Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 ΜΕ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΗ ΣΟΔΕΙΑ&ΜΙΑ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΗ επ.35


Recommended Posts

γεια σου Σοφι!!!!!!!!!!!!!!!!

τι λεει στο νιησι? εδω τωρα βρεχει κ εχει παγωνια!

το σ/κ γενικο κ χαλια επιγοντος ;):lol::lol::lol::lol::lol:

μολις απλωσα ρουχα μεσα ....εκλεισα το φαγητο ...εκανα μπανιο ...πηγα γυμναστηριο .....

δεν εχω κουραγιο να φαω το γιαουρτι μου.....

σας διαβαζω ομωσ ευχαριστα :D

καλε σας εστειλε η σωσω τις φωτο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ντομ... δεν εισαι ενταξι... λες ενα γεια και χανεσαι ολο....

για μενα ποτε θα με δωσεις διορια για γιο;;;; :lol::lol: τωρα δεν πιανει ομως, περιμενω περιοδο...

αν καταφερετε να κολησετε και μενα... τι να σας πω....

χθες εμαθα οτι ειναι εγκυος στο 2ο και η φιλη μου που τη βαφτησα το γιο περσυ...!!!

Σοφη! αντε μπες στην παρεα και ο γιος δε θα αργησει και σε σενα!!!

Σωσω σιγουρα βγαινουν καλα τα μωρομαντηλα;;; σαν πολυ απλα τα βλεπω....

καριοκες μπορει να κανεις καλες.... αλλα Παπαπαρασκευα οχι! σορυ... αυτος κανει και πουρακια!!!!!

αλλα με τα ροξ εσυ, με τα ογκραντεν η Μαρκερ... κανατε το πεινασμενο μου στομαχι να γουργουριζει!!!

αντε να το πεισω οτι δεν πειναει... διψαει!!!!! :lol::lol:

ΜΑρκερ πολυ καλη φαινεται η συνταγη... για κανενα τραπεζι τα Χριστουγεννα... μια χαρα!

εμεις καλα.... αλλα το απογευμα αρχισαν τα οργανα στη δουλεια και με πριξανε στα τηλεφωνα... ολο ζητανε παλι ατομα για μετρα.... αντε να αλλαζω τις υπηρεσιες των παιδιων και να κοβω ρεπο.... αυριο απογευμα θα δουλεψω, να περιμενω τι μετρα θα βγαλουν για Παρασκευη.... ηδη προετοιμαζονται στα πανεπιστημια... κατι σεκιουριταδες που φυλανε τα εργα του μετρο, λενε οτι τους κλεβουν ξυλα.... μακαρι να τα θελουν για το τζακι!!!!! μακαρι να μη γινει τιποτα....

ο βηχας μου καλα κρατει... χθες βραδυ δεν μπορεσα να κοιμηθω σχεδον καθολου! απορω πως μπορεσε ο αντρας μου....

να δουμε αποψε...

σωσωωωωωω...... τις φωτο της Αλεκας... πριν γεννησεις!!!!!

Αλεκα εδω εστρωσα εδω και βδομαδες!!!! τωρα καιμε απο το απογευμα καθε μερα και καλοροφερ. πελετ . οχι πετρελαιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΓΡΑΨΑΤΕ ΠΑΛΙ!!!!!!Δεν τολμάει ένας άνθρωπος να λείψει για λίγο και πρέπει να διαβάζει εγκυκλοπαίδεια.

Λοιπόν λέω να ξεκινήσω απο την Μάρκερ :) Μαρκεράκο μου βρες εσύ σχέδιο και θα φτιάξουμε τις καλύτερες. Ανώτερες κι απο υπερπαραγωγή!!!!! Ασε τις άλλες να λένε, των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Καλά μου άνοιξες την όρεξη με τις πατάτες μιαμ μιαμ Γενικώς η γαλοπουλα που ρωτάς είναι μπελαλίδικη εκτός αν έχεις γνωστό χασάπη και ζητήσεις να σου αφαιρέση τα πουπουλα-βελόνες. Ψήσιμο θέλει αρκετό έτσι κι αλλιώς κι αν δεν σιχαίνεσαι ξέρω έναν τρόπο που γινεται λουκούμι και η γαλοπουλα και το κοτόπουλο αλλά με ΠΟΛΛΑ λιπαρά.

Νανούκα καλώς ήρθες.Πράγματι είναι χαλαρωτικό πολύ το πλέξιμο γενικώς. Τώρα όσο για το ποιο είναι πιο γρήγορο εξαρτάται τι θες να φτιάξεις . Συνήθως με τις βελόνες τα πιο μεγάλα πρότζεκτ τελειώνουν γρηγορότερα αλλά αν ειναι τόσο μεγάλα που δεν χωρούν και θέλουν ενώσεις χίλιες φορές βελονάκι.

Βαγκ ακόμη γελάω με το μπάνιο χαχαχαχαχαχαχαχαχα πω πω δεν σε αφησαν σε ησυχία

Ελένη το γουρουνόπουλο πρέπει να είναι ονειρεμένο!!!!! παρασκευή θα βάλω στην κούριερ τα πράγματα :) Σας έχω ετοιμάσει για εσάς ξεχωριστά μαρτυρ. με swarovski για κρεμαστά στο λαιμό. Οι άντρες μπορούν να τα κρεμάσουν στο αμάξι (για τους γονείς του παιδιού και για εσένα και τον άντρα σου) έτσι για το ευχαριστήριο της προτίμησης :)

Σώκω σκέψου όμως οτι αν πάει η Μάρθα παιδικό και σου φέρει ένα σωρό ιώσεις τι θα κάνεις; Θα την απομονώσεις απο το μωρό; Τότε θα το πάρει με πολύ στραβό μάτι και μπορεί να της βγει ψυχολογικά. Θα αφήσεις το νεογέννητο να αρρωστήσει; Ρίσκο μεγάλο. Εγώ θα σου έλεγα τουλάχιστον μέχρι να σαραντίσει το μωρό να κρατήσεις και την Μάρθα σπίτι και να της εξηγήσεις τις διαδικασίες. Βάλτην και στο τριπάκι να σε βοηθάει και θα νιώσει καλυτερα. Δική μου αποψη. Κι εμένα όταν γεννηθηκε ο Παναγιώτης την μεγάλη δεν την έστειλα για τρεις μήνες στο σχολείο.

Σόφηηηηηηη γουέλκαμ μπακ. Οκτωβριανές reunion πρέπει να ονομάσουμε το επόμενο :lol::lol::lol::lol: Μπράβο στο κοριτσάκι σου. Φιλιά πολλά πολλά

Ντομ σκόνη έριξες ε;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Σαν την Τίνκερμπελ είσαι ....η νεράιδα της τσουτσούνας :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αλεκακι πας και γυμναστήριο;;;;; αυτά ειναι τα ωραία.....Μη σταματήσεις με τίποτα και στο λέω μάλλον γιατί εγώ δεν μπορώ να πάω......ουφ κι αυτά τα κιλά ήρθαν και κατσικώθηκαν :lol::lol::lol::lol::lol:

Βαγκουλίνι πάλι απεργίες θα έχουμε; Ωχ υπομονή. Τι είναι το πελετ;;;;; Εμείς οικονομία. Δεν χαλάμε τίποτα οσο μπορούμε. Κι ακόμη δεν έχω στρώσει χαλιά. Η αρρώστια του μικρού με πήγε πολύ πίσω. Θέλω να κάνω και γενική , τοίχους πολύφωτα, να τραβήξω έπιπλα πριν στρώσω για να είναι καθαρά......αντε να δω πότε. ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

έμαθα ότι πτώχευσε η νεοσέτ κι εγλώ περιμένω το γραφείο!!!

έδωσα 400 ευρώ... ελπίζω να μην τα χάσω.

με είχαν τηλ ττην περασμένη βδομάδα και δε βόλευε να έρθουν.

ελπίζω να μην την πάτησα...

χθες από το μεσημέρι και μετά είχα έναν πόνο κάτω από το στήθος μέχρι και πίσω.

ήταν ανεκτός πόνος.

όσο περνούσε η ώρα πονούσα όλο και περισσότερο.

μέχρι να πάω σπίτι εμ το αυτοκίντο... μαρτύρισα...

πήρα τηλ τη γιατρό και μου είπε ότι είναι ο άνω ουρητήρας (αν το λέω σωστά).

μου είπε να πάρω 2 μπουσκοπάν πλας (εγώ είχα τα απλά) για να αποφύγω τον κολικό...

ευτυχώς μου πέρασε μετά από λίγη ώρα...

τι στο καλό... θα με κυνηγάνε οι κολικοί;

λοιπόν Σοφάκι... μόλις ξαναπάς Ξάνθη... μου στέλνεις καριόκες και πουράκια...

εσύ Μάρκερ να μου μαγειρέψεις αυτό το ογραντέν κι εσύ ελενάκι... το γουρουνόπουλο!!!

ε μα πια... με τα φαγητά σας και τα γλυκά σας!!!

έγκυος είμαι και ηόρεξη είναι στα ύψη αυτές τις μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Νανούκα...ο πόνος δεν πα να λεει η γιατρος σου...το πλευρο σου ειναι...γιαυτο παει μεχρι πισω.

Το ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη σε απιστευτο βαθμο.Οπως το λες...κατω απο το στηθος μεχρι πισω.

Ανοιγει η μητρα και χτυπαει τα πλευρα.Ειναι φυσιολογικοτατο.Στη δευτερη ευτυχως δεν το ειχα καθολου, γιατι στην πρωτη με τσακιζε πολυ συχνα.

Βαγκ εγω εσενα μεχρι περιοδο θα σου κοψω!Μηβν με προκαλεις γιατι θα σε κανω εγω ξαναδιδυμοαγορομανα και δεν εχω αναγκη ουτε εξωσωματικες ουτε τιποτα!

Αντε γιατι πολυ αερα πηραμε!

Και εσυ κυρια ΜαριαΖ μη με λες εμενα τσουτσουνονεραιδα γιατι θα φυσηξω και προς Ραφηνα μερια και θα τρεχετε...

Ελένη οπως καταλαβαινεις αν δεν γραψεις αναλυτικα τη συνταγη θα γινει σφαγη...

Συμπεθερα τι φωτο ειναι αυτες και τις εστειλες στη Σωσω;

Τωρα αυτη τρωει ροξακια και ειναι στον 7ο ουρανο σιγα μην στειλει τιποτα.

Σωσω δεν ξερω αν το καταλαβες αλλα σε κανα δυο μερες γεννας...γιατι σου ερθει οι πονοι. :lol::lol::lol:

Κι εγω δουλειες εκανα στον Βασιλη και ποναγα και νομιζα ηταν απο τις δουλειες αλλα ειχαν αρχισει σιγα σιγα οι πονοι της γεννας...

Αντε με το καλο...και στειλε μηνυμα ε!

Ποιος θα κρατησει τη Μαρθα;

Μαρκερ τωρα θα δω τη συνταγη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ ωραιοτατο φαινεται!

Σοφη καλα τα πανε τα παιδακια μου!καλυτερα απο οτι περιμενα!

Γκρινιαζω που εκανα παλι γιο αλλα αυτος μου βγηκε τρυφερουλης και αγκαλιτσας σαν κοριτσι!

Και χορτασαμε αγκαλιες και φιλια με τον αντρα μου...γιατι ο Βασιλης ηταν ψυχρος απο μικρος...

ιδιος ο πατερας του! :D ενω ο μικρος χαρα Θεου...ιδιος εγω :D

Χρυσουλα παουερ!Γιο ηθελες γιο σου εστειλα! :D

Α παιδια μιλησα με Χαρα χτες...προχτες ειχε γενεθλια...

της εχει μιλησει ενα αλλο εργοστασιο τωρα με συσκευασιες φρουτων οτι παιζει να την παρουν...

7 μερες τη βδομαδα, χωρις ρεπο, σκατα λεφτα αλλα απο ολοτελα...πεταει και τη σκουφια της που λεει ο λογος.

Περιμενει...

Με την τομη της καισαρικης δεν ποναει πια ευτυχως...μια φουσκαλα λεει ηταν...

Ο Πετρος τιποτα...μια απο τα ιδια...

ΟΣτεφανος που και που νοσταλγει το Κορωπι...καλα ειναι παντως ο κουκλακος!

Αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε ντομ τσουτσουνονεράιδα και γιατρέ!!!

χαχαχα!!!

μπορεί επειδή έχω και το ιστορικό με τα νεφρά μου γι' αυτό να είπε για το άνω ουροποιητικό.

ευτυχώς δεν ξαναπόνεσα...

ευτυχώς, αύριο έρχεται και το γραφείο του Α.

μου τηλεφώνησαν από τη Νεοσετ και μου είπαν ότι λειτουργούν κανονικότατα!

όλα αυτά γίνονται για κάποιο σκοπό.

να κουρευτεί το χρέος και να προσελκύσει νέους επενδυτές.

κι εγώ θέλω τις φωτό της Αλέκας!

δεν την έχω δει ποτέ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι να σκασω με την νεοσετ..

εχουμε δωσει 1000 ευρω προκαταβολη και περιμενουμε το δωματιο... μας πανε απο εβδομαδα σε εβδομαδα.... τωρα μας ειπαν το επομενο σαββατο...

πηγα με τον αντρα και εγινε χαμος τους ειπε οτι αν δεν εχουν ερθει μεχρι το επομενο σαββατο θα παμε και θα παρουμε εκθεσιακα πραγματα... και συμφωνησαν... τωρα θα δουμε...

συνταγη τωρα δεν προλαβαινω... το απογευμα που θα ειμαι πιο ηρεμη,......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πότε είχατε κάνει την παραγγελία;

εμείς την είχαμε κάνει αρχές του Οκτώβρη και έχει καμιά 10ρια μέρες που ήρθε Κύπρο.

εδώ η κοπέλα ήταν πολύ χαλαρή και μου είπε ότι συνεχίζουν να δουλεύουν κανονικά με όλες τις παραγγελίες τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα καλέ!!!!! Τι έγινε;;;; Ντομ βλεπω! Σοφη βλεπω! Χαμός!!!!

Σοφη μας ελειψες!!!!!!

Και συ Ντομ εννοείται! Χαχαχα

Ντομ αφου μιλάς με τη Χαρα πες της σε παρακαλω οτι δε μπορω να στείλω μήνυμα απο το κινητο. Το εχω κανει κάρτα και δε το εχω ρυθμίσει να στέλνει μηνύματα. Μου έστειλε τις προάλλες για τα γενέθλια μου!!!!! :oops: και γω δεν απάντησα! Σε παρακαλω πες της τις ευχές μου για τα γενέθλια και της και οτι την ευχαριστω που με σκέφτηκε!

Σωσω τι κανεις;;;;;;;; Πως νιώθεις;;;;;;

Νανα καλωςηλθες!

Κανε έναν υπερηχο για καλο και για κακο. Και νεφρα- ουρητηρα αλλα και χολη.

Άλλη γιατρος απο δω! Χαχαχαχα

Βαγκ κρυωμένη και συ; Και γω........

Περαστικα!!!!!!!!

Εμεις εδω ακομη εχουμε καλο καιρο. Τελος του μήνα θα στρωσω. Καλοριφέρ ακομη. Μονο σώματα ηλεκτρικά στα δωμάτια για λιγο το βραδυ.

Λοιπον!

Πηγα χθες γιατρο. Ολα Καλα! Είδαμε σάκο! Έναν! Χαχαχα

Την άλλη Παρασκευή θα παω για καρδούλα! Ανυπομονω!!!!!!!!!!!!!!!

Εκανα και τεστ Παπ και καλλιέργειες. Ηταν να κανω τον Οκτώβρη οπότε το κάναμε τωρα.

Για τον παιδικο. Δε θα την έστελνα Σωσω. Και γενικα θα προσεχα πολυ και τις συναναστροφες. Ξερω οτι ειναι πακέτο αλλα ειναι η εποχή πολυ Ατιμη. Αλλα απο τη στιγμη που θα ειναι ο Λευτέρης Σπιτι αυτο ειναι πολυ μεγάλη βοήθεια. Μοιραία το πρώτο το παραμελεις ελαφρώς δε γίνεται αλλιώς. Αλλα μπορείς να βάζεις σε ενα μαρσιπακι μαλακό το νεογέννητο και να ασχολείσαι με τη μαρθα κατω να ζωγραφιζετε , να παίζετε επιτραπέζια της ηλικίας της, να μαθαίνετε τραγουδάκια, να κανετε κατασκευές πχ χριστουγεννιάτικες.

Όσον αφορα στην άντληση ας σε βλεπει και τι έγινε; Θα της λες βγάζω γάλα για το μωρο! Κάποιες στιγμές θα μένεις μονη αλλες θα σε βλεπει. Τι να κανεις αλλο;

Υπομονή μεχρι να ξεπεταχτει λιγο το νινακι. Ειναι κρίμα να αρχίσει ιωσεις τοσο νωρίς. Θα πλενετε χερακια ολοι, δε θα τη πηγαίνετε παιδοτοπους. Έξω! Βόλτες! Και μετα πλύσιμο χερακια παλι.

Ολα θα γινουν.

Ασε που θα τα βρειτε και στη πορεία..... Μολις γεννηθεί το μωρο θα δρομολογηθούν ολα!

Για γαλοπουλες διαβασα, για προετοιμασίες! Αυτα ειναι! Μιαμ!μιαμ!

Θα στολισω σοφη τελος του μήνα!!!!! Χαχαχαχαχα εσυ;

Μολις στρωσω δηλαδη την ιδια μερα.

Θα έρθει γυναικα να καθαρίσει, δε κανω τίποτα......

Ετσι κι αλλιώς κανω κανονικα τις δουλειές μου. Αλλα δε μπορω να ανέβω να κατέβασω κουρτίνες η να κανω τη βιβλιοθήκη πανω σε σκάλα....... Και επισης να στρώσει τα χαλια.

Πω πω απο τη νυστα ειμαι λες και με πάτησε τρένο..........

Χρυσουλα! Τραίνο; Η τρένο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια "τρενο"...

την παραγγελια μας την ειχαμε κανει 20 αυγουστου!!!!!μας ειπαν οτι τα πραγματα θα τα εχουμε αρχες οκτωμβρη.... γ@μησε τα....

χθες ειδα την πρωτη υποψηφια νταντα... πολυ καλες εντυπωσεις αλλα δεν μπορει να ερχεται πριν τις 8:30 γιατι μενει μακρια και πρεπει να πηγαινει και τα παιδια της στο σχολειο....

ο παιδικος της ειρηνης κλεινει τις πορτες 8:30.. ποτε θα προλαβαινω να την πηγαινω???????

να αφηνω μονα τους τα διδυμα στο σπιτι???????

post-3969-13873939814293_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας..πολλες δουλειςς τα πρωινα..με φαγανε οι καφεδες..

ελενη σου εστειλα μην για το απογ!!

εμεις καλα!!

πηγα εκανα πεντικιουρ..βασικα το νυχι να κοπει!!χαχ...

ντομ να φας τη γλωσσα σου..απο την αλλη δευτ θα γεννησω και μετα!!

τελικα κοριτσια εχετε δικιο..για 40 μερες δε θα την παμε σχολειο..

και θα δουμε πως θα τα βολεψουμε!!

ελπιζω ολα να πανε καλα..

παιδια βαριεμαι να παω να γεννησω..αληθεια σας ,λεω!!

πωπωπω..παλι αναισθησια χειρουργειο..

απαπαπ!!

τεσπα!!θα το κανω και αυτο η ερμη μανα..

παιδια γαλοπουλα...δε ξερω να εχω φαει ποτε..αληθεια..ποτε δε καναμε..μονο κανενα κοτοπουλο..

αλλα δε πειραζει..

φετος μονοι μας λογικα θα ειμαστε..

τι να πω!!

αλλα τουλαχιστον θα ειμαστε μαζι..

αληθεια λες μαρακι οτι θα στολισεις τελος του μηνα;

εμεις βαλαμε πετρελαιο..300 για αρχη..

εννοειται δεν εχουμε αναψει..

δε ξερω!

ρε ζζζ πελετ δε ξερεις τι ειναι;;

εναλλακτικος τροπος θερμανσης αντι για ξυλα..

ειναι και μπιο...βιολογικο εννοω!!

τζακι κανει με νεογεννητο;;ξερετε;;

κοψατε την αδηγηση ρε παιδια εσεις;;

νανα η νεοσετ πανελλαφδικα η στη κυπρο πτωχευσε;;γιατι ελλαδα συνεχιζουν διαφημισεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υγραντηρας αφυγραντηρας...το ιδιο δεν ειναι;;μας δωσανε ...ποτε τον βαζουμε;;εννοω οταν ειναι ανοιζτα τα καλοριφερ μονο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορες!Τι καλημερα δηλαδη μεσημεριασαμε!

Μαρακι αντε με το καλο κοριτσι μου!Μπραβο να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!

Νανα ειχα μια φιλη που την επιανε κολικος και θυμαμαι οτι πεθαινε απο τον πονο.Ευτυχως που το προλαβες.

Σωσω και εγω νομιζω πως καλο θα ηταν να την κρατησεις σπιτι την Μαρθουλα για καποιο διαστημα για να μην νιωσει οτι την απορριπτεις για το νεο μπεμπε.Οσο για τον θηλασμο τι σκας καλε ας σε βλεπει οταν ειναι μπροστα.Κακο δεν ειναι.Ειναι το γαλα του μωρου θα της λες.Ειναι το ιδιο πραγμα αν σε εβλεπε να δινεις γαλα στο μωρο με το μπιμπερο.

Ντομ μεχρι και τινκερμπελ του τσουτσουνιου σε στεψαμε!χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχΕγω παλι κορη θελω ενα πραμα!Οταν με το καλο μεινω.

Μαρια ζζζ πως παει το ηλεκτρονικο καταστημα?Τρεχεις και δεν προλαβαινεις ε?Κουραγιο!!!!

Μαρκερ το ποσο ευχαριστιεμαι τις βολτες στα σουπερ δεν φανταζεσαι!Μονο που εδω τα σουπερ ολα ειναι μινιατουρες.Οταν παω Αθηνα βγαζω τα αποθημενα μου στα πολυκαταστηματα !Ολο βολτες ειμαι να τα χορτασω!

Αλεκα1 εχετε κρυο σοβαρα?Εμεις εδω ακομα Ανοιξη το λες..Και οσο μου αρεσει το κρυο και η βροχη λες και το κανει επιτηδες ο ατιμος ο καιρος για να μου την σπασει.Δηλαδη ελεος πια μεσα Νοεμβριου εχουμε και η θερμοκρασια ειναι στους 23 με 25!Βεβαια αυτο βοηθαει τον κοσμο στις δυσκολες εποχες που ζουμε δε λεω.Τεσπα.Που θα παει θα χειμωνιασει.

Εγω παντως εχω στρωσει χαλια κοριτσια γιατι η Λυδια ολη μερα κατω κυλιεται και μολις νυχτωσει εδω εχουμε υγρασια πολυ.Δηλαδη ανοιγω κλιματιστικο μονο και μονο για την υγρασια.Βαζω και αφυγραντηρα.

Ελενη απο 20 Αυγουστου και ακομα να ερθει?Ειναι πολυς καιρος νομιζω καλα κανατε και τους ξεχεσατε.Παντως εδω δεν εχει ακουστει οτι κλεινει.Το θεμα ειναι πως αν οντως ισχυει κατι τετοιο να μην χασετε τις προκαταβολες που εχετε δωσει.

Vag περαστικα κοριτσι μου.Αληθεια βαλατε πελετ?Εχω ακουσει πολυ καλες κριτικες γενικα!Για πες.

Μαγειρεμα γιοκ σημερα.Εχω αρακα απο χθες.Για την ωρα ακομα απολαμβανω τον καφε μου.Τα λεμε κορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω ο υγραντηρας δημιουργει υγρασια ενω ο αφυγραντηρας τραβαει την υγρασια.

Σας δωσανε ενα μηχανημα εννοεις που κανει και τα δυο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι έπιπλα παραγγείλατε και αργήσανε τόσο πολύ;

εδώ τα φέρνουν σε 2 με 3 βδομάδες.

τουλάχιστον, τα παιδικά που έχω παραγγείλει...

η νεοσετ είναι ελληνική εταιρεία.

στην Κύπρο την έχει ένας Κύπριος επιχειρηματίας.

όμως, τα έπιπλα τα παραγγέλνει από την Ελλάδα.

εμένα αύριο θα μου το φέρουν.

Σοφάκι, έχω περάσει κι εγώ κολλικούς νεφρού και ξέρω τι πόνο κάνει...

Μαράκι τέλεια νέα!

άντε, να ακούσετε και καρδούλα.

να σας πω την αλήθεια... δε θέλω να αγχωθώ σε αυτήν την εγκυμοσύνη.

κι επειδή η γιατρός δε μου είπε να πάω να με δει... δε θα το ζητήσω από μόνη μου.

εκτός αν συνεχίσουν οι πόνοι μου...

ρε σωσώ δεν παίζεσαι!!!

ακούς εκεί "βαριέμαι να γεννήσω"...

είσαι τρελή!!!

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε αφου βαριεμαι ρε νανα....

τι να πω!!

ιονιστη μας δωσανε...τελικα..αλλο ειναι αυτο;;

εμεις αρακα για σημερα και αυριο..

τσακισα και κατι κλουκουμαδες η ελλεινη!!

ελεος!!

νονατς πως το λενε!!

εμενα δε με χαλαει καθολου ετσι ο καιρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μπραβο!

Αντε και παλι με το καλο!

Θα της τα πω της Χαρας οταν μιλησουμε!

Σωσω τι να σου κανει η γλωσσα μου...εσυ μανα μου γεννας...εχε τη βαλιτσα διπλα....ειναι προεορτια αυτοι οι πονοι...κι αν συνεχιστουν...απλα...χρονομετρησε τους! :D

Τι σκας; 37η + 2 γεννησα τον Βασίλη!

Ελένη εσυ τι θα κανεις με τον παιδικο;θα τη συνεχισεις;ή ειπες και δεν το καταλαβα;

Παντως ωραια τα ειπε η Μαρακι περι παιδικου και να την ακουσετε και κατα την αποψη μου και οι 2.

Θελει πολλη προσοχη!

Εμεις παιδια χαμός στο δημοσιο.Δεν ξερω αν το ακουσατε στις ειδησεις αλλα ΙΔΑΧ(Ιδιωτικου Δικαιου Αοριστου Χρονου)ΔΕ και ΥΕ Διοικητικου-Οικονομικου, απλα... ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ!ΑΠΟΛΥΣΗ!

Το μόνο που με σωζει ειναι που ειμαι ΠΕ αλλα...καλομελετα κι ερχεται.

Ετσι απλα πετανε στο δρομο τοσους υπαλληλους!Μονη εξαιρεση τα νοσοκομεια και η γ.γ.πολιτισμου(;)

Και εγω - πριν ερθει και η σειρα μου - απλα...θα βλεπω συναδελφους μου οικογενειαρχες και μη, ανθρωπους που τους βλεπω καθε μερα, να απολυονται...ηδη καποιοι στην ΥΠΑ απολυθηκαν απότι εμαθα.

Χωρις καν να αξιολογηθουν...

Τελοσπαντων...

post-16404-13873939815089_thumb.jpg

post-16404-13873939815265_thumb.jpg

post-16404-13873939815398_thumb.jpg

post-16404-13873939815519_thumb.jpg

post-16404-13873939815648_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα κανεις ντομ!!!τι λες τωρα;;;

υπαρχει ενδεχομενο;;

πω ες φιλε;;μηπως λες αυττο με τη διαθεσιμοτητα για 1 χρονο;;

γιατι αυτο δεν ειναι απολυση νομιζω..

οχι ρε ντομ..δε γενναω..την μαρθα της γεννησα σα χθες...37 ωδομαδων ξαθ ηταν σα γατι..2450..θελω να παρω 1 βδομαδα για να πρει και αυτο βαρος...οχζι μονο εγω!!χαχχ

ασε που ακομα κλεξαν κανω..και αν γεννησω αμεσα παω με ολικη αναισθησια..και δε θα κανω με τιποτα!!

δε γουσταρω..εχω κανει πολλες ολικες..φτανει..χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το απογευμα δεν μπορουμε δυστηχως...

θα παμε λεει να παρει ο βαγ κουστουμι για την βαπτιση.... ε αφου το θυμηθηκε μια βδομαδα πριν την βαπτιση τι να πω... οτι να ναι...

πηραμε μια κουκετα με τρια κρεβατια, τρια στρωματα, μια διφυλλη ντουλαπα και 2 βιβλιοθηκες...

οσο για τον παιδικο θα δω τι θα κανει η γεωργια με την μαρθα και μετα θα αποφασισω... :lol::lol:

παντως εγω σκεφτομαι να μην την σταματησω... και γιαυτο τον λογο της εχω αρχισει απο τωρα εκπαιδευση...

για παραδειγμα:

τα μωρα τα φιλαμε μονο στα πατουσακια, και για να τα φιλησουν τα παιδακια φορανε παντα μασκουλα..

βαζουμε παντα αντισυπτικο στα χερια οταν θελουμε να τα πιασουμε... το κανουμε τωρα εκπαιδευση με τις κουκλες της...

επισης με το που θα την παιρνω απο τον παιδικο θα της βγαζω ρουχα και θα την κανω ντουζ... κι αν γινει τιποτα εχει ο θεος...

παντως πολλες φιλες μου το εκαναν ετσι και δεν παθανε τιποτα τα δευτερα μωρα....

σαββατοκυριακο θα την στελνω στην μανα η στην πεθερα... κι αμα κρυωσει θα πω στην μανα μου να παιρνει αδεια να την εχει σπιτι της... αυτα...

ρε παιδια κι μεις μπορουμε να νοσουμε και να μην το ξερουμε.. οχι μονο τα παιδια... ο ανδρας μου ερχεται σε επαφη καθε μερα με 100 ατομα... μπορει καλιστα να φερνει ιωσεις.. τι να του πω????? σταματα την δουλεια???? δεν γινεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και η μανα μου μου ειπε οτι απο την υπηρεσια της διωχνουν 22 ατομα....

και ενας εχει 27 χρονια υπηρεσια.. οτι να ναι....

ντομ να σκεφτεσαι θετικα οτι δεν θα εισαι μεσα σε αυτους......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλοχα και παλι!

Πηγα τον πηρα απο τον παιδικο μετα μάθημα....

Ελένη ειναι λογικό αυτο που λες. Αν ηταν στο δημοτικό; Θα παραταγε το σχολείο για κανα 3 μηνο; Χαχα

Απλα επειδη ειναι πιο μικρα εχουν αυτη την ευκολία. Δηλαδη να αφήσουν για λιγο το σχολείο. Που ειναι για αυτα αναστάτωση εκει που εχουν βρει τη σειρουλα τους. Και η Μαμα το πρωι εχει οοοολη της την ησυχία να θηλασει, να κανει δουλειές, να κανει γουτσου γουτσου με το νεο μελος κλπ.

Απο την άλλη οι ιωσεις των ενηλίκων με των νηπίων δεν εχουν σχέση. Τα νήπια κουβαλούν στον λαιμό τους απίστευτο αριθμό ιώσεων που ακομη και για μας καμια φορα ειναι εξαντλητικές.

Αυτο με τη μασκα δύσκολα θα το εκανα εγω. Αλλα μπορει να λειτουργήσει! Γιατι οχι! Σίγουρα απο τωρα το να μαθει να πλένει χερακια να φιλα τα ποδαρακια και το κεφαλακι ειναι μια καλη αρχη. Αλλα ποσο να τη κρατήσεις μακρυα τους! Σίγουρα θα ειναι πειρασμός τα φρατζολακια!!!! :lol:

Δηλαδη με λίγα λόγια τα ζυγιζεις και πραττεις.

Εμένα προσωπικά θα μου κακο φανεί οταν θα σταματήσει παιδικο. Γιατι να το αρνηθω; Μ´αρεσει να ειμαι μονη τα πρωινά! Ποσο μαλλον οταν θα υπάρχει και νεογέννητο στο Σπιτι! Οταν φτανει η ωρα να παω να τον παρω λιγωνω και μου λείπει πολυ!!!! Αλλα 3 χρονια τωρα κωλος και βρακι! Ε το πολυ μαζι σκοτώνει! Ετσι δε λεει το τραγούδι; :lol:

Αν ολα πάνε Καλα εγω γενναω 15/07. Οπότε θα εχει σταματήσει και Καλα για διακοπές. Αλλα και παλι καλοκαίρι θα ειναι οπότε δε με απασχολει. Αλλα αν δεν τον σταματήσω μπορει να παει μεχρι και Αύγουστο και να σταματήσει λιγο Σεπτέμβρη Οκτώβρη. Ξερω γω. Που δε νομιζω. Δε ξερω... Απλα εμάς μας βολεύει η ημερομηνία.

Ας πάνε ολα Καλα και βλέπουμε!

Νανα οπως νιώθεις. Αφου εισαι και καλύτερα σωστα δεν υπάρχει λόγος να αγχωνεσαι!

Αυτο με τη νυστα δε ξερω....σας το ξαναπα! Κοντεύω να λιποθυμισω! Δε κρατιέμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenh kai γω αυτης τηες αποψης ειμαι...

και μαλιστα..και λιγο σταρχιδισταν..με το μπαρδον..

αλλα δυστηχως εγω δεν εχω ουτε τη πολυτελεια να θηλασω..αν ισχυει οτι προστατευεται το νεογεννητο ουτε τη πολυτελεια να την στειλω...αλλου!!

και απο την αλλη λεω οτι μπορει να μην τνη πατησει απο τη μαρθα..να την πατησει απο οππουδδηποτε..

δλδ βολτες δε θα βγαινουμε;;δε θα πηγαινουμε σουπερ;;λεω ργω τωρα..

δε ξερω..και γω σου λεω ημουν σιγουρη οτι θα τηςε κακοφανει λιγο..

και εννεοιται περιορισμους εγω δε μπορω να βαλω στο παιδι..πριν το δει καν..το εχει που το εχει....χεσμενο αν την βαλω περιοροσμους...θα το πεταξει απο κανενα παραθυρο!!

δε πειραζει ελενη ..τα λεμε αλλη φορα εμεις..αυριο απογ αν δεν εχετε κανονισει..βροσκομαστε!

μαρακι γιατι τοση νυστα ρε;;χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

πολλα γραψατε

σας διαβασα αλλα δυστηχως δεν θυμαμαι διαιτερα

η νεοσετ ειπαν στην τβ οτι δηλωσε να μπει σε ενα σχεδιο νομου δεν καταλαβα

κατι εχει σχεση με χρωστουμενα και με πτωχευση

ελενη θα συνεννοηθεις μαζι τους και θα την πηγαιενις αργοτερα ολη την υπολοιπη χρονια - δεν θα σου πουν τιποτα

εαν σου πουν να μιλησεις με το δημο και σιγουρα θα λυθει το θεμα

και σε εμας εχουν ωραριο αλλα υπαρχουν και εξερεσεις φυσικα πως θα γνει

μπραβο για τη χαρα εστω αυτη η δουλιτσα κατι ειναι

αλλα ο π ρε γμτ μου τιποτα ακομα;ποσο θα παει αυτο; ενι γουει μακαρι να τους πανε ολα καλα

γιατι δεν μπαινει; στο φβ την βλεω που και που

εγω το θελω απλα φαγανο το μωρο - απο κει και περα δεν με νοιαζουν τα αλλα

να τρωει μπορει; και ας ειναι μουντρουχικο αυτο :D

μπραβο Μαρακι αντε να ακουσετε και καρδουλα τωρα

εγω εχω βαλει το φυσικο στους 21,5 γιατι το σπιτι πεφτει στους 20 που και που και κανει αρκετο κρυο - εχουμεε στρωσει παιδικο και το δικο μας μονο

το αλλο σπιτι λογικα μεσα στο σκ και στολισμα θα κανουμε τελος του μηνα να ειναι στη γιορτη των παιδιων στολισμενα 1/12 θα τα κανουμε και για τους 2 μαζι

σωσω εγω δεν θα ντρεπομουν καθολου να θηλασω μπροστα στα παιδια - γενικα δεν τα ντρεπομαι δεν ξερω κακο καλο

οσο για τον περιορισμο ουτε εγω παρχει περιπτωσ να τους πω μην πλησιαζεται ή δεν ξερω γω

οπως ειμαστε τωρα θα ειμαστε και μετα + ενα μωρο

δεν μπορω να νιωθω οτι πιεζομαι ή οτι θα πιεζω τα παιδια

τωρα τα λεω βεβαια μετα εαν γεννησω και γινω ψυχακιας τι να πω -με τα αγορια ημουν αρκετα κουλ ακει να μην τα επαιρναν αγκαλιες οι ξενοι

οσο για τις απολυσεις στο δημοσιο το ακουσα

δεν ξερω εαν ειναι δικαιο ή αδικο αλλα ετσι οπως εχουν φτασει τα πραγματα επρεπε να γινει

και νομιζα οτι ηταν για ολους ομως τους πε τους εξέρεσαν ε;

οντως ειναι αδικα να απολυθει καποιος με 20-30 χρονια προυπηρεσια αλλα αφου καποιος πρεπει αν απολυθει και οσοι μπηκαν με ασεπ δεν γινεται να απολυθουν τότε ειναι οι αμεσως επόμενοι

ξαναλεω δεν λεω οτι ειναι σωστο απλα ειναι αναπόφευκτο-τωρα οτι θα επρεπε να αξιολογηθουν κλπ ειναι αλλου παπα ευαγγελιο

σημερα που μπηκε το φαι στο φουρνο δεν μου αρεσε

ειναι σαν νοσοκομειου - εκεινη την ωρα ειχχε τα λαδια του - τα ζουμια του δεν ξερω τωρα τα ρουφηξε μαλλον και εγινε απλα οχι καλο

ισως εαν η πατατα τιγνιστει και λιγο μετα το βρασιμο να γινει πιο λαδουμπιλα

το βραδυ παω σινεμα να δω τον βαμπιρακο

αυριο το πρωι παω για κουρεμα - αφου πληρωθηκαμε να κανω και κατι γιατι δεν με βλεπω μεχρι να γεννησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol:

βλεπετε ποσα εγραψα και παθενετε αμοκ και το κλεινετε; :lol::lol:

σε εφαγα βαγκ :lol::lol:

ζζζ για δες - το ειδα και ενθουσιαστηκα πρεπει να πω

δεν εχω δει κατι τετοιο πουθενα και φαιενται και χειροποιητο

http://onenonlydream.blogspot.gr/2012/0 ... _4567.html

για πες ιδεες

και σκεφτομουν ιδιου τυπου μαρτυρικα και λαμπαδα

εγω το χαβα μου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...