Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 ΜΕ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΗ ΣΟΔΕΙΑ&ΜΙΑ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΗ επ.35


Recommended Posts

αρα αλεκα τνη σταματησες για 3 μηνες αν καταλαβα καλα;;;

δε ξερω ρε παιδια τι να κανω..πελαγωμενη σε αυτο το θεμα..ειμαστε στη μεση!!ρε συ αλεκα εχεις δικιο για τις φωτο.α.υριο θα τις στειλω.καλα τελειο μερος..δεν εχω λογια!!

τι μαγειρευεις;;εγω λεω να την πεσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι σωσω την σταματησα τοτε για 3-4 μηνες

φασολακια

μολις τα κλεισω θα κλεισω κ βλεφαρο..... :lol:

ναι στειλε να δουν κ τα κοριτσια ....τη βαγκ μη ξεχασεις μου το ζητησε να τις δει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατσε ρε αλεκα..και το πηρε ζεστα η μεγαλη;;

δεν αδικηθηκε;;εννοω ..οτι με σταματατε παιδικο λογοω αυτου..

και τετοια..πως ηταν στο σπιτι μετα;;η προσαρμογη μετα στο παιδικο ξανα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειληκρινα σωσω κανενα προβλημα!!!!

η Μαρια ποτε δεν ειδε το μωρο καπως....μια χαρα ηταν μη σου πω οτι γουσταρε που ηταν σπιτι με τη μαμα κ το μωρο...

οταν την πηγα ξανα δεν εκλεγε...ειχε μπει κ η ανοιξη πηγαιναμε με το καροτσι μεχρι εκει ,πηγαινα κ την επερνα με το μωρο κ δεν εδειχνε να την πειραζει....μετα απο ενα χειμωνα μεσα η Μαρια μετα το αποζητουσε το σχολειο τα παιδακια το διαλημα κ τις τσουληθρες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα η βδομαδα δε μας μπηκε καλα..... τα νευρα μου κροσια! περιμενω και περιοδο.....

τα μωρα σελινιασμενα σημερα! αντε να πανε αυριοπαιδικο να στρωσουν! ερκει να μην ξαναρρωστησουν σε μια βδομαδα! ποιος ακουει τον αντρα παλι!!!!!!! ελεος!!!!!

φυσικα τα πηγα γιατρο. μια χαρα ειναι λεει. του Σπυρου τα αυτια ειναι ελαχιστα κοκκινα, η ΜΑριαννα μονο λιγο βηχα απο τις τελευταιες μυξες. η δικια μου φωνη καθε βραδυ κοντευει να κλεισει.... μακαρι λεει η γυναικα να ειναι μονο αυτα. τι να πουν τα αλλα που χρειαζεται να νοσηλευτουν...

στη δουλεια χαμος... αρχισαν να μας ρωτανε ποσοι ειμαστε για να μας στειλουν στα μετρα για 16, 17... αρχισαν και τα προβληματα με τους κρατουμενους... δεν καθονται μονο καμια 10ρια μερες οπως πριν που τους διναμε χαρτι... τωρα 6μηνο σιγουρα μεσα! και δε θελουν να τρωνε μεριδες φαγητο απο κετεριγκ με σαλατα. μονο σαντουιτς που ειναι φθηνοτερο. ετσι στουμπωνουν! τους τρεχουμε στα νοσοκομεια για κλισματα! και τωρα αρχισαν οι σκωλικοειδητες! αντε να τους φιλαμε και στα νοσοκομεια!

και γυρναω σπιτι και το βρισκω ριμαδι! δεν ειχε ψησει τις πριζολες... τις αφησε να τις κανει ο μπαμπας του! ισα που προλαβε πριν φυγει να βρασει μακαρονια να ταϊσει ο πεθερος τα παιδια! ολο το πρωι στη γυρα ο κυριος!!! και τα μωρα σελινιασμενα! εγω σε τοση υπερενταση, να ετοιμασω σαλατα να βαλω σε ταπερ και πριζολα να του τα παει ο μπαμπας του στο τμημα να φαει! γιατι αρχισαμε και το ξεμπλοκαρισμα μεταβολισμου της dna διαιτας!

τα νευρα μου!!!!

εσεις;;;;

εσυ βλεπω ΜΑρκερ αντεχεις!!! μπραβο ρε θηριο!

Σωσω αν ημουν στη θεση σου.... δε θα ειχα γνωμη, γιατι ο αντρας δε θα την εστελνε σχολειο ΚΑΘΟΛΟΥ!!!! :lol::lol::lol:

το μπεταντιν!!!!!!!! :lol::lol::lol:

ρε μαριαζζζζμπερδευτηκα γιατι κοιτουσα και ταινια... :oops: σορυ.....

Ελενη καλυτερα;;;; εγω δε θα δουλευα παντς στη θεση σου.... κοιτα να χαρεις και λιγο την εγκυμοσυνη σου ρε παιδακι μου.... οσο για τον παιδικο φυσικα και υπαρχει προγραμμα παραδοσης παραλαβησ και αλλες ωρες ειναι κλειδωμενα. 7-8:30 υποδοχη, 13:15-14:00 παραδοση. δεν μου εχει τυχει να τα παω περαν τις 8:25, αλλα επιδη ειναι σε μερος σαν δασακι διπλα στα τελευταια σπιτια φανταζομαι ελεγχουν αν ερχεται κανενα απο μακρυα και περιμενουν. βαλε και την ωρα, βγαλε παπουτσια, βαλε παντοφλακια, βγαλε μπυφαν, παρε το ποτηρι, κανε αγκαλια και φιλακι κλπ.... παει 9παρα....

ΜΑρακι αφου δε σε πηγε ο αντρας σε διανυκτερευον μικροβιολογικο!!!! με το καλο να πανε και να γυρισουν απο το Αγιο Ορος... ας μας αναψει και κανενα κερακι..... καλο θα μας κανει....

Χρυσουλα ο ταρζανακος καλυτερα, ε;;;;

Αλεκα!!!! κουραγιο... στην αρχη μεχρι να βρεις τη ρεγουλα ειναι τα δυσκολα... μετα θα εχεις ρυθμο.

οσο για τη νυφη.... αψογη!!!!!! να ζησουν τα παιδια και καλους απογονους!!!

αντε Σωσω... τις φωτο!!!!!

αχ... ηρεμισα λιγο.... ειναι γκρουπ θεραπυ η παρεα μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...σημρα σηκωθηκα 5,30 η ωρα και ξανα κοιμηθηκα..7.30....δε ξερω..δεν αγχωθηκα..απλα δε με επαιρνες υπονος..και μετα σκεφτομουν και το παιδικο της μαρθας!!

δε ξερω πραγματικα..ειμαι στη μεση!!

βακγ..απιστςυτος ο νατρας σου!!τι να πω!!

καλα ο καθενας με τα κολημετα του!!

που θα παει..θα μεγαλωσουν και θα χαλαρωσει φανταζομαι..οσον αφορα τις ασθελειες εννοω!

εμεις φακες απο χθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Μαρακι μπραβο με το καλοο!!!

Αλεκα πραγματι σε καταλαβαινω...που να δουλευα και πρωι και να μην το ειχα ελευθερο για διαφορες δουλειες...

Βαγκ ειδες εινα μερικες μερες που πανε ολα χαλια...υπαρχουν μερες που πνιγεις ανετα κοσμο..!!

ο μικρος ολα οκ ευτυχως...

Μαρια εισαι παλαβη??απο τωρα σκεφτεσαι τα βαφτισια??? :lol::lol:

Σωσω εκεινη την περιοδο που θα γεννησεις ειναι η περιοδος εξαρσης..αλλα και τον Ιανουαριο θα ειναι χειροτερα..περυσι θυμαμαι οτι ολα τα παιδια στον παιδικο και του Θ συπεριλαμβανομενου ειχαν αρρωστησει μετα τις γιορτες...και τον Μαρτη τα ιδια θα ισχυουν..

επισης νομιζω οτι δε θα πρεπει ο ερχομος των 2ων παιδιων να συμπιπτει με αλλαγες στη ζωη των 1ων οσο καλοβολα και να ειναι τα παιδια...απο την αλλη εχεις σκεφτει οτι η Μαρθα θα θελει να καθεται σπιτι με τη μαμα και το μωρο????το κακο με σενα ειναι οτι δεν εχεις βοηθεια να πεις οτι και να αρρωστησει την κρατατε σε καποια αποσταση απο το μικρο...σιγουρα το να την κρατησεις σπιτι θα εναι πιο ασφαλες και για τα δυο...

εμεις εδω τα ιδια..φανταστικη μερα..το σχολειο παει εκδρομη ο αντρας θα γυρισει νωριτερα να μας φτιαξει τη σπεσιαλ μακαροναδα του!!!! :D:D

ξυπνησαμε 6.30 σημερα και εχω κανει σχεδον τα παντα απο τα καθημερινα...

διορθωνω ενα διαγωνισμα και λεω να βγω καμια βολτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια ειλικρινα δε ξερω...απο την αλλη λεω..να την ρωτησω...

θελεις να πας σχολειο η να κατσεις εδω;;αλλα να κανω οτι μου πει..δε ξερω πραγματικα..τελειωσε το μαθημα κοπτικης ραπτικηςΧΑχαχ...

και αυριο θα παω..αποτριχωση λετε να μην κανω,ε;;

το πεντικιουρ θα το κανω..αλλα νομιζω οτι κολωνω για αποτριχωση τελικα..η να την κανω οταν πλησιαζουν οι μερες..η τωρα που ειναι νωρις;;η κοθολου;;χαχα!!

και δε ξερω αν πληρωνεις κια τουε μηνες πυο σταματας..

τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου!!!

ήρθα στο σπιτάκι μου!!!

περάσαμε ωραία.

ειδικά όταν πήγαμε στη νονά μας!!!

ήταν πολύ χαρούμενος που ήταν στο σπίτι της νούνας του!!!

σας διάβασα.

σωσώ ήταν τα 6μηνα της μαμάς και πήγαμε οικογενειακώς.

τώρα για τον παιδικό τι να σου πω...

το καλύτερο θα ήταν να μην τη πήγαινες από την αρχή της χρονιάς.

από τη μια είναι οι ιώσεις και από την άλλη είναι ότι θα έχει 2 μωρά στο σπίτι...

εγώ νομίζω ότι θα τον έστελαν σχολείο.

βέβαια, ο δικός μου δεν αρρωσταίνει εύκολα και το περνάει αλαφρυά...

δεν κατάλαβα, όμως... γιατί κολλάς για την αποτρίχωση;

εμένα μου έκανε το μποτέ η θεία μου!

τι καλά!!!

ανανεώνεσαι και μάλιστα τζαμπέ... χαχαχα!!!

ρε Βαγκ, δεν παίζεται ο άνδρας σου!!!

εγώ δε θα τον άντεχα!!!

χαχαχα!!!

Μαράκι μου, ευχαριστούμε πολύ που μας σκέφτηκες για το κεράκι!!!

ο Διονυσάκος καλύτερα;

εγώ έκελισα ραντεβού με τη νέα παιδίατρο.

θα πάμε μαζί με τον Πέτρο.

είμαι σίγουρη ότι θα ενθουσιαστώ!

πήγα και γιατρό σήμερα.

συνεχίζει να είναι γιος... χαχαχα!!!

όλα καλά με το μπεμπάκι μου!

μεγαλώνει φυσιολογικότατα!

είναι παιδάκι κανονικό!

δε φαίνεται να μοιάζει με τον αδερφούλη του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχ!!αποτριχωση...συσπασεις...

και πως θα την παλευα εγω ρε νανα τη μαρθα μονη μου εδω εγκυος;;

με τιποτα παιδια...

τεσπα!!θα δειξει..

και θα ξανα πας στα 9μηνσ;;μη μου πεις...

αγορι,ε;;χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα γιατρο.....

σακχαρο φοβερη βελτιωση.... ελαχιστα τσιμπημενο... δεν χρειαζεται να κανω ενεσεις...

τα μωρα καλα... ο τραχηλος εχει αρχισει και μειωνεται ιαυτο ποναω κιολας.... :(

τα μωρα ειναι 650 γραμμαρια ο καθενας... πολυ μεγαλωπα απο οτι μου ειπε....

ξεκουραση και λιγο στην δουλεια...

οχι πολλα -πολλα μου ειπε.. κρεβατι και τετοια...

μαρκερ μου εγραψεενα χαπι.. youtopar.. προκαλει λεει ταχυπαλμιες... το επαιρνες εσυ?????? σε βοηθησε????

μαγνησιο απο 2 θα παιρνω 3... αυτα....

α και αιματοκριτης 32.. επειγοντως να αυξησω τον σιδηρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mprαβο ρε ελενη...τι κανεις;;μπραβ ορε που ειναι ολα καλα!!!

παιδια ποναω απο κατω..και πηγαν οι υπολοιποι να αγορασουν ψαρακια...

1 θα παρουμε για αρχη..παιδια απο ορεξη..τρελη..και γω σε λιγο και σας θα φαω1!!

απο μαλακια ειναι η απο εγκυμοσυνη;;ηταν να παω να κανω και καρδιογραφημα...αλλα ειπα να κατσω σπιτι..

δε ξερω τι θελω!!

το ιναναι!!!

νυσταζω και λιγο..γκρινια ,ε;;

χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλοχα

πολυ δουλεια

δεν ξερω να μειωσω ωρες -τι θα κανω πραγματικα δεν ξερωλεω υπομον ειναι μεχρι τον φλεβαρη

σωσω εγω θατην εκανα τν αποτριχωση -γενικα δεν ποναω

παιδικο δεν το ειχα σκεφτει καθολου ομως -το θεωρω στανταρακι οτι δεν παρχει καμια περιπτση να μην τους παω :D

βεβαια απριλιο που γενναω πεφτει και πασχα οποτε 2 βδομ θα κατσουν ετσι και αλλιως και μετα ειναι καλοκαιρι οποτε δεν θα εχει πολλες ιωσεις

γιατι εμεις δεν αρρωσταινουμε; εγω πςρισσοτερ αρρωστ ειμαι απο τα παιδια - ο κωστας μεσα στη γερουσια ειναι καε μερα

και τοσοι θα μπαινουν μεσα στο σπιτι - οι μεγαλοι που τι περνανε ετσι τις ιωσεις καλτεροι ειναι

δεν ξερω -δεν το ειχα σκεφτει και μου φαινεται θα ξεχασω οτι το ανεφερες :lol:

ελεενη σουπερ τα μωρα - μακαρι να σου παρουν φουλ τωρα να δεις ποσο ανετη θα εισαι εμτα]ναι τα επαιρνα και εγωμε βοηθησαν απιστευτα το μονο που εκτος απο την ταχυκαρδια πολυ και τρεμουλο και ρινοραγια

αλλα βοηθσαν πραγματικα παρα πολυ -οποτε καλο εκανε και στα εδωσε

μαγνησιο εμενα δεν μου δινει

χρσουλα πατε και εκδρομες;

ααα πολυ ωραια στον παιδικο και τον δικο σας

μπραβο νανα που περασατε καλα

αντε τωρα να ανεβαιτε και για καλα γεγονοτα καποια στιγμη

και το μποτε ειδες πως χρειαζεται;

τι αλλο εχω τρομερο πονοκεφαλοοοοοοοο!!

παω για μπανιο

τους εχω δωσει πλαστελινες και τα εχουν κανει κωλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα σωσω θα σε μαλωσω

πολυ ωραια ιδεα αλλα γρηγοροδουλεια

θελε γυρισματα στις ακρες τα πορτοκαλια κομματια - μου φαινεται εμενα δλδ

κατα τα αλλα παρα πολυ ωραια ιδεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol:

βαγκουλαααααααα

μιλαμε γελαω με τον πονο σου η αληθεια ειναι

μα καλα 6 μηνες ο ανθωπος μεσα στο κρατητηριο; αληθεια καθονται τοσο πολυ -ειχα την εντυπωση οτι ειναι για λιγες μερες

αντε ξενοδοχειο εισαστε τελικα και αφου δεν σας κανουν και σεμηναρια νοσηλευτικων πραξεων να τους κανετε τα κλισματα εσεις παλι καλα

ελεος ωρες ωρες πραγατικα ομως

οσο για τον αντρα μο φαινεταο οτι οντως χρειαζεται ενα 3ο μπας και τα αφησει υσηχα τα παιδια

ααααα

πληρώθηκε ενα μηνα απο τους 6 ο κωσ -ΠΑΡΤΥ TIME!!!!!!!! :lol::lol::lol:

καλε τι να πρωτοκανω :lol::lol::lol::lol::lol:

και παλι δεν ξεχρεωνουμε :lol::lol::lol::lol:

ε ρε γλεντια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικιο για τη προχειροδουλεια..αλλα δε μπορουσα να βαλω μηχανη εκει...και μαλλον δε ξερω να ραβω..τι να πω!!

το πςεριμενα αλλιως να πω την αληθεια..

τεσπα!!

τωρα ετοιμαζω κατι αλλο...αν βγει..θα ειναι καλη φαση!!

μπραβο μαρκερ για τον 1 μηνα!!

χαχα..σας μενουν αλλοι 5 δλδ;;

τα ρεταλια σου πατνως πιασαν τοπο..θα τα δεις συντομα στο μπλογκ!!

αν τα θυμασαι βεβαια..

ρε παιδια ακομα για τον παιδικο δεν αποφασισαμε!!

τι να πω!!

θα φαω και σας...το ξερετε;;

παω να κανω 1 τοστ!!

για αρχη!!

χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηπια ντεπον -δεν γινεται

υποφερω απο πονοκελοεμμετο

αναγουλα μου ερχεται απο τον πονο -ημικρανια με επιασε

συνεχιζω -

φσικα και τα θυμαμμαι σωσω 25 χρονια τα εβλεπα μεσα στα συρταρια :lol:

περιμενω δημιουργιες

γιατι καλε δεν ξερεις να ραβεις και εσυ -πωπω παει αυτοπεποίθηση; (λεξη ε;)

δεν ειδα το αυθεντικο πως το ειχε κανει

οσο για τα λεφτα

καλε παλι 6 μηνες εχουμε υπόλοιπο :lol: και αυτος που τρέχει :lol:

εχω ενθουσιαστει μονο αυτο σας λεω

εφτιαξα πατατες γεμιστες με τυρια και κρεμα γαλακτος δεν ειχα αλλαντικο να βαλω

βγηκαν τελειες

μας πρε η πεθερα λαχανικα και μαλλον την επιασε το κατοχικο συνδρομο

μιλαμε για 7-8 κιλα πατατες και σιγουρα 5 κιλα κρεμμυδια

οχι πειτε μου τι να τα κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχ..πως τις εκανες τις πατατες ρε συ;;;πες συνταγη αν δε βαριεσαι!!!

μμμμμμμμμμ....

ε ρε ορεξη...τι να πω!!

νυσταζω..

νευριασα και 2 κωλο σκουφακι..μου βγηκε ξεχειλωμενο!!

τεσπα!!τζαμπα ο χρονος!!

τι να κανεις τοσα πολλα ρε πατατες κρεμμυδι;;

κανενα τουρλου;;

με νισεστε συνταγες ξερετε;;αν υπαρχουν βεβαια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα τωρα με τη διαιτα που κανω εσεις παλι για φαγητα μιλατε!

και εσυ ρε Σωσω... ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΤΡΩΣ!!!!!!!!!!

ρε συ κοπελια.... θα φας και τη Μαρθα στο τελος!

αν ειχαμε κατοχη τι θα εκανες;;;;;

ΜΑρκερ εκανες μπανιο και δεν ηταν μεσα στο μπανιο;;;;; εμενα 2-3 φορες που επρεπε να κανω απογευμα, παντα κανω μεσανυχτα που κοιμουνται, ηταν μεσα στο μπανιο και παιζανε με τα εσωρουχα μου, και κρυφοκοιτουσαν απο την κουρτινα και ηθελαν να τους μπουγελωσω!!!!! ασε που οταν βγηκα να σκουπιστω, αλλος μου τραβουσε τα.... μεμε σαν καμπανες και αλλη με τσιμπουσε τον... πωπο!!! και οταν εβαλα βρακι, επιδη φοραω στριγκ ελεγαν... που πηρε το βρακι;;;; αμπρα καταμπρα, παει!!!!

αρα μονο οταν ΠΡΕΠΕΙ κανω μπανιο με τα θηρια .....

ΝΑνα καλως ορισες και φιλια στα αγορια σου!!!

ολα καλα πανω;;; ο μπαμπας σου;;;

και εγω θελω μποτε επειγοντως!

Χρυσουλα τετοια ενεργεια πρωι πρωι;;;;; εγω πρεπει να φαω, να χορτασω και μετα σιγα σιγα να αρχισω δουλειες...

εμεις πηγαμε ικεα το απογευμα. χαμος! παιζανε στα παιδικα δωματια, παιζανε στα παιχνιδια, μετα οταν πηγαμε για τουαλετα ειδανε τα φαγητα στο εστιατοριο και φωναζαν πειναω!!!! τα πηραμε ενα παιδικο γευμα, 5 κεφτεδακια, πατατες και ζητησαμε και μπροκολο, 1,60Ε μαζι με τοχ υμο μυρτιλο, μια χαρα φαγανε! μονο στο σπιτι δεν πεινανε το απογευμα! μετα φαγανε και μπισκοτα στο αμαξι, ηπιαν και γαλα!

στο σχολειο μια χαρα σημερα, αλλα λειπανε πολλα παιδακια.... αλλα οι δασκαλες και οι μαγειρησες ακομα που τα πηραν χαμπαρι το πρωι πριν μπουν στις ταξεις, βγηκαν να μας χαιρετισουν και να δουν γιατι λειπαμε τοσες μερες! και το μεσημερι που πηγα να τα παρω, πηρα το Σπυρο και ετρεξε να φωναξει τη μαριαννα αλλα εκανε τσισα και κλεφτα πηγα να δω αν η δασκαλα θα τη βοηθουσε, επιδη μου ηρθε στο μυαλο αυτο που λεγατε, οτι τα αφηνουν μονα τους να σκουπιζονται κλπ. λοιπον η κυρια τη σκουπισε και μπροστα και πισω τις σταγονιτσες που ξεφευγουν και την εβαλε και το φανελακι μεσα απο τη φορμα καθως η μικρη τη σηκωνε...

παω να κλεισω τον αρακα... λαδερο αυριο... με τυρι και μια φετα ψωμι λεει το ξεμπλοκαρισμα....

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Βαγκ, ο παιδικός σας ακούγεται σούπερ!!!

ειδικά για δημόσιος.

δεν ήξερα ότι η αποτρίχωση κάνει συσπάσεις...

στα 9μηνα θα είμαι 7,5 μηνών.

στο χρόνο θα είμαι ασαράντιστη.

γι' αυτό διάλλεξα να πάω τώρα.

Ελένη μπράβο που όλα πάνε καλά!

και να συνεχίσουν έτσι.

χθες που πήγα γιατρό μου είπε ότι κάποια στιγμή πρέπει να μετρήσουμε τον τράχηλο.

επειδή έχω το ιστορικό.

φτου φτου, αυτή η εγκυμοσύνη προχωρά πολύ ήρεμα.

χωρίς προβλήματα εννοώ.

κάθε φορά που το βλέπω στην τηλεόραση, νιώθω τόση συγκίνηση...

είναι ο αδερφός του Ανθιμούλη μου, το παιδάκι μας...

το πιστεύετε ότι τώρα αρχίζω να το συνειδητοποιώ;

χθες πήγα στο 2ο μάθημα πλεξίματος.

δεν ξέρετε πόσο ηρεμώ με το πλέξιμο...

έμαθα το σχέδιο για την κουβέρτα και έμαθα και ένα σχέδιο για καρφίτσα.

ήδη έφτιαξα μία.

με το βελονάκι προχωράς πιο γρήγορα απ' ότι με τις βελόνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

μια χαρα βαγκ ο παιδικος πραγματικα

εμας το φανελακι απο εξω το αφηνουν οι ηλιθιες

ενι γουει

στο μπανιο εστι ειμαστε και εμεςι ερχονται καθονται ο ενας στη λεκανη και ο αλλος στο σκαμνακι και παιζουν να τους κανω παρεα

και τι να κανω λιγδιαρα να μεινω; το βραδυ μπανιο δεν κανω - οποτε εχω κανει ακομα και το μαλλι να στεγνωσω με πιανει ρινιτιδα

οποτε το αποφευγω

μπραβο βρε νανα που πανε ολα καλα - και ετσι να συνεχισουν

λες να μην σε αφησει να ερθεις 7,5 μηνων; καλα ασαραντηστη οκ πο να το αφσεις το μωρο - δεν γινεται

σωσω συνταγη με νισεστε δεν ξερω

για τις πατατες θα σου πω ειναι πολυ εκολο

θα χρειαστεις :

πατατες -οσες χρειαζεστε να ψισετε με ειναι μετριες σε μεγεθος οχι μικρες γιατι θα λιωσουν ΄πολυ μεγαλες γιατι μεσα δεν θα βρασουν καλα

κρεμα γαλακτος

τριμμενα τυρια που λιωνουν - γκουντα - πεκορινο - ρεγκατο - μιλνερ ή οτι εχεις εγω εβαλα μονο ρεγκατο εχθες

αλλαντικα καπνιστα - γαλοπουλα - μπεικον κλπ - ποσοττα περιπου 2 κουταλιες της σουπας για καθε πατατα

αλατι -πιπερι

- πλενεις τις πατατες καλα με τη φλουδα

- τις βραζεις αρκετα καλα ωστε να μαλακωσουν μεχρι μεσα χωρις ομως να ανοιξει ή φλουδα -περιπου 15 λεπτα χρειαστηκα εγω

- τις βγαζεις και τις κοβεις στ μεση προς τη μεγαλη τους μερια

- με ενα κουταλακι αφαιρεις ερκετη ποσοστητα απο την ψιχα ωστε να δμιουργθει φωλιτσα

- την ψιχα την τοποθετεις σε ενα μπολακι μαζι με τα τυρια και τα αλλαντικα και το αλατοπιπερο

τα ανακατεβεις μεχρι να γινουν ενα μειγμα και προσθετεις τοση ποσοτητα κρεμα γλακτς οση να απορροφησουν τα υλικα και να γινουν μια μαζα αλλα οχι να επιπλεον μεσα

-μετα γεμιζεις τις φωλιτσες με το υλικο και τοποθετεις πανω απο καθε μια μια αρκετα καλη ποσοτητα τυριου

- τις βαζεις σε ατψακι και σκεπαζεις με αλουμινοχαρτο

- το ψινεις στο φουρνο στον αερα στους 160 για περιπου 15 λεπτα και μετα αφαιρεις το αλουμινοχαρτο και αφηνεις αλλα 5 λεπτα περιπου να παρουν χρωμα

δοκιμασε το

σημερα φασολαδα απο χθες και το βραδυ πατατες τηγανιτες :lol:

τι να κανω ειπαμε πολυ πατατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ!!και το τρως μ τη φλουδα;;;

ωραιο ακουγεται...εγω παλι δε μαγειρεψα τιποτα σημερα..μαλλον τελειωνουν οιμ ερες και απολαμβανω τσαρκες και καφεδες..ξανα παω κοπτικη σημερα..αναπληρωνω τα μαθηματα που θα χασω..καλψ!!

νανα σε καταλαβαινω για τα μαθηματα βελονακι...

τεσπα...εγω εκανα 1 κατασκευτη κουκλας με μπαλονι και εφημεριδες και ατλακολ..γιναμε κωλος χθες με τη μαρθα με τις κολες αλαλ ειπα χαλαλι..

και σημερα το πρωι που σηκωθηκα..

ηταν χαζα μαπλονια και ξεφουσκωσανε..τα νευρα μου σας μιλαω!!

βαγκ αληθεια με το στριγκ;;χαχα..κια μπραβο στο παιδικο..

και ειπα το λευτ να ρωτησει την δασκαλα τι κανουν συνηθως οι μαμαδες που γενναναε..τι κανουν τααλλα τα παιδια..τα πηγαινουν σχολειο η οχι;;

μαρεκρ ευχαριστω για τη συνταγη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φαίνεται ωραία η συνταγή.

θα τη δοκιμάσω κι εγώ...

και να με αφήσει η γιατρός... θα φοβάμαι εγώ να ταξιδέψω...

χθες όταν μου είπε ότι πρέπει να μετρήσει τον τράχηλο, μου είπε ότι θα γεννήσω πολύ γρήγορα.

λόγω του ιστορικού μου...

μόλις σπάσουν τα νερά θα πρέπει να πάω κατευθεία κλινική...

θα με πιάσουν πάλι τα άγχη μου...

ποιος θα με πάει στην κλινική αν θα δουλεύει ο Π;

δουλεύει εκτός Λευκωσίας...

και μάλιστα, αυτή τη φορά έχω κι έναν Α να σκέφτομαι πού θα τον αφήσω...

την άλλη φορά είχε προθυμοποιηθεί ο άνθρωπος από τα βλαστοκύτταρα να με πάει στην κλινική... χαχαχα!!!

ααα Σωσώ... για την κατασκευή θα συμφωνήσω με τη Μάρκερ... σόρρυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω εαν σου αρεσει η φλουδα μπορεις να τη φας και βρασμενη και ψημενη θα ειναι

αλλα ειναι για κραταει σταθερη τη παταπουλα γιατι οπω ειναι βρασμενη μπορει να ανοιξει στο ψησιμο

εγω προσωπικα δεν την τρωω

δεν καταλαβα την κατασκεη με τα μπαλονια

το καλο ειναι το ευχαριστθκε η μικρη -δεν πειραζει που δεν πετυχε

γιατι δε ρωτας το παιδιατρο ρε συ;

πχ ο δικος αμς εαν τον ρωτησω θ μου πει σιγουρα να μην τους παω- γενικα ειναι του παιδικου απο 2 χρονων και μετα και εαν ειναι αρρωστα να μενον καμια βδμ στο σπιτι

βεβαια δεν θα ειναι ατος με 3 παιδια στο σπιτι ολη μερα

κοιτα εαν ο Λευτερης αναλαβει τη Μαρθα ολη μερα μιας και θα ειναι σπιτι οτε τι να σου πω κρατησε την

αλλα για 2 -3 βδμ πιστευω οτι χρειαζεσαι λιγη ηρεμια μεχρι α μαθεις και το παιδακι ρε συ

εαν φοβασαι παω πασο νανα

οποτε περιμενεις να σπασουν νερα ε; μπραβ βρε νανα πολυ το χαιρομαι

και μακαρι να ειναι οπως τα λεει η γιατρος σου να γεννησεις ευκολα κα γρηγορα

τωρα πως θα πας ε;

ειναι θεα εχεις δικιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...