Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 ΜΕ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΗ ΣΟΔΕΙΑ&ΜΙΑ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΗ επ.35


Recommended Posts

χαχαχ γεια σου μακρκερ με τα βαφτιστικα σου..θα μας τρελανει...χαχα!!

εμεις πηγαμε παιδοτοπο..ο νατρας πηγε να δει αγωνα..

να φανταστω οτι σας κανουν..μαμα θελω μπανανα και την παρατανε μετα,ε;;

μιλαμε μου ερχεται να το φυτεψω οταν κανει ετσι..

τεσπα!!

φαγαμε κατι τοστ..κατι μπισκοτα..ημαρτον κοινως..καλε μιλαμε για ορεξη οχι χαζα..και ολο σαβουρα..τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τρελος πονοκεφαλος μιλαμε!!! απο το πρωι, αλλα με το που γυρισα το βραδυ απο το τμημα... θα σκασει το κεφαλι μου!

πηρα αλλα 2 ντεπον... και ξοζαλ για το βηχα, να μαστουρωσω τελειως!!!!

Μαρακι ενας σακος τελικα;;;; μα καλα ποτε να μην πεφτω μεσα;;;;;

μονο οτι λεει η ΝΤομ βγαινει;;;;

Ντομ αν μελετησεις να κανω κι αλλο γιο.... τι να σε πω..... οχι απλα ρισπκτ.... τα ρεστα μου και ακομη παραπερα! :lol:

οσο για τις απολυσεις.... το εχω πει και παλαιοτερα... απορω τι μας ψεκαζουν και δεν αντιδρα ο κοσμος! αλλα να αντιδρασουν προς αυτους οχι να καταστρεψουν περιουσια απλων πολιτων...

Σωσω και εγω ελεγα οτι αφου ειχα κλεισει ραντεβου για γεννα, και με το μινι σπασιμο νερων δε φανταστικα οτι γεννουσα! ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ!!!! :lol:

Σοφη να κανεις παρεα με τον αντρα μου στα ψωνια!!!! οταν ειχαμε παει Γερμανια καταφερε να με κανει να παθω αγοραφοβια! δεν αντεχα αλλο! εφτασα στο σημειο να καθομαι σε ενα παγκακι στην εισοδο πολυκαταστηματων και να παριμενω να τελειωσει τη βολτα του!!!!!!

Πελετ ειναι εναλλακτικη μορφη θερμανσης. βαλαμε καυστηρα πελετ (2000Ε με τα περαστηκα) και τον συνδεσαμε με τον κυκλοφοριτη του καυστηρα πετρελεαιου για οικονομια. πελετ ειναι βιομηχανικο προϊον. αλλες εταιριες το κανουν απο ξυλο, αλλες απο καλαμποκι κλπ με προσμειξεις φυσικα. ειναι σακια την 10-15κ αναλογα την εταιρια. γεμιζεις τον καδο του καυστηρα και αυτος σιγα σιγα παιρνει και το καιει. ο δικος μας εχει αυτονομια 3 μερες. εχει πολλες ποικιλιες. εμεις πηραμε με 225Ε τον τονο. σαν ποσοτητα λενε θελει διπλασια απο το πετραιλειο και μηση απο τα ξυλα αν ειχαμε ξυλοκαυστηρα. καταλαβες;; καλυτερα βεβαια να ειχαμε εξω 23ο!!!!

Ελενη τι κανουν τα αντρακια σου και η κοπελια σου;;; δε θα την σταματησεις απο τον παιδικο εσυ στην αρχη;;

ΝΑνα οχι παλι κολικους!!! τι ειχες τραβηξει στην πρωτη γεννα.... μα καλα τι τάιμιγκ;;;;;

οσο για τα επιπλα σας κοριτσια.. ελπζω να ειναι λαθος η πτωχευση και να εχετε τα επιπλα σας και οι ανθρωποι τη δουλεα τουσ..

ζζζζζ.... εσενα σε αφηνει ο μικρος στο μπανιο;;;; πως πανε οι αδενες του αληθεια;;;;

εμεις εδω τα ιδια... τα πηγα παιδικο και ετρεχα να προλαβω να κανω οσο πιο πολλες δουλεις μποροσα. ετσι με επιασε το κεφαλι. εκανα μπανιο, εφαγα και πηγα στη δουλεια.... να βγαλω το που θα παει ποιος αυριο στα μετρα ταξης....9παρα γυρισα, ισα ισα να πω μια κουβεντα με τον αντρα, να ετοιμαστει να φυγει γιατι ειναι νυχτα! και τα σκατουλια της μουρλης! εκει εσκασε το κεφαλι μου!

πωπω... βηχω ασταματητα! δε μπορω αλλο!!!!

Σωσω τις φωτο της Αλεκας...... χελοοοοοουυυυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Αλέκα είδα φωτό!!!

ένα έχω να πω... θέλω κι εγώ... χαχαχα!!!

υπέροχα τοπία!

τι τέλεια θάλασσα ήταν εκείνη;

και η οικογένειά σου φαίνεται υπέροχη!

να τους χαίρεσαι όλους!!!

επιτέλους σε είδα κι εσένα!!!

αλλά... φοράς γυαλιά... χαχαχα!!!

και μια χαρά αδύνατη είσαι, δε χρειάζεσαι άλλη δίαιτα.

εγώ μια χαρά κάνω μπάνια όταν τον κρατάω μόνη μου.

πολλές φορές δε μου δίνει σημασία, άλλες φορές έρχεται και με κοιτάει...

όταν βλέπει τα μεμέ μου λέει ότι από εκεί έπινε το γαλατάκι του και τώρα θα πίνει ο αδερφός του.

μια μέρα είχα φορέσει ένα εσώρουχο που είχε δαντέλα και μου λέει ενθουσιασμένος: "μαμά... ουάου!!! τέλειο!!!"

χαχαχα!!!

τι να πω ρε Ντομ... πολύ κρίμα...

από τη μια το μεγαλύτερο ποσοστό έχει μπει στην κυβέρνηση με μέσο και όχι με την αξία του...

από την άλλη... ας μην τους βάζανε...

αν θα ξεκινήσουν και στην Κύπρο απολύσεις... θα είμαι από τις πρώτες...

αλλά είπαμε... σκεφτόμαστε θετικά!!!

σήμερα στις 11 θα έρθει το γραφείο μας.

θα το παραλάβει ο Π κι ελπίζω να μην κάνουν κανένα λάθος με το πώς θέλω τα ράφια κρεμασμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρκερ ωραία η μπομπό και νομίζω ότι δεν είναι δύσκολη στην κατασκευή...

αλλά δεν είναι υπερπαραγωγή που έλεγες!!!

χαχαχα!!!

είναι απλή και όμορφη!

αλλά είσαι τρελή που το σκέφτεσαι από τώρα...

έχετε σκεφτεί εποχή που θα κάνετε τη βάφτιση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!

Παραλιγο να ανοιξω το μαγαζι αλλα μολι πατησα υποβολη ειδα τα κατεβατα της Νανουκας! :D

Τι να κανουμε μανδαμ δε μπορουμε να συναγωνιστουμε το τυφλο συστημα σας!

Μονο μία το μπορει εδω μεσα, μονο που η κυρια ξερει το γκαβο συστημα ποια;;; η σωιησφω... :lol:

Βαγκ εγω βηχω 1 μηνα!

Με εχουν κολλησει τα μικρα, δεν πηρα αντιβιωση και αργει πολυ να μου φυγει.

Μιλαμε τελικα ο χρονος ιασης χωρις αντιβιωση δεν ειναι απλα διπλασιος, ειναι χωρις πλακα δεκαπλασιος!

Την εβγαζα στον καναπε στο σαλονι για να μην τους ξυπναω.Ο μικρος βεβαια ξυπναει ακομα καθε βραδυ σχεδον, εγω ομως 6.00 ξυπναω.Οποτε δεν ξυπναω, κατευθειαν με το που τον βαζω κουνια αποκοιμισμενο, ντυνομαι και φευγω :D Η ελλειψη υπνου μια συνηθεια ειναι :D

Επισης ευχαριστω για την προσκληση στο google+ κιαναθεμα κι αν ξερω πώς λειτουργει, αν σας δεχτηκα για φιλες, τι παταω, ειμαι πολυ ασχετη ρε παιδια μη με παρεξηγειτε...Σωσω μη γελας!

Οσο για τη διαθεσιμοτητα που ελεγες Σωσω απλα χρυσωνουν το χαπι.

Απολυση κανονικη ειναι.

Ρε παιδια να ρωτησω κατι γιατα παιδια μας;

Εσεις τα εχετε μαθει να ντυνονται μονα τους;

γιατι εμενα τσιριζει για να ντυθει και να γδυθει.Και χτες τα πηρα κρανιο και του λεω, ακου ναδεις ολα τα παιδακια στην ηλικια σου ντυνονται μονα τους και βγαζουν τα ρουχα τους μονα τους.Και το πηρε πατριωτικα και εβαλε βρακι και κατω πιτζαμα μονος του :shock:

Του ειχα πει η ετικετα παει πισω(στη πιτζαμα)κι οταντου το ξαναπα τη δευτερη φορα που τον εβαλα να ντυθει μου λεει ΄΄το ξερω΄΄ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραια πο ηταν εχθες στο σινεμα μιλαμε διασκεδασα απιστετα

ολα τα πιστιρικια ουρλιαζαν απο τη χαρα τους

ειχε πολυ πλακα

νανα δε πιστευω ποτε η Κυπρος να φτασει τοσο πολυ ωστε να εχετε απολυσεις

θετικη σκεψη οπως λες γιατι θα πεσουμε στην καταθλιψη

βαγκ καλυτερα το κεφαλι;

και τα μικρα γκρινια ε;

Αλεκα οι φωτο πολυ ωραιες -αλλη ζωη αλλη ζωη

αχ βρε παιδι μου μου μυριζε θαλασσα

Νανα σκεφτομουν κατι σε θεμα ζωα του δάσους ή ο λυκος και τα 7 κατσικακια που αρεσουν στα αγορια ()το μωρο δεν θα καταλαβαινει

αλλα κατι σε φουσκωτο οπως εχει το θεμα με την κουκουβαγια

ακους ζζζζζζ και εσυ

βαφτιση θα κανουμε με το καλο οταν χρονισει μαζι με τα γεννεθλια

μετα το πασχα δλδ του 2014

ντομμμμμ αλοχα χαου αρ γιου

αυτο το _ δε το ξερω ουτε εγω

και εμεις 6:30 ολοι στο ποδι ντομ

οσοσ για ντυιμο τα καταφερνυν απιστευτα καλα και στο ντσιμο παπουτσια - παντελονια καλτσες

μπλουζα δεν μπορουν με ευκολια να βαλουν μονα τους

ο Στελιος γενκα βαριεται που ζει -τα θελει ετοιμα και δεν προσπαθει ιδιαιτερα -με τσαντιζει ατο αρκετα -σαν τον πατερα του :lol:

ο νικος ειναι ικανος να ξημερωθει αρκει να το κανει μονος του και να το καταφερει αυτο που θελει -δεν θελει βοηθεια σε τιποτα

παω για κουρεμα και μετα στην κουμπαρα μου

μετακομιζουν καλαματα μονιμα

σωσω εχθες εφαγα μιση σακουλα τζελινια - ενα τσιζ και μια πατατες και μιση κοκα κολα εχεις να πεις κάτι :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια!

Αρα και πολυ εχω αργησει να τον κανω να ντυνεται μονος του!Οκ αγχωθηκα τωρα! FAIL !!!

Μαρακι ειχα μπει καναδυο φορες στο μπλογκ σου και δεν το ειχες ανανεωσει καθολου.

Τωρα πια καταλαβα λογω των τρεξιματων με τον Ντενη ε;

Αντε καλε κι εσυ...ανανεωσε...

εδω ανοιξε μπλογκ η Φροσω, και διαβασα πριν λιγο μια ιστορια με τον Χριστοφορο και το κολλημα με τσιμπιδα και ξεραθηκα στο γελιο.

Εμενα δε θα με δειτε παντως να ανοιγω μπλογκ! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα...τι κανετε;;

η μαρθα παλι ξυπνησε το βραδυ..σχεδον καθε βραδυ ξυπναει και κατι θελει..η νερο,η τσισα,η μυξες..αλαλ ευτηχχως ξανα κοιμαται..

εγω μονο χανω 1 ωρα καθε φορα μεχρι να ξανα πεσω!

ντομ...λες να γινει ετσι με τις απολυσεις,ε;;

μαλακια..

εμενα ντυνεται και γδυνεται απο 2,5 χρονων μονη της..

μονη της μου το ειπε..

και την αφησα..παπουτσια βαζει απο 2 χρο..παλι μονη της..απλα συνεχιζει και βαζει καμια φορα το ενα στο δεξι και το αλλο σοτ αριστερο..

παιδια μη πιεζεται για τιποτα..μονα τους..

ο θοδωρης της θουλης που κοντευει 4..απλα βαριεται..και ειδε τη μαρθα εδω και ξεκινησε και αυτος!

δλδ αμα θελουν...ολα τα κανουν..

ναι και η φροσω ανοιξε μπλογκ..το παρακολουθω..

ποιος σε εκανε αιτηση ρε ντον για το γουγλ;;χαχα....

δε κανεις φεις που ειναι και πιο ευκολο;;

νανα εσυ γιατι δε κανεις φεις;;;

τι εγινε με τα επιπλα;;

παλι θα παμε τα αυτοκ για σερβις.και το δικο μου και του λευτ..

ελεος.

βασικα θα παρουμε 1 δευτερη γνωμη για το δικο μου γιατι 500 ευρω δεν εχουμε να δωσουμε..

καλε επισης ξεςχασα οτι πρεπι να πληρωσουμε και μαιευτηριο..φακ!!

ντομ τελικα το μικρο μεχρι ποσο τον θηλασες;;

ελενη θα τα πουμε το απογ;

τι θα μαγειρεψετε;;

βαγκ τα παιδια πηγαν σχολειο.;;;θριαμβος..χαχα..

γιατι τετοιος πονοκεφαλος;;αλλαγη καιρου;;

ζζζ τι κανεις με διαιτες;;εσυ ντομ;;

θα στολισετε φετος;;

πολλες ερωτησεις,ε;;

μαρκερ σιγα τα πολλα που εφαγες..μπορω παραπανω!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

πολυ καουρα ειχα χθες το βραδυ.....

πρεπει να σταματησω να τρωω βραδυ.. τελος...

δεν κοιμηθηκα καθολου...

στην καουρα παιρνετε εσεις οι εγκυμονουσες κατι???? η το αφηνεται να περασει?????

γεωργια θα παμε σημερα να δουμε σαπουνια στη λοτζια????

αν ναι την δικια μου δεν την παιρνω.. δεν θα μπορω να την παλεψω με τοσο κοσμο... εκτος αν ερθει και ο βαγ που δεν το κοβω....

επισης θελω να σου δειξω πως θα χρησιμοποιεις της πανες...

επισης παραγγειλα στη χριστινα 4 σαπουνια...

βαγκουλα ολα καλα... αλλα με εχει πιασει λιγο ο φοβος μην γεννησω προωρα...

αλλα δεν καθομαι κι γω τον κωλο μου κατω....

η ειρηνη μου εχει κανει κατι σαν αλλεργικο... εχει γεμιζει σπιρουρακια και ξινεται...

της εχω αρχισει αταραξ...

επισης ξερει να γδυνεται πιο πολυ απο οσο να ντυνεται... κ επειδη βιαζομαι να ντυθει γρηγορα την ντυνω εγω...

αληθεια ποτε σταματαμε να τα ντυνουμε εμεις?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποτε ξεκινανε να ντυονονται μονα τους..χαχαχα....

ρε συ θα κατεβω και αυριο κεντρο και δεν ειμαι για πολυ πεζοπορια...εχω και το ταπερ σου!!

δε ξερω..

μονο για τα σαπουνια δε κατεβαινω..αν δε κατεβετε παντωως..μιλαμε!!

σας ειπα οτι..σαν να θελω να καπνιζω,ε;;

αληθεια!!

σαν να μου μυριζει..ωραια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα μου μυριζει.. κ οταν βλεπω τον βαγ να καπνιζει ζηλευω.. αλλα προσπαθω να συγκρατηθω...

θελω να το κοψω τελειως... παντως αυτη την φορα ειναι πιο δυσκολο απο οτι την πρωτη φορα που το εκοψα..

αλλα παιδια δεν σκοπευω να κανω οποτε αμα το ξαναρχισω θα ειναι για εφορου ζωης..

ασε που γλιτωνω 100 ευρω το μηνα... :lol::lol:

καλα θα μιλησουμε πιο μετα για να δουμε τι θα κανουμε...

μου ζητανε το λικνο τεσσερα ατομα.. αντε να δουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ δε με παρακολουθείς...

είπα οτι σήμερα θα μας δέρουν το γραφείο μας.

Ντομ, ο δικός μου ντύνεται μόνος του αλλά όχι πάντα.

μόνο με τις μπλούζες δεν τα καταφέρνει.

κάποιες φορές είναι εκνευριστικό... ειδικά όταν ιάζεσαι και κάνει με το πάσο του.\πχ χθες βιαζόμουν να τον κάνω μπάνιο για να πάμε στην κουμπάρα μου.

ώσπου να πάω πάνω, είχε βγάλει κάλτσες, φόρμα και βρακί.

εγώ του έβγαλα την μπλούζα και το φανελάκι...

ξαναέβαλε το φανελάκι για να το βγάλει μόνος του...

τι να κάνεις όμως;

υπομένεις... χαχαχα!!!

Μάρκερ, είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα και για την Κύπρο.

ήδη πεινάει αρκετός κόσμος.

η Τρόικα ζητάει πάρα πολλές απολύσεις στο δημόσιο...

με τους αριθμούς που λέει... πρέπει να φύγουν όλοι οι έκτακτοι...

επίσης, η Κύπρος είναι ένας πολύ ταλαιπωρημένος τόπος... από κατακτητές.

πάντα, ενδόμειχα, υπάρχει αυτός ο φόβος...

εγώ δε θέλω να αργήσω να το βαφτίσω...

σκέφτομαι για Οκτώβριο έως Δεκέμβριο.

εμένα με απασχολούν πολύ τα βλαστοκύτταρα...

στον Α τα είχα δώσει σε ιδιωτική εταιρεία.

τώρα δυσκολεύομαι πολύ να τα ξαναδώσω σε ιδιωτική.

από την άλλη, δε θέλω να αδικήσω κάποιο παιδάκι μου...

Ελένη κι εγώ έχω καούρες κάθε βράδυ...

προς το παρόν κάνω υπομονή.

αν θα συνεχιστούν, θα πάρω μαλόξ.

έμαθα ότι τα τσιγάρα θα έχουν αύξηση 1,5 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανουκα τωρα κανουν βλαστοκυτταρα και απο τα νεογιλα δοντια οποτε μεχρι να τα κανουμε και να τους πεσουν κιολας ειναι μια 6ετια μεσα στο νερο.. τοτε μπορει να εχουμε λεφτα.. :lol:

εμεις θα βαπτισουμε τελευταιο σαββατοκυριακο του σετεμβρη η πρωτο σαββατοκυριακο του οκτωβρη..

το μονο που δεν εχω καταληξει ειναι αν θα την κανω πρωι η βραδυ την βαπτιση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλένη και γκαβισκον επαιρνα-αλλα αηδια γευση και το σταματησα και μααλοξ, μου τα επετρεπε ανετα ο γιατρος.

Τα πρασινα μηλα ετρωγα καλυτερα που λενε ειναι αποτελεσματικα, αλλα σαν τα φαρμακα αποτελεσματικα δεν ειναι.

Σωσω 4,5 μηνες θηλασα!Δεν ειχα αλλο!Καλα ηταν...δεν παραπονιεμαι γιατι το Βασιλη 2 μηνες κι αυτο μικτο με ξενο γαλα.

Η Βαγκ με προσκαλεσε, και η Μαρακι!

εχεις κανα προβλημα;;;ζηλευουμε ζηλευουμε;;;

Ναι ειμαστε φιλες με τη Βαγκ και τη Μαρακι!

Νομιζω δηλαδη :? αν πατησα το σωστο κουμπι... :shock:

Φεισμπουκ δεν εχω εκ πεποιθησεως, μην τα ξαναλεμε...

Ελένη βαλε τη συνταγη οποτε μπορεις.

Δε μου λετε και καμια ιδεα σιγα σιγα για Χριστουγεννιατικο μενου 8 ατομων, λεω μια σουπα στην αρχη-κολοκυθοσουπα που παει και με τη μερα, αλλα στο κυριως προβληματιζομαι.

800 χρονια γαλοπουλα βαρεθηκα!Μονο τη γεμιση γουσταρω πολυ, την οποια φτιαχνω παντα ξεχωρα, δεν ειναι γεμιση δηλαδη :D]

Νανουκα αφου εχεις κρατησει βλαστοκυτταρα γιατι πρεπει να ξανακρατησεις;

αν ο μη γεννητω συμβει κατι αυτα δεν βοηθουν;;;νομιζα για αυτη τη δουλεια ειναι.Δηλ. μονο για το ιδιο το παιδι πιανουν;εδω δεν ακουμε ιστοριες για παιδια που κανανε για να σωσουν τα αδερφακια τους;αλλη περιπτωση ειναι αυτα;

Τι θα γινει ρε παιδια;

Θα με αφησετε να κανω υποβολη;

ολο γραφει η μια γραφει η αλλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υλικά:

■1 γουρουνόπουλο έως 6 κιλά

■1 ½ κιλό κιμάς μοσχαρίσιος (εγω βαζω τσιγαρισμενο συκωτακι)

■¼ φλιτζανιού του τσαγιού ελαιόλαδο

■2-3 ξερά κρεμμύδια ψιλοκομμένα

■8 σκελίδες σκόρδο

■500 γρ. κεφαλοτύρι τριμμένο

■500 γρ. γραβιέρα κομμένη σε μικρούς κύβους

■1 ½ -2 ματσάκια μαϊντανό ψιλοκομμένο (δεν βαζω γιατι δεν γουσταρω τον μαιντανο)

■40-50 γρ. κουκουνάρι

■λίγες σταφίδες και λίγα κάστανα (προαιρετικά).. (βαζω και βγαινει τελεια)

μια πιπερια πρασινη, μια κοκκινη και μια πορτοκαλι

Εκτέλεση:

Καθαρίζουμε το γουρουνόπουλο (μου το κανει ο χασαπης μου) , το πλένουμε πολύ καλά μέσα και έξω και το στεγνώνουμε με χαρτί κουζίνας.

Το αλατίζουμε εσωτερικά με χοντρό αλάτι και το πιπερώνουμε.

Βάζουμε σε ένα αντικολλητικό τηγάνι το ελαιόλαδο να κάψει και σοτάρουμε τα κρεμμύδια και τα σκόρδα ολόκληρα για 2-3 λεπτά. Κατόπιν προσθέτουμε τον κιμά (η τα συκωτακια) και τον σοτάρουμε για 3-4 λεπτά.βαζουμε και σωταρουμε και τις πιπεριες. Αποσύρουμε την κατσαρόλα από τη φωτιά, αφήνουμε να κρυώσει το μείγμα και προσθέτουμε όλα τα υπόλοιπα υλικά.

Τα ανακατεύουμε καλά και γεμίζουμε το γουρουνόπουλο.

Το στρώνουμε σε ένα ταψί και το αλείφουμε με λίγο λάδι. Βάζουμε το λαδωμένο χέρι μας στο χοντρό αλάτι και αλείφουμε το γουρουνόπουλο.

βαζω στο μπλεντερ δυο κουταλιες μουσταρδα, μια κουταλια μελι και χυμο απο ενα πορτοκαλι. και αλειφουμε το απεξω...

το ραβουμε μετα με μια βελονα χοντρη..

Ψήνουμε για 3 ώρες στους 180 βαθμούς Κελσίου. Κατόπιν το ψήνουμε στους 250 βαθμούς για ½ ώρα.

εγω το ψηνω στη γαστρα σκεπασμενο και το τελευταιο μισαωρο το αφηνω ξεσκεπαστο... αν δειτε οτι χρειαζεται νερακι και εχει πιει τα ζουμια του κατα την διαρκεια του ψησιματος προσθετετε λιγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

καλα περιμενετε να σχολιασω οοοολλαααα αυτααααα που γραψατε?????

οταν δεν προλαβαινω να μπω τοτε σας πιανει..αλλιως σερενεστε...

Αλεκα πολυ καλες ο φωτο!!!!!και δε χρειαζεσαι και τρελη διαιτα που εχεις φαγωθει!!!!!

μαρακι αντε με το καλο η καρδουλα του νινιου!!!

Α ρε Ντομ θεα μου ...σε ευχαριστω για το τσουτσουνακι!!!!

Νανα μονο εγω δεν προλαβα και ειχα μια κουκετα σπεσιαλ απο τη νεοσετ!!!!

Ελενη μου αρεσε αυτο με την εκπαιδευση!!!!και εγω δοκιμαστικα θα τον εστελνα και θα εβλεπα...

ευυχως γενναω ανοιξη...ο δικος μου δε θα αντεχε με τιποτα σπιτι..λιγο να αργησουμε το πρωι ρωταει: παει η ωρα μπροστα????? :lol::lol::lol::lol:

εχει πολλη ενεργεια και δε θα του εκανε καλο να τον κρατησω σπιτι...

Βαγκ και εμεις σας ακολουθουμε μου φαινεται..αρχης γενομενης απο μενα..ποναει ο λαιμος μου και σημερα εχω τις απειρες ωρες λογοτεχνια οποτυε πρεπει να μιλαω ακαταπαυστα..

ο μκρος ειχε βηχα χθες βραδυ κατα τς 3 και δωσαμε σιροπι και ηρεμησε!!!και ζεστο γαλα!!!κοιμηθηκε μεχρι τις 8...

Και απο εμενα να δωσετε χαιρετισματα στη Χαρα!!!!!

Γαλοπουλα θα φταξει παλι ο αντρας φετος..περυσ τελειο..την τσακισαμε και ηταν και μεγαλουλα!!!

Γουρουνοπουλο μια φορα φτιαξαμε στο τραπεζι που καναμε για τους κολλητους μετα τους αρραβωνες..το πηγαμε φουρνο γαι ψησιμο ομως...

Βλαστοκυτταρα ο γιατρος μου με απετρεψε...ας μη σκεφτομαστε αρνητικααα..

Μαρια τον βαμπιρακο δεν τον εχασες βλεπω :lol::lol:

ο δικος μου μονο το βρακακι του, το παντελονι του και τα παπουτσια του βαζει μονος του...φανελακι και μπλουζα τον εκνευριζουν, τις καλτσες δεν τις μπορει..αλλα τα βγαζει ολα στο πι και φι :lol::lol::lol:

στον παιδικο πηρα και μια φορα το προβαδισμα..εινα ο μονος που μαζευει τα παιχνιδια στο τελος..τον ειχε μαθει απο μικρο ο Νικος να το κανει και δεν υπαρχει περιπτωση να παει για υπνο και να μη μαζεψει παιχνιδια.. ;)

παραληρημα ειναι αυτο οχι ποστ αλλα τι να σας κανω...

εχω την κοπελα για τις δουλειεςςς..θα στρωσω αυριο!!!

επιτελους Σαββατοκυριακο!!!!

Ελένη 90αρι φουρνο????? τι μαρκα????τελειος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορες!Τι μου κανετε?

Εμεις καλα .Η μικρη βλεπει παιδικα και εγω πινω καφε.Σε λιγο παω για μαγειρεμα.Γιουβαρλακια σημερα.

Εχθες ειχα και ραντεβου το απογευμα.Κατι γινεται κουτσα στραβα.Εχω μια πελατισα που γι'αυτην μιλαμε κανω περα ολες τις αλλες .Εννοω οτι θα κοιταξω να εξυπηρετησω πρωτα αυτην και μετα οι υπολοιπες.Πολυυυ χρημα.Ξενοδοχεια εχει.Ενα θα σας πω.Αυθημερον Λονδινο για ψωνια,καθε εβδομαδα μανικιουρ πεντικιουρ,σπιτι πυργος με 3 μανταμες μεσα.Δεν σηκωνει ουτε το δαχτυλακι της.Ασχολειται μονο με τις επιχειρησεις.Οσο για το οικονομικο?Καθε φορα που παω 30ε ειναι η δουλεια μου?Ταριφα το εχει το 50αρι.Μια χαρα σας λεω.

Νανα εσυ την σταματησες την μανταμα?

Ντομ η γαλοπουλα ειναι ωραια για Χριστουγεννα.Μπορει να την εχεις βαρεθει αλλα και τι αλλο να φτιαξεις.Εννοω που να ειναι μεσα στο κλιμα των εορτων.

Βαγκ χαχαχαχχα αγοραφοβια επαθες?Ε οχι καλα εκανε ο ανθρωπος !Γερμανια πηγατε να μην κανει την περατζαδα του στα εμπορικα???

Πω πω Χρυσουλα λογοτεχνια ε?Αντε καλο κουραγιο και προσοχη να μην την αρπαξεις για τα καλα!

Σωσω λεω τα Χριστουγεννα να φτιαξω τις καριοκες που εχεις στο μπλογκ σου.Θα επιχειρησω τουλαχιστον.Αν και φαινεται ευκολο.

Μαρκερ πηγες τα παιδια σινεμα αληθεια?κκαι ηταν φρονιμα?η Λυδια δεν νομιζω να κοθοταν μεχρι το τελος.Ετσι νομιζω δηλαδη γιατι δεν την εχω παει ποτε σε θεατρο η σινεμα.

Χριστουγεννα φετος εδω!Μα τι ερωτησεις ειναι αυτες Σωσω??????Αυριο στολιζω!!!! :D[smilie=happy3.gif] [smilie=icon_rendeer.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα κανετε καλε που θα σατολισετε απο...αυριο;;πας καλα σοφη;;

ανοιγεις το αλλο αν θελςι σοφη...τι λες;;

σκεψου 1 ωραιο τιτλο και κοτσαρε τον...

ενταξει ρε νανα...ξεςχασα το επιπλο...αχα...

και η σατο λεει 1 απο τα ιδια..

της ελενης ο φουρνος ειναι τελειος...

νυσταζω λιγο αλλα οκ..πηρα πιτσες απο λιντλ να φαμε..

ο καιρος μουντος εδω!!

χρυσουλα αληθεια την κανει ο αντρας σου τη γαλοπουλα;;

μωρε μπραβο!!

εγω λεω να μην αγορασω δεντρο..εχω 1 δεντρο....50 ποντους..αυτο θα στολισω..χαχα..

ελπιζω να της αρεσει..εννοω να στολισουμε μαζι..

πηρα και τσοχα να κανουμε χριστυγ στολιδια..

ε καλα μη φανταστειτε...

αλλα οχι απο αυριο..ελεγα οταν θα γεννησω και μετα!!

να κανουμε σπιτι πραγματα!!

μακαρι να ειχεις τετοιες πελατισσες σοφη συνεχεια..

ελπιζω να ειναι ανθρωπος τουλαχιστον!!

καλε στο εμπορικο μας,ο θεος να το κανει εμποορικο,,,χαχαχχ....ΣΤΟΛΙΣΑΝΕ ΗΔΗ

τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είδες ο Θανούλης;

όχι για να μη λες... χαχαχα!!!

η Νεοσέτ συνεχίζει να δουλεύει κανονικότατα και απ' ότι έχω καταλάβει δεν πρόκειται κλείσει.

απλά έκανε αίτηση σ' αυτόν τον νομό (;)...

αυτό που επιδειώκει είναι να κουρέψει το χρέος της και να προσελκύσει νέους επενδυτές.

απλά είναι λογικό όταν ακούς για πτωχεύσεις κτλ να φοβάσαι να παραγγείλεις...

(Χρυσούλα, διόρθωσε με για τα τυχόν ορθογραφικά...)

Σοφάκι μου, εγώ τον πηγαίνω θέατρο από 1 έτους και παρακολουθεί μια χαρά!!!

η μαντάμα είχε σταματήσει από μόνη της γιατί είχε βρει δουλειά σε ένα σούπερ μάρκετ.

από τότε δεν ξαναέφερα άλλη...

κάνω οικονομία... χαχαχα!!!

με βοηθάει πολύ ο άνδρας μου και τα καταφέρνουμε μόνοι μας.

μόνο το σίδερο είναι το ζόρι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντομ σε νεοχλει ο τιτλος φεισμπουκ,ε;;το ιδιο πραγμα ειναι καλημ ου το γκουγκλ!!

γιατι δε κανεις και τουιτερ;;χαχα!!

εγω νομιζω οτι ειναι το ιδιο πραγμα!!

και μενα μου ειπανε για γκουγκλ αλαλ δε μπορω να εχω 100 λογαριασμους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφηηηηηη!!!!!!!!!δε σε χαιρετησα!!!!

μπραβο για τη δουλεια που την ξαναανελαβες!!!!η πελατισσα σου ακουγεται σουπερ!!!

η μικρη σαϊνι μαλλον θα εχει γινει!!!

φιλακια πολλα!!!!

Νανα αν ετρωγε κιολας εκει μια χαρα θα ημουν!!!!

ειναι το μονο παιδι που δεν τρωει καθημερινα!!!!2/3 φορες δοκιμασε και τελος!!!!

μου αρεσε υατη η κουκετα...

βεβαια ακριβοπληρωσα το κρεβατι απο τα media αλλα δεν παει χαμενο..σιγουρα θα τους βαλω στο ιδιο δωματιο ..δε γινεται να μην εχουμε γραφειο σπιτι...με τιποτα...

Σωσω δεν εχεις ιδεα τι φτιαχνει ο αντρας μου...μη μιλησω για το σαπουνι πλακες και υγρο ...το τελευταιο το εφτιαξε με δεντρολιβανο ..τελεια μυρωδια!!!!1

ααα προχθες το βραδυ οταν γυρισα απο τη δουλεια ειχε φτιαξει μπισκοτα με βρωμη και μελι!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...