Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

Καλημερα ομορφες!ΚΑΛΟ ΜΗΝΑΑΑ!!!!Ηρθε ο Νοβεμπερ!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΧΙΛΙΟΧΡΟΝΗ!!!!Να εισαι π αντα γερη να χερεσαι την οικογενεια σου!!

Ναταλιιι ωραια που θα ηταν εκει!Που να δουμε και τις φωτο δηλαδη.

Κατερινακι δεν θα κανω γαμοβαπτιση,μονο βαφτισια,26 Μαιου ,την ιδια μερα βαφτιστηκα κι εγω!!

Τα 'χουν παιξει οι αντρες πια,ελεος.Μετα λενε για τις γυναικες πως αλλαζουν αν κανουν οικογενεια,αυτοι γινονται μιζεροι και γκρινιαρηδες.

Ελενα η Εβελινα ειναι υπεροχη!Αυτο που λες το ελεγα κι γω τη Δευτερα στην παιδιατρο,οτι δν τον βλεπω πα σαν μρο αλλα σαν παιδι,σαν κανονικο ανθρωπο!!Λεει επειδη τον εχω συνηθησει.

Δεν με αφηνει ο μικρος να γρψω αλλα,χτυπιεται.Θα επανελθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έλενα σε καταλαβαίνω απόλυτα με τον ύπνο. Κι εγώ χτες ξεγελάστηκα ότι θα είναι όπως κάθε βράδυ ο μικρός που κοιμάται σερί και μου την φύλαγε. :twisted: Επίσης, και σήμερα όλη μέρα δεν κοιμάται ενώ εσένα τουλάχιστον κοιμάται την ημέρα. Τώρα ξύπνησε από μισάωρο ύπνο με γκρίνια τον τάισα και τώρα έχει πάλι γκρίνια γιατί τον έπιασε για 2η φορά λόξυγκας. ΕΛΕΟΣΣΣ ας με λυπηθεί κάποιος. :(:(

Ίσως πρέπει να της αλλάξεις πάνα αν αισθάνεται βρεγμένη.

Ξέχασα να σας γράψω ότι ο δικός μου είχε δύο καινούρια κατορθώματα. Έβαλε την πατούσα του στο στόμα του και σηκώθηκε καθιστός μόνος του που τον κρατούσα αγκαλιά.

Σας αφήνω για λίγο γιατί έχει λυσσάξει στο κλάμα. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ! :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου! Καλο μήνα σε όλες!

Σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχές σας, να είστε και εσείς καλα και ευτυχισμενες με τα αγγελουδια σας και τις οικογένειες σας. :D:D

Είχα γράψει χθες το βράδυ αλλα δεν φαίνεται πουθενά η δημοσίευση μου :evil:

Θα κάνω την προσπάθεια μου να τα θυμηθώ και να τα ξανά γράψω .....

Λια περαστικα στον μικρούλη, ακόμα έχει κολικους ε, άντε να γίνει καλα και το πωπουδακι του! Καλα τι τούρτα είναι αυτη υπεροχη μιάμ μιάμ μιάμ....

Σταυρουλα με γεια τα ρουχαλακια όντως τα next αν και βρετανικά έχουν πολυ γουστοζικο πραγματάκια και καλα ποιοτικα.

Ελένη έκλεισες δηλαδη μπομπονιερες να μας τις βάλεις να τις δούμε.

Αριαδνη και εγω πιστεύω πολυ στο μάτι όταν και η δικια μου έχει έτσι γκρίνια χωρίς λόγο την ξεματιαζει η μαμα μου και όταν είναι ματιασμενη ηρεμει μετα το παιδάκι. Ευτυχώς που ηρεμησε το μπισκοτακι σου!

Χριστίνα όλα θα φτιαξουν τώρα που θα περνάτε περισσότερες ώρες μαζι!

Ελενακι κούκλα η Εβελινα, όντως περνάει και καιρος και μεγαλώνουν τόσο γρήγορα!

Ναταλια κι ωραία περασατε το σημαντικο είναι ότι ανανεωθηκατε!!!!!

Κοριτσακια μου δεν καταφερα να τα διαβάσω όλα τα υπόλοιπα μετα γιατι πρέπει να πάω να πάρω την Αγγελική απο το σχολικο, φιλακια για την ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μικρη μου ζήτησε να φτιάξει puzzle και έτσι έχω λίγο χρονο :)

Αχ βρε Σταυρουλα έχεις δίκιο ώρες ώρες τους πιάνει και δεν καταλαβαίνουν πως εμείς έχουμε χίλια δυο πράγματα και ευθύνες και όμως δεν λέμε κουβέντα. Παντως το πιο σημαντικο είναι το μικράκι σας, τα καταλαβαίνουν όλα και νιώθουν όταν υπάρχει πρόβλημα γι αυτο αποφυγετε τις εντάσεις μπροστα του όσο είναι δυνατόν.

Έλενα πήγαν όλα καλα φανταζομαι με την επέμβαση? ευχαριστούμε για τις ευχές καλη νύφη και καλη πεθερα θελουμε :lol::lol: Γιατι είμαστε και μεις πολυ καλα παιδια :lol:

Και ο δικος μου μου κάνει κάτι κόλπα τώρα τελευταία απο τότε που άλλαξε η ώρα βασικα, μου ξυπναει κατα τις πέντε και τον θηλαζω και μετα μου μένει ξυπνιος σήμερα δεν άντεξαν ξανακοιμηθηκα και τον άφησα στο portbebe και ήταν ευτυχώς ησυχουλης. Μετα ξύπνησα κατα τις εφτα γιατι και η άλλη ξυπναει πρωι και ο μικρός είχε τα ματακια του ανοιχτά, τώρα κοιμήθηκε δεν κοιμήθηκε καθόλου απο τις πέντε δεν ξερω :roll::roll: μάλλον όχι γιατι τώρα κοιμάται ήδη δυόμισι ωρες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou, kalo mina na exoume! plisiazoun ta xristougenna :x:x kala ksekinise gia mena o minas ;) sikothike o antras mou to proi kai taise ta mora kai etsi koimithika mexri tis 10 :D:D meta apo 3 mines koimithika kala :D:D kai giauto kai ego tou ekana ena ''doraki'' :lol::lol::oops::oops:

katerinoula xronia sou pollaaaaaaaaaaaa!!! na xairesai ta zouzounia kai na eisai panta eutuxismeni...

pao na sas diabaso

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακια μου τωρα καταφερνω να σας γραψω..απο το πρωι προσπαθω αλλα ο μικρος δεν μαφηνει να κανω τιποτα.βλεπω πως κ τα δικα σας ειναι καπως τι γινετε ολα μαζι τι παθαινουν????

Ελενα κ Σταυρουλα το βραδυ μας ηταν ακριβως το ιδιο....tragic...εκλαιγα το βραδυ απο τα νευρα μου,ειμαι ενα κινουμενο πτωμα...κ ολη μερα γκρινια.... ισα ισα καταφερα να κανω φαγητο σημερα κ τωρα μολις εκανα κ κατι μπισκοτα βουτυρου που μου ζητουσε η κορη μου απο την Δευτερα,μεχρι να τα κανω μου βγηκε η ψυχη κανω τα παντα λες κ τρεχω σε αγωνες ραλλυ.

Κατερινακι χρονια πολλα να χαιρεσαι την οικογενεια σου.. [smilie=occasion13.gif]

Ναταλακι τι καλα που περασατε ομορφα..θα περιμενουμε κ φωτογραφιες..

Λιακι με τα κακακια του Στρατου τι εγινε ολα καλα :?::?: δεν μας ειπες..

Ελενα αλλη μια φορα να ευχηθω στον αντρουλη σου περαστικα κ κουραγιο σε σενα που θα νταντευεις δυο μωρακια... :|:| η Εβελινα ειναι μια ζωγραφια..ειναι πολυ ομορφη.

Χριστινακι ευχομαι να φτιαξουν οι σχεσεις με τον αντρα σου τωρα που θα τον εχεις σπιτι περισσοτερες ωρες.

Αριαδνη μου τι επαθε το μπισκοτακι μας το ομορφο..το ματιαξαν :roll::roll: το ατιμο το ματι :!::!: κ γω το πιστευω το ματι κ οταν μεπιανει με ποναει το κεφαλι μου κ οτι παυσιπονο κ να παρω δεν περναει παρα μονο αν με ξεματισει καποιος.

Ελενη ειδες μπομπονιερες,μπραβο σου που θα της παρεις απο κει..τα εχουν πολυ αναγκη τα χρηματα αυτα τα ιδρυματα.

Σταυρουλα περε τον αντρα σου κ πηγαινε τον σε ψυχολογο..μην καθυστερεις γιατι σε λιγο θα στειλει εσενα σε τρελαδικο :lol::lol::lol::lol: να ρωτησω κατι :?::?: ετσι ειναι ο χαρακτηρας του,η του δημιουργηθηκε σιγα σιγα αυτη η εμμονη οτι ειναι με το ενα ποδι στον ταφο :?::?::?:

συγχαρητηρια για τα κατορθωματα του Στρατουλη σου...μεγαλωσε το αντρακι σου..

Νανσυυυυυυυυυυυυ...γιατι ρε κοριτσαρα πεσαν τα καραβια σου...μην στεναχωριεσαι θα στρωσουν τα πραγματα..κ γω ετσι ειμαι..ολη μερα μονη εκτος απο Κυριακη.ειναι πολυ δυσκολο κ σε καταλαβαινω...τελικα δενμας ειπες για τα κεφτεδακια κ γενικα τις συνταγες που δοκιμασες για το παρτυ αν σου αρεσαν..μην χανεσαι..κ εμεις εδω ειμαστε για σενα...

Κοριτσια καλο μηνα να εχουμε κ καλο χειμωνα..εδω βρεχει ολη μερα κ εχει κρυο.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε;;

τα νευραμου εγραφα ποσα πραγματα κ πηγα στο τελος να βαλω ενα εικονιδιο με τα ανθρωπακια κ κατι εγινε κ χαθηκε το κειμενο!ελεος!

συνοπτικα να πω χρονια πολλα κατερινακι μου,να σε χαιρονται τα παιδια σου κ ο αντρας σου κ οτι επιθυμεις!!να εισαι γερη!

λιακι τα περασα κ εγω με τις μαγιεροταν γενηθηκε ο αντωνης,λογικα αλεργεια θα εχει σε κατι το παιδι,εμενα ειχε μεγαλο προβλημα,εκανε ποσες μερες κακα με αιμα ωσπου δεν αντεξα κ εκοψα το μητρικο γιατι δε καταλαβαινα τι τον πειραζε αφου τα ειχα κοψει ολα να τα τρωω.

σταυρουλακι κ για τον αντρα σου εγραφα τοσα πολλα οτι κ εγω περασα μια τετοια φαση μετα τον χαμο του πρωτου παιδιου,θα τα πουμε ον λαιν στο σκαιπ.

αριαδνη μου κ σε σενα εγραφα οτι οταν ξεκινησεις δουλεια θα δυσκολευτεις στην αρχη αλλα θα βρεις τους ρυθμους σου.εισαι κ κοντα κ δεν εχεις πολλες ωρες,εγω ας πουμε θα ειμαι πολυ χειροτερα.κ πιο πολλες ωρες κ πολυ μακρια κ δυο παιδια να ετοιμασω.μακαρι να μπορουσαμε να μη δουλεψουμε..

ειχαμε μαστορους απο χθες για καποια πραγματα που αλλαξαμε στο σπιτι κ εχω κουραστει πολυ.σας τα εγραφα κ αυτα,αμαν εχω σκασει τωρα.ευτυχως με βοηθησε πολυ ο αντρας μου γιατι δουλευε κ η πεθερα κ δε μπορουσε να μου κρατησει τον αντωνη κ ειχαν κ αυτα τα δικα τους δηλ η μπεμπα πολυ γκρινια κ ο τονι στον κοσμο του.

παω να ξαπλωσω λιγακι,με πονανε τα ποδια μου.κατεβασα ποσα παιχνιδια στην αποθηκη να ανοιξει λιγο το παιδικο δωματιο.θα βαλουμε κρεβατακι για τον μικρο κ μεταφεραμε το καλοριφερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα δεν ξαναειδα αιμα στα κακακια του μικρου,ουτε χτες ουτε σημερα.Φροντισα απο τοτε να μην του δινω το ελαφρυ γαλα και ξαναγιναν κιτρινα τα κακα.Μαλλον ηταν απο την υπερπαραγωγη,η περιπτωση που ελεγε στο λινκ που σας εβαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τι κανετε;;εγω ακομα μονη σαν το λεμονι..κ κλασσικα θα ναι κομματια στην κουραση μαμ μπανιο ειδησεις κ νανι..

επιτελους τελειωσα κ με τις ντουλαπες..αλλα βγηκε παλι σιδερο...τωρα μεει να ανεβουν τα πραγματα παταρι..τωρα ποτε δεν ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυυυυ σου έχω συνταγή για το παιδικό πάρτυ τέλεια εύκολη γίνεται από την προηγούμενη ή και την προ-προηγούμενη μέρα και έχω βγάλει και φωτογραφίες να δεις πως φαίνεται. Πάω να τις βάλω.

Θα σας διαβάσω μετά γιατί ήρθε ο άντρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Αντωνία, είσαι ήρωας.Εμένα μου τα κάνει η μπέμπα 3 μέρες τώρα και είμαι κομμάτια :( Και σιγά μην της έφταιγε το μάτι τελικά, σήμερα απο το μεσημέρι πάλι τα ίδια, ανεξήγητη γκρίνια και το καινούργιο έτρωγε κάθε 1μιση ώρα, δηλαδή μου ήρθε να φουντάρω απο το μπαλκόνι :evil:

Αυτο με το φαγητό μου την έχει σπάσει γιατι γενικως τον τελευταίο καιρο τρώει λιγότερο και πιο συχνα,μα γιατί?Εντωμεταξύ δεν κρατιέται με τίποτα, τί πιπίλες, τί παιχνίδια, τίποτα...Μα τί να κάνω? :(

Τωρα θα την κάνω μπάνιο μπάς και ηρεμήσει.Και αυριο έχουμε και το εμβόλιο, αν έχει γκρινια αύριο και απο αυτό, δεν το γλιτώνω το εγκεφαλικό.

Έλενα περαστικά στον άντρα σου και καλή υπομονή!

Πάω γιατί πάλι κλαίει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egrafa egrafa kai ta exasa :twisted::twisted::twisted::twisted:

Hrthe o mpampas mou kai phre th mama mou...Klaps,klaps,kai mono h parea gia mena einai polu....Edw den exw kanenan...An hmoun sto patriko moy,tha itan diafoertika.Olo to kosmo kserw....O antras erxetai to vrady asta vrasta xaralampe(nansoula ta idia me th diafora oti esy exeis tria .....)

Katerinaki mou n'ai akomh ths dinw apokleitiko mhtriko gala mesw twn antlhsewn an kai den nomizw na to synexisw polu.Eixa valei deadline oatn tha ginei 5 mhnwn....

Antnwnitsa kamia voitheia den paizei????To pio spastiko fantazomai einai to vrady....Edw egw koutoylaw pou shkwnomai mia fora gia na bgalw gala....Exeis gkrinitses???

Ariadnoyla mou,ti exei to mpiskotaki????to exw pathei ki egw ayto alla gia mia mera,na mh trwei olhn thn wra na klaiei kai na eisai kai monos ou kai na prospathw na bgazw kai gala....Tragiko.

Elena mou,perastika ston antroulh sou.....

Lia mou wraia hmeromhnia 26 maiou,mou fainetai oti polles pame gia Maio....Telika pou tha to kanete???

Natalaki moy gluko kalws irthes.......Eleipse to vyzaki sto agoraki soy.......

Katerinaki mou ksexasa na sou pw to shmantikotero,xronia sou polla,poluxronh,na xairesai thn oikogeneia sou,eyxomai mia zwh me ygeia kai paidika xamogela ..........Skorpaki esy!!!!!

Bikaku se katalavainw apoluta ,poso mallon na douleyeis ston idiwtiko tomea,me dyo paidia kai me mia kathimerinh apostash 2 wrwn...TRAGIKO....

Mou eipe h paidiatros kai agorasa to gala NATIVA.Phga sta carrefour kai den eixane opote to agorasa apo farmakeio.....

Xristinaki mou den se exw ksexasw alla prepei mia mera na axiwthw na paw taxydromeio....

Maraki mou phra thl thn marilia by ghica,telos tha ta kanw se ekeinh,ksetrelathika.....Mou eipe kai thn ekana add sto fb gia na me dei kai na ths erhoun idees,me rwthse pragmata gia mena ti mou aresoun ktl kai pou tha kanw to musthrio,the eipa thn ekklhsia kai mou eipe to exw......aaaa kai the eipa oti tha kanw tis mpomponieres sto idryma kai mou eipe kala tha kanw apla na mou pei ekeinh to sxedio gia na tairiazei olo to concept.......Eisai thea,tha paw kai apo to magazi se dyo ebdomades,tha anevasei se liges meres kainourgies douleies,exe sto nou sou.....

Stavroula mou,poso polu se katalavainw....Emena ksereis ti mou eipe mia mera o antras mou pou tou to eipe h pethera mou???Ayth einai h douleia mou,to mwro kai mono....Kai oti go ayto to logo dinoun thn adeia the mhtrothtas.....alliws tha douleya....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena mou,i evelina einai mia koukla.....................

Anthoula mou,den peirazei pou den mporeis na mpeis syxna,ergazomenh me dyo paidiakia ek twn opoiwn to ena lexoudaki.....apolutws logiko,se exoume sto myalo mas...

Kikitsa,Anna,Lil mou :ymapplause: Opoia ksexasa sygnwmh...

Ariadnh mou,me to mpiskotaki sou exoume thn idia forma apo ta benetton,tha valw kai egw fwto.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ελένη μακάρι να ήξερα τί έχει και τί να κάνω?Μόνο απο τα φωτιστικά δεν έχω κρεμαστεί ακόμα :twisted::lol:

Σου έδωσε ιδέα το Μαράκι ,ε?Εκεί που λες είναι και για νυφικό και για όλα κομπλέ?

Θα τη ρωτήσω και γω αύριο για ξένο αν και το έχω ακόμα το θήλαστρο για 20 μερες αλλά έχω αραιώσει τις αντλήσεις...

Τί σας έλεγα το πρωί για το δόντι μου?Άρχισε να με πονάει πιο πολύ :shock: Δηλαδή όλα τέλεια.Το Σάββατο θα πάω εξάπαντως στον οδοντίατρο, ευτυχώς είναι ανοιχτός Σάββατο πρωί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia,

euxaristw kai gia ta kala sas logia gia ti mikri alla kai gia tis euxes gia ton antra mou...ola kala pigan, apla twra exi ena xeri mpantarismeno kai polu pono, tou exoun dwsei pausipona kai antibiosi...tou eipan na meinei mesa 2 meres alla den ithele na me afisei moni...oxi oti mporei na kanei kai tipota pou einai spiti diladi alla ntaksei...idi exw kourastei pou ta kanw ola...

Antwnia auto pou eipes gia agwna dromou to exw pei kai egw....se katalabainw....makari na ftiaksei ligaki kai o Anastasis to programma giati se duskoleuei polu.

Nene :-*

Ari upomoni afou itan kali ws twra pisteuw fasi einai kai tha perasei!

Mpika s'auto to site pou mou eipes to Next! kala epatha plaka!!!! Ti wraia rouxalakia pou exei???? Hthela pali na pswnisw!!! Alla kratithika...thelw na ta ksanadw mia mera me tin isixia mou!! Ari esu ti pires apo ekei?

Tony h dikia sou stafido me ta paidia den boithaei katholou??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eίδες ωραία ρουχαλάκι που έχει?Έχω ξετρελλαθεί.

Εγω πήρα αυτή τη φόρμα εξόδου http://www.nextdirect.com/gr/en/shoppin ... girls/35/1

και αν δεις τις φώτο του μπισκότου η τζην φούστα που φοράει και μια μπλούζα εκει που είναι ξαπλωμένη και γελάει, είναι και αυτά απο το next. Θέλω κι άλλα!Αλλά έλεγα μήπως τα έβρισκα στο μαγαζί αλλά τελικά δεν τα έχουν όλα!

Απλά είχαν κάποια κομμάτια 50%και κάτω και της πήρα κάτι μάλλινα καλσόν, 3 μαζί-απο 15 ευρώ, 4,5 και ένα κοτλέ σόρτς απο 17, 5 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη δεν ειναι φοβερη?ναι μου ειπε οτι θα βαλει καινουργια στο fac για να δω κ καινουργια σχεδια!!ειναι πολυ ευγενικη κ σου μιλαει σαν να σε ξερει χρονια εντωμεταξυ!!κ εμενα μου ειπε να την στειλω φωτο της εκκλησιας που θα κανω την γαμοβαφτιση..εχει κ για γαμο κ βαφτιση..κ αν βολεψει στην ημερομηνια με αλλους γαμους που μπορει να κλεισει εδω θεσσαλονικη θα το συνδιασει ετσι για να με βοηθησει στο στολισμο!!

αχ ρε κοριτσια τι σκατα παθανε τα μωρα?σημερα τα εχω φτυσει..ειμαι απο της 5 το πρωι με μια απιστευτη γκρινια η δικια μου.. ολο ξινιλες μου εβγαζε..την εκανα μολις τωρα μπανιο κ ψιλοηρεμησε,αλλα την εχω διπλα μου μπας και...παλι γκρινιαζει..αχ δεν το πιστευω.. :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου η σταφιδο ειναι 72 χρονων δεν μπορει να κανει κ πολλα,οταν μπορει παιρνει για λιγο την Δεσποινα...ο μικρος δεν καθεται καθολου ειναι μαμακιας.

Το next πραγματικα εχει ωραια ρουχαλακια κ γω θελω να ψωνισω..

Αρι κ συ κανε υπομονη στο λεω για να τακουω κ γω..θα στρωσουν καποια στιγμη δεν μπορει...

με γεια το φορμακι..

σας φιλω...καληνυχτα παω να βαλλω τον μικρο για υπνο για να δουμε πως θα παει αποψε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadnh moy den ksereis poso tyxerh eimai...H koumpara ths kouniadas exei ena koritsaki 7 mhnwn,peritto na sas pw oti mou edwse ola ta formakia apo ta next,egw den iksera thn marka,alla otan mou ta edwse mou fanhkan polu kala,kai otan eida thn etiketa eida to next kai trelathika,tha sas valw kamia fwto gia na ta deite.....to site exei ta perissotera...

Antwnitsa mou,an h stafidomoura sou exei kanei tosa polla na mhn thn dineis kanena paidi......

Maria einai polu polu kalh......Exei to magazi konta sto spiti ths kollhths mou opote tha afhsw th mpempa ekei kai tha paw....Marh Maria,pote exete pei gia gamovaptish???emeis gia 19 maiou leme,hmera kyriakh...skeftesai na sympiptoyn?????tha aytopyrpolithw.tha tis pw molis paw oti eimaste diadiktyakes kollhtes files....xaxaxaxaxaxax

Ariadnh mou einai toso kalh pou parolo pou sxediazei ta nyfika mou eipe oti apo opou kai na to parw(giati egw lew apo ekei phre h Elena)thelei na mou pei ti styl tha mou phgaine,akomh tha mporouse na mou valei kai panw kati na to diorthwsei gia na phgainei me olo to concept,milame gia talento!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax θυμαμαι κ εγω που ειχα τη σαντυ μωρο κ ετρεχα για γαμοβαπτιση..ευτυχως δεν ειμαι ανθρωπος που θα γυρισει ολα τα μαγαζια για να παρει κατι κ ειχα παει σε ενα για νυφικο κ σε ενα για μπομπονιερες κ στην σαντυ σε δυο στον ιδιο δρομο..αλλα παροολα αυτα δεν ηταν τοσο ευκολο οταν εχεις παιδι κ που να δειτε την ημερα του γαμου τρεξιμο..ο αντρας μου ειχε ντυθει σπιτι μας κ εγω πανω στους γονεις μου το πως ηταν το σπιτι την αλλη μερα απο τους φιλους του που ειχαν ερθει δεν φανταζεστε..μπυρες παντου!! :lol::lol:

σημερα τελειωσα κ τα dvd τους εβαλα χαρτονι το πουα που εχω κανει ολα κ το εδεσα κ με μια κορδελα.πολυ ωραιο εγινε.βασικα επειδη κατεστρεψα 3 πρεπει να παρω κ να τα φτιαξω αλλα τωρα που εγινε χακερ δεν ανχωνομαι :lol::lol:

ρε κοριτσια τα ακραια καιρικα φαινομενα που ειναι;τα βλεπετε;;

εμενα κοριτσια δεν μου εχει λειψει καθολου η δουλεια..βασικα δεν μου μενει χρονος να το σκεφτω καθολου :lol::lol: περναει η μερα νερο!!ποτε ξυπναω το πρωι κ ποτε ξαπλωνω το βραδυ ουτε που το καταλαβαινω..

αυριο πρεπει να παω κ στο ικα..ποσο βαριεμαι..κ θα πρεπει να πηγαινω καθε μηνα..για να παιρνω τα λεφτα για τη σαντυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε τα ψηνεις κιολας;ειναι σιγουρα καλο;να το δοκιμασω δηλαδη;

καποια με ρωτησε για τις δοκιμες το μονο που εχω εγκρινει ειναι το σουφλε με την μπεσαμελ κ τα ντοματακια με την φιλαδελφεια-ανηθο ολα τα αλλα τα εχω απορριψει.τωρα θελω να δοκιμασω κατι αστερια με κοτοπουλο κ κατι μανιταρια γεμιστα μου πε η νυφη μου τη συνταγη για τα μανιταρια κ οτι ειναι απιθανα.για να δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ δεν χάνεις τίποτα να τα δοκιμάσεις. Βασικά είναι πολύ βολικά γιατί 1ον τα παίρνουν στο χέρι σαν μικρό σαντουιτσάκι τορτίγιας και 2ον είναι τόσο ωραία που εγώ τα τρώω και κατευθείαν από το ψυγείο την επόμενη μέρα. Μην σου πω ο άντρας μου έχει φάει και για πρωινό ειδικά αν δεν το κάνεις ιδιαίτερα πικάντικο γιατί είναι και για παιδιά. Η συνταγή κανονικά λέει να βάλεις τσίλι σκόνη αλλά εγώ το έχω κάνει και χωρίς γιατί δεν κάνει τώρα που θηλάζω και είναι ακόμα πιο ωραίο. Αν θες την συνταγή πες μου να στην στείλω.

Επίσης, εγώ την επόμενη μέρα τα ζεσταίνω στην τοστιέρα αν θέλω να τα φάω ζεστά αλλά μπορείς να τα ζεστάνεις στον φούρνο για να μην είναι κρύα από το ψυγείο και να σου κρυώσουν λίγο μέχρι να τα φάνε δεν πειράζει. Δηλαδή τρώγονται ευχάριστα δεν χρειάζεται να είναι ζεστά. Η λογική είναι η εξής: σοτάρεις το κρεμμύδι με το φιλέτο στήθος κοτόπουλο που έχει κόψει σε μικρά κομματάκια και αλατοπιπερώνεις. Το αφήνεις για 15 λεπτά μέχρι να ροδίσει βασικά το κοτόπουλο. Μετά ρίχνεις ότι πιπεριά θες. Εγώ συνήθως βάζω για χρώμα λίγη πορτοκαλί και λίγη πράσινη σε κομματάκια τετράγωνα και την κονσέρβα ντομάτα ψιλοκομμένη και ένα κύβο λαχανικών και το αφήνεις να βράσεις μέχρι να πιει όλο το ζουμί. Στο τέλος αν θες ρίχνεις μαιντανό (αν δεν σου αρέσει ο μαιντανός είναι δική μου έμπνευση δεν τον έγραφε στην συνταγή) και λίγη ρίγανη (και αυτή αν θες) και τέλος το τριμμένο τσένταρ ανακατεύεις και έτοιμη η γέμιση. Τις πίτες τις βάζω αντικολλητικό τηγάνι το αλείφω με λίγο λάδι και βάζω τις πίτες ίσα ίσα να ζεσταθούν (πρόσεχε μην παραψηθούν και ξεραθούν και δεν διπλώνονται μετά). Το δίπλωμα το είδες στις φωτογραφίες πως γίνεται. Το είχα κάνει στα γενέθλια του άντρα μου γιατί είναι το αγαπημένο του και ξετρελάθηκαν όλοι. Δεν μπορείς να φας μόνο ένα. :lol:

Έχει πάει 12 παρά και τα έχω παίξει από την κούραση με έχει πιάσει αυπνία και άγχος μαζί γιατί ο μικρός έπεσε για ύπνο στις 11 και από τότε έχει ξυπνήσει ήδη με κλάματα 3 φορές. :(:(:cry:

Είπα να σας γράψω μπας και χαλαρώσω λιγάκι. Η Κατερίνα που είναι να κλείσει την βραδιά? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους κοιμηθηκε η μικρουλα!!τα εφτυσα σημερα..ειχε κ απαισιο καιρο..

αχ αντωνια ακομα στην αγκαλια σου ειναι ο αναστασης?πολυ δυσκολα..δεν μπορεις να κανεις τιποτα..δοκιμασες πιπιλα αλλα δεν την πηρε? :(

ελενη-νενε την εκανες φιλη στο faceb ?γιατι δεν σε βρηκα..στις 11 μαιου μερα σαββατο εμεις θα κανουμε,γιατι θα ερθει απο σουηδια η αδερφη μου.γενναει τον ιανουαριο..ναι ναι μπορει να σου κανει πολλες παραλλαγες αν χρειαστεις..μου εκανε εντυπωση στο πως μιλουσε..ναι πες την.θα δω κ εγω ποιος θα γινει κουμπαρος κ θα βαλω κ τα υπολοιπα εγω αν χρειαστει..μακαρι να βολεψει!δεν εχω δει εδω στην θεσσαλονικη κατι παρομοια.

σας καληνυχτω γιατι τα ματια μου εχουν γινει κουμπια απο πουκαμισο απο την νυστα!!!μακια σε ολες!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...