Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεμινάρια Διαπαιδαγώγησης & Ψυχολογίας μωρού


Guest

Recommended Posts

Αγαπητά μου κορίτσια, θα ήθελα να με ενημερώσει όποιος γνωρίζει, αν υπάρχουν σεμινάρια που μπορώ να παρακολουθήσω σχετικά με τη διαπαιδαγώγηση και τη ψυχολογία του μωρού σε κάθε στάδιο ανάπτυξής του.

Ο μπέμπης μου έχει μπεί στην πρώτη εβδομάδα του Δέκατου μήνα και ο χρόνος τρέχει πιο γρήγορα από οτι αντιλαμβανόμαστε πολλές φορές.

Αυτό το λέω γιατί διάβασα οτι γύρω στο χρόνο μπαίνουν τα πρώτα θεμέλια διαπαιδαγώγησης του παιδιού και θέλω να είμαι όσο το δυνατόν περισότερο ενημερωμένη και έτοιμη για να του δώσω σωστές βάσεις από την αρχή.

Αν συνυπολογίσουμε οτι πολλές από εμάς αφήνουμε τα παιδιά μας στη μαμά ή πεθερά που έχουν τη δική τους γνώμη για όλα, πιστεύω οτι πρέπει εξαρχής να γνωρίζουμε πιο πολλά, ώστε να ξεκαθαρίζουμε από την αρχή σε αυτόν που φροντίζει τα παιδιά μας, τον τρόπο που πρέπει να μεγαλώνει το παιδί μας. Όσο βέβαια μπορούμε αυτό να το καταφέρουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεις να πας σε ενα βιβλιοπωλειο και να βρεις πολλα βιβλια σχετικα με την αναπτυξη του παιδιου (σωματικη και ψυχολογικη)και την διαπαιδαγωγιση του.Θα μπορεις ευκολα να ανατρεχεις ανα πασα στιγμη που θελεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεις να πας σε ενα βιβλιοπωλειο και να βρεις πολλα βιβλια σχετικα με την αναπτυξη του παιδιου (σωματικη και ψυχολογικη)και την διαπαιδαγωγιση του.Θα μπορεις ευκολα να ανατρεχεις ανα πασα στιγμη που θελεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεις να πας σε ενα βιβλιοπωλειο και να βρεις πολλα βιβλια σχετικα με την αναπτυξη του παιδιου (σωματικη και ψυχολογικη)και την διαπαιδαγωγιση του.Θα μπορεις ευκολα να ανατρεχεις ανα πασα στιγμη που θελεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεις να πας σε ενα βιβλιοπωλειο και να βρεις πολλα βιβλια σχετικα με την αναπτυξη του παιδιου (σωματικη και ψυχολογικη)και την διαπαιδαγωγιση του.Θα μπορεις ευκολα να ανατρεχεις ανα πασα στιγμη που θελεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...