Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

Καλημέρα κούκλες!!!!!!

Και οι δουλιτσες στο σπίτι συνεχίζονται, δεν έχει παει και ο Κώστας σήμερα για δουλεια οπότε θα κάνουμε πολλα προγραμμα. Τώρα θηλαζω τον μικρο και μπήκα να δω τι κάνετε.....

Κορινα περαστικα

Άννα Μαρία περαστικα

Όλος ο κόσμος άρρωστος είναι, πως είστε εσείς καλύτερα?

Χριστίνα περαστικα στον μικρούλη είναι ακόμα αρρωστουλης?

Μαρίνα εμένα και τις δυο φορές μου είχε κάνει μετα την γέννα όταν είχα παει στο δίμηνο περίπου. Άρχισε τα μπαμπαμπα απο τώρα μπράβο, καλα ήχοι είναι και αυτοί δεν λέει κάτι συνηδητα ακόμα.

Καινούριες μανουλες καλώς ήρθατε, το καφε μας είναι ανοιχτό φυσικα, να χαίρεστε τα ζουζουνακια σας.

Εγω είμαι η Κατερίνα έχω την Αγγελική που θα γίνει τρία τον Δεκέμβριο και τον μικρο Νικόλα που είναι μόλις τριων μηνών. Να μας λέτε τα νεα σας πείτε μας περισσότερα για σας και σιγα σιγα θα μας γνωρίσετε και εσείς.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λοιπον μωρουδενια μου εγω πηγα γυναικολογο μολις 40ησα κ απο τοτε δεν ξαναπηγα κακος αλλα το αμελησα ετσι εκλεισα αυτη τη τεταρτη στης 7 ενα τεστ παπ κανονικα στο χρονο νομιζω πρεπει να κανουμε αν δε σε γεμιζει ο γυν/γος κ φυσικα να αλλαξεις σκοπος ειναι να νιωθουμε σιγουρια με το γιατρο μας ελπιζω τα συμπτωματα σου να μην ειναι τιποτα σπουδαιο περαστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανγκαρου ευχαριστουμε για το καλωσορισμα ειμαι η μαγδα εχω τον βασιλη 2 χρονων ειμαι η μαγδα να σου ζησουν τα αγγελουδακια σου καλες δουλειτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Κατερινα!!!να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!!αχ θελω κι εγω ενα μικρακι!!!τα νεα τα δικα μου ειναι οτι προσπαθω να κοψω την πανα μιας κ αρχισε να λεει τα τσισα πριν τα κανει αλλα δεν εχουμε ιδιατερη επιτυχια!!!την βαζω στην λεκανη με το ειδικο στεφανακι,βεβαια επειδη ειναι κ μια σταλια(8 κιλα )ο ποπος της μπαινει μεσα στην τρυπα!!καθεται αρκετη ωρα αλλα δεν κανει τιποτα,κ μολις σηκωθει μετα απο λιγο τα κανει..να συνεχισω την προσπαθεια;σκεφτομαι οτι αν μου λεει οτι θελει κ δεν την βαζω οτι θα σταματησει να το λεει.

Μαγδα αντε καλα αποτελεσματα να εχεις..κι εγω μετα που 40ησα πηγα μετα απο κανενα χρονο.κ αυτο γιατι ειχα κατι ανωμαλιες στην περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε βρε, τι έγινε ρε παιδιά; Έχουμε νέες αφίξεις; :)

Καλώς όρισαν τα νέα κορίτσια!

Εγώ είμαι η Άννα-Μαρία και έχω έναν Αντρέα έντεκα μηνών.

Ακόμα είμαι αρρωστούλα, ευτυχώς φαίνεται πολύ ελαφρύ το κρύωμα, έχω λίγο συνάχι, ο λαιμός μου περνάει ελπίζω να περάσει γρήγορα γιατί δεν αντέχω τη μάσκα.

Τώρα έβαλα κοτόπουλο να βράζει με διάφορα λαχανικά και θα κάνω σούπα. Δεν έβαλα αλάτι για να φάει κι ο Αντρέας. Θα αβγοκόψω, βέβαια, αλλά θα του βγάλω στο κατσαρολάκι του πριν.

Α, καλέ, δε σας είπα, σήμερα γιορτάζει ο άντρας μου!

Το απόγευμα έχουμε βάφτιση και γενέθλια μαζί. Βαφτίζει ο ξάδελφός μου τη μικρή του κόρη, και στο τραπέζι θα γιορτάσουν τα γενέθλια της μεγάλης κόρης που ήταν την Τρίτη. Οπότε, το πρωί όλο γυρνούσα. Πήγα και πήρα παπούτσια γιατί δεν είχα καλά κλειστά (από το μαγαζί μας τα πήρα, τζάμπα!), πήρα κάρτες (επίσης από το μαγαζί μας), πήρα δώρα (όχι από το μαγαζί μας...), πήγα σούπερ μάρκετ, φρουταρία... Προτίμησα να κάνω εγώ όλες τις εξωτερικές δουλειές απ' το να μείνω σπίτι με το μωρό ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΣΚΑ...

Μετά το φαγητό θα προσπαθήσω να φτιάξω την περίφημη τούρτα... Για να δούμε τι θα δούμε...

Μαρίνα, εγώ γυναικολόγο κανονικά έπρεπε να πάω στις σαράντα μέρες μετά τη γέννα, αλλά το ξέχασα και πήγα στους τρεις μήνες. Τώρα θέλω να ξαναπάω για να συζητήσουμε διάφορα θέματα, να δούμε και γιατί μου έρχεται τόσο νωρίς η περίοδος.

Καγκουράκι, καλές δουλειές...

Αλεξάνδρα, μινιόν η κορούλα σου! Ο Αντρέας είναι έντεκα μηνών και είναι 8800 και είναι και αδύνατος υποτίθεται! Όχι ότι είναι κακό δηλαδή να είναι αδύνατο ένα μωρό, είναι πολύ καλύτερο απ' το να είναι υπέρβαρο!

Μάγδα, καλά αποτελέσματα κι εσύ!

Η Κατερίνα πού χάθηκε; Η Αθανασία; Για την Ανθή δε ρωτάω καν... :)

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΣΟΥΠΡΕΣ ΜΟΥ????

ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΑ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟΥς 2 ΜΗΝΕΣ...ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΦΟΥΣΚΩΜΑΤΑ!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΝΑ ΤΟ LINK ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΟ ΘΗΛΑΣΜΟhttp://www.facebook.com/#!/events/150256811785679/ ...ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ!ΕΙΔΑ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΕΔΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΤΟΝ ΠΕΡΣΙΝΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΝΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΦΑΚΙΑ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΟΠΩς ''ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΩ...ΤΥΧΑΙΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ?'' :lol: ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ!

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΑΙ ΜΑΓΔΑ ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ!!!ΕΙΣΤΕ ΦΙΛΕΝΑΔΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΤΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ? :D ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΣΤΕ???

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΡΙΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙΝΟ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ :D

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΑΑΑ ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΓΛΥΚΑΚΙ!!!ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΖΑΧΑΡΟΠΑΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥΡΤΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΣΧΕΔΙΑΚΙΑ :D:D:D

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΕΙΣ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΤΙ ΜΑΡΚΑ ΔΩΣΑΤΕ???ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΩ ΣΚΕΤΟ ΑΛΛΑ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ-ΒΑΝΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΑΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΑΡΚΕΣ...ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΕΤΟΙΟ? :? ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΑ ΓΛΥΚΑΘΕΙ ΚΙΟΛΑΣ!!!

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΓΡΑΦΗΣ...ΤΑ ΕΧΩ ΣΕ ΧΑΡΤΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ :lol::lol:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΔΗΛΩΣΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αννα-Μαρια,να χαιρεσαι τον Αντρεα σου,πλησιαζουν κ τα 1α γενεθλια σας ε;τελεια!!!περαστικα σου κ μακαρι να μην κολλησει ο μικρος σου!!καλη επιτυχια με την τουρτα,να μας βαλεις συνταγη!!κι εγω ασχολουμαι με γλυκακια ,μπισκοτακια κ γενικα πειραματιζομαι με συνταγες!ολη μερα σπιτι θελω να ασχοληθω με κατι…τωρα αρχισε κ με βοηθαει κ η μικρη μου…παταει σε μια καρεκλα κ με βοηθαει με τα υλικα..χαχα!!μινιον δεν λες τιποτα!!η καημενουλα μου εχει πολλες αλλεργιες(λακτοζη,γλουτενη,αυγο)μεχρι να τα βρουμε όλα αυτά δυστυχως πηγε πισω στο βαρος κ συγχρονως εγινε κακοφαγη γιατι ειχε διαφορες ενοχλησεις στον οισοφαγο κ στο στομαχακι κ το πηρε από φοβο.σιγα σγα όμως τρωει ολο κ καλυτερα,οι αλλεργιες ακομα υπαρχουν βεβαια κ μας ταλαιπωρουν!!!δεν με ενοχλει που είναι αδυνατουλα(και ας μην της καθονται τα ρουχα καλα)αλλα που δεν ετρωγε ουτε μπουκια!!!πολυ ζορι!!

Μαρινα καλως σας βρηκαμε!!!!ναι ειμαστε φιλεναδιτσες με την Μαγδα,ιντερνετικες χαχα!!εγω μενω Αθηνα,εσεις;. Ζαχαροπαστα ηθελα να φτιαξω κι εγω για τα γενεθλια της μικρης,αλλα επειδη την φοβηθηκα βρηκα ένα σαιτ κ την πηρα ετοιμη,ηταν πολύ οικονομικη κ γλυτωσα χρονο ,ειχα θεμα χιονατη κ εφτιαξα μπισκοτα σε σχημα μηλο κ τα καλυψα με κοκκινη ζαχαροπαστα,κ πρασινη για το φυλλο κ τα εδωσα στα παιδακια. Καποια στιγμη θα το δοκιμασω όμως να την κανω κ μονη.εγω ρυζαλευρο λογω αλλεργιας επαιρνα σκετο ανθος ορυζης του Γιωτη.μπορεις να παρεις αυτό κ να το φτιαχνεις με το δικο του γαλατακι.αλλα σαν γευση σιγουρα με την βανιλια θα είναι πιο ωραιο. Αα το παρακολουθω το κατι ψηνεται..αν κ καποιοι είναι πολύ εκνευριστικοι με την συμπεριφορα τους!!

Εμενα μπαμπας κ κορη κοιμουνται οποτε χαλαρωωωωωνωωω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;; Δούλευα και σήμερα.Πριν λίγο γύρισα, έφαγα και τώρα θηλάζω τη φραουλίτσα! Ο Πάνος έχει φοβερό βήχα και έτσι πηγε στη μαμά μου.Αν βαρεθεί όμως εκεί θα έχουμε προβλημα..Πρεπει όσο μπορω να προφυλάξω τη μικρή.

Μαγδα και Αλεξανδρα καλως ηρθατε!Να χαιρεστε τα παιδακια σας.Εγω εχω ενα αγορακι 3,5 χρονών και ένα κοριτσάκι 2 μηνών.

Άννα Μαρία η μάσκα πράγματι δεν παλευεται. Όσο για το κοριτσάκι που λες ότι δε θες, έτσι έλεγα κι εγώ. Ήθελα και το δεύτερο αγόρι. Ένα όμως θα σου πω. Τα κοριτσάκια τελικά είναι πόρωση! Και μόνο τη γλύκα τους και τα ρουχαλάκια τους να πάρεις δε θες τίποτα άλλο..Ασε που θα είναι μια ζωή η κολλητή σου!

Κατερινάκι μου κουράγιο με τις δουλειές. Μπράβο που τις ξεκίνησες. Εγώ φρικάρω και μόνο που τις σκέφτομαι..Ο Δημητράκης σου είναι ένα πεντάγλυκο αγοράκι!!!! Να του δώσεις ένα ρουφηχτό φιλάκι από μενα.

Κατερίνα μου τα εμβόλια που κάναμε είναι το prevenar 13 και το infarix.Αυτά είχε κάνει και ο Πάνος 2 μηνών. Ο γιατρός μας τα κάνει δύο δύο. Πάλι καλά γιατί παίρνει και 50 ευρώ την επίσκεψη :?:?:?

Σ'ευχαριστώ πολύ που θα προσπαθήσεις να μου βάλεις τις φωτογραφίες. Κορίτσια ελπίζω να τα καταφέρει το Κατερινάκι μας για να "γνωρίσετε" το κοριτσάκι μου!

Χριστινάκι συγγραφικό ταλέντο λοιπόν ε;; Με την πρώτη ευκαιρία που θα έχω λίγο χρόνο παραπάνω θα τα διαβασω. Περαστικά στον Δημητράκη σου.Εγω Χριστίνα μου Σάββατο δεν μπορώ για καφέ γιατί δουλεύω. Εκτός αν πούμε απόγευμα. Κυριακή είναι πιο εύκολο.

Κορίνα και Μωρουδενια το μπαμπα δεν το λένε συνειδητά σε αυτή την ηλικία. Παρόλ'αυτά κι εμείς είχαμε πάθει πλάκα όταν είπε ο Πάνος μπαμπα τόσο μικρούλης:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτά προς το παρόν. Ελπίζω να μου έρθει η όρεξη και να διορθώσω τίποτα γιατί μέσα στην εβδομάδα είναι πλέον πολύυυ δύσκολο γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να κοιμηθεί η φράουλα και εγώ να μείνω ξύπνια για να διορθώσω..Πάνε αυτές οι εποχές :lol::lol::lol::lol::lol:

Α ξεχασα να σας πω ότι μετά τη γέννα πήγα στον γυναικολόγο για κολπική εξέταση αλλά και τεστ ΠΑΠ στις 40 ημέρες. Συγκεριμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι μετά από φυσιολογικό τοκετό η γυναίκα κάνει κολπίτιδες και αρπάζει εύκολα μικρόβια και γι΄αυτό πρέπει να κάνει ΠΑΠ στις 40 μέρες. Τώρα τι να πω;; Ο καθένας λέει τα δικά του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Την έφτιαξα την τουρτίτσα! Στην αρχή μου φάνηκε κάπως έντονη η γεύση του ταχίνι, μετά που ξαναδοκίμασα, όμως, τη σκέπαζε το πορτοκάλι. Ο σύζυξ να δούμε τι θα πει. Αν φαίνεται το ταχίνι θα το καταλάβει αμέσως, γιατί δεν του αρέσει.

Μαρίνα, εγώ έδωσα ρυζάλευρο ΗΙΡΡ. Είναι χωρίς γάλα και ζάχαρη, και χωρίς όλα εκείνα τα πρόσθετα που έχουν οι άλλες μάρκες. Νομίζω έχει και η HOLLE τέτοιο. Του το έφτιαχνα με δικό μου γάλα για να έχει γεύση. Το προτίμησα για τον ίδιο λόγο που λες κι εσύ, επειδή δηλαδή τα άλλα έχουν μέσα γάλα.

ΣΤΟ "ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ";;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Θα τρελαθώ!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Παλιότερα είχε δηλώσει και μια άλλη κοπέλα από το μάμμυ συμμετοχή, στα πρώτα-πρώτα επεισόδια, αλλά είχε πατώσει. Κι εγώ είχα σκεφτεί να συμμετάσχω, σε κάποια φάση που γυριζόταν και στην Κύπρο, αλλά μετά λέω, άσε, ξεμπροστιάζεσαι και δίνεις δικαιώματα στον καθένα. Άσε που πάντα υπάρχει κάποιος αφάνταστα ιδιότροπος και σπάει τα νεύρα των υπολοίπων. Εμάς πάντως πλέον δεν το παίζει το ελληνικό, ενώ το κυπριακό μόνο ένα χρόνο κράτησε.

Αλεξάνδρα, πολλά τραβήξατε με τη μικρή σου... Θυμάμαι που τα διάβαζα πρόσφατα σε ένα άλλο ποστ.

Ανθή, χμ... Δεν ξέρω αν θέλω κολλητή. Θέλω μόνο αντράκια! :P

Σας φιλώ όλες!

Πάμε να ετοιμαστούμε για τη βάφτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!νομιζα οτι το εγραψα πριν αλλα με ενα μυαλο..καταλαβαινεις!!!τουρτα με ταχινι ε;αχ μια φορα εβαλα ταχινι στην μικρη κ κατακοκκινησε...αν διαβασες τι εχουμε τραβηξει τοτε καταλαβαινεις...καλα να περασετε σημερα!!

Ανθη να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!περαστικα στον γιο,κι εγω εχω την μικρη με βηχα!τι να διορθωσεις καλε;δασκαλα εισαι;α εγω οταν κανω 2ο θελω παλι κοριτσακι,αλλα κ αγορακι να ειναι δεν θα στεναχωρεθω!! :D:D

καληνυχτα κ χαρηκα που γνωριστηκαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A να σας πω..θα μαλώσουμε!! ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ λέει μπαμπα συνειδητά! Γιατί είναι genius! :lol::lol::lol: Βρε το ξέρω ότι απλά φθόγγους λέει,αλλά ας αφήσουμε τον καημένο τον πατερούλη να χαίρεται!!! :lol:

Κορίτσια χάααλια πάω..μίλησα με γυναικολόγο και με παιδίατρο γιατί μάλλον το πάω προς αμυγδαλίτιδα(έχω ιστορικό)κ έπρεπε να μάθω τι αντιβίωση μπορώ να πάρω αν χρειαστεί. Και οι 2 συμφώνησαν στο Ζιναντολ, μιας κ ο μικρός παίρνει ήδη για το θεματάκι στα νεφρά, οπότε μπορώ να πάρω κ εγώ. Ελπίζω μόν να μη χρειαστεί...αχ να μην κάνω πυρετό, Πανγίτσα μου...

Σήμερα ήρθε η πεθερά μου απο το μεσημέρι μέχρι που τον έκανα μπάνιο.Τον κράτησε κ μου μαγείρεψε κ σουπίτσα. Εγώ μόνο τον τάιζα!Έτσι κατάφερα κ κοιμήθηκα μπας κ στρώσω...δεν μπορούσα να σταθώ στα πόδια μου κορίτσια..Το απόγευμα κατά τις 6.30 μου λέει ''Να τον πάω βόλτα με το καρότσι''; Πήρε τον εγγονό κ έφυγαν! Κ εκεί που έλεγα θα ξεκουραστώ, καθόμουν κ κοίταζα γύρω-γύρω κ μάζευα τα συμμαζεμένα γιατί ένιωθα τόοοσο άδειο το σπίτι...Πρώτη φορά μετά τον τοκετό έμενα χωρίς το μωρό!

Σήμερα στην φρουτόκρεμα του έβαλα ελάχιστο ρυζάλευρο μέσα. Έφαγε έτσι!!! σχεδόν όλο το μπωλάκι. Του είχα λιώσει 3/4μήλου κ 3/4αλαδιού. Καλά δεν είναι;

Μαρίνα, ρυζάλευρο εγώ δίνω της Frezylac και το τρώει με όρεξη. Και δεν έχει κ ζάχαρη.

Πόσο νυστάζω...σε μισή ώρα όμως έχω να δώσω το φαρμακάκι στο μωρό οπότε δεν ξαπλώνω...Κ σήμερα δουλεύει ο άντρας μου μέχρι αργά κ πρέπεθ να του το δώσω μόν ημου..πως θα τα καταφέρω;;; Ειδικά αν ξυπνήσει..εεεερε γλέεεντια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A!!! O μικρός τώρα με τις 2 κρέμες έχει μειώσει αρκετά τον θηλασμό. Μετά το φρόυτο θήλασε 2 φορές, 12 κ μετά 2. Ύστερα στις 5 κρέμα κ μετά θήλασε ξανά στις 8.15-8.30 που βγήκε απο το μπάνιο του. Που να μπει κ τη χορτόσουπα... Βέβαια δεν μιλάμε για απογαλακτισμό σε καμία περίπτωση ακόμα. Κ γιατί δεν θέλω αλλά κ γιατί ο μικρός ξυπνάει τη νλυχτα κ τρώει 2 φορές! στις 3 κ στις 5! Δεν μου τα έκανε νεογέννητος κ τα κάνει τώρα!!!αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία, τόσο τα κοριτσάκια όσο και τα αγοράκια έχουν τη χάρη τους. Ό,τι και να σου κάτσει λοιπόν καλό είναι ;););););) Για τον Αντρίκο καλύτερα το αγοράκι.Θα κάνουν καλή παρεούλα ;);) Επίσης, δε θα χρειαστεί να αγοράσεις άλλα ρουχαλάκια ;););)

Αλεξάνδρα περαστικά στο κοριτσάκι σου! Διορθώνω γιατί είμαι φιλόλογος. Θα διαπιστώσεις ότι κλαίγομαι πολύ συχνά για τη διόρθωση γιατί μου τρώει απίστευτο χρόνο :evil::evil::evil:

Κορίνα εννοείται πως ο γιόκας σου είναι εξαίρεση και το λέει συνειδητά το μπαμπά :lol::lol::lol::lol::lol: Μια χαρούλα ξηγήθηκε η πεθερούλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!Καλή Κυριακή!

Ξύπνησε για γάλα στις 5.30!!!κ μετά στις 7! Έφαγε, χέστηκε, τον έπλυνα κ έπαιζε...εγώ όμως δεν άντεχα να σηκωθώ. τον έβαλα ανάμεσα μας στο κρεβάτι κ τσουκ..κοιμήθηκε ξανά!!Κ σηκβθήκαμε πριν 10 λεπτά!Τέλεια!!!

Προς το παρόν νιώθω καλύτερα σήμερα..μόνο που έχω αρκετό βήχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου, καλη Κυριακή!

Χθες έφτιαξα για πρώτη φορα cupcakes με frosting βανιλιας, τα διακόσμησα με χρωματιστη τρουφα και βγήκαν πολυ χαριτωμένα. Δοκίμασε τώρα το πρωι ο άντρας μου και του άρεσε, εγω σε λίγο.

Έχω κερδισει δυο προσκλήσεις για το Disney on ice σήμερα και θα πάω το βράδυ με την Αγγελική. Το μονο που με απασχολεί ότι είναι την ώρα που κάνω μπάνιο και κοιμιζω τον μικρο, αλλα μάλλον θα τον θηλασω πριν φύγουμε και μάλλον θα με περιμένει το αγοράκι μου. Ευτυχώς είναι κοντα στο σπίτι μας και έτσι όταν τελειώσει θα γυρίσουμε γρήγορα σπίτι.

Αλεξάνδρα ταλαιπωρήθηκε με αλλεργίες η μικρη σου, δυσκολο πολυ να μην έχει επιλογές στο φαγητο. Η δικια μου είχε αλλεργία στο αγελαδινο γάλα το ανακάλυψα 6 μηνών με το που έφαγε κρέμα πρώτη φορα αλλα ήταν σε μικρο βαθμο και στον χρόνο πάνω το ξεπερασαμε. Περαστικα στη μικρούλα. Για την πανα πρέπει να έχεις υπομονη και θέληση, αφου στα λέει σημαίνει ότι σε λίγο καιρο θα τα καταφέρει. Βάζε την συνέχεια και ας μην κάνει, μετα όταν αρχίσει να κάνει να την πηγαίνεις κάθε μια ώρα μετα θα είναι θέμα χρόνου. Καλη επιτυχία!εμεις την κοψαμε τώρα τον Αυγουστο ότι θες εδω είμαστε.

Άννα Μαρία πως τα περασατε χθες στην βάπτιση με τα γενεθλια? Τι είπε τελικα ο άντρας σου για την τούρτα του άρεσε το κατάλαβε το ταινία?

Μαρίνα ευχαριστω για το link θα το δω μετα. Εμείς λόγω αλλεργίας δεν φαγαμε καθολου ρυζαλευρο, αργότερα βρήκα μια υποαλλεργικη της Humana με δημητριακά.

Ανθη μου περαστικα σας όλος ο κόσμος άρρωστος είναι με αυτόν τον καιρο. Γρήγορα να γινεται καλα. Και μένα μονο ο βήχας μου έχει μείνει. Όταν προσπαθήσω να βάλω την φωτο θα σου πω γιατι ο υπολογιστής θα συνδεθεί μέσα στη βδομάδα. Εμείς 2μηνων κάναμε το infarix και την Δευτέρα θα κάνουμε το prevenar 13. Τώρα τα πρώτα τα κάνουμε ένα κάθε μήνα εσείς απο ότι κατάλαβα τα κάνετε ανά δίμηνο?

Κορινα ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα και να μην χρειαστείς αντιβιωση, περαστικα και πάλι.Λογικο είναι όταν μπαίνουν σιγα σιγα οι στερεες τροφές να αντικαθιστά με αυτες γεύματα θηλασμου. Κάποια παιδάκια καταφέρνουν και πίνουν τελικα γάλα μονο πρωι βράδυ αλλα πάλι συνεχίζουν και θηλαζουν και ανάμεσα στα γεύματα είναι στο παιδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

ετσι corina και εμενα το λεει συνειδητα το μπαμπα :lol::lol::lol: για το frezylac εχω ακουσει και εγω καλα λογια...θα παω να ψαξω γενικα και σε βιολογικα καταστηματα!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ δηλαδη σου αρεσε η τουρτιτσα ε???σου φανηκε βαρια καθολου οπως εμενα?την τρωγανε αλλα επειδη ηταν βαρια ειχανε φαει το μισο κομματι ...ωραια λεγανε αλλα βαρια :lol: ναι ναι στο κατι ψηνεται...αν με παρουν τηλ θα παω γιατι οχι??ωραια εμπειρια θα ειναι...μονο οταν ερθουν στο δικο μου σπιτι να δω τι θα κανω...γιατι σιγουρα θα ντρεπομαι :lol::lol:

Αλεξανδρα οντως πολυ αδυνατουλα η μικρη σου...τοσες αλλεργιες εχει?ποπο περαστικα της!ισως αργοτερα της περασουν ε?

Ανθη κοιμαται πλεον η φραουλιτσα ε???και μενα ευτυχως εστρωσε καπως...παλι ξυπναει 2-3 φορες για θηλασμο αλλα ενταξει απο την καθε μια ωρα οπως στην αρχη αυτο ειναι τελειο!εκτος εαν εχει κατι αλλο και δεν κοιμαται...π.χ. με το τελευταιο εμβολιο σπαραζε ολη νυχτα...ηταν μαλιστα 2 εμβολια μαζι...το επαναληπτικο παλι καναμε...τα ξερετε εσεις αυτα :D

Κατερινα και εμεις καθε μηνα κανουμε εμβολιο...τα επαναληπτικα των 2 πρωτων...δεν καναμε καινουργια...

μεχρι ποτε θα κανουμε καθε μηνα??παντως μεχρι Ιανουαριο εχουμε καθε μηνα...

καλα να περασετε σημερα με την μικρουλα σου!!! :D

κοριτσια στα μακαρονια με κιμα ειναι απαραιτητη η σαλτσα ντοματας??ξεμεινα και τωρα τι να κανω???να το γυρισω σε μπιφτεκια?πφφφ :?

φιλιαααααααα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Πόσα γράψατε καλέ;

Εμείς σήμερα δεν πήγαμε εκκλησία, αφού δεν μπορούσα να πάω με τον Αντρέα φορώντας τη μάσκα, κι ο άντρας μου φυσικά βαριόταν να πάει...

Τώρα έστειλα τον Αντρέα στη μάνα μου και έκανα την προετοιμασία για το σχολείο.

Χτες βράδι περάσαμε ωραία στη βάφτιση. Στην εκκλησία δε μου άρεσε, γιατί ήταν δύο ιερείς και τα είπαν από μισά (και ταυτόχρονα) με αποτέλεσμα να μην καταλάβουμε τίποτα. Ήταν λες και βάλανε την κασέτα να παίζει στο γρήγορο. Ούτε που κατάλαβα πότε έγινε η κατήχηση, πότε τη μύρωσαν, πότε την έβαλαν στην κολυμβήθρα, πότε είπαν απόστολο και Ευαγγέλιο, κ.λπ. Τέλος πάντων, στο κέντρο ήταν πάρα πολύ ωραία. Είχαν κάνει πολύ ωραία διακόσμηση, όλα ροζ, με θέμα μπαλαρίνες. Αυτά που μου αρέσουν πολύ! :P :P :P :P Ο Αντρέας στην εκκλησία ήταν πάρα πολύ φρόνιμος, ενώ στο κέντρο κοιμόταν από την αρχή μέχρι που φτάσαμε σπίτι! Ούτε κι όταν έβαλαν το Happy Birthday στη διαπασών δεν ξύπνησε, μόνο τινάχτηκε!

Η τούρτα γενεθλίων ήταν με ζαχαρόπαστα (οποία έκπληξη) και ήταν εντυπωσιακή. Ήταν διώροφη, καλυμμένη με ζαχαρόπαστα που μιμούνταν το φρόστινγκ των cup cakes και στην κορυφή είχε μια μπαλαρίνα από ζαχαρόπαστα. Το εσωτερικό ήταν κορμός και προβληματίστηκα μήπως φτιάξω νηστίσιμο κορμό για τούρτα του Αντρέα. Και η τούρτα του γάμου μου ήταν κορμός, γενικώς συνηθίζεται στην Κύπρο.

Μαρίνα, η τούρτα όντως μου φάνηκε λίγο βαριά! Αυτό, όμως, δεν είναι απαραιτήτως κακό, γιατί έτσι θα φάνε όλοι από λίγο (θα κόψουμε μικρά κομμάτια!) και δε θα χρειαστεί να φτιάξω μια τουρτάρα για να τους φτάσει όλους!

Του άντρα μου του άρεσε πάντως, τελικά δε φαίνεται το ταχίνι. Τώρα θα πάρω ένα κομμάτι και στους γονείς μου να το δοκιμάσουν και θα πάρω και στο σχολείο αύριο για να πάρω γνώμες.

Τη σάλτσα ντομάτας στα μακαρόνια με κιμά θα μπορούσες να την αντικαταστήσεις με μπεσαμέλ. Φιλική συμβουλή: αν σε πάρουν στο "Κάτι ψήνεται", μη φτιάξεις μακαρόνια με κιμά. :P

Ανθή, ζήτω τα αγοράκια! Πώς πάει το διόρθωμα; Εγώ προχτές είχα να διορθώσω γραπτό κατατακτηρίων ενός καινούριου μαθητή. Είναι 35 χρονών και του δημοτικού. Από τις λίγες φορές που διόρθωσα γραπτό στο οποίο φαινόταν ότι ο εξεταζόμενες καταλάβαινε απόλυτα τα κείμενα. Όσο για την έκθεση, αν εξαιρέσουμε την ορθογραφία που ήταν καταστροφική, ήταν εξαιρετική, χιουμοριστική, αφού τη διάβαζα και γελούσα, και δεν ήταν επειδή έγραφε κοτσάνες!

Καγκουράκι, καλά να περάσετε με την Αγγελικούλα στην παράσταση!

Ρε κορίτσια, εγώ δεν ξέρω τα ονόματα των εμβολίων... :oops: Μόνο βλέπω για ποια αρρώστια είναι, αλλά τώρα αν με ρωτήσετε, δε θυμάμαι ποια έχει κάνει... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Μάγδα, κι εγώ έχω σίδερο, μάλλον θα κάνω το απόγευμα όσο προλάβω...

Κορίνα, εμένα θηλάζει όποτε του κατέβει.

Η Κατερίνα και η Αθανασία πού χάθηκαν ρε παιδιά; Μισό λεπτό να σας πω: η Κατερίνα έχει χαθεί σε μια κουζίνα, και η Αθανασία σε μια τουαλέτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!ψυχρανε σημερα ο καιρος ε;εμεις παντως θα ψησουμε μπριζολακια εξω!!μιαμ μιαμ!!βλεπω εχουμε κ παιδια θαυματα που μιλανε από τοσο νωρις ε;χαχα εμενα παλι αρχισε να λεει μπαμπα γυρω στους 11 μηνες…κ τωρα αρχισε να κανει κ προτασουλες!!αλλα μιλανε πιο γρηγορα αλλα το θεμα είναι να μιλησει!!χαχα

Κορινα ελπιζω να εισαι καλυτερα κ να μην σου γυρισε σε αμυγδαλιτιδα..κι εσες θεματακι με το νεφρο;κι εμεις εκτος των αλλων εχουμε κ το νεφρακι,παιρνει κι εμενα αντιβιωση για προφυλαξη!πλεον εχει συνηθισει να της το δινω με την συριγγα κ δεν εχουμε ιστοριες..μεχρι κ μονη της μια φορα το ηπιε με την συριγγα!!μια χαρα η φρουτοκρεμα,σχεδον 2 φρουτακια.τωρα οσο θηλαζει ,τοσο γαλα θα εχεις,εφοσον μπαινουν κ άλλες τροφες θα μειωνει κ τα γευματα,αστον οσο θελει να πινει κτο βραδυ!!ετσι κι εμενα παντα ξυπναγε τα βραδια.Δαφνη μενω εγω.

Ανθη φιλολογος ε;ε λογικο να κλαιγεσαι..με τοση κουραση πώς να κατσεις να συγκεντρωθεις κ τοσες ωρες!!υπομονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινα cup cakes….τελεια!!!το Frosting είναι σαν γλασο;κ πως γινεται;με αχνη;αχ ποσο σε ζηλευω που θα πατε στο Disney!!!αλλα εμενα είναι ακομα μικρουλα για να το παρακολουθησει.πολυ δυσκολο με τις αλλεργιες γιατι σχεδον όλα εχουν αλευρι κ γαλα..κ καλα μεχρι καποια ηλικια,αλλα τωρα που τα ζηταει;;;πολύ στεναχωριεμαι.βεβαια μπορει να τρωει τωρα γαλα κ αυγο μεσα σε φαγητο μαγειρεμενο,πχ κεικ.αλλα θελει ειδικο αλευρι .κι εσενα στο γαλα ε;ευτυχως κρατησε λιγο. Θα το συνεχισω με την τουαλετα,μια φορα να τα κανει κ μετα θα είναι ευκολο(πιστευω!!)

Μαρινα νομιζω θελει ντοματουλα στον κιμα,αλλιως θα είναι πολύ ξερος.. με τις αλλεργιες αφου δεν περασε στα 2 χρονια,ελπιζω στα 3!!!η γλουτενη όμως μου ειπαν μπορει κ μεχρι τα 4.αλλα το θετικο είναι ότι δεν είναι μονιμες!!εμεις τα εμβολια τα καναμε κάθε μηνα κ από ένα,μεχρι κ 13-14 μηνων αν θυμαμαι καλα.μετα αραιωνουν !

Μαγδουλα μην λες για σιδερο…με περιμενει κι εμενα μπολικο!!

Αννα Μαρια κι εσυ καθηγητρια;φανταζομαι τι μαργαριταρια θα διαβαζεις!!ωραια ,δεν σας κουρασε ο μικρος εχθες.εδω ειπαν θα πεσει η θερμοκρασια 6-7 βαθμους.οχι ότι κανει κρυο αλλα δεν εχει ηλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα μου διάταση κ εσείς;; Πάτε σε ουρολόγο;Σε ποιον αν επιτρέπεται; Εμείς περάσαμε απο...3!!! Οι 2 πρώτοι είχαν διαφορετικές απόψεις κ πήγαμε κ σε 3ο για να βεβαιωθούμε.

Κάναμε αρχές Οκτώβρη ξανά υπέρηχο κ ευτυχώς στο αριστερό πλέον δεν έχει, αλλά στο δεξί παραμένει. Μικρότερη βέβαια, αλλά έχει. ο γιατρός είναι βέβαιος πως μέχρι το χρόνο θα έχει στρώσει κ δεν θα χρειαστεί επεμβασούλα. Αλλά εμένα τρέμει η ψυχή μου μη μου κάνει ουρολοίμωξη.

Με σύριγγα του το δίνω κ εγώ το φάρμακο.

Σαν να είμαι κάπως καλύτερα σήμερα. Πριν λίγο ήρθε κ η αδελφή μου με τον μικρό της(5 ετών) γιατί τους είχε προσκλήσεις η πεθερά μου για το Disney on Ice. O μπέμπης έπαιζε με το ξαδερφάκι του! Του τράβαγε τα μάγουλα!!! αχαχαχα

Σήμερα την καταβρόχθησε την φρουτόκρεμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου να περάσετε τέλεια σήμερα με την Αγγελικούλα! Ναι, τα εμβόλια τα κάνουμε κάθε 2 μήνες. Τώρα θα κάνουμε άλλα δύο όταν γίνει 4 μηνών. Σ' ευχαριστώ πολύ που θα προσπαθήσεις να βάλεις τις φωτογραφίες της φραουλίτσας!

Μαρίνα η μικρούλα μου κοιμάται σίγουρα καλύτερα αλλά ούτε λόγος για σερί ύπνο. Ο Πάνος 2 μηνών κοιμόταν οχτάωρα...

Άννα Μαρία ζήτω τα αγόρια λοιπόν!Σου άρεσαν όμως και οι ροζ μπαλαρίνες ε :lol::lol::lol::lol: ;;;;;;;Όσο για τη διόρθωση..άστα..Τα ιδια :?:?:?:?:?:? Διόρθωσες σοβαρό γραπτό :shock::shock::o:o:o ;;;;;;Άντε πάντα τέτοια ;);););)

Αλεξάνδρα μου είσαι συνονόματη με την κορούλα μου! Αλεξάνδρα θα την βαφτίσουμε πρώτα ο Θεός.

Άσε η πίστη μου βγαίνει με τη διόρθωση. Είναι το μόνο αρνητικό της δουλειάς μου.

Ο Πανούλης μου χθες ανέβασε 38.2 αλλά σήμερα ξύπνησε απύρετο το αγοράκι μου. Άντε να φύγει και αυτή η παλιοΐωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιαγιά και προγιαγιά ''κλέψαν'' τον κούκλο και πήγαν βόλτα!Αυτό το σκ,αν κ άρρωστη, ξεκουράστηκα αρκετά!

Τι κάνετε εσείς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...