Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

Νάνσυ ωχ κάποιος μας έκοψε την επικοινωνία. :lol::lol: Τρομοκρατία! :D

Λοιπόν Νάνσυ έχεις δίκιο μεν και όντως δεν πρέπει να τους παίρνεις εσύ δώρα εκ μέρους της νονάς τους δεν είναι σωστό γιατί είναι σαν να τα κοροιδεύεις. Πρέπει να αφήσεις αυτή τη σχέση να αναπτυχθεί μεταξύ τους είτε είναι αρνητική είτε θετική χωρίς να ανακατευτείς. Τα λάθη της νονάς θα είναι λάθη της νόνας και όχι της μαμάς και του μπαμπά. Δεν μπορείς να τα προστατέψεις από τα πάντα και να ανακατεύεσαι παντού. Θα δουν και τα στραβά του κόσμου και πρέπει να τα δουν. Απλά εσύ θα είσαι εκεί να τα παρηγορείς και να τα ησυχάζεις. Αν σου κάνουν ερωτήσεις για την νονά τους θα τα βάζεις να ρωτάνε απευθείας την νονά και δεν θα προσπαθείς να βγάλεις εσύ το φίδι από την τρύπα. ;)

Θεσ/κη που? Εγώ ήθελα να είναι και λίγο εξοχικά να μην φύγουμε από την πόλη για να πάμε στην πόλη. ;)

Ναι αυτά τα κουταλάκια κοιτούσα συγκεκριμένα επειδή θα παραγγείλω από κει και το babycook http://www.anatello.gr/cart/Beaba-1.html

Νάνσυ μήπως θα παίρνει μόνο την λαμπάδα για δώρο το Πάσχα? Είσαι σίγουρη ότι δεν εννοούσε δώρο το Πάσχα την λαμπάδα και όχι την λαμπάδα + δώρο? :lol:

Κι εμένα κάπως έτσι ήταν. Μου έπαιρνε η νονά του αδερφού μου δώρα. Ο νονός μου άφαντος. Μην ασχολείσαι και πολύ με αυτό το θέμα γιατί δεν τραυματίζονται τα παιδιά και τόσο πολύ από τον νονό-νονά ;)

Ουαουυυυυ θα ψωνίσεις και louis? :lol::lol: Εμείς είπαμε να πάμε Παρίσι όταν θα αρχίσει να τρώει κανονικά ο μικρός και να πίνει γάλα χωρίς εμένα. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νάνσυ...πολύ τυχερή!!!Πότε θα πάτε?

Μακάρι να μπορούσαμε και μεις!!

Σταυρούλα και το Παρίσι τέλειο!Αλλά επειδή έχω πάει, αν μπορούσα να ξαναπάω, θα πήγαινα με την μπέμπα όταν καταλάβαινε λιγάκι για να την πάω eurodisney.AΑλλά όταν θα καταλαβαίνει, δεν βλέπω να έχουμε λεφτά έτσι όπως πάει η κατάσταση :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερουδια

Καλε τι σας επιασε πρωι πρωι :?::?::?::?:

Α ωραια συζητηση πιασατε πρωι πρωι...για ταξιδια κ εκδρομουλες τελεια :D:D:D:D

>Νανσυ ποτε θα πατε :?::?: καλα θα κανεις εσυ ειδικα το χρειαζεσαι...ναλλαξεις παραστασεις..ποσες μερες θα πατε... :?::?::?:

Βουλιτσα ελατε θεσσαλονικη να σας γνωρισουμε κιολας ;););) βεβαια ειμαστε λιγο μακρια..αλλα εχουμε πολυ καλη παιδιατρο...για οτι χρειαστειτε..πως λετε να ρθειτε...που αλλου σκεφτεστε :?::?: να σε βοηθησουμε να καταληξεις...ευτυχως οι εξετασειςσας βγηκαν καλες να ηρεμησει για λιγο ο αντρουλης σου...μια φορα την εβδομαδα καλα ειναι να βγαινετε..θα κανει καλο κ στους δυο... :x:x

Αρι για το μασελακι :lol::lol::lol::lol::lol::lol: κ εσενα ο αντρας σου πλακα εχει...ξεχασε να ταισει την μικρη η κοιμηθηκε :?::?::?::?:

Σταυρουλα εμενα μου ειπε να παρω κουταλι η μαλακο(σιλικονη) η πλαστικο κ οταν θα ειμαι σπιτι γυαλινο μπολακι κ μονο οταν θα ειμαι εξω να χρησιμοποιω πλαστικο..

Νανσυ μου κ γω τωρα που διαβαζα το θεμα σου με την νονα αυτο σκεφτηκα μηπως δεν θελει να τα βαφτισει κ ζοριζετε οικονομικα να τα ναλαμβανει κ σου το λεει πλαγια..κατσε κ μιλησε της ειναι το καλυτερο που εχεις να κανεις κ να μην βασανιζεις το μυαλουδακι σου πως θα τα καταφερεις εσυ να βγαλεις το φιδι απο την τρυπα...κ εμενα ο νονος της Δεσποινας ειναι πολυ τυπικος με τα δωρακια τα χαρτζιλικια κ γενικα την προσεχει πολυ την μικρη κ ασ μην εχει οικονομικη ανεση την αγαπαει πολυ πολυ ...τωρα να δω κ απο την νεα μας νονα με τον μικρο...

κοριτσακια ολες σκεφτομαστε το παρεακι μας το οποιο εχει γινει εξαρτηση κ ας μην προλαβαινουμε να σχολιασουμε τα παντα δεν χρειαζετε να παρεξηγιομαστε....κ οποτε μπορει η καθεμια να μπαινει κ να μας λεει τα νεα της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsakia mou......

Taxidakia akouw......ax ti wraia..Nansoula mou,na toys to peis syntoma,tha pathoun egkefaliko....Polu kala tha kanete....

Ki emena mou exei uposxethei o antras mou ta Xristoygenna na pame kapou...(meta to g...... pou tha perasoume)...

Nonoi kai nones????perierges katastaseis, an den einai swstoi,es....Ola ta paidakia ypologizoun polu sto nono toys....O antras mou exei na ton dei apo tote pou vaptistike..... :lol::lol::lol:

Lia mou,teleies oi fwto,eiste polu wraio zeygari....Se sena moiazei o Stratoulhs......

Stavroula mou fainetai vlakeies tou leei i psyxologos,ton exei dei fovitsiarh kai ton ekmetalleyetai.....

Tha sas diavasw oles......

Filaki...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μας έλειψες. Όλα καλά να πάνε αν και το πιστεύω ότι όλα καλά θα πάνε. Πρόσφατα έκανες κάτι καλό και θα σου γυρίσει πίσω. Να είσαι σίγουρη γι'αυτό. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsares mou, pos eiste??? ta mora exoun polu gkrinia autes tis meres pali! o manolis pio polu gkriniazei!!! gia ti kili tou telika mallon tha pame thessaloniki, einai ekei i theia tou gamprou mou pou einai kathigitria sti paidiatriki kai kolliti tou dieuthinti tou nosokomeiou ;) kai tha mas kanonisei ton kalutero paidoxeirourgo ;) edo ton giatro pou eixame ton psaxnoun oi suggeneis tou morou na ton skotosoun!!!

tha diavaso osa katafero...

nene mou ti egine??? kali epituxia se oti kaneis :) perimenoume na mas peis...

maraki na xairesai ton antrouli sou, eida tis fotos sto fb kala perasate, mprabo! kale montelo tha ginei i annoula mas, tha ginei polu psili ;) kai einai kai kouklara opote sta kalistia sigoura tha tin steiloume :D

liaki mou teleios o stratoulis me ta duo tou dontakia ftou ftou! o adelfos sou exei diduma nomizo eixes pei? poso einai??

aria mou kala perasate me tin manoula, sou ekane kai douleies ;) pali odontiatro piges! poses fores sou eipe na pas akoma?? ante na teleioseis me auto to thema ;) xaxxaxaxaxaxaxaxaxaxax sorry gia ta gelia :lol::lol::lol: plastiko maselaki :mrgreen::mrgreen: prosexe omos otan tha kanete sexaki na to bgaleis min kollisei pouthena kai trexei o antras sou :lol::lol::oops::oops:

stauroula mou megeia ta psonia! ta mothercare einia korifi sta rouxa kai oxi mono! ego ola ta pairno apo kei. kai formaki upnosako exo balei sti lista kai eipe mia theia oti tha paei na ta parei! ante na doume.

natalaki mou perastika sou, ante na gineis grigora kala! ;)

bikaki kai maraki kai ego na po tin alitheia to exo niosei kai ego!

bikaki pitsoula? ego brika kainouria syntagi gia zumi kai se mia ebdomada exo ftiaksei 3 fores pitsa :lol::lol:

antonia mou xaroumena minogenethlia :D

stauroula xaxaxaxaxa :lol::lol: adiasate to korotsi??? :lol::lol: kai ta pragmata ta afisate kato??? tuxeri eisai pou tha pate ekdromoula ;) to kalokairi sas perimenoume :D edo tha kanete diakopes ;) piatakia kai koutalakia exei sta mothercare oikonomika. kalutera pisteuo einai na exei ta dika tou ;)

nansoula pes tis to me tropo, asxima paei na min thelei na pairnei dora ta xristougenna :? an isoun konta euxaristos tha ta baftisa ta didumakia sou ;) i geitonissa mou exei ena agoraki 4 xronon, mexri ta 3 tou me elege emena nona :lol::lol: xoris na tou exoume pei kati! mallon epeidi tou eferna dora stis giortes kai sta gennethlia tou. kai gia kafe na pigaina mia sokolata tou kratousa oposdipote ;) otan tha kanei to 2o eipame oti tha to baftiso ego ;) sti romi tha pas tuxeroula, ax poso zileuo thelo kai ego! :D pote tha pate???

ksipnisan ta upoloipa meta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη η σκεψη μας ειναι μαζι σου..ολα καλα θα πανε...εδω ειμαστε για οτι χρειαστεις...καλη επιτυχια..περιμενουμε νεα σου.φιλια στη μπουμπουκα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πα στην μανα μου γιατι μου λεγε θα παω αυριο για ψωνια κτλ κ της λεω αχ για σενα ειναι η ζωη για αυτο κ εγω σου ετοιμαζω 4 μερες κλεισουρας :lol::lol: μια χαρα το πηρε να πας κοριτσακι μου γιατι κ συ ολη μερα μεσα εισαι.απλα να ρθει κ η πεθερα μου γιατι μονη της δε θα τα καταφερει.

αριαδνη μου μεσα γεναρη κλεισαμε εισητηρια κ ο θεος βοηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansy ti kala zileuw thelw k egw italia apo persi thelw na paw alla akoma.... oso gia tous nonous k emena mou edwsan tin entupwsi oti den polu theloun mipws allaksan gnwmi k to lene apekw apeksw?

ari k o antras mou epeidi den eixe vgei apo tin xwra pote mono twra pou pigame to taksidi leei i epomeni fora tha einia otan megalwsei o mikros na pame eurodisney apo paidi to oneireuetai... alla stis amerikis nomizw thelei

este k egw thelw na paw na tou parw koutalakia k piatakia... antonia giati gualino ti rolo paizei? den to iksera

nene mou sou stelnoume thetiki energeia k na pane ola kala se skeftomaste...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!!!!!!βλεπω πηρατε φορα!!!! :lol:

νανσυ στο θεμα νονας να σου φερω ενα παραδειγμα..η κολλητη μου εχει 2 παιδια.ενα αγορι 10 χρονων κ 1 κοριτσι 7,5 χρονων..το κοριτσι εχει παντα τα δωρα του σε ολες της γιορτες,ενω το αγορι (τον λυπηθηκα οταν μου το ειπε)οτι η δικια μου νονα ποτε δεν μου εφερνε τιποτα κ οτι ειναι κακια νονα κ δεν με θελει..μιλουσαμε για το ποιος θα γινει νονος στην μπεμπα κ ετσι ειπα εγω οτι θελω να εχει μια νονα που να νοιαζεται για το παιδι..παντα στις γιορτες αυτην θα περιμενει!!οπως περιμεναμε εμεις κ χαιρομασταν.. ;) περιεργο μου φαινεται μονο τα χριστουγεννα να μην παιρνει..

ρωμη ε????ειναι φανταστικα..θα σας αρεσει πολυ!!ολα δεξια να σας ερθουν κ να πατε!! :x

σταυρουλα καλε τι επιτυχια στο σουπερ? :lol::lol: χαιρομαι που ολα πηγαν καλα με τον αντρα σου!παντα ετσι να ειναι!!

αριαδνη κ εμεις αυτο λεμε..να μεγαλωσει η μπεμπα να καταλαβαινει κ να παμε παριση..αν κ εχουμε σπιτι εκει κακα τα ψεματα θελει πολλα λεφτα..κ μονο στην ντισνευ να παμε θελει το λιγοτερο 300ε ετσι..μια μερα δεν φτανει για να τα δεις ολα..αν κ ο αντρας μου θελει να παμε στον αστεριξ-οβελιξ που εχει ..παρομοιο με την ντισνευ ειναι απλα εχει πιο ωραια παιχνιδια στον αστεριξ.

αντε ελατε θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!θα μαζευτουμε ολες!!! :)

εγω πηρα κουταλακι σιλικονη..ειναι λιγο καπως οταν πας να μαζεψεις αυτα που βγαζει απο το στομα αλλα μετα το συνηθηζεις!!

ελενη πως εισαι?θα περιμενουμε νεα σου!!μακια!!!

ναταλια ο μικρος αντρουλης σου πως ειναι?θα πατε στην γιατρο?θα περιμενουμε νεα σου..

χριστινουλαααααα...χτες ειδα στην τατιανα που πεθανε ενα μωρακι 11 μηνων στο χειρουργειο απο λαθος γιατρου στην κρητη..αυτον εννοεις?καλα θα κανετε να'ρθειτε εδω αφου εχετε κ σοι...σε πιο νοσοκομειο?παντως κ το ιπποκρατειο εχει καλους παιδιατρους.ο διευθυντης της παιδιατρικης μας ειχε κανει τον αντωνη εγχειρηση στους ορχεις που ειχε...εντωμεταξυ το ιδιο πραγμα ειχαμε με αυτην την κρητηκια που πεθανε το μωρακι της..δοξα το θεο ολα πηγαν καλα..δεν εχω παραπονο,τον προσεχαν πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια τσουπριτσες. Αχ σαν να ειναι δευτερα μου φαινεται σημερα επειδη χθες ο στρατηγος ηταν σπιτι μιας και την κυριακη ειχε υπηρεσια και ετσι θα τελειωσει πιο γρηγορα η εβδομαδα!!!!!

Σημερα τριτη και 13 βλεπω :o:o:o:o:o:o . Δεν ειμαι προληπτικη αλλα οταν βλεπω σκαλα δεν περναω απο κατω :lol::lol::lol::lol::lol::lol: . Σημερα εχω για τον πριγκιπα γιαχνι πατατουλες με κοτοπουλο και για εμας παστιτσιο απο εχθες, οποτε μαγειρεμα τελος για σημερα, ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυφ.

Ο αντρας μου με πηρε τηλ και μου ειπε οτι αυτες τις μερες θα παρουμε τα λεφτα της γεννας. Το τρομερο ποσο των 762 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!! Που θα τα βαλουμε δεν ξερω τοσα λεφτα, οι κλεφτες.......... Χαλασαμε 5.800 και περνουμε το 1/8 πισω. Χαλαλι για τα βλασταρακια μου αλλα οταν μας κανουν κρατησεις σχεδον 700 ευρω το μηνα απαιτω να εχουμε καλυτερες υπηρεσιες και απολαβες στο θεμα της υγειας. Τι να πεις......ας ειναι...απο το τιποτα!

*********************************************************************************************************************************

Επειδη διαβαζοντας ειδα οτι σκεφτεστε τι κουταλι και πιατακι να παρετε εσεις που ξεκινατε στερεες, εγω πηρα απο το φαρμακειο κουταλακι σιλικονης και πιατακι. Καλα ειναι να παρετε σιλικονης που ειναι μαλακο και παιρνει μικρη ποσοτητα και ετσι βοηθατε το παιδακι να ξεκινησει ηρεμα το μασημα :):) . Νομιζω ηταν της ΝΥΚ.

*********************************************************************************************************************************

Ελπιζω το θεματακι με το ποιες λειπουνε περισσοτερο απο το ποστακι μας και ποιες οχι να θεωρειται ληξαν κοριτσακια μου :D:D:D:D . Ολες ειμαστε αγαπημενες και καλα ειναι να μη ξαναδωσουμε σημασια και εκταση σε κατι τετοιο γιατι και εγω σταναχωριεμαι να μην γινονται παρεξηγησεις αν καμια φορα δεν σχολιαζω κατι που ειπε καποια ή δεν μνημονευω την απουσια καποιας αλλης. Απλα ειναι οτι δεν προλαβαινουμε να σχολιασουμε τα παντα ή να τσεκαρουμε ποια εχει καιρο να μπει και να γραψει :):):)

ΦΙΛΕΣ ετσι?????????? :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Αρια τριζεις δοντια? Πωπω ειναι πολυ ανατριχιαστικο, το κανει καμια φορα ο πριγκιπας για να με κανει να γελασω και ειναι ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

Να σε δω με μασελακι να κοιμασαι χαχαχαχαχαχχχααα, θα ειναι πολυ αστειο :lol::lol::lol::lol:

Οταν κανει ο συζυγος σου με του Σταυρου τον αντρα την κουβεντα περι αρρωστοφοβια καλεστε με σαν επιτιμο μελος και θα πουμε και το Βικακι να ερθει, θα ειμαστε τρομερο κουαρτετο :lol::lol::lol::lol::lol::lol: .

Μαρακι μου δεν ξερω αν ειναι η ιδεα σου οσον αφορα τα συγκεκριμενο ατομο, αλλα και αν ειναι μην δινεις σημασια, προσπερασε το. Τις φιλιες δεν τις απαιτεις, τις κερδιζεις :P:P:P:P:P . Και εμεις σε αγαπαμε πολυ, το ξερεις αλλωστε αυτο ;);););););)

Συμπεθερα την φανταζεσαι την Αρια με μασελακι σαν τον ροκυ και το θηλαστρο παραμασχαλα??????

Σταυρουκι ετσι ειναι οπως τα λες, στα λογια μου ερχεσαι. Ο συζυξ ολα καλα?

Α διαβαζω παρακατω τα νεα σας. Ολα καλα με τις εξετασεις, μπραβο!

Γενικα οι ψυχολογοι εχουν μια μανιερα σε ολους τους "ασθενεις" τους... και την εχουν καραμελιτσα. Ολα τα αποδιδουν ή στα παιδικα χρονια ή στην οικογενεια που ζουνε τωρα. Πιστευω οτι επειδη απ' οτι καταλαβα ειναι πολυ ευαισθητος και του το καλλιεργησε η μαμα αυτο :evil::evil::evil::evil::evil: τωρα με τον ερχομο του παιδιου του βγαινουν πολλες ανασφαλειες, ισως νοιωθει οτι δεν μπορει να ανταπεξελθει και να ειναι βραχος για το παιδι του και την γυναικα του. Σιγα σιγα θα στρωσει, θα δεις..... ;);););) . Σου μιλαει μια παθουσα :D:D

Το σκηνικο στο σουπερ ειχε και λαφυρο!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Κατερινακι φιλακια :D . Να σε ρωτησω.... Εσυ εκει που μενεις δεν εχεις κανενα δικο σου για βοηθεια? Ολα και εσυ μονη τα κανεις? ΤΕλικα απο εκει που περιμενες απαντηση για δουλεια, ειχες κανενα νεο, γιατι δεν θυμαμαι?????

Βικακι μου Σ' ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::x . Γλυκια μου παραπονιαρα..... :-p:-p:-p

Νανσουιτα δεν εισαι καθολου παραλογη, οι καιροι ειναι παραλογοι!!! Δεν μπορουμε να κανουμε κουμπαντο στην τσεπη κανενος δυστυχως, ακομη και ετσι θιγονται τα μωρακια μας....ειναι δυσκολοι οι καιροι. Εμεις για να καταλαβεις ακομη δεν εχουμε καταληξει σε νονο για τη νεραιδουλα, δεν ειχαμε και καμια προταση της προκοπης και σκοπευουμε να κανουμε εμεις προταση σε 2 ζευγαρια που ειναι φιλοι μας και εχουν οικονομικη ανεση, γιατι θελω η μικρη μου εστω αυτα τα 4 δωρακια το χρονο να μπορουν να της τα κανουν.

Τι ωραια που θα πατε ταξιδι? Εμεις μπααααααααααααααααααααααααααααα :cry::cry: . Στην εξωτικη Βεροια μας κοβω :lol::lol::lol::lol:

Ελενακο μου μας γλυκο χαιρομαστε που εισαι εδω:))). Περιμενουμε να περασει ο μηνας και να εχεις να μας πεις ομορφα πραγματα :D

Χριστινιω καλα θα κανετε και θα πατε αλλου για ειστε και εσεις ηρεμοι. Ειδα χθες στην Τατιανα τους γονεις, το βλεπω να γινεται φονικο με τον γιατρο και το σοι του αγγελουδιου :cry::cry::cry:

ΓΡαψε συνταγη για τη ζυμη!!!

Ρε Ναταλικι ακομη δεν γυρισες και δεν εφυγε το μαυρισμα θελεις κι αλλο ταξιδι? Αααααα καλομαθες βλεπω :o:o:o

Πως εισαι σημερα? Ο μικρος? Πηγατε στο γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσακι κ εγω αν δεν μπω στο αεροπλανο δεν λεω οτι σιγουρα θα παμε γιατι με 3 παιδια δεν μπορεις να προγραμματιζεις τιποτα..ο αντρας μου λεει μετα τα γενεθλια της σαντυ θα μεινουμε σπιτι καραντινα μην αρρωστησει κανεις :lol::lol:

πωπω τι παραπονα ειναι αυτα καλε σημερα;;;; :lol::lol:

δεν πειραζει καλυτερα να τα λεμε παρα να τα κραταμε μεσα μας!!

ρε βικακι δεν εχω προλαβει να σε ρωτησω σε βολεψε τελικα ο μαρσιπος μεχρι να πατε σπιτι;

α!θα μπω κ εγω face να δω φωτο της μαριας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθε η παιδοψυχολογος κ θα της κανει 1,5 ωρα για να αναπληρωσει τα προιγουμενα μαθηματα που εχασε.

σημερα δεν εχω μαγειρεμα ουτε δουλειες μονο σιδερο αλλα θα το κανω αυριο.

σας ειπα οτι 12 το μεσημερι πηγαν να μπουν στο σπιτι της διπλανης μου 2 πακιστανοι ενω ηταν μεσα;;;;;;που ζουμε ρε γαμωτο!!!κ οπως καταλαβενεται πανικοβληθηκα!!!καθε βραδυ κλειδομπαρωνουμε οτι πορτα υπαρχει!!

ντραπηκα να ζητησω στην παιδοψυχολογο να βγαλει τα παπουτσια της...με ρωτησα εαν παταμε στο σαλονι κ της ειπα τους βαζω να φορανε παντοφλες αλλα δεν τα εβγαλε απλα δεν πατησε..αλλα πηγε κανονικα στο δωματιο της σαντυς.ντραπηκα μωρε να της πω βγαλτα..

κ εχτες που ρθε η θεια μου της το πα κ μου λεει γιατι;;;γιατι της λεω εχω τα παιδια στο πατωμα..κ μου λεει καλα στο πατωμα τα βαζεις;;;τα εβγαλε τελικα.δεν ειμαι σιχασιαρα βρε κοριτσια αλλα εαν μπανουν ολοι με τα παπουτσια σε ενα μηνα θα ναι βρωμικα..κ οσο να ναι η σαντυ κυλιεται στο πατωμα..κ στα μωρα τους εχω βαλει παπλωματακι κ κουβερτα κ απο πανω τα γυμναστηρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα κ εγω το νιωθω αυτο οταν δουλευει κυριακη κ την δευτερα ρεπαρει!! παρεπιπτοντως σαν σημερα 7 μηνες πριν παντρευτηκαμε τριτη κ 13ις!!!!!! :lol:

νανσυ κ εγω δεν πολυαφηνω να μπαινουν με τα παπουτσια..αυριο μεθαυριο η μικρη θα μπουσουλαει,το χαλι μου ειναι 3 επι 2 ..καταλαβαινετε οτι αυτο το πραμα δεν πλενεται συχνα!!!ασε που καθε απογευμα εχω την πεθερα εδω κ οποιος ερχετε τους λεει ΠΑΠΟΥΤΣΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!! :lol: απο μεσα μου λεω (μπραβο πεθερα) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα που εχω ορεξη κ χρονο να μιλησω δεν ειναι καμια σας εδω;;;;;

ο αντρας μου κοριτσια ξενερωσε κ αυτος παρα πολυ με το θεμα χριστουγεννων κ νονας..κ μου πε οτι δεν θελει να βαπτισουν κ τα δυο.κ του πα οτι κ το ενα να βαπτιζαν το ιδιο παλι θα ισχυε..αλλα τι να κανεις αφου κανενας αλλος δεν λεει τιποτα κ ειναι ετσι οι εποχες..

φανταστειται ποσο πολυ με χαλασε που θα ρωτησω την ιωαννα πως να το χειριστω κ αν ειναι σωστο να ψωνιζω εγω στα παιδια αντι την νονα..ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα ειναι στον χαρακτηρα μου να βλεπω τα πραγματα μελλοντικα..μη με περασετε για τρελη..

εχουμε κανει 2 κουμπαριες εμεις γαμου κ ειμασταν στις υποχρεωσεις μας πολυ ενταξη σε σημειο που νοιωθαμε μαλα...κ ο αντρας μου λεει οτι δεν θα ξαναπιαστουμε μαλα...εαν δεν κανουν αυτα που πρεπει δεν προκειται να τους παρουμε δωρο κουμπαριας κ του λεω εννοειται.

αχ κ κατι αλλο να γελασετε που με ενοχλησε.τα γενεθλια της κορης της ειναι ενα μηνα νωριτερα κ θα κανει 2 συνταγες δικες μου που θα κανω κ εγω στα γενεθλια κ δεν θελω :roll::roll::roll::lol::lol::lol: γιατι θα ναι πριν τα δικα μας!!! :lol::lol: κ επειδη εχετε καταλαβει οτι ειμαι τρελη με τα γενεθλια δεν θελω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nene mou ola kala na pane, oti theleis edo eimaste ;)

maraki alitheia to eixe i tatiana??? nai autoi einai me to moro 11 minon pou efuge me lathos tou giatrou! o giatras mas einai!!! kai to eixa psaksei kai einai apo tous kaluterous paidoxeirourgous tis elladas!!! nomizo sto ippokrateio mas eipe i theia, tha ti ksana rotiso. kai emeis to idio exoume, boubonokili :(

pasxalitaki mou nai mallon foniko tha ginei! olo to soi tou morou psaxnei to giatro :?

i suntagi einai auti http://www.sintagespareas.gr/sintages/z ... -pita.html prosoxi omos mono me elaiolado na tin kanete giati dokimasa kai mia fora me ilielaio kai itan tapa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα παλι ποσα πραγματα κ δε δημοσιευτηκαν... :evil: ολο ξεχναω να κανω αντιγραφη..

οσα προλαβω τωρα γιατι βραζω μακαρονακια κ περιμενω κ τονι να ερθει απο κουνιες.

νανσουλι μου σε περιμενω πρωτα σπιτι κ την επομενη φορα παιδοτοπο.συμφωνω απολυτα σε οσα λες κ για νονους κ για χαλια κ για τις συνταγες στα γενεθλεια.δεν εισαι καθολου παραλογη.ο μαρσιπος δε με πολυβολεψε ενιωθα οτι θα μου φυγει το μωρο.

χριστινακι στο μηνυμα που μου εσβησε σε ρωτουσα για τη ζυμη!ειδα οτι την εβαλες! :D

σταυρουλι μου ημουν σιγουρη οτι ολα θα ειναι καλα με τον αντρα σου!κατι μου θυμιζει αυτο... :roll:

πασχαλιτσακι μου κ εγω σας αγαπω πολυ πολυ!!!σου στελνω πολλα φιλακια,συμφωνω για το κουαρτετο! :lol:

τα υπολοιπα σε λιγο,παω να σουρωσω μακαρονια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο αντωνης μετα τις κουνιες δεν ηθελε να ερθει σπιτι κ πηγε στη γιαγια του,οποτε θα φαω κ μακαρι να κοιμηθει κ η μπεμπα να χαλαρωσω μεχρι να παμε παιδιατρο.

προς το παρον παω να φαω,πεινασα πολυ τωρα,μακαρονια με κιμα το μενου,το αγαπημενο μου φαγακι. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Βρε γλωσσουδες ποτέ γράψατε τόσες σελίδες απο χθες το βραδυ.....

Σταυρουλα γέλασα απίστευτα με το σούπερ μάρκετ Βγαλατε και κέρδος :lol::lol: Καλα δεν ειναι και απαραίτητο να πάρεις ειδικό πιατακι και κουταλακι αλλα καλο ειναι να εχει τα δικά του, ωραία αυτα που αλλάζουν χρώμα με την θερμότητα γιατι βλέπεις την ιδανική θερμοκρασία για το φαγητό τους. Κάποιος μου ειχε πει αλλα δεν ξέρω αν στέκει ότι καλυτερα ειναι τα πλαστικά κουταλακια γιατι η αίσθηση του μετάλλου στο στόμα τους του ειναι πολυ ξένη, σε σχέση με τα πλαστικά που με πιπιλες μασητικα και τέτοια έχουν πιο πολυ εξοικειωθεί.

Ναταλια πήγατε στο γιατρό τι σας ειπε?

Νανσυ δεν είσαι παράλογη και η αλήθεια ειναι ότι τα παιδάκια τα Χριστούγεννα περιμένουν πιο πολυ τα δώρα και ειναι ωραία η εικόνα με τα δώρα κάτω απο το δένδρο. Ασε που το Πάσχα συνήθως τους παίρνουν ρούχα ή παπούτσια μαζι με την λαμπάδα και δεν πολυ ενθουσιάζονται όταν ειναι μικρουλικα.επισης πολυ καλα κανεις και σκέφτεσαι την σύγκριση με τους νονούς της Σαντυς γιατι θέλοντας και μη θα μπουν σε αυτή την διαδικασία τα ίδια και θα γυρίσουν να σου πουν εμένα δεν ειναι καλή η νονα ενω της αδερφής μου ειναι και ειναι άσχημο όλο αυτο γιατι πραγματικά ειναι θέμα νονου και όχι γονιός. Δύσκολοι οι καιροί και όλα αυτα βγαίνουν έτσι, αχ και εμεις χωρις νονο είμαστε ακομα....

Εκδρομουλα και ταξιδάκια βλέπω που προγραμματίζεται μπράβο κορίτσια!!!!!

Ελενακι όλα καλα? όλα να σας έρθουν βολικά και να κάνετε και εσείς το ταξιδάκι σας. Και ο δικός μου ο άντρας τον νονο του απο την βάπτιση του εχει να τον δει :P

Χριστίνα αφου έχετε άκρη καλυτερα που μπορεί να πάτε Θεσσαλονίκη θα σας προσέξουν και όλα θα πανε καλα.

Κατερινακι τι κάνουν τα μικρά σου και εσείς χωρις νονο ακομα....έχω τη μαμα μου αλλα δεν έρχεται καθε,μένουμε 20 λεπτά δρόμο με το αυτοκίνητο. Προτιμώ να μην την κούραση πολυ γιατι αν βρω δουλειά θα αναλάβει τον μικρούλη, βέβαια τίποτα ακόμη ....

Α και για αυτο με τα παπούτσια δίκιο έχετε αλλα δυστυχώς δεν το εχουμε στην νοοτροπία μας όπως οι ξένοι, εμεις ευτυχώς οι παππούδες και η γιαγιά τα βγάζουν τωρα οι ξένοι δύσκολο και δεν μπορείς να πεις και κάτι.....

Βικακι άντε να ξεκουραστεις που θα λείπει ο Τονυ, κοιμάται το μεσημέρι? περιμένουμε νέα σας και απο την παιδιατρο.

Εγω είχα χθες μακαρόνια με κιμά σημερα ψαρακι(πεστροφα) με μπροκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας διάβασα αλλά μόλις χέστηκε. :lol: Θέλει να παίξει και με το λαπτοπ απλώνει τα χέρια να πατήσει τα κουμπιά :lol::lol: Θα σας γράψω σε λίγο ελπίζω να θυμάμαι τι διάβασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα ναι το εδειξε χτες...γι'αυτο μ'εκανε εντυπωση οταν το εγραψες..γιατρος σας? :shock: μα το κοιτουσα χτες κ ανατριχιαζα..αυτοι οι γονεις τι τραβανε τωρα?

βικακι μακαρονια εκανα κ εγω ,αλλα η πεθερα με εστειλε γαυρακια κ σαλατα!!!ετοιμο μενου!!!!οποτε θα μου μεινουν κ για αυριο τα μακαρονια..

κατερινα κ η πεστροφα ειναι πεντανοστιμη..την βαζω στο φουρνο με ελαιολαδο,μαγιονεζα κ λιγο καρι!γλυφεις τα δαχτυλα σου!!

καλη σας ορεξη!!!!!!!!!!!

τωρα που γραφω βυζαινει η μπουμπου κ μου δαγκωνει απιστευτα δυνατα την θηλη κ την τραβαει λες κ ειναι μαστιχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε γραψει τα απειραα!!!

Θα σχολιασω ελαχιστα κι ελπιζω να μην παρεξηγηθω!! :D:D

Χριστινακι τα ανιψουδια μου ειναι διδυμακια,αγορι-κοριτσι και στις 20 του μηνα θα κλεισουν τα 2!!Τα αγαπω!! :x

Πολυ φρικη το γεγονος με το γιατρο και το μωρακι...Δεν θελω να το σεκφτομαι το πως θα νιωθουν.Σοβαρα δηλαδη μπορει να τον φανε? :shock:

Βουλα ποσο πλακα εχετε!!Με το σκηνικο στου σουπερ!! :lol: Φανταζομαι τον αλλο που θα εψαχνε το καροτσι του!

Νανσυ συμφωνω με το θεμα της νονας.Πολυ τα μασαει...

Συμπεθεραααα!!Ξεχασα τι ηθελα να γραψω,απιστευτο!!Το μυαλο μου εχει αρχισει και τα παιζει.

Βαλτε καμια φωτο τα μωρακια σας να τα δουμε κι εμεις!!Αντεεεε :(

Εγω μαγειρευω σπανακοριζω και ψηνω και μπριζολιτσες στο φουρνο.Ο αντρας με εχει φαει,θελει να κανει διαιτα γιατι εκανε κοιλια λεει και θα γινει χοντρος και νωθρος. :D

Χριστινα τους τελευταιους μηνες της εγκυμοσυνης ειχα κολλησει να φτιαχνω πιτσες!!Και το σκεφτομαι αυτες τις μερες να φτιαξω μια σπανακοπιτσα!! :D Με σπανακι και φετα.Καλη δεν θα ειναι?

Ζηλευω με τα ταξιδια σας.Εμεις με τα οικονομικα μας μονο καμια ταβερνα μπορουμε να παμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...