολύ ζουμερό

http://www.sintagespareas.gr/sintages/r ... astra.html

Βίκυ αν μπορούσες να κάνεις αυτό που λες και να πας για δουλειά τον Σεπτέμβρη, θα ήταν πολύ καλύτερα.Εννοείται βέβαια να σε πληρώνουν.Περιμένουμε τα νέα σου απο την παιδίατρο!

Και γω έχω πολύ άγχος με του χρόνου που θα πάω στη δουλειά γιατί θα πρέπει να κατεβάζουμε κάθε πρωί την πεθερά.Ούφ!Ελπίζω να τα καταφέρνει... Και με τους νονούς έχω άγχος γιατί η κουμπάρα μου δεν είναι σε καλή οικονομική κατάσταση και βλέπω να χρειάζεται να πληρώνουμε και μεις...Και γω είχα και άλλες προτάσεις αλλά αυτή θέλω.

Δεν σας είπα...ο πεθερός μου έχει φάει κόλλημα μεγάλο με την μπέμπα και όταν την πηγαίνω συνέχεια λέει Ανδριάννα θα την βγάλουμε (το όνομα του)και η πεθερά μου ανεβάζει πίεση 20 .Μάλλον το κάνει για να την πειράξει και η κακομοίρα δεν μιλάει αλλά τη βλέπω ότι βράζει.Μακάρι όμως να την βγάζαμε έτσι!

Νάνσυ και γω δεν θέλω να πατάνε στα χαλιά αλλά ντρέπομαι να το πω.Οι πιο στενοί μας το ξέρουν γιατί κάνουν και το ίδιο στα σπίτια τους αλλά είναι κάποιοι που δεν το κάνουν και ούτε καν το σκέφτονται.Και εγώ βάζω ηλεκτρική αμέσως μόλις φύγουν ως ψυχωτική που είμαι :oops:

Κατερίνα πάλι καλά που πήρατε και αυτά τα λεφτά.Εμας ο Εοππυ δεν προβλέπεται να μας το δίνει άμεσα το επίδομα τοκετου, θα κλείσει χρόνο το μπισκοτάκι σίγουρα :evil:

Έλεναααα, που είσαι?

Ναταλία τί έγινε, πήγες παιδίατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα τώρα είδα τη ζύμη για πίτσα.Παει θα γίνω 100 κιλά, το πήρα απόφαση, όλα τα λιγουρεύομαι :oops:

Α...δεν σας είπα, απο αύριο αρχίζω χορό, 2 φορές την εβδομάδα και είμαι πολύ χαρούμενη!!Άνοιξε μια κοπέλα εδώ σχολή χορού και θα κάνω ζουμπα που είναι είδος χορού με ενόργανη μαζί.Αντε, μπας και γυμναστώ λιγάκι αλλά και για να κάνω κάτι διαφορετικό.Ευτυχώς είναι αργά ένα τμήμα και έτσι θα προλαβαίνω να πηγαίνω όταν τελειώνεο ο άντρας μου τα μαθήματα.

Λία και Χριστίνα κοροίδευετε για τα μασελάκια, ε?Δεν θα το βάλω ακόμα αλλά αν το αποφασίσω, θα σας αφιερώσω φωτο :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!

ειχα να μπω απο την προηγουμενη τεταρτη γιατι ειχα πολλες υποχρεωσεις!καταφερα και μπηκα χθες στο σκαιπ και καθησα 3 ωρες να διαβασω τα 2500 μηνυματα!τωρα θελω να διαβασω κ εδω αλλα επειδη δεν ξερω αν θα προλαβω τα παντα ας σας γραψω τα νεα μου!

χαθηκα γιατι την προηγουμενη πεμπτη γιορταζε ο ενας αδερφος μου κ ο παππους μου και αποφασισαμε να παμε όλοι μαζι στο χωριο που ζει ο παππους για να γιορταζουμε!ο αντρας μου πηρε αδεια απο τη δουλεια, εγω ειχα ιδιαιτερα αργα το απογευμα οποτε πηγαμε το πρωι κ γυρισαμε για τα ιδιαιτερα μου!ωραια ηταν!

την παρασκευη μετα απο 5 ωρες ιδιαιτερα πηρα μαμα και κορη και πηγαμε πρεβεζα γιατι εξεταζα στο κρατικο πιστοποιητικο γλωσσομαθειας κ λογω θηλασμου δεν μπορουσα να παω μονη μου και την κυριακη ειδαμε το μπαμπα μας!!!!και συνεχιζω...τη δευτερα το πρωι πηγαμε για εμβολια!ειμαστε 6400 και 64,5 ποντους!σημερα αρχισαμε και.............φρουτο!δεν της αρεσε, την ξινιζε!εγω στη διατροφη επειδη διαβασα και στο σκαιπ δεν θελω να πειραματιζομαι!εμπιστευομαι την παιδιατρο!(βασικη προυποθεση να ειναι νορμαλ η παιδιατρος, οχι να μιλαει για ζαχαρη!!!!)παω να διαβασω τωρα τα νεα και απο δω!φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικιτσα χαρα στο κουραγιο σου!3 ωρες;εμενα με μιση ωρα κ μου βγαινουν τα ματακια μου! :lol:

αχ στην αρχη που ξεκινανε τροφες εχει πολυ φαση,ανυπομονω κ εγω για τη μπεμπα μου.

αριαδνη κ σε σκεφτομουν που ημουν πριν σκαιπ κ μιλαγα με ελενα κ βουλι.αχ ωραιο το φαγακι σου,μου εδωσες ιδεα καλη!!

σας εβαλα φωτο αλλα καποιες δε φαινονται καλα.τελοσπαντως,ας παρετε μια ιδεα. :D

παω να τη ξυπνησω για το εμβολιο εχουμε 5.30 ραντεβου.ειναι κοντα μας βεβαια με τα ποδια παμε κ αυτη συνηθως αργει.θα περασω να παρω κ τον αντωνη απο τη πεθερα μου,θελω να τον δει κ αυτον γιατι μου στραβωνει το ενα ποδαρακι κ να ρωτησω αν πρεπει να παμε σε ορθοπαιδικο.εγω νομιζω πρεπει..ας μου πει φυσικα κ τη γνωμη της,αν κ καμια φορα οι γιατροι λενε συγκεκριμενα πραγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μιλησα με την παιδοψυχολογο η οποια ξερει την νονα..κατεβασε τα μουτρα οταν της ειπα οτι θα βαπτισει τα διδυμα..μαλλον δεν την παει δεν ξερω..

τρελαθηκε οταν της ειπα οτι μου ξεκαθαρισε οτι δεν θα παιρνει δωρα τα χριστουγεννα κ μου πε τι λες τωρα δεν θα παιρνει δωρο τα χριστουγεννα;ολα τα παιδια του κοσμου τα χριστουγεννα περιμενουν.μην τυχον κ το δεχτω κ να μην πεφτω θυμα κανενος κ τι πραγματα ειναι αυτα να ασκεις τετοιο βετο;οτι οταν δεν μπορεις δεν το κανεις..οτι αν τα βαπτισει θα ναι πνευματικα της παιδια κ θα πρεπει να τα βλεπει σαν παιδια της κ οχι ψωνιζω τα χριστουγεννα μονο στα παιδια μου.να μην μπω ποτε στην διαδικασια να ψωνιζω εγω και να λεω ψεματα γιατι εκεινη δεν μπορει να ναι ενταξη στις υποχρεωσεις της.οτι στο τζαμπο υπαρχουν παιχνιδια με 5 ευρω.μου πε να τησ μιλησω κ αν δεν δεχεται να μην τα βαπτισει.επισης μου πε να μην βαπτισει κ τα δυο αν δεν μπορει ή κανενα.κ οτι ο νονος-νονα ειναι παρα πολυ σημαντικο για τα παιδια κ εγω καλα κανω κ τα σκεφτομαι κ να μην δεχομαι με τιποτα τετοια βετα.

ηταν απολυτη!να μην το δεχτω με τιποτα!κ της ειπα να της πω να παιρνει τα χριστουγεννα κ οχι στην ονομαστικη κ μου πε δεν καταλαβες οι υποχρεωσεις τησ νονας ειναι αυτες κ μην εισαι διαλεκτικη με τιποτα.δεν μπορει καλως καποιος αλλος θα βρεθει.

κ τελικα αποφασισα αυριο αν ερθει να της μιλησω..καλυτερα να βαπτισω τα παιδια σε 5 χρονια παρα να τους πασαρω μια νονα που πριν καν τα βαπτισει να κοβει πραγματα.γιατι αν απο τωρα κοβει τα δωρα τω χριστουγεννων σε 2-5 χρονια θα κοπουν ολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den sas exw diavasei den prolavenw... na sas pw ligo ta nea...

pigame sti giatro mas edwse antiviwsi k eispneomeno k oro stin muti exei ipia broxiolitida... to psixoulaki mou den thelw katholou na tou dinw farmaka einai toso mikroulaki... :(:( aaa episis mas eipe na kanoume kaliergeia ourwn giati sto pampers eixe mia kokkinila k twra pou pigame anusixo min einia tpt... den pirame katholou sxedon varos mono 150gr k leei isws na exei kati k na min trwei k na min vazei ax anusixo....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βικακι κ εγω που υποτιθεται την βρηκα απο παντου μπαζει νερα..

δυσκολες εποχες δεν λεω αλλα ρε γαμωτο αν βαπτιζα εγω δε θα στερουσα απο το παιδι τα βασικα υπαρχουν τοσες φθηνες λυσεις..

κατσε κοριτσακι γιατι μας βλεπω να βαζουμε κ οι δυο αγγελια στην εφημεριδα :lol::lol::lol: γιατι αυριο αν της πω αυτο περι χριστουγεννων ξεροντας ποσο απολυτη ειναι θα μου πεταξει στα μουτρα ενα τοτε δε στα βαπτιζω..αυτη ειναι η μαλακια που εχουμε κ οι δυο μας αφηνουμε τους αλλους να νομιζουν οτι τους εχουμε αναγκη κ μας πατανε κ γινομαστε θυματα.αλλα τωρα ειναι κατι που αφορα τα παιδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι περαστικουλια του μικρου..

Αυτο με την πανα ειχα διαβασει οι μπορει να ειναι και χημικη αντιδραση της πανας με τα ουρα.Και να αλλαζει χρωμα.

Αλλα φυσικα το καλυτερο ειναι να κανετε την καλλιεργεια.Πως γινεται αυτο σε μωρακι?Δεν ξερω.

Μη στεναχωριεσαι μικρουλα. ;)

Νανσυ απο τη μια καλα τα λεει η παιδοψυ,αλλα πολυ απολυτη κι αυτη βρε παιδι μου.Δεν ειναι ολα ασπρο ή μαυρο.

Απ'οτι εχω δει γενικα,πολλοι νονοι δεν θεωρουν το δωρο χριστουγεννων απαραιτητο,εχουν συνδεσει το βαπτιστηρι με τη λαμπαδα.

Κι εγω να σου πω την αληθεια δεν θα απαιτουσα απο τη νονα συνεχεια δωρα.Ετσι κι αλλιως κατω απο το δεντρο θα εχει τοσα απο εμας.

Ειναι και τι σχεση εχει με τη νονα του το παιδι.Αν ειστε καλοι φιλοι και βλεπεστε συχνα ,και μπαινοβγαινει σπιτι,θα καταλαβαινει το παιδι πως ''λειπουν δωρα''.

Εγω πχ την εβλεπα τη νονα σπανιως,και σταματησε να μου στελνει δωρα οταν ημουν στο δημοτικο.Και δεν με πειραξε ποτε να σου πω την αληθεια.

Ξυπνησε ο μικρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλάκι περαστικά στον μπεμπάκο, δεν την γλυτώσατε την αντιβίωση :( Δεν πειράζει, όπως και να χει, θα γίνει καλά και θα τρώει καλύτερα όταν αναρρώσει.

Και γω Νανσυ πιστεύω ότι η παιδοψυχολόγος ήταν λίγο απόλυτη. Είναι αυτό που λέει η Λία. Αλλά αν εσύ δεν νιώθεις απο τώρα άνετα με αυτά που σου λέει, σημαίνει ότι θα έχεις και αργότερα περισσότερα παράπονα.Οπότε αν αρχίζει έτσι, καλύτερα νατης κάνεις μία συζήτηση για να μην υπάρξουν χειρότερες παρεξηγήσεις μετά.

Κικίτσα...ήσουν Πρέβεζα??Έπρεπε να το πεις νωρίτερα, η Πρέβεζα είναι πολύ κοντά μας, θα ήταν ευκαιρία να γνωριστούμε και να πιούμε καφεδάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φτου τώρα πήγα να σας γράψω και μου χτύπησαν να πάω για φαγητό. Θα τα γράψω στα γρήγορα.

Χριστινάκι μου έχεις ψιλοχαθεί εσύ δεν μπαίνεις τόσο συχνά όσο παλιά. Σε ζορίζουν τα αγοράκια σου?

Πωπω τραγικό αυτό με τον γιατρό πρέπει να ταραχτήκατε πολύ. Στην Αθήνα που είναι πιο κοντά δεν έχετε κανέναν καλό γιατρό?

Όλα καλά να πάνε εύχομαι. Τι αγωνία θα περάσετε κι εσείς!

Ναταλία καλά σου λέει η Κατερίνα ακόμα δεν γύρισες και θες να ξαναφύγεις?

Νάνσυ συμβαίνουν αυτά με τους νονούς ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι ο νονός που επέλεξες για το παιδί σου είναι ο κατάλληλος αυτό αποδεικνύεται με τα χρόνια. Κι εγώ θα ήθελα πολύ να τα βαφτίσω τα ζουζούνια αλλά η απόσταση θα μας δυσκολέψει πολύ και ιδιαίτερα εσένα που έχεις και 3.

Όσο για τα χαλιά είναι δύσκολο να τα διατηρήσεις απολύτως καθαρά αλλά άλλο να πατάνε 10 παπούτσια κι άλλο 5 αν με εννοάς :D:D .

Αντωνία καθηστερημένα μεν αλλά χαρούμενα μηνογενέθλια. :D

Κατερινιό θα σας βάλουμε μαζί θα κάνετε και ζευγάρια 2 άντρες και 2 γυναίκες.

Ξεκίνησα το μεσημέρι πριν 3 ώρες και συνεχίζω τώρα όπου έχω να διαβάσω άλλες 2 σελίδες...δεν είναι κατάσταση αυτήηηη :twisted::twisted::lol::lol:

Νάνσυ αυτές τις 2 συνταγές που θα φτιάξει μην τις κάνεις βάλε άλλες.

Βικάκι σορυ ούτε ένα γεια δεν πρόλαβα να πω στο skype η κακομοίρα. Τι έγινε τελικά κοιμήθηκε η μικρή? Χαλάρωσες καθόλου? Μακαρόνια με κιμά ε? Μου αρέσουν πολύ αλλά η πεθερά μου τον κάνει πολύ στεγνό τον κιμά και δεν τρελαίνομαι θα πω στην μάνα μου να φτιάξει καμιά μέρα. Εγώ προς το παρόν βαριέμαι :lol::lol: .

Σήμερα φάγαμε κοτόπουλο ψητό αλα Σκλαβενίτη με πατάτες τηγανιτές αλα πεθερά και σαλάτα μαρούλι.

Βικάκι μακάρι να σε πληρώσουν και να πας Σεπτέμβριο πολύ καλή περίπτωση θα είναι.

Αχ σταμάτα με τις φοβίες σου κι εγώ φοβάμαι αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. Έχουμε κι εμείς εμβόλιο αύριο θα επαναλάβουμε το πενταβακ κάπως έτσι λέγεται.

Αρι χορό ε? Ζηλεύωωωωω. Απορώ πως θα προλαβαίνεις :roll:

Δεν τελείωσα την 66 σελιδα. Πάω να πάρω τον μικρό και συνεχίζω αργότερα ελπίζα να μην βρω άλλες 3 σελίδες να με περιμένουν.Ουφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kangouraki nai to kalutero einai na pame ekei kai auto tha kanoume ;) menei kai i adelfi mou sxetika konta kai tha kratisei ton toni ekei ;) exei akoma tin kounia tou anipsiou mou... kala mporo na paro kai to parkokrebato mazi...

nai maraki giatros mas itan!!! autos tha ekane tin epembasi!!! :shock::shock::shock::shock:

liaki na ta xairesai ta anipsakia sou :) pos einai i sxexi metaksi tous?? paizoun mazi, kanoun pragmata mazi? pitsa me spanaki :?:? den exo ftiaksei pote, oute pou mou perase pote apo to mualo na balo spanaki sti pitsa :?:? ama ti kaneis pes mou, an einai kali tha ftiakso kai ego. ;)

bikaki perimenoume nea sas ;) elpizo na min klapsei...

aria fainetai oraia i suntagi, tha ti kano kai ego ;) na kaneis ti pitsa einai teleia, eukoli kai exei kai giaourti mesa... perimeno foto :lol::lol::lol::lol: xoro??? teleia polu kali idea ;)

kikitsa ekatses kai diabases tosa minimata??? :o:shock::o:shock: mia xara einai ta kila kai to ipsos sas ;)

nansy simfono me tin paidopsuxologo. ta xristougenna einai pou theloun dora ta paidia. den ksero kalutera na tis miliseis kai an den thelei mporei kai i nufi sou na ta baftisei an thelei bebaia i kamia ksaderfi. emas mas eixe proteinei mia ksaderfi mas na ta baptisei alla epeidi menei athina den thelame...

natalaki mou perastikoulia kai euxomai na min einai tipota ;) etroge kala oso leipate????

stauroula mou nai den prolabaino, exei polu gkrinia o manolis mou kai prepei na eimai sunexeia mazi tou. eutuxos o tonis mou einai polu isixo paidaki... nai frikarame kai oi duo, asta na pane!!! stin athina den ksero den rotisa an kai protimo thessaloniki giati menei i adelfi mou kozani kai tha mporesei na mou kratisei ton toni, an pame athina o antras mou tha thelei na ton afiso edo sti pethera kai den thelo katholou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nansisymfwnw kai epauksanw...ti einai toyto???ti soi nona tha einai touth kale???Einai ayth pou menei dipla sas kai kanete parea???

Ariadnoula mou exw kanei ki egw ap ayto....Teleia na pas na deis poso polu tha sou aresei...Egw ekana polla xronia xoro,olous....Ti mou thumises,yparxei ena magazi sto xolargo pou einai salsa kai samba,club,exeis dei dirty dancing???kapws etsi einai...Phgainame synexeia,pou na xorepsei o antras mou ....Eiaxa gia partener enan g....pwpwpw...

Pantws to Andrianna einai polu wraio onoma.....Den to ksanaskeftesai?????

Xristinaki mou ti itan touto?????ase mono pou to skeftomai kati pathainw....Na pas se allo nosokomeio...Emeis tha kanoume thn epemvash idiwtika....poso????????5.000 eyrw.....exoume kai idiwtikh asfalish alla epeidh einai ek geneths den to kalyptei....(3000 giatros,2000 nosokomeio)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι τι λες ρε συ. Πωπω πολλά λεφτά. Καλά αυτοί οι γιατροί ζουν στον κόσμο τους. Εκμεταλλεύονται την ανάγκη του κόσμου. Τεσπα όλα καλά να πάνε και τα καίμε τα λεφτά. ;);)

Ελένη ήθελα να μου ξαναπεις το ίδρυμα που είχες πάει για μπομπονιέρες και προσκλητήρια να μου δώσεις και το τηλ να κλείσω ραντεβού.

Ο Στρατούλης μου έχει μία μανία να πατάει τα κουμπιά του λαπτοπ. Ακόμα κι όταν δεν είναι μπροστά στο λαπτοπ :lol::lol: Τι έχω να τραβήξω όταν μεγαλώσει.

Η κουνιάδα μου θα μου φέρει κουταλάκι από το φαρμακείο που δουλεύει. Για να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα 2 ώρες τη βδομάδα θα κάνω, 8-9 2 μέρες.Οπότε προλαβαίνω, άλλωστε εδώ όλα είναι πολυυυ κοντά ;)

Έλενη και γω πιστεύω ότι θα μου αρέσει γιατί και γω έκανα χορούς παλια και πόσο μάλλον τώρα που θα κάνω και κάτι διαφορετικό και θα ξεφεύγω. Όσο για τα χρήματα της επέμβασης, είναι πολλά αλλά χαλάλι, απλά λες ότι αν κάποιος δεν τα έχει και αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα, που έιναι το κράτος????

Χριστινούλα εγώ είχα φτιάξει την πέρκα με παρμεζάνα της Σταυρούλας και μια μανιταρόσουπα βελουτέ στην επέτειο.Όσο για δώρο...και γώ το ίδιο έκανα και θα το θυμάται με νοσταλγία μιας και τώρα πάλι μου κόπηκε η όρεξη :oops::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα καλύτερα να του μαγειρέψεις το αγαπημένο του φαγητό. Μην κάνεις πειράματα.

Εγώ ψώνισα πάλι από Next αυτά http://www.nextdirect.com/gr/en/shoppin ... -boys/20/6

http://www.nextdirect.com/gr/en/shoppin ... n-boys/9/5

http://www.nextdirect.com/gr/en/shoppin ... n-boys/9/3

http://www.nextdirect.com/gr/en/shoppin ... -boys/31/6

http://www.nextdirect.com/gr/en/shoppin ... -boys/49/6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia, edw eimai!

kala nomiza oti eixa mono 2-3 selides kai ksafnika twra pou mpainw sto mamy blepw 8 selides :o:shock:

Omologw oti den tis diabasa oles giati den prolabainw kai ase pou oti diabazw to ksexnaw....

genika den prolabainw na mpw kai edw kai sto face kai sto skype kai sunithws an exw wra m'aresei na tsatarw live kai giauto mpainw skype kai opoia petuxw!!

Stauroula pethana sta gelia me to karotsi!!! :lol::lol::lol: kala opoia eixe to karotsia tha ta paikse entelws pou eleipe to karotsi tis xaxaxai

Gia ta koutalakia kai egw exw kati plastika koutalakia...

Gia taksidi edw einai kalitera na erthete kalokairi!!

Ax Nancy ti kala na pate Romi!!! Kai gw thelw na paw Italia!! Alla pou na pame emeis...xwris boitheia mexri to kalokairi den mporw na to kounisw roupi apo edw, ektos an pame kamia ekdromoula entws kritis!

Epatha sok me to spiti tis diplanis sou :shock: pwpw den mporw oute na to fantastw...tous piasane?

Elenaki euxomai ola na pane kala...pou tha pane kala sigoura...na skeftesai thetika kai h skepsi mas tha einai mazi sou!

Kai meta pou prosperasa 5 selides giati den prolabainw...Stauroula me geia ta pragmata!!

AA! Ksexasa na sas pw pswnisa kai gw simera...alla gia mena oxi gia ti mpempa :lol: Pira ena mpoufan san paltoudaki alla konto kai mia tsanta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με γειασου ελεναρα!καλοφορετα!σιγα που θα τους πιανανε..σημερα ακουσα που ελεγαν οτι τους βλεπουν συχνα να κοβουν βολτες στην γειτονια.

νενε μου αν εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο χαλαλι τα λεφτα απο την στιγμη που αφορα το παιδακι σου!!!πολλα μεν αλλα τι να κανεις...δεν μπορουσαν με καποιο τροπο να φανει οτι δεν ειναι εκγενετης;θυμαμαι οταν εκανα εγχειρηση στο ποδι ενω ηταν κληρονομικο συμφωνησαμε με τον γιατρο κ στον ελεκτη ειπαμε οτι βγηκε πριν απο δυο χρονια..φυσικα στον ασφαλιστη δεν ειχα πει τιποτα γιατι μπορει να το παιζουν φιλοι αλλα τετοια πραγματα δε τα καλυπτουν..να υποθεσω οτι ρωτησες τον ασφαλιστη κ οχι τον γιατρο;

κοριτσια θα το πω γιατι με τρωει κ επειδη φοβαμαι οτι στην πορεια θα κοπουν κ τα υπολοιπα εαν με βλεπει τοσο χαλαρη κ δεκτηκη σε ολα.καλυτερα να μου πει δεν βαπτιζω παρα να τα κοψει ολα.βεβαια ακομα δεν εχω σκεφτει πως αλλα εκεινη πως μου τα λεει ολα ετσι χυμα;;;αυριο θα την παρω τηλ κ θα προσπαθησω να φερω την κουβεντα εκει..εκεινη μπορει να ναι μαθημενη αλλιως αλλα κ εγω εχω μεγαλωσει αλλιως κ θελω κ τα παιδια μου να ναι ετσι.ο αντρας μου λεει οτι θα παρεξηγηθει κ να μην πω τιποτα αλλα του ειπα οτι ειναι κατι που αφορα τα παιδια μου κ οχι εμενα.κ να σας πω την αληθεια με προβληματισε που η ιωαννα κατεβασε τα μουτρα οταν της ειπα οτι θα γινει νονα..ξερω οτι διαφωνει με τον τροπο που χειριζεται τα παιδια της αλλα δεν ξερω αν τα κατεβασε για αυτο ή επειδη φοβαται τον απολυτο κ μερκελ χαρακτηρα της κ πως θα μεινουν τα παιδια χωρις καθολου νονα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι ωραίες οι φωτο νομίζω και η μπέμπα θα σου μοιάζει. Η Αγγελική τον εχει κόψει τον μεσημεριανό ύπνο ακομα και τα σαββατοκύριακο, απο το παιδικό γυρνάει 4παρα οπότε πέφτουμε νωρίς για ύπνο το βραδυ μέχρι τις 9 εχει κοιμηθεί.

Νομίζω καλυτερα να πάρεις τις ώρες και να γυρίσεις Σεπτέμβρη γιατι έχεις και την απόσταση οπότε με τις λιγότερες ώρες δεν θα κερδίσεις και πολλα.

Αριαδνη είσαι η δεύτερη που μου λέει ότι θα παει για ζουμπα τις τελευταίες μερες, άντε θα εκτονωνεσαι κάπου.

Κικιτσα χαθηκες και εσυ, μια χαρα η μικρούλα σου, καλή αρχή με τα φρούτα!

Ναταλιτσα περαστικα στον μικρούλη σε λίγες μερες θα ειναι τελείως καλα!

Μπράβο Χριστίνα πηγες για καφέ έκλεισε και η κουμπαρια με το καλο λοιπόν!

Ελενακι να πανε όλα καλα κοριτσάκι μου πολλα τα λεφτά αλλα όταν ειναι για τα παιδάκια μας χαλάλι.

Σταυρουλα και Έλενα με γεια τα πραγματάκια.

Εγω αύριο θα πάω κομμωτήριο, να ανανεωθω λιγάκι.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...