Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑΚΙΑ 2010 ΝΟ15!!ΚΑΛΩΣΟΡΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

SORRY αλλά είχα δουλίτσα σήμερις ... οπότε δεν προλαβα παλι...

Σας υπόσχομαι όμως οτι θα σας αποζημιώσω μέσα στο Σαββατοκύριακο .. εκτός από τις συνταγές θα σας βάλω και φωτογραφίες (αν καταφέρω τελικά να τα φτιάξω) χαχχαχαχααα χιχιχιχιιχχιιιι

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες και περαστικούλια ξανά σε όλες τις αρρωστούλες !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 753
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΥΧΑΡΙΤΣΟΥΜΕ ΝΤΙΜΑΚΟ ΜΟΥ. ΚΙ ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ ΒΟΥΤΥΡΟΥ. ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ........

ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΧΤΥΠΗΣΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΙΩ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ. ΛΕΣ ΝΑ ΠΑΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ ? ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ, ΛΕΜΟΝΙ ΚΑΙ ΜΕΛΙ ΕΙΠΕΜΕ Ε ΕΕΕ?

ΖΕΤΑ ΜΟΥ ΠΕΡΕΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ. ΤΙ ΧΑΠΑΚΙΑ ΠΗΡΕΣ ΕΣΥ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια........

Και γω για τα μπισκοτακια βουτύρου μπήκα....ηθελα να τα φτιαξω σημερα!!!!!!!!!!

Dimi αργείς.......

Ρενάτα πιες όσα θες....βιταμίνες είναι....δεν είναι καλό??????????

Αντε θελω συνταγή

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου!

Τί κανετε? Εμείς είμαστε πολύ καλυτερα αλλα μας έχουν μείνει μυξούλες και τωρα μας περιτριγυρίζει ελαφρύ βηχαλάκι... :?

Γενικα καλα είμαστε..είχαμε κατι επισκέψεις και τώρα όπου να ναι θα φαμε σαν μια "χαρουμενη οικογενεια"!!Ετσι μας αποκαλεί ο Κωνσταντινος!!! Δεντρο θα στολίσουμε μαλλον την άλλη Κυριακή..Πατρα μάλλον δεν παμε γιατι τα εισητήρια είναι πανάκριβα...εκτος κι αν μας τη βαρέσει τελευταία στιγμή και να ξεφύγουμε λίγο, θα τα κόψουμε όσο όσο και πάμε..

Κορίτσια θα σας γράψω τη συνταγή για τα μπισκοτάκια βουτύρου που φτιάχνουμε εμείς..είναι καταπληκτικα αλλα δυστυχώς φώτο δεν εχω επειδή τα κατασπαραξε ολα ο μικρός και τελειώσανε!!!

Εσείς κατα τα άλλα καλα?

Ντιμακο περιμενουμε όποτε μπορεσεις τις συνταγές!!

Μαρίνα μου περαστικα..ωραίο το γιατροσοφι, θα το έχω στα υπόψην!!!υπομονή με τη δουλεια και την κρίση...

Οι υπόλοιπες τί κανετε? βολτάρετε σήμερα..εδ'ω ο καιρός είναι ηλιόλουστος, ότι πρεπει για βολτούλα..!!!!

Δε σας είπα και τι μου ετυχε..Του Αποστόλου Ανδρέα πήγαμε τα παιδακια στην εκκλησία να κοινωνήσουν..παώ και εγώ το παιδάκι που προσεχω να κοινωνησει, και ξέρω ότι εχει ξανακοινωνήσει αρκετες φορες με τη μαμα του..με το που κοινωνάει γυρναει και μου κανει νοημα ότι δεν θελει τη θεια κοινωνια!!!Επαθα σοκ..γονατισα διπλα του και του λεγα "καταπιε το, είναι ο Χριστούλης αγάπη μου", τίποτα αυτός..με τα πολλα, ανοιξε το στόμα του να το φτύσει και τότε εβαλα χαρτί, και την εφτυσε όλη μεσα.΄.αν και δεν ευθυνόμουν εγω, όλη μερα ήμουν χαλια..με χαλασε πολυ αυτό..μετα φύγαμε και πηραμε το πατερ τηλ.και μου είπε να του παω το χαρτί..σήμερα που πηγαμε εκκλησία του το πηγα, και είπε ότι τρωγεται θα το φαει και το υπόλοιπο θα το ρίξει στο χωνευτηριο...περασε και αυτό αλλα είπα ότι δεν το ξανακοινωνάω..περσι ερχόταν η μαμα του και το πηγαινε..να το κανουμε και φετος ετσι γιατί δεν το ξαναντεχω αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας γραψω και τη συνταγή..εμείς φτιάχνουμε τη μισή δόση από αυτή..τα τρωμε και παλι..!!

1 πακέτο βούτυρο ψωμιού αναλατο (227 γρ.)

1/2 φλυτζάνι βούτυρο spry( είναι φυτικό βουτυρο αυτό κορίτσια και με αυτή την ονομασία κυκλοφορεί στην Κύπρο)

3 αυγά

βανιλια

1 φλυντζάνι και 2 κουταλιες, ζαχαρη

6 1/2 φλυντζάνια αλευρι φαρίνα (όσο σηκώσει)

4 1/2 κουταλάκια κοφτά baking powder

αυγό κτυπημένο για επάλειψη

Αφήνετε το βουτυρο να ξεπαγώσει και το κόβετε κομματακια.Το κτυπάτε στο μίξερ με τη ζαχαρη.Ριχνετε ένα ένα τα αυγά και εξακολουθείτε να τα κτυπάτε.

Προσθετετε τη βανίλια.ΣΔταματατε το μιξερ.Κοσκινιζετε το αλευρι με το baking powder.Ριχνετε λίγο λίγο το αλέυρι στο μίγμα του βουτυρου και ανακατευετε στην αρχή με ξύλινο κουτάλι.Ζυμώνετε να γίνει μια αφράτη ζύμη.Ανοιγετε τη ζύμη σε φύλλο παχους 1/3 εκ. και την κοβετε με τα σχηματακια.Τα βαζετε σε ταψί λαδωμενο ελαφρα.Τα αλοιφετε και με το αυγό.Τα ψηνετε σε μετριο και ήδη προθερμασμενο φουρνο.Αν θελετε τα ζευγαρώνετε με μαρμελαδα αναμεσα!!

Κορίτσια σας τα εγραψα όπως το βιβλίο!!Αν θελετε δοκιμαστε τα !!Είναι τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργησα αλλά ειχα δουλειές και χτες και σημερα μνημοσυνα..

χτες φτιαξαμε τα κουλουρακια μας το πρωι !!!!!!!!!! το απογευμα ειχαμε παρτυ γενεθλείων!

Λοιπόν

Κουλουρακια βουτυρου με φρεσκο βουτυρο

250 γρ. βουτυρο φρεσκο αυτο στο βαζο

200 γρ. ζαχαρη αχνη

3 βανιλιες

2 αυγα

ξυσμα ενός λεμονιού

1 φακελάκι μπείκιν (20γρ)

Αλεύρι μαλακό 500 γρ περίπου ίσως και λιγότερο

Ολα ειναι σε θερμοκρασία δωματίου.

χτυπαμε βουτυρο σκετο για 5 λεπτά τουλάχιστον να γίνει ασπρο κ αφράτο, συνεχίζουμε με τη ζάχαρη κ χτυπάμε αλλα 5'. Ριχουμε τα αυγά σιγά σιγά... Τη βανίλια και το ξύσμα. Σταματάμε το μίξερ και ριχνουμε κοσκινισμένο το αλεύρι με το μπείκιν σιγά σιγά μέχρι να γίνει μια απαλή και αφράτη ζύμη. Την αφήνουμε λίγο να ξεκουραστεί.

Απλώνουμε τη ζύμη σε πάχος 2.5 ποντους περίπου και κοβουμε σχεδιάκια όπως τα θέλουμε. Ψηνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 200 ενα τεταρτο.Μένουν ασπρα μη τα φοβηθείτε. Μπορεί να σας φαίνονται αψητα αλλά μόλις κρυώσουν σκληραίνουν και είναι πολύ πολύ τραγανά και πεντανόστιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και καληνύχτα!!

Κορίτσια μου αν και καθυστερημενα ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!

Ντίμι μου τα ιδια σχεδιακια εχουμε στα κουλουρακια!!Καλοφαγωτα!!!!

Μου ειχες πει ότι η σοκολατόπιττα ήταν του Παρλιάρου και μπηκα στο σαιτ και τη βρηκα...ένα έχω να πω...

μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ.....να τρωει η μανα και του παιδιου να μη δίνει!!Λατρευω τη σοκολατα και αυτες τις μερες τρωω αρκετή..δε ξερω τί με επιασε...ε αυτή η πιτα ήταν ότι έπρεπε..το κατι άλλο!!!!!Κορίτσια δοκιμαστε την!!!Ηταν υγρή πολύ και μετα την έβαλα ακομα λίγο και εσφιξε ελαχιστα..ζεστή ζεστή με παγωτο βανίλια είναι ΚΟΛΑΣΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!ΤΕΛΕΙΑ!!!Ντίμι μου σε ευχαριστώ για την ιδεα και την πρόταση!!!!!Είναι και πανευκολη και οικονομική!!!

Τεσπα, καληνυχτα κορίτσια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι Μαράκι μου που είσαι ευχαριστημένη και βοήθησα κι εγώ σ αυτό .. .!!!! :P

Για όσες λοιπόν θέλετε την συνταγή αυτή η οποία είναι όντως πανεύκολη και οικονομική και σας αρέσουν οι σοκολατόπιτες που μένουν υγρές ..... σας δίνω κι αυτή τη συνταγή :

Συνταγή για 6-8 άτομα

Υλικά:

120γρ. σοκολάτα κουβερτούρα

110γρ. βούτυρο ανάλατο

4 αυγά

150 γρ. ζάχαρη

60 γρ. αλεύρι

15 γρ. κακάο

ξύσμα από 1 πορτοκάλι (προεραιτικά)

Προετοιμασία:

Λιώστε τη σοκολάτα με το βούτυρο σε μπεν μαρί. Χτυπήστε στο μίξερ τα αυγά με τη ζάχαρη έως ότου ασπρίσουν και αφρατέψουν. Προσθέστε τη λιωμένη κουβερτούρα στα αυγά.

Κοσκινίστε το αλεύρι με το κακάο και προσθέστε τα με το ξύσμα στο μείγμα των αυγών και κουβερτούρας. Ανακατέψτε τα υλικά να ενωθούν.

Γεμίζουμε ένα βουτυρωμένο και αλευρωμένο ταψί διαμέτρου 20 εκ. και ψήνουμε τη σοκολατόπιτα σε προθερμασμένο φούρνο στους 200-210οC για 15-20 λεπτά.

Αφήνουμε να κρυώσει και ξεφορμάρουμε.

Είναι απλά υπέροχη !!!!

Καλή επιτυχία !

Καλό Μήνα Καλή Εβδομάδα !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανουν τα κοριτσια??? Βλεπω συνταγες και με πιανει ορεξη για γλυκο.... λεω να κανω κουλουρακια το απογευμα....

Εγω χαθηκα λιγο γιατι ετρεχα με την μικρη μου...η ιστορια μας εχει ως εξης....Ειχε βρογχιτιδα επι 2,5 βδομαδες αλλα δεν θεραπευοταν με τα σιροπια και Τεταρτη βραδυ στα ξαφνικα μου πεταει ενα 39,5 και τα ειδα ολα...ολο το βραδυ δεν πεσαμε κατω απο 38!!! Την παω στο γιατρο την Πεμπτη το πρωι και μου δινει αντιβιοση για να θεραπευτει η βρογχιτιδα....Πεμπτη βραδυ προς Παρασκευη δεν κανει καθολου πυρετο...αρχιζει να εχει κεφη αλλα απο το μεσημερι αρχιζει παλι η γκρινια οτι ποναει η γλωσσιτσα της!!! Το Σαββατο συνεχιζει η γκρινια για την γλωσσα και πλεον δεν τρωει...Ξαφνικα βλεπω στα χερακια της σπυρακια και παρατηρω καλα το στομα της στον ηλιο και ειναι ο ουρανισκος γεμταος σπυρακια...μιλαω με τον γιατρο και μου λεει να κοψω την αντιοβιοση και Δευτερα πρωι που θα επεστρεφε να την παω. Ευτυχως μεχρι το βραδυ εχουν ηρεμισει τα σπυρακια στον ουρανισκο και αρχιζει να τρωει...Κυριακη λιγο καλυτερα στο στομα αλλα πλεον εχει βγαλει και στα πελματα!!! Το πρωι λοιπον την πηγα στο γιατρο και μου ειπε οτι ειναι μια νοσος οπως η ανεμοβλογυα που λεγετε νοσος χεριου ποδιου και στοματος!!!! Την αντιοβιοση δεν κανει να την παρουμε για την βρογχιτιδα γιατι ειναι σαν βηταμινη για την νοσο και την φουντωνει!!! Οποτε υπομονη για καμια βδομαδα ακομα...αντε να δουμε...α και βεβαια χωρις σχολειο!!!

Αυτα τα νεα μας ...συγνωμη για το μεγαλο μου μηνυμα αλλα ηθελα να τα μοιραστω μαζι σας!!!

Φιλακια πολλα στα αστερακια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω Αναστασία μου !!!!!!!!!!!

Περαστικά σας !!!! Τι είναι τούτα μωρέ ??? ΤΙ σόι αρρώστιες είναι αυτές ???? Τι άλλο θα ακούσουμε πιααα !!!!!!!!!!!!! Γρήγορα γρήγορα καλά και όσο πιο ανώδυνα γίνεται εύχομαι !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Αναστασία μου περαστικα στη συνονόματη μου! Εντομεταξύ είχε παθει και ο Κωνσταντινος μου αυτή την αρρωστια πέρσι νομιζω το καλοκαίρι αλλα χωρίς πυρετους και ανορεξίες..απλα είδα τα σπυρακια και είχα ανησυχήσει..και στο στομα δεν ειχε πολλα, η ισως δεν ειχαν εκδηλωθεί..παντως θυμαμαι μας ειχε δωσει και ενα σαπουνι ειδικο και τον εκανα μπανιο, μεχρι να κανουν τον κυκλο τους και να φύγουν..και μην αγχωνεσαι για το μεγαλο μην.μια χαρα είναι..εχω γραψει εγω κατεβατά....!!!! :lol: αλλα ούτως ή άλλως γιαυτό είμαστε εδώ για να τα μοιραζόμαστε όσα μας απασχολουν, χαρές και λυπες!! ;)

Ντίμι μου τρωω σοκολατόπιτα και βαζω ευχες στον Παρλιαρο που την εφτιαξε αλλα και σε σενα που μου βρηκες τη συνταγή!!!!

Εδω βρεχει από το πρωί και κανει και κρύο..επιτελους μυρίζει χειμωνας!!!!!

Οι υπόλοιπες τί κανετε?

Εγω ετοιμαζομαι για μαθημα, και τα αγόρια μου πηγαν βολτα στο leroy merlin να δουν υλικα για να φτιαξει ο αντρας μου τις πλακες του ηλιακου μας θερμοσίφωνα γιατί χαλασαν...

Τα φιλια μου σε όλες σας και στα μπουμπουκακια σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια μου για τις ευχες σας!!!

Η συνονοματη σου Μαρια μου ειναι αρκετα καλυτερα, το πυρετο τον ειχε απο την βρογχιτιδα και την ανορεξια λογω το οτι ηταν γεματο με σπυρακια το στομα της αλλα απο εχθες το απογευμα τρωει πολυ καλα...προσπαθει να καλυψει και τα χαμενα.... :lol::lol::lol: ....εμενα δεν βλεπω καλα....απο καταροη αλλο τιποτα....με ποναει και το κεφαλη μου φοβερα....και δεν θελω να παρω και χαπι...

Φιλακια σε ολες...περιμενω να ξυπνησει το κοριτσι μου για να παω στο μαγαζι...τα εχω παρατησει ολα εδω και μια βδομαδα με την μικρουλα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα σασ αναστασια :cry::cry: πικρα ειναι μεσ το στρομα!!

εμεισ δεν ξαναπαμε παιδικο μεχρι να μασ παρουν στον καινουριο το γεναρη κ σταματησαμε τισ αρρωστιεσ ευτυχωσ.αληθεια εισπνοεσ δεν σου εδοσε?θα βοηθαγαν πολυ στην βρογχιτιδα ;)

εμασ το μονο προβλημα ειναι το βραδυ με τον υπνο,καθομαστε πολυ ωρα στο δωματιο του κ παλι δεν κοιματε πριν τισ11 :evil: ιδικα τωρα που δεν παει σχολειο !δεν εχω χρονο για μενα ουτε φυσικα για τον συζυξ :roll::roll: τεσπα σε λιγο φευγω παω τη δαναει λογοθεραπεια για το ρ σασ τοπα δεν θυμαμαι :mrgreen:

η δουλεια τα ιδια ,την αλλη παρασκευη τελευταια μερα :cry: μετα το αγνωστο!!!!!!!!!!!!!!

εχουμε κ ποιματακια στα σχολεια ,η δαναη το εμαθε απο την πρωτη μερα κ ειναι κ μεγαλο ενο ο γιωργοσ τωρα κλαιει απο τα νευρα του προσπαθοντασ να το μαθει με τον πατερα του!!! :twisted:

αυτα φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΤΩΡΑ Η ΜΠΟΡΑ. ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΞΑΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΝΟΣΟ. ΜΕ ΤΗΝ ΒΡΟΧΙΤΙΔΑ ΤΩΡΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ?

ΚΑΛΕ ΛΙΓΩΘΗΚΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ. ΝΤΙΜΗ ΜΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΣΟΛΩΜΟ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΛΟΥΚΟΥΜΙ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΣΟΓΙΑ ΤΗΝ ΦΟΒΗΘΗΚΑ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΣΧΟΜΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΤΑΨΙ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ, ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΚΡΑΣΙ ΑΝΟΙΞΑΜΕ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ ΓΚΟΥΡΜΕ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΡΥΖΙ ΓΙΑ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΟΛΥ. ΕΣΥ ΜΕ ΤΙ ΤΟ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙΣ ?

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΕΠΕΘΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ? ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΧΑ ΑΓΧΩΘΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΧΘΕΣ ΣΤΟΛΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΝΔΡΟ ΜΑΣ. ΤΟ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟ ΕΒΑΛΕ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΟΥ. ΤΟ ΣΚ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΝΟ ΜΑΣ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ. ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ. ΦΑΓΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΖΕΔΟΠΩΛΕΙΟ ΜΕ ΖΩΝΤΑΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ. ΜΕΤΑ ΚΑΦΑΔΑΚΙ, ΓΛΥΚΑΚΙ ΚΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ. ΞΕΛΑΜΠΙΚΑΡΙΣΑ ΛΙΓΑΚΙ. ΑΥΤΑ...ΠΑΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΑΓΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΗΡΘΕ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θενα μου γιατι καλε δεν κοιματε? Γενικος ειχε θεμα η τωρα του ηρθε? Εισπνοες οχι δεν εδωσε γιατι ειμαστε λιγο αρνητικοι. Ειναι πρωτη φορα που αρρωσταινει και προσπαθουμε να το παλεψουμε με τα σιροπια. Και την αντιβιοση μετα απο 2,5 βδομαδες την ξεκινησαμε (και τελικα την κοψαμε ) . Ειμαι και εγω αρκετα αρνητικη με τις εισπνοες γιατι εχουν πολυ κορτιζονη μεσα. Σκεψου οτι εγω στη ζωη μου δεν εχω παρει ποτε αντιβιοση!!!

Τωρα Ρενατα με την βρογχιτιδα την παλευουμε με 2 συροπια. Κοκτειλ πινει το κοριτσι μου!!! ;);) Ελπιζω να πιασουν αυτη τη φορα αλλιως δεν ξερω τι θα γινει...αν δεν πιασει οταν φυγουν τελειως τα σπυρακια θα την ξαναπαω να την δει μηπως ξαναπαρουμε την αντιβιοση!!! Ωραια πρεπει να ηταν η εκδρομουλα!!! Μπραβο βρε κοριτσι σαν να πηρα και εγω αερα ετσι που τα ειπες!!!

Η γκαντεμια σε ολο της το μεγαλιο...αν την κολουσε την νοσο μια εβδομαδα αργοτερα θα ειχε θεραπευτει η βρογχιτιδα!!! Τι να πω....!!!

Να και ενα πολυ αναλυτικο αρθρο....τουλαχιστον ο δικος μας παιδιατρος την ηξερε!!! http://supermomrocks.wordpress.com/2011 ... %84%CF%8C/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑ ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΤΗΣ ΝΤΙΜΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΟΜΑΧΙ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΕ Κ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ :cry:

ΑΥΤΗ Η ΝΤΙΜΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΦΑΕΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ!!!!!

ΚΑΚΟΥΡΓΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

ΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ Θ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΛΑΓΗΣ ΝΟΥΜΕΡΟΥ!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχχαχαχχαχαααααααααααα :lol::lol::lol::lol: ..... άργησες να το καταλάβεις μικρή μου Ελενίτσα ..... !!!!!!!!!!!!!! χοχοοχοοχοοχοχοοοοοο τα χω παρει τα ηνία ήδη όπως βλέπεις .... !!!!!!!!!!!! χιχιχιιχιχιιχιιιιιιιιι

Ρενατούλα μου πολύ χαίρομαι που σας άρεσε το σολωμουδάκι ... εγώ το ξανάφτιαξα με σολωμό του ΙΚΕΑ κατεψυγμένο πολύ ωραίο παρεπιμπτόντως .... κ ξετρελάθηκε μέχρι κι η Αννα Μαρία !!! Αχ το κοριτσάκι μου το γιορτάζω 9 Δεκεμβρίου ... σας το λέω για να μην ξεχάσετε να μας ευχηθείτεε ;););):lol::lol::lol::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Θα φάμε στη πεθερά μου που θα μας κάνει το τραπέζι σε συνδυασμό με τη γιορτή της αύριο Αγίου Νικολάου! Ποιός τη χάρη μου ! Θα το γλυτώσω εγώ το τραπέζωμα !!! χαχαχχαχαχα

Θα φτιάξω μόνο μια τουρτίτσα μωσαϊκό για τα παιδάκια του σχολείου μας να κεράσει το παιδάκι μου τη Δευτέρα !!!

Αυτά .... αλήθεια Ζετάκι μου τι γίνεται ??? σε χάσαμε .... Ολα καλά ???? Μαγειρεύεις το σποράκι πονηρούλα ????? :P:P

Συμπεθερούλα μου μη μου στεναχωριέσαι ... κάτι θα βρούμε να κάνουμε .... το πολύ πολύ να γίνουμε αγρότισσες ... θα σου ρθω να κάνουμε παρέα !!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen: πως θα έχω ολοκληρωμένη άποψη άλλωστε για το γαμπρούλη μου ?????

Σας φιλώ... σας χαιρετώ ....

Υ.Γ. Δώστε καμιά ιδέα για δωράκια τώρα για τις γιορτές οικονομικά και χαριτωμένα .... Εμείς οικογενειακώς πάντα ανταλλάσουμε κάτι έτσι για το καλό !!!!!!!!! Εσείς ???

... ήδη στις μαμάδες μας έχω πάρει με 5 ευρώ μικρά βαζάκια με κεραλοιφή ! αν δεν την ξέρετε ... να σας πω ότι ειναι τέλεια για ξηρά δέρματα, κάνει ανάπλαση, κάνει για εγκαύματα, οι χρήσεις του είναι πολλές... και είναι και βιολογικό γιατί το φτιάχνει ένας φίλος και συνάδελφος και ξέρω τι αγοράζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχχαχαχχαχαααααααααααα :lol::lol::lol::lol: ..... άργησες να το καταλάβεις μικρή μου Ελενίτσα ..... !!!!!!!!!!!!!! χοχοοχοοχοοχοχοοοοοο τα χω παρει τα ηνία ήδη όπως βλέπεις .... !!!!!!!!!!!! χιχιχιιχιχιιχιιιιιιιιι

Ρενατούλα μου πολύ χαίρομαι που σας άρεσε το σολωμουδάκι ... εγώ το ξανάφτιαξα με σολωμό του ΙΚΕΑ κατεψυγμένο πολύ ωραίο παρεπιμπτόντως .... κ ξετρελάθηκε μέχρι κι η Αννα Μαρία !!! Αχ το κοριτσάκι μου το γιορτάζω 9 Δεκεμβρίου ... σας το λέω για να μην ξεχάσετε να μας ευχηθείτεε ;););):lol::lol::lol::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Θα φάμε στη πεθερά μου που θα μας κάνει το τραπέζι σε συνδυασμό με τη γιορτή της αύριο Αγίου Νικολάου! Ποιός τη χάρη μου ! Θα το γλυτώσω εγώ το τραπέζωμα !!! χαχαχχαχαχα

Θα φτιάξω μόνο μια τουρτίτσα μωσαϊκό για τα παιδάκια του σχολείου μας να κεράσει το παιδάκι μου τη Δευτέρα !!!

Αυτά .... αλήθεια Ζετάκι μου τι γίνεται ??? σε χάσαμε .... Ολα καλά ???? Μαγειρεύεις το σποράκι πονηρούλα ????? :P:P

Συμπεθερούλα μου μη μου στεναχωριέσαι ... κάτι θα βρούμε να κάνουμε .... το πολύ πολύ να γίνουμε αγρότισσες ... θα σου ρθω να κάνουμε παρέα !!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen: πως θα έχω ολοκληρωμένη άποψη άλλωστε για το γαμπρούλη μου ?????

Σας φιλώ... σας χαιρετώ ....

Υ.Γ. Δώστε καμιά ιδέα για δωράκια τώρα για τις γιορτές οικονομικά και χαριτωμένα .... Εμείς οικογενειακώς πάντα ανταλλάσουμε κάτι έτσι για το καλό !!!!!!!!! Εσείς ???

... ήδη στις μαμάδες μας έχω πάρει με 5 ευρώ μικρά βαζάκια με κεραλοιφή ! αν δεν την ξέρετε ... να σας πω ότι ειναι τέλεια για ξηρά δέρματα, κάνει ανάπλαση, κάνει για εγκαύματα, οι χρήσεις του είναι πολλές... και είναι και βιολογικό γιατί το φτιάχνει ένας φίλος και συνάδελφος και ξέρω τι αγοράζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλά τί κανετε?

Εγω αδιαθετησα και ποναωωωωω.......

Αναστασία μου και εγώ είμαι πολύ εναντίον των αντιβιώσεων..γιαυτό και κόλλησα με τον παιδίατρο στην Πατρα..δεν εδινε καθόλου εύκολα αντιβιωση..ενω αυτός τωρα που εχουμε εδω, κανει "αψου" το παιδί και σου γραφει αντιβιωση με το σκεπτικο ότι αμα το αφησεις θα χειροτερεψει και μετα θα θες πιο δυνατή κλπ κλπ..ευτυχως εχουμε διατηρήσει άριστες σχέσεις με τον πρώτο παιδίατρο και έτσι μου είπε, ότι θες να με παιρνεις τηλ.και ακόμα τον συμβουλέυομαι σε διαφορα θεματα, εκτός βεβαια αν μου και αυτός ότι το παιδί θα πρεπει να το δει καποιος..

Ελενακι μου πώς είσαι? Το καταλαβες το σχεδιο της Ντιμις ε??? :mrgreen: και δε φτανει που θελει να σε ξεκανει, μας καλοπιάνει και μας με τις συνταγές!!!!! :lol::lol::lol:

Ρενατα μου πολύ χαιρόμαι για τη βόλτα σας!!Από καιρό δεν ήθελες να ξεσκάσεις? Μπραβο σας!!

Μπραβο και για το στολισμα σας!!Εμεις Κυριακή θα στολίσουμε!!!Κανει και κρύο τωρα, θα μας φερει και τα χαλια ενας γνωστός που τα πήρε για καθαρισμα....ωχ ωχ ωχ!!!!!!!Μου αρεσει ο χειμώνας!!!!!Όσο για το παιδάκι που είπες, ενιωθα χαλια...και είπα δεν ξανααναλαμβάνω την ευθυνη να το παω για κοινωνημα..θα λεω στη μαμα του να ερχεται..αμαρτία και με τη Θεια κοινωνία..

Ντίμι μου τη συνταγή με τη σοκολατα την εδωσα και αλλού, τη φτιαξανε και ξετρελλαθηκανε!!!Τη συνταγή με το σολομο, θα τη φτιαξω γιατί μου αρεσουν όλα τα υλικα και είμαι περιεργη!!!!Κεραλοιφή ε? εψαχνα στην Πατρα το Πασχα που είχαμε παει και δε βρισκαμε...εγώ από τα πεθερικα μου την εμαθα..εδω δεν τη φτιαχνουν, και την ειχαν για τα εγκαυματα και πραγματικα ήταν θαυματουργή!!Ουτε καν σημαδι δεν αφήνει και σε σοβαρό καψιμο!!Να 'σουν κοντά, θα σου λεγα, παραγγειλε μου...τωρα όσο για τα δωράκια..δεν σκεφτηκα κατι ακόμα αλλα σιγουρα όπως παμε, με την κριση, αν δεν σταματησουμε και τα δωρα, σιγουρα θα ανταλλαζουμε, μικρά,οικονομικά και συμβολικά...

Θενα μου έτσι ο Ιασωνας ε? κοιμαται μεσημερι? επειδή και εμενα κοιμαται αργά, αλλα κοιμαται και μεσημερι..αν δεν κοιμηθεί μεσημερι, κοιμαται νωρίτερα το βραδυ...δε μας το πες με τη Δαναη, άντε καλά..τελειώματα!!

Οι υπόλοιπες τί κανετε? κρυώνετε και χουχουλιάζετε όλη μερα κοκόνες μου?

Σας φιλω γλυκα όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου!! τι κάνετε? εγώ χάλια...όχι ντιμάκο δεν ετοιμάζω σπόρι...πήρε αναβολή μιας και δυστυχώς ο σύζυγος έμεινε άνεργος... είμαι σκ@τ@...σας φιλώ και σας σκέφτομαι...δεν ξέρω πότε θα ξαναμπω, οπότε ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου.....

Αχ αυτό το τελευταίο μου κανε την καρδιά περιβόλι......Ζετάκι μου δεν ξερω τι να πω......Μη χαθείς και θα χουμε την έννοια σου.......πολύ δύσκολο το ξέρω.....πολύ στεναχωρήθηκα........Όλα θα διορθωθούν μας διέλυσαν όλους οι άχρηστοι.......και όταν είσαι μαθημένος αλλιώς......είναι χάλια η κατασταση.......

Ντιμακο δεν έφτασα τη συνταγή με τα μπισκοτάκια σου γιατι τα έφτιαξα την Κυριακή αλλά είναι η ίδια συνταγή με τη δική σου.....τυχαία.......πολύ ωραία βγήκανε......Τη σοκολατόπιτα εννοείται θα την φτιάξω.....

Μέχρι και το σολωμό σκέφτομαι που δεν τρώμε ποτέ........δεν το συνηθίζουμε.....τρώμε άλλα ψάρια.....

Μαράκι μου τι είναι το βούτυρο ψωμιού??? Είμαι άσχετη.......Και ο γιος μου πήγε να κοινωνήσει προχτές και άρχισε να βήχει και να θέλει να κάνει εμετό.......μάλλον του ήρθε πολύ το κρασί......

Αναστασια μου περαστικά σας και μιας φίλης μου ο γιος έπαθε αυτή την ασθένεια που λες.......και μου οτι την επιασε απο το σχολειο.....

Ρενάτα βολτάρεις ε????Τι ωραία.....

Σήμερα είναι πολλή παγωνιά....καιρός ήταν.....και μενα μ' αρεσει πολύ ο χειμωνας......

Ενα κατεβατο εγραψα!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλα

Θέλω κι αλλες συνταγες!!!!!!!!!!Από όλες......... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετούλα μου ... δεν έχω λόγια .... πολύ στεναχωρέθηκα :(:(:(:(:(

Ολοι λίγο πολύ στην ίδια μοίρα είμαστε .. κι αν δεν είμαστε τώρα ... θα είμαστε σύντομα .... :(:(:(:(

Θέλω να πιστεύω ότι κάτι άλλο θα βρει σύντομα .... !!! Σας το εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου !!! Θα σε πάρω κάποια στιγμή να σου πω τα Χρόνια ΠΟλλά από το τηλέφωνο και φυσικά να μου πεις τι κάνετε κ πως είναι η Δημητρούλα μας !!!! Μην μας αφήσεις όμως... σε παραααακααλλωωωωωωωωω !!!! Οχι κι εσύ ... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΖΕΤΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ. ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ. ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΜΙΣΘΟ. ΑΔΥΝΑΤΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ.

ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΝΤΙΜΗ. ΜΗΝ ΧΑΘΕΙΣ ΟΜΩΣ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ. ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ Η ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ. ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΜΠΩ. ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΟΥ. ΜΠΗΚΑ ΜΟΝΟ ΓΑΙ ΤΗΝ ΖΕΤΟΥΛΑ ΜΑΣ. ΓΑΙΤΙ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΤΙΜΗ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρενατακι μου να χαιρεσε το νικολα σου να ειναι γερος και καλοτυχος

κοριτσακια μου χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες!!!!

φιλακια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...